8 I k I i Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Nederland-Indonesië. Het Plan-Marshall 1 n „Moord onder getuige” door I LI :e HET LIED VAN DE FRUITSCHAAL I Elf Meren-tocht met de „Wetterwille” 2e JAARGANG No. 51 DINSDAG 8 JULI 1947 It »r e F Woutertje. FEUILLETON 17 C MM tg :k HET BENELUX-ACCOORD ONDERTEKEND. Het -land-dsverkeer omvat 18 milliard francs in jaar. Nadat de beide parlementen de nieuwe economEchc toi-ume tussen België, Luxemburg en Nederland vo rige week hebben aanve-rd, is de overeenkomst in Brussel door de drie landen ondertekend. Voor Nederland tekende onze ambassadeur in Brussel, Het accoord treedt reeds in werking op 1 Juli 1947 en gelat voor 2 jaar. Het voorziet in een handelsverkeer voor beide richtingen en wel voor een be drag, dat 18 milliard Belgische fran ken, dus 1 milliard gulden vertegen woordigt. Vooral voor Nederland is het van grote betekenis, want onze uitvoer naar België zal door deze overeenkomst zeer belangrijk stijgen. dankbaar het feit, dat u hem eens op de Theems het leven redde”. E T PASTOOR H. E. ELBERSSEN t Op 61-jarige leeftijd is in het Kath. Ziekenhuis te Hengelo, waar hij de laatste dagen verpleegd werd, over leden de Z.E. Heer H. E. Elberssen, sedert December 1941 pastoor te Haaksbergen. Als kapelaan te Sneek, waar pas toor Elberssen lange jaren werkzaam is geweest, genoot hij ook hier in het noorden grote bekendheid. Van Sneek uit werd hij benoemd tot kapitein aal moezenier bij het Ned. leger. Voor de wijze waarop hg deze moeilijke taak heeft vervuld, werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. In 1930 werd hij benoemd tot pastoor in ’t Goy bjj Houten en in December 1941 tot pas toor te Haaksbergen. Zaterdag 5 Juli heeft te Haaksber gen de solemnele uitvaart plaats ge had, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof aldaar. 30 en en ir ur W >rr 05 I n Wat is Friesland toch ’n mooi land. Ik bezoek voor het eerst in m’n leven deze provincie, zei de pastoor, die deze tocht meemaakte. In Holland zegt men Ja, dat Hollandse geluid hebben we méér gehoord. Helemaal niet nieuw. De Friezen zijn ’n koppig volk, dat woont te midden van gras en koeien, land en modder 't Was ’n mooie dag, nu j.l. Donder dag toen de Wetterwille van de Gebrs. van der Werf z’n gele snuit door de Lemmerbrug stak om z’n tocht over de meren aan te vangen. Een niet al te groot gezelschap, zeer heterogeen en daardoor pretti ger dan ’n groep mensen-van-het- zelfde-slag. Mensen uit alle oorden van het land. Eerst nog wat onwennig tegenover elkaar, maar dat wordt al gauw bg- gespijkerd. Vóór we door Ijlst varen raken de tongen los en worden de mooie ver gezichten over het vlakke land, in de gesprekken opgenomen. Onze vriend de pastoor we heb ben reeds prettig kennis met hem ge maakt is verrukt over de schone ligging van Heeg en als we het Heger meer instevenen, is de plaats reeds tweemaal voor de lens geweest. Het wijde, kalme meer boeit de tochtgenoten bovenmate. Heel in de verte ligt de Leye Polle. ANTHONY BERKELEY 1 y IK Jr- m. de er A. D, .a. en :rs lie O schaal, na deze zang der zuchten omdat geen vruch ten U verluchten laat ons vergeten, wat er niet is en denken aan wat in ’t ver schiet isStraks zullen appelen en peren Uw aan zien rehabiliteren Geen klachten over ’t fruit geuit o neen! dan maar een ui gefruit! Ik wil alles doen om hem te redden alles. Want hij is onscnuldig. Ik weef, dat hij onschuldig is. U kent hem niet. Ik wel. Hij is de meest oprechte, eerbare man, die ik ooit heb ontmoet. Hij zou deze verschrikkelijke daad niet hebben kunnen begaan. Het is onmogelijk. Wanneer U hem doodt, doodt U mij. Ik wil alles geven wat ik heb, om hem vrij te krijgen. Ik meen het. Mijnheer Chitterwick!” Tot mijn heer Chitterwick’s onsteltenis viel ze voor hem op haar knieën en nam een van zijn handen in de hare. Een ogen blik was mijnheer Chitterwick spra keloos. Dit was een heel andere me vrouw Sinclair dan de beheerste, zelf verzekerde dame, die hij die middag in het paviljoentje had leren kennen. Dit was een wanhopige vrouw, die het masker had laten vallen en alle con venties ter zijde geschoven had; geen koningin uit een drama, maar een vrouw, die om het leven van haar man te redden zichzelf vernederde. En mijnheer" Chitterwick had geen erva ring in de omgang met wanhopige vrouwen. Zij staarden elkaar aan, mijnheer Chitterwick met ogen rond van ont zetting, die van Judith Sinclair nat van de tranen. Toen mijnheer Chitterwick ten laatste enige woorden vond, bleek het, dat de situatie hem boven het hoofd «e- De Koningin heeft op het paleis het Loo een achttal jongeren ontvangen om met hen van gedachten te wisse len over wat er omgaat in de Neder landse jongerenwereld en te ver nemen hoe de jongeren zich voorbe reiden or de taak, die zij straks in de Nederlandse en Europese samenleving hebben te verrichten. Er ontwikkelde zich een levendige en belangwekkende discussie, die enkele uren duurde. De jongeren vertelden de Koningin welke moeilijkheden zich thans voordoen in jeugdland, met welke problemen ge worsteld wordt en in welke richting „Wel, al die nonsens over Lynn, als zou hij zijn tante vergiftigd hebben”. Lord Milborne plukte aan zijn grijze snor en keek bijna even ongelukkig als mijnheer Chitterwick. „Dwaas heid, natuurlijk. Ken de knaap sinds zijn jongensjaren. Doet geen vlieg kwaad. Een verschrikkelijk verwarde boel”. De suggestie was, dat mijnheer Chitterwick voor deze verwarring aansprakelijk zou zijn, was gemakke- Igk te onderkennen. De schuldige bewoog zich zenuwach tig in zijn stoel. „Maar... ik zag, dat hij het deed, weet U?” „Nonsens! Mijn beste jongen, ik weet, dat je volkomen eerljjk bent, maar je hebt ongelijk. Het is duidelijk, dat je iemand met juffrouw Sinclair zag, maar het was Lynn niet Hij kan het niet geweest zgn”. „Ik ben bang, dat er geen vergissing mogelijk is”, zei mijnheer Chitterwick, „ik herkende hem direct, toen ik hem zag”. „Maar Sinclair zweert, dat hij pas om half vier in het Piccadilly Hotel kwam en daar zijn tante dood vond; en wat Sinclair zegt, kan je gerust ge loven”. „Maar zijn vingerafdrukken op het buisje dan”, verdedigde mijnheer Chitterwick zich, „die kunnen toch niet over het hoofd gezien worden?” Hij wenste de zaak in het geheel niet te bespreken, maar men heeft nu een maal plichten tegenover een gast heer. „Een toeval”, merkte lord Milborne op. „Lynn’s advocaat maakt zich daarover niet veel zorgen, Het is jouw verklaring omtrent de hand die je boven het kopje zag bewegen en dat die hand aan Lynn toebehoorde, die ons moeilijkheden bezorgt. Ik had ge hoopt, dat Judy je tot betere inzich ten had gebracht”. „Ik praat er liever niet over, werke lijk niet”, smeekte mijnheer Chitter wick bijna, „ik verkeer in een uiterst pijnlijke positie en ik kan U verzeke ren, dat ik er heel wat voor over zou hebben, indien ik met die hele ge schiedenis niets te maken had. Maar zoals de zaak er nu voorstaat, moet ik de waarheid vertellen. Ik begrijp, dat men mij met de beste bedoelingen naar hier heeft gelokt, maar ik moet zeggen, dat mijn jx>sitie onmogelijk is. Indien U mü wilt verontschuldigen, naar hun mening het jeugdvraagstuk dient te worden aangepakt. Uitvoerig werd stilgestaan bij de nood die er heerst onder de jeugd en in het ar beidsleven, met name bij de proble men beroepskeuze en scholing, bij het werk onder de grotestadsjeugd en de sfeer waarbinnen de verschillende Ne derlandse jeugdgroepen thans leven en werken. Hierbij werd ook gespro ken over de jonge landgenoten die thans onder de wapenen zijn. De Ko ningin bleek diep mee te leven met onze militairen, niet het minst met hen, die naar Indonesië zijn gegaan. MODERNE METHODEN IN AALSMEER. Wij waren dezer dagen in de ge legenheid het bedrijf van een grote kweker in Aalsmeer te bezichtigen, waar voor het eerst de Amerikaanse watercultuur wordt toegepast. Daar bij worden de potten met de kleine plantjes niet in teelaarde gezet, doch in grint, waardoorheen een oplossing van kunstmest wordt gevoerd. De planten krijgen daardoor een voort durende stroom van voedingsoplossing tot hun beschikking. Het grote voor deel hiervan is, dat de bemesting nauwkeuriger en eenvoudiger gere geld kan worden en dat het sproeien vervalt. Hoe nauwkeurig in dit bedrijf thans gewerkt wordt, blijkt wel hier uit, dat bij het nemen van de stekjes telkens nadat een blad afgesneden is, het mes in alcohol wordt gedoopt ter ontsmetting. Vervolgens steekt men het steeltje van het blad even in een oplossing van groeistoffen en eerst daarna wordt het geplant. De groei stoffen bevorderen nl. een snellere wortelvorming. De Aalsmeerse kwe kers gaan dus wel in ieder opzicht met hun tijd mee. RUNDVEELEVERING. De Provinciale Voedselcommissaris voor Friesland —cmlrt bekend, dat b'anenkort de definitieve aanslag in .de veelevering tot 1 September 1947 zal worden verzonden. De moeilijke vleespositie maakt het echter noodzakelijk dat de vleeslevering normaal doorgang vindt, in verband waarmede thans ook lastgevingen tot levering van slachtvee worden gezon den in mindering op de komende aan slag tot 1 September aan degenen die reeds aan hun voorlopige aanslag tot 1 Mei ’47 hebben voldaan. T^r voor koming van moeilijkheden dienen de betrokkenen dan ook zonder uitstel aan de ontvangen lastgeving te vol doen. Voorzover aan deze lastgeving door bonnenaankoop wordt voldaan, dient binnen een week na de dag waarop aan de lastgeving moest zijn voldaan, de leveringsbon te worden getoond, waaruit mc blgken dat in derdaad op de vastgestelde leverings datum aan de verplichting is voldaan. fel II DE PRINS REDDE DE PREMIER. Toen prof. Gerbrandy tijdens de oorlog als minister-president eens een bezoek bracht aan H. M. de Koningin, stond er ook een boottochtje op de Theems pp het program. Z.K.H. Prins Bernhard en prof. Gerbrandy.aange lokt door het middagzonnetje, beslo ten, al varend, wat te gaan zwemmen. Prof. Gerbrandy evenwel had bltfk- baar de kracht van de stroom onder schat en verdween onmiddellijk’ naar de diepte. Gelukkig was Prins Bern- hard in de buurt en deze wist de mi nister-president te grijpen en in vei ligheid te brengen. Dit voorval vertelde prof. Gerbran dy op het jaarlijks weekend van de kaderleden der ondergrondse Trouw- groep, dat vorige week gehouden werd op Birkhoven. De Trouw- werkers hebben in een gelukwens aan Prins Bernhard ter gelegenheid van diens verjaardag, de volgende pas sage opgenomen: „Zij gedenken, na een toespraak van prof. Gerbrandy, oefenen om met eigen krachten de veiligheid van alle bovengenoemden te verzekeren. Sjarifoeddin doet beroep op Ver. Staten. Sjarifoeddin heeft, naar A.P. meldt, een boodschap gezonden aan het volk en de regering van Amerika, waarin Amerika verzocht wordt „voort te gaan zijn invloed aan te wenden voor de waarborging van de vrede, zoals wij door vredelievende onderhandelin- gen streven naar het bereiken van een overeenkomst met Nederland”. „Wij weten en vertrouwen”, zegt Sjarifoed din, „dat Amerika, dat zelf een groots voorbeeld is van revolutionaire tradi tie, zal voortgaan zjjn invloed aan te wenden om de vrede te bewaren, zoals wij er naar streven, dat de overeen komst van Cheribon in vervulling gaat en dat Indonesië ook zijn onaf hankelijkheidsdag ’-an vieren”. De republiek heeft intussen ook ge antwoord op de bekende Amerikaanse nota. We geven hier naar aanleiding van deze nota nog het oordeel van het C h r. Hist, dagblad „De Nederlan der” van 2 Juli. Het blad schrijft „Wanneer het zo mag zijn, dat het ac coord van Linggadjati alsnog op be hoorlijke wijze tot uitvoering geraakt, dan is voor alle betrokken volkeren van het Koninkrijk der Nederlanden iets zeer groots bereikt”. Nadere toelichting gevraagd. Drie Indonesische ministers zijn van Batavia naar Djokja gevlogen, om daar over een nadere toelichting op énkele punten der republikeinse nota te spreken, welke dr. van Mook heeft gevraagd. De nota schijnt nogal vaag te zijn gehouden, zooordeelt men in Ned. kringen te Batavia. Gij schaal, bestemd voor schone vruchten ook U zag onze welvaart vluchten want van Uw schoolste glans ontdaan leedt Gij Uw vruchtenloos bestaan. Ééns waart Gij, vol van élé- gance een waardig pièce de résistance Uw aanblik gaf, op elke plek decorum aan het woonvertrek. Tot U, aan oorlog evenredig een aanzien kreeg van „woest en ledig” En weldra kwam Uw degra datie U kwam volkomen uit de gratie want drukwerk, ,Tan verloofde paartjes adressen- en visitekaartjes met hoeken, afgerond of stomp zij kwamen in Uw brave romp. Een nota van het gas of ’t licht een brief kaart van een verre nicht een rekening, een dwang bevel o schaal, U was niet meer in tel! En één on zichtbaar kaartje lei de firma Schraalhans stil erbij Geen schilder zou er ooit van reppen door U een stilleven te scheppen. Een drama lag in U besloten geen pinda’s, hazel-okkernoten, geen Jaffa hield meer hóóg Uw •'aan laat staan een sier lijke banaan 1 bracht van deze stappen. Nog eens een uitnodiging aan Rusland. Zondag hebben Engeland en Frank rijk nog eens een dringende uitnodi ging tot Rusland gericht om aan deze nieuwe conferentie ü-cl te nemen. Bevin heeft Vrijdag trouwens nog eens een waarschuwing aan de Rus sen gericht. In een rede ter gelegen heid van Amerika’s onafhankelijk heidsdag beschreef hij het huidige wereldconflict als een conflict tussen de materialistische opvatting van de geschiedenis en het Angelsaksische geloof in de vrijheid. Over het aanbod van Marshall zei- de hij „Amerika wil een plan opstel len, waarin iedereen zijn zaken op or de kan brengen op grondslag van rede, overleg en feiten. Ik geloof, dat dit door vele -• i onze vrienden niet begrepen wordt. Zij schijnen te denken, dat onze ob sessie voor de vrede iets is, dat hun het recht geeft met hun provocaties voort te gaan ondanks dit grootse plan. Zij moeten niet verrast zijn, dat men te ver kan gaan met provocaties. De laatste twee oorlogen hebben dat bewezen. Op een goede dag zullen de mensen zeggen Nu hebben we er genoeg van. Ik zeg tot mijn vrienden, die er anders over denken laat het niet tot deze toestand komen”. Bevin noemde het gepraat over dol- lar-diplomatie „volslagen onzin”. Amerika heeft de neiging om royaal te zijn in de verdeling van zijn goede ren. Namens het Britse volk zeg ik tot Marshall „wij geloven U en het Amerikaanse volk op Uw woord. Wij betwijfelen het niet”. RedacteurenL. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 SNEEK PANTALON GE-EXPLODEERD. Toen in Vlaardingen 23-jarige arbeider een sigaar aanstak, sprong een vonk van de lucifer op zijn broek, die daarop ontplofte.De man liep zware brandwonden op, een huisge note werd licht gewond, van de wo ning werden twee deuren vernield en sprongen vele ruiten. Het onderzoek ^ees uit, -dat het slachtoffer een broek had laten ma ken van enige lappen viltendoek, die uit de chemische fabriek, waar hij werkzaam was, waren weggenomen. Dit doek bevatte sterk explosieve stof fen die op schietkatoen .leken. derd mevrouw Sinclair), kondigde hij aan, dat hij naar bed ging. Het was nog geen half elf, maar mijnheer Chit terwick voelde, dat hij slechts in zijn afgesloten kamer veilig zou zijn voor de dame met de grijze haren. Zonder iemand goeden nacht te zeggen, sloop hij daarom de trappen op. Mijnheer Chitterwick’s kamer was mooi en met voldoening draaide hij de sleutel om. Onder andere omstandig heden zou hij er een zeer plezierige week in hebben kunnen doorbrengen. Natuurlijk dacht hij er niet over, al naar bed te gaan. Hij was veel te op gewonden om te kunnen slapen. Daar om nam hij een boek uit zijn koffer, maar lang genieten van zijn lectuur deed hg niet. Nauwelijks had hij enige bladzijden gelezen, of er werd luid op zijn deur geklopt. Geschrokken deed hij open en stond van aangezicht tot aangezicht tegenover mevrouw Sinclair, die tem ter zijde duwde en de deur achter zich sloot. Zij stond een ogenblik stil en begon toen snel en dringend te spreken, terwijl zij zenuwachtig aan de plooien van haar japon stond te trekken. „Mijnheer Chitterwick, ze vertelden mij, dat U ons morgen wilt verlaten. Ik kon U niet laten gaan, zonder...... Ik moest U nog eens spreken. Mijn heer Chitterwick, ik smeek U. Het leven van miir. man is >n Uw handen. Het antwoord van de repu bliek overhandigd. Zondag heeft Setiadjet, de nieuwe tweede vice-premier van het Indone sische kabinet die een persoonlijk vriend van prof. Schermerhorn is en een welberaden rustige figuur ge noemd wordt het antwoord op de nota van dr. van Mook te Batavia overhandigd. Hoewel de volledige in houd toen nog niet bekend werd ge maakt, werd reeds gemeld dat het in zake de instelling der voorlopige re gering accoord ging met de Neder landse voorstellen. Het bevatte echter afwgkende voorstellen inzake de bui tenlandse betrekkingen. Dat was trouwens reeds in de praktijk duide^ Igk geworden, want de republiek had op 2 Juli alweer een vriendschapsver drag gesloten met Syrië, dat namens Indonesië getekend was -’oor Hadji Agoes Salim, die in de plaats van Sjahrir minister van buitenlandse za ken in het Indonesisch kabinet is ge worden. Tenslotte is daar de kwestie der gemeenschappelijke gendarmerie. Zoals het kabinet Sjahrir dit reeds deed, verwierp ook dit nieuwe kabi net dit Nederlandse voorstel. Van Nederlandse zijde werd grote waarde aan de instelling van deze gen darmerie gehecht omdat daardoor al leen de veiligheid zou kunnen worden gewaarborgd van velen in de repu bliek, die steeds sympathiek tegen over het Nederlands bewind hebben gestaan en van het Nederlands perso neel op de ondernemingen, als deze weer teruggegeven zgn aan de recht matige eigenaars. Achter deze kwestie schuilt natuur lek de vraag in hoeverre Soekarno en dit nieuwe kabinet zelve voldoende gezag in het gebied der republiek uit- We gaan de Rakken door en zien aan weerszijden de laatste arbeid, die de „üngetiid” meebrengt. Veulens dartelen rond de moeders en Hopen braaf mee. We passeren Woudsend. Vóór ons ligt het Slotermeer met op de achter grond de contouren van het opgaande hout van Gaasterland. Maar nog vóór we het ruime sop kiezen, zien we ’n handeling, die geweldige emoties op wekt. Er worden n.l. ’n paar zgden ge rookt spek verladen en op dat gezicht slaat een collega aan ’t docerenEr is eens een tijd geweest, waarop ’n zon derling, vies dier de aarde bewoonde. De jeugd heeft aan die tijd geen her innering meer, maar de ouderen Sloten is de eerste pleisterplaats. Het groepje verspreidt zich en als het weer aan boord is, raakt het niet uit- de laatste bezettingsdagenook hier gepraat over dit mooie „poppige” Zou glas een welkom artikel zjjn. De Wetterwille draait de Langweerder Wielen binnen. Reeds in de verte valt het nieuwe Hotelschip „Alve Marren” op. Er wordt druk gezeild en het is hier ook mooi. De lommerrijke laan in Langweer is een welkome verkoeling; ook hier zwermt de troep even uit. De laatste etappe wordt ingezet; de drukbevaren Oudeweg brengt de gasten over Poelen en Meer en dan gaat het door naar Sneek, waar de boot tegen half zes aan de wal valt. ’n Mooie dagtocht, met opgetogen passagiers, die als eendags-vrienden hartelijk afscheid van elkaar nemen. vertrek ik morgen met de eerste trein”. Mijnheer Chitterwick had zich door zijn gevoelens laten meeslepen en had daardoor heel wat zelfbewus ter gesproken, dan hij zich voelde. Lord Milborne keek hem teleurgesteld aan en wist klaarblijkelijk niet, wat te doen. „Ja, natuurlijk, indien je het* zo beschouwtHij scheen een be slissing genomen te hebben. ,',Wel, we zullen er niet meer over praten. Na tuurlijk, Sinclair betekent voor jou niet, wat hij voor ons betekent. Speel je billiard?” „Niet zo best”, antwoordde mijnheer Chitterwick bescheiden, „maar „Mijn vrouws broer dacht, dat je misschien wel een spelletje zoudt wil len spelen. Ik geloof, dat hij in de billiardzaal wacht. Ik zal je er wel even brengen”. Voor de zoveelste maal werd mijnheer Chitterwick door lange gangen ge voerd en toen de deur van de billiard zaal achter lord Milborne dichtviel en hij met Mouse alleen gelaten werd, zonk hem het hart in de schoenen. Het was maar al te duidelijk, wat men met hem van plan was. Hij werd van de een aan de ander overgeleverd in de hoop, dat waar de een zou falen, de volgende misschien succes zou heb ben. Nadat deze jonge man hem on derhanden had genomen, zou hij be- slist_ aan de overredingsjpogingen van Engeland en Frankrijk nodi- missie te Genève op de hoogte ge- gen 22 lat den uit voor een nieuwe conferentie. Na het mislukken der conferentie der 3 ministers van buitenlandse za ken te Parijs, hebben de Franse en Britse regeringen uitnodigingen ver zonden aan 22 regeringen om deel te nemen aan een Europese conferentie, dm 12 Juli a.s. te Parijs zal beginnen, teneinde op grondslag van het plan- Bidault voor 1 September een rap port samen te stellen met betrekking tot de aanwezige hulpbronnen en be hoeften van Europr in de loop van de komende jaren. Uitgenodigd zijn alle Europese regeringen met uitzonde ring van Rusland en Spanje, maar met inbegrip van Albanië, Turkije en Ijsland, alle ex-vijandelijke staten met inbegrip van Oostenrijk, maar met uitzondering van Duitsland (de vier geallieerde opperbevelhebbers zullen in plaats daarvan geraadpleegd worden), en alle neutralen. Aan de Russische ambassadeur te Parijs is een afschrift van de uitnodiging ge zonden waaraan de wens wordt ver bonden, dat Ruslands weigering om aan deze conferentie deel te nemen niet onherroepelijk is. Tenslotte zijn de regeringen van de Verenigde Sta ten en de Europese economische com- stadje. Dan hebben we ’n hele rek voor de boeg: Brandemeer, Grote Brekken en eindelijk ontrolt zich het Tjeuke-meer voor onze ogen. Groot en ontzaglijk wgd strekt deze enorme watervlakte zich uit. Het eigenwijze torentje van Oosterzee vraagt veler aandacht. We draaien de lange Scharster-rijn in en bewonderen menig schilder achtig hoekje. De omgeving van Olde- ouwer geeft weer een geheel andere indruk dan de streken, die we ge passeerd zgn. Scharsterbrug herinnert ons aan JONGETJE GEWORGD. De officier van Justitie bij de Gro ninger rechtbank heeft tegen de 19- jarige mijnwerker J. M. uit Ravens- bosch, die in een 'riftbui een 8-jarig jongetje, dat alleen maar vroeg of de man ook zgn weggelopen hondje had gezien, heeft geworgd, tien jaar ge vangenisstraf geëist. de oude dame worden blootgesteld. Mouse ontving hem hartelgk en drukte hem onmiddellgk een queue in de hand, maar mgnheer Chitterwick was zo van streek, dat hij de begin- stoot reeds miste en zijn tegenstander de gelegenheid gaf met een serie van zes en twintig caramboles van wal te steken. „Ik ben bang, dat U te sterk voor mg is”, zei mgnheer Chitterwick en miste een gemakkelgke stoot. „Helemaal niet”, antwoordde Mouse, niet geheel volgens de waarheid en bouwde een serie van drie en veertig caramboles op. Een paar minuten later was het partijtje afgelopen. Uit slag: Mouse 100 caramboles. Chitterwick 3 caramboles. „U was te sterk voor mij”, merkte mijnheer Chitterwick op, trachtend het onwelkome ogenblik zo lang mo gelijk uit te stellen. „U speelt veel?” „Ja”, gaf de ander toe, terwijl hij de queues in het rek zette, „wat ik zeg gen wil, het is heel verkeerd van U om te beweren, dat het Lynn Sinclair was, die zgn tante vergiftigde”. Mgnheer Chitterwick kreunde. Het gesprek verliep langs de stereotiepe lijnen. Toen mijnheer Chitterwick er ten slotte in slaagde, het tot een goed einde te brengen (Mouse was vast- houdender dan alle anderen, uitaezon- Ml ir. z. ili A Ab.-priji 12.50 per half jaar Franco per post 13.75 per half jaar Bureau voor Advertenties Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 fel. 3005 Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS P !S, !S. n. ir. Kantoor voor Abonnementen» Fa. KIE ZEB RINK Co. KLEINZAND 7 - Tel. 2872 DE KONINGIN ONTVANGT DE JEUGD. SNEEKER NIEUWSBLAD I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 1