Sneek=Merton and Morden 1 1 DE CANADESE ERFENIS Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I Uitslag O.B.W.-Prijsvraag Klokkenopschriften J K 3e TA AR GANG No. 39 FEUILLETON 7 VRIJDAG 21 MEI 1948 3. M. AARDAPPELMEEL, MAYZENA EN ANDERE ZETMEELPRODUCTEN WEER VAN DE BON. I waren in mevr. A. MonsmaBarten en de heer I I» samengesteld tarwegriesmeel K. Herv. gen nog niet als vroeger voor de dag TangeAlteveer. 8 Wordt vervolgd. begon hij, „is een tamelijk be- als de Uwe, Miss Vandermare. beste hout is afgekapt en het te gaan afwegen. Met een kort afscheid was ze ver dwenen. „Nog niet bereid nog niet. Dat komt nog wel, juffertje!” Melvil vond, dat hij zijn stelling goed had opgezet en met een prettig gevoel van goed werk in het verschiet, sloeg hij de laatste nummers van de weekbladen open om te kijken, of er ook boerderijen gevraagd werden. Zonder twijfel zou het meisje nu naar Hubbs gaan en als ze eenmaal diens condities had gehoord, zou ze wel handelbaarder terugkomen. Melvil had een groot ver trouwen in het gezonde zakeninzicht van Miss Van dermare. Evelyn was naar Mrs. Collins gegaan. Veibitterd, in haar trots gekrenkt. Ze wist, dat Mr. Young gelijk had. Natuurlijk, van een nuchter zakenstandpunt uit be keken, was zo’n voorschot ook niet helemaal safe. Moest zij daarom toegeven, aan wat Jack wilde en wat Young haar nu voorstelde? Ze voelde zich plotseling verschrikkelijk moe en had behoefte aan Mrs. Collins praatgrage zorg. „Maar kind, dat is verschrikkelijk”, zei de oude dame. „Goed, dat je naar me toe gekomen bent. En de bank wil ook niets doen. Ja, een bank is geen liefdadigheids instelling”. „Wat is Charley Hubbs voor een man, Mrs. Collins?” vroeg Evelyn na enkele minuten plotseling. Ze had de Abr-prijs *2.50 per halt Franco par post f3.75 per halt jeer daverend sue- ces nog eens een „Skotse Trije” ten iCaotoo. foo< Abonnementen: ,'a. XIEZEBaiNk -o. KLBNZAND 7 - Tel 2672 Auld Lang Syne” broeder schap gezworen. Dinsdagmorgen zag Morden Hall afleiding-brengende woordenstroom van haar „Cana dese moeder” over zich heen laten gaan, zonder ook maar de moeite te doen ze te verstaan. De moederlijke zorg werkte altijd kalmerend op haar. Ondertussen waren haar eigen gedachten weer begonnen te werken. Van de banken had ze niets te wachten. Als haar eigen bank geen geld wou lenen, zou een andere bank het helemaal niet doen. Melvil Young had gezegd: „Een woekeraar, zoals Charley Hubbs”. Wat zou zo’n man vragen Zou het voor korte tijd niet te wagen zijn Ze wilde niet opgeven, dan liever wat meer risico. En tochkon het bedrijf behalve die vierhonderd dol lar schuld ook nog een zware rente dragen? „Charley Hubbs? Ja, die heeft geld genoeg. Die man heeft houtzagerijen en land en alle mogelijke andere zaken. Maar hij is zo hard als een bikkel. Wou je hem om geld vragen? Nou je bent pienter genoeg. Ik kan e niet op je passen. De enige raad, die ik je kan geven, is goed op te letten, want als je de verhalen zo hoort, heeft hg er al meer mensen in laten lopen”. „Dan ga ik er nu maar heen. Ik zal wel uitkgken”. „Nee, doe dat niet dadelijk. Bel hem nu op en maak een afspraak voor vanmiddag. Voor zover ik hem ken, is hij beter te genaken, als hij goed gegeten heeft, dan vlak vóór zijn middagmaal. Mannen Ondanks haar slechte bui moest Evelyn lachen om de waarschuwing van Mrs. Collins, die zo precies wist, hoe je mannen in de beste stemming kreeg. Ze had ook al zoveel gasten in haar pension gehad. Ze wist, dat een goed „dinner” wonderen kon doen. Hubbs bleek werkelijk bereik haar tegen twee uur te ontvangen. de Hillcross- school. De Sneker dames brachten het er beter af dan de heren, zoals de ge detailleerde uitslagen tonen. Heren enkel B. PringleD. Monsma 21 19; 2111. L. MasseyJ. de Vries 21—9; 21—6. D. Wilson—F. v. d. Werf 2110; 2111. Dames enkel mej. C. Rodgersmej. A. v. Duin 9 21; 421; mej. J. Atkinsonmevr. A. MonsmaBarten 921; 1021. Heren dubbel L. Massey en B. Pringle tegen D. Monsma en J. de Vries 21—18; 21—7; idem 21—17; 2119. Dames dubbel dames C. Rodgers en J. Atkinson tegen dames A. v. Duin en A. MonsmaBarten 16 21; 1521. Gemengd dubbel mej. C. Rodgers en de heer D. Wilson te gen mej. A. v. Duin en de heer J. de middel, een Vries 21—11; 21—16. Mej. J. At- verbroedering kinson en de heer L. Massey tegen deze avond werd onder gemaakt, zo geslaagd is dat ze die po pulariteit tot in lengte van dagen zal verzekeren. De voorzitter van het M. a. M.- een af scheidswoord tot de gasten; burge meester Rasterhoff antwoordde en dankte voor het afscheidssouvenir het Sneker comité aangeboden, een zilve ren schild op hout, met als opschrift: -4 a SOBERE PLECHTIGHEID PRINSES JULIANA BE-EDIGD. Soberder dan de vorige keer was vorige week Vrgdag de plechtigheid van Prinses Juliana’s beëdiging als regentes. Niet de plechtige Ridderzaal maar de nuchtere sfeer van de verga derzaal der Tweede Kamer, waar de verenigde vergadering der Staten- Generaal bijeen was. Een paar minuten voor twee wer den Prinses Juliana en Prins Bern- hard binnengeleid door mr. v. Schaick, de voorzitter der Tweede Kamer en prof. Anema, de oudste senator, die samen de commissie van in- en uitge leide vormden. De Prinses was ge kleed in een lichtgrijs mantelpak en had een lichtgrijs hoedje op, de Prins droeg de admiraalsuniform. Prof. Kranenburg, voorzitter van de ver enigde vergadering, hield een korte toespraak, waarin hij gewag maakte van het diepe leedwezen, waarmee de Staten-Generaal hadden kennis geno men van de redenen, die tot het re gentschap hadden geleid. Met vol ver trouwen en diepe genegenheid, zo sprak hij verder, ziet het Nederlandse volk de waarneming van het konink lijk gezag wederom aan Uwe handen toevertrouwd, waarop Prinses Juliana de eedsformule van artikel 44 der Grondwet uitsprak. Een kort slot woord van prof. Kranenburg, besloten met een „Leve de Regentes waar mee de vergadering met een driewerf hoera instemde. De commissie van in- en uitgeleide geleidde het Prinse lijke paar de zaal uit, en hiermee was de plechtigheid ten einde. Op het Binnenhof stond heel wat publiek, dat vooraf de Prinses en na afloop de Regèntes hartelgk toe juichte. „Voorschieten?” De directeur keek ambtshalve be denkelijk. „Hoeveel denkt U nodig te hebben?” „Een goed span kost vierhonderd dollar. Neem ik minder op, dan kunnen we geen ander vee kopen en dat hebben we ook hard nodig”. Melvil had intussen de zaak reeds overwogen. Voor schieten was een gewoon zaakje; een leninkje, dat wat interest zou opbrengen. Niet meer dan een schuld bekentenis en een overboeking van de bank op de rekening Vandermare. Daar was geen aardigheid en geen winst aan. Eerder nog risico; hoeveel waren de prijzen in de landbouw al niet gekelderd de laatste jaren! Die vierhonderd dollar konden wel eens niet ge heel veilig zijn. Neen, hij moest zien de boerderij in handen te krijgen. Dan had hij iets, dat de moeite waard was. Een goed begonnen ontginning was in deze tijd van het jaar wel te verkopen; een seintje aan de andere agentschappen van de bank zou liefhebbers genoeg opleveren. „Vierhonderd dollar”, drag op een boerderij Kijkt U eens, het blootgekomen land is nog niet in cultuur. De bezitting is nu op het laagtepunt van zijn waarde; het is geen bos meer en nog geen boerderij. U had geen slechter ogenblik kunnen uitzoeken!” Toen hij zag, dat zijn oordeel Evelyn hopeloos ongeluk kig maakte, was hij menselijk genoeg om zijn veront- SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteuren: L. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 - SNEEK NIEUWS VAN DE HUISHOUD SCHOOL TE SNEEK. Het is al enige jaren geleden, dat .wij een tentoonstelling hielden van het werk onzer leerlingen. Nu het materiaal weer wat ruimer wordt, zul len wij graag eens weer laten zien wat op de school wordt gedaan. Verschijnti DINSDAGS en VRIJDAGS Bureau voor Advertenties Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct.'per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager I gastheren, gastvrouwen en gasten voor de laatste maal bijeen, als ver zamelpunt voor het vertrek, waarvan het moment al te snel kwam. Auto bussen voerden het Sneker gezelschap begeleid door tal van Engelse vrien den naar London Airfield, waar de DC 6 „Marijke” en een Ignvliegtuig van de K.L.M. 'gereed stonden om het weer naar het vaderland terug te brengen. We mogen dit verslag niet eindigen zonder met een enkel woord te rep pen van de voortreffelijke wijze waar op onze Nederlandse Luchtvaart Maat schappij zowel voor heen- als terug reis alles had geregeld en van de even voortreffelijke eigenschappen van dat prachtige vliegtuig „Marijke” dat zo rustig vloog dat er niemand luchtziek werd en dat zo snel was ook; de te rugreis naar Schiphol duurde precies 1 uur en 1 minuut taat Merton and Morden 6 gewon nen wedstrijden, Sneek 4. Tenniswedstrijden werden Zaterdag en Maandag gespeeld. De uitslagen zijn hier dames enkel I 6—0; 63; H 61; 61. Heren enkel I 810, 6—3, 3—6. Heren H 6—1; 6—3. Da mes dubbel 61, 6—4. Heren dub bel 75; 63; le gem. dubbel 61; 62; 2e gem. dubbel 62; 63. Daar de eerstgenoemde cijfers het resultaat van Merton and Morden weergeven, de laatstgenoemde dat van Sneek blijkt hieruit dat Merton and Morden alle 8 ontmoetingen won. De voetbalwedstrijd werd dank zij de welwillendheid van N.V. Brad bury, Wilkinson en Co., de beroemde drukkers der Engelse bankbiljetten op haar speciale sportterrein gehou den. Het was Pinkstermaandag eigen lijk te warm voor voetbal en er was ook geen groot publiek. Aanvankelijk liet het zich aanzien dat Sneek zou winnen, op een gegeven moment stond het zelfs met 31 voor, maar het liep op een gelijk spel 33 uit En hiermede waren we dan geko men aan het einde der sportontmoe- tingen en bleef nog de laatste offi ciële ontmoeting van gastheren en gasten in een afscheidsbijeenkomst in de oefenzaal van het 566e anti air craft regiment in Dorset Road. Het M. a. M. comité had gezorgd voor een ACTIE-WEEK SNEEK. De grote belangstelling voor de productiekeuring, gister gehouden, bleef niet beperkt tot bezoekers van uit onze stad en omgeving zelve, maar er waren zelfs een zestigtal Franse boerenzoons uit het departement l’Aisne, die onder leiding van mr. v. Haestert van de Volkshogeschool Al- lardsoog hier een kijkje kwamen ne men. Ze werden door de Jongerein in hotel Hanenburg ontvangen en toege sproken door de heer Heerschop. Ze werden begeleid door enige Franse specialisten op veefokgebied, die ge noten van de prachtige collecties vee van 460 inzendingen. We komen in het volgend nummer op veekeuring en concours hippique uitvoerig terug. Voor de ballonwedstrijd van Woens dag was veel belangstelling, doch het effect ging enigszins verloren, omdat de ballons niet alle tegelijkertijd kon den worden opgelaten. Toch gingen 2800 ballons de lucht in. Wat de kaatswedstrijd op morgen, Zaterdag, betreft vernemen wij dat de beste parturen uit Friesland aanwe zig zullen zijn. OFFICIËLE BONNENLIJST voor het tijdvak van 23 Mei t/m 5 Juni 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Bonkaarten KA, KB, KC 806. 362 Melk liter melk (reeds aan gewezen, geldig t/m 22 Mei). 391 Melk 393 Melk 396 Vlees 397 Vlees 398, 399 Boter De winnaars van bovengenoemde prijsvraag zijn thans bekend. Een jury bestaande uit dr. E. B. J. Post- ma, rector van het gymnasium alhier, de heer R. J. Sipkens, inspecteur l.o. en de carilloncommissie uit het col lege van regenten heeft de 27 in zendingen waaronder er Fries, Nederlands, Frans en Latijn, sommige zelfs vrij grote gedichten, beoordeeld. Op de grootste klok komt naast het wapen van Sneek het vol gende opschrift Harmonia Campanarum Sono concinens aquarum O, deliciae terrarum Urbe bello lacessita Campanarum vox finita Nos dat orphanotrophita. (Zo letterlijk mogelijk vertaale, luidt dit opschrift Een carillon samenklinkend met de klank der wateren, O, heerlijk lustoord, Nadat de stad door de oorlog was verontrust, Is er een eind gekomen aan de stem der klokken Ons geeft het Weeshuis). Bij het openen der naambriefjes bleek dit opschrift te zijn ingezonden door de heer M. P. van Buytenen, Gouden Regenstraat 41 te Leeuwar den. Op de tweede klok komt het in de loop der jaren door het Weeshuis aan vaarde embleem, een kloekhen met kuikens en het Friese opschrift „Oermacht, sa wreed brocht hjir sa’n leed. Bang wie de tiid, swier wie de striid. Wilskrêft en moed, makken ’t wer goed. Inzender van dit opschrift bleek te zijn Rintsje Klazes Zylstra, Klooster straat 8, Sneek. Op de derde klok komt het volgen de opschrift De vijand roofde 't brons, Dat jub’lend had geklonken Bij vree heeft ’t O.B.W. Dit carillon geschonken. Dit opschrift is van de heer J. v. d. Meulen, Kleine Palen 17, Sneek. Op de vierde klok komt ’t opschrift De klokjes sille klinke Snits en omkriten oer. Dy ’t hearre mei’ bitinke God jowt ós swiet en sur. De heer I. Schaafsma, Jachthaven- straat 26, Sneek, zond dit antwoord in. i Voor de vijfde klok zal het op schrift zijn Klanken Trots Drijven Onwis Klanken Gods Blijven Gewis. Dit laatste opschrift komt in twee regels rondom de gehele klok. Inzender van dit opschrift was de heer G. H. van Willigenburg, Juliana- park 17, Sneek. komen in frisse uniforme kleding, wel ke zij zelf hebben gemaakt. De textiel- voorraad laat zo iets nog niet toe, maar wij zullen U gaarne tonen, dat de meisjes toch veel op de school kun nen leren. Hiervoor behoeven de werk stukken ook niet altijd groot te zijn. Het verheugt ons, dat Mevrouw Linthorst HomanDelcourt v. Krim pen onze tentoonstelling 25 Mei 10.30 uur wil openen en dat ook haar echt-1 genoot hierbij aanwezig zal zijn. Buiten de naaldvakken welke ik reeds even heb genoemd zijn er i vele vakken bij ons onderwijs, waar mee wij naar voren komen. Wij hopen op zeer veel belangstelling en mis schien is het goed, dat ik U voor een rondgang even wegwijs ga maken. De namen van de lokalen ziet U boven de deuren. Beneden vindt U de keuken en het huishoudlokaal. Verder nog theorielokaal I en een eetkamer. De naam keuken doet U al denken aan een uitstalling betrekking heb bende op de kookkunst. In het huis houdlokaal vindt U de werkstukken in verband met het onderhoud van alles wat zo in huis voorkomt en de wasbe handeling. Ook een afdeling voor kin- derverzorging. In „theorielokaal I” kunt U terecht voor het verkrijgen van inlichtingen over de opleidingen en voor aangifte van leerlingen. In de eetkamer wordt U o.a. een gedekte tafel getoond en bij de reis i naar de bovenlokalen passeert U een afdeling van de tuinbouwlessen en de aangeklede plattegrond van een boer derij, welke op de landbouwtentoon stelling te Leeuwarden de le prijs heeft behaald (samenwerking Am bachtsschool en Huishoudschool). Bovenlokalen. In naailokaal I vindt U een afdeling voor de verschillende theorievakken bij het huishoudonder- wijs, verder de naaldvakken welke ook nog naailokaal H geheel in beslag nemen. In theorielokaal H kunt U tenslotte even uitrusten van al de vermoeienis sen en desgewenst iets gebruiken. Zie verder nog de advertent'"' in dit blad. T. OOSTERBAAN ton en nog slechts gelden voor het GRONDWETSHERZIENING. Inkomen van afgetreden koning. Nu de Koningin verklaard heeft, nog dit jaar afstand te willen doen van de Kroon en er geen regeling in de Grondwet opgenomen is inzake het inkomen van een Koning die afstand deed, heeft de Regering een wetsont werp ingediend teneinde daartoe een voorziening te treffen. Er wordt voorgesteld geen bedrag te noemen in de Grondwet, doch de vaststelling daarvan over te laten aan een wet, die dan met twee derde van het aantal uitgebrachte stemmen moet worden aangenomen, op dezelf de wijze dus als een grondwetsher ziening in tweede lezing. en 's avonds wachtte de gasten in tal met het school te ducten blijft de bestaande distributie- van gezinnen een vrolgke „party”. (regeling dus gehandhaafd. gchuldigingen te maken. „Ik zeg dat niet om U te kwetsen. U en Uw broers fiebben daar geweldig veel werk verzet en U zou zeker geslaagd zijn. Maar dit is een ramp, die iedereen had kunnen treffen”. „We zijn toch wel goed voor vierhonderd dollar”, zei Evelyn met een dikke keel. „Daarmee riskeert U toch niets”. „Wat voor zekerheid kunt U dan geven? De prijzen dalen nog steeds. Alleen een hypotheek zou hier van pas zijn en het spijt me wel, maar de hoofddirectie staat op het standpunt, dat in tijden van dalende prij zen slechts bij uitzondering hypotheken mogen worden gegeven,. Daarom staat onze bank „o sterk”. „Alles goed en wel, maar we moeten paarden hebben. Begrijpt U dat? Het móét eenvoudig! Nu zal ik U een voorstel doen: U leent mij vierhonderd dollar voor zes maanden. Hoeveel moet me dat kosten?” „En als U mij na zes maanden dat geld niet terug kunt betalen, hoeveel zou dat mij kosten? Neen, Miss Van dermare, dat gaat niet. Alleen een voekeraar als Charley Hubbs zou op Uw voorstellen ingaan en U zou voor goed in zijn handen blijven. Neen, zo zgn wg niet. De „Grand National” doet alleen reële zaken. Ik zal u een ander voorstel doen”. „En dat is?" „Verkoop de boerderij. Dit is het goede seizoen. Nu krijgt U er het meeste voor; volgend jaar is de prijs van het land misschien veel minder. Nee, houdt U even kalm; ik weet wel, wat U zeggen wilt. Bedenk wel, dat een kleine prijsdaling van het land U meer kost, dan een jaar hard werken kan opleveren. Op het ogenblik zie ik kans om de ontginning goed te verkopen en dan hebt U voldoende geld om ergens anders een kleiner bedrijf te beginnen. Het is toch ook zonde om Uw jonge 6 liter melk. 7 liter melk. 100 gram vlees. 300 gram vlees. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. 412 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 414 Algemeen 200 gram brood (gel dig t/m 29 Mei). 416 Algemeen 1600 gram brood (geldig t/m 29 Mei) 417 Algemeen 50 gram thee. 418 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 419 Algemeen 125 gram koffie. 403 Reserve 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 404 Reserve 800 gram brood (gel dig t/m 29 Mei). 406 Reserve 400 gram brood (gel dig t/m 29 Mei). Bonkaarten KD, KE 806 893 Melk 12 liter melk. 896, 897 Vlees 100 gram vlees. 898 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet. 899 Boter 125 gram boter of mar garine of 100 gram vet. 912 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 914 Algemeen 200 gram brood (gel dig t/m 29 Mei). 916 Algemeen 400 gram brood (gel dig t/m 29 Mei). 918 Algemeen ,100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 903 Reserve 400 gram brood (gel dig t/m 29 Mei). Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF. MG, MH 806 (bjjz. arbeid. a.s moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook F. Een rantsoen vermicelli e.d. be draagt 300 gram vermicelli, maca roni, spaghetti, noedels, mie, tarwe griesmeel en met tarwegriesmeel sa mengestelde puddingpoeder of 400 gram vermicellisoep (d.i. droge soep, waarvan tenminste 75 pet. uit vermi celli bestaat of de vermicellivorm heeft). Moge dan al het sportresultaat, dat tenniswedstrijden in Sneek te Merton and Morden behaal de, ietwat teleurstellend zijn, van de Pinksterreis der Sneker sportlieden naar Engeland als geheel kan men dat zeker niet zeggen. De reis was een volslagen succes, dank zg de even gul le als hartelijke ontvangst der Sne- kers door het comité te Merton and Morden en de gezinnen waarin zij tij delijk opname vonden. Burgemeester Rasterhoff had trouwens Vrijdag avond ter officiële receptie ten ge- meentehuize van M. a. M. in de be antwoording van de rede van de voor zitster van de raad mrs. Cobbett, waarin hem een ereburgerschap in het vooruitzicht werd gesteld zodra de gemeente tot „borough” werd ver heven er reeds op gewezen dat ten slotte de sport slechts middel, EngelsNederlandse 1 doel was. Aan het slot van die avond, toen op een grasveld van het nrachti- D. Monsma 1221; 1721. Resul- ge park dat Morden Hall omgeeft, een groep der Sneker gymnasten het Engelse gezelschap verraste met de Skotse Trije, scheen die verbroede ring al een toppunt te hebben bereikt, de Engelsen waren enthousiast. Met hetzelfde enthousiasme begroetten ze Zaterdag ook de gymnastiek- demonstraties van onze dames- en heren-gymnasten in de openlucht in Moslyn Gardens. Die avond hadden de zwemwedstrij den plaats in het fraaie overdekte zwembad te Wimbledon. Hoewel de prestaties van sommige onzer zwem sters en zwemmers uitstekend waren, kon men zich als ploeg niet tegen de Engelsen handhaven, welke het voor deel van geregelde oefening had ge had, waaraan bij de onzen alles ont brak. Hier is de gedetailleerde uit slag 100 yards schoolslag dames 1. A. Ferwerda (Sneek); 2. S. Loot- sma (Sneek); 3. J. Bridgeman (Eng.) 100 yards borstcrawl heren 1. M. Nagle (Eng.); 2. K. Zandhuizen (Sneek); 3. F. Stahl (Eng.) 67 yards h-arstcrawl dames 1. B. Carpenter De voorraden aardappelmeel en maiszetmeel maken het mogelijk een aantal zetmeelproducten los te maken van de keuzebon brood/puddingpoe- der, vermicelli e.d. Naar het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede deelt, mogen met ingang van 21 Mei aardappelmeel, geoxydeerd aardap pelmeel, aardappelsago, aardappei- tapioca, mayzena, tarwezetmeel, als- I mede uit zetmeel bereide custard, vla- poeder en puddingpoeder, door consu menten weer worden gekocht zonder daf daarvoor een bon behoeft te wor- den afgegeven. De keuzebon zal in het vervolg wor den aangeduid als brood/vermicelli- - 1- -X MWXX VzX* X1VÖ fcJX^K'XXVKJ kopen van brood, vermicelli, macaro- - - - ni, spaghetti, mie, tarwegriesmeel en Benoemd tot hoofd van de Ju- met lianaschool alhier, de heer K. de puddingpoeder. Voor deze tarwepro- Tot onze spijt kunnen onze leerlin- Grooth, hoof^ der (Eng.); 2. A. Rudd (Eng.); Bakker (Sneek). 100 yards rugcrawl heren 1. G. Hough (Eng.)2. J. Williams (Eng.); 3. H. Dormaar (Sneek). Gemengde Estafette 1. Sneek; 2. Merton and Morden. Esta fette'heren le. Merton and Morden; 2e. Sneek. De totale uitslag was Merton and Morden 16, Sneek 19 pun- aantrekkelijk programma van moder- ten, de ploeg met de minste punten ne en volksdansen, zang en gezel- won. Zo verloor Sneek, tot teleurstel- schapspelen en er heerste een zeer ge- ling van het Merton and Morden- zellige stemming. Natuurlijk gaven de publiek, dat ons de overwinning gaar-Sneker gymnasten met ne gegund had. Nadat de gasten Zondag gelegen heid was gegeven ter kerke te gaan beste, de melodie is daar in Merton a. Morden in deze enkele dagen popu- in de Anglicaanse kerk van Mor- 1 geworden en we hopen dat de den hield rev. Ainley een speciale °Pname, welke op <L„-- dienst voor de protestanten - nen waren zij die dag verder aan de zorgen van de gezinnen waarin zg I verbleven, overgelaten. En dat was de gastheren toevertrouwd Die prach- comité, de heer Piner, richtte tige Pinksterzondag, toen de Londe- naren naar buiten stroomden, waren de meeste Snekers in Londen om van deze wereldstad iets te zien, anderen vonden verpozing langs de Theems, in Hampton Court, Richmond, Kew,„Merton and MordenWhitsun 1948 weer anderen werden door de Engelse Sneek”. Captain de Wilde van het geleiders door het prachtige heuvel- Sneker elftal ontving voor het team achtige landschap van Surrey gevoerd een nieuwe voetbal en tot slot werd -1-XX J x— 1 A 111/1 T v» r-r QJir V» De Maandag begon met de tafel- j 1 jaren daar in de wildernis te verslijten. Ik heb ook wel andere zaken te koop, die voor U en Uw broer heel geschikt zouden zijn”. „Dus van U krijg ik geen voorschot”, zei Evelyn. „Ik kan het niet doen”. „Dan zal ik U niet langer ophouden. Ik ben nog niet bereid om te verkopen”. Evelyn was niet in een stemming om alle voor en tegen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1