NIEUWSTIJDINGEN* No* 28. Duitschlaiid strijdt voor hurupa, WOENSDAG 8 APRIL 1942 Officieel Orgaan van de gemeenten: SNEEK - WYMBRITSERADEEL - IJLST - HINDELOOPEN en STAVOREN 2e Jaargang 0 Uitgave: firma’s E.J. Drijfhout en Kiezebrink S*Co. Dureati Grootzand55. Sneek Tel. 3005 «r JAPANSCHE AANVAL OP COLOMBO. GEVOLGEN VAN DE BARRE WINTER. waarin vereenigd: DRIJFHOUT’s NIEUWSBLAD, 38e Jaargang, en NIEUWE SNEEKER COURANT en SNEEKER COURANT, 82e Jaargang VERSCHIJNTi DINSDAGS» EN VRIJDAGSAVONDS zons- tankschip' „Peces”, dat de overlevenden VACANTIEPLANNEN. het lijke prijs van f250.scheurpuemie. Wie de stellingen 20.24 20.26 20.28 op van platte- bizonl- land wil niet de boeman zijn voor de kinderen doch l mee, DE AMERIKAANSCHE VERLIEZEN TER ZEE. Naar de Engelsche berichtendienst meldt, heeft het Amerikaansche ministerie van ma rine officieel medegedeeld dat begin Febru- ari ten Zuiden yan Java, bet Amerikagps,C|he HET ARBEIDSDIENSTPLICHTBESLU1T. Wie wel en wie niet dienst moeten nemen. De secretaris-generaal van het departement Van Algemeene Zaken heeft betreffende den arbeidsdienstplicht het volgende bepaald. Voor dienstneming in den Nederlandschen arbeidsdienst worden in de eerste plaats opge roepen degenen, die zich daartoe vrijwillig aan melden, voor zoover zij nog niet den leeftijd van 24 jaar hebben bereikt. Deze bepaling en alle andere bepalingen in het besluit, behalve die, waarbij uitdrukkelijk een andere datum is vermeld, treden met ingang yan heden in werking. Met ingang van 1 Januari 1943 treden in wer king de volgende bepalingen: „Zij, die in aanmerking wenschen te komen Voor een aanstelling in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, moeten, indien zij den Jeeftijd van 18 jaren hebben bereikt, hun arbeids. dienstplicht hebben vervuld. Dit is niet van toe passing op hen, die geboren zijn vóór 1 Januari 1920. Zij, die tijdens hun aanstelling in openbaren jdienst of bij het bijzonder onderwijs den leeftijd yan 18 jaren bereiken, moeten op straffe van Ontslag binnen een jaar hun arbeidsdienstplicht hebben vervuld”. Voorts treedt met ingang van 1 September 1942 het volgende voorschrift in werking: „Zij, die in eenig studiejaar als student wen schen te worden ingeschreven of eenig examen ■wenschen af te leggen bij een universiteit of hoogeschool, moeten, indien zij den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt vóór 1 Juni voorafgaande aan dat studiejaar, hun arbeidsdienstplicht heb ben vervuld”. Deze bepaling is niet van toepassing op hen, 'die vóór 1 Januari 1920 geboren zijn en ook Biet op hen, die vóór 1 Januari 1942 zich als student lieten inschrijven of al dan niet met goed gevolg een examen aflegden bij een universiteit of hoogeschool. De secretaris-generaal van het departement Van Algemeene Zaken is bevoegd, na overleg met den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken, personen, die den leeftijd Van 18, doch nóg niet dien van 24 jaar hebben bereikt en niet of niet volledig in een beroep pf een bedrijf werkzaam zijn en geen geregelde beroeps- of schoolopleiding volgen, tot het ver hullen van hun arbeidsdienstplicht of tot mede werking aan een onderzoek naar hun geschikt heid daarvoor, op te roepen. Hij, die aan zoodanige oproeping niet voldoet tof niet meewerkt aan een onderzoek, kan op Verzoek van den commandant van den Neder landschen arbeidsdienst door alle ambtenaren Van rijks- en gemeentepolitie worden aangehou den en naar de plaats, waar de arbeidsdienst moet worden vervuld of het onderzoek moet Worden gehouden, worden overgebracht. Hij kan bovendien worden gestraft met hech tenis van ten hoogste zes maanden of geldboete Van ten hoogste duizend gulden. De voorgaande bepalingen zijn niet van toe passing op: a. hen, die op grond van het bepaalde in artikel 7 van de arbeidsdienstverordening voor het vervullen van’ den dienst niet konden wor den aangenomen; b. hen, die een werkelijken dienst van ten minste vier maanden, tijd met verlof doorge bracht medegerekend, hebben vervuld als mili tair, als lid van den Ned. opbouwdienst of als Vrijwilliger bij de Duitsche weermacht, de „Waf- fen SS” of het vrijwilligerslegioen Nederland, tenzij de dienstneming vrijwillig geschiedt; c. gehuwden, tenzij zij in aanmerking wen schen te komen voor een aanstelling in open baren dienst of bij het bijzonder onderwijs, dan wel als student wenschen te worden ingeschre ven of eenig examen wenschen af te leggen bij een hniversiteit of hoogeschool. In bijzondere gevallen kan door den secretaris generaal van het departement van Algemeene Zaken vrijstelling of uitstel van bovengenoemde vereischten worden verleend. Personen, aangesteld in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, die hun arbeids dienstplicht vervullen, worden geacht met verlof te zijn zonder behoud van bezoldiging. De arbeidsdiensttijd telt ten volle mede voor recht op vaste aanstelling, voor periodieke salaris- en loonsverhoogingen, bevordering en pensioen, terwijl pensioenpremie voor dien tijd niet wordt verhaald. Zij, die hun arbeidsdienst hebben vervuld, hebben, in overeenstemming met hun bekwaam heden, recht op voorrang bij arbeidsbemiddeling in Nederland, waartoe de gewestelijke arbeids- bureau’s hun medewerking verleenen. Zij, die thans zijn aangesteld of vóór 1 Januari 1943 aangesteld worden in openbaren dienst of bij ’t bijzonder onderwijs, moeten, indien zij den leeftijd van 18, doch niet dien van 22 jaar heb ben bereikt en ongehuwd zijn, op straffe van ontslag, vóór 1 Juli 1944, gedurende het daartoe door den secretaris-generaal van het dep. van Alg. Zaken te bepalen tijdvak, hun arbeidsdienst hebben vervuld. Ook voor hen gelden de hier boven genoemde gevallen van niet toepassing en de mogelijkheid van vrijstelling. De bepaling, dat voor dienstneming in den Ned. arbeidsdienst in de eerste plaats worden topgeroepen degenen, die zich daarvoor vrijwil lig aanmelden, voor zoover zij nog niet den leeftijd van 24 jaar hebben bereikt, en eveneens het gestelde, dat deze bepaling niet van toepas sing is op hen, die op grond van het bepaalde in artikel 7 van de Arbeidsdienstyerordeniim Hoewel de zomer-vacantietijd nog vrij ver verwijderd is, zal men goed doen al vast met het volgende rekening te houden bij! het opstellen van zijn vacanlieplannen. Is er in het algemeen geen reden voor den raad thuis te blijven, bij h.et plannen maken moet men op het oogenblik wel met wat meer overleg te werk gaan dan voorheen. Het zwerven of trekken is in dezen tijd riskant. Voor kampeeren en trekken zijn er immers dingen noodig, die men thans niet meer kan krijgen bijv, petroleum, spiritus enz. Er zijn een 500 boerderijen voor kampeeren inge richt, waar de kampeerders den spertijd tus- schen 12—4 kunnen doorbrengen. Meii moet er echter niet op rekenen, dat men daar iets, tenminste iets van belang, meer kan krijgen dan onderdak. Ook op het land zijn allerlei zaken krap. Op dere invasies van veel onaangekondigde be zoekers is men zeker niet ingericht. Dit geldt vanzelf ook voor de meer „ge regelde” vacantie in hotel of pension. Er is nu geen sprake meer van bepaalde voor raden, die er verleden jaar hier en daar nog geweest zullen zijn en die konden dienen om een plotseling opduikenden logiesgast aan den kost te helpen. Men zal dus zeer DISTRIBUTIE TABAK ENZ. Men ga niet af op geruchten. Na,ar aanleiding van de geruchten, welke de ronde doen, in zake de distributieregel mg voor tabak, sigaren, enz., deelt het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart mede, dat de bijzonderheden betref fende deze distributie binnenkort zullen worden bekend gemaakt. Het departement wijst er echter op, dat geruchten, als zou reeds thans een bon van de textielkaart bij den sigarenwinkelier moeten worden ingeleverd, volkomen onge grond zijn. Van officieele zijde is nog geen enkele bon aangewezen. Hieruit moge men opnieuw de conclusie trekken, dat het in alle omstandigheden noodzakelijk is bij distri- butiezaken de officieele berichten af te wach ten en niet te handelen op geruchten. DE STRIJD OP DE PHILIPPIJNEN, Het D.N.B. verneemt uit Madrid De Amerikaansche pers geeft thans naar uit Washington wordt gemeld, toe, dat de slag op de Philippijnen. als verloren moet worden beschouwd. De Japanners zijn door de linies van generaal Wainwright gebro ken, wiens troepen zich niet kunnen verzet ten tegen de moordende uitwerking van de Japansche aanvallen. Ook Corregidor zal wel spoedig vallen, daar Japansche bommen de waterreservoirs hebben vernield en het eiland als gevolg van het isolement geen aanvoer van munitie en levensmiddelen krijgt. erwten wilde telen, zal dat doen om in de stoppel daarvan voor 1943 koolzaad te telen. Dan zullen zooveel mcgelijk aardappelen wor den gebouwd om onze aardappel- en brood- meelvoorziening veilig te stellen. Voorts die nen de veehouders, gedachtig aan de melk en vetnood, geen enkel kalf ten koste van honderden kilogrammen volle melk méér te fokken dan voor de instandhouding hun bedrijf beslist noodzakelijk is. verstandig doen door zijn hotel of pension zeer bijtijds van te voren te bespreken, zoo- dat de „gastheer” weet waarop hij heeft te rekenen, eventueel onder inzending voor uit van de noodige bonnen opdat men ginds zijn inkoopen kan doen voor een waardige ontvangst overeenkomstig het distributie schema. Voorts is in verband met het vervoer va- cantiespreiding zeer noodig. De spoorwe gen zitten volop in het vervoer, waarbij de eerste levensbehoeften natuurlijk voorrang hebben. Als iedereen op hetzelfde oogenblik. bijvoorbeeld eind Juli, met vacantie zou wen schen te gaan, krijgt men een opstopping, die met den besten wil ter wereld niet te verwerken is. Daarom is het gewenscht (ook natuurlijk met het oog op de plaatsruimte in hotel en pension), dat men zooveel moge lijk verdeelt. Wie evengoed in Juni (lan ge avonden!) kan gaan als in Augustus, of wel in Juli (meestal een mooie maand!) ga alsdan en dringe zich niet tusschen het le ger van vacanti eg angers, dat nu eenmaal aan Augustus gebonden is. Het zal tot zijn eigen genoegen zijn en het den spoorwegen zoowel als den hoteliers en pensionhouders gemak kelijker maken al hun klanten te verwerken en dezen gasten een goed onderdak en be hoorlijke verzorging te verschaffen. En nog een ander soort van spreiding zal wel gewenscht zijn. Verleden jaar scheen half Nederland op de Veluwe te willen logeeren. Daar was het overvol. Daarentegen waren andere gedeelten van ons land slechts matig bezocht. De voorliefde voor de Veluwe is alleszins begrijpelijk, want zij is een onge meen fraaie streek, maar er zijn ook andere gedeelten van ons land, die een vacantie- verblijf Iconen. En niet minder dan zij. Men toone in dit opzicht eens wat fantasie en ondernemingsgeest en ga op ontdekking uit in tot dusver onbekende streken. Wie weet welke belooningen den ondernemende daar wachten HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 7 April. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Aan het Oostelijk front leverden eigen aanvalsoperaties nieuwe successen op. In verscheidene sectoren van het front werden plaatselijke aanvallen van den vijand afge slagen. Het bestoken van voor den oorlog be langrijke installaties in Leningrad door de zware artillerie van het leger werd voort gezet. Gisteren werden aan het Oostelijk front 29 vijandelijke pantserwagens vernietigd en 60 bolsjewistische vliegtuigen neergescho ten of op den grond vernield. In Noord-Afrika levendige wederzijdsche TOKIO, 6 April. (D.N.B.) Het Japan sche hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat luchtstrijdkrachten van de Japansche marine sinds den 5en April krachtige aanvallen heb ben ondernomen op Colombo, waarbij zwa re schade is aangericht. De aanvallen waren gericht op oorlogs- en koopvaardijschepen, installaties van de luchtmacht, alsmede op de voornaamste werken in het gebied van Colombo. De Japansche premier, Tojo, heeft in ver band met den luchtaanval op Colombo- heden middag een verklaring afgelegd, waarin hij er op wijst, dat Japan geen vijandige gevoe lens tegen het Britsch-Indische volk koestert. Japan is evenwel vastbesloten, Engeland en zijn militaire steunpunten in Britsch-Idië aan te vallen -en den Engelschen invloed op te heffen. Derhalve is thans ook voor het Britsch-Indische volk de tijd gekomen, Britsch- Indië voor de Britseh-Indiërs terug te win nen. Tojo verklaarde te hopen, dat Britsch-Indische volk zich niet door de Brit sche beloften zou laten beïnvloeden. Het agentschap Reuter meldt, dat Zater dag te Calcutta luchtalarm is gegeven. In het vestigingsgebied van Madras zal, naar de Britsche berichtendienst meldt, met ingang van 12 April de verduistering worden ingevoerd. BRITTEN TREKKEN TERUG IN BIRMA. STOCKHOLM, 6 April. (D.N.B.) De Britsche nieuwsdienst meldt in een extra- bericht van het front in Birma dat de af tocht der Britsphe en Chineesche troepen aan het front van de Irrawadi en de Sit- tang in Noordelijke richting voortduurt. De vernietigende Japansche aanvallen op de vliegvelden hebben de geallieerden beroofd van een doeltreffende ondersteuning door de luchtmacht. De stad Prome is in Japansche handen ge vallen, en Japansche troepen zijn bij Akyab geland en hebben de stad bezet. HET 1TALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT. Britsche torpedojager „Havock” vernield. ROME, 7 April. (Stefani). Italiaansch weer- machtsbericht No. 675. In Cyrenaica levendige wederzijdsche activi teit van verkenningsafdeelingen. Ónze vliegtui gen deden in de zóne ten Zuid-Oosten van Mechili aanvallen op geconcentreerde vijande lijke strijdkrachten. Een „Curtiss” werd door Duitsche jagers vernield. Bij een aanval op Benghazi, welke slechts lichte schade veroor zaakte, haalde de luchtdoelartillerie twee ge vechtsvliegtuigen brandend neer. Bij een aan- valspoging op het vliegveld van Derna werden zeven vijandelijke vliegtuigen zonder eigen verliezen neergeschoten. Talrijke bomaanvallen waren gericht op de vliegvelden, de vlootbases en de stellingen luchtdoelgeschut van Malta. De aanvallen ver oorzaakten uitgebreide verwoestingen. In lucht gevechten verloren de Engelsche jagers een „Spitfire”. Een van onze torpedovliegtuigen moest neerstrijken in het centrale deel van de Middellandsche Zee. De bemanning werd onge deerd gevangen genomen. Eenige dagen geleden torpedeerde een vijan delijke duikboot aan de Grieksche kust een transportschip, dat deel uitmaakte van een uit zes eenheden bestaand convooi. De reddings werkzaamheden werden met alle kracht uitge voerd. Als gevolg van de stormachtige zee slaagde men er echter slechts in een deel van de manschappen, die zich aan boord bevonden, te redden. Onze marinestrijdkrachten hebben den Brit* schen torpedobootjager „Havock” in brand ge schoten en tot zinken gebracht. GRAAF GROTE GESNEUVELD. Naar de „Deutsche Zeitung in den Neder landen” uit Den Haag verneemt, is in den strijd voor groot-Duitschland’s vrijheid en voor de toekomst van Europa de Landes* bauemführer en leider van de Geschafts- gruppe Emahrung und Landwirtschaft bij het Rijkscommissariaat te Den Haag, Friedrich Franz Graf Grote, in het Oosten gesneu veld, voor het vervullen van den dienst niet konden worden aangenomen, zijn mede van toepassing op dienstneming in den Ned. Arbeidsdienst door vrouwelijke personen. Overigens kan de secretaris-generaal andere bepalingen van dit besluit van toepassing ver klaren op vrouwelijke personen. De arbeidsdienstplicht voor studenten. Omtrent de arbeidsdienstplicht voor studenten kan nog het volgende worden medegedeeld. Vrijgesteld zijn volgens artikel 10 alle oudere jaars. Daarin ligt natuurlijk niet opgesloten, dat zij zich niet als vrijwilligers kunnen melden. Integendeel, zij zullen welkom zijn. Dit verdient trouwens alleen al uit overwegingen van prak- tischen aard aanbeveling voor hen, die geboren zijn na 1 Januari 1920, voor zoover zij van plan zijn, later een openbaar ambt te bekleeden. Want alleen in bijzondere gevallen zal hun later van artikel 2, betreffende den dienstplicht in verband met het bekleeden van een functie in openbaren dienst, vrijstelling worden verleend. Voor degenen, die het staatsexamen zullen afleggen, zal een bijzondere regeling worden ge troffen, die waarschijnlijk daarin zal bestaan, dat hun uitstel wordt verleend of dat hun ge durende den dienst een kort verlof wordt toe gestaan, om aan het examen te kunnen deel nemen. De boeren, staan, voor moeilijke opgaven. Van. wintergraan en koolzaad is een zeer aanzienlijk deel uitgevroren. De heer G. J. Ruiter, dinecteur-generaal van de Landbouw, heeft in een radiorede de aandacht gevraagd voor een aantal moei lijke opgaven waarvoor de zoo van onpas gekomen barre winter van 19411942 ons dit voorjaar plaatst. Zeer ernstig is voor de naaste toekomst het feit dat van wintergraan en koolzaad een zeer aanzienlijk deel is uitgevroren. Voor koolzaad beteekent dit een aanzien lijk verlies aan olie en aan raapkoek dat te stellen is op 800 kg. olie en op 1300 kg. eiwitrijke veekoeken per h.a.voor onze vet- voorziening van de grootste beteekenis. Ook voor de vroege groentevoorziening en de melkveehouderij zal de ijzige winter ern stige gevolgen hebben, aldus betoogde ver der de heer Ruiter. Er is deze winter te veel vee aangehouden. Ais gevolg hebben vele veehouders reeds nu him voer opgeteerd en zullen vee moeten verkoapen, het stallen bij anderen of en dat is het meest voorko mende geval moeten trachten het voorjaar te halen met toevoer van stroo en wait er nog anders maar te koop is. Ze zullen dan magere, weinig productieve dieren te vroeg in de weide moeten brengen en voeren dan reeds weer van het voer dat voor de vol gende winter zou moeten worden bewaard. De melkproductie nu en in de toekomst zal, hoe het geval ook ligt, ernstig worden be nadeeld. Voor de voedselvoorziening yan Nederland, aldus vervolgde de heer Ruiter., wil dit alles echter zeggen, dat de grootste en, behoudens eenig te verbouwen koolzaad, eenige vetbron voor ons volk voor het komende jaar zeer sterk is opgedroogd, doordat de melk- en daardoor de boterproductie ten gevolge van dit alles, belangrijk zal dalen. Ten einde deze kwade factoren zooveel mogelijk weg te werken, vroeg de directeur generaal in het vervolg van zijn rede bij den consument begrip voor de ontstane schier on oplosbare moeilijkheden, waarvoor de boer is geplaatst om het Nederlandsche volk te blijven voeden, terwijl hij boer en tuinder opliep om zich in te spannen tot de grootst mogelijke voedselproductie. Hij riep hen op om in de plaats van het uitgewinterde kool zaad, blauwmaanzaad te telen, zoo moge lijk nog een grootere oppervlakte, welke teelt zal worden aangemoedigd door een behoor- De Duitsche politie in ons land wil niet de boeman zijn voor de kinderen doch wil optreden als de kindervriend!. Hiertoe werken alle Duitsche politiemannen mee, door het organiseeren van eenpansmaaltijden voor de jeugd en het houden van tentoonstel lingen van speelgoed, door deze manschappen in hun vrijen tijd vervaardigd. Zij offeren hiervoor al hun vrijen tijd op. 1 April is in den Dierentuin in Den Haag een ten toonstelling van speelgoed geopend, welk speelgoed, ongeveer 2600 stuks, na de ten toonstelling verdeeld zal worden onder de arme Duitsche en Nederlandsche kinderen. Het door de politiemannen vervaardigde speelgoed, in hun vrijen tijd vervaardigd. vliegkampschip „-Langley” tot zinken is ge bracht. Volgens hetzelfde officieele bericht hebben de Japanners enkele dagen later het tankschip „Peces”, dat de overlevenden van de Langley aan boord had genomen, tot zin ken gebracht. Verder wordt het verlies van den torpedobootjager „Peary” toegegeven, die ter hoogte van Port Darwin tot zinken werd gebracht. WAT SOVJET-RUSLAND IN HET AFGELOOPEN KWARTAAL VERLOOR. Het opperbevel van de Duitsche weer macht deelde 4 April mede: In de eerste drie maanden van dit jaar hebben de bolsjewisten bij hun vergeefsche pogingen om het Duitsche Oostelijke front aan het wankelen te brengen, alsmede door Duitsche aanvalsoperaties zeer zware ver liezen aan menschen en materiaal geleden. Behalve de bijzonder, zware verliezen aan dooden verloor de vijand in de periode van 1 Januari tot 31 Maart 1942 104.128 gevangenen, 2.167 pantserwagens en 2.519 stukken, geschut. De bolsjewistische lucht strijdkrachten verloren in dezelfde periode: 1.765 vliegtuigen in luchtgevechten, 250 vliegtuigen door de luchtdoelartillerie, 595 vliegtuigen, die op den grond vernield wer den en 110 vliegtuigen, die door formajies van het leger werden neergeschoten. SNEEKER NiEUWSBLA Rlo°J^ VERSCHIJNTi DINSDAGS. EN VRIJDAGSAVONDS Pl.v.v. Hoofdredacteur C. SMIT, Bloemstraat 31 öneeK Kloosterstraat 17 Sneek TWEE MEISJES DRINKEN NICOTINE EN ZIJN OP SLAG DOOD. Mevrouw S. te Laren, die sinds twee dagen een villa voor een gedeelte gehuurd had van de familie dr. M. was met haar haar drie dochtertjes alleen thuis, toen een kennis van haar op bezoek kwam. Zij liet toen haar kinderen alleen in de serre spelen, doch kwam na een half uurtje hun een koek je brengen. Tot haar groote ontzetting la gen toen de 6-jarige Mariska en de 2-jarige Christa levenloos op den vloer. De 4-'jarige Gretel zat nog rustig tf spelen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroepen en spoedig waren drie doktoren aanwezig. Deze konden alleen constateeren dat de kinderen aan zware vergiftiging wa ren overleden, doch den aard van het vergif kon nog niet vastgesteld worden. De politie vond evenwel bij haar onderzoek een flesch- je met nicotine, alsmede een limonaderietje, waarin ook nicotine w"yd aangetroffen. Ver- inoedelijk hebben de beide kleinen gedacht dat de nicotine limonade was en dit met een Tietje opgezogen. De vroegere bewoner van het huis, de thans overleden dr. M., was een bekend na tuurkundige en heeft vermoedelijk het fleschje met vergif in de serre laten staan. DENK OiM HET VEIUrt LSTI IIEN. £on onder 8 April 9 April 10 April igon op: 8 April 7.01 9 April 6.59 10 April 6.57 Men is verplicht te verduisteren van ondergang tot zonsopgang. WAVELL ONDERKONING EN NEHROE MINISTER VAN DEFENSIE? STOCKHOLM, 7 April. (D.N.B.) De zen der van Boston maakt in een bericht mel ding van nieuwe voorstellen der Engelsche regeering. Volgens dit bericht zou generaal Wa.vell onderkoning van Indië en Nehroe minister van Defensie worden. verkenningsactiviteit. Formaties gevechts- en jachtvliegtuigen hebben Britsche vlieg velden in de Marmarica alsmede in het Egyptische kustgebied aangevallen en con centraties van auto’s ten Z.-O. van Mechili uiteen gedreven. In luchtgevechten schoten Duitsche jagers 6 Britsche vliegtuigen neer. Sterke formaties Duitsche gevechts- en jachtvliegtuigen en duikbommenwerpers hebben de aanvallen op militaire installaties op het eiland Malta overdag en ’s nachts voortgezet. Een in het dok liggende Brit sche torpedojager werd in brand geworpen. Aan de Zuidkust van Engeland plaatsten Duitsche gevechtsvliegtuigen bomtreffers op een fadio-station. Britsche bommenwerpers hebben in den afgeloopen nacht storingsaanvallen onder nomen op het West-Duitsche gebied. De burgerbevolking leed geringe verliezen. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten 3 der aanvallende bommenwerpers neer. Het jachteskader-Mölders heeft gisteren zijn 3000e. overwinning in de lucht behaald.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1942 | | pagina 1