I A LJ fi Nederland-Indonesië. DE LAATSTE DAG Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST (Aan de )L sk De Koningin tot het Nederlandse volk „Moord onder getuige” door I’ F Sportuitwisseling Sneek-Merton and Morden I 2e JAARGANG No. 65 1947 DINSDAG 26 AUGUSTUS CH. len EN EK FEUILLETON LK en ANTHONY BERKELEY De Friezen winnen de Teamwedstrijden in de Regenbogen en Valken De hoofdprijzen voor Sieverts en Herman Geveke Topprestaties van Leen in de 16 M2 eenh.klasse BI I E 4 der itw. S.S.- :10k t. icht 31 Ab.-priji (2.50 per half jaar Franco per port (3.75 per half jaar KERKNIEUWS. Dsa J. Steenhuizen van Dinxperlo hoopt Zondag 28 September afscheid te nemen van zijn gemeente aldaar en op Zondag 5 October intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Oost- hem c.a. >sen ige- zal :hr.. Bureau voor Advertenties Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Iel. 3005 Verschijnt: DDiSDACS en VRIJDAOi Vm- van oot ub- ran er- 350 or der oie ikt de We hij Mouse bij, „ik geloof, dat ik dat gedaan heb”. Judith was echter nog niet overtuigd. „Maar juffrouw Goole!” wierp zij bijna ongelovig tegen. „Zij is donker, zij is lang en zonder die bril ziet zij er waarschijnlijk wel aardig uit”, zong Mouse, „oh, we heb ben haar beslist gevonden”. „Wel, ik hoop natuurlijk, dat je ge lijk hebt”, zuchtte Judith en verzonk in gedachten. Mouse wendde zich tot mijnheer Chit- terwick. „Heb je die schriftelijke sa menvatting van de zaak, die je inder tijd hebt opgesteld, nog, Chitter- wick „Die heb ik hier”, antwoordde mijn heer Chitterwick prompt en haalde ’t document uit zijn binnenzak te voor schijn. Mouse las het snel door. „Hier heb ben we het. Punten, die nog opgehel- derd moeten worden. Luister naar me, Judy. Ik denk, dat hiermee de spijker op de kop geslagen wordt. Waarom jufffrouw Sinclair de af spraak in het Piccadilly Hotel maakte. Dat deed ze niet. Het was juffrouw Goole, die gebruik maakte van de slechte ogen van haar werkgeefster en eenvoudig iets anders neerschreef dan haar gedicteerd werd. Toen later de bevestiging van Lynn kwam, zal zij wel een of andere uitvlucht bij de hand gehad hebben. Dat is punt no. 1. Punt no. 2. Hoe het vergif werd toe gediend. Wel, dat weten we nu, dank zii Sherlock .Chitterwick. iad aen s te der ipr. eer ke- sjjn Dp- 'er. ng. lad „Oh, neen, neen”, protesteerde mijn heer Chitterwick. „Ik verzeker je, dat ik daaraan nog in het geheel niet ge dacht heb. Het was zo maar een op merking van me”. Nog voordat iemand tijd had om die per op dit interessante thema in te gaan, werd er op de deur geklopt: „Telefoon, mijnheer”, zei het kamer meisje. Mijnheer Chitterwick maakte zijn ver ontschuldiging en verdween. Indien er nog een verder bewijs voor mijn heer Chitterwick’s herwonnen onaf hankelijkheid nodig zou zijn, was het wel de aanleg van de telefoon. Hij had de talrijke bezwaren van zijn tante eenvoudig terzijde geschoven. Voor iemand, die in dagelijkse verbinding met Scotland Yard stond, aldus had mijnheer Chitterwick verklaard, was een telefoon een onmisbaar iets. En inderdaad was het Moresby, die hem wenste te spreken. Moresby’s stem klonk aan het andere einde van de lijn: „Bent U het, mijnheer Chit terwick?” Mijnheer Chitterwick bevestigde, dat dit het geval was Kantoor voor Abonnementant Fa. KIEZEBRINK Co. KLEINZAND 7 - Tel. 2872 en Mej. Tromp (of P. v. d. Werf?) en voor De Meeuwen L.W.S.: de Wil de en v. d. Veen. Het Sneker team won met slechts 0.1 punt voorsprong op de Kaag, waardoor de uitslag werd als boven omschreven. De belangrijkste wedstrijden die verder gehouden werden, waren in de eerste plaats die in de 30 M2 klasse en Pampusklasse, waarin de beslis sing viel voor de hoofdprijzen. Daar Herman Geveke voor de derde keer won en bovendien tweemaal tweede was, kwam hij in het bezit van de hoofdprijs, aangeboden door de Eer ste Ned. Verzekerings-Mij. op het le ven en tegen invaliditeit N.V. De zil veren Waterpoort die als hoofdprijs in de Pampusklasse verzeild werd, ging een jaar naar Bloemendaal, daar de heer Sieverts ook deze wedstrijd won, zodat hij in totaal driemaal eer ste en eenmaal tweede was. De heer Volker uit Scheveningen, die Woens dag maar 1 punt meer had dan de winnaar, kwam Donderdag niet voor een prijs in aanmerking. De Groningers bezetten weer de lei dende plaatsen in de beide 16 M2 een- heidsklassen A en in de B klasse won de Grouwster S. Leen ook deze laatste wedstrijd, zodat hij geen enkele wed strijd verloor en dus de allerbeste prestaties in deze zeilweek leverde. Reinhard Mulder was met 2 minu ten voorsprong weer verreweg de snelste in de Valken, waarin Ir. Zui- derbaan wegens een gebroken mast koker niet startte. Hy stapte toen maar bij zijn jongere concurrent aan boord en vierde diens triumf dus mee. In de Sharpieklasse ging de Am sterdammer Hensel, evenals Maandag en Woensdag, weer aan de kop; Dirk Resink uit Enschedé zette met z’n vierde overwinning in de B.M.klasse eveneens de kroon op zijn kranige werk, en in de Olympiajollen boekte de Amsterdammer Metelerkamp Cap- penberg voor de derde maal achter elkaar succes. De titanenstrijd tegen wind en water in de 12 v. jollen ein digde, evenals Woensdag, in het voor deel van de Ruyter te Heemstede. De Regenbogen zorgden voor een schitterend en uitermate spannend slot, dat van begin tot eind met ge spannen aandacht gevolgd werd, en met een zwaar bevochten overwin ning voor onze oud-stadgenoot Berg- sma, thans te Voorburg, eindigde. Deze moest daarvoor eerst dr. v. d. Zijpp passeren en daarna Hendriks van diens zo zeker schijnende voor sprong beroven. Laatstgenoemde lag nl. twee routes met een behoorlijke voorsprong aan de kop, maar moest het tenslotte toch nog tegen de hem hardnekkig achtervolgende Hollan der verliezen. Voor Bergsma was deze zege des te mooier omdat hij, in te genstelling tot vorige jaren, nog maar weinig in deze Sneek-Week gepres teerd had. Alleen Maandag was hij tweede geweest, maar nu gold voor hem ongetwijfeld het „eind goed, al goed”. Vrolijk, dr. v. d. Zijpp en Hendriks namen de volgende drie plaatsen voor hun rekening, waarna v. d. Steur als tweede Hollander over de winlijn voer. Zo werd de Voorzitter van „De Kaag”, wiens aanwezigheid hier na tuurlijk zeer op prijs werd gesteld, dus de laatste die in deze Sneek-Week een prijs won, want toen kort na hem De Amerikaanse gedelegeerde stel-1 de nu voor, dat de Veiligheidsraad zou besluiten zijn goede diensten aan de partijen aan te bieden en dat hij zich bereid zou verklaren om, indien de partijen zulks verzoeken, een com missie uit de Veiligheidsraad samen te stellen, bestaande uit drie leden, waarvan elke partij één lid aanwijst, terwijl het derde lid wordt aangewe zen door de beide door partijen ge kozen leden. Dit is eigenlijk een amen dement op het Nederlandse voorstel, waardoor de commissie binnen het raam van de Veiligheidsraad zou ko men. De Amerikaan verklaarde nog, dat de Verenigde Staten zich zouden onthouden van enige beslissing, waar in er van uitgegaan was dat de Raad ter zake bevoegd zou zijn. De Ver. Staten waren bereid de bevoegdheids- kwestie uit te laten maken door het Internationale Hof. China en Austra lië combineerden hun voorstellen in een nieuw voorstel, waarbij de consu- „U bedoelt zeker, mijnheer”, zei Mo resby droog, „dat U weigert het mij te vertellen, tenzij ik U laat weten, wat Amerika mij mededeelde”. Het feit, dat mijnheer Chitterwick niet van aangezicht tot aangezicht tegenover de hoofd-inspecteur stond, schonk hem bijzondere moed. „Ja, ze ker, dat is mijn bedoeling”. „Nu goed dar mijnheer”, besloot Mo resby, „er is ten slotte geen enkele reden, waarom U het niet mag weten. Amerika berichtte ons, dat deze vin gerafdrukken behoren aan een ver dacht persoon, van wie men de iden titeit nog niet heeft kunnen vaststel len, maar die bij verschillende juwe lendiefstallen betrokken is geweest. Weliswaar heeft men daar geen defi nitieve bewijzen voor, maar de Ame rikaanse politie raadt ons toch aan deze persoon zo scherp mogelijk in het oog te houden. Men gelooft, dat de vingerafdrukken aan een vrouw toebehoren, die er haar werk van maakt, vertrouwensposities bij rijke dames te verwerven, om daarna de kennissen van haar werkgeefster te kunnen bestelen. Zij is natuurlijk te handig om de werkgeefster zelf te beroven”. „Lieve help”, hijgde mijnheer Chitter wick. „En misschien wilt U mij nu vertel len, mijnheer, of de naam van deze dame al dan niet met een G begint?” „U hebt het bij het rechte eind, hoofd inspecteur. Wie zou dat ooit gedacht hebben?” st. B. Kuiper, Groningen; 3. Sont H, st. P. Gaastra, Workum. Valkjachten: 1. Rirette, R. Mulder, Langweer; 2. Wardy, R. Lemstra, Amsterdam; 3. Bufra, P. van Buren, Rotterdaïn; 4. Annemarie, st. J. J. van Koolbergen, Leiden. Schouwen: 1. Foarüt, S. v. d. Veen, Oppenhuizen; 2. Zeillust, M. Tromp Visser, Deventer; 3. Pompeblêd, J. Douma, Oppenhuizen. 12 M2 Sharpies klasse: 1. Water- pieper, H. B. Hensel, Amsterdam; 2. Waterman, Theo de Kool, Amster dam. B.M.klasse: 1. Meteoor H, D. Re sink, Enschedé2. Geja H, H. Resink, Enschedé. Vrijheidsklasse: 1. Flying Dutch man, G. J. v. d. Broek, Alphen a. d. Rijn. Olympiajollen: 1. Willem Gozewijn II, W. Metelerkamp Cappenberg, Am sterdam; 2. Fram, P. Vlaskamp, Sneek; 3. Popeye, Mej. N. van Gooi, Amsterdam; 4. Flossie, Harry Le sage, Amsterdam. 12 voets jollen: 1. Moby Dick, H. J. de Ruyter, Heemstede; 2. Popeye, st. D. M. Schoen, Bloemendaal3. Windekind, st. P. Schoen, Bloemen daal. Larken niet gestart. Teamwedstrijd Holland—Friesland in de Regenboogklasse1. Friesland 62.2 punten; 2. Holland 42 punten. Verenigingsgroepswedstrijden in de Valkklasse: 1. Kon. Zeilver. „Sneek”, 40.1 punten; 2. Kon. Z.R. M.V. „De Kaag”, 38.1 punten; 3. De Meeuwen en L.W.S. 37 punten; 4. Sneeker Zeil- club 26 punten. Met een hoofd, rood van opwinding, ijlde mijnheer Chitterwick naar de studeerkamer terug, om Judith en Mouse daar met het sensationele nieuws te verrassen. „Hoe is het mogelijk?” riep Mouse vol verbazing uit, „dat toonbeeld van deugdzaamheid „Ik heb haar nooit vertrouwd”, zei Judith, haar vrouw-zijn niet verloo chenend. Zij keken elkaar aan, niet wetend, welke indirecte gevolgtrekkingen uit het Amerikaanse bericht te maken. Geheel onverwacht was het Judith, die een woord ter verdediging van juffrouw Goole liet horen. „Wij mogen ons zelf niet af laten lei den door dingen, die niet ter zake doende zijn”, merkte zij met onmis kenbare logica op. „Omdat een vrouw een dievegge is, behoeft zij nog niet debet aan een moord te zijn. Boven dien heeft mijnheer Chitterwick nog steeds niet onomstotelijk bewezen, dat er inderdaad een handlangster in het spel geweest is”. „Het zijn slechts gissingen”, mom pelde mijnheer Chitterwick, „zuiver gissingen, berustend op waargenomen feiten”. „Maar ik ben er toch van overtuigd, dat Chitterwick gelijk heeft”, zei Mou se flink. „En wat meer zegt, ik wil er wel wat onder verwedden, dat hij de handlangster ook reeds gevonden heeft”. Mijnheer Chitterwick keek Judith aan. „Werkelijk, mevrouw Sinclair”, viel strijd met totaal 62.2 punten tegen Holland 40.1, zodat de wisselbeker, die ze in de Kaag moesten afstaan, weer in hun bezit terugkeerde. In de Verenigings-groepswedstrij- den van de Valken konden de Friezen eveneens de vlag hijsen. De ploeg van de K.Z.V. „Sneek” won nl. met 40.1 punten, waarop „De ‘Kaag” met 38.1 als tweede volgde. Derde was de ploeg van De Meeuwen en L.W.S. met 37 en vierde de Sneeker Zeilclub met 26 punten. In de laatste groep staakte de heer Baart de strijd. Zoals men ons na afloop van de wedstrijden op de toren mededeelde, was de samenstelling van de groepen Woensdag anders dan in het pro gramma stond vermeld. Voor Sneek voeren nl. J. van Slooten, Leeuwarden en R. Mulder en M. C. Breuning te Langweer; voor De Kaag Ir. H. F. Zuiderbaan, Leeuwarden, J. Beeuw- kes, Den Haag en J. J. van Koolber gen, Leiden; voor de S.Z.C. A. Baart, Leeuwarden, A. van Gooi, Hommerts en Mej. G. Tromp (of P. v. d. Werf), en voor De Meeuwen en L.W.S. J. J. A. de Wilde, Haarlem, G. Brink, Leeuwarden en H. S. v. d. Veen te Leeuwarden. Donderdagmorgen hadden de heren blijkbaar niet veel zin, want niet al leen schitterden vijf deelnemers door afwezigheid, maar de meesten start ten ook nog veel te laat. Alleen Mul der, v. d. Veen en Mej. Tromp ver trokken op tijd, de anderen veel, de heren Baart en Breuning zelfs vier minuten te laat. Dat er op zo’n ma nier van teamvaren weinig terecht komt behoeft niet nader toegelicht te worden. Door de vele afwezigen moes ten bovendien vier nieuwe groepen, nu van twee schepen, geformeerd wor den, die er als volgt uitzagen: Sneek: Mulder en Breuning; De Kaag: Zui derbaan en Beeuwkes; S.Z.C.: Baart Punt no. 3. Hoe majoor Sinclair’s vingerafdrukken op het buisje kwa men. Juffrouw Goole als handlangster heldert dit eveneens op. Lynn ver telde toch, dat het buisje leek op dat, hetwelk zijn tante voor haar oog- druppels gebruikte? Nu dan. Punt no 4. Hoe het buisje in de hand van juffrouw Sinclair werd gedrukt. Sherlock verklaarde ook dat. En punt no. 5. Waarom juffrouw Goole een vermomming draagt, lost zich vanzelf op. Ieder moeilijk punt is nu opgehelderd. Wijst dit alles juf frouw Goole niet absoluut als hand langster aan?” „Het is overtuigender dan ik eerst had gedacht”, moest Judith toe geven. „En ik heb nog een punt, dat opgelost moet worden”, vervolgde Mouse, die kennelijk vol inspiratie zat. „Goole is een juwelendievegge. Hoe staat het met de juwelen van juffrouw Sin clair? Wordt er sinds haar dood niets vermist?” Maar op deze vraag schudde Judith het hoofd. „Niet, zoor zover ik weet. Juffrouw Sinclair bezat er een inven taris van en alles, wat daarop staat, heb ik teruggevonden”. „Toch zou ik het nog maar eens zorg vuldig onderzoeken, mevrouw Sin clair”, raadde mijnheer Chitterwick haar aan, „misdadigers worden hun gewoonten niet spoedig ontrouw”. Judith beloofde, dat zij dit zou doen. Mouse en mijnheer Chitterwick ge raakten daaron in een levendi? ce- onze ploeg en we hopen, dat velen hun verrichtingen zullen willen gade slaan. De recette komt ten bate van 't Uitwisselingsfonds en dient dus mede om de kosten van de komende reis naar Engeland te bestrijden. De op stelling van ’t Sneker XI-tal werd reeds gepubliceerd, ook de „Leeuwar ders” komen „op volle oorlogs sterkte”. Nog geen regerings verklaring. Nadat onze regering Vrijdag de Tweede Kamer had doen weten, dat zij heden een verklaring inzake de Indonesische kwestie zou afleggen, kwam zij Zaterdag op dit besluit te rug. Vermoedelijk is de aanleiding daartoe geweest, dat Vrijdag nog geen beslissing over de Indonesische kwes tie in de Veiligheidsraad is gevallen, doch deze opnieuw werd aangehouden tot gister-, Maandagavond. De rege ring wenst waarschijnlijk haar stand punt eerst definitief te bepalen als de beslissing van de Veiligheidsraad be kend is. Bovendien heeft de Ameri kaanse ambassadeur in den Haag op last van zijn regering de onze ge adviseerd „niet te haastig te besluiten tot het hervatten van de politiële maatregelen in Indonesië”. Het was met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid te verwachten dat een eventuele regeringsverklaring de her vatting van dit politiële optreden zou hebben aangekondigd, maar door bo vengenoemde oorzaken is het daar thans nog niet toe gekomen. Daarbij komt dat in ons land zelve de waar schuwingen tegen deze hervatting toe nemen, waarbij ook gewezen wordt op mogelijke internationale gevolgen in verband met het optreden van de Veiligheidsraad, die economische sancties, boycot enz. zou kunnen toe passen. En meer achtergrond krijgen die waarschuwingen na het advies van de Ver. Staten, die ons tenslotte goed gezind zijn en waarvan we eco nomisch afhankelijk zijn. Politieke crisis? Er zijn zeer vele geruchten over de politieke toestand zelve in ons land in verband met de toespitsing der In donesische kwestie. In het algemeen neemt men aan dat het gehele kabi net, in ieder geval aanvankelijk voor het hervatten van het politiële optre den is geweest. Echter wordt ook ver ondersteld, dat een belangrijk deel van de P. v. d. A. en haar kamer fractie het daarmee en dus met haar ministers niet eens is, zodat als het tot een hervatting van het politiële optreden kwam er of een conflict tus sen deze ministers en de kamerfractie zou ontstaan of eerstgenoemden zou den aftreden zodat er een regerings crisis zou zijn. Nu echter de regerings verklaring is uitgesteld kan er nog van alles gebeuren. De regering zal hebben af te wegen wat ongunstiger voor ons is: de inderdaad bijna on houdbare toestand in Indonesië, dan wel een eventueel tarten van de Vei ligheidsraad en onze grote vrienden. De zitting van de Veiligheidsraad. Wat de zittting van de Veiligheids raad van Vrijdagavond betreft, we zullen daarover kort zijn, daar het debat weinig nieuws bracht en aan toonde dat men eigenlijk zelf niet meer wist wat er gedaan moest wor den. Dat bleek ook uit het feit, dat er niet minder dan 3 nieuwe voorstellen kwamen, nadat een nieuw Belgisch voorstel om Oost-Indonesië en West Borneo toch te horen met slechts 4 stemmen voor en 7 onthoudingen ver worpen was. llaire vertegenwoordigers te Batavia, I die lid zijn van de Veiligheidsraad ten dienste van de Raad een rapport zou- !den uitbrengen. Australië bracht een eigen voorstel, waarin de Nederland se gedachte omtrent de samenstelling ener onderzoekingscommissie overge nomen werd voor de instelling van een arbitragecommissie. Als dit blad verschijnt zal de Raad reeds een beslissing genomen hebben. Erg optimistisch over die beslissing was men -over het algemeen niet of schoon mr. van Kleffens ons stand punt Vrijdag nog tens krachtig heeft verdedigd. Maar, zoals de N. R. Crt. schrijft: „het schijnt wel of de mis lukkingen van het optreden van de raad tn de Balkankwestie bij vele leden de wens ^ieeft vergroot zich in de Indonesische kwestie krachtig te laten gelden en op deze wijze ten koste van een kleine mogendheid het prestige te herwinnen dat in het spel den grote mogendheden verloren is gegaan”. SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteuren: L. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 - SNEEK „U zond ons toch enige tijd geleden enige vingerafdrukken, niet?” Mijnheer Chitterwick’s Jiart begon sneller te kloppen. „Ja, hoofd-inspec teur, dat is zo”. „En wij konden ze toen niet in onze registers vinden. Stuurde U de foto’s, die ik voor U liet maken, toen mis schien naar Amerika?” „J-ja”, zei mijnheer Chitterwick, die zijn adem inhield, ,,dat deed ik. Waar om?” „Ik zou gaarne weten, mijnheer, van wie die vingerafdrukken afkomstig zijn”. .„Waarom, hoofd-inspecteur?” riep mijnheer Chitterwick opgewonden uit, „heeft U heeft U iets bijzonders uit Amerika vernomen?” „Zij vonden het beter mij het bericht rechtstreeks te doen toekomen, mijn heer Chitterwick”, antwoordde Mores by, op zijn hoede. „Maar waarom? Wat lieten zij U weten „Hm! Dat is vertrouwelijk, mynheer Chitterwick, zoals U wel begrijpen zult. Het is niet nodig U daarmee las tig te vallen”, zei Moresby op zalven de toon, „het enige, wat ik wens te weten, is, van wie die vingerafdruk ken zijn”. Hoewel in dë hoogste mate opge wonden, slaagde mijnheer Chitterwick er toch in, zijn gedachten by elkaar te houden. „Maar... maar, dat is ook vertrouwelijk, hoofd-inspecteur. Zeer vertrouwelijk. Ik vrees... Neen, het is onmogeliik”. in een snel tempo ook de andere sche pen waren aangekomen, was het einde van de zes zeildagen weer daar. Maar dit in alle opzichten zo schitterend geslaagde zeilfestijn zal zonder twijfel echter nog vaak het onderwerp van het gesprek zijn bij allen die er aan hebben deelgenomen, want het was de mooiste Sneek-Week die sinds 1934, het geboortejaar van deze grote sportgebeurtenis, gehouden werd, die in de toekomst niet gemakkelijk over troffen zal kunnen worden. We geven tot slot nog de uitslagen van Donderdag die door een aantal protesten, o.a. in de Valkklasse, eni ge wijzigingen ondergingen. Drakenklasse niet gestart. Regenboogklasse: 1. Eelko, W. Bergsma, Voorburg; 2. Dolfijn, K. Vrolijk; 3. Jan van Gent, dr. J. W. v. d. Zijpp; 4. Hennie, M. Hendriks, allen te Sneek; 5. De Steur, L. v. d. Steur, Heemstede. 30 M2 klasse N.N.W.B.: 1. hoofdprijs: Sperwer, Herman Geveke, Leeuwarden; 2. Li, Dr. W. B. v. d. Meer, Grouw; 3. Carmen, H. C. Geve ke, Leeuwarden; 4. Tsjerk Hiddes, Mr. W. Hoekstra, Mantgum. 22 M2 klasse: 1. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw; 2. Marjan, st. R. Bosscha, Heerenveen; 3. Algri, J. Al- berda, Sneek; 4. Swalker, B. v. d. Werf, Sneek. Pampusklasse: 1. hoofdprijs, Windekind, J. H. C. Sieverts, Bloe mendaal; 2. Ruiter, R. Reitsma, Wit- marsum; 3. Boecanier, W. Visser, En schedé; 4. Ljip, st. P. de Jong, Sneek. 16 M2 eenheidsklasse A I: 1 Fenris st. Jopie Helder, Paterswolde; 2. Kemphaan, M. W. Visser, Paterswol de; 3. Tammo, K. H. Lukkien, Zwolle; 4. Whirlwind, st. H. Helder, Gronin gen. 16. M2 eenheidsklasse A H: 1. Van Speyk, H. Westerhof, Haren; 2. Anja, II, st. A. v. d. Wal, Joure; 3. Akidi, J. v. d. Horst, Amsterdam; 4. Aqua- Birda, M. H. van Tok, Gouda. 16 M2 eenheidsklasse B I: 1. Wido, 5. Leen, Grouw; 2. Ciconia, st. W. de Dood, Sneek; 3. Brasem, P. v. d. Laan, Sneek; 4. Somero, J. Koop- mans, Enschedé. 16 M2 eenheidsklasse B H: 1. Had je me maar, C. J. Vegter, Groningen; 2. Europa H, T. Tammes, Groningen; 3. Z.O.U., st. W. ue Boer, Sneek. 16 M2 toerklasse: 1. Dolfijn, S. Haagsma, Oudega (W.); 2. Europa, Als laatste oefening voor de ko mende grote stryd tegen onze Engelse sportvrienden, staat voor het Sneker voetbalelftal op het programma een wedstrijd tegen het elftal, dat Leeu warden zal vertegenwoordigen bij het a.s. bezoek van de Friese hoofdstede lingen aan Norwich. Deze oefenwedstrijd is nu vastge steld op Woensdag a.s., ’s avonds half zeven in het Sportpark aan de Leeu- warderweg. We zijn benieuwd naar de prestaties van ons elftal, temeer omdat we zeer gehandicapt zijn door het feit, dat, zoals we reeds vroeger schreven, vijf van onze prominente spelers niet voor „Sneek”, maar voor „Leeuwarden” zullen uitkomen, het geen igenlijk wel een zeer dwaze situatie is. Niettemin hebben we vertrouwen in I I Tg Op de laatste dag van de Sneek- Week woei het hard uit het Noord oosten, wat voor vele kleine schepen een aanleiding was om aan de wal te blijven. De Larken lieten zelfs alle maal verstek gaan en ook de 16 M2 klassen verschenen iets minder talrijk aan de start dan in de vorige dagen. Hulde daarom aan de 12 v. jollen- en Olympiajollenzeilers die nog in een flink aantal de strijd tegen de elemen ten aanbonden, alsmede aan de be manningen van de schouwen, die doorlopend het hoosvat moesten ge bruiken om hun stampende en voort durend watermakende scheepjes bo ven water te houden. Het startterrein en het meer boden nu een heel andere aanblik dan de vo rige dag; de belangstelling beperkte zich nu tot de ware liefhebbers en zij die niet aan de wedstiijden behoefden deel te nemen waagden zich niet op het holle water. De Teamwedstrijden. De beslissende Teamwedstrijd in de Regenbogen leverde een grote over winning op voor onze Sneker Regen- boogzeilers, die hun achterstand van Woensdag die door uitsluiting van Hofland van 7.9 tot 4.9 gereduceerd was in een grote voorsprong om zetten. Ze gaven met deze harde wind hun Hollandse collega’s geen enkele kans, en veroverden eeds in de eerste route de vijf voorste plaatsen, waar op ze zich onbedreigd wisten te hand haven. Alleen kwam er in hun eigen team enige wijziging wat de volgorde betreft, wat in de afweerstrijd tegen hun concurrenten wel noodzakelijk zal zijn geweest. Hendriks finishte tenslotte als eer ste, gevolgd door dr. v. d. Zijpp, Vro lijk, v. d. Weij, Oppenhuizen. Daarna kwamen de Hollanders v. d. Steur, Vial, Hofland, Theunissen en Berg sma. Friesland won hierdoor de wed- De Koningin richt de volgende boodschap tot haar volk: „Ten zeerste begaan met de zor gen, waarin zoveel landgenoten verkeren en het leed, dat in vele gezinnen zijn intrede heeft gedaan, zou ik u allen warm willen aan bevelen, ter gelegenheid van myn aanstaande verjaardag alles te vermijden, wat deze zwaar be proefde landgenoten smartelijk zou kunnen treffen. WILHELMINA”.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 1