Friese Landbouwtentoonstelling te Leeuwarden 22-27 September a.s. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST k r- Moord oner getuige” Raads verga dering Wy mbritseradeel. FEUIL1ETON 1 I 1 J c DINSDAG 16 SEPTEMBER 1947 41 )- n r. 1 f s. k nu met hem ge- 37 HOOFDSUK XV. in or in n n Mynheer Chilerwick geeft verklamgen. H. M. DE KONINGIN MOET RUST HOUDEN. H. M. de Koningin moet tengevolge van een aanval van bronchitis enige dagen algehele rust houden. Daarom was het onzeker, of zij heden persoon lijk de Staten-Generaal zou kunnen openen. Ab.-prijs 12.50 per half jaa> Franco per post f3.75 per half jaar Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAG! ia de d ie T r e door ANTHOY BERKELEY Bureau voor Advertenties Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 fel. 3005 fst oa 10 a I 35 i, ir is Kantoor voor Abonnementen: Fa. KIEZEBRINK Co. KLEINZAND 7 - Tel. 2872 ;n 1; 1U >i n ii 8: -0 ige- be- iten zer- vas. val, □or de Hl. ,’e- If- ïn, su is Ier est •ijd nl. in- pel OP ien ;as. -3 eeg lag i, :t e MR. DR. P. J. WITTEMAN MINISTER VAN BINNENLANDSE ZAKEN. Ingaande 15 Sept, is door H. M. de Koningin tot minister van binnen landse zaken benoemd mr. dr. P. J. Witteman uit Overveen. Mr. Witte- man is 55 jaar en waarn. voorz. van de R.K.V.P. Aan wedstrijden en attracties zal het niet ontbreken; des Maandags bij de opening alreeds een voetbal-wed- strijd tegen een Deense ploeg, Ruiter- wedstrijden, Concoursen. ’s Woensdags wordt het Koninklijk bezoek per trein verwacht. Voorts wordt op een ruim bezoek van buitenlanders gerekend. Deze korte samenvatting van wat de tentoonstelling zal bieden, zegt reeds, dat de week van 2227 Sept, a.s. voor Friesian in het algemeen en yoor Leeuwarden in het bijzonder, van grote betekenis zal zijn. véél”. Mynheer Chitterwick was niet in staat een glimlach te on derdrukken bij de herinnering aan Moresby’s aanvankelijke ongeloof, dat eehter spoedig in verbazing verkeer de, toen mijnheer Chitterwick met de bewijzen op tafel kwam en ten slotte in strenge zakelijkheid culmineerde, nadat Mouse en Greggs hun gevan gene hadden binnengebracht en deze mijnheer Chitterwick’s mededelingen bevestigde. „Maar later werden zij heel vriendelijk”, voegde mijnheer Chitterwick er aan toe, terwijl hij met voldoening dacht aan de woorden van lof, die de hoofd-commissaris zelf tot hem had gesproken. „En lieten zij Lynn onmiddellyk vrij „Ja, zodra de nodige formaliteiten waren verricht. Ik heb hem sinds die tijd niet meer gezien. Hoe is het nu met hem?” Majoor Sinclair had mijn heer Chitterwick met een stijve cor rectheid bedankt voor al hetgeen hij in zijn zaak had ondernomen. Het was mijnheer Chitterwick echter duidelijk geweest, dat de majoor daarvoor niet werkelijk dankbaar was en waar schijnlijk liever gezien zou hebben, dat hij nooit zijn neus in de zaak had ge stoken. „Oh, hy zal er wel overheen komen. De tijd heelt immers alle wonden. Maar natuurlijk lijdt hij er op het ogenblik nog sterk onder. Hij veraf goodde Judy en indien zij die beken- Redacteuren: L. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 SNEEK tenis niet had achtergelaten, zou hy haar schuld beslist ontkennen. Toch ben ik er niet zeker van”, voegde lady Milborne er nadenkend aan toe, „of hij haar niet al die tijd verdacht”. „En dat hij dus bleef zwijgen om zijn vrouw te redden”, zei mijnheer Chit- terr ick, „dan moet hij een nobel mens zijn”. „Ja, Lynn is een beste man”. De hors d’oeuvres verdween en een sole meunière kwam op tafel. De kellner schonk de witte wijn in. „Maar wie ik niet begrijpen kan”, ver volgde lady Milborne, „is Jydith zelf. Wij waren allen dol op haar en toch moet zij in haar hart een duivelin ge weest zijn. Hoe heeft zy ons dan zo voor zich kunnen innemen?” „Zy was een geboren actrice”, ant woordde mijnheer Chitterwick prompt, „zij had geen toneel nodig om haar talenten te tonen, hoewel zij daar vroeger aan verbonden is geweest. Haar hele leven bestond uit toneel spelen zij beeldde het karakter uit, dat zij voor haar vrienden wenste te bezitten. In werkelijkheid was zy een harde, meedogenloze vrouw, met een ingeboren angst voor armoede, kost bare liefhebberijen, een groot zelfver trouwen en veel ambitie”. „Maar hoe ter wereld weet U dit al les?” vroeg lady Milborne, terwijl zy mijnheer Chitterwick vol bewondering aanzag. tot 25.per jaar toe te kennen afs tegemoetkoming in de door haar te betalen vervoerskosten van haar zoontje Jan Willem naar een U.L.O.- school te Sneek. Ingang 2 Sept. 1947, en voor het tijdvak dat dit kind leer plichtig is. Z. h. s. aangenomen. Terrein lich. oefening byz. school te Jutrijp. Het bestuur van deze school ver zoekt een jaarlykse vergoeding van 80.te mogen ontvangen voor het huren van een terrein van de heer H. Osinga aldaar voor het onderwijs in de lich.' oefening. De inspecteur van het L.O. acht dit terrein geschikt en de gevraagde huur niet te hoog, ge zien het aantal leerlingen, doch de eigenaar dient een z.g. springbak op zijn kosten aan te brengen en te on derhouden. B. en W. stellen voor dat de gemeente onder déze voorwaarde het terrein zal huren en ter beschik king van het schoolbestuur zal stel len. Z. h. s. aangenomen. Voorlopige vaststelling van de bedragen art. 55ter L.O.wet 1920 over 1946. Het gemiddeld aantal leerlingen van de openbare lagere school te IJsbrechtum bedroeg over 1946 302/s. De totale uitgaven van het onderwys aan de openbare lagere school te IJs brechtum voor zover voor de bere kening van het bedrag bedoeld in art. 55ter in aanmerking komend, kunnen over 1946 worden gesteld op ƒ871.16 en zonder de factor „kosten van in standhouding” op 748.59. Voor het jaar 1946 werd door de tijdelijke raad beschikbaar gesteld per leerling 14 en indien de kosten van het gebouw der openbare lagere school niet ten laste van de gemeente zouden komen op 12.Voor 302/a leerling zou dit dus totaal zijn resp. 429.33 en 368. Het verschil tussen de bedragen die de gemeente, werkelijk heeft uitgege ven en welke waren beschikbaar ge steld bedraagt dus resp. 441.83 en 380.59. B. en W. stellen voor deze bedragen voorlopig vast te stellen. Z. h. s. aangenomen. Benoeming leden com missie van toezicht op het L.O. Wegens vertrek van mej. W. Toorn- stra, en bedanken van de heer J. Val- kema, winkelier te Oudega zijn er 2 vacatures in de commissie van toe zicht op het l.o. De commissie beveelt ter voorziening in deze vacatures aan lo. categorie onde; wijzend personeel bij het o. l.o. (vac, mej. Toornstra): mevr. J.R. SijbesAlgera, tijd, onder wijzeres aan de o. 1. school te IJs brechtum; 2o. categorie „ouders van kinderen, die een bijzondere lagere school bezoeken”, (vac.-Valkema) 1. Joh. Boersma, veehouder, Idzega 22; 2. W. Atsma, veehouder, Gaastmeer. Mevrouw Sybes wordt met 13 st. benoemd, 1 st. was ongeldig; in de andere vacature wordt gekozen de heer W. Atsma met 10 st., de heer Boersma had 4 st. Wyziging verordening Vleeskeuringsdienst. B. en W. adviseren: Bij raadsbe sluit van 20 Mei 1946 werden gelden beschikbaar gesteld voor het plaatsen van een zestal cadaverputten, over eenkomstig het advies van de Neder- Lady Milborne scloof het schaaltje met olijven naar mjnheer Chitterwick toe en pleegde oveieg met de kellner omtrent de wijn. Mjnheer Chitterwick trachtte met een loncbalant gebaar een olijf naar zijn uond te brengen en nipte daarna van zijn cocktail. Hij voelde zich als eel man, die bij ver gissing de damesifdeling van een Turks bad is binnengelopen en hoopt te kunnen ontsnappen, voordat iemand hem opmerkt. „U hebt zeker nog nooit in een damesclub gedineerd, mijnheer Chit- Mouse was spierwigeworden. „Chit terwick”, fluisterd hij, „je bedoelt toch nietje a n het niet be doelen „Ja”, zei mijnheerIhitterwick, alsof de woorden hem et over de tong wilden, „ja, JuditlSinclair”. Voorz. zou het zeer geschikt lijken als de ontwerper, van het uitbreidings plan der gemeente, ir. Wiersma, dit plan nog eens in de raad kwam toe lichten, anders krijgen we hier voort durend dergelijke kwesties. De heer G. D ij k s t r a zou wel accoord kun nen gaan met het idee van de heer Gerbrandy, mits de bouw op korte termijn te Folsgare er niet door over gaat. De Voorz.: daarop is juist wel kans, want de procedure der ver andering van het plan zal veel tijd kosten en dan zal er in 1948 niets ko men van woningbouw te Folsgare. De heer W a 11 j ebrengt ’t idee van de heer Gerbrandy dan een wijziging in hét uitbreidingsplan De Voorz. antwoordt bevestigend en deelt mede, dat het voorstel de volgende vergade ring weer aan de orde komt, waar ir. Wiersma dan zal worden uitgenodigd het uitbreidingsplan der gemeente nog eens toe te lichten. Aankoop nieuwe auto- motorspuit in samenwer king met Sneek voor gemeenschappelijk ge bruik. B. en W. adviserenEnige "tijd gele den hebben onze ambtgenoten van Sneek contact met ons opgenomen om te komen tot een betere brandweer- voorziening, waarbij beide gemeenten gebaat zouden zijn. Sneek heeft enige versterking nodig van het brandweer- materiaal hetgeen ook van onze ge meente kan worden gezegd nu de in dertijd te Heeg gestationneerde en door de Duitsers tijdens de bezetting gevprderde auto-motorspuit niet is teruggekeerd en gevoegelijk als ver loren kan worden beschouwd, hoewel herhaaldelijk naar de geroofde spuit, welke een capaciteit had van 2000 L. per minuut, bij 80 m. opvoerhoogte, nasporing is gedaan. De ter vervan ging gehuurde „babyspuit” te Heeg is van- veel geringer vermogen 400 L. per minuut bij 50 m. opvoerhoogte en voldoet niet aan redelijke eisen. Voorts is te Woudsend gestationneerd een reeds vrij oude motorspuit, welke 500 L. per minuut geeft bij 50 a 60 m. -opvoerhoogte. Tenslotte hebben wy dan sedert 1929 nog de in gemeen schappelijk gebruik met Sneek zijnde auto-motorspuit, welke aldaar is ge stationneerd en ook voor een aantal dorpen onzer gemeente dienst doet met een vermogen van 1200 L. per minuut. Deze spuit is, krachtens de in dertijd aangegane gemeenschappelijke regeling, geheel door Wijmbritseradeel bekostigd, terwijl de gemeente Sneek zorgt voor het ondérbrengen. De kos ten van onderhoud en de vaste bedie- ningskosten komen voor rekening van beide gemeenten, elk voor de helft. De kosten van bediening der spuit in geval van brand komen voor rekening der gemeente, welke voor de blussing heeft zorg te dragen. Het overleg dat onze ambtgenoten van Sneek met ons hebben gehad, teneinde tot een voor beide gemeenten betere voor ziening van brandweermateriaal te komen, heeft tot de navolgende op lossing geleid. De in 1929 gesloten overeenkomst wordt ontbonden en de thans te Sneek aanwezige, door Wijm britseradeel indertijd bekostigde auto- motorspuit wordt naay laatstgenoem de gemeente overgebracht en komt geheel te barer beschikking. Het is Vrijdagmiddag jl. sprak op een persconferentie te Leeuwarden de heer Oosterbaan over de aanstaande grote Tentoonstelling te Leeuwarden, een tentoonstelling, om ook het bui tenland te laten zien, wat Friesland op agrarisch terrein presteert. We zijn op export aangewezen van drie belangrijke producten: vee, zuivel en poters, aan welke producten dan ook een belangrijke pkats op deze ten toonstelling is ingeruimd. Het is niet gema:kelijk geweest, om een plaats te vindn, waar 23 grote e kleinere tenten tonden worden op geslagen. Men héét ‘die echter ge vonden bij de Fontinstraat, waaraan een deel van de Tilhelminabaan is toegevoegd. Dit terein beslaat 10 H.A., waarvan 1500 M2. overdekte en 2500 M2, open expsitie-ruimte be schikbaar is. Een voorname fator is de vee-afd. van 160 stuks fokve, geselecteerd op exterieur, productieen gezondheid. Ook het raspaar zal niet ontbre ken zomin als tuinbuw, culturele be langen etc. etc. Geven we in heteort weer, wat de tentoonstelling zaltieden. Na een rrtonumeale ingang zal een grote tent de indaefit trekken, waarin alles is onjrgebracht de ak kerbouw betreffen Een niet minde grote tent bevat de zuivel-af deling waarbij o.m. een nieuwe continu-berbereider. Deze laatste is niet inbedrijf en wordt alleen öpgesteld, m te laten zien, dat de Nederlands zuivel naar nieu we wegen zoekt. Een groep vanlrie grote tenten herbergt alles o] het gebied van tuinbouw, vee-voers, meststoffen en slachtproducten, uimvee en paar den. Naast de keuollectie, reeds eer der genoemd, is een permanente stal met melkkojn, waarin melk machine en handielker worden ge demonstreerd. In een afzondeike tent wordt het land- en tuinbouviderwijs gedemon streerd. Een specil bioscoopgebouw zal doorlopend ppend zijn; land- bouw-films en spiaal Friese jour naals zullen hier Jrden vertoond. Ook op cultun gebied blijft de tentoonstelling ni achter: woning inrichting op de brderij, keuken-uit- rusting, boerderij-uw etc., etc., ge flankeerd door e< speciale schilde- rijen-tentoonstellir met passende doeken. Handel en induae komen op een ruime oppervlaktte voorschijn en tenslotte vormen landbouw-werk- tuigen he£ sluitstivan de tentoon stelling. Aan de algemenpk’eding van het geheel is buitengeon veel zorg be steed. We noemen: tuin-aanleg, de verlichting en ee zeer belangrijk onderdeel: de versing der stad. De Friese Cultuiuitingen zal men in de Harmonie kuBn zien en beluis teren: £oncerten, angspelen, (o.a. „Enne Harmens” y J. P. Wiersma en „Simson” vanFedde Schurer) Volksdansen, Muzfconcours, Klein kunst joun etc. etc. Ieder zal hier garende de gehele week elke avond tkust en te keur kunnen gaan. Vergadering van de raad der ge meente Wijmbritseradeel op Zaterdag 13 Sept, voorm. 10 uur. Voorzitter: de heer F. Tjabe- rings, burgemeestersecretaris de heer K. Visser. Aanwezig 14 leden. (van Gooi). Na opening op de gebruikelijke wij ze worden de notulen der vorige ver gadering op advies der commissie, be staande uit de h.h. Osinga, Schaap en G. Dijkstra onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn goedkeuringen door hogere instanties van een aantal raadsbesluiten. De benoemde assis- tent-opzichter bij gemeentewerken, de heer P. Wiersma te Koudum, deelt mede zijne benoeming aan te nemen. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen, terwijl een aan tal ingekomen jaarverslagen van di verse corporaties ter inzage gelegd worden voor de leden. Bij de nagekomen stukken stellen B. en W. voor gunstig te adviseren aan Ged. Staten om een tijdelyke toe slag van 10 op de salarissen van secretarissen en ontvangers toe te passen, waartoe wordt besloten. Op voorstel van B. en W. spreekt de raad, op verzoek van de Friese Chr. Boe ren- en Tuindersbond, de noodzake lijkheid van de oprichting en instand houding van een chr. landbouwhuis- houdcursus te Heeg, uit. Enige andere nagekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, enige raadsbesluiten, vroeger genomen, on dergaan kleine redactiewijzigingen. Bij hèt ingekomen stuk betreffende goedkeuring van de nieuwe regeling der hondenbelasting, zegt de heer Gerbrandy, dat bij die regeling voor bedrijfshonden 10.belasting is vastgesteld, voor alle andere hon den 20.—. Het heeft nog al enige beroering in de gemeente gewekt dat bij de toepassing der verordening practisch alle honden voor 20.— worden aangeslagen. Dat is niet in de geest van de hier destijds over deze verordening gehouden besprekingen. De Voorz. zegt dat ingekomen be zwaren aan de verordening zullen worden getoetst, maar de heer Ger brandy wijst er op dat daarmee alleen zij, die reclameerden, worden geholpen, en niet degenen, die toch de 20.maar betaalden. De Voorz. zegt dat de aanslagen zijn opgelegd, na raadpleging van de politie, die weet, tot welke categorie iedere hond in hun dorp behoort. Is er een prin- terwick?” Lady Milborne lachte, na dat zy het wijnvraagstuk met succes had opgelost. „Ehneen”, bekende mijnheer Chitterwick. Zijn gelaatsuitdrukking scheen te kennen te geven, dat hij het ook nooit weer hoopte te doen. „Ze eten de mannen hier anders heus niet op”, trachtte lady Milborne hem gerust te stellen, „wilt U nog een cocktail?” „Neen, dank U” antwoordde mijnheer Chitterwick, „het is heel vriendelijk, maar liever niet”. Lady Milborne wenkte de kellner. „Breng nog twee side-cars, als ’t U belieft”. Zij schonk mijnheer Chitter wick haar bekoorlykste glimlach. „Ik had nog trek en ik houd er niet van alleen te drinken. U is toch niet boos Indien een combinatie van cocktails en haar eigen lach mijnheer Chitterwick niet op zijn gemak kon- dne stellen, was lady Milborne van plan hem als onverbeterlijk te be schouwen. Maar mijnheer Chitterwick was niet onverbeterlijk en maakte haar een voor zijn doen' zeer charmant compliment. „En nu”, zei lady Milborne na de derde cocktail, „wil ik alles horen. Alles!” „Ja”, zei mijnheer Chitterwick vaag, „Ja, natuurlijk. EhMouse is weer opgeknapt, vertelde U toch?” „Ja, hij is weer bijna de oude. Judy’s dood was wel een verschrikkelijke cipiële fout begaan dan zal men het gehele kohier nog eens onder ogen moeten hebben. Wij zullen met de postcommandanten alle aanslagen nog eens nagaan. Onderzoek geloofsbrief nieuw ftiadslid. In de vacature-van Gooi is opvolger de heer J. van den Bos. Diens geloofs brief wordt in deze vergadering on derzocht. De Voorz. wijst als leden der commissie, die deze geloofsbrief zal onderzoeken de h.h. Brouwer, Boot- sma en Zwaagstra aan en schorst de openbare vergadering. Na heropening adviseert de heer B o o t s m a, na mens de commissie tot toelating, waartoe z. h. Sz wordt besloten. Aankoop grond voor bouwterrein te Folsgare. B. en W. delen de raad mede dat volgens het voor Folsgare geldende uitbreidingsplan in de naaste toe komst het eerst voor bebouwing in aanmerking komt ongeveer 1120 M2, van het perceel weiland kad. bek. ge meente Nieuwland, sectie D no. 341, dat in het geheel groot is 48480 M2. Het behoort tot de pastoriegoederen der Ned. Herv. gem. te Oosthem, waarvan de beheerder accoord gaat met de'door B. en W. aangeboden prijs van 0.35 per M2., die de laatste tijd steeds door de gemeente betaald is en door het prijzenbureau voor on roerende zaken te Sneek is goedge keurd. B. en W. stellen dus voor deze 1120 M2, voor die prijs aan te kopen. De- heer Gerbrandy stelt het zeer op prijs', dat B. en W. gevolg geven aan de wens, ook van de raad, om tot woningspreiding over de ge hele gemeente over te gaan. Spr. hoopt dat het aantal hier te bouwen woningen niet kleiner dan 4 zal zijn. De V o o r z. zegt dat het inderdaad 4 zullen worden, maar dan wijst de heer Gerbrandy er op dat het aan te kopen terrein bijzonder laag ligt, dat wordt dus door ophogen duur. Waarom neemt men niet het terrein achter de kerk tegenover de fam. Vellinga, dat kan veel voordeliger ge ëxploiteerd en er is weinig kans dat daar nog een boerderij by zou worden gebouwd. We zitten echter weer met het uitbreidingsplan. Spr. stelt voor deze zaak aan te houden tot de vol gende vergadering. De raadsleden kunnen deze kwestie dan nog eens bestuderen, er kunnen op de door spr. geschetste wijze duizenden worden bespaard. De heer Schaap is het onze bedoeling d.zj spuit te Heeg te geheel eens met de vorige spr. De fetationneren. In dit dorp is dan weer schok voor hem, maar hij beseft nu, dat het zo veel beter is, daneh, wel arrestatie en veroordeling. Ik veronderstel ten minste, dat zij ver oordeeld zou zijn geworden”. „Met Benson’s getuigenis? Ongetwij feld!” „En wat zal er beuren „Hij krijgt beslist een zware straf. Door zijn zwijgen, nadat de feiten hem bekend geworden waren, maakte hij zich medeplichtig”. Lady Milborne zuchtte. „Ik kan het nog maar steeds niet geloven, myn heer Chitterwick”. „Het is ook bijna ongelooflijk”, gaf deze toe. „Ik geloof overigens, dat U niet ge heel onschuldig bent aan het feit, dat Judy vergif innam en die bekentenis naliet”. Het was mijnheer Chitterwick aan te zien, dat hij zich weinig op zijn gemak voelde. „Werkelijk, lady Milborne...” „Indien het vertrouwelyk is, zal ik het wel voor mezelf houden”, ver zekerde deze hem, „nu, wat deed U, mijnheer Chitterwick „Ik...;., ehh’m! Wel, het is ver trouwelijk, maar misschienNa dat ik met Benson had gesproken en er van overtuigd was, dat deze (zoals ik al verwacht had) geen ander doel bezat dan zijn eigen huid te redden en alle schuld op mevrouw Sinclair te schuiven, zond ik Mouse weg en tele- i een wel, is waar niet geheel moderne maar toch nog een zc r behoorlijke auto-motorspuit inwezig De huur van de „babyspuit” aldaar kan tege lijkertijd worden beëindigd. Voorts wordt voor gemeenschappelijke reke ning van Sneek en Wijmbritseradeel een gesloten autobrandspuit aange schaft met een ermogen van 2500 L. per minuut bij 80 m. opvoerhoogte. Deze spuit wordt in Sneek onderge bracht, maar doet ook dienst voor Wijmbritseradeel op de tot dusver geldende voet, t.w. voor de dorpen respectievelijk gehuchten Nijland, Folsgare, Wolsum, Oosthem, Abbe- gasterriige, IJsbrechtum, Tjalhuizum, Tirns, Scharnegoutum, Loënga, Goën- ga, Gauw, Offingawier, Oppenhuïzen en Uitwellingerga. De aanschaffings- kosten, zomede de kosten van onder houd en de vastat bedieningskosten, komen voor de helft ten laste van elke gemeente. Blijkens door onze' ambtgenoten ingewonnen prijsopga ven zal voor het aanschaffen van een autobrandspuit als bovenbedoeld, met toebehoren een bedrag benodigd zijn van naar raming 18000.De helft van dit bedrag komt dus voor reke ning van onze gemeente. Bij aanvaar ding van deze regeling zal ook voor Wijmbritseradeel weer een voldoende brandweervoorziening zijn verkregen. Wij zijn van mening dat de ontworpen regeling, welke ook de instemming heeft van de districts-inspecteur van het brandweerwezen, voor onze ge meente aanvaardbaar is. Te zijner tijd zal u het ontwerp van een nieuwe ge meenschappelijke regeling tussen bei de gemeenten worden voorgelegd, ter wijl dan voorts ook de verordening op de brandweer in deze gemeente kan worden herzien. Wij stellen U thans voor een crediet van 9000. beschikbaar te stellen ter aanschaf fing, in samenwerking met de ge meente Sneek, van een gesloten auto brandspuit, met een vermogen van 2500 Liter per minuut bij een opvoer hoogte van 80 m. en tot dit doel de gemeentebegroting, dienst 1947, te wijzigen. De heer Gerbrandy vraagt welke gemeente de kosten van ber ging van de nieuwe spuit draagt. De Voorz. antwoordt dat Sneek voor de berging zorgt en de kosten voor haar rekening neemt? De heer Jongstra pleit er voor dat als op deze leverantie provisie betaald wordt aan een tussenhandelaar, deze pro visie verdeeld zal worden tussen een dergelijk iemand in Sneek en in Wijm britseradeel. De V o o r z. zegt toe dat B. en W. dit zullen bespreken met hun collega’s van Sneek. Z. h. wordt het voorstel aangenomen. Verhuur vertrek ten be hoeve Rijkspolitie. Het groepsbureau van de Rijkspo litie groep Wijmbritseradeel is van het gemeentehuis van Ijlst verplaatst naar dat van Wijmbritseradeel. In verband daarmede stellen B. en W. voor het voormalig bureau van de ge meentepolitie in dit gebouw^ voor 175.per jaar, onderhoud en schoonhouden inbegrepen, aan het Rijk te verhuren. Z. h. s. aangenomen. Vergoeding voor school bezoek in Sneek. B. en W. stellen voor aan de wed. P. de Vries te Oudega een vergoeding foneerde van Riversmead uit naar den zij daar wel te zeggen?” Chiswick. Mevrouw Sinclair was daar „Niet nog en ik vertelde haar zonder om wegen, dat ik de waarheid wist, dat ik niets anders kon doen dan de zaak in handen van de politie te geven, maar dat ik dit nog wilde uitstellen tot ik in Londen gearriyeerd was, wat een kwestie van hoogstens een uur of drie kon zijn. En ik moet bekennen” zei mijnheer Chitterwick met een schuldige blik in ziju ogen, „dat ik duidelijk liet doorschemeren, dat een poging tot vlucht doelloos zou zijn en zy daarom beter naar een ander mid del om aan de galg te ontkomen kon uitzien. Zij aanvaardde de nederlaag”. Mijnheer Chitterwick zuchtte, terwijl hij aan dat verschrikkelijke gesprek dacht. „En wat die bekentenis be treft; ik gaf haar te verstaan, dat zij die móest achterlaten in ruil voor de ongeoorloofde concessie, welke ik haar deed en zij stemde er onmiddel lijk in toe. Zy scheen niemand enige haat toe te dragen, zeker haar man niet en zelfs over Benson sprak zij geen kwaad woord. Zij moet recht streeks naar Queen Ann’s Cate ge gaan zijn, daar haar bekentenis heb ben geschreven en ten slotte Pruisisch zuur hebben ingenomen”. „Het restant van de hoeveelheid, die zij voor juffrouw Sinclair bestemd had”, zei lady Milborne, „dat is een zekere rechtvaardigheid. En daarna ging U naar Scotland Yard. Wat had- 1 vacature

Sneeker Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 1