JUBILEUMFEESTEN SNEEK DE CANADESE ERFENIS Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRHSERADEEL en IJLST VRIJDAG 30 JULI 1948 3e TAARGANG No 59 FEUILLETON DE GEDENKSTEEN VOOR DE GEVALLEN CANADEZEN IN DE NED. HERV. KERK. SNEEKER NIEUWSBLAD Beste Jongens en Meisjes! slagbal of veldklas d. Leij, Oude Berlikum; 16—6j 17—6j x veldklas 16—6j veldklas B 108, O 110 20 6m O 109 veldklas veldklas 17—6j 18—6j 15—5j 18—6j E 119 veldklas 18—6j deze tijd om de benodigde M. 28 „Dus toch drank”, ook maar 800 gram brood (geldig t.e.m. 7 Augustus) 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kin- derbiscuits 14—5j 19—6m 14—5j 19—6m H. M. DE KONINGIN WORDT PRINSES. H. M. de Koningin heeft laten mededelen, dat zij na haar aftreden de titel van Prinses der Nederlanden zal voeren. 5—2 10—4 15—5j 206m 16—5j 21—6m RAAD SNEEK. De Gemeenteraad van Sneek verga dert hedenavond. Aanvang 8.15 uur. Aan de orde komt: Een schrijven van mej. T. Kuiken, houdende verzoek om eer vol ontslag als onderwijzeres aan de openb. 1. school no. 1. Voorgesteld wordt haar verzoek In te willigen op een door B. en W. te bepalen datum. Adres van de heer Th. Sijbranda al hier, houdende verzoek de straatnaam Balthusstreekje te wijzigen. Voorgesteld wordt de naam te veranderen in „Bal- thuskade”. Verschijnt DINPDAGS en VRIJDAGS Bureau voor Advertenties: Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handels- idv.) lager. 14—5j 196m veldklas 14—5j 19—6m veldklas 206m 12—5m 17—6j 9—4 14—5j veldklas 15—5j 206m 12—5m 17—6j veldklas 18—6j veldklas 16—5j 216m 15—5j 206m veldklas 17—6j 9—10 io%—11% 1—2 9—10 10%—11% 1—2 2/2-31/2 9—10 10i/2-lli/2 1—2 2/2-3% 9—10 IO1/2-H1/2 1—2 21/2-3% 9—10 IO1/2—II1/2 1—2 2^—3% 9—10 10%—11% 1 -2 21/2-3% 9—10 10i/2-lli/2 1—2 21/2-31/2 9—10 IO1/2-III/2 1—2 21/2—31/2 4—5 9—10 101/2-11% 1—2 2%—3% 9—10 10%—11% 1—2 2%—3% 9—10 10%-ll% 1—2 2%-3% middeling; dit een exemplaar vaarden. Dezer dagen een van te doen, wanneer ik deze brief aan het Sneeker Nieuwsblad aanbied, vertrou wende dat de lezers met ingenomenheid zullen kennis nemen van de in dit schrij ven tot uiting komende gevoelens. De brief luidt in vertaling als volgt: TORONTO, Ontario 33 Glenmore Road 22 Juli 1948 Het is mij een behoefte mijn oprechte dank en grote waardering te betui gen voor de door U betoonde vriende lijkheid en U tevens te bedanken voor de foto van de gedenksteen aange bracht ter ere van mijn man en zijn kameraden. De foto kwam in goede orde over en zal door mij als een dierbaar aandenken bewaard worden. Het is soms moeilijk om in zulke za ken zijn gevoelens uit te drukken; doch ik wil U de verzekering geven, dat het voor mij een bron van grote vertroosting is geweest te mogen we ten, dat de mensen van de stad Sneek zelfs in tijden van hun eigen aandeel in de moeilijkheden nog zulk een deelneming betonen jegens an deren. Mijn gevoelens gaan uit tot de door de oorlog getroffenen en beroofden van Uw eigen volk, en wij kunnen slechts bidden dat geen van hun of fers vergeefs mogen zijn geweest. Uw toegenegen MARJORIE WHITE. mocht ik per vliegpost eerste blijk van goede overkomst de foto ontvangen, en ik meen goed - wiel om. De wagen maakt een dolle zwaai over de weg f en de man mist zijn sprong. Maar daar staat reeds een ander op de rechter treeplank. De wagen zeilt schuin over de straat en botst tegen een houten telegraafpaal. Op het moment dat de gangster vuren wil, zwiept de paal hem van de wagen af. Eric klemt zich krampachtig aan het stuur vast, zijn voet stijf op het gaspedaal gedrukt en de motor loeiend onder hem. In zjjn dolle gang scheert de wagen weer over naar de andere kant en ramt het hek van het spoorwegemplacement om met een hevig gekraak over een paar steenblokken te strompelen, en tenslotte half omgekanteld tegen een wagon te blijven hangen. Glas maisbloem in voorraad hebben, die nen deze vóór 29 Augustus in de broodbloem te verwerken inplaats van rogge. Het zal nog wel enkele weken duren voordat de broodbloem van betere samenstelling by de bakkers komt, zodat men niet aanstonds na 1 Augustus witter brood zal kunnen verwachten. Van Ds. E. L. Nauta, Ned Herv. Em. Predikant te ’s-Gravenhage, vele onzer Sneker lezers welbekend, kregen wy het volgende schrijven: Enige tijd geleden slaagden wij er in aan de naaste betrekkingen der zes voor de bevrijdlng van Sneek, 15 April 1945, gevallen Canadezen van het regiment „Queen’s Own Rifks of Canada" een foto te zenden van de gedenksteen, wel ke werd aangebracht in de buitenmuur der Grote Kerk, naast de kosterij. Bij de verzending naar Canada van de foto’s verleende het gezantschap van Canada te Den Haag zijn welwillende be- gezantschap wilde ook in dank van ons aan rinkelt naar alle kanten en Eric zit beduusd tussen stuurwiel en leuning beklemd. Dan beseft hij, dat hg nog bij kennis is en dat hij moet maken, dat hij er uit komt. De deur naast hem is opengeslagen en met enige moeite laat hij zich onderuit zakken, totdat hy op de grond zit tussen de auto en de wagon. Even wil hij uit rusten en op zijn verhaal komen, maar daar hoort hy Billy roepen: „Hierheen jongens, nou hebben we *m!” Hy kruipt onder de wagon door en krabbelt aan de andere kant op zijn voeten. Dan rent hij in het stik donker tussen twee onafzienbare rijen wagons door. Een schot, snel springt hij op zij. Weer kruipt hij onder stilstaande wagens door en komt op een volgend spoor. Hij kjjkt achter zich en ziet tegelijk op een hon derd meter afstand een man onder een wagon uit komen. „Vlug”, denkt hij en vliegt over naar het volgende spoor, waar een opening is tussen twee wagonblokken. Als hij daar doorheen is, heeft hij voldoende voor sprong. Maar op het ogenblik, dat hij door de opening wil rennen, schijnt het gat plotseling te worden dicht geschoven. Een zwarte massa doemt uit het donker open groeit en groeiten dreigt hem te ver pletteren. Wat hij aanzag voor stilstaande wagons, was een treindeel, dat langzaam aan komt rollen. Eén seconde staat hij ontzet, versteend, op de rails: daar komt de dood, zwijgend, zwart, onhoudbaar. Zijn kaken klemmen op elkaar, hij stikt bijna en wankelt Een kogel fluit langs hem heen, de knal achter zich aan slepend, en Eric, in een panische schrik springt springt recht vooruitop hetzelfde ogenblik, dat twee buffers elkander met een verpletterende slag ontmoeten. Een stuk blauw goed van een overall klemt tussen de ijzeren platen en langs de rails valt Eric, versuft, verdoofd, en het langs ratelen der snijdende wielen kerft in zijn hersens met hels lawaai. Als hij bijkomt, durft hij zich niet te bewegen uit angst te zullen merken, dat hy een arm of een been kwijt is. Hij meent overal wenden te voelen en als hij, na aarzelend tasten, niets bijzonders ontdekt, twijfelt hij aanvanke- Willen jullie zorgvuldig bewaren voetbal, Kantoor /oor Abonriementen Fa. KIEZEBKLNK Co. KLEINZaND 7 - Iel. 2872 BETER BROOD NA 1 AUGUSTUS. Nadat in April de samenstelling van ons brood reeds een belangrijke verbetering heeft ondergaan doordat ’t percentage maisbloem in de brood bloem werd verminderd, zal met in gang van 1 Augustus de maisbloem geheel uit de broodbloem verdwijnen. Na deze datum zal de broodbloem be staan uit 20 buitenlandse of in landse rogge en 80 buitenlandse tarwe, uitmaling 85 Fabrieken, die op 1 Augustus nog lijk aan zijn waarneming. Eerst langzamerhand durft hij er zich van te overtuigen, dat hij vrijwel ongedeerd is en dan komt de reactie. Zijn gehele lichaam trilt en schokt en hij kan zijn spieren niet onder controle krij gen. Nu ziet hij, dat de wagons weg zijn. De gehele trein is weggetrokken, open en bloot ligt hij op het emplacement. Dat betekent gevaar. Hij wordt immers gezocht! Het besef van het blijvende gevaar kalmeert hem. Daar ziet hij weer een rangerend treingedeelte aankomen. Als.de wagons vlak bij zijn, richt hij zich op en wil op een wagon springen. Maar wat lijken die wagons hard te gaan, nu hij er vlak naast staat. Toen ze aankwamen, schenen ze te kruipen! Daar is de laatste wagon. Is die voorbij, dan staat hij in zijn volle lengte en onbeschut op het open land. Hij overwint zijn angst voor de trein door zijn angst voor de achtervolgers, grijpt een stang en wordt onmiddel lijk meegesleurd, alsof zijn armen zullen afscheuren Zijn voeten slingeren een paar maal pijnlijk tegen de dwarsliggers en tegen de rails aan. Dan trekt hij zich op. Gelukkig, hij heeft een plank onder de voeten. Stil glijdt de wagon voort over de rails, totdat plotse ling een heftige schok hem er bijna weer afwerpt; de wagons zijn op een ander stel wagons gebotst. Eric zwaait heen en weer en dreigt te vallen, maar krijgt een touw te pakken en klampt zich daaraan vast. Reeds staan de wagons stil. Het touw blijkt af te hangen van een dekzeil, dat over de wagon ligt. De vluchteling licht het zeil op en ziet, dat de wagon geladen is met balen hooi. Voorzichtig laat hij de touwen wat vieren, dan rukt en sjort hy aan een baal, tot ze eruit wipt en er een holte in de lading ontstaat. De baal tuimelt tussen de sporen en Eric strekt zich met een zucht van ver lichting uit in het gat, dat zo kunstig verborgen wordt door het zeil. Enkele minuten later neemt een locomotief de wagons weer op en langzaam stoomt de eindeloos lange goe derentrein het emplacement af. Zacht schommelt de vracht hem heen en weer. Een stoomfluit loeit over de nachtelijke verlatenheid. Het is muziek voor de ver zie vervolg pag. 2 Tweede blad. O. L. S. No. 1 veldklas 1—1 6—3 11—5m 84 O. L. S. No. 2 veldklas 1—1 6—3 11— 5m O. L. S. No. 4 veldklas 12— 5m 4—2 10—4 2—1 7—3 12— 5m R.K. Meisjesschool veldklas 13— 5m 5—2 10—4 2—1 7— 3 R.K. Jongensschool veldklas 8— 3 9—10 10%—11% 1—2 2%—3% 4—5 Julianaschool veldklas 6—2A 3— 1 4— 2B 7—3 12—5m Montessorischool veldklas 1—1 6—3 11—5m 3—2 O. L. S. No 3 veldklas Benoemingen. Voor de benoeming van een onderwij zer aan de openbare u.l.o.school, ter voorziening in de vacature A. Terpstra, worden door B. en W. voorgedragen: 1. P. J. Daan, onderwijzer aan de openbare u.l.o.school te Enschedé; 2. IJ. Tammin- ga, onderwijzer aan de openb. Ij school no. 4 alhier; 3. J. Boersnaa, onderwijzer aan de openb. 1. school no. 2 te Akkrum. Voor de benoemig van vier leden van het bestuur van de gemeentelijke instel ling voor sociale zorg worden door B. en W. aanbevolen: 1. H. Bakker, Jan van Nassaustraat 7, D. Klijnsma, Oos- terdijk 40; 2. F. H. P. Ringnalda, Singel 45, J. Mous, Jan van Nassaustraat 30; 3. J. H. Wilmink, Grootzand 32, W. Blom, Amaliastraat la; 4. Mevr. M. S. SpaanderKok, Oosterdijk 65, Mevr. G. KuipersArema, Winsemiusstraat 5. voetbal uitkomen. Het is de bedoeling, dat wij allen op 1 Sept, om 8% uur met muziek vertrekken naar het sportveld aan de Leeuwarderweg. Het punt van samenkomst zal nader in de plaatselijke pers worden bekend gemaakt. Redacteuren - L. KIF7FFRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 - SNEEK J. Kamstra, Heeg; S. Keizer, Molkwe- rum; H. Keuning, Wommels; A. King- ma, St. Jacobi Parochie; *A. ten Kloos ter, Bakhuizen; Gj. Kloosterman, Sjj- brandaburen; *R. Klijnsma, Sneek; M. de Koe, Molkwerum;J. Koelmans, Mak- kum; *J. Koopmans, Sneek; Tj. Koop- mans, IJsbrechtum; W. Koopmans, Sneek; D. v. d. Koojj, St. Anna Par.; A. Koster, Sneek; D. Kroontje, Bols ward; M. Kroontje, Exmorra; *M. de Jongh—Kroontje, Bolsward; J. Kruis, Joure; R. Lantinga, IJlst; H. Lauten- tach, Leije: A. Looper, Sneek; *A. Lutgen- dorff, Makkum; D. v. d. Meer, Molk- werum; E. v. d. Meer, Scharl; J. v. d. Meer, Westhem; S. v. d. Meulen, Wor- Aum; W. Miedema, Leeuwarden; *A Minkema, IJlst; *G. Minkema, IJlst, *A Nieuwhof, Berlikum; *M. Njjhoit, sneek; A. Ooms, Sneex; *Tr. Oostra, Leeuwaroen, J. Osinga, Heeg; Th. Otte, Sneek; C. P. Pater, Bc-tgumermclen; P. Piersma, Heeg; F. v. d. Pol, Heeg; P. v. d. Pol, Heeg; E. Pool, Bozum- O. Post, St. Anna Par. Afgewezen 12 De met een gemerkte candidaten zijn dames. DISTRIBUTIEKRINGEN RONDOM SNEEK NOG NIET SAMENGEVOEGD. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de samenvoeging van de distribu- tiekringen rondom Sneek tot één kring Sneek tot nader order is uit gesteld. De samenvoeging van de an dere distributiekringen (Leeuwarden, Harlingen, Dokkum, Heerenveen), waarover wij Dinsdag berichtten, is inmiddels een feit geworden. DIEFSTAL VAN ƒ500.—. De heer Bootsma, wonende op de O.B.W.plaats ’t Op aan de weg van Oppenhulzen naar Sneek kwam Maan dagmiddag tot de ontdekking dat een insluiper kans had gezien uit zijn zich in de kamer bevindende portefeuille, vijf briefjes van ƒ100.— te stelen. Twee briefjes van ƒ25.lagen naast de por tefeuille op tafel. Toen de heer Bootsma zijn vriend W. de Boer hiermee in kennis stelde, her innerde deze zich onmiddellijk een ze kere F. J. uit de woning van de heer Bootsma te hebben zien komen. De po litie werd gewaarschuwd, J. werd ver hoord, maar ontkende hardnekkig. De politiehond uit Lippenhuizen werd per auto opgehaald en tot zesmaal toe wees het schrandere dier J. als de dader aan. Nog bleef hfl halstarrig ontkennen, maar in zjjn woning werd, op aanwijzing van de vrouw, waarmee hij samenwoont, in een kinderledikantje de buit aange- tr often. J. is in arrest gesteld. F.ABRIEK VAN DUIMSTOKKEN TE DRACHTEN. In Leeuwarden is kort na de oorlog, onder leiding van de heer S. Schuil een merkwaardige industrie ontstaan, nl. een fabriek van timmermansduim- stokken. Voor de oorlog werd dit eenvoudig, doch onmisbaar stuk ge reedschap alleen in het buitenland vooral in Engeland, vervaardigd. Thans produceert de Leeuwarder fabriek voldoende om het gehele Ne derlandse gilde van hamer en zaag, van duimstokken te voorzien. Aange zien de fabrieksruimte te klein is ge worden, wordt de fabriek in zijn ge heel naar Drachten overgebracht, waar een nieuw ruimer fabrieksge bouw zal verrijzen. Ab.prijs ƒ2.50 per half jaar Franco per post ƒ3.75 per half jaar Tabak- en versnaperingenkaarten QA, QB, QO 808 87 Versnaperingen 200 gram versnape ringen, of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 90 Versnaperingen 100 gram versnape ringen, of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD. MT, MH 808 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zjjn de bonnen van strook Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De bonnen 044, 045 en 046 Vlees blijven geldig t.e.m. 7 Augustus. TIJDELIJK MINDER VLEES, MAAR MEER KAAS. Tengevolge van de verminderde aan voer van slachtvee heeft het ministerie van landbouw en voedselvoorziening zich genoodzaakt gezien de geldigheids duur van de lopende vleesbon met een week te verlengen. De verminderde aanvoer is vooral te wjjten aan het feit, dat de boeren, die niet langer gebonden zijn door een leve- ringsplicht, gebruik maken van de om standigheid, dat er dit jaar zeer veel gras is. Hierdoor kunnen zij het slacht vee langer laten weiden en een groter gewicht op de markt brengen. Boven dien ondervindt de import van vlees enige vertraging. Ter compensatie van dit tijdelijke vleestekort is het kaasrantsoen, dat op de nieuwe bon verkrijgbaar zal zijn, met nu voldoende materialen bijeen te brengen en te trachten iets moois te maken. Mis schien kom je dan nog wel in aan merking voor een mooie prijs. Zullen we afspreken, dat ieder zijn uiterste best doet? De Commissie „Sport en Spel” Jubileum- en Kroningsfeesten te Sneek. Openbare Schippersschool veldklas 10—4 800 gram brood (geldig t.e.m. 7 Augustus) 500 gram boter of mar garine of 400 gram vet 400 gram brood (geldig t.e.m. 7 Augustus) Bonkaarten KD, KE 808 111 Algemeen 500 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen 112 Algemeen 125 gram boter of mar garine of 100 gram vet 113 Algemeen 125 gram kaas of 156% gram korstloze kaas 114 Algemeen 500 gram waspoeder D 117 Openbare B.L.O. veldklas 3—1 8—3 13—5m 5—2 10— 4 Koningin Wilhelminaschool veldklas 11— 4 3—1 8—3 13—5m 5—2 1—1 6— 3 Jan van Nassauschool veldklas 7— 3A 3—IA 8— 3B 1—1B Onze stadgenoot de heer M. W. de de Jong slaagde te ’s-Gravenhage voor het examen M.O. Handelswetenschap- pen (A). Geslaagd voor het Praktijkexamen Boekhouden (Associa tiediploma) onze stadgenoten de h.h. A. H. Banning en C. Tamminga. Te Wolvega slaagd evoor het di ploma machineschrijven „Groote”, mej. A. Wierda alhier. Geslaagd voor de hoofdakte de heer P. de Groot alhier. Geslaagd voor de hoofdakte A de heer R. Visser alhier. Te ’s-Gravenhage slaagde voor steno mej. T. van Tromp Boomsma te Sloten (Fr.). Dijkstra, Molkwerum; *G. Dijkstra, Jut- rijp; J. Dijkstra, Lemmer; P. Dijkstra, St. Anna Par.; S. Dijkstra, Oudebildt- zijl; Tj. Dijkstra, Tirns; T. Dijkstra, St. Jac. Par.; *B. Faber, Arum; D. Faber, Workum; E. Faber, Sneek; J. Faber, Makkum; W. Faber, Uitwelllngerga; M. Feenstra, Wtjckel; *Fr. Fokkema, Beet gum; G. Gerkema, Berlikum; H. Ger- meraad, Oude Leije; S. Greidanus, Lol- lum; T. J. Groeneveld, Drachten; *A. Groenhof, Oudemirdum; H. de Groot, St. Jac. Par.; W. Haagsma, Sloten Fr.; *J. de Haan, Sneek; Fr. Haarsma, Slo ten Fr.; S. Haarsma, Wijckel; *R. HageBeuckens, Koudum; J. Harkema, Sneek; *D. Harstra, Koudum; W. Heerschop, Nijland; S. Hengst, Gaast; *1. Hettinga, Heeg; G7 Hiemstra, Oude- ga W.; A. Hoekstra, Oudega W*C. Hoekstra, Berlikum; A. Hofstra, Berli kum. Afgewezen 17. 28 Juli: M. Fcrnstra, Staveren; J. v. Houten, Sneek; *H. de Jager, Hom- merts; O. de Jager, Makkum; R. de Ja ger, Sijbrandaburen; *S. de Jong, Schamegoutum; S. de Jong, Molkwe rum; T. de Jong, Bolsward; D. Jong stra, Heeg; P. Jorritsma, Bolsward; kamp! Hoe komen die bij elkaar? Dat is geen politie! Een hinderlaag! Plotseling begrijpt hij het verband van al deze wonderlijke gebeurtenissen. Nu herinnert hy zich het voorval van Dinsdagnacht, nu ziet hij de samenhang van zijn ontdekking van drank in het schuurtje met dat royale aanbod om voor chauffeur te spelen. Men wil hem uit de weg ruimen, omdat hij in het kamp te veel gezien heeft! Maar dan geeft rustig afwachten ook niets. Integen deel, dan is hij in doodsgevaar! Slechts kon hij niet weten, dat zijn voorman Jones hier achter zat en met moeite de baas van de smokkelarij ervan heeft kunnen overtuigen, dat die Zweed onmiddellijk zijn mond ge snoerd moest worden. Het is die overhaasting, die hem nu nog een kans geeft te ontsnappen. Op hetzelfde moment, dat hij zijn toestand begrijpt, schakelt hij weer in en laat de motor op toerental komen. Gelukkig, dat hij nog niet helemaal stilstond. Met een ruk schiet de wagen vooruit, al belet de zware vracht snel op te trekken. Maar de weg helt iets naar beneden; dat helpt! „Stop”, schreeuwen de kerels buiten, maar de wagen dendert al voorbij. De weinige meters, die zij voor hem waren, zijn snel genomen. Zijn ze eenmaal achter hem, dan beschermen de vaten hem voorlopig wel tegen schoten. De overvallers hadden blijkbaar niet verwacht, dat de Zweed zou trachten te vluchten. Eén tracht er op de treeplank te springen, maar Eric gooit het stuur- J. v. Hieronder vinden jullie nu het rooster voor de wedstrijden op 1 Sept, voor de leerlingen van de le tot en met de 6e klas. Uit de 6e klas doen alleen mee, die niet voor Voor het praktijkdiploma Boek houden slaagde de heer R. Upma te Hommerts. MIDDENSTANDSEXAMEN ALGEMENE HANDELSKENNIS. Uitslag examen Middenstandsdiplo ma te Sneek, 26 Juli. Geslaagd: G. Ab- ma, Sneek; H. Abma, Terzool; R. Ak kerman, Staveren; A. H. Algra, Kou dum; F. Alkema, Makkum; W. Altena, Makkum; K. Althof, Witmarsum; *A. Atsma, Nijland; *H. Atsma, Woudsend; J. Beetsma, Akmarijp; G. v. d. Berg, Berlikum; P. v. d. Berg, Sneek; P. Betlehem, Leeuwarden; W. Betsema, Sneek; W. Blaam, Warns; *A. de Boer, Nijland; *B. de Boer, Koudum; B. E. de Boer, Pingjum; E. de Boer, Sneek; *J. de Boer, Tjerkgaast; J. de Boer, Sta veren; K. de Boer, Gaast; *M. de Boer, Koudum; P. de Boer, Sneek; C. de Boer. Sandfirden; R. Bontekoe, Berlikum; A. Boomsma, Berlikum; *IJ. Boonstra, Hommerts. Afgewezen 7. 27 Juli: M. Booij, Joure; *J. P. Bos, Workum; *H. A. Braaksma, Berlikum; G. v. Brug, IJlst; A. Bruinsma, Sneek; A. Bruinsma, Pingjum; *C. Bubberman, Bakhuizen; J. Bijlsma, Staveren; *D. Cuperus, Nieuwe B.Zijl; *Tr. Doeven- dans, Sneek; G. Dijksma, Sneek; A. 'schiet het doo: Erics hoofd. „Ze hadden me gezegd, dat het azijn was”. „Dan hebben ze jou er fijn tussen, Mac. ’t Is drank en nog niet eens van die hele slechte!” „Die conservenfabriek is dan zeker fantasie?” „Conservenfabriek? Nou, die zal je zien! Geen beter conserveermiddel dan alcohol”. Eric voelt zich toch niet prettig, nu hij zekerheid om trent zijn lading heeft. Als hij nu maar gauw kan lossen. „Zijn we er haast vraagt hij. „Bijna, maar goed uitkyken, want de politie heeft er een oogje op”. Verdraaid, dat mankeert er nog maar aan, dat hij bij deze eerste rit aanstonds gepakt wordt. Eric wordt ongerust door het opgewonden uitkijken van zijn met gezel. De man doet vreemd en zenuwachtig. De nieuwe chauffeur wordt steeds meer ongerust en verbijt zich, dat hij dit obscure werkje heeft aangenomen. „Zeg, daar komt wat, sla hier rechts af”, zegt de man plotseling. Eric ziet niets verdachts en mindert slechts wat gang. „Rechtsaf”, schreeuwt de man nu. Maar Eric vertrouwt het niet. Hij schakelt de motor uit en tuurt voor zich uit. Er is niemand te zien. Plotseling een schreeuw: „Spring er uit man; daar zijn ze!” Zijn metgezel slaat de deur open en springt naar buiten. Tegelijk ziet Eric drie, vier mannen opdoemen met politiestokken en re volvers. Politie Goed, dan zal hij blijven zitten. Liever dan een salvo op te vangen. Maar als de mannen enkele meters af zijn, herkent hy plotseling de tronie van Billy Ross, die hem indertijd meetroonde naar het drankhol in het noorden. En die ander is de halfbloed uit het OFFICIËLE BONNENLIIST voor het tijdvak van 1 t.e.m. 14 Aug. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonnen voor brood 0871 Brood 800 gram brood (geldig t.e.m. 7 Augustos) 0881 Brood 200 gram brood (geldig t.e.m. 7 Augustus) Alle bonkaarten 090 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 091 Algemeen 1 ei 092 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 093 Algemeen 100 gram bloem, zelf rijzend bakmeel of kindermeel Bonkaarten KA, KB, KC 808 096 Algemeen 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram versnaperingen 097 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet 098 Algemeen 250 gram kaas of 312% gram korstloze kaas 099 Algemeen 250 gram waspoeder B 107 opgave allen De opgaven voor voetbal, handbal, slagbal en kaatsen volgen een andere keer, waarbij dan tevens de indeling van de speelvelden wordt aangegeven. Jullie krijgen nu vacantie en dat is een mooie gelegenheid om je te be zinnen waarmede je zult uitkomen in de grote optocht, welke tjjdens de feesten gehouden zal worden. Er is 50 gram verhoogd. Met uitzondering vo de categorie kinderen, die over D- en E-kaarten beschikt. Het rantsoen van deze groep zal worden verhoogd met 25 gram.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1