J .-jol I I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRIISERADEEL en IJLST Nederland-Indonesië. Vereniging „Friese Blindenkring” I,/ ,EEN GLIMLACH v-an 2e JAARGANG No. 81 DINSDAG 21 OCTOBER r I raadge- HOOFDSTUK 4. - t DIENST NAAR 5 G. en de Toen ik weer tot bewustzijn kwam was het nacht. En mijn eerste ge dachte gold, toen ik de gebeurtenissen in mijn herinnering opriep, Miss Sa- kyamoena. Zij was het die mij bewus teloos maakte, mij met het een of an dere bedwelmingsmiddel in slaap liet vallen. Waarom?... Daar op de tafel lag nog het lapje zijde met de ge heimzinnige lettertekens, die nu meet dan ooit mijn weetgierigheid opwek ten, en toen ik ging onderzoeken was ook de portefeuille op de gewone plaats en de inhoud was ongeschon den... Zo bleef voor mij de vraag: waarom heeft ze mij bedwelmd? Ik wist maar een antwoord op die vraag en wel dit: Miss Sakyamoena had mijn opgewondenheid verkeerd opge- „Sahib..., Heer, het is... niet... het is het andere!...” Ik voelde hoe het bloed me naar het hoofd steeg, ik werd woedend. „Het andere?” Goed, ze bedoelde blijkbaar, dat het lapje zijde voor haar geen waarde had, maar dat het veeleer op „het an dere” aankwam... Ik werd het nu zat, als het dan moest zijn, dan mocht ze voor mijn part dat andere ook heb ben. Ik wond me steeds meer op, eiste van haar dat ze ronduit zou spreken en niet in raadselen. En reeds wilde ik opstaan en de portefeuille voor de dag halen om ze haar te geven, toen ze plotseling opsprong en in de he vigste opwinding tegen mij begon te spreken. Ik verstond nauwelijks de helft van wat ze zeide, omdat haar taal doorspekt was met voor mij to taal vreemde klanken. Ik wilde haar bedaren, haar tot kalmte brengen en, om haar te bewegen weer te gaan zit ten, legde ik mijn handen op haar schouders. Toen ze me aankeek, zat.’ ik in een paar dodelijk verschrikte ogen. „Ga zitten!” zei ik, „wees kalm, g< wilt dat andere hebben?... Goed!” Net was ik van zins met zacht; drang haar tot zitten te nopen, toen wederom dezelfde zoete geur in mijn uitzondering hen, die aan de de scholen voor een opleiding bevatte ongeveer i 4700. I vat, ze had bovenal mijn pogingen om haar te doen bedaren, de druk mijner handen op haar schouders als iets ge heel anders opgevat dan in mijn be doeling lag en daardoor was zij er toe gekomen om te doen wat zij als een maatregel van gerechtvaardigde af weer noodzakelijk vond. Dit leek mij nog de meest voor de hand liggende oplossing van het mysterieuze geval en toen ik mij eenmaal met deze ver klaring had verzoend, wist ik mij- zelve tevens te overtuigen, dat het generlei doel had om mijn zenuwen nodeloos te verontrusten. Wat mij te doen stond was eenvoudig te gaan slapen en te wachten wat de volgende dag aan nieuwe gezichtspunten zou opleveren. Maar al was ik zelve ook nog zo zeer overtuigd, dat het beste wat ik kon doen was te gaan slapen, het duurde toch nog wel enige uren voor ik in een onrustige slaap viel en dit zou stellig niet eens het geval zijn ge weekt als het bedwelmingsmiddel zijn nawerking niet had doen gelden en als bondgenoot van de slaap was op getreden. Toen ik de volgende morgen in de huiskamer trad kwam mijn zuster mij tegemoet: „Ik heb vergeten je een brief te ge- 1942 Redacteuren: L. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adre^KLEINZAND 7 - SNEEK het beletten van represaillemaatre gelen in de gebieden, welke door de Nederlandse troepen zouden wor den ontruimd. De republikeinse re gering verzoekt dan ook de ontrui- 'ming van het republikeinse grondge bied door de Nederlandse troepen en de herneming van de posities, in genomen voor het begin der politio nele actie. Zij aanvaardt de con trole en de medewerking van de Veiligheidsraad of van een andere, speciaal hiertoe te installeren, inter nationale organisatie in de gebieden, welke alsdan opnieuw onder repu blikeins gezag zouden komen. De blinden vragen geen medelijden, maar innerlijk medeleven! Vrijdagavond hield de Vereniging „Friese Blindenkring” een propa- ganda-kunstavond in de foyer van Amicitia. In deze bijeenkomst, die helaas matig bezocht was, en ge opend werd door mej. J. v. godsdienstonderwijzeres, Ze bekeek het lapje zijde. Ik zag hoe haar gelaatsuitdrukking veran der de, nu stond er op haar gezicht, dat zoëven nog teer en mat en zonder uitdrukking scheen, de hevigste ver bazing en spanning te lezen. Ze keek beurtelings naar mij en naar het lapje zijde. Van haar zelfbeheersing scheen weinig meer over, ja ik zag zelfs een zekere angst voor mij in haar blik. Voor mij werd de spanning nu evenzeer ondraaglijk, zodat ik met een greep, ruwer, dan ik zelf had ge wild, èn haar hand èn het lapje zijde vastpakte, en op gebiedende toon haar toevoegde: „Nu, wat betekent het?...” Ze kromp ineen, zowel door de ruwe aanraking van mijn hand als uoor de hartstochtelijke toon van mijn stem. Ze scheen naar adem te hijgen, en terwijl ze zich losmaakte uit mijn handgreep, stotterde ze verward: d. Veen, hield de heer K. Veenstra te Donkerbroek, 2e voorzitter der Vereniging, een rede, waarin hij betoogde dat mede lijden echter ook tot last kan zijn en het lijden van een mens kan vergro ten, omdat het niet actief maar pas sief is, m.a.w. omdat het niet ge voeld wordt met het verstand maar met het gemoed^ Wij blinden vinden ook medelij den op onze weg. Ieder die zien kan, begroot het als hij iemand ziet die het gezichtsvermogen mist, maar men stuit ook nergens op meer wanbegrip dan bij het blindenvraag stuk. Er zijn mensen die menen dat het voor een blinde altijd duister is, en duisternis is voor de ziende altijd een kwelling. Maar een blinde leeft niet in ’t duister, want hij heeft het licht nooit gekend, en omdat een blinde in het duister leeft moet men niet menen dat hij ook niets kan. Wanneer wij ons het blindenvraag stuk indenken, dan moeten wij dit voorop stellen dat een blinde gelijk is aan de ziende, met dezelfde ver langens, begeerten en behoeften. Maar is hij daarom onmachtig iets te doen? Gode zij dank neen! Een blinde wordt reeds vanaf de wieg gedwon gen z’n andere zintuigen te ontwik kelen. Reeds spoedig begint het blinde kind te voelen en te. tasten waardoor in zijn vingers het fijne gevoel komt dat he nodig heeft. Ook het gehoor wordt ontwikkeld en ge oefend, en wanneer het later naar een Blinden instituut gaat is het reeds zo ver dat het voor dit onder wijs volkomen rijp geworden is en de vakken in dezelfde tijd kan leren als het ziende kind. Daarnaast leert hij allerlei andere dingen als stoe- lenmatten, borstels maken enz. ter wijl de meisjes er in huishoudelijke bezigheden woruen onderwezen. Maar wordt dat onderwijs nu ge geven om de blinde, als hij groot ge worden is, weer in een gesticht op te sluiten? Neen! Het Joel is de blin de een plaats te geven in de maat schappij omdat ook hij net streven en verlangen heeft zich een positie in de maatschappij te verwerven. Daarbij staan hem echter drie be letselen in de weg: z n mindere be wegingsvrijheid, een beperkte be roepskeuze en de concurrentie van de zienden, die hem belemmeren in l om het bestaan. Hij moet een geleider hebben. De laatste tijd hebben we veel geleidehonden ge kregen waarmee verrassende resul taten zijn bereikt, maar die honden kosten geld en onder de blinden vindt men geen millionnairs. De blinde is altijd beperkt in z’n be roepskeuze daar er tal van vakken zijn die hij niet kan bekleden. Hij heeft dus minder kans en verder kan hij de concurrentie met de zienden niet doorstaan. Nu zijn er SINT-NICOLAASFEEST. Als de herfstwind met de dorre bladeren speelt, of zware regen buien over de stad jagen, dan wordt de kachel aangezet. Zo’n eerste dag rond de haard geeft verschillende gedachten. De ouderen zien de be zwaren en zorgen van een lange winter. De kinderen zeggen: „De kachel brandt, nu is 't gauw Sinter klaas! Fijn!” Het is heerlijk, dat de jeugd van 't leven nog de zonzijde ziet. De commissie, die het jaarlijkse Sinterklaasfeest op de apenbare la gere scholen in Sneek verzorgt, is al weer druk bezig om die dag ook dit jaar tot een hoogtepunt in het kinderleven te maken. Van 25 Oct. tot 1 November houdt zij een lijst- collecte. Wilt U evenals vorige ja- ren intekenen? Vele honderden kin deren bezorgt U dan een gelukkige dag. Bij voorbaat onze dank. De St. Nicolaascommissie. door GEÊARD REVERS De Commissie van Drie. De Commissie van Drie kwam gisteren in Australië bijeen om te be palen waar haar volgende zittingen zullen worden gehouden, in Batavia, Singapore of elders buiten Indone sië. Ontslag Commissarissen-Gener^al. Bij K.B. van 13 October is aan prof. ir. W. Schermerhorn en de heer M. J. M. van Poll met ingang van 15 November eervol ontslag verleend als Commissaris-Generaal voor Nederlands-Indië, onder dank betuiging voor de belangrijke dien sten, onder buitengewone omstan digheden door hen aan den lande bewezen. Verder is eveneens tot genoemde datum op bon A 13 van het inschrij- vingsbewijs voor eerste montage een buitenband en op bon B 13 van dit inschrijvingsbewijs een binnenband verkrijgbaar. De banden kunnen rechtstreeks op de bovengenoemde bonnen be trokken worden. Inwisseling tegen een bandenbon bij de distributie- dienst is niet nodig. WAARDEBONNEN CONSUMENTENCREDIET. Bij beschikking van de minister van Financiën ijn met ingang van 20 October wederom waardebon nen van het consumentencrediet gel dig verklaard, n.l. de bonnen 18, 22 en 23. SERVIESPUNTEN VOOR IEDEREEN? Sinds Augustus 1945 worden geen serviespunten aan anderen dan hu wenden meer verstrekt. Daardoor zijn onhoudbare toestanden, vooral in gezinnen met kinderen, ontstaan. In schriftelijke vragen aan de mi nister van Economische Zaken ves tigt het Tweede-Kamerlid, de heer Andriessen, de aandacht op deze feiten. Hij vraagt, of de minister be reid is zodanige wijzigingen in het verstrekken van punten voor de aankoop van serviesgoederen aan te brengen, dat ook anderen dan hu wenden zich deze kunnen aanschaf fen. UTILITY-RIJWIELEN OP KOMST. Er worden voorbereidingen ge troffen voor de invoering van het utility-systeem in de Nederlandse rijwielindustrie. Binnenkort is te verwachten, zo meldt het blad „De Nederlandse Rijwielhandel”, een Prijzenbeschikking Rijwielen 1947. waarin bepalingen zuilen worden1 nië, Amerika opgenomen, volgens welke de fabri- hadden, verklaarde, dat dit slechts t van een deel was van de totale uitkering, neus drong, die ik tevoren reeds had bespeurd. Tegelijkertijd voelde ik mijn spieren verslappen; met een uiterste krachtsinspanning wilde ik adem ha len, diep, om het gevoel van verstik king, dat mij de keel toekneep, te doen verdwijnen. Het baatte niet, ik wankelde en viel bewusteloos bp mijn divan neer... de een loon ontvangt waarvan hij kan bestaan, maar in Friesland le ven de blinden meer geïsoleerd. Hier kan moeilijk een werkinrichting ge vestigd worden of het moest provin ciaal zijn, maar dat behoort nog tot de toekomst. Wo 11 vervolgd. hun productie af te leveren ïn standaard-uitvoering. De prijs van deze rijwielen zal voor heren-, resp. damesrijwielen 105 en 108 gulden bedragen. Over de uitvoering vermeldt het genoemde blad het volgende: de rij wielen moeten geheel gelakt zijn, of gedeeltelijk gelakt, of gedeelte lijk gelakt en verder vernikkeld of verchroomd. Zij mogen niet lager zijn dan 22 inch en de velgen moeten geschikt zijn voor banden van de af meting 2* X 1J^. Verdere uitrus ting: achterlicht met rijkskeur, hand vatten, lamphaak, pedalen met rub- berblokken, rijwielbel, terugtrap- naaf, bagagedrager en kettingbe- schermwg. De rijwielen dienen te worden afgeleverd met rubber bin nen- en buitenbanden; de damesrij- wielen moeten verder nog een jasbe- scherme» hebben. In de zadelplug moet de letter S ingeslagen zijn. Indien een fabrikant niet minstens de helft van zijn productie geduren de een kalenderhalfjaar, in stan daarduitvoering levert, moet hij de rijwielen die hij in dat halfjaar ge produceerd heeft, verkopen voor de prijs van 50 gulden per stuk. Een ernstige strafbepaling dus! Oorspronkelijk lag het in de be doeling van het Directoraat-Gene- raal van de Prijzen, dat 75 pct. van de productie in standaarduitvoering gemaakt zou moeten worden. In overleg met de betrokken vakgroe pen is dit percentage echter tot 50 pet. teruggebracht. De vakgroep heeft haar bezwaren, tegen de voor gestelde prijzen echter gehandhaafd. ZORG VOOR GEDEMOBILI- SEERDEN. In verband met het feit, dat in het begin van het volgende jaar duizen den merendeels jonge medeburgers, die hun land overzee hebben ge diend. geleidelijk zullen repatriëren om hier te lande gedemobiliseerd te worden zal binnenkort een algemene maatregel van bestuur worden afge- kondigd, welke een aantal regelin gen en bepalingen betreffende deze materie zal behelzen. NEDERLAND KRIJGT f 107.670.000 AAN GOUD. Van het goud dat door de Duit sers in West-Europa werd gestolen en dat na de verovering van Duits land door de Amerikaanse troepen in een zoutmijn in erkers is terugge vonden in April 1945, zal Nederland 35.890 kilo ontvangen, aldus deelde het Franse lid van de geallieerde commissie ter verdeling van dit goud in Parijs mede. De waarde hiervan is bij de geldende koers van 3000 gulden per kilo, f 107.670.000. België ontvangt 90.649 kilo en Luxemburg 1.929 kilo goud, dat echter aan Frankrijk zal vervallen ingevolge een in September 1945 ge sloten overeenkomst, waarbij Frank rijk deze landen goud teruggaf, dat op de vooravond van d< Duitse in vasie naar Frankrijk was overge bracht en hier later door de Duitsers werd gestolen. Frankrijk zelf ontvangt 92.578 kilo goud ter waarde van 104 mil- lioen dollar, waardoor het ernstige dollar-tekort voor dit land belang rijk vermindert. De Franse vertegenwoordiger in de commissie, waarin Groot-Brittan- en Frankrijk zitting In 1907 is de Friese Blinden Kring opgericht met het doel het stoffelijke en culturele leven van de blinden te verhogen. Dat werk hebb n ze zelf jaar in jaar uit met enthousiasme ge steund, omdat het hun een rugge steun moet geven om de concurren tie van de zienden te doorstaan. In de loop der jaren is een klein kapi taal gevormd waarmee de blinden gesteund kunnen worden, maar we moeten verder. Er is ook geld nodig voor het aanschaffen van geleide- hpnden en de steun moet hoger wor den. Dat is ook een algemeen belang opdat de werkende blinde belasting kan betalen en niet ondersteund be hoeft te worden. Een blinde heeft, aldus herhaalde spreker, dezelfde verlangens als een ziende. De blinde wil ook een man of een vrouw hebben. Meen ook niet, dat een blinde niet van de na tuur kan genieten. Zien kan hij het wel niet, maar genieten wel, bijv, van de frisse lentegeuren die hem levensmoed en levenslust geven. En var de bloemengeuren en het ge zang van de vogels geniet hij mis schien nog meer dan de ziende. En de blinde die op later leeftijd blind geworden is, geniet nog intenser dan iemand die nooit gezien heeft omdat hij weet hoe de dingen er uit zien. Dat is een grote schat, zoals spr. zelf ook heeft mogen ondervin den. In het slot van zijn betoog hoopte hij, dat deze avond er toe moge lei den dat het medelijden me een blin de wordt een spontaar medeleven, een spontaan medevoeien en een spontaan medewerken. Daarmee wordt de blinde geoefend in zelf werkzaamheid, want hij moet zich beslist alleen kunnen redden. Laat hem echter in wat hij niet kan met alle kracht geholpen worden, en la ten de Friese biiftden er straks trots op kunnen zijn dat zij door Uw toe doen onafhankelijk in de maatschap pij kunnen leven. In de pauze demonstreerde de heer Dijkstra, de welbekende „blin de koopman” het typen van braille schrift op een speciaal daa-voor in gerichte schrijfmachine, waarbij hij een toelichting gaf waardoor veel belangstelling bestond, evenals voor het geschreven blindenschrift dat door zijn vrouw gedemonstreerd werd. Velen maakten van de gele genheid gebruik voor een vrijwillige bijdrage een braille-alphabet, van een „vertaling’ in gewoon schrift voorzien, mee naar huis te kunnen nemen. Ds. v. d. Meulen, Doopsgezind Predikant, sprak aan het eind een slotwoord, waarin hij dank bracht aan de heren Fr. Hesmerg en Schuil die de avond met viool- pianomuziek opluisterden, aan spreker, die tevens enige liederen zong waarbij hij zichzelf op de piano begeleidde en het echtpaar Dijkstra uit welks demonstratie de aanwezi gen ook veel hebben kunnen leren; waarna hij de hoop uitsprak, dat in de gro- deze avond ook in stoffelijke zin niet precies vast te stellen. De kas te steden al gemeentelijke of particu- vruchten voor de Friese Blinden de blin- kring moge afwerpen. dat hier voor mij op tafel lag... Ik las het briefje, dat in een even keurig als karakteristiek handschrift geschreven was:_ Waarde Vriend! Als ge deze brief ontvangt ben ik naar alle waarschijnlijkheid reeds op weg naar mijn vaderland. Ik weet wel, dat het dwaas van mij is u nog eens te schrijven, maar ik weet van uw pogingen mij nog eens te zien en daarom wilde ik u zeg gen: geef deze pogingen op; ze die nen tot niets. Ik zend u dit lapje zijde, men zegt, dat het geluk brengt aan zijn bezitter... Welnu, ik wens u alle geluk toe, dat voor mij niet is weggelegd. Miss Sakya moena, mijn vriendin, zal u, zo ge dit wenst, de betekenis verklaren van de lettertekens, die op de amu let staan. Ge behoeft daaraan geen bijzondere betekenis toe te kennen, zoals ook deze brief niet meer is, dan een weemoedige gril van eer berustend kind van heL Oosten. Ik wens u geluk 4 Vaarwel! Ira. In de Veiligheidsraad. De hervatting van de debatten over de Indonesische kwestie in de Veiligheidsraad welke op jl. Vrijdag gesteld was. werd uitgesteld tot gis teravond wegens ziekte van de voorzitter de Engelsman Cadogan Het republikeinse persbureau „Antara” te Batavia verneemt, dat de recente debatten in de Veilig heidsraad ten aanzien van de Indo nesische kwestie in de kringen van het republikeinse parlement „ernsti ge ongerustheid” hebben gewekt. In deze kringen acht men een recht vaardige oplossing slechts mogelijk, indien de Nederlandse troepen over eenkomstig het Russische voorstel op de oude demarcatielijn terugtrek ken. Zegslieden van „Antara” schuiven de schuld voor de „vertra ging” in de oplossing van het ge schil op Amerika. Een ander Antara-telegram meldt, dat het kabinet instemde met het voorste: van Hadji Agoes Salim om de a.s. Nederlands-Indonesische be sprekingen te Lake Success te doen houden. In een brief aan het secretariaat van de V.N. heeft Tamboe, verte genwoordiger van de Republiek, ter kennis van de V.N. gebracht, dat de Republiek zich verbindt tot het ver zekeren van orde én veiligheid en PRINSELIJK PAAR~NAAR ENGELAND. Naar het ANP verneemt, zijn de Prins en de Prinses Regentes voor nemens op 18 November naar Enge land te gaan, ten einde op 20 No vember de huwelijksplechtigheid bij te wonen van Prinses Elisabeth en Lord Mountbatten. BRANDSTOFFENBONNEN GELDIG VOOR ZES EENHEDEN. Met ingang van 20 October zijn geldig verklaard de bonnen 76 en 77 van de kaart TA 707 en bon 76 van de kaart TB 707 (kamerbewoners). Elk dezer bonnen geeft recht op het betrekken van drie eenheden vaste brandstoffen. Teneinde het de handel mogelijk te maken de bestel lingen regelmatig uit te voeren, is het noodzakelijk, dat de bonnen prompt worden ingeleverd. De bezorging zal in gedeelten plaats Lebben, zodat aflevering van alle eenheden tegelijk niet kan wor den verlangd. Men dient zich voor de winter op de totaal beschikbaar gestelde 12 eenheden, resp. 6 eenheden voor ka merbewoners, in te stellen, daar een hoger rantsoen helaas niet zal kun nen worden verstrekt. De brandstoffenkaarten TA 707 en TB 707 dienen zorgvuldig tg worden bewaard. De aandacht wordt voorts geves tigd op de folder, welke het rijks- kolenbureau via de handel ver spreidt. Zij bevat belangrijke mede delingen omtrent de huisbrandvoor- ziening in het algemeen en raadge vingen voor het stoken. BONNEN VOOR FIETSBAN DEN AANGEWEZEN. Het C. D. K. deelt mede, dat t.m. 30 November a.s., op de bon C 31- van het inschrijvingsbewijs voor vervanging van fietsbanden Bi 611 een tourbuitenband verkrijgbaar is. kanten verplicht zijn 50 procent FEUILLETON welke eerst kan plaats hebben, wan neer alle gestolen goudvoorraden, zijn opgespoord. Onderhandelingen zijn gaande met Zweden en Zwit serland, waar dc Duitsers gestolen goud op de banken plaatsten. Zwe den heeft verklaar^ het goud dat van Duitsland kwam, te restitueren, waarbij werd opgemerkt, dat Zwe den dit goud steeds als gestolen goed had beschouwd. NA 12 MAANDEN GEEN UITZENDING DE TROPEN. Ten einde te voorkomen, dat dienstplichtigen voor betrekkelijk korte tijd naar indië worden uitge zonden, heeft de minister van oor log bepaald, dat een dienstplichtige, die, hetzij aaneengesloten, hetzij met onderbreking, twaalf maanden in werkelijke dienst is geweest, niet meer naar de tropen mag worden uitgezonden. Een wordt gemaakt voor kaderscholen en de léserve-officieren hebben genoten. LICHTING 1948 WORDT INGEDEELD. Nu alle keuringsplichtigen van de lichting-1948 in het bezit zijn van hun oproeping voor de keuring, zul len in 1928 geboren mannelijke per sonen, die hier te lande wonen en de oproeping nog niet hebben ont vangen zich vóór 10 November a.s. ter gemeentesecretarie moeten mel den. Met de voorbereidende maatrege len voor de indeling van de lichting 1948 is reeds een begin gemaakt en binnen afzienbare tijd zal vastge steld zijn, welke personen bij de voorjaarsploeg zijn ingedeeld. Voor zover de bij deze ploeg in te delen personen verzoeken om vrijstelling van de dienstplicht wegens persoon lijke onmisbaarheid, of uitstel of°e sfr*P vrijstelling van eerste oefening aan de minister hebben gericht, zullen deze in behandeling worden geno men. Het heeft daarom geen zin, dat belanghebbenden bij het ministerie op bespoediging van de behandeling aandringen. KAS OP DE LOOP! De gemeentekas van Eethen (N.B.) is spoorloos verdwenen. Het tijdstip waarop dit geschiedde valt I liere werkinrichtingen waar ven, die hier gistermiddag voor jou gebracht is”. „Wat is dat dan voor een brief?” „Weet ik het? Hij werd gebracht door een heer, een Indiër...” „Een Indiër? Gistermiddag”. Mijn zuster zag dat deze mededeling voor mij van gewicht was, ze haalde de brief voor de dag en verontschul digde 'zich „Je was gisteravond zo gauw naai je kamer verdwenen, dat ik er wer kelijk niet meer om heb gedacht... Het spijt me wel!...” Ik nam de brief in ontvangst. „Het is niet erg...” Ik dronk mijn kopje thee nog leeg en begaf mij naar mijn kamer, om de brief te lezen. Onderweg bedacht ik, dat die brief reeds gistermiddag in mijn bezit had kunnen zijn en dat Miss Sakyamoena niet anders had kunnen veronderstellen, dan dat ik die brief reeds had ontvangen en van de in houd kennis had kunnen nemen. Deze gedachte flitste door mijn hoofd toen ik in mijn kamer mij neerzette en de brief opende. De brief bevatte een klein velletje beschreven papier en... een lapje zijde. Ik bekeek het lapje zijde en ik was verbijsterd van ver rassing: het leek mij volmaakt gelijk aan dat, wat ik zelf in bezit had en jig® L I 5 I 6 I t t Bureau voo> Advertenties Fa. JRiJFHOUT GROOTZAND 55 lei. 3005 Verschijnt: DINSDAG: en VRIJDAG 1 I Kantoor voor Abonnementen: Fa. KIEZEBRINK Co. KLEINZAND 7 - Tai. 2872 1 2 Ab.-prijs 12.50 per half jaar Franco per post f3.75 per half jaar SNEEKER NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1947 | | pagina 1