I 1 I DE CANADESE ERFENIS ii J Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WTMBRITSERADEEL en IJLST Raadsvoorstellen Sneek 3e JAARGANG No. 42 DINSDAG 1 JOI 1948 I -I FEUILLETON XX L' b .o. I DINSDAGS de in en uitvoerbare gemakkelijk tot I minister nodigt ons College uit het nemen van de daarvoor nodige beslui ten voor te bereiden en te bevorde ren dat de vorenbedoelde voorzienin gen voor zoveel mogelijk op korte ter mijn geëffectueerd zullen kunnen wor den. Enkele van de hierboven aangege ven maatregelen vereisen nog enige toelichting. ad a. Het is de bedoeling, dat de verlaging van het verhaal van pen sioensbijdragen zal ingaan met ingang van 1 Januari 1948. Aangezien dit verhaal is geregeld in de Pensioenwet 1922, S. 240, is hiervoor een wijziging van die wet noodzakëlijk en hebben de lagere publiekrechtelijke organen in dit opzicht slechts een uitvoerende taak. De regering acht evenwel termen aaanwezig voor het thans in dienst zijnde personeel aan deze verbetering in zoverre terugwerkende kracht te verlenen, dat aan degenen, die gedu rende 1947, in dienst zijn geweest en op wie in bedoeld jaar een bijdrage voor eigen pensioen is verhaald, een bedrag zal worden uitgekeerd, dat globaal overeenkomt met een even redig deel van het uit dezen hoofde ingehouden bedrag. Tot vorenbedoelde uitbetaling aan het rijkspersoneel is besloten bij Ko ninklijk besluit van 11 Mei 1948, tot uitkering van een bedrag van 2’/2 van de pensioengrondslag over 1947 (uitkeringsbesluit 1947), Staatsblad no. I 183. Ten einde een spoedige uitbetaling Verschtjnti en VRIJDAGS Bere&u voor Advertenties F«. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.lager Deze gelegenheid is te baat geno men om voor de secretaris-boekhou- der van het Old Burger Weeshuis een meer passende schaal voor te stellen. ad f. Ten deze moeten uiteraard de betreffende maatregelen voor het Rijkspersoneel worden afgewacht, al vorens kan worden beoordeeld welke gevolgen de herziening voor de bezol diging van het gemeentepersoneel met zich mee zal brengen. Voorshands hebben de gemeentebesturen hiermede derhalve geen bemoeienis. B. en W. stellen tenslotte voor het bovenstaande in een besluit vast te leggen. opgenomen, dat de regering er mede I accoora gaat, dat de hiervorenvermel-1 kans, zoals je in een jaar niet krijgt”. „Ach man, die kansen! Ik wed, als ik aan de eerste de i beste schooljongen hier vraag, waar ik wat lekkers kan OVER ENIGE MAANDEN BESLISSING OVER DE MELKDIS^RIBUTIE. Mede als gevolg van de goede melk productie in de maand Mei zijn even als verleden jaar vele stemmen opge gaan om zodanig zijn, dat geen grote stijging jas, het verbruik van consumptiemelk De bonnen H5 t.e.m. 12 en L5 t.e.m. gevonden zullen moeten worden her berekend. Het uit te betalen bedrag wordt nl. berekend naar de pensioens grondslag op de laatste dag van de dienstverhouding met het Rijk in 1947, in het algemeen derhalve op 31 December 1947. Om het gemeentepersoneel eveneens van deze maatregel te kunnen laten profiteren, is het nodig, dat U ten aanzien van dat personeel een soort gelijk besluit neemt. Wij doen U daartoe het voorstel. Hiermede is een uitgaaf van rond 15000.gemoeid. ad b. Het verwezenlijken van deze toezegging zal dienen te geschieden door een wijziging van de Pensioenwet 1922, S. 240. Voor de gemeentebestu ren is met betrekking tot deze aan gelegenheid t.z.t. slechts een uitvoe rende taak weggelegd. ad c. Het garantieloon voor de daarvoor in aanmerking komende ca tegorie van gehuwden in dienst van het Rijk zal van 1 Januari 1948 af in een gemeente der 2e klasse worden bepaald op 1875.per jaar. Voor de ongehuwden blijft hét tegenwoor dige garantieloon ad 1325.in een 2e klasse-gemeente gehandhaafd. De garantietoelage voor het ge meentepersoneel is geregeld in arti- om invoeren van een distributie die eenmaal opgeheven is en zeker van een moeilijke distributie als die van melk, vrijwel uitgesloten moet wor den geacht. Hoewel de bezwaren, die bedrijfsleven en huisvrouw ondervin den als gevolg van deze distributie volkomen begrepen worden, zal het Nederlandse volk nog enige maanden geduld moeten hebben vóórdat een definitieve beslissing wordt genomen. NIEUWE BONNEN VOOR WERK KLEDING GELDIG VERKLAARD. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat thans ook de bonnen voor werkkleding H4 en L4 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werkkleding. Op de bonnen H4 kan men kopen: een overall, een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een labo- ratoriumjas of een mouwschort. Op de bonnen L4 kan men kopen: een de melkdistributie thans op j werkbroek of werkjasje van keper, te heffen. Dit is alleszins begrijpe- j drib satijn beaverteen, Engels leer, lijk, daai de rantsoenen momenteel J manchester of pilow, een korte witte I dienden zelfs tot 30.per week toe en daarvan geen mededeling aan de Raad van Arbek. te Leeuwar den hadden gedaan. De Raad heeft in deze gevallen be sloten de nooduitkering onmiddellijk stop te zetten en tevens bepaald, dat deze mensen gedurende een zekere tijd geen nieuwe aanvraag mogen in dienen. Er is ditmaal nog van afgezien om verdergaande maatregelen terug vordering van uitgekeerde bedragen of het opmaken van proces-verbaal te treffen. Er zal echter niet worden ge schroomd om in de toekomst bij op zettelijke overtredingen nog scherper op te treden. De voorschriften zijn niet gemaakt om overtreden, maar om nageleefd te worden. De Raad van Arbeid raadt dan ook een ieder, die nooduitkering krijgt, in zijn eigen belang aan om, wanneer hij of zij bepaalde inkomsten krijgt wij denken b.v. aan de seizoenarbeid in de landbouw en de visserij daarvan direct mededeling aan de Raad van Arbeid te Leeuwarden te doen. ONS TECHNISCH HOGER ONDERWIJS. De raad van ministers heeft de vol gende voor he* technisch hoger on derwijs belangrijke beslissingen ge nomen 1. De Technische Hogeschool te Delft zal behoorlijk geoutilleerd wor den op een capaciteit van 3500 stu denten. 2. Het technisch hoger onderwijs zal worden gedecentraliseerd. 3. Er wordt een nieuwe commissie ingesteld, om te beraadslagen over het „hoe” en „waarom” van de de centralisering. 4. De minister van O., K. en W. krijg 2 adviseurs, een voor de reor ganisatie en verbetering van Delft en een voor de vraagstukken van de de centralisering. De regering heeft zich in beginsel bereid verklaard te zijner tijd de mil- lioenen die voor ’t uitvoeren der ge noemde maatregelen nodig zijn bij de Kamer aan te vragen. ZILVERBONNEN VAN SEYSS-INQUART. In Augustus 1943 heeft Seyss- Inquart in de vesting Clingendaal achttien kisten, elk inhoudende 56.000 zilverbons van een gulden en zes kis ten, elk inhoudende 67.200 zilverbons van een rijksdaalder tot een nominale waarde van ruim f 2 millioen gedepo neerd. Thans is bekend geworden, dat een groot gedeelte van deze voorraad in September 1944 door de Rijkscom- missaris naar Deventer is overge bracht bij het agentschap van De Ne- derlandsche Bank aldaar. De agent kreeg de opdracht om de tegenwaarde van 1.512.000 op de rekening van de Oberkasse van Seyss-Inquart bij het agentschap van de Bank te Almelo te storten. Het merendeel van de bon nen werd in omloop gebracht. Van de resterende negen kisten zil verbons ontbreekt tot dusver elk spoor en het vermoeden is gewettigd, dat deze bons reeds vóór September 1944 door het Rijkscommissariaat in circulatie werden gebracht. SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteuren: L. KIEZEBR1NK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 - SNEEK een koksbuis of een korte stofjas. GEEN BELASTING VAN MOTOR RIJTUIGEN VOOR INVALIDEN. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat geen belasting is verschuldigd voor motorrijtuigen, gehouden door inva liden of gebrekkigen en uitsluitend gebezigd tot hun persoonlijk vervoer, indien aannemelijk is, dat de houder geen motorrijtuig voor bedoeld ver voer zou hebben gehouden, ware hij niet invalide of gebrekkig geweest. DE NIEUWE KAREL DOORMAN. De Britse admiraliteit heeft te Ply mouth aan admiraal v Holthe van de Nederlandse marine een modern licht vliegdekschip van 13000 ton, de Ve nerable, overgedragen. Het schip zal de naam Karei Doorman ontvangen. In de avond van de 2e Juni wordt het in de Merwedehaven te Rotterdam verwacht. NEDERLAND EN DE INDONESISCHE REPUBLIEK. Daar de Nederlandse delegatie te Djocja de inlichtingen, welke de repu blikeinse regering verstrekte over de kwestie van de Russischrepubli keinse overeenkomst tot het uitwisse len van consuls, onvoldoende achtte is jhr. Van Vredenburch naai Batavia teruggekeerd. Daar pleegt hij overleg met de Ned.-Indische regering over het nu in te nemen standpunt. Onze minister van buitenlandse za ken heeft in een onderhoud met de Sovjet-ambassadeur te Den Haag deze er op gewezen dat de republiek niet het recht had met Rusland een dergelijke overeenkomst te sluiten daar Nederland in de overgangstijd de soevereiniteit over geheel Indonesië uitoefent. NOODWET OUDERDOMS VOORZIENING. Degene, die in het genot is van een ouderdomsuitkering is verplicht, om, zodra hij bijverdienstert krijgt, welke bij de aanvraag om de nooduitkering niet zijn opgegeven, daarvan binnen veertien dagen opgave te doen aan de Raad van Arbeid. Deze verplichting is bekend, omdat op de achterzijde van de toekenningsbeslissing dit is ver meld. Bij een onderzoek, dat dezer dagen risico voor de voorziening met een zo 1 in enige Friese gemeenten is inge- belangrijk voedsel als melk niet aan- j steld, is gebleken, dat een aantal vaardbaar is, temeer, daar het weder- nooduitkeringtrekkers er wat bij ver- Doch bij Mrs. Collins vónd hij Evelyn volkomen ter neergeslagen. Na die uitbarsting van energie, waarbij ze Mr. Hubbs zijn woekergeld teruggesmeten had, was ze in een roes van opwinding naar Mrs. Collins ge lopen. „Daar ben ik aan ontsnapt”, dacht ze met een zekere trots. Maar de vreugde over de ontsnapping werd weldra getemperd door het besef, dat de moei lijkheden daarmee niet van de baan waren en naarmate ze meer tot kalmte kwam, zag ze duidelijker in, hoe hopeloos haar pogingen waren. Noch de bank, noch de geldschieter had haar uit de klem gehaald, ’s Morgens had ze zichzelf wel gerustgesteld met de gedachte, dat ze wel al het vee zou kunnen verkopen, maar ze wist heel goed, dat het kleine beetje, dat ze daarmee konden vrijmaken bij lange na niet voldoende was voor de aankoop van twee paarden, terwijl dan de boerderij toch een heel eind achterop kwam. Neen, haar reis was mislukt, ze moest haar verlies nemen. Er zou wel niets anders op zitten dan de boerderij zo spoedig mogelijk te verkopen. In die stemming vond Eric haar. „Natuurlijk moet je die boerderij verkopen”, meende hij. „Het is eigenlijk maar goed, dat je geen geld krijgt. Waarom moeten julllie je leven lang ploeteren op dat stuk woestenij. Ik weet heus wel, wat dat is. Van de winter heb ik heel wat kolonisten gesproken in de buurt, waar ik werkte. Hard werk en weinig verdienen en dat nog met een geweldig groot risico. Maar ben je wel eens in Zuid-Ontario geweest?” „Natuurlijk niet. We konden toch geen dag van de boerderij weg”. „Nee, dat is zo en dat is alweer een bewijs, dat je daar lelijk vastgebonden zit. Je ziet of hoort niets van andere streken. Daar in het zuiden is het veel beter. Zachter winters en langere zomers. Daar kun je fruit in de meldproducten, anderzijds dan iets meer bekend zijn de van 1 bij het opheffen der distributie ver- j 12 zijn nog niet geldig, wacht behoeft te worden, terwijl de totale melkproductie in de laatste maanden gunstig was. Vergeten wordt echter vaak, dat in de loop van het jaar de melkproduc tie na de hoge top in de maanden Mei en Juni veel lager wordt met een dieptepunt in ue maanden December, Januari en Februari. Dit dieptepunt ligt nog altijd zó laag, dat in de win- ter-periode de totale melkproductie nog lang niet voldoende is en ook in de komende winter nog niet voldoen de zal zijn om aan de behoefte aan consumptiemelk te vojdoen. Een zo groot mogelijke productie van melk poeder, die in dc winter weder opge lost wordt tot melk, moet dan het te kort aan consumptiemelk overbrug gen. Nu in dit voorjaar de melkproduc tie inderdaad niet onbelangrijk hoger is dan in het afgelopen jaar, is we derom, naar het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening mededeelt, ernstig onder ogen gpzien r* hei mogelijk zou zijn de dis tributie van consumptiemelk geheel of grotendeels op te heffen. Het Bedrijfschap voor Zuivel heeft thans aan de Minister het advies uit gebracht op korte termijn over te gaan tot het opheffen van de melkdis tributie, met dien verstande, dat men het verbruik van consumptiemelk voor industriële doeleinden, hotels enz. wil blijven beperken. Gezien het feit, dat nog geenszins vaststaat, hoe het verloop van de melkproductie deze zomer en de ko mende winter zal zijn, is het echter beter, dat een beslissing nog enige tijd wordt uitgesteld. Niet alleen kan dan een beter inzicht worden verkre gen kan dan iets meer over de veevoedersituatie komende winter. De vragen, hoe de hooi-oogst dit jaar zal zijn, hoe de vooruitzichten zullen zijn voor de teelt van ruwvoedergewassen krachtvoedervoorZiening hoe de van onze rundveestapel in de komende winter wordt, kunnen thans nog niet worden beantwoord. Men zal bovendien allereerst moe ten inzien, dat het nemen van te grote A£>.-prijs '2.50 per hek je» Franco per po«t 13.75 per hek leer \inioo< rooi Abonnementen: KtaHZAND 7 - Tel 2872 b. de regering aanvaardt in begin sel een wijziging van de Pensioenwet, waardoor in het algemeen ook de ar- beidscontractanten, die ten minste twee jaar in dienst zijn, ambtenaren worden in de zin dier wet; c. de garantielonen voor de gehuw den worden verhoogd met 200. ’s jaars; d. de 5 %-ongehuwden-aftrek zal met ingang van 1 Januari 1948 ver vallen; e. de met ingang van 1 Juli 1947, doorgevoerde incorporatie van de tij delijke toelagen in de wedden boven 3000.welke in tegenstelling tot die voor de wedden van 3000. of minder ’s jaars slechts 5 der toenmalige wedde heeft bedragen in plaats var 10 wordt herzien in dier voege, dat met ingang van 1 Januari 1948 alsnog een bedrag, over eenkomende met de destijds geïncor poreerde toelage ad 5 aan deze wedden wordt toegevoegd; f. in een vergevorderd stadium van voorbereiding is een technische her ziening van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1934, welke terugwerkende kracht zal heb ben tot 1 Januari 1948, bij welke her ziening eveneens wordt nagegaan, in kei 8 van de „Bezoldigingsregeling hoeverre daarbij tegelijk kan worden Gemeentepersoneel 1947”. In overeen- tegemoetgekomen aan de bezwaren, stemming met het vorenstaande dient drinken, dat hij me rechtstreeks naar die fijne gelegen heid van jou brengt”. „Geen kwestie van! Dat is geen gewone kroeg. Het is een bijzondere gelegenheid buiten de stad, waarvan niemand iets weet”. Erics gezicht drukte blijkbaar een grote mate van ongeloof uit, want Billy bezwoer hem bij al wat heilig was, (al was dat niet bijzonder veel) dat hij de waar heid sprak en dat hij er een fles whisky om verwedden wilde. Als hij zin had om op die weddenschap in te gaan, moest hij die avond maar om tien uur bij de brug over de rivier komen, een halve mijl boven de stad. Ze waren inmiddels bij het hotel aangekomen, waar de meeste mannen van buiten elkaar in de gelagkamer ontmoetten, als ze in de stad waren en beiden gingen naar binnen. Maar Eric had spoedig genoeg van het lawaaiige stel en stapte naar het huis van Mrs. Collins. Het Hollandse meisje was niet uit zijn gedachten ge- weest. Dat was toch maar een verduiveld pittig kind, j Eric had in het algemeen niet veel belangstelling voor vrouwen en hier in Canada had hij zo hard en onafge- broken gewerkt, dat hij ze ook maar nauwelijks gemist I had. Maar die Evelyn was de moeite waard. Dat meisje sloeg er ziel door als een man! Hij had op dat moment meer vertrouwen in het welslagen van het hardnekkig volhouden dan zijzelf. Die paarden, ja, dat was beroerd, maar daar kwam ze zeker wel weer over heen. DE VERKIEZINGSDATUM. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zullen op 7 Juli worden ge- houden, de verkiezing van de Eerste Kamer door Prov. Stater op 8 Juli. telen en groenten; heel wat aantrekkelijker werk voor een vrouw zou ik denken”. Evelyn zuchtte maar eens. Wanneer er over haar boer- i derij werd gesproken als over een oord van ver schrikking, klemde ze er zich juist met groter kracht I aan vast. Eric had geen betere woorden kunnen ge- bruiken om haar tot iedere prijs te doen volhouden. Ze zou niet opgeven, al wist ze nog niet hoe. I Evelyn bleef de hele middag neerslachtig, terwijl de I harde trouw-aan-het-noodlot als een ijsklomp in haar lag. Eric probeerde tevergeefs haar op te monteren. Ten einde raad stelde hij voor ’s avonds naar de bios coop te gaan. Ze nam het aan, maar zonder enthousi asme. Ze was ongewoon stil, toen hij haar na de voorstelling naar huis bracht. Eric liep zwijgend naast haar. „Meisje”, zei hij bij de deur, „ik heb misschien te véél zwerversbloed in me, maar jij hebt zeker te weinig. Je bent veel te hokvast. Maak je toch los van die ge dachte, dat je aan je gestorven broer verplicht bent op dat land te blijven. Als je een ongeluk overkomt, moet je proberen te ontdekken, wat er voor een geluk mee komt. Er is haast altijd een goede kant aan te vinden. Op die manier ben je altjjd gelukkig. Ik zou het verlies van die paarden als een teken zien, als een be- vrijding”. Evelyn hoorde die woorden slechts in de verte; ze drongen niet meer tot haar door. Haar trots en haar kolonistenaard beletten haar in de dood van Black en Prince iets anders dan een ramp te zien, al rekenden nog zo veel mensen haar voor, dat het een verlossing zou zijn, als ze de bezitting verkocht. „Morgenochtend zal ik nog alle bekenden in de stad aflopen”, zei ze. Wordt vervolgd. De man, die hem nu aansprak met „Scotty”, een term, die op iedereen wordt toegepast, wiens naam men niet kent erf te moeilijk vindt, was niet bepaald een van de sympathiekste typen uit het houthakkers kamp. Een onvermoeide speler, een fijne neus voor het ontdekken van slechte drank, een lawaaischopper er een ruziemaker. Eric zou hem liever genegeerd hebben. „Ga je je amuseren?” informeerde Billy. „Jij hebt zeker geld genoeg. In het kamp gaf je tenminste nooit een cent uit”. „Ik heb nog geen plannen”, antwoordde Eric, die in een niet-onvriendelijke stemming was. „Aan amusement valt hier niet veel te beleven, die kleine plaatsjes zijn niets waa.d; je raakt er meer geld kwijt en er is min der vertier dan in de grote steden”. „Jij weet ook de weg niet”, zei Billy. „Ik verveel me nooit ergens, ’t Is natuurlijk niets voor jou, maar van avond hebben we een groot feest”. „Dat zal me wat zijn, dat feest van jullie. Kaarten en drank, anders kennen ze hier niet. En wat voor drank dan nog! 't Gemeenste bocht, dat er in heel Canada verkocht wordt”. „Nee, Scotty, vanavond is het geen moonshine, geen houtalcohol, of ander zelfgemaakt goedje; het is echte import uit „the old country”. Echte Schiedam en Franse likeuren”. „Onzin”, zei Eric, „ik ken al die aankondigingen wel en het is altijd weer dezelfde rommel”. voortspruitende uit de huidige classi- in het tweede lid van dat artikel on- ficatie der gemeenten. der a in plaats van 1675.te wor- In de circulaire is de mededeling den gelezen1875. ad d. In verband met het vervallen van het onderscheid tussen de wed de voorzieningen in beginsel ook voor den van gehuwden en ongehuwden, te het personeel .der lagere publiekrech- rekenen niet ingang van 1 Januari telijke organen toepassing vinden. De 11948 voor ]iet rijkspersoneel, heeft de Minister van binnenlandse zaken ons bij schrijven van 21 Mei 1948, no. 33591 I/G, afdeling Ambtenarenzaken, Bureau III, nader medegedeeld, dat hij er mee kan instemmen, dat in die gemeenten, waar voorheen geen on- gehuwden-aftrek werd toegepast, het vorenbedoeld onderscheid met terug werkende kracht tot 1 Juli 1947 komt te vervallen. De bepaling omtrent de uitkering bij huwelijk (artikel 5 van vorenaangehaalde Bezoldigingsrege ling) dient dan te worden ingetrok ken. De Minister heeft er eveneens op gewezen, dat een en ander gepaard dient te gaan met de beëindiging van de toepassing van de zg. mildheids- clausule ten aanzien van de lonen der ongehuwde gemeentewerklieden. Aan deze laatste eis zal, naar onze me ning niet kunnen worden ontkomen. Voor het overige kunnen wij ons vol komen met het standpunt van de Mi nister verenigen. Wij stellen U daar om voor dienovereenkomstig te be sluiten. ad e. Bij de met ingang van 1 Juli 1947 doorgevoerde incorporatie van de tijdelijke toelagen in de wedde is, op het voetspoor van de tot die da tum gevolgde gedragslijn de zg. twee de tijdelijke toelage van 5 slechts geïncorporeerd indien en voor zover de bezoldiging hiermede een bedrag van 3000.niet overschreed. De bedoeling van de in uitzicht gestelde maatregel is: de grens van 3000. te laten vervallen. De voorziening brengt in het alge meen wijziging in de bezoldiging van die functionarisen, wier „geïncorpo reerde” wedden (opgenomen ii. de bij lagen C en D van de „Bezo! igings- regeling Gemeentepersoneel 1947” uitgaan boven 3564. Bezoldiging secretaris en ontvanger. Ged. Staten zijn voornemens de tot dusver ook door de secretaris en de ontvanger genoten vaste en tijdelijke toelagen, op de voet van de rijksrege- ling in de wedden van deze functiona rissen te incorporeren. Tevens zal de kindertoeslagregeling worden aange past aan die, welke voor het rijksper soneel geldt enz. B. en W. stellen de raad voor Ged. Staten te berichten dat hun ontwerp besluit ’s raads in stemming heeft. Jaarwedden wethouders. Ged. Staten achten het huidige peil der wethoudersjaarwedden in ver schillende gemeenten onbevredigend, en hebben in verband daarmede een nieuwe jaarwedderegeling ontworpen, welke zij op 1 Jan. 1948 wensen te doen ingaan. Daarin is Sneek inge deeld in klasse XH en wordt de jaar wedde van ieder der wethouders be paald op 1200.—, zijnde dus een verhoging van 200..per jaar, daar de jaarwedde nu 1000.bedraagt. B. en W. stellen voor Ged. Staten te berichten dat de nieuwe regeling voor zover zij betrekking heeft op Sneek, ’s raads instemming heeft. Borgstellingsfonds voor Friesland. B. en W. stellen voor op haar ver zoek de stichting „Borgstellingsfonds voor Friesland” een garantie, ingaan de 1 Jan. 1948, te verstrekken tot dekking van eventuele nadelige ex- ploitatiesald der stichting gedurende het tijdvak van 1948 t.e.m. 1952, tot een maximum per jaar van 1.95 cent per inwoner der gemeente op 31 Dec. van elk jaar. B. en W. stellen voor het reglement voor de gemeentelijke handelsavond- school, dat nog de geest van de ver ordeningen van de Rijkscommissaris voor het bezette Ned. gebied ademt wat de bevoegdheden van raad en B. en W. betreft, weer in zodanige zin te wijzigen, dat de normale verhoudin gen weer worden hersteld. In Mei 1947 werd een loods met in ventaris op het terrein van de ge- meentereiniging grotendeels door brand verwoest. Voor een behoorlijke functionnering van de dienst is het noodzakelijk dat tot herbouw wordt overgegaan. De kosten zullen 4000 bedragen. Ter zake van bovenvermel de brand werd 1850 schadevergoe ding ontvangen. B. en W. stellen voor op de begroting van kapitaalsinkom- sten en uitgaven 1948 van dit bedrijf het bovengenoemd bedrag van 4000 beschikbaar te stellen. Bezoldiging van het gemeentepersoneel. B. en W. adviseren De Minister van Binnenlandse Za ken heeft ons bij circulaire van 1 April 1948, nr. 33591/G, afdeling ambtenarenzaken, Bureau IH, mede gedeeld dat omtrent de volgende pun ten bjj de tussen de vertegenwoordi gers van de organisaties van over heidspersoneel en de regeringsdelega tie gevoerde onderhandelingen om trent de verbetering van de financiële positie van het burgerlijk rijksperso neel overeenstemming is bereikt: a. de bijdrage voor eigen pensioen, in de hand te werken is een admi- welke wordt verhaald op degenen, die nistratief gemakkelijk uitvoerbare onder de Pensioenwet 1922, S. 240 vorm gekozen, in die zin, dat niet alle vallen, wordt verminderd van 4^ J wijzigingen in de pensioengrondslag welke in bedoeld jaar hebben plaats „Geloof je me niet? Kom dan zelf kijken, dan kun je> de drank keuren”. „Ik kan mijn avonden wel beter besteden!” „Je zult er spijt van hebben, kid. Dat is vanavond een j i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1