Buitenlands Overzicht Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, W ÏMBRITSERAD ii en IJLST FA V I Koninklijke Landmacht wordt uitgebreid I Dinsdag 30 Maart niet verschijnen "I 9 stige gedragslijn te volgen. Bs XX? XX VRIJDAG 26 MAART 1948 - .aannaw w w JAARGANG Mo. 25 R-erfactenrenL. KIFZEBRINK en Q SMIT SCHEERZEEPBON NA 27 MAART ONGELDIG. K' Ingevolge een besluit van de afd. Friesland der Ned. Nieuws- hladpers zullen de Friese Streek Naden In verband hiermede vestigen wij er de aandacht van onze abonné’s en adverteerders op dat het Sneeker Nieuwsblad dus in de week na Pasen alléén zal verschijnen op Vrijdag 2 April Lil 1 GEVERS. BIJZONDER GERECHTSHOF LEEUWARDEN. 1 dü. aOrjarig bestaan geeft de A. J.C. in Rèdactfe-atfees: KLETNZAND 7 SNEEK 1 - - eo 71 zuivel, re- Sneek op Dinsdag 30 Maart in de foyer van Amicitia een bonte avond, terwijl er tevens een kleine tentoon stelling te bezichtigen is. Men zie de advertentie in dit blad. Der mensheid meegegeven Aan ons de plicht, de dure plicht Oprecht er naar te leven1 Van liefde en herrijzenis Wil ons Zijn Boodschap spreken Nooit zullen wij als kleine mens Gods richtlijnen doorbreken PHILIA. PAASFEEST 1948. Van liefde en herrijzenis Wil ons Gods Boodschap spreken ’t Lijkt vaak alsof de kleine mens Die Boodschap kan doorbreken Wie draagt de Paasgedachte mee In d’ onrust onzer tijden? En wie geeft die gedachte kracht Om zich er aan te wijden Begrijpen wij als mens zo slecht Het Goddelijk getuigen? Of menen wij zo sterk te staan En niet te kunnen buigen? Gods Boodschap werd oprecht en klaar Abr-prijs f2;50 per haM Jaar Franco par port 13.75 per heft jaar Christus’ Opstanding, zoals oen onbekende schilder der Vlaamse School in de laatste helft van de vijftiende eeuw het weergaf. KRITE SNITS. De earste dagen yn ’e maitiid haldt de krite Snits fan it Selskip foar Fr. Tael- en Skriftekennisse de léste üt- fieringen fan syn winterrige. Foar- sitter v. d. Werf wiisde yn syn iepe- ningswurd op it bemesjongspul, dat 3 April opfierd wurdt. Hy neamde Her ders de bemeütwikseling en kundige boekeütstalling en forlotting oan. It mesyk, dat him foar en nei hearre liet, foldie de oanwêzigen wol. „Marsang” song fjouwer lieten. De ütspraek wie sa, dat men oeral yn ’e seal forstean koe, hwat songen waerd. In komple- mintsje wurdich. En doe kaem dan it fomaemste: „De Lietsjesjonger”, in toanielstik dat Boorsma oerset hat üt it Grinslansk. Wy slaen üs noch wol ris op it boarst hjir yn Fryslan oer it peil fan it folkstoaniel. As dit stik it Grinser peil oanjowt, dan kinne hja tsjin üs munsterje. De yntrige is hwat primityf. Men kin yn it earste bidriuw al oankommen fiele, hoe it eindigje sil. Lju, dy’t de griene jierren to hoppe binne, sille it faeks ryklik flau foun ha mei al dat getut en ge- skoai derom, mar dér is ’t dan mei sein. It spyljen fan de kriteleden wie bést. Muurling en juffer Tamminga, dy’t de tankberste rollen hiene, kroe- pen goed yn har nije hüd. It hat my skoan foldien. Tusken it skoft hiene wy meiinoar sjongen. Der waerd hwat ryklik under praten. Z. Verschijnt, DINSDAGS ca VRIJDAGS Bareaa voor Advertentie»» Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct. per ra.nl. Bij contract (handelsadv.) lager kantoor voor Abonnementen! ra. KZEZEBRIMK Co. M.0NZAND 7 - Tel. 2872 MELKBEZORGING GAAT GEWOON DOOR. Melkslijters en zuivelbedrijven, die zich bezig houden met de bezorging van consumptiemelk aan consumen ten, zijn verplicht op Goede Vrjjdag, Tweede Paasdag en Tweede Pinkster dag op de gebruikelijke wijze con sumptiemelk te bezorgen. Voor klach ten hierover: Bedrijfsschap afdeling melkvoorziening. AMSTELFLORA. Onder bovengenoemde naam wordt in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam van 25 Maart tot 4 April een schitte rende bloemententoonstelling gehou den. De waarde van de aanwezige bloemen wordt geschat op 700.000. Maar in Nederland wordt dan ook per jaar 120 millioen gulden aan bloemen uitgegeven. HET AUTO-ONGELUK TE FRANEKER. Voor de rechtbank te Leeuwarden is tegen Jan K., bestuurder van de auto uit Twijzelerheide, die te Fra- neker op 16 Jan. te water reed, waar bij 3 personen verdronken, wegens onvoorzichtigheid 150 boete of 2 mnd. en 3 mnd. voorw. met een proef tijd van 2 jaar geëist. DOODSTRAF GE-EIST. Tegen de Jodenbeul Kaptein die 2000 Joodse Nederlanders aan de Duitsers overleverde, is voor het bij zonder gerechtshof te Den Haag de doodstraf geëist. BENOEMINGEN. De volgende gemeente-ambjenaren van Sneek zijn elders benoemd: De taak, heer A Bear(]a is benoemd tot ge- meente-opzichter te Appingedam; de heer S. Faber is benoemd tot adjunct- commies ter secretarie te Zutfen; de heer K. van der Woude is benoemd tot adjunct-commies ter secretarie te Zutfen; de heer A. Heslinga is be noemd tot commies ter provinciale griffie te Assen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het prop, exa men de heer S. de Boer van Sneek. PAARDEN OP HOL. Donderdagochtend sloegen de paar den van een sleperswagen van Stil- ma, die nog in de opslagplaatsen van de fa. v. d. Molen aan de Bolswarder- weg stond, op hol. In snelle vaart verlieten zij zonder bestuurder het gebouw en holden over de overweg door de Parkstraat naar de Prins Hendrikkade. Hoewel vele malen ge poogd werd ze tot staan te brengen gelukte het niet. Op de Jousterkade bij de fa. Hofstra raakte de wagen een lantaarnpaal, welke afknapte, ook de strengen braken, zodat de wagen bleef staan, maar de dieren holden voort en eerst aan de Oppenhuizer-1 weg bg de verffabriek van de fa. Tja-1-1 gesnelde buren brachten hem in zijn woning, doch de levensgeesten waren I toen reeds geweken. Voor zijn oude vrouw, na een bijna 60-jarig huwe- ’ijk, een zeer zware slag. VIJFTIEN KOEIEN VERBRAND. Een felle brand heeft gewoed in de boerderij van J. Borgman te Winsu- mermeeden, nabij Eenrum. De boer derij ging in vlammen op en 15 koeien zjjn in bet vuur omgekomen. SNEEKER NIEUWSBLAD Ttalïë te helpen. De Italiaanse regering heeft wapenen ontdekt, welke uit Zuid- Slavië voor de Italiaanse communisti sche partij de laatste weken zijn in gevoerd”. Men ziet, er wordt nu geen blad meer voor de mond genomen. De Russen hebben dat trouwens zelf ook nooit gedaan. Nog kort geleden heeft de Russische bevelhebber in Duitsland maarschalk Sokolowsky in de gealli eerde bestuursraad te Berlijn hevig te gen de Westelijke geallieerden uitge pakt in verband met hun conferentie te Londen zonder Rusland. Daarna verliet de maarschalk de bestuursraad en schorste later ook de vergaderingen der commissies voor onbepaalde tijd, zodat het gehele bestuurswerk stil ligt. Ver moedelijk willen de Russen dit werk saboteren om zelf vrijer te zijn in het optreden in hun zóne en te trachten de bureaux der andere geallieerden uit Ber lijn weg te krijgen. De scheiding vol trekt zich nu eenmaal steeds scherper tussen West en Oost. Die scheiding heeft zich ook geopenbaard op de inter nationaal socialistische conferentie te Londen, waar men het tafellaken heeft doorgesneden met de tegenwoordige leiding der Tsjecho-Slowaakse socialis tische partij en met de Italiaanse meer- derheidssocialisten van de groep-Nenni, die de zijde der communisten houden. geweest dit voorstel te doen en dat de Westelijke geallieerden hun eenvoudig het gras voor de voeten hebben wegge maaid. Beide groepen hebben zich ech ter stellig slechts door één gedachte laten leiden nl. het Italiaanse volk te beïnvloeden, het gaat immers 18 April ter stembus. Het aanbod van de Wes telijke geallieerden zal de positie van De Gaspery versterken, eventueel verzet er tegen van Moskou de positie der Ita liaanse communisten verzwakken. Offi cieel is Ruslands goedkeuring overigens nodig om Triest aan Italië over te dra gen, maar we vermoeden dat de Weste lijke geallieerden zich van een Russisch verzet in de Veiligheidsraad, die deze kwestie moet behandelen weinig zullen aantrekken, de tijd dat men dit deed is voorbij. Uit de wedstrijd om Italië’s gunst blijkt intussen nog eens hoe be langrijk dit land geacht wordt als pijler van Westelijk en Oostelijk blok beide. Frankrijk heeft de eerste stappen ge daan om de Italiaanse buur aan het Westen te koppelen door met dat land een verklaring te tekenen dat zij bereid zijn onderling een tolunie te sluiten. Zwaarder slag nog voor het aanzien d#r Ver. Naties dan het gebeurde met Triëst een kwestie die eigenlijk al zowat in het vergeetboek was geraakt is echter het besluit der Ver. Staten zich niet langer achter cje beslissing der Ver. Naties tot verdeling van Palestina te scharen. Het was nog wel Amerika, dat destijds een groot aantal landen had overgehaald voor deze beslissing te stemmen. Het verzet der Arabische we reld, welke te vriend moet worden ge houden nu er oliebelangen op het spel staan en de politieke strijd tussen Oost en West steeds scherper vormen aan neemt, heeft de Ver. Staten genoopt thans voor te stellen Palestina onder voogdijschap van de Ver. Naties te stel len om op een later tijdstip te trachten een oplossing welke zowel Joden als Arabieren bevredigt, te zoeken. Dit voorstel betekent dat de Ver. Naties voor een internationale politiemacht zullen hebben te zorgen, welke nadat de Engelsen Palestina hebban verlaten, daar de orde zal moeten handhaven. 1 Een ondankbare en eindeloze 1 want de, terecht zeer teleurgestelde Joden, zullen blijven vasthouden aan het verdeelplan en een verzoening met de Arabieren schijnt binnen afzienbare tijd uitgesloten. Zo’n politiemacht zal dus even sterk moeten zijn en Qven veel te doen krijgen als de gewapend macht welke nodig zou zijn om het verdeelplan door te voeren. Maar het doorzetten van dit laatste plan, waaraan de Russen vasthouden, zou waarschijnlijk naast andere ook het gebruik van Russische eenheden nodig maken, en daarop zijn de Ver. Staten natuurlijk allerminst ge steld. Waar de Russen eenmaal zitten of waar ze invloed van betekenis uit oefenen komen er steeds grote moeilijk heden. Dat bleek bij de behandeling van de Tsjechische kwestie in de Veilig heidsraad. Dr. Papanek, de door de te genwoordige Tsjecho-Slowaakse rege ring ontslagen vertegenwoordiger van dat land bij de Ver. Naties, heeft, als getuige gehoord, daar allerlei verteld over de geheime druk der Russen op Tsjecho-Slowakije sedert het einde van de oorlog. En de Britse vertegenwoordi ger Cadogan zei o.a.-. „er zijn grenzen, waar buiten het getij van d® Russische expansie in Europa niet komen mag en waar het moet af gedamd. Wij weten iets over voorbereidingen welke ge maakt worden oen de communisten ia Versterking van gezags- apparaat. Naar wij van bevoegde zijde verne men ligt het in het voornemen, naast de enige dagen geleden aangekondig- de versterking van het gezagsappa- raat der regering met een uit vrijwil ligers bestaande reserve rijkspolitie en reserve gemeentepolitie, op korte termijn over te gaan tot een sterke uitbreiding van de Koninklijke land macht met formaties vrijwilligers, welke in voorkomend geval onder de wapenen zullen worden geroepen, om met de' overige daarvoor bestemde onderdelen van de Koninklijke land macht militaire bijstand ter handha ving van orde en rust te verlenen. Hiertoe zal worden opgericht een „Nationale reserve” en een „Reserve grensbewaking”. De onderdelen, welke tot de „Na tionale reserve” zullen komen te be horen, worden opgenomen in het nor male legerverband, terwijl de „Re serve grensbewaking” zal worden ge organiseerd in het verband van de Koninklijke Marechaussee. Tot het sluiten van een vrijwillige verbintenis bij de „Nationale reserve” of de „Resefve grensbewaking” zul len voorlopig in aanmerking komen gezagsgetrouwe Nederlanders, die hetzij als’vrijwilliger, hetzij als dienst plichtige gedurende ten minste zes maanden militaire dienst hebben ver vuld en de leeftijd niet hebben over schreden van, voor wat betreft offi cieren 55 jaar en, voor wat betreft de overige vrijwilligers, 50 jaar. In bijzondere gevallen zullen vrij willigers kunnen worden aangenomen, die nog niet als militair zijn geoefend. Zij, die bestemd zijn om bij mobili satie in werkelijke dienst te komen bij andere onderdelen van de krijgsmacht in het algemeen dus zij die behoren tot de lichting-1945 en jonger, zullen niet tot een verbintenis bij de „Natio nale reserve” of de „Reserve grens bewaking” worden toegelaten. De reserve-officieren en het serve- en dienstplichtig kader van vóór 1940, zullen uit hoofde van de vroeger verkregen militaire kennis en ervaring in aanmerking komen om leiding te geven aan dit nieuwe ge- zagsapparaat. Ook eervol ontslagen beroeps- en reserve-officieren en be- roeps-onderofficieren, alsmede oud- reserve- en dienstplichtige onderoffi cieren zullen een verbintenis kunnen aangaan. Bij de „Reserve grensbewaking” hebben zij, die vroeger gediend heb ben bij het wapen der Koninklijke Ma rechaussee en bij het Korps Politie- troepen voorrang. De aanmelding voor de „Nationale reserve” zal, ingaande 19 April a.s., worden opengesteld bij de burgemees ters, die daaromtrent ieder voor hun OFFICIËLE BONNENLIJST voor het tijdvak van 28 Maart tot en met 10 April 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 804 271 Melk 4 liter melk 273 Melk 7 liter melk 276 Vlees 100 gram vlees 277 Vlees 300 gram vlees 278 Boter 500 gram boter of marga rine of 400 gram vet 279 Boter 250 gram boter of marga rine of 200 gram vet 290 Algemeen 125 gram koffie 291 Algemeen 50 gram thee 292 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 294 Algemeen 40Ó gram brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. 296 Algemeen 200 gram brood (gel dig t.e.m. 3 April) 298 Algemeen 1600 gram brood (geldig t.e.m. 3 April) 285 Reserve 800 gram brood (geldig t.e.m. 3 April) 283 Reserve (B-kaarten) 1 pot pindakaas (voorinlevering) 288 Reserve 400 gram brood (.geldig t.e.m. 3 April) Bonkaarten KD, KE 804 773 Melk 12 liter melk 776, 777 Vlees 100 gram vlees 778, 779 Boter 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 792 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 794 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. 796 Algemeen 200 gram brood (gel dig t.e.m. 3 April) 798 Algemeen 400 gram brood (gel dig t.e.m. 3 April) 785 Reserve 400 gram brood (geldig t.e.m. 3 April) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 804 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook B. Op de bonnen komt de letter B voor met de aanduiding van het artikel en de hoeveelheid. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig, hoewel zij wat betreft de tekst enige overeenkomst vertonen met rantsoenbonnen. Zij zijn van deze laatste te onderscheiden door de kleur (groen of paars met groen). De bonnen voor boter en die voor mar garine zijn geldig voor boter, marga rine of vet. De bonnen voor pindakaas moeten uiterlijk op 3 April bij een detaillist worden ingeleverd. Het Centraal Distributiekantoor deelt ons mede, dat de scheerzeepbon Tabak 4-Reserve na 27 Maart a.s. niet meer geldig is. De Ver. Naties gaan de weg van haar voorgangster, de Volkenbond. Door de verdeeldheid barer leden kan zij in be langrijke kwesties niets bereiken, waar om we weer de vorming van allerlei verbonden zien door groepen van naties welke gemeenschappelijke belangen heb ben te verdedigen. Het Vijflandenver- drag is er een van, het moge dan in naam gebaseerd zijn op het Handvest der Ver. Naties, in wezen is het een be wijs van de onmacht der Ver. Naties. De verdragsluitende partijen zien in dat zij in tijd van nood niet kunnen rekenen op bescherming van dat lichaam en gaan hun eigen weg. Vorige week bracht opnieuw een tweetal bewijzen van de onmacht der Ver. Naties: Triëst en Palestina. Zoals bekend is sedert het einde van de oorlog Triëst een twistappel tussen Zuid-Slavië en Italië, het heeft grote betekenis als de natuur lijke zeehaven van een groot deel van Midden-Europa. De stad behoorde vóór de eerste wereldoorlog tqt Oostenrijk, werd daarna aan Italië toegewezen de bevolking is hoofdzakelijk Italiaans en werd na de tweede wereldoorlog tot vrijstaat verklaard met één zóne welke door Zuid-Slavische en één zóne welke door Britse en Amerikaanse troepen bezet is. De Veiligheidsraad kon het nimmer eens worden over de te be noemen gouverneur van de vrijstaat. De Russen waren voor een bestuurder, die min of meer pro-Zuid-Slavisch was en die de stad wel in handen van Zuid- Slavië zou hebben gespeelde zoals dat nu al practisch geschied is met de zóne van de Vrijstaat, die door Z.-Slavische troepen bezet is, de andere geallieerden wensten een meer neutraal man. Thans hebben de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk voorgesteld de Vrijstaat maar aan Italië terug te geven. De Italianen zijn erg blij met, de Russen zeer ver toornd over dit voorstel. Men zegt wel, RAADSVOORSTELLEN SNEEK. Er is een raadsvergadering der ge meente Sneek op Woensdag 31 Maart a.s., ’s avonds 7.15 uur. B. en W. bieden de raad o.a. de volgende voorstellen aan: Inrichten bouwterreinen Sperkhem. Daar voor de bouw van kleine bur ger- en arbeiderswoningen alleen nog op zeer beperkte schaal terreinen be- dat zij eigenlijk zelf van plan waren schikbaar zijn langs de Z.O.zijde van de Amaliastraat in het Sperkhem DERTIG JAAR A.J.C. Men schrijft ons: Deze maand be staat de A.J.C. 30 jaar. Opgericht door S.D.A.P. en N.V.V. is ze in deze 30 jaar uitgegroeid tot een zelfstan dige jeugdorganisatie, die van grote betekenis is geweest bij de vorming van talloze jongeren. Om enkele na men te noemen van hen die bij deze vormingsarbeid leiding gaven: Koos Vorrink en Klaas Toornstra als voor zitters, Piet Tiggers voor de volks zang, Line Tiggers voor de volks dans, Ben Groeneveld voor het leken spel, Henk v. Laar voor de natuur- historie. Door deze in de beginperiode vaak baanbrekende arbeid leerden vele jongeren de schoonheid in z’n vele uitingsvormen waarderen. Ook het „Voer Zon en Vrijheid”-werk heeft hier niet weinig toe bijgedragen. Door grote offervaardigheid verkree® de A.J.C. op vele plaatsen in ons land terreinen en kamphuizen (Vierhou ten!) die centra waren van het werk. Na de oorlog (reeds in Juni 1940, toen Rost v. Tonningen als beheerder zou worden aangesteld, hief de A.J.C. zichzelf op) werd het werk direct weer opgezet, nu los van iedere orga nisatorische band met een politieke organisatie. Ook het werk met de I jongsten werd nieuw begonnen, en nu zijn er drie groepen leden: Zwaluwen |.812 jaar); Trekvogels (1216 en Rode Wachten (1623 jaar). Wel zijn de moeilijkheden groot, vooral doordat gedurende 5 jaar de kadervorming heeft stilge staan, maar toch is er al weer veel bereikt. We noemen b.v. de uitgave van: „Een halve eeuw socialistische jeugdorganisatie in Nederland” en ook het grote internationale kamp in de zomer van 1947 te Vierhouten. De toekomst wordt dan ook met vertrou- lema gelukte het ze op te vangen. Het mag een wonder heten dat er geen ongelukken zijn gebeurd, gelet op het drukke verkeer in deze omgeving, de mist welke heerste, en op het feit da) het ongeveer half negen was, de tijd dat de kinderen zich naar school be geven. Naar wij vernemen is in de opslagplaats van de fa. v. d. Molen aanzienlijke schade aangericht. O.a. werden de deuren vernield. STREEKPLAN VOOR DE GEHELE PROVINCIE. Bij beschikking van de Commissa ris der Koningin in de provincie Friesland d.d. 23 Februari 1948 no. 342 is een streekplan in voorbereiding genomen voor het gehele grondgebied der provincie Friesland. Zitting van 23 Maart. Terecht stond o.a. Joh. de Vries, 26 jaar, kaasmaker te Sneek, thans ge detineerd. In een psychiatrisch rap port wordt hij verminderd toereke ningsvatbaar genoemd. Hij had zich voor de SS gemeld omdat z’n werk kring in Duitsland hem niet beviel en het Ijzeren Kruis H verworven we gens het aanleggen van een telefoon verbinding onder yijandelijk artillerie vuur. Met het oog op de conclusies van de psychiater eiste de proc.-fis- caal 5 jaar. WOUDSEND, 23 Maart. De krasse 83-jarige J. v. d. W. werd heden, ter- wijUitfzijn tuin bewerkte, nwel; toe- gemeente? voo7 zover betreft t^dstip- ■tan en plaats van aanmelding, spoe- 'ig nadere mededelingen zullen doen. RIJKS- EN GEMEENTE- PERSONEEL ZATERDAG VRIJ. Nader te beslist, dat alle Rijks- diensten, voor zover mogelijk, Zater dag gesloten zullen zijn, maar dat de verloren gegane arbeidsuren dienen te worden ingehaald. Aan de gemeente besturen is verzocht, een overeenkom-1 wen tegemoet gezien. In verband met hebben B. en W. zich de vraag ge stéld hoe op bescheiden wijze enige uitbreiding gegeven zou kunnen wor den aan terreinen voor dergelijke wo ningen. Het blijkt nu mogelijk met betrekkelijk weinig nieuwe straat- aanleg aan het beschikbare terrein langs de Z.O.zijde van de Amalia straat zodanige uitbreiding te geven, dat ruimte voor het bouwen van een behoorlijk aantal woningen beschik baar komt. Deze straataanleg zal moeten bestaan in het doortrekken van de Johan Willem Frisostraat, de Jan van Nassaustraat en de Bourbon- straat, terwijl een nieuwe straat aan gelegd zal moeten worden evenwijdig aan de Amaliastraat. Voorlopig zal echter slechts een gedeelte van die nieuwe straat worden aangelegd. De totale kosten van de aan te leggen straten, waarvan de gezamenlijke lengte 285 M. bedraagt worden be cijferd op 81842.62 of rond 287. per meter. In de kostprijs van de be schikbaar komende bouwterreinen zal moeten worden opgenomen de helft van de kosten van aanleg van de Amaliastraat, voor zover deze langs het bouwterrein loopt. Die kosten wa ren voor de oorlog 80 per strekkende meter, zodat in rekening moet worden gebracht 40.per meter lengte. Ook zullen de kosten van trottoiraanleg langs de Z.O.zijde van de Amaliastraat enz. in totaal 6500.in de prijs van het bouwter rein moeten worden opgenomen. Ten slotte komen B. en W. tot de conclu sie dat de totale prijs van 11250 M2, bouwterrein zal bedragen 91340. of rond 8.— per M2., welke prijs zij dus voorstellen als verkoopprijs vast te stellen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1