In Sneek Merton and Morden Nederland-Ind onesië. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST FEUILLETON 2e JAARGANG No. 69 „Moord onder getuige” door ANTHONY BERKELEY DINSDAG 9 SEPTEMBER 1947 knikte. „En 35 beaamde mynheer Wordt vervolgd. Ab.-prijs f2.50 per half jaar Franco per post f3.75 per half jaar heeft fel bod. Dr. van Mook naar Amerika. Dr* van Mook heeft zich naar de Ver. Staten begeven om besprekingen te voeren met mr. van Kleffens en de Amerikaanse autoriteiten. „Natuurlijk”. „Het ijshuis?” vroeg Mouse. Bureau voo> Advertenties Fa. URiJFHODT GROOTZAND 55 lel. 3005 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAG! NIEUWE BONNEN VOOR FIETSBANDEN. Het C. D. K. deelt mede, dat t.e.m. 31 October a.s. op de bon C 29 van het inschrijvingsbewijs voor vervan ging van fietsbanden BI 609 een toer- buitenband verkrijgbaar is. Voor het kopen van een binnenband zijn gedu rende dit tijdvak geldig de bonnen D 40 en D 41 van het inschrijvings bewijs voor vervanging van fietsban den BI 607, resp. BI 608. De banden kunnen rechtstreeks op de bovengenoemde bonnen betrokken worden. Inwisseling tegen een ban- denbon bij de distributiedienst is niet nodig. Mijnheer Chitterwick snel, Mouse!” „Is het werkelijk zo ernstig?” „Er staat waarschijnlijk een mensen leven op het spel”,zei mijnheer Chit terwick met nadruk. Mouse voerde de snelheid van de wa gen op. Pas toen zij Londen achter zich hadden, sprak mijnheer Chitter wick opnieuw. „Het is een geluk, dat ik mij niet door die brief heb laten misleiden en onmiddellijk gehandeld heb”. „Ben je er zo zeker van, dat die ons op een dwaalspoor moest brengen?” vroeg Mouse. „Ik ben er van overtuigd en die kwes tie met de foto’s bewijst, dat ik gelijk heb”. „Dat was een handig stukje werk, niet?” „Heel handig”, Chitterwick. „Maar hoe wist hij, waar wij die fo to’s hadden afgegeven?” „Wij hebben met hersens te doen”, zuchtte mijnheer Chitterwick, „met uitstekende hersens”. „Wel, ik zou dat nooit achter die cowboy gezocht hebben”, zei Mouse met iets van bewondering in zijn stem. doelt, Uwe Genade”, zei Greggs, „het is een kelder, die in een van de heu vels gegraven is. Vroeger werd daarin ’s zomers het ijs bewaard. Zullen we er heen gaan, Uwe Genade?” „Ja, en neem die knaap mee. Indien zij er niet is, zullen wij hem op Ame rikaanse wijze onder handen nemen. Ik heb veel zin om hem op te han gen”. Het bleek echter niet nodig te zijn om tot zulke maatregelen over te gaan, want juffrouw Coole was in het ijs huis. En wat eigenaardiger was, zij scheen in het geheel niet dankbaar voor haar redding te zijn. Haar ma nieren waren verre van vriendelyk. Mijnheer Chitterwick werd zonder aarzeling voor een miezerige steek- neus uitgemaakt. Enige vragen deden haar echter van houding veranderen. Juffrouw Goole had de indruk gekregen, dat men haar kwam arresteren, maar Benson, die zij Jimmy noemde, hielp haar uit die droom. zwijgend afgelegd. Mouse, die bezig was alle records te breken, had geen tijd om te praten en mijnheer Chitter wick was in overpeinzingen verzon ken. Toen zij hun doel bijna bereikt hadden, vroeg mjjnheer Chitterwick aan Mouse wat langzamer te rijden, daar hij hem een vraag wilde stellen. „Mouse, denk eens goed na. Ik zou gaarne van je willen weten, waar men in de omgeving van Riversmead iemand verborgen zou kunnen hou den: leegstaande huizen, verlaten mijnen, kelders enz.” „Dat is niet zo gemakkelijk te zeggen. Bedoel je iedere plaats, waar iemflld zich schuil zou kunnen houden?” Neen! Iedere plaats waar iemand ge vangen kan worden gehouden”. Mouse floot. „Oh! Je bedoelt, dat hij zich van juffrouw Goole heeft meester gemaakt en haar dwong die brief te schrijven „Iets dergelijks. Denk als-je-blieft goed na. Het is van het grootste be lang”. Mouse dacht enige ogenblikken na. „Ja”, zei hij met een korte lach, „ik kan je direct enige tientallen plaatsen noemen. Dit deel van het land is let terlijk bezaaid met grotten en ver- optocht van de Sneker Gymnastiek-verenigingen gehouden welke, na gedefileerd te hebben voor het Stadhuis, in keurige mars-orde naar het Sportpark trok, begeleid door het Sted. Muz;ekcorps en Harmonie. Hier wero een massale demonstratie gegeven, na het spelen van het Engelse Volkslied en het Wil helmus. Deze demonstratie viel bijzon der in de smaak van de gasten en vooral het massaal uitgevoerde slot- De zwemwedstrijden, die aanvankelijk op Dinsdag zouden oorlog zo wreed verminkte wereld. plaats vinden werden Zaterdagmor- neef. Benson scheen te beseffen, dat er iets mis was, '/ant toen mijnheer Chitterwick en de huisknecht te voor- ,„Ik geloof, dat ik weet wat hij be schijn kwamen, trachtte hij haastig naar huis terug te keren. Greggs was er echter als de kippen bij om een harde hoek op Benson’s kaak te plaatsen. Benson zakte als een zout zak in elkaar en mijnheer Chitterwick boog zich onmiddellijk over hem heen. „Waar heb je juffrouw Goole gelaten, schurk?” vroeg hij woedend. .„Juffrouw Goole?” kreunde de an der, „nooit van gehoord. Wat willen jullie in ’s hemelsnaam van me?” „Sla hem, Greggs!” riep mijnheer Chitterwick, bijna buiten zichzelf van woede, „heb geen medelijden met hem!” Greggs wachtte een ogenblik, liep toen naar de rand van de oprijlaan en brak een Stevige tak van een hazelaar af. „Ik zal hem wel aan het praten krijgen”, zei hij en sloeg er op los. „Waar is juffrouw Goole?” herhaalde mijnheer Chitterwick. Een vijftal slagen bleek voldoende te zijn. „Houd op! Ik zal het vertellen!” Greggs staakte zijn aframmeling. „In het ijshuis”, zei Benson gedwee. Prettige ontmoeting tussen guests en hosts. Vrijdagavond, prompt op de vast gestelde tijd van 6.30 uur, arriveerden comité en de Engelse gasten voor het theater Amicitia. Het comité had de gasten afgehaalJ van Hoek van Hol land en heeft hen onderweg heel wat laten zien van het kleine Nederland. In de foyer van Amicitia werden gasten en verzorgers aan elkaar voor- gesteld en onder het gebruik van een kop thee en een gezellig praatje ver liep de kennismaking vlotf Het comité en enkele gasten bega ven zich naar de Algem. Begraaf plaats, waar een krans mét een lint in de Sneker kleuren werd neergelegd op het graf van de in de strijd ge vallen Squadronleader K. Mathews. De receptie in de Raadzaal. Te acht uur kwamen gasten, verzor gers en genodigden in de Raadzaal bij een voor de officiële ontvangst. Vooraf bracht het Stedelijk muziek corps een serenade, waarbij het En gelse volkslied, het Wilhelmus en he? Friese Volkslied ten gehore werden gebracht. Rede burgemeester Rasterhoff. Burgemeester Rasterhoff opende de receptie met een rede, waarL. hij er op wees dat we de laat ste weken veel gehoord hebben pver de economische moeilijkheden in En geland en de noodzakelijkheid de ex port op te voeren en de pond-dollar omwisseling stop e zetten. Dat alles is natuurlijk heel belangrijk, maar spr. gelooft dat de tegenwoordigheid van onze gasten hier nog belangrijker is, immers die bewijst dat Engeland nog altijd „vriendschap” uitvoert, waarmee het, naar sprekers overtui ging, het hoogst gewaardeerde ruil middel, dat er bestaat, terugontvangt, ni. op zijn beurt de vriendschap van andere volken. De politieke en eco nomische toestand in de wereld, en in V oetbal wedstri j d. Te ruim 4 uur werd begonnen on der leiding van scheidsrechter Hart kamp, bijgestaan door de lijnrechters Meijer en Steegstra. De opstelling der elftallen was als volgt: Doel: Röfe- kamp; achter: Dijkstra, Fijlstra; mid den: Efdé, Minks, Sikkes; voor: Groenhof, de Wilde, Roosenburg, J. DEMONSTRATIETOCHT BEROEPSVERVOERDERS. Naar wij vernemen, organiseren de Nederlandse Organisatie Beroepsgoe- derenvervoer en C.V. Wegtransport in het kader der Friese Landbouwten toonstelling 1947 op Zaterdag 27 Sep tember a.s. een grootse demonstratie- tocht van beroepsvervoerders. Soortgelijke demonstraties oogstten in verschillende delen van het land, vanwege hun karakteristieke lading en fraaie versiering, een geweldig succes. WEDEROM EXTRA VLEES. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor personen gebo ren in 1942 en vroeger t.e.m. 14 Sep tember a.s. op bon L-06 Diversen van de bonkaart voor voedingsmiddelen 100 gram vlees verkrijgbaar is. velden, en wij uit de terreur van een harde bezetting. Nog slechts enkele jaren geleden schreef onze onder drukker hier in deze zelfde zaal de wetten voor aan zijn Nederlandse handlangers. Het was een lid van het Britse Gemenebest, nl. Canada, dat ons bevrijdde. Maar ondanks die be- vrijding is ons, noch enig ander volk, thans reeds bevrijd van de vrees voor een nieuwe oorlog of economische ramp. En nu is Engeland hier in ons midden met een boodschap van Tafeltennis. De tafeltenniswedstrijden welke Za terdagavond onder zeer behoorlijke publieke belangstelling werden ge speeld, hebben wederom bewezen, dat onze Engelse gasten, wat speltechniek betreft, nog steeds onze meerderen zijn, alhoewel de wedstrijd tussen Mr. Massey en de heer P. Vlaskamp niet onvermeld mag blijven, daar de heer Vlaskamp bewees, met zijn spel peil het gerust tegen deze heren te kunnen opnemen. De enkelspelen’wer- den allen door de gasten gewonnen, alleen in de dubbel wisten de h.h. Bronsma en Vlaskamp te zegevieren. Uitslagen Tafeltenniswedstrijden SneekMerton and Morden. Enkel spel: R. G. Oakenfull—P. Vlaskamp 20; L. MasseyD. Monsma 2—0; D. Wilson—P. v. d. Werf 2—0; L. C. MonkJos. de Vries 20; R. G. OakenfullD. Monsma 20; L. MasseyP. Vlaskamp 21; D. Wil sonJos de Vries 20; L. C. Monk P. v. d. Werf 21. Eindstand 163. Dubbel: R. G. Oakenfull en L. Mas seyP. Vlaskamp en D. Monsma 02. Totale eindstand 165. Prof. Gerbrandy mag 2 maanden niet voor de radio spreken. De regeringscommisssaris voor het radiowezen heeft prof. Gerbrandy voor 2 maanden uitgesloten van de bevoegdheid voor de radio te spre ken, tenzij hij zijn rede eerst laat lezen. Dit besluit is gegrond op het feit dat prof. Gerbrandy in zijn radiorede van 14 Aug. dr. van Mook aanried zijn eigen inzicht te volgen en niet te wachten op aanwijzingen van het op perbestuur. Het comité Rijkseenheid geprotesteerd tegen dit ver- SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteuren: L. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 SNEEK Kantoor voor Abonnementen Fa. KIEZEBRINK Co. KLEINZAND 7 - Tel. 2872 (Merton and Morden) Doel: Doherty; achter Abbott, Cosney; midden Cox, Pearson, Harwood; voor: Tyers, Sea ly, Hore, Warner, Carter. De Engelsen wonnen de toss, zodat de Snekers de bal aan ’t rollen brach ten. Zij schiepen zich direct een goede scoringskans, docli deze werd niet benut. De gasten demonstreerden kort spel met veel dribbels, waarop de Sne kers blijkbaar geen vat konden krij gen. Ze werden dan ook in ’t begin van ’t kastje naar de muur gestuurd. Over het spel van de thuisclub lag een zekere matheid, waardoor de En gelsen het meest in de aanval waren. Toch gaf het spel van de M. en M. geen hoge indruk. Hun kopwerk was slecht en de schotvaardigheid liet veel te wensen over. Na ongeveer 10 mi nuten toen de Sneek-verdedigers voor vermeend buitenspel bleven staan had midvoor Hore de bal voer ’t intrappen wat deze dan ook niet naliet 01. Het spel van de Sneker ploeg bleef onsa menhangend, al gaven Groenhof en Poiesz enige treffers op de vijandelij ke veste, waarover doelman Doherty zich wist te ontfermen. Het achtertrio van M. en M. wist de sporadische aan vallen der thuisclub in bedwang te houden. Spil Pearson zat er goed tus sen, en in de Engelse voorhoede viel de rechtsbinnen op. De Snekers ble ven naar hun juiste vorm zoeken, en de wedstrijd was dan ook het aankij ken nauwelijks waard. Gedoelpunt werd er in de eerste speelhelft niet meer, zodat de M. en M. een 01 voorsprong hadden toen de thee werd gedronken. In de pauze hadden de groen-zwarten blijkbaar een „prik- keltje” van trainer Smit gekregen, want een herboren Sneek zette de tweede speelhelft in. Alles klopte nu veel beter. De bordjes waren verhan gen. Over alle linies gaf de thuisclub de toon aan. Binnen zeven minuten wist Roosenburg uit een voorzet van Hettinga de gelijkmaker 11 in te koppen. Nog geen 5 minuten later was doelman Doherty op formidabele wijze door de Wilde gepasseerd 21. Onze stadgenoten kwamen er steeds beter in. Alles vlotte nu veel beter. De Sneker midvoor die het .spel uitste kend verdeelde knalde zo nu en dan onverwachts het leer op de vijande lijke veste aan. Doelman Doherty en de beide backs Abboth en Cosney kregen het hard te verduren. Poiesz bracht de stand op 3—1. De Engelsen probeerden de Sneker defensie uit haar verband te rukken, waarvoor Röfekamp c.s. blijkbaar niets gevoel den. Bovendien had de halflinie nu beter vat op ’t spel der tegenstancbers. Over het spel van de aanval der thuisclub in zijn geheel kunnen we te vreden zijn, wat betreft de 2e speel helft, al waren Roosenburg en de Wil de hier de uitblinkers. De Sneker mid voor nam het vierde en Poiesz het vijfde tevens laatste doelpunt voor hun rekening, zodat het einde kwam met een 51 overwinning voor Sneek. Gelukkig maar voor de M. en M. dat 1X. C1- 1X4-1 Mnw. sterkst uitkwam, want dan had de uitslag wel eens met dubbele cijfers kunnen eindigen. Benieuwd zijn we evenwel hoe de uitslag zal zijn tegen het Sneker politie-elftal waartegen de M. en M. heden Dinsdagavond de strijd zal aanbinden. De Sneker ploeg is als volgt samengesteldDoelDuits R.A.Koning; L.A.: van Dalfsen; R.H.Ruis; Spil: v. d. Veen; L.H. Kattenburg; R.buiten Otten; R.bin- nen: Brouwer; Midvoor: de Vries; L.- binnen: Kempker; L.buiten: Hoek stra. „Een ogenblik, mijnheer!” riep de fo tograaf hem na, „daar U mij verteld had, dat het een belangrijkke zaak be trof, heb ik een extra afdruk ge maakt”. „En die heeft U nog?” vroeg mijn heer Chitterwick. Terwijl de foto’s gehaald werden wendde mijnheer Chitterwick zich tot Mouse: „Wil je de auto vast starten? We hebben geen ogenblik te verlie zen”. Mouse ging de winkel uit. Mijnheer Chitterwick wachtte op de foto’s, bestudeerde ze zorgvuldig, be taalde en verliet haastig de winkel. Zodra hij het portier achter zich dicht geslagen had, zette de wagen zich in beweging. Misschien had Mouse niet al te veel hersens, maar orders opvol gen kon hij. „Dorsetshire?” vroeg hij laconiek. het bijzonder in West-Europa is, naar sprekers oordeel, zo verward en moei lijk geworden, dat het verstand alléén niet meer voldoende is een oplossing te vinden, het hart moet er nu aan te pas komen. Wanneer de volken niet beseffen dat zij eigenlijk niet anders zijn dan delen van één grote familie en dat de leden van die familie bereid tot opofferingen jegens elkaar be horen te zijn, vreest spr. het ergste voor Europa. Daarom is spr. ook zo verheugd hier de gasten uit Merton and Morden welkom te kunnen heten. Zij toch tonen ons de juiste gezind heid op het goede ogenblik. Enige van U zijn enkele van ons niet onbekend. Spr. weet en hij hoopt dat alle aan wezigen hier het zo aanvoelen, dat zij hier op familiebezoek zijn. Wij zullen elkaar in enkele wedstrijden ontmoe ten, de gasten zullen onze stad en om geving zien, en in onze huisgezinnen zullen zij kennis maken met onze ge woonten. En spr. hoopt zeer dat zij dan zullen ontdekken dat wij net zo’n volk als zij zelf vormen. Eenvoudige lieden, zich bewust er van dat ook zij zelve niet geheel onschuldig zijn aan de rampen, welke o'rer de wereld kwamen, maar die thans ernstig wil len trachten met hen samen te bou wen aan een betere wereld; eenvou dige lieden die hun dagelijks werk in vrede willen verrichten, het dagelijkse werk, dat zo nodig is in deze door de oorlog zo wreed verminkte wereld, j piaats viuueu werueu zmixiuagium- Die oorlog, die gij hebt leren kennen - gen 11 uur in het Sneker Zwembad uit bombardementen en op de slag- gehouden. Men was benieuwd wat onze stadgenoten hiervan terecht zou den brengen in verband met de korte tijd van voorbereiding. Bovendien ver schilde de leeftijdsgrens aanmerke lijk. Deze varieerde bij de Snekers tassen d? 14 en 16 jaar, terwijl die der Mnge'se gasten omstreeks 1820 wts. Het bleek evenwel spoedig dat onze stadgenoten knap partij konden geven, want bij de 100 M. crawl heren tikte K. Zandhuizen een veelbelo vende zw.-mmer het eerste aan, in de tijd 1 13. Tweede werd M. A. Na- Poiesz Wzn., Hettinga (Sneker Elftal) stens een week nodig hebben om ze alle te doorzoeken”. „In dat geval”, zei mijnheer Chitter wick, terwijl zijn goedig gezicht een grimmige plooi kreeg, „moeten wij onze toevlucht tot een meer directe methode nemen. Wij moeten Benson tot een bekentenis dwingen”. „,Dan ben ik van de partij”, zei Mouse enthousiast. Daar mijnheer Chitterwick en Mouse beide mannen van klein postuur wa ren, besloten zij de hulp van een der huisknechten, een favoriet van Mouse, en een zeer stevige knaap bovendien, in te roepen. Tegen dit drietal zou Benson het wel moeten afleggen. Greggs, de huisknecht, stond geluk kig juist bij het tuinhek, toen mijn heer Chitterwick en Mouse Rivers mead bereikten. Mouse stopte en legde de jonge man in het kort de situatie uiteen. Greggs bleek veel zin in het avontuur te hebben en lachte reeds bij voorbaat. De rest kan in het kort ver teld worden. Greggs en mijnheer Chitterwick stelden zich achter een boom van de oprijlaan op. Mouse reed voor het huis om zich van zijn taak te kwijten Benson naar de ande ren te brengen. In verrassend korte Kabinetsbesprekingen I vruchtbaar. De N. Rott. Crt. meldt, dat de, de vorige week door het kabinet met de It.gouverneur-generaal, diens advi seurs en mr. van Rooyen gevoerde besprekingen vruchtbaar geweest zijn. De gedachtenwisseling van het mi nisterie met de Lt.G.G. heeft er toe geleid, dat een grote mate van over eenstemmend oordeel is bereikt over een gemeenschappelijk ontworpen constructieve politiek, die thans in zake het Indonesische probleem zal worden gevolgd. Het ligt in het voor nemen der regering om in de loop van deze week, overeenkomstig reeds eerder gedane toezeggingen, een ver klaring over het Indonesische beleid in de Tweede Kamer af te leggen. Aangezien Zaterdag 14 dezer de slui ting van het lopende zittingsjaar plaats vindt, en men uit de aard van de zaak op een debat naar aanleiding van de regeringsverklaring moet re kenen, ligt het voor de hand, dat deze uiterlijk reeds Donderdag en vermoe delijk reeds Woensdag zal worden uit gesproken. vriendschap, een zending voor de broederschap der volken. Ik behoef niet te zeggen dat gij, gasten uit Merton and Morden hier hartelijk welkom zijt. Maar dit verzeker ik u: wij allen, burgers van Sneek, willen het uiterste doen om u voor deze on derneming te belonen met het beste ruilmiddel dat er is: onze warmste vriendschap en beste gastvrijheid, zo dat gij u opgenomen zult voelen in de Nederlandse gemeenschap, die mét u is in uw strijd voor een betere wereld. De Engelse voorzitter aan het woord. Councillor A. T. Piner voor zitter van het comité te Merton and Morden antwoordde, dat de gasten overdonderd zijn door de ontvangst vanwege de Sneker bevolking, welke eigenlijk al in de Hoek begon. Inder daad zal Engeland voortgaan zoveel mogelijk „goodwill” te exporteren, want daarin ligt de beslissing over onze toekomst. Wij hebben de trieste ervaring van twee grote oorlogen in één mensenleeftijd; van de laatste oorlog hebt gij ook gruwelijk geleden, door een bezetting, waarvan wij ons eigenlijk niet eens een voorstelling kunnen maken hoe hard ze wel is ge weest. Maar wat wij wel beseffen is dat om dergelijke gruwelen in den vervolge te voorkomen, we over alle taalgrenzen heen, elkaar moeten vin den. Daarin heeft bok de sportuitwis- seling een taak. Omtrent de wedstrij den, welke hier zullen worden gehou den, wil spr. slechts de wens uitspre ken: „dat de besten mogen winnen”, maar spr.- is overtuigd dat alle sportsmen van harte ook tot de ver- broederingsgedachte der volken het hunne willen bijdragen. Tenslotte brengt spr. de beste wensen van de heer A. H. Gray, voorzitter van de raad der gemeente Merton and Mor den, die door ambtsbezigheden ver hinderd was mee te komen, over, zo wel voor deze sportontmoeting als de Sneker bevolking. De heer H. May, secretaris van het district Merton and Morden geeft op geestige wijze uiting aan zijn be wondering voor wat hij op deze eerste dag van Nederland zag. Bijzonderlijk was hij getroffen door de schoonheid van het landschap maar ook bijv, door de fraaie architectuur op alle gebied van bouwen. Engeland moge solied bouwen, aan uiterlijk schoon wordt zeker niet die aandacht be steed, welke hier uit elk bouwwerk spreekt. Spr. dankt namens alle gas ten voor de hartelijke ontvangst. Door een tweetal dames in Fries costuum werd de thee rondgediend en de gasten waren vol bewondering voor hunne, voor hen zo buitenge wone kledij. Zaterdag was een algemene wed strijddag. Australië in de com missie van drie. De regering der republiek heeft Australië als haar lid van de com missie van drie aangewezen. gel, Engeland, in de tijd 1.21.4. Bij de 100 M. schoolslag dames leverden Janneke Bok en Anneke Ferwerda knap werk. Met mooie slagen wisten deze meisjes hun serie te winnen in de tijd resp. 1.41 6 en 1.41. No. 3 werd de Engelse J. Neal. Tijd 1.41.8. Het nummer 50 meter rugslag heren was voor Merton and Morden, G. Hough deed hier 39.4 ever, terwijl de tijd van K. Z .ndhuizT 41.8 bedroeg. Ook le verde de 50 M. borstcrawl een Engel se overwinning op. De dames B. Car pentier en J. Neal deden hier resp. 39.8 en 40.7 over. 3e werd Mimi Bak ker tijd 42.4. Ook de gemengde esta fette 4 X 25 vrije slag bracht een overwinning voor M. en M. Het vier tal B. Carpentier, J. Neal, M. A. Nagel en G. Hough won in de tijd 1.7. Met slechts gering verschil werden tweede de Snekers Mimi Bakker, Har ry Dormaar, Dicky de Boer en Klaas Zandhuizen in de tijd 1.8.5. Vooral laatstgenoemde wist door zijn forse slag flink op te halen. De totaal uit slag is: 100 M. Crawl, heren: 1. K. Zand huizen, Sneek, 1.13; 2. M. A. Nagel, M. en M„ 1.21.4; 3. Maarten Slob, Sneek, 1.23.3; 4. Harry Dormaar, Sneek, 1.27; 5. J. Casparie, Sneek, 1.29.4. 100 M. Schoolslag dames: 1. An neke Ferwerda, Sneek, 1.41; 2. Jan neke Bok, Sneek, 1.41.6; 3. J. Neal, M. en M., 1.41.8; 4. Sietske Lootsma, Sneek, 1.43.2; 5. Marieke Lofvers, Sneek, 1.47.4. 50 M. rugslag heren: 1. G. Hough, M. en M. 39.4; 2. K. Zandhuizen, Sneek, 41.8; 3, M. A. Nagel, M. en M., 44; 4. Harry Dormaar, Sneek, 46.8; 5. Yko Sikma, Sneek, 49. 50 M. borstcrawl, dames: 1. B. Car pentier, M. en M., 39.8; 3. J. Neal M. en M., 40.73. Mimi Bakker. Sneek, 42.4; 4. Dicky de Boer, Sneek. 44.6; 5. Betty Blomhof, Sneek, 45. Gemengde estafette 4 X 25 M. vrije slag: 1. B. Carpentier, J. Neal, M. A. Nagel en G. Hough, M. en M., 1.72. Mimi Bakker, Harry Dormaar, Dicky de Boer; K. Zandhuizen, Sneek, 1.8.5: 3. Sietske Lootsma, .Hendrik Ament, Truus de Jong en Maarten Slob, Sneek, 1.14; 4. Anneke Ferwerda, Marieke Lofvers, IJko Sikma en J. Casparie, Sneek, 1.175. Betty Blom hof, Age Stienstr®, H. Tinga en Mein dert Blok, Sneek 1.23. De soepele zwemslag der gasten en het goed ne men der keerpunten viel bijzonder op. ’s Nam. te half drie werd een Tennis. Zaterdagmiddag werd een begin ge maakt met de Tenniswedstrijd Sneek Merton and Morden. De gasten toonden zich hier de meerderen. De uitslagen luiden: Heren enkelspel: Zandstra verliest van mr. Hopton met 4657. Dames enkelspel: mej. Zwart verliest van Miss Ing met 1606. Gemengd dubbelspel: De heer Smit en mevr. Kan verliezen van mr. Hopton en miss Ing met 26 36. Heren dubbelspel: de heren Gerritsen en Zandstra winnen van mr. Sinclair en de heer Lankhorst met 63, 36 en 62. De heren Dijkhuis en Smit verliezen van mr. Moah en Mr. Hopton met 46 en 79. Heden Dinsdag worden de wed strijden voortgezet. het Sneker elftal lang niet op zijn nummer, op de tonen van de Feest- mars, lokte een daverend applaus uit. Daarna

Sneeker Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 1