19^ r I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Vereniging van Sneker Zakenlieden Buitenlands Overzicht I VRIJDAG 4 JULI 1947 2e JAARGANG No. SO B- n 5- BONNENLIJST voor het tijdvak van 6 t.e.m. 19 Juli. Ëlk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: BAKKERS PROTESTEREN TEGEN BROODPRIJ S V ERL AGING. Ministerconferentie te Parijs misinkt. Zullen de Ver. Staten alleen hulp aan W.-Europa verlenen Complot in Frankrijk. L G-14 Algemeen 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep 250 gr. zachte zeep 500 gram bananen voorinle verijigsbon 800 gram brood 500 gram rijst of kin dermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits 1008 woningen aanbesteed. van Sneek. valt. i F”"” of of PHILIA. I 1 :ot Kantoor voor Abonnementen» Fa. KIEZEBRINK Co. KLEINZAND 7 - Tai. 2872 DE SNEKPJB DRIELING. Hier zijn we dan! I l I KOLENPRIJZEN ZIJN VERHOOGD Houders van kolenkaart ontvangen nader te be palen restitutie. De toestand van ’s lands financiën heeft het noodzakelijk gemaakt de overheidssubsidie op de kolenprijs te verminderen. Ten gevolge daarvan is met ingang van 1 Juli de kolenprijs voor groot-verbruikers, groot-hande- laren en handelaren met 5.per ton verhoogd, voor klein-verbruikers met 40 cent per hl. anthraciet en eier kolen en 25 cent per hl. cokes. Gekozen Amént, Th. Wilmink. VLEESLOZE DAGEN IN RESTAURANTS. G-15 Algemeen G-16 Algemeen 300 gram vlees 100 gram vlees 200 gram kaas 5 eieren SCHEERZEEP. Bon tabak 2 reserve geldt voor een rantsoen scheerzeep. Tussen 3 en 19 Juli inleveren bij de winkelier. Bij de te Den Haag gehouden examens gemeente-administratie slaagde voor diploma ÓA I de heer Ab.-prijs (2.50 per helt jeer Franco per post (3.75 per half jeer |e Bureau voor Advertenties Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 (el. 3005 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS I- c 5 tes >ls— tje n, es pe- v. er- ata slis en aas Ju te v. t te >ert ■>m- ?er- Ifir- ra v. fci- BEWIJS VAN INSCHRIJVING VOOR AANVRAGE FIETSBANDEN Het C.D.K. deelt mede, dat de dis- tributiediensten op nader te bepalen dagen aan hen, die individueel of col lectief in het tijdvak van 15 tot en met 31 Mei j.l. een aanvraag om ver vanging van een tourfietsband heb ben ingediend alsmede aan hen die voor 15 Mei j.l. een aanvraag wegens vervanging hebben ingediend doch nog geen bon voor een band hebben ontvangen, na oproep een „bewijs van inschrijving voor rijwielband” zullen uitreiken. Bij deze uitreiking moet de stamkaart worden medegebracht. Eee „bewijs van inschrijving” zal ook wor- den uitgereikt aan degenen, die ver zuimd hebben in het tijdvak van 15 tot en met 31 Me- een aanvraag om vervanging van een tourbuitenband in te dienen. Zoals bekend konden in dat' tijdvak aanvragen om vervanging van een tourbuitenband ingediend woe len 1 door al degenen, die na de bevrijdin^ en voor October 1946 voor de laatste maa’ een of meer bonnen voor Sjiten-’ banden of een bon voor eeh rijwiel met banden hebben ontvangen Deze personen moeten zich dus ook rv na der door de distributiediensten t. bc- pa>en dagen tol deze diensten wenden. Dit geldt ook voor het aanvragen van banden voor dienstfietsen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat bij vermis- sing van het „bewijs van inschrijving” niet tot vergoeding daarvan kan wor den overgegaan. Dag! Dag! Meneer! Dag! Dag! Juffróuw! Hier zijn we met z’n drietjes, Met drie paar handjes, oogjes en Met drie paar baby-kniet jes Per „Sneeker Nieuwsblad” wilden we Graag even kennis maken Om thans met U (die zo veel dééd) Dankend bekend te raken. Want toen de ooievaar ons bracht, Hebt U ons niet vergeten; Ons moedertje is trots op ons: Wij kunnen al flink eten! „Moes” heeft natuurlijk zorgen wel Met allerhande dingen (Wij hoorden, dat er oorlog was Met veel verwikkelingen...) Textiel moet slecht' te krijgen zijn, Da’s nog niet voor elkander'; Maar „Moes” en wij vertrouwen op De Sneker middenstander! We zijn gelukkig goed gezond En recht van lijf en leden Bent U zo op het eerst’ gezicht Oók over ons tevreden? (N^druk verboden) G-13 Reserve Vleesloze dagen in restaurants kun G-16 Reserve Bonkaarten KA, KB, KC 707 (Serie G) 800 gram brood 400 gram brood 125 gram boter 250 gram margarine Verkiezing bestuursleden. De periodiek aftredende leden de heren J. Braam, W. Nauta, F. Ob- bema en W.A. Visser, allen herkies baar, worden bij acclamatie herkozen. Rondvraag. De heer S. de Wolf dankt de voor zitter en allen die hem bijstonden voor het vele wérk, door hen in het afgelopen jaar gepresteerd. De heer J. Stellingwerff vraagt, of er ook iets kan worden gedaan voor eeh betere trottoir-aanleg. We zitten nog met veel te veel stoepen. Verschillende me ningen en opmerkingen worden gelan ceerd. De materialenkwestie speelt hier een grote rol. De heer J. de Boer dringt aan op het vormen van een veemarkt-commissie, in overleg met de vereniging. De heer Postma ant woordt, dat, nu de heer Wind de ver eniging zal bijstaan, nader contact met het gemeentebestuur zal worden gezocht. De heer Tjallema wijst er op, dat de Kamer van Koophandel elke Dinsdag zitting houdt in de Wijnberg. Het bezoek is daar in de laatste tijd niet druk, mede doordat meermalen direct met Leeuwarden contact wordt gezocht. Hierdoor zou de wekelijkse zitting wel eens kunnen vervallen, wat niet gewenst is. De heer Th. Zandstra wijst er op, dat de directe resultaten van de Martini-Show gering zijn ge weest. De verrheerderingsfactor is .niettemin van groot belang. In die week is ter plaatse (rontl 80.000 gul den omgezet en door de Sneker bur gerij *5.000 gulden verdiend. In dat licht moeten we de zaak bezien, naast de verworven goodwill is ook overi gens het resultaat uitstekend geweest. Spr. besluit met een woord van dahk voor het grote werk, door velen ver richt. De voorzitter sluit met dank „yoor de medewerking, in het bijzonder aan de pers en de adviseurs, de heren Th. Zandstra en Ir. A. W. v. d. Poel, de vergadering. De Ned. Bakkerspatroons hebben op scherpe wijze geprotesteerd bij de Legering tegen het voornemen om de broodprijs met 1 a 2 cent te verlagen. Zij zullen zich hiertegen tot het uiter ste verzetten en eventuele stagnatie in de broodvoorziening komt voor de ver antwoording van de regering, want do invoering van deze verlaging is eco nomisch volkomen ongerecht vaar rad. Amsterdamse bakkers willen sluiten. De Amsterdamse bakkers zullen van Maandag a.s. af sluiten als de Mi nister de aahgekondigde verhoging van het meel met 1.70 per 1000 K.G. doorvoert. nen voor trouwpartijen, promotie- diners en jubilea worden opgeheven. Restaurateurs dienen dit bij de distri butie aan te vragen. j SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteuren: L. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 SNEEK TWINTIG TEXTIELPUNTEN. Van textielkaart VA 705 zijn weer 20 nieuwe punten geldig geworden nl. de bonnen: „textiel C 1 punt”, „tex tiel C 5 punten”, „textiel D 1 punt” en „textiel D 5 punten”. De bonnen „textiel C reserve” en „textiel D re serve” zijn dus niet aangewezen voor de aankoop van textiel. EINDHOVEN BOUWT. Eindhoven maakt ernst met de wo ningbouw. Vrijdag en Zaterdag zijn, dank zij de verruiming van het in die gemeente toegewezen bouwvolume colade of suikerwerk, of 100 gram suiker, boterhamstrooi- y sel enz., of 200 gram jam, stroop enz. De bonnen voor bananen moeten uiterlijk op 12 Juli bij een handelaar worden ingeleverd. De aflevering zal plaats hebben naar mate de bananen aangevoerd worden. Op de bonnen voor huishoudzeep is in den vervolge naar keuze verkrijgbaar 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep. De geldigheidsduur van de bonnen E-03 Vlees voor 1 lbs (=fc 450 gram) me: and vegetables is verlengd t.e.m. 2 Augustus a.s. De niet aangewezen bonnen van Serie F kunnen vernietigd worden. DE SUIKERBONNEN. Met ingang van heden zal tot eind Aug. eenmaal per 14 dagen een bon- nenlijst worden gepubliceerd, in ver band met de vacantie der winkeliers. Daarom_,zijn thans ook de bonnen voor suiker, versnaperingen en zachte zeep opgenomen, die anders volgende week kwamen. Op 28 Augustus wordt de wekelijkse bonaanwijzing hersteld, en de suikerbon komt dan een week later, dus 4 Sept. De bon van 14 Aug. voor suiker zal dus voor 3 weken gel den. Eigenlijk zou die bon 500 gram moeten zijn, maar ter vergemakkelij king van de overgang zal die voor 750 gram gelden, terwijl de bon van 4 Sept, er dan een van 500 gram zal G-21 Brood G-21 Boter 250 gram boter G-22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet G-21 Melk 5 liter melk G-21 Vlees G-22 Vlees G-21 Kaas G-21 Eieren G-21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk. VERSNAPERINGSKAARTEN ENZ. QB, QC 707 G-33 Versnaperingen 200 gram cho colade of suikerwerk, of 200 gram suiker, boterhamstrooi- sel enz., of 400 gram jam, stroop enz. G-36 Versnaperingen 100 gram cho- Te Pargs verliest een huisvrouw een franc. Een voorbijganger raapt het muntstuk op en wil het de vrouw terug geven. „Laat toch liggen, monsieur, de franc is toch niets meer waard”, zegt de vrouw. In Londen vertelt de voor malige Engelse voedseldictator lord Woolton: „Mijn vrouw heeft de slippen van mijn hemd afgeknipt en ze op ,de voorkant van mijn boord geplakt”, ’n Paar verhaaltjes, welke de huidige toe stand in Europa illustreren, hoe arm het eigenlijk wel is en hoe dringend het hulp nodig heeft. Maar desondanks gaat de onderlinge ruzie door. Bevin, Bidault en Molotoff zijn-het op de conferentie te Parijs over de Amerikaanse steun nog niet eens geworden, en de vraag is of er nog kans daarop is, Bevin en Bidault wensten, zij het dat hun yoorstellen, iets uiteenliepep, een commissie welke een programma voor’het herstel van geheel Europa zou opstellen. Men zou dienen na te gaan, wat Europa in de loop van enige jaren aan productieverhoging kan bereiken en hoe ieder land daarvan door uitwisseling van producten zou kunnen profiteren. Het tekort zou d^n door de Ver. Staten moeten worden aangevuld door de levering van kapitaalsgoederen dus machines e.d. en voedsel en steenkool. De kapitaalsgoederen zouden dienen om de Europese productie verder te verhogen, waardoor men op de duur weer op zich zelf zou kunnen staan. Subcommissies zouden voor 15 Augustus de nodige gegevens in de diverse landen ^moeten hebben verzameld, waarna de commissie haar rapport zou opstellen en aan de Ver. Staten doen toekomen. Molotoff wilde van dit voorstel echter niets weten, hij wilde dat elk Europees land -’oor zich zelf zou schatten wat het aan crediete” en leveranties nodig had en een commissie zou dan die ramingen same- vatten en aan de Ver. Staten doorgeven. Molotoff beweerde dat het Britse voorstal de souvereiniteit van de Europese landen en hun normale econo mische ontwikkeling zou aantasten. Daarin zit natuurlijk een kern van waarheid; als de Europese commissie zoals de Engelsen zich'die denken, aan het werk zou gaan zou ze de gehele Europese productie kunnen órdenen, kunnen voorschrijven wat geproduceerd zou moeten worden en aan welk land deze producten geleverd zouden dienen te worden. Om bij den armen Woolton te blijven, als Engeland zijn zirr kreeg zou de heer Molotoff mogen nakrjken of de lord inderdaad de slippen van zijn hemd miste en zou hem, Molotoff, zelfs opge legd kunnen worden te zorgen dat ze er weer aan kwamen ook! Is dat binnen landse inmenging of niet De Russen handhaven hun oude standpunt, reeds van.talloze bijeenkomsten der Verenigde Naties bekend, zij wensen elke buiten landse bemoeiing in hun land en in de gebieden, welke ze tot hun invloedssfeer rekenen, te beletten. Waarom? De kwaaddenkende zal antwoorden dat Rusland zich daar, achter het ijzeren gordijn, gereed maakt voor een oorlog met de rest der wereld, anderen ver onderstellen liever dat de Russen er zich slechts inpantseren, vrezend een overval van diezelfde rest, om het communisme of Russisch nationalisme, wat het dan ’ook is, te *vernietigen, Zo blijven we r"Tv’1 raaien in die noodlottige cirkel, waaruit ook deze Parijse conferentie ons blijkbaar niet zal verlossen. Ze schgnt tot mislukking gedoemd en deze mislukking betekent wellicht iets on herstelbaars. Als Rusland zich ditmaal isoleert, zal de hulp welke West-Europa dan waarschijnlijk alleen van de Ver. Staten zal aannemen tenminste als het daartoe komt, want ten slotte heeft Marshall alleen maar een rede gehouden en is er eigenlijk geen Amerikaans plan tot steunverlening, maar wacht Was hington op een Europees voorstel daar toe dit gebied veel afhankelijker van d^Ver. Staten maken dan wanneer Rus land meedeed. En dat is niet zo prettig. Generaal de Gaulle heeft daarop in een rede te Rijssel ook gewezen. De Gaulle waarschuwde wel scherp tegen Rusland, dat twee derden van 't Europese vaste land beheerste en bovendien in andere landen de steun van bepaalde groepen had, maar, zei de generaal, de wedijver tussen de Ver. Staten en Rusland dreigt de rest van Europa dood te drukken en vormt een beletsel voor een samenwer king zonder welke vroeg of laat kans bestaat op een reusachtig conflict, waar aan geen land en geen mens ter wereld kan ontsnappen. Dat de Gaulle daarom pleitte voor een sterk Frankrijk, dat zelfstandig een rol in het wereldgebeu ren kan spelen, spreekt evenzeer als dat hij daarvoor nodig achtte een stabiel po litiek bewind. Hg wilde o.a. de vakver enigingen bevrijden van politieke inmen ging. Dat schijnen op dit ogenblik wel zeer vrome wensen. Steeds meer wordt Frankrijk een speelbal van de elkaar be strijdende politieke partgen, het econo misch leven verliest zijn vaart door de vele stakingen en wie er aan denkt dat het land in de eerste vier maanden van .dit jaar voor 25 milliard francs uit de Ver. St. invoerde en maar 2.5 milliard er heen uitvoerde, begrijpt dat het met de franc mis gaat. Het kabinet-Rama- dier tracht zich te handhaven, maar het wankelt en op de loer liggen anti-demo- cratische krachten. Veelal verdenkt men ook de Gaulle daartoe te behoren, maar het fascistische complot, dat thans in Frankrijk is ontdekt toonde geen dra den met diens organisatie. Zelfs wilde deze fase, groep de generaal vermoor den, en dan de communisten de schuld geven om daarna een staatsgreep uit te voe-—1. Tot deze organisatie behoorde een wonderlijk allegaartje van rechtse verzetslieden tot collaborateurs, maar ook hoge militairen uit het bezettings leger in Duitsland en uit de opleiding in Engeland. Dat is één complot ontdekt, maar hoevele zullen er nog gesmeed worden in de huidige zwoele Franse po litieke atmosfeer. Een atmosfeer, wel ke misschien vergeleken kan worden met die in Griekenland, waar de aanwezig heid Engelse troepen de omverwer ping der regering ónmogelijk maakt, omdat Griekenland nu eenmaal een En gelsAmerikaans bastion tege~ Sovjet- invloed moet blijven. Maar de Griekse verzetsbeweging onder communistische leiding schijnt nu van plan een z.g. vrije 'regering te vormen in het gebied dat zg beheerst en dat ligt tegen de nabuur landen aan en dat vermeerdert de kans op ongelukken niet zo’n beetje. De com missie uit de Veiligheidsraad heeft im mers pas uitgemaakt, zij het met de Russische en Poolse stem tegen, dat Z.- Slavië, Bulgarije en Albanië zich schul dig hadden gemaakt aan steunverlening aan de Griekse rebellen, hoewel zij het ondemocratisch optreden der Griekse re gering ook hekelde. De Amerikaanse pera noemt Griekenland thans het kruit vat -n Europa. Twee jaar na de stich ting der Ver. Naties denken we dus nog steeds in de termen van oorlog» en nog geenszins in die van de vrede. Twee jaar, gedurende welke Europa steeds verder naar de afgrond is gegleden. Eco nomisch: zelfs het sober levende Enge land moet zijn invoer nu al weer verder beperken, de dagbladen worden weer 4 pagina’s, er komt minder benzine en tabak en ook minder vlees. Maar ook politiek: de verhouding Westen tegen over 'tosten heeft zich steeds scherper toegespitst. Blijkt deze conferentie van Parijs inderdaad mislukt, dan is er ook nauwelijks hoop meer dat men elkaar zal vinden in een oplossing van het Duitse en Oostenrijkse vraagstuk en dreigt centraal Europa een kwaadaardig gezwel in ons werelddeel te zullen blij ven.» Er is, terwijl wij dit schrijven, nog een v->ugje hoop dat er nog iets te Pa rijs zal bereikt worden omdat Bidault Frankrijks rol getrouw een com promisvoorstel heeft ingediend. Dat houdt dan in dat leder land aan de vol gens het Engelse plan^te vormen com missie slechts die inlichtingen zal be hoeven te verstrekken, welke het wenst en het onderzoek zal geen inbreuk mo gen maken op de souvereiniteit van een land. Dit voorstel komt de Russen dus tegemoet, Bevin verklaarde het, als de Russpn het aannamen, ook te zullen aan- neme”. Rusland moet bij het sluiten van dit overzicht nog beslissen, doch Molo toff vond op het eerste gezicht niet veel verschil met het Engelse voorstel. En wat denken de Amerikanen er van? Zullen -ij veel waarde hechten aan op dergelijke wijze verkregen gegevens? En zijn zij inzake de atoombom ook niet steeds voor internationale contróle ge weest? Marshall heeft trouwens al iets van zich laten horen. In een rede heeft hij de beschuldiging dat de Ver. St. hun positie gebruiken voor imperialistische doeleinden en economische overheersing scherp afgewezen. Hij liet er echter geen twijfel aan dat de Ver. Staten waarbor gen wensdk dat hun economische hulp door bepaalde landen niet wordt mis bruikt voor eigen egoistische doeleinden. Dus toch controle? Het doet er ook niet meer toe. Want de laatste berichten melden dat Molotoff ook het franse voorstel heeft afgewezen. De ministers zijn al weer uiteengegaan. En veelbeteke nend schrijven de Am. bladen dat het Am. congres nu misschien gemakke lijker voor het plan-Marshall zal zjjn te vinden, omdat Rusland er buiten Jaarvergadering. Het was maar een bescheiden groepje leden, dat j.l. Maandagavond in de foyer van Amicitia door de voorzitter de heer H. P. Timmer mans, welkom werd geheten. Spr. herinnerde er aan, dat het hoogte punt van de werkzaamheden in het afgelopen jaar, wel de Martini-Show is geweest. Het financieel resultaat van jieze onderneming geeft geen aanleiding tot juichen, maar evenmin tot huilen. Met de diverse afdelingen werd veel bereikt en het is gebleken dat de Friese landbouw en veeteelt een voorname plaats innemen. De ver eniging zit niet stil. Op het program ma voor het volgende jaar worden ^lezingen over dp-erse onderwerpen aangekondigd en er zal met de Mij. voor Nijverheid en V.V.V. worden sa mengewerkt. Over het ledental is de voorzitter slecht te spreken. Er ont breken nog te veel, die toch lid be hoorden te zijn. In het afgelopen jaar is veel verricht en spr. dankt daar voor in het bijzonder de heer P. Post ma die in zijn werk werd bijgestaan door de heren Horjus en J. de Boer. De sepr. de heer A.C.vanDrim- melen leest de notulen, die onver anderd wórden vastgesteld. Ingekomen stukken. Met de directeur van het Postkan toor is geconfereerd over het lange wachten voor de loketten. Voor de z.g. grote klanten is een stoot-loket geopend en voorts zal er een be langrijke verbetering komen, zodra de nieuwe munt is ingevoerd. Dan zullen nieuwe automaten veel van de drukte kunnen opvangen. Veel klachten wa ren bij het bestuur' binnengekomen over de veel te late tweede postbestel ling. Thans is bereikt, dat deze weer ’s nam. 3 uur zal geschieden. Ze ver liest hierdoor enigszins aan belang rijkheid, doordat verschillende, later binnenkomende poststukken, niet meer in deze bestelling kunnen wor den opgenomen. Voorts is een schrij ven ontvangen van de Belasting inspectie, waarin er op wordt gewe zen, dat vele collectes worden ge houden, voorafgegaan door inteken lijsten. De mening heerst, dat deze in getekende bedragen als bedrijfs-on- kosten mogen worden afgetrokken. Dat is echter niet het geval. Van de heer van Gorkum is een schrijven in gekomen, hetwelk door hem ter ver gadering wordt toegelicht. De heer, van G. herinnert aan de 6-provincie courses, die een volgend jaar een ge heel landelijk karakter zullen krijgen. Spr. wil nu trachten, Sneek als etappe-beëindiging in deze courses in gelast te krijgen. Het betreffende co mité had hier wel oren naar, maar een waarborg van 2 a 3 duizend gul den was hiervoor nodig. De kwestie wordt van verschillende kanten be zien, maar over het algemeen is men van oordeel, dat organisatorische steun wel, maar financ. deelneming niet op de weg der vereniging ligt. Reeds in een vorige bestuursvergade ring werd in principe vastgesteld, nimmer garant'te worden, voor welke vereniging ook. De heer van G. kon zich hiermede verenigen. Hem wordt verzocht, het nu reeds bestaande con tact vast te houden. In overleg met V.V.V. en de Bedrijfs-Horeca en bij gestaan door de Veren, van Sneker Zakenlieden zal wordèn getracht, deze zaak tot een goed einde te brengen. Jaarverslag secretaris. Dit jaarverslag herinnert a^n het vele nuttige werk, door de Veren, in het afgelopen jaar verricht, waarvan we als het belangrijkste noteren: het besch’kbaar stellen van gelden voor de Zeilsport-reclame, grieven inzake de veemarkt, reclame (plaat) Vee markt, verbetering verkeers-verbin- dingen, verbinding N.O.Polder, uit breidingsplannen Sneek enz. enz. De samenwerking met V.y.V. kan inten siever worden. Het aantal leden be draagt thans 297 en er ontbreken nog minstens 150. De secr. wordt dank ge bracht voor zijn uitgebreid verslag. Financiële verslagen. De heer Tjallema brengt het fin. verslag uit. Inkomsten 3683,27, uitg. 2958.57. Saldo 724.70. De kascom missie bestaat uit de heren Wilmink (Rotterd. Bankver.) en J. de Boer (acc.kantoor). De heer Wilmink rap porteert dat de adm. keurig in orde was bevonden. De heer de Boer bracht het fin. rapport uit vgn de Martini- Show. Het voordelig saldo van deze onderneming bedraagt 3719.26. Het rapport van het Agrarisch gedeelte wordt uitgebracht door de heer Sik- kens. Het blijkt, dat hier een nadelig saldo is van rond 7500, wat in hoofd zaak te wijten is aan het ongunstige Ter tegemoetkoming in de lasten, welke deze verhoging van de kolen prijs voor een huishouden met zich Llengt, zal aan de houders van, een rolenkaart op een nog nader aan te wijzer, bon een nader te bepalen be drag worden uitgekeerd. Indus, .ë’e verb, ijkers zullen deze verhoging voorshands niet mogen door bereke nen. weer en aan de kosten die het tot- standbrengen van deze bijzondere vee-tentOonstelling met zich mee bracht. Het Stamboek stelde zeer hoge voorwaarden, maar we hebben er aan voldaan. Een succes dat niet genoeg gewaardeerd kan worden. De heer A. Jansen brengt het fin. verslag uit van de Winkelweek, welke een te kort opleverde van 290.07. Kascommissie 1947. worden de heren H. Zijlstra, S. de Wolf en HET PERSONEEL VAN PHILIPS. In het jaarverslag 194546 van Philips Gloeilampenfabrieken lezen we dat er alleen in de laboratoria der onderneming in Nederland thans 2850 personen werken waaronder bijna 300 academici en ingenieurs. Einde 1946 werkten in de fabrieken enz. 28.500 mannen en vrouwen dat is 9500 meer dan in Mei 1939. Maar tekenend voor de huidige omstandigheden is wel dat thans 80 procent mannen zijn en 20 procent vrouwen, voor de oorlog wa ren die percentages voor elke groep 50. ZWENDEL MET •„VLOEIBARE ZEEP”. Door ambtenaren van de Prijzen contróle werd een grote zwendel in vloeibare zeep ontdekt. Drie personen, resp. te Bussum, Bodegraven en Rot terdam woonachtig, verkochten aan talloze winkeliers vloeibare zeep merk „Verspur Liquid”. Iii werkelijk heid bestond het product uit 95 water en 4.1 synthetische zeep, dus totaal ongeschikt voor huishoudelijk gebruik en bovendien veel te hoog in prijr Vele winkeliers, die een behoor lijk kwantum hadden ingeslagen, zijn in goed vertrouwen de dupe geworden van deze heren, want overal wordt deze ?.g. zeep door de Keuringsdienst voor Waren in beslag genomen. Tegen verschillende personen werd in ver band met deze zaak ~ptoces-verbaal opgemaakt. G-01 Brood G-02 Brood G-01 Boter G-02 Boter 200 gram vet G-01 Melk 4 liter melk G-03, G-05 Melk 7 liter melk G-01 Vlees 100 gram vlees G-02 Vlees 200 gram vlees G-01 Algemeen 200 gram kaas G-02 Algemeen 500 gram suiker, bo- terhamstrooisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram chocolade of sui kerwerk G-03 Ylgemëen 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep G-04 Algemeen 250 gr. zachte zeep G-01 Reserve 125 gram margarine of 100 gram vet G-03 Reserve 1600 gram bróód G-04 Reserve 125 gram margarine of 100 gram vet G-05 Reserve 200 gram kaas G-06 Reserve 800 gram brood G-07 Reserve 125 gram boter -Bonkaarten KD, KE 707 (Serie G) 800 gram brood 250 gram boter 125 gram margarine G-ll Brood G-ll Boter G-12 Boter 100 gram vet G-13, G-15 Melk 12 liter melk G-ll, G-12 Vlees 100 gram vlees G-ll Algemeen 100 gram kaas G-12, G-13 Algemeen 250. gram sui ker, boterhamstrooisel enz., of 500 gramjam, stroop enz. of 250 gram'chocolade of suikerwerk G-17 Reserve 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep G-18 Reserve 250 gram zachte zeep Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME. MF, MG 707 (bijz. arbeid, a.s. moedeps en zieken) (Serie G) 800 gram brood

Sneeker Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 1