DE CANADESE ERFENIS JUBILEUM- en KRONINGSFEESTEN SNEEK 31 AUG.-6 SEPT. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRTTSERADEEL en IJLST I '4 Raadsvergadering Sneek 3e JAARGANG No. 60 1948 DINSDAG 3 AUGUSTUS FEUILLETON MM? VERVROEGING ”ONAANWUZING VLEES. PARAPLU’S ZONDER PUNTEN. DE PLECHTIGHEDEN OP 6 SEPTEMBER. L7 LI I 29 Comité Regeringsjubileum en Kroningsfeesten Sneek. Kruis, chef van de generale staf, de Rijksstandaard door de luitenant-ad- miraal C. E. L. Helfrich, bevelhebber der zeestrijdkrachten. Voorts zullen in de kerk de vier vaandels van de grenadiers, de jagers, de Prinses Irene-brigade en het korps mariniers een plaats krijgen. In de middag na de inhuldigings plechtigheid, half drie zal H. M. Ko ningin Juliana een tocht in de gouden koets maken. Deze rit van 5 km. door Amsterdam zal stapvoets geschieden. H. M. zal dan vergezeld worden door een escorte van officieren in ceremo nieel tenue en een belangrijk escorte te voet van vertegenwoordigers van leger, marine en luchtmacht. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Bureau voor Advertenties: Pa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 et per cn.m. Bij contract (handels- adv.) lager. Met het oog op de bij de handel aanwezige voorraden vlees en vlees waren en in verband met het warme weer, is, vooruitlopende op de aanwij zing van nieuwe bonnen op 5-Augus- tus de bon 084-vlees vervroegd, nl. met ingang van jl. Zaterdag, geldig verklaard voor de aankoop van 100 gram vlees of een rantsoen vleeswa ren. De geldigheid van deze bon zai eindigen op Zaterdag 28 Augustus. VRIJ OP 31 AUGUSTUS EN 6 SEPTEMBER. Zoals bekend, zal het regeringsjubi leum van H. M. Koningin Wilhelmina worden gevierd op 31 Augustus a.s. De inhuldiging /an H. K. H. Prin ses Juliana als Koningin zal geschie den op 6 September d.a.v. In verband hiermede zal aan het Rijkspersoneel niet alleen op 31 Augustus vrij af worden verleend, doch ook op 6 Sep tember zullen de Rijksdiensten niet functioneren, een en ander voor zover zich daartegen geen dringende rede nen van dienstbelang verzetten. Scholen een extra vrije dag. De Minister van O., K. en W. heeft aan de besturen van scholen voor ge woon lager onderwijs en lager nijver heidsonderwijs doen weten dat de dag waarop te Amsterdam de inhuldi ging van Koningin Juliana zal plaats hebben, nl. 6 September, als extra vrije dag kan worden aangemerkt. De middelbare scholen beginnen het cursusjaar eerst op 7 September, zo dat die vanzelf op de zesde gesloten zijn. PRIJZEN KRENTEN EN/ ROZIJNEN. Voor deze in „vrije” distributie bij de winkeliers beschikbaar komende gedroogde Zuidvruchten gelden de volgende maximum-consumentenprij- zenkrenten 0.22, rozijnen 0.16 per 180 gram. Kantoor voor Abonnementen Fa. ktrtzkbrtnk a co. KLEENZAND 7 - TeL 2872 Ab.prijs ƒ2.50 per baM jaar Franco per post ƒ3.75 per half jaar Ingekomen stukken. Aan mej. T. Kuiken wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openb. 1. school no. 1 met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. Z. h. s. wordt besloten de straat naam Balthusstreekje te wijzigen in Balthuskade. PRIJS VAN RIJST. Voor de rijst waarvoor onlangs een vóór-inleveringsbon voor alle leef tijdsgroepen is bekend gemaakt en welke eind Augustus op koopbon zal worden gedistribueerd, is de maxi- mumverbruikersprijs vastgesteld op 10 cent per 100 gram. Deze prijs is aanzienlijk hoger dan in 1945 tenge volge van de stijging der rijstprijzen. Bovendien werd bij de oude prijsrege ling het artikel rijst gesubsidieerd. Daarentegen wordt wel subsidie voor kindermeel van rijst (rjjstbloem) ge geven, zodat de verbruikersprijs ge lijk blijft aan die van 1945, nl. 0.24 per pakje van 250 gram. Na een minuut gaat het sein omhoog, de locomotief fluit, een rilling vaart door de lange sleep van wagons en langzaam trekt zijn primitief hotel weg. Eerst veel later strompelt Eric naar het station. Rom ford heet het. Hij heeft er geen idee van, waar het ligt. Het is vier uur ’s middags. Twaalf uur heeft de trein hem meegenomen naar een onbekende bestemming. Eric stapt een café binnen, nadat hij bij een kraan op het station al volop water heeft gedronken. Hij bestelt sterke koffie en een stuk „pie” en als zijn eerste honger gestild is, telt hij zijn geld. Hij heeft zes dollar en vijf en dertig cent bij zich. De rest staat op de bank. Zjjn bankboekje zit nog veilig in zijn binnenzak, maar zijn koffer met al zijn kleren staat nog bij de postmeester van Cooksville, het dorp bij het kamp, waar hij zjjn be zittingen had afgegeven, tot hij een nieuw kosthuis gevonden zou hebben. Dan vraagt hij pen en inkt en schrijft naar de postmeester om opzending van zijn koffer en eventuele post naar Romford, waar dat ook ergens mag zijn. Hij schaamt zich ervoor te laten merken, dat hij hoe genaamd niet weet, waar hij is en gaat naar het station terug om in de spoorgids zjjn nieuwe verblijfplaats op te zoeken. Tot zijn verbaasde voldoening ontdekt hij, dat hij 250 mijl in de richting van de westelijke graan- provincies is gereden. Dan toch maar op „harvest excursion” denkt hij. Het moest zeker zo zijn. Vergadering van de raad der ge meente Sneek op Vrijdag 30 Juli ’48. Voorzitter de heer L. Rasterhoff, bur gemeester; secretaris de heer L. Dok- kum, loco-secretaris. Aanwezig 16 leden; afwezig de heer L. Stoelwin- der. Na opening vraagt mevr. Spaan- d e rK o k verlof na afhandeling van de agenda een vraag tot B. en W. te mogen richten over de marktmelk. Dit verzoek wordt toegestaan. Notulen. De notulen van de vergadering van 13 Juli 1948 worden onveranderd vastgesteld. wolken zich samen. Dat ziet er uit naar onweer; en naarmate de lucht drukkender en de hemel dreigender wordt, werken de mannen verbetener. Geen woord valt. Slechts nu en dan een scherp commando aan de paar den. Is de wagen vol, dan rijdt ie, zonder een seconde tijd voor rust te nemen, weg, terwijl over de weg in een stofwolk een lege wagen al weer aan komt draven. Eric vindt het een zeldzaam genoegen te zien werken. Merkwaardig zo snel als het hooi opgeruimd wordt; iedere wagen neemt weer een hele rij oppers mee. Maar ze moeten opschieten om op tijd klaar te zijn. .Dat er onweer komt, kan iedereen zien. Wat is ’t warm! De toeschouwer trekt zjjn schoenen uit en koelt zijn voeten in een beekje, dat een eindje langs de weg loopt. Van daaruit heeft hjj een goed ge zicht op het werk. Lekker, dat koude water! Nu neemt hij er eens zijn gemak van en laat de anderen werken. Wéér is er een wagen vol. Een der mannen zet zijn vork in de grond en stapt met de voerman mee. „Ga maar gauw melken”, hoort Eric de baas roepen, „en kom dan weer terug”. „Tegen die tijd kon het wel eens regenen”, denkt de toeschouwer. „Jammer van het hooi, het is juist zo mooi droog”. Nu schiet het werk minder hard op; het ontbreken van een man vertraagt het tempo ontstel lend naar het oordeel van de peinzende man aan de beekrand. Traag trekt Eric zijn schoenen weer aan. Hij moest maar langzamerhand teruggaan, anders zou hjj zelf de bui nog krijgen. Reeds weegt de hemel zwaar op de aarde. Als hij opstaat, ziet hij het in de verte weer lichten en vele tellen later dringt een flauwe echo van de donder tot hem door. Het is verstikkend benauwd. De drukkende lucht doet het bloed door het lichaam vloeien ate gloeiende lava. Als gehypnotiseerd zijn planten en dieren en akkers. Alles is verstjjfd, verstild, ontzet. Roerloos en ademloos in een ove.hete atmosfeer. Slechts de hooiers bewegen bewegen als bezetenen. Dan schiet een windvlaag als met een wiekslag langs hem heen en scheurt de beklemming. De eerste dikke droppels vallen, langzaam, zwaar, nadrukkelijk. En het laatste' voer hooi is nog maar nauwelijks begonnen Twee tellen later staat Eric naast de wagen en de vork, die hij onderweg heeft opgepikt, steekt verwoed in de ruige lokken hooi. Mannenvrachten beuren zijn ge spierde armen naar boven en de baas, die nauwelijks verbaasd schijnt, zegt alleen; „Werk nodig? Ga je gang”. Zwijgend zwoegen ze gezamenlijk. Na de eerste drup pels is de grote bui uitgebleven. Zullen ze het halen? Zweet druipt in straaltjes langs het gezicht van de „rentenier”. Blaadjes, strootjes, zaadjes, stofjes dwar relen bij elke prik hooi op zijn verzorgd hoofd neer. Binnen tien minuten is hij onherkenbaar smoezelig. Maar de nieuwe boerenknecht denkt alleen aan de na derende bui en het mooie, droge hooi. Er is iets van wilde triomf in de wijze, waarop hij de laatste opper hooi aanvalt. Het kan er nog bij; maar wordt de wagen niet te zwaar? Zullen de paarden dit fantastisch hoog opgeladen voer kunnen trekken? „Vooruit maar!” Het wordt een benauwd ogenblik. De gespierde poten strekken zich, ruggen worden gespannen, het tuig kraakt en de wagen steunt, als was de last te groot. Hoeven klauwen in de dorre grond. Maar de vracht be weegt nauwelijks. Handen grijpen aan de spaken van de wielen; verhitte koppen buigen zich naast de deinende last en langzaam, langzaam rolt de wagen weg, schom- ujefc over Uojfaan en gaten en draak de weg op. De Van heden af kunnen paraplu’s zon der afgifte van textielpunten worden gekocht. Ook voor reparaties en het overtrekken behoeven geen punten meer te worden afgegeven. van zaken betreffende de volksge zondheid. Deze zaak A moeilijk op te lossen. B. en W. zijn reeds lang be zig, maar wanhopen dat ze in deze de steen der wijzen zullen vinden. Zij hebben overwogen de melk te doen mengen met een bepaalde kleurstof, of door bijvoeging van karnemelk. Maar aan beide oplossingen zijn be swaren verbonden. Het eerste middel is onbruikbaar, met karnemelk treedt verzuring op. Op alle andere markten van enige betekenis is een onderzoek ingesteld, terwijl verder contact is gezocht met de Keuringsdienst voor Waren en het Bedrijfschap voor Zui vel. Een oplossing om de melk ter be schikking te stellen van de melk inrichtingen hier ter stede mislukte daar de fabrieken er geen prijs op stelden ze te ontvangen, omdat het tijdstip ongeschikt is en de melk niet aan voldoende eisen beantwoordt. Tenslotte is na overleg met het Be drijfschap voor Zuivel een andere op lossing gevonden door de melk af te leveren aan een inrichting te Leeu warden, die er wel prijs op stelde. Alle oude vergunningen van de melkers op de veemarkt zijn daarna ingetrokken en enkele nieuwe zijn v< >r de tijd van een jaar verleend onder voorwaarde dat de melk moet worden afgeleverd uitsluitend in op de markt geplaatste en voor vervoer naar Leeuwarden be stemde bussen. In de eerste weken deden zich enige moeilijkheden voor omdat de inrichting te Leeuwarden geen voldoende bussen stuurde. Ver volgens is door de politie doorlopend controle uitgeoefend, zodat weinig melk de veemarkt verlaat voor par ticulier gebruik. De laatste tijd wordt er weinig melkvee aangevoerd, 'zodat er ook weinig melk wordt afgeleverd. De bussen uit Leeuwarden zijn dan ook niet geplaatst, maar het is B. en W. bekend, dat de melk, nu de distri butie is opgeheven, alleen voor vee voer gebruikt wordt. B. en W. zien echter geen kans deze kwestie volle dig op te lossen en te bereiken dat geen druppel de markt verlaat en bij particulieren terechtkomt. Mevr. Spaande rK o k repli ceert. De laatste tijd worden de bus- sen clandestien van de veemarkt mee genomen. Bestaat er geen mogelijk heid daarop voldoende controle te houden De Voorzitter zegt: dan moet men concrete feiten noemen. B. en W. hebben hun maatregelen genomen, maar het is niet mogelijk alle uitgan gen af te zetten. Het is verstandig als men dergelijke dingen constateert, ze direct te rapporteren opdat de ver gunningen van de betrokken melkers kunnen worden ingetrokken. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. MAXIMUMPRIJZEN VOOR GEZOUTEN HARING. Met ingang van Maandag 2 Aug. ge’-ten voor gezouten aaring de maxi mumprijzen, welke zijn opgenomen in de Prijzenverordening Haring en Ha- ringproducten 1948. De maximumver- koopprijs voor schoongemaakte, ter plaatse te consumeren haring wordt dan weer 10 cent per stuk. Voor zg. koelhuisharing mag eerst met ingang van 1 October één cent extra worden berekend. EEN TWEEDE BOEZEMGEMAAL? Het rapport van de ontwaterings- commissie der Friese Mij. van Land bouw komt tot de conclusie, dat wil men de waterstand in bedwang hou den ernstig dient overwogen een tweede boezemgemaal te bouwen, het ir. Wouda-gemaal alleen kan het niet aan. Ook wil het rapport een grotere afmaling van de boezem nl. tot 10 F.Z.P. in de wintermaanden (nu 25), terwijl ook in de zomer eerder met afmalen dient begonnen. DE KABINETSFORMATIE. In de laatste dagen van de vorige week heeft dr. Beel de Prinses Regen tes verzocht hem te ontheffen van de hem verstrekte opdracht. Dr. Beel was er dus niet in geslaagd een kabi net te vormen. De Regentes heeft daarop mr. J. R. H. van Schaik, de voorzitter van de Tweede Kamer, op gedragen een kabinet te vormen, welke opdracht deze in beraad hield. UNIFORME BIERGLAZEN. De Nederlandse bierbrouwerijen hebben in overleg met de Horeca-be- drjjven besloten tot invoering van een uniform bierglas. Dit zal het voordeel hebben, dat de caféhouders nu ook een uniforme prijs kunnen berekenen, uiteraard naar gelang van de klasse, waarin zij zijn ingedeeld. Er zullen nu enige millioenen nieuwe bierglazen moeten komen, waarschijnlijk gedeel telijk uit Tsjecho-Slowakije, voor de rest uit Nederland zelf. Het ir niet de bedoeling, dat de uniforme bierglazen gelijktijdig in alle café-bedrijven in gebruik zullen worden genomen. De invoering zal geleidelijk geschieden. Nog slechts 4 weken scheiden ons van deze feesten. Hoewel er reeds veel werk verzet is, zal er ook nog heel wat moeten gebeuren, voordat het comité zich geheel van zijn taak zal hebben gekweten. Het comité prijst zich gelukkig, dat het aan de gevraagde medewerking niet ont breekt. Trouwens willen alle plannen volledig slagen, dan zal ook de hulp van de gehele burgerij noodzakelijk zijn. Wij hebben speciaal het oog op de versieringen van straten, grach ten en gevels. Dit zijn onderdelen, die in buurtverenigings-verband of indi vidueel moeten worden ter hand ge nomen. Verschillende straten hebben hun plannen in dezen gereed, en in verband met tijdige levering van ma terialen raden wij hun, die nog niet tot handelen kwamen, thans ook maatregelen te treffen. Betreffende de gevelversieringen gelden natuur lijk dezelfde motieven, men neme vooral nu reeds zijn maatregelen, op dat er straks geen teleurstelling zij. Soms hoorde men bij vorige gele genheden (speciaal zjj, die steeds op de stoel blijven zitten en zelf nooit iets organiseren, hebben de meeste kritiek) dat er zo weinig in Sneek ge beurde en het feestbetoon er zo matig was. Laat het bij deze bijzondere ge beurtenissen niet zo zjjn! Een 50- jarig regeringsjubileum is uniek in de geschiedenis, terwijl dit thans sa menvalt met het kroningsfeest. Laten we dankbaar zijn, dat wij deze feiten in ons dierbaar Nederland mogen ge denken en vieren, en ieder drage tot een waardig feestvieren hierin naar vermogen zijn steentje bij. Het comité rekent op aller medewerking! Wij kunnen ons indenken, dat men zich afvraagt, wat er in de feestweek dan alzo staat te gebeuren. Zonder nog in details te treden willen wij de plannen in het kort vermelden: NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING. Het C.D.K. deelt mede, dat de bon nen voor werkkleding H6 en L6 tot nader order geldig zijn. Op de bonnen H6 kan men kopen: een overall, een werkpak van drill, keper of satjjn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratoriumjas of een mouwschort. Op de bonnen L6 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van ke per, drill of satijn, beaverteen, Engels leer, manchester of pilo, een kort werkjasje, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H7 t.e.m. H12 en t.e.m. L12 zjjn nog niet geldig. De bonnen Hl t.e.m. H5 en t.e.m. L5 en rantsoenbonnen VC en VD blijven voorlopig geldig. SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteuren: L. KlEZEBRfNK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 - SNEEK In de late namiddag slentert Eric door het zondoor bakken stadje. De brede hoofdstraat is wit bestoven en vrijwel verlaten. Een enkele haastige farmer rijdt gejaagd naar een smid of wagenmaker om een stuk gebroken gereedschap te laten repareren. Eric denkt er nauwelijks aan, hoe hij enkele maanden geleden op een dergelijke manier Beaver Creek was komen binnen stuiven. Hij voelt zich een toerist, een rentenier, die het gedoe van de werkmensen van een afstand en met een zeker welgevallen bekijkt. Dat gedraaf geeft wat leven aan het stadje. Onbekommerd wandelt hij verder. Na de spannende wederwaardigheden van de laatste dagen is het een weelde zorgeloos en werkeloos rond te lopen. Hij is er weer heelhuids doorheengerold en dat vervult hem met een lome voldoening. Als hij een rollende steen is, dan is hij toch van een bijzonder gelukkig en hard soort. Aan het eind van de straat zuigt hij op zjjn gemak een ice-cream-soda leeg. Hij voelt zich volkomen tevreden. De vermoeienissen van de zonderlinge treinreis zjjn al vergeten. Een barbier heeft hem keurig geknipt en geschoren, zijn gezicht met afwisselend hete en koude doeken weldadig verfrist. In het hotelletje, waar hij voor de enkele nachten, dat hij hier zal bljjven, zjjn intrek heeft genomen, heeft hij zich gewassen en zjjn kleren wat uitgeklopt. Nu loopt nij de weg op, naar buiten. Maaimachines knisteren al door het rijpe graan. Op sommige velden zjjn mannen bezig hooi te laden. Snel en zonder ophou den prikken de scherpe vorken in het droge hooi. On- waarschjjnlijk grote vrachten wippen ze van de grond op en stuwen die op de wagen. Ze hebben geen tjjd om op te kijken of om een praatje te maken met een leeg loper langs de weg. Het is heet en ae hebben haast. In de verte pakken 31 Aug. Muzikale rondgangen vlagvertoon padvinders dankdiens ten grote optochten - aubade kano-wedstrijden volksspelen en wedstrijden marswedstrijd gym nastiekverenigingen le opvoering openluchtspel. 1 Sept. Wedstrijden „Sport en Spel” in het sportpark met marsen door de stad Kleuterfeestoptocht au bade tractatie tekenfilmpjes Amicitia Muziekuitvoeringen des avonds. 2 en 3 Sept. Wedstrijden „Sport en Spel” ’s avonds muziekuitvoerin gen Openluchtfilms Gymnas- tiekdemonstraties. 4 Sept, ’s Middags Volksspelen Volksdansen ’s Avonds 2e opvoe ring Openluchtspel na afloop Groot Vuurwerk. 6 Sept. Muzikale rondgangen Vlagvertoon en boomp’a ing Kin- deraubade Défilé Volksspelen Martiniplein Gondelvaart Mu ziekuitvoeringen enz. Dit programma is nog voorlopig. Wanneer het comité slaagt kunnen nog enkele mooie onderdelen worden ingelast. Zoals u ziet is het een rijk geva rieerd programma. Vorige week is een advertentie geplaatst, waarin aan verenigingen en corporaties, die iets willen organiseren werd verzocht, zich aan te melden aan het Secreta riaat Grootzaud 35, telefoon 2063. Enkele verenigingen hebben hieraan gevolg gegeven. Er zijn er nog meer, waarop wordt gerekend. U stelt ons toch niet teleur! ’t Wordt feest in Sneek, en ieder een doet mee! Over de plechtigheden ter gelegen heid van de inhuldiging van H. M. Koningin Juliana op 6 September in de Rijkshoofdstad, Amsterdam, kun nen thans de volgende bjj zonderheden I worden medegedeeld. Na de troonsafstand van H. M. Ko ningin Wilhelmina zal de nieuwe vorstin in de middag van 4 Sep tember haar eerste officiële tocht door Amsterdam maken. Deze rjjtoer, wel ke zich over een lengte van 11 km. zal uitstrekken, zal geschieden in de crème calèche, die ter gelegenheid van de inhuldiging in 1898 door wij len Koningin-Moeder Emma aan haar dochter werd geschonken. Tijdens de ze rit zal Koningin Juliana worden ge ëscorteerd door officieren van voor heen bereden wapenen in ceremonieel tenue en een erewacht van Amster damse burgers in hofrok te paard. Met betrekking tot de inhuldigings plechtigheden in de Nieuwe Kerk te Amsterdam op 6 September (geen „kroning” waarvan de volksmond ten onrechte spreekt, maar inhuldi ging, die echter zeker, zozeer als een kroning, de wezenlijke vorm van ons koningschap aanduidt, want zij is de symbolische handeling die de door erfrecht Koningin geworden vorstin met het volk verbindt) zijn thans de volgende bijzonderheden bekend. Evenals in 1898 zal de vorstin te voet van het Paleis op de Dam naar de Nieuwe Kerk gaan onder een circa 70 meter lange pergola, een baldakijn van de traditionele visnetten, gedra gen door palen die worden vastgehou den door adelborsten en leerlingen van de scholen van reserve-officieren. Een der erewachten bij het Paleis zal, evenals in 1898, worden gevormd door leden van de Verenigde Studen- tencorpora. In de kerk zullen H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard, Prins der Nederlanden, hun zetels in nemen op het troonplatform voor het koorhek. De Koninkljjke Moeder van de nieu we vorstin zal met de drie oudste Prinsesjes aan de rechterzijde van het troonplatform plaats nemen. Ach ter de troon zullen zich de leden van de hofhouding in ambtscostuums scharen. Voor de troon staat de credens tafel, waarop de symbolen van Rijk en Koningschap zjjn uitgestald: de koningskroon, de scepter, de Rijks- appel en de Grondwet. De namen van diegenen die zjjn uit verkoren bjj deze plechtigheid op te treden als wapenkoningen en -herau ten zijn thans vastgesteld. Als koningen van wapenen zjjn aan gewezen de reserve-majoor der infan terie J. B. P. M. de Swart te ’s-Her- togenbosch en de reserve-kolonel der cavalerie jhr. P. Six te Amsterdam, beiden bekend uit het verzet. Als he rauten van wapenen zullen fungeren de ritmeester G. A. van Borssum Buisman te Wassenaar(die in de oorlogsjaren van Engeland uit enige malen boven Nederland is „gedrop- ped”) en mr. Th. graaf van Lynden van Sandenburg te Utrecht zoon van een der herauten van wapenen van 1898. Het rijkszwaard, embleem van het wereldlijk gezag, zal worden gedragen door de luitenant-generaal mr. H. J. Benoemingen. Tot onderwijzer aan de openbare school voor u.l.o., ter voorziening in de vacature A. Terpstra, werd met 14 stemmen benoemd de heer P. J. Daan, onderwijzer aan de openb. school voor u.l.o. te Enschedé. Op no. 2 van de voordracht de heer IJ. Tam- minga, onderwijzer aan Je o.l.s. no. 4 te Sneek worden 2 stemmen uitge bracht. Vervolgens is aan de orde de be noeming van vier leden van het be stuur van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg. Door B. en W. worden aanbevolen: 1. H. Bakker, 2. D. Klijnsma. De heer Bakker wordt met 13 stemmen benoemd. Op de heer Klijnsma wor den 3 stemmen uitgebracht. 2. F. H. P. Ringnalda, J. Mous. De heer Ringnalda wordt met 12 stem men benoemd. Op de heer Mous wor den uitgebracht 3 stemmen, op mevr, v. d. Molen 1 stem. 3. J. H. Wilmink, W. Blom. De heer Wilmink wordt benoemd met 14 stem men. Op mevr. v. d. Molen worden 2 stemmen uitgebracht. 4. Mevr. M. S. SpaanderKok, mevr. G. KuipersArema. Op mevr. SpaanderKok worden 9 stemmen uitgebracht op mevr. KuipersAre ma 4, drie stemmen zijn blanco. Mevr. SpaanderKok is dus gekozen. Marktmelk. Mevr. Spaande rK o k krijgt hierna gelegenheid tot het stellen van de volgende vragen: Is het B. en W. bekend dat de zgn. marktmelk regelmatig aan particu lieren wordt verkocht? Is dit hygië nisch verantwoord en hebben B. en W. er kennis van gekregen dat deze verkoop aanleiding heeft gegeven tot ernstige klachten van de zijde der melktappers? Welke maatregelen denken B. en W. hiertegen te nemen? De Voorzitter antwoordt dat het nodig is dat er op de veemarkt een aantal melkers aanwezig is om de koeien te melken. Om als melker op te kunnen treden heeft men toe stemming van B. en W. nodig, die aan de vergunning een aantal voorwaar den verbinden. Van de zijde van de melkleveranciers zijn klachten binnen gekomen omdat men daar nadeel van ondervindt, waarbij tevens gewezen wordt op de minder gunstige gang

Sneeker Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1