Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Jubileumfeesten - Sneek 3e JAARGANG No. 64 DINSDAG 17 AUGUSTUS 1948 Admiraal aeïfeii Sncekmwcr 12 voets jollen: 1. Lucky Truck, P 3. Kemphaan, M. W. Visser, Paters- zal maken, zal langs route een ere- 1 Sneek; 4-, Jankobus, Th. Pasma Sr., Sneek. R. E. Kantoor 7oor Abonnementen Fa. KIEZEBRLNK Co. KT.F.TNZAND 7 - Pel. 2872 ERE-FRONTEN VAN OFFICIEREN BIJ DE RIJTOER VAN KONINGIN JULIANA. Tijdens de rijtoer, die H. M. Ko ningin Juliana na haar plechtige in- MR. KORTENHORST VOORZITTER TWEEDE KAMER. Ter vervanging van mr. v. Schaik is tot voorzitter van de Tweede Ka mer benoemd mr. Kortenhorst. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Bureau voor Advertenties: Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct. per cn.m. By contract (handels- adv.) lager. -- HULDIGING KARDINAAL DE JONG. Zondag is kardinaal de Jong in ver band met zijn 40-jarig priester-jubi- leum gehuldigd, ’s Morgens om half elf heeft hij in het stadion te Utrecht een mis opgedragen, waarna een hul diging door de katholieke organisaties uit het aartsbisdom volgde. Het ge schenk van de Utrechtse diocese aan de kardinaal bestond uit ’n fonds voor de bouw van een nieuwe kathedraal. BIJZONDERE RAAD VAN CASSATIE. De bijzondere raad van cassatie heeft, evenals in eerste instantie het bijz. hof te Leeuwarden, de voorma lige landwachter P. E. K. tot. de dood straf veroordeeld. K. werd schuldig geacht aan de moord op baron Ha- rinxma thoe Slooten in Februari 1945. Hoewel de vooruitzichten de laat ste dagen niet erg hoopvol waren, zette de Sneek-Week Zaterdag toen uitstekend in. Het was nl. prachtig zonnig weer met een mooie Noord- Noordoostelijke bries, zodat de zeilers hun hart maar konden ophalen. Een groot nadeel was evenwel dat de wed- strijdbanen helemaal bezeild waren. Slechts enkele schepen moesten, bij een geringe dwarreling van de wind een klein slagje maken, maar al de anderen konden maar rustig achter elkaar aan varen, zodat de spanning deze eerste dag geheel ontbrak. Wel werd er af en toe even fel om de lage re plaatsen gestreden, maar in de kopgroepen werd weinig of geen strijd geleverd. Wel hoorden we dat het bij de Regenbogen in groep I nog even gespannen heeft toen Hendriks Al- berda gepasseerd was, maar de oude rust keerde spoedig terug en toen kwam er ook geen verandering meer. Wat deze eerste dag het meeste op viel was de grote nederlaag van de Hollanders in de beide Regenboog- klassen. In de le groep kwamen ze er helemaal niet aan te pas, terwijl in de tweede alleen v. d. Velde uit Den Haag een derde prijs wist te winnen. De Groninger 16 kwadraatzeilers en de bekende Zwollenaar Lukkien speelden weer de eerste viool in de beide A groepen, waarin alleen de Jouster H. v. d. Veen de Friese kleu ren hoog hield door in groep I de tweede te worden achter Joop Helder. In A H was de Leeuwarder Gros de enige Fr!es die mee in de prijzen zat. WEIDLICH KOMT VOOR. De 45-jarige voormalige Duitse presse-referent K. Weidlich, die des tijds in Leeuwarden was, later Beauftragte in Overijssel zal 20 Aug. te Zwolle terecht staan beschuldigd van het doen fusilleren van 3 Neder landers, die zich hadden onttrokken aan graafwerkzaamheden. DE PRINSESJES NAAR DE VLOOTREVUE. Naar men ons Zaterdag meedeelde, zouden de prinsesjes de vlootrevue op het Sneeker meer heden ook bezoe ken. H. M. de Koningin is evenwel verhinderd de revue bij te wonen. achterste gelid los kon werken. De grote verrassing was ongetwij feld de nederlaag van de gebr. Resink in de B.M.-klasse, waarin twee Gro ningers nu de toon aangaven. Dick Resink, anders altijd de primus inter De volledige uitslagen waren: Uitslagen Zondag 15 Aug. Drakenklasse: 1. Victoria, C. N. P. Vader, Alkmaar; 2. Luchtlooper, L. en P. Poorter, Alkmaar. 30 M2 klasse: 1 Valspar-wissel- prijs: Li, Dr. W. F v. d. Meer, Grouw; 2. Sperwer, Herman Geveke, Leeu warden;, 3. Madonna, A. O. van Cal car, Haren; 4. Swealtsje II, S. Bijl- sma, Grouw, st. A. Vollema. Regenboogklasse I: 1. Menno- wisselprijs, Dolfijn, K. Vrolijk, Sneek; 2. Pieterke, Jelle Zwart, Sneek; 3. Eelco, W. Bergsma, Voorburg. Regenboogklasse H: 1. De Bruiser, R. A. v. d. Sluis, Sneek; 2. Beneven- tum, J. Hofland, Rotterdam; 3. Hen- nie, M. Hendriks, Sneek. 22 M2 klasse N.N.W.B.: 1. Maria Mechteld, S. Th. Rijkmans, Meppel; 2. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw ZONDAG. De tweede dag bracht een prach tige topskoelte uit het Zuidwesten en zonneschijn. Ideaal zeilweer dus. maar toch weinig belangstelling op het Kolmeersland. Het lijkt wel dat de mensen alleen nog maar interesse hebben voor de vlootrevue en het ad- deze eerste wedstrijd met 71 punten de leiding veroverde. Friesland was 2e met 66, Overijssel 3e met 38 en Holland in welke groep de Woer denaar de Man door de finish ging 4e met 32. v. d. Steeg diende echter een protest in tegen de Groninger R. Helder, dat. indien het wordt toeg<- wezen, de uitslag aanmerkelijk kan veranderen omdat het de Groningers ongeveer 10 punten kan kosten. In de B.M.klasse waren de Gronin gers sterk favoriet. Bruining en Al- kema gingen nl. als le en 2e over de finish, zodat zij deze eerste ontmoe ting met 11 punten beëindigden. Fries land en Overijsel hadden beide 5. De middagwedstrijden. De 30 M2 klasse bracht een mooie overwinning voor dr. v. d. Meer, die van de derde plaats naar de kop op klom en daardoor tevens beslag legde op de Valspar-wisselprijs, die hij thans reeds driemaal heeft gewonnen. Ir. Zuiderbaan behaalde weer een daverende overwinning in de eerste groep van de Valken. Hij lag nl. ruim 2 minuten voor op de Bu van H. G. van Slooten. In groep H werd de eerstaankomende v. d. Hoef uit Lang weer nog op het laatste moment uit gesloten, toen hij vlak voor de start lijn de Schiedammer de Ridder aan voer, welke overtreding hem zijn ZELFVERZORGERSREGELING. Het Bedrijfschap voor Vee en Vlees deelt mede, dat de administratie van de zelfverzorgersregeling voor vlees binnenkort wordt afgesloten. Zij, die een gunstige beslissing heb ben ontvangen op hun aanvrage voor huisslachting en nog van plan zijn een varken op te leggen, respectieve lijk een schaap voor huisslachting wensen te bestemmen, moeten de plaatselijke bureauhouder op de door deze te houden zit-dag ofwel uiterlijk 25 Augustus a.s. hiervan in kennis stellen. Verzoeken, die na deze datum bin nenkomen, zullen niet meer in behan deling kunnen worden genomen. publiek. Nederland, zo formuleert de heer Drees het, is bereid zijn woord gestand te doen, maar verwacht en verlangt ditzelfde ook van de weder partij. Het kabinet heeft voorts een open oog voor de moeilijke econo mische toestand van ons land. Het wil streven naar verbetering van het buitenlandse handelsverkeer, naar evenwicht in de betalingsbalans, naar een stelselmatige landbouw-, investe- rings-, industriële en conjunctuur- politiek. Geleidelijke inkrimping van het distributie- en verdere overheids apparaat staat op het programma, evenals een sluitende begroting voor het volgende jaar (met uitzondering dan van de kapitaalsuitgaven). In de sociale sector stelt de regering zich voor een constructieve loon- en prijs politiek te voeren. KONINGINNEZEGELS. Ter gelegenheid van het regerings jubileum van H. M. de Koningin, zul len van 31 Augustus t.e.m. 30 Sep tember herdenkingspostzegels met haar beeltenis in de waarden van 10 en 20 cent verkrijgbaar worden ge steld. De kleuren zijn onderscheiden lijk roodachtig-oranje en blauw. Deze bijzondere zegels zijn, ook in het in ternationaal verkeer, voor frankering geldig tot en met 31 December 1949. miraalzeilen op Dinsdag. Op de start- toren had men nu, in tegenstelling met Zaterdag in ’t geheel geen hoofd breken over de richting waarin de banen gevaren moesten worden. De voorgeschreven richting was nl. de mooiste, die men zich denken kon. omdat de banen nu voor de helft op gekruist moesten worden, nl. vanaf de start naar Gossepalen en van de provincale betonning naar de start Geweldige strijd is hier geleverd. Da: begon al vóór de start omdat iedet natuurlijk graag zo hoog mogelijk weg wilde. Vóór de starttoren was het dan ook een gedrang van jewelste en menigmaal klopte bij de toeschou wers die zich hier hadden opgesteld om het schouwspel zo goed mogelijk te kunnen zien, het hart in de keel van spanning, hoe dat gedrang van al die schepen, die als wilde paarden voor de startlijn steigerden, zou aflopen Het ging echter allemaal goed; wel werd er veel geschreeuwd om ruimte en dreigden de deelnemers op elkaar in te botsen, maar op ’t laatste mo ment was er altijd nog wel een gaatje te vinden om het schip er tussen te gooien. Wie het hoogste weg ging, de Kon. Zeilver. Sneek, die zijn Brui ser in de 2e groep ter overwinning voerde. De Hollanders moesten zich tevreden stellen met de 3e plaats in groep I (Bergsma), en de tweede in groep n (Hofland). De 16 M2 eenh.klasse A I bracht een fraaie overwinning voor Siep v. d. Steeg, die zijn beide Groningse con currenten op het laatste kruisrak klopte, maar in A H werd wederom een Groninger winnaar, nl. Wester- hof uit Haren. Tweede in deze klasse was echter de Grouwster Leen. B I bracht eveneens een Friese overwin ning. W. J. van Balen uit Irnsum was hierin nl. de snelste. In B H verbeter de mej. Markovits uit Woerden haar prestatie van Zaterdag, door thans als eerste door de winlijn te gaan. Onze stadgenoot Kees Schaap won in de slecht bezette Toerklasse en kreeg daardoor wederom de Niemeijer-beker die hij ook verleden jaar won, mee raar huis. Om een uur of half vijf werd het na een regenbuitje, erg stil, maar ge lukkig zette de wind spoedig weer door en konden de wedstryden nog vlot beëindigd worden. DE REGERINGSVERKLARING. Het nieuwe kabinet heeft zich Don derdag aan de Tweede Kamer voor gesteld. Minister-president Drees heeft een regeringsverklaring voor gelezen, waarin hij uiteenzette, dat men dit kabinet het beste een pro- gram-ministerie zou kunnen noemen, los van partijen of fracties, doch steu nende op de zedelijke beginselen, die aan onze beschaving ten grondslag liggen. Wat de plannen van de rege ring betreft: zij wil trachten de Indo nesische kwestie zo snel mogelijk tot een voor beide partyen aanvaardbare oplossing te brengen, waarbij zij re kent op de medewerking van de Re- SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteuren: L. K1EZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 - SNEEK .y PRINSET IJK PAAR NAAR AMSTERDAM. Het Prinselijk paar zal zich op 31 Augustus naar de hoofdstad begeven en in het paleis op de Dam vertoeven tot na de feestelijkheden en plechtig heden van regeringsjubileum en in huldiging. Intocht in de Residentie. Koningin Juliana zal op 18 Septem ber haar officiële intocht in Den Haag ■den in de crême-kleurige calèche, waarmede zij ook op 4 September een rijtoer door Amsterdam zal maken. Op 21 September zal H. M. zich per gouden kóets en met groot ceremoni eel naar de Ridderzaal begeven ter opening van de gewone zitting der Staten-Generaal. De verschillende onderdelen van het programma voor de feestweek zijn thans vastgesteld. Nu is het woord aan de inwoners van onze stad, want voor enkele programmapunten ont breekt het nog aan een voldoend aan tal deelnemers. Degenen die heden middag hebben meegedaan aan de Vlootrevue konden constateren welk een grootse aanblik een dergelijke ge beurtenis oplevert en de toeschouwers konden genieten van een onvergetelijk schouwspel. Al de eigenaars van een boot, die deze vanmiddag op één of andere wijze hadden versierd, kunnen zonder veel moeite meedoen aan de Gondelvaart op 6 Sept, a.s., ’s avonds 9 uur. Met wat verlichting of lam pions maakt u het geheel nog veel aantrekkelijker. Van uw medewerking hangt het af of Sneek in deze feest week ook haar naam „Centrum van de Watersport” eer aan zal doen. Geeft u daarom in grote getale schrif telijk op bij mej. H. Cnossen, Oppen- huizerweg 10 of mondeling op 20 Aug. ’s avonds 7.30 uur in Aere Perennius, waar tevens inlichtingen worden ver strekt. Voor de mooist versierde sche pen stelt het comité fraaie luxe voor werpen beschikbaar. Zorgt u nu dat Sneek weer eens kan genieten van een echt ouderwetse gondelvaart. Voor de kanowedstrijd op 31 Aug. ’s middags 2.30 uur kunnen zich nog enkele paren schriftelijk opgeven bij de seer. R. Visser, Singel 78 en te vens mondeling op eerder genoemde datum in Aere Perennius. Verder willen we hier nog even ver melden dat voor de gecostumeerde handbalwedstrijd tevens nog vier me dailles beschikbaar zyn gesteld voor de beste spelers van het veld en één medaille voor het mooiste costuum. Comité Regeringsjubileum en Kroningsfeesten te Sneek Sub-comité afd. Jeugd. ADMIRAALZEILEN OP HET SNEEKER MEER OP 27 JULI 1913. Groningen 71, Friesland 66, Overijsel 38, Holland 32 (behoudens protest). Groepswedstrijden B.M.klasse: Gro ningen 11, Friesland 5, Overijsel 5. daarmee tevens de Menno-wisselbeker j Orbo, Gez. G. en T. de Jong, Drachten, won omdat hij de baan pl.m. 10 minu- Valkenklasse H: 1. Josyta, W. A. top-prestatie de Ridder, Schiedam;‘2. Snow White, F. J. Tromp, Sneek, st. P. v. d. Werf; Ab.prys 2.50 per nali jaar Franco per post ƒ3.75 per half jaar Uitslagen Zaterdag 14 Aug. Drakenklasse: 1. ’t Hondsbosch, J. W. Boersma, Alkmaar; 2. Luchtloo per, L. en P. Poorter, Alkmaar. 30 M2 klasse N.N.W.B. 1. Tsjerk Hiddes, Mr. W. Hoekstra, Mantgum; 2. Sperwer, Herman Geveke, Leeu warden; 3. Madonna, A. O. van Cal car, Haren. Regenboogklasse, groep I: 1. Dol fijn, K. Vrolijk Fzn., Sneek; 2. Algri, J. Alberda, Sneek; 3. Hennie, M. Hen driks, Sneek; 4. De Bruiser, R. A. v. d. Sluis, Sneek. Regenboogklasse groep H: 1. Jan van Gent, Dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek 2. Hendrika, D. Oppenhuizen, Sneek; 3. Duke, J. C. v. d. Velde, Den Haag. 22 M2 klasse N.N.W.B.: 1. Storm vogel, J. Wiersma, Leeuwarden2. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw; 3.J had natuurlijk de beste kansen, wie Flying Dutchman, H. Zijlstra, Joure; 4. Maria Mechteld, S. Th. Rijkmans, Meppel. Pampusklasse1. Eider, B. Ouwer- kerk, Leiden; 2. Wederik, J. Nieuwen huis, Sneek; 3. Ruiter, R. Reitsma, Witmarsum; 4. Ljip, P. de Jong, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse A I: 1. Fenris, Joop Helder, Paterswolde; 2. Butterfly, H. v. d. Veen, Joure; 3. Karekiet, W. Visser, Paterswolde; 4. Riemke, J. B. Vegter, Groningen. 16 M2 Eenheidsklasse A II: 1. Kemphaan, M. W. Visser, Paterswol de, st. K. H. Lukkien, Zwolle; 2. Fa- vonius, Jaap Helder, Paterswolde; 3. Whirlwind, K. Smid, Groningen; 4. Anneke, T. IJntema, Roordahuizum, st. B. J. Gros, Leeuwarden. 16 M2 Eenheidsklasse B I: 1. Fa- vorita, J. v. d. Zee, Kampen; 2. Sont afzetting gevormd worden bestaande uit onderdelen van de Kon. Marine, de Kon. Landmacht en de Luchtstrijd krachten. Hierbij zal o.m. een aantal ere- fronten van officieren worden opge steld. Het ligt in de bedoeling, ook de reserve-officieren die thans niet in actieve dienst zijn echter niet de J oud-officieren in de gelegenheid te stellen deel uit te maken van deze ere-fronten. Reserve-officieren, die hiervan ge bruik wensen te maken, wm"dt ver zocht zich vóór 21 Augustus a.s. schriftelijk op te geven aan de garni zoenscommandant te Den wolde, st. K. H. Lukkien; 4. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse A H: 1. Van Speyk, H. Westerhof, Haren2. Wido. S. Leen, Grouw; 3. Schelm, C. J. Veg ter, Groningen; 4. Ali, Fokke Jansma, Grouw. 16 M2 Eenheidsklasse B I: 1. Mi- chiel de Ruyter, W. J. van Ealen, Irn- sum; 2. Roerdomp, A. Stencker, St. Nicolaasga, st. F. Gerlofs; 3. Vlerk. R. Zandstra, Drachten; 4. Aegir, de Boer, Akkrum; 5. Mallemok, Kussendrager, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse B II: Woelwater, mej. Markovits, Woerden; !zoenssommandant te Den Haag> 2;:l°nA™’ Groenhovenstraat 3, onder vermelding van naam, adres, rang, wapen of dienstvak en of de deelname zal ge schieden in het oude ceremoniële te nue, service-dress of battle-dress. Deelname in het oude veldtenue (grijze uniform) is niet toegestaan. Aan de deelnemers kunnen geen reis- of andere kosten vergoed worden. Na de aanmelding zullen nadere instruc ties worden verstrekt. Sneek-Week uitstekend ingezet III, S. Gaastra, Workum, st. P. Gaas tra; 3. Aegir, R. de Boer, Akkrum; 4. Ri, E. v. d. Veen, Leeuwarden; 5. Mi grant, H. Nijdam, Leeuwarden. 16 M2 Eenheidsklasse BH: 1. De Vrijheid, D. de Haan, Sneek; 2. Woel water, mej. Markovits, Woerden; 3. Somero, J. Koopmans, Enschedé; 4. Drijfhoutje, J. B. Stronkhorst, Gro ningen; 5. Happy, mej. B. C. Kuipers, Sneek. Valkenklasse Groep I: 1. Rirette, R. Mulder, Langweer; 2. Bu, H. G. van Slooten, Leeuwarden; 3. Fiamet- ta, J. van Slooten, Leeuwarden; 4. Josyta, W. A. de Ridder, Schiedam. Valkenklasse groep II: 1. Whippet. Ir. H. F. Zuiderbaan, Gouda; 2. Bufra, P. van Buren, Rotterdam; 3. Vier Winden, H. Snoeck, Den Haag; 4. Accipiter, J. C. Lichtenauer, Utrecht. 16 M2 Toerklasse: 1. Dolfijn, S. Haagsma, Oudega (W.); 2. Tiny, G. v. Reekum, Sneek. Schouwen 4.15 X 1.42 m.1. Meer kol, F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2 Zeillust, M. Tromp Visser, Deventer; 3. De Jonge Jouke, R. J. van Wieren. Nijhuizum. 12 M2. Sharpiesklasse: 1. Rap. P Miedema, Hoogezand. B.M klasse: 1. Wetterwille III, Jan Bruining, Midlaren; 2. Hirondelle Jan G. Alsema Zuidlaren; 3. Meteoor TT Dick Resink, Zutphen; 4. Fuut, C. de Jong, Capelle a. d. IJssel. Vrijheidsklasse: 1. Th. J. v. Tol Uitgeest; 2. Vrijheidsklasser, J. v. d. Meulen, Joure; 3. Frij, Dr. T. S. Goin Hij wist het echter niet verder te 1 ga, IJlst. brengen dan de 4e plaats achter Luk- Olympia jollen1. Popeye, mej. A. kien, Jaap Helder en K. Smid. N. van Gooi, Amsterdam; 2. Fram, P In de eenheidsklasse B I was de Vlaskamp, Sneek; 3. Paddeltje, H. Kampenaar v. d. Zee de snelste; in Bos, Groningen. B H onze stadgenoot Dirk de Haan, die het heel wat beter deed dan zijn Hellema, Koog a. d. Zaan; 2. Mistral, vader, die zich in A II niet uit het B. P. Hageman, Leiderdorp; 3. Tip- peltje II, H. van der Weiden, Haar lem. Larkfn: 1. O.K., J. D. Meijer, Ap- pingedam; 2. Indra, K. van Ommen, Groningen. Gemengde klasse: 1. Vagebond, P. pares in dit gezelschap, moest zich Cnossen, Sneek; 2. Tjicla, E. en S. v. nu met de 3e plaats tevreden stellen; d. Zee, Sneek; 3. Libel III, G. Bo’ma. zijn broer kwam er niet eens aan te pas. De strijd in dc Schouwen bracht enige spanning doordat Atsma bij de start teruggeroepen werd en dus met een achterstand begon. Hij zette de tanden echter op elkaar en liep zijn achterstand snel in, waarna de een na de ander gepasseerd werd en hij ten slotte toch nog als eerste eindigde. Een schitterende prestatie! Nellie van Gooi behaalde tenslotte weer een sprekende overwinning in de Olympiajollen waarin Piet Vlaskamp zeer eervol de tweede plaats bezette. Overigens leverde deze eerste dag weinig op dat de moeite van het ver melden waard was, zodat wij verder met de uitslagen volstaan. Deze wa ren: Migrant, H. Nijdam, Leeuwarden; 4. Ciconia, P. de Dood, st. W. de Dood. I Sneek; 5. Insulinde, R. Elsinga, Ber gum, st. E. E. Zijlstra. Valkenklasse I: 1. Whippet. Tr. H. overwinning kostte. De eerste prijs 1 Zuiderbaan, Gouda; 2. Bu, H. G. ging nu naar Schiedam. j van Slooten, Leeuwarden; 3. Bufra. De beide Regenboogklassen lever- B- van Buren, Rotterdam; 4. Rirette, den weer fraaie Friese overwinningen B. Mulder, Langweer. op. In de eerste groep zorgde Klaas Vrolijk zelfs voor een door in de laatste route van achteren af op te klimmen tot de eerste plaats, 3. Paludanus, Ir. A. W. v. d. Poel, wat zó snel in zijn werk ging, dat hij Sneek, st. mej. J. M. v. d. Poel; 4. W. rt rt n Kw, a! T. .1... .1— J a Trr I 1. 16 M2 Toerklasse: 1 Niemeijer ten sneller voer dan de voorzitter van 1 wisselbeker, Gerie, C. W. Schaap. Sneek; 2. Tiny, J. R. v. Reekum, Sneek, st. G. v. Reekum. 12 M2 Sharpieklasse1. Rap, P. Miedema, Hoogezand; 2. Hinde, G. M. M. Langezaal, Den Haag. B.M.-klasse: 1. Wetterwille Hl, Jan Bruining, Midlaren; 2. Meteoor II, Dick Resink, Zutphen; 3. Narval TT. A. Visser, Heerenveen; 4. Geja n, H. A. J. Resink, Enschedé. Vrijheidsklasse: 1. Th. J. v. Tol. Uitgeest; 2. Elizabeth, C. Valk, Leeu warden; 3. Frij, Dr. T. S. Goinga IJlst. Olympiajollen: 1 wisselprijs Paddeltje, H. Bos, Groningen; 2. Po peye, mej. A. N. v. Gooi, Amsterdam 3. Willem Gozewijn n, W. A. C. Mete lerkamp Cappenberg, Amsterdam. 12 voets Jollen: 1. Bolsbeke- Mistral, B. P. Hageman, Leiderdorp 2. Lucky Truck, P. Hellema, Koog a d. Zaan; 3. Tippelt je H, H. v. d. Wei den, Haarlem. Larken: 1. Keiroc wisselprijs O.K., J. D. Meijer, Appingedam; 2. ’t Watergeusje, J. v. d. Veen, Leeuwaï den; 3. Bounty, C. de Bie, Schalk haar, st. mej. E. E. V. de Bie. Groepswedstrijden 16 M2 klasse er tussen in of er onder lag kreeg een titanenstrijd te voeren om er weer goed tussen uit te komen, en een betere positie te veroveren. Kolommen zou je kunnen schrijven alleen al over de strijd op dat ene korte stuk van de start naar Gosse palen waarop op het ene moment kan sen geschapen, op het andere moment kansen verloren gingen, en waarop» het alleruiterste gevraagd werd van de capaciteiten van de zeilers, die hier moesten tonen wat ze waard waren. Een enorm verschil met de eerste dag. maar veel aantrekkelijker voor de toe schouwers die hier het mooiste van het mooiste kregen te aanschouwen Wat moet het hun, die er niet ge weest zyn spijten dat ze deze dag ge mist hebben! De groeprswedstrijden. ’s Morgens om half elf startten de 16 kwadraatmeters reeds voor de groepswedstrijden. Op Holland na, dat een wegblijver telde, veroorzaakt door pech, waren alle groepen compleet. De start was schitterend. Na de eerste route had Friesland jle leiding met 76 punten tegen Groningen 60, Overijsel 39 en Holland 33, maar in de tweede zakten enkele Friezen zo ver af dat, ofschoon Bauke de Haan en Siep v. d. Steeg als eerste en tweede aan kwamen, de voorsprong van de Friese groep verloren ging en Groningen in 3. Windekind, M. Castelein, Leeuwar den; 4. Stormvogel, S. J. Wiersma, st. J. Wiersma, Leeuwarden. Pampusklasse: 1. Eider, B. Ouwer- kerk, Leiden; 2. Weerhaan, H. Bak ker, Sneek; 3. Wederik, st. J. Nieu wenhuis, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse A I: 1. Bet ty, Siep v. d. Seeg, Leeuwarden; 2. Favonius, Jaap Helder, Paterswolde; huldiging op 6 Sept, door Amsterdam s-:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1