DE CANADESE ERFENIS Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1 KONINGIN JULIANA dank. Opheffing Burgerlijk Armbestuur te Sneek en Installatie leden van de Gemeentelijke Instelling voor Sociale Zorg. 3e JAARGANG No. 7Z zijn van J 1 Soest dijk, 2 October 1948. (w.g.) JULIANA. VIJF EN TWINTIG TEXTIEL PUNTEN. Met ingang van 1 October zjjn weer 25 textielpunten van de kaart VA 804 geldig verklaard. Het zjjn de bonnen: textiel N vijf punten, textiel reserve N ter waarde van 10 punten, textiel N één punt en textiel P één punt. Wij vestigen er nog de aandacht op, dat de bonnen P vijf punten en re serve P dus voorlopig nog niet aan gewezen zijn. Deze bonnen dienen wel bewaard te worden. De bonnen L vijf punten en M vijf punten, reserve L en reserve M zullen niet worden aange wezen en kunnen dus vernietigd wor den. HET VLEESKANTSOEN HERSTELD. Met onmiddellijke ingang is de bon 245 Vlees (A-, B- en C-kaarten) aan gewezen voor het kopen van 100 gram vlees en vleeswaren. Deze bon is gel dig tot en met 9 October 1948. Door deze aanwijzing en die van 27 Sept. (100 gram vlees voor alle leeftijds groepen) is, dank zij de verbeterde jl. af het normale .vleesrantsoen van 200 gram vlees per week hersteld. EXTRA-KOLEN GROTE GEZINNEN. Voor een extra-rantsoen van twee eenheden vaste brandstoffen zullen in aanmerking komen gezinnen die op 1 October uit acht of meer personen bestaan (inwonend personeel en ge zinsleden, die op het tijdstip van uit reiking in gemeenschappelijke verzor ging zijn, inbegrepen). Belanghebben den moeten zich tussen 4 en 23 Oct. op plaatselijk nader te bepalen dagen tot de distributiedienst wenden onder overlegging van alle stamkaarten. WAARDEBONNEN VOOR CONSUMENTENCREDIET GELDIG Wethouder de Groot aan het woord. Wethouder de Groot herinnerde eveneens aan de grote verandering die de armenzorg in de loop van de tien tallen jaren die achter ons liggen heeft ondergaan. Heei vroeger was het de vrees dat de arme, die niet in zijn onderhoud kon voorzien, tot dief stal zou overgaan. De hulp die op die manier aan de armen werd gegeven was dus meer een hulp voor het over blijvende gedeelte van de bevolking. Spr. kwam dezer dagen nog een ge schrift tegen uit 1813, gericht aan de directeur van het postkantoor, die een gift kreeg van 100 francs met het verzoek die aan monsieur le maire te overhandigen teneinde ze aan de armen over te dragen. Dat was na tuurlijk een druppel op de gloeiende plaat want in die tijd telde Sneek 5500 inwoners, waarvan 600 op de steun van de Armvoogdij waren aan gewezen. En er zijn tjjden geweest dat dat aantal nog veel groter was. Sinds die tijd is er echter veel veran derd, maar zijn er ook veel ups en downs in de armenzorg geweest. Ook het oude Armbestuur heeft heel veel meegemaakt, o.a. de werklozensteun die hoge eisen aan de leden stelde. Maar aan het karakter van de steun is eveneens heel veel veranderd Heel veel arbeiders gingen vroeger de een of andere keer gebukt onder de werkloosheid en daardoor onder de armoede, terwijl ook in de ziekten, die destijc's veel in de arbeidersgezin nen rondwaarden, door de hygiënische maatregelen veel verandering is ge komen. Waren het vroeger dus veelal de werklozen die gesteund moesten worden, op dit ogenblik is dat veel minder het geval, omdat de werkloos heid een steeds kleinere rol gaat spe len. Een andere tak van de bevolking die vroeger op. armenzorg was aange wezen waren de ouden van dagen, maar thans zijn deze gelukkig niet meer in hoofdzaak van de steun van het burgerljjk armbestuur afhanke lijk, omdat de zorg voor de ouden van dagen, dank zjj de maatregelen van de regering, ook op een ander plan is gekomen. Het karakter van het arm huis, thans Stadsverzorgingshuis, is daardoor thans ook, èn hopeljjk voor goed, veranderd. De evolutie van de tijd heeft op dit alles haar stempel ge drukt, en daarom is het goed 3ien Kantoor /oor Abonnementen j?a_ KIEZEBRXNK Co. KT .TCTNTZAND 1 TeL 2872 Ab.prfls 2.50 por bail jaar B'ranoo per post ƒ8.75 per half jaar Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Bureau voor Advertenties: Pa. DRLTFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct. per m.m. B(j contract (handels- adv.) lager. Het Centraal Bureau voor het con- sumentencrediet vestigt er de aan dacht op, dat de nieuwe- waardebon nen voor het consumentencrediet met ingang van 1 Oct. 1948 geldig zijn. EI ERLE VERING. De Provinciale Voedselcommissaris voor Friesland maakt bekend dat in gevolge het „Inleveringsbesluit Eie- den 1948-1949” elke pluimveehouder verplicht is in het tijdvak van 26 September 19481 Maart 19^9 alle leverbare eieren, die zijn kippen of eenden produceren, in te leveren bij een verzamelaar, behalve de eieren welke bestemd zijn voor eigen gezins- verbruik. Hare Majesteit Koningin Juliana brengt het volgende ter kennis van de bevolking: Iet is mij een behoefte allen van harte dank te zeggen, die in zo velerlei vorm getoond hebben, mee te leven met mijn beëdiging en in huldiging. Het zeer grote aantal gelukwensen uit Nederland, de Overzeese Ge biedsdelen en het buitenland, maakt het practisch niet mogelijk, ieder persoonlijk te bedanken, zo als ik zo gaarne had gedaan, doch u moogt ervan overtuigd zijn, hoe zeer deze dingen ons allen goed hebben gedaan en gesterkt heb ben, waardoor de voorbije weken voor ons onvergetelijk werden. 46 Een ogenblik later boldert het Fordje naar beneden. Midden op de helling ligt een plek sneeuw. Hardgereden door de auto’s. Met een flinke vaart stuift Evelyn er overheen. „Kijk”, zegt ze, „nu kun je ons land beter zien”, en zwaait met haar rechterarm langs Erics gezicht. Speels houdt hjj haar arm vast en als ze die terugtrekt, zwenkt onwillekeurig het stuur. De auto draait plotse ling scheef op de spiegelgladde weg. Evelyn gooit het stuur om en de lichte wagen maakt een volle slag rond. Verstrakt van schrik zitten ze op eens beiden doodstil, hun voeten trappen krampachtig tegen het houten schot van de cabine aan, alsof ze de dolle beweging daarmee kunnen stuiten. Als een tol draait de Ford in het rond, glijdt al draaiend van de weg af, wordt even geremd door de rulle sneeuw op de berm enplompt dan in een diepe kuil ter zijde, die volgestoven is met losse sneeuw. Eric knippert even met de ogen. Hij ziet niets dan een witte massa aan alle kanten. Naast hem zit Evelyn doodsbleek. „Mankeert jou iets?” „Ik weet ’t niet”. „Ik geloof, dat er niets gebeurd is”. „De motor draait nog!” „Weet jij, vat onder en wat boven is?” „Nee, maar we staan in ieder geval niet op ons hoofd, want dan zouden we in de kap liggen”. „Ja, dat is zo”. Nu trekt er een glimlach over Evely gezicht. „Dan zijn we loodrecht naar beneden geval! „En de sneeuw heeft ons opgevangen”, „In een donzen bedje”. Plotseling schateren ze belden van het lachen. Eric en ze springen ieder aan een kant in het oude wagentje, lat verder naar omlaag zeilt, alsof er geen onderbreking is geweest. Maar er schijnen nieuwe passagiers in te zitten. In plaats van de twee gewild vrolijke gezichten van vóór de tuimeling, toen geen van beiden precies wist welke houding aan te nemen. Nu stralende ogen, hoge kleuren en een lichte, welhaast roekeloze aanslag van het stuurwiel, die het Fordje bijna elegant over de winterse weg drijft. Zo komen ze op de boerderij aan, waar Jack spot tende glimlach op ’t gezicht met de armen over elkaar op zjjn spijker staat te kluiven. „Ik ben nieuws gierig”, denkt hij, „hoe ’t deze keer zal aflopen”. Maar hjj is dankbaar, dat Eric komt. Nu kunnen ze de hele zaak meteen regelen; Evelyn heeft immers eindelijk de boerderij verkocht aan Edmond. En opgewekt begroet hij de veelbenijde, veel vervloekte. schikbaar stelt. HarteHjk dank bracht spr. vervolgens aan de leden van het voormalige Armbestuur, van wie de drie oudsten hier helaas niet aanwezig zijn, maar die lang dienst hebben ge daan. Eén van hen, de heer Zandstra, zelfs vanaf 1922, en in al die jaren heeft hij zijn ziel in dat werk gelegd. Maar ook de heren Piersma en Hof- stra hebben heel veel goed werk ge daan, waarbij de heer Hofstra altijd geprobeerd heeft de mensen tevens omhoog te halen. En de beide heren, die mee overgaan, treden wij met ver trouwen tegemoet, omdat ook zij hun werk steeds op voorbeeldige wijze heb ben verricht. Maar ook zij, die voor de tijd zijn heengegaan hebben hun vaak ondankbare taak met ere ver vuld, ofschoon ze daarvoor niet altijd waardering hebben ondervonden. Het werk dat wij thans gaan doen leidt echter ook niqt altijd tot dankbaar heid. Daarom moet het trouwens ook niet gebeuren; wij moeten het doen uit innerlijke aandrang en medege voelen met hen die in nood verkeren. Spr. eindigde met de hoop uit te spre ken dat het de nieuwe instelling ge geven zal zijn veel voor hen, die op haar zijn aangewezen te doen, en dat er ook resultaten geboekt zullen wor den, in ’t bijzonder in de a-sociale ge zinnen. De heer B o e ij e n g a bracht nog in het midden dat de commissie nog niet volledig is, daar de heei Hiem- stra, die in de laatste raadsvergade ring werd benoemd, op het aller laatste ogenblik heeft bedankt, zodat voor het 5e lid een nieuwe benoeming moet plaats hebben. Na het drinken van een kopje thee, werd het open bare gedeelte van de bijeenkomst ge sloten. PRIJZEN VAN SCHEERMESJES, INLANDSE SIGARETTEN EN KERFTABAK VRIJ. De prijzen van scheermesjes, in landse sigaretten en kerftabak thans vrijgelaten. VRIJ BROOD TE PARIJS. De Franse bakkers hebben een op lossing gevonden voor het brood- probleem. In bijna geheel Frankrijk, vleesaanvoer, te rekenen van 19 Sept, ook te Parijs, hebben zij besloten, dat de klanten in het vervolg in het begin van de maand hun bonnen zullen kun nen inleveren bij de bakkerij hunner keuze en dan de rest van de maand net zoveel brood zullen kunnen kopen als zij willen. De bakkers zijn nl. van mening dat het rantsoen 350 gram per dag groot genoeg is om in aller behoefte te voorzien. mede nemen wij afscheid van het oude bestuur. In het nieuwe keren niet terug de heren Zandstra, Pier sma en Hofstra, mannen vergrijsd in het mooie werk der armenverzorging, arbeid die helaas ook vele teleurstel lingen kent. Zij gaven tot op gevor derde leeftijd belangloos veel tijd en moeite, waarvoor warme dank na mens Gemeentebestuur en burgerij. De twee jongste leden van het oude bestuur gaan n het nieuwe over. Daarin ligt enerzijds eerbied voor het werk onder de oude bestuursvorm, anderzijds de wenselijkheid om de op gedane ervaring in het nieuwe college te benutten. Met de wens dat het nieuwe bestuur even vruchtbaar mag zijn, verklaren wij dit voor geïnstal leerd. SUIKER NOG NIET VRIJ IN BELGIE. De Belgische regering was plan de suiker van de bon te brengen, de prijs zou dan 30 ct. per K.G. ho ger worden. On protesten van werk- nemerszijde tegen deze verhoging heeft zij besloten de suiker voorlopig op de bon te houden. Ook de werknemersorganisaties hier te lande hebben de kwestie der verlaging der subsidies op verbruiks- goederen en de daaruit voortvloeien de prijsstijging onder het oog geno men. Zij hebben onze regering er op gewezen dat de prijsverhoging niet ten laste mag komen van de arbei dende bevolking, noch dat een dusda nige prijspolitiek gevoerd mag wor den, die tengevolge zou hebben, dat bepaalde artikelen van betere kwali teit alleen binnen het bereik vallen van de koopkracht der beter gesitu eerden. SCHEERZEEPBONNEN ONGELDIG. De bonnen Reserve E Tabak der tabakskaarten QA 808, die recht ge ven op een rantsoen scheerzeep, zijn na 9 October a.s. niet meer geldig. Eric trekt zijn hoofd weer naar binnen. „Kom, Evelyn, we moeten zien, dat we uit dit sneeuwgat komen. Kun jij de deur openkrijgen aan jouw kant?” „Dat zal wel gaan”. „Vooruit dan maar. Ik had helemaal vergeten, dat we hier naar beneden getuimeld waren. Maai’ ik durf er zo maar niet uit. Geef me eerst nog een zoen”. Lachend steekt Evelyn hem haar lippen toe. „En nu proberen we ieder aan een kant uit de sneeuw te komen”. Rood en vrolijk worstelen ze zich door de droge, lichte sneeuw heen, die een opwekkende tinteling in gezicht en handen geeft. Even later staan ,;e weer op de berm, een vijftien meter lager dan de plek, waar ze van de weg afgegleden zijn. Als de chauffeur het paartje tegen de sneeuwbank op ziet klauteren, trekt een brede ach over zijn gezicht. „Jullie wilden zeker vrijende doodvriezen. Heb je geen sneeuwkettingen „Nee”, zegt Evelyn. „Nou, zelfs mét sneeuwkettingen is chaufferen levens gevaarlijk, als je verliefd bent”. Eric doet, of hij niets hoort. „We hebben, geloof ik, wel een deken in de wagen, is ’t niet, Evelyn?” „Ja, die kunnen we onder de wielen leggen*. „Laat maar. Ik heb wel een lange sleepketting bjj me. Ik trek je er wel uit”. Met handen en voeten maken ze met hun drieën ruim baan en enkele minuten later komt het Fordje weer bibberend op de weg. Op zijn gemak haakt de chauffeur de ketting los en bergt hem op. Dan stapt hij in zjjn wagen, zwaait nog eens en gooit de zware motor in zijn eerste versnelling. „Bedankt hoor!" „Niet te danken, maar leg een beetje sneeuw op je hoofd. Dat helpt wel eens, als je ’t erg te pakken hebt”. Grinnekend start de chauffeur, de twee gestranden kjjken hem lachend na. „Daar gaan we weer”, roept DINSDAG 5 OCTOBER 1948 Redacteuren: L. KIEZEBRINK en C. SMIT Redactie-adresKLEINZAND 7 - SNEEK ’s Middags lopen ze met hun drieën over het land. Ze bekijken de stal met de beesten, de voorraden winter- voer, de besneeuwde velden. Maar over de boerderij wordt niet gesproken. Het is Eric, die aan het woord is. Hij vertelt hohderd uit van zijn ervaringen en avonturen; hjj haalt geschiedenissen op, die anderen hem weer verteld hebben. Evelyn en Jack luisteren. Gezamenlijk lopen ze over erf en land zonder er bij zondere aandacht aan te schenken. Vooral Evelyn schjjnt een onverzadigbare nieuwsgierigheid te hebben naar verhalen uit het ruwe trekkersleven, zo zelfs, dat Jack er zich over verwondert. Hij vraagt zichzelf af, of dat nu belangstelling voor Erics omzwervingen is of dat ze werkelijk een hevige sympathie voor de beweging van rollende stenen blijkt te bezitten. Jack verbaast zich, maar zegt niets. Hij hoort liever Eric vertellen, van wat buiten in de wereld gebeurt, dan het over bekende relaai n h.i z1.. jrg op de boerderjj. Wordt vervolgd. Met Ingang van 1 Oct. jl. werd de opheffing van het Burg. Armbestuur, waartoe de Raad onzer gemeente on langs besloot, een feit, en op dat zelfde tijdstip trad de Gemeentelijke Instelling voor Sociale Zorg in wer king. Ter gelegenheid van deze overgang werd Donderdagavond in de kleine Raadszaal van het Stadhuis een bij eenkomst gehouden, waarbij aanwe zig waren de loco-buigemeester F. Boeijenga, wethouder J. de Groot, voorzitter van de nieuwe Instelling, de gemeente-secretaris K. Koster, de leden van de commissie voor sociale zorg, mevr. SpaanderKok en de heren Bakker en Ringnalda, alsmede de heren Trenning, commies van de afd. sociale zaken, tevens secretaris penningmeester van de nieuwe Instel ling, en v. d. Meulen, v.m. secr.-boek- houder van het B.A., thans eveneens als ambtenaar aan de nieuwe instan tie verbonden. Nadat de heer Boeijenga had medegedeeld, dat de bedoeling van deze bijeenkomst is om het publiek te vertellen dat hier op 1 October een verandering heeft plaats gehad, hield hij de volgende rede: Rede loco-burgemeester Boeijenga. Het Dag. Bestuur heeft in deze ver gadering bijeen geroepen: het funge rend Burg. Armbestuur, met de secr.- boekhouder en het bestuur van de nieuwe „Instelling voor Sociale Zorg” met de secr.-penningmeester. Wij zijn hier bijeen om een begin te maken met de uitvoering van ’s raads be sluiten, tot reorganisatie van het Armwezen en tot coördinatie van de onderscheidene vormen van Over heidssteun. Dat brengt mee dat wij afscheid nemen van het oude bestuur en overgaan tot installatie van het nieuwe. Ik moge beginnen met een woord van grote dank aan de Burg. Armbesturen, die gedurende een reeks van jaren met de secr.-boek- houders, op zo uitnemende wijze hun taak hebben vervuld. Armver zorging is een van de moeilijkste be zigheden in het publieke leven. Er behoort toe wijsheid, mensenkennis, sociaal gevoel, bewogenheid, maar ook, zo nodig, een strakke corrige rende hand. Aan die opdracht hebt gij, mijne heren en vele van uw voor gangers, voldaan en daarvoor breng ik u, namens het Gemeentebestuur hulde. De overgang naar een nieuwe bestuursvorm heeft dan ook niet een persoonlijke, maar een zakelijke grondslag. Zij is gekozen overeenkom stig de behoefte van de tijd. Een over gang overigens die geen principiële maar practische betekenis heeft. Im mers is gehandhaafd een Burgerlijke instelling van weldadigheid. Waarom dan een andere vorm? Al vele jaren werd in de kring van de raad er op gewezen dat het gemeentebestuur weinig of geen invloed had op de be steding der armengelden. De enige taak was het goedkeuren van begro ting en rekening. Gezien de grote omvang v. d. armenzorg in de laatste FEUILLETON. jaren en het hoge bedrag der subsidie over 1947 1%, ton werd dit min der juist geacht. Nu bij de reorgani satie een lid van het Dag. Bestuur met het voorzitterschap wordt belast, komt er nauwer contact met B. en W. en de Raad. En daardoor de zo zeer gewenste invloed op de gang van zaken. Naast de gewone armenzorg bestaan er momenteel nog vele andere vormen van Overheidssteun: de over- bruggings- en sociale bijstandregeling, hulp aan oorlogsslachtoffers, gede- mobiliserden enz. Het is practisch zeer nodig gebleken al deze diensten onder één dak te verzorgen, al blijft er de gewenste scheiding. En zo wordt dan de nieuwe „Instelling voor soci ale zorg” (uitvoering der Armenwet) administratief ondergebracht bij de afd. Sociale Zaken der Gemeente secretarie. Het ligt voorts in de be doeling de Armenwet uit te voeren overeenkomstig de behoeften van de tijd. De oude Armenwet beschouwde deze zorg als politiemaatregel. Een arme moest wel worden geholpen, anders kon hij zich eens vergrijpen aan eens anders goed. Die opvatting behoort gelukkig reeds lang tot het verleden. Daarna was de leidende ge dachte „het noodzakelijk verschaffen van levensonderhoud”. In onze tijd is er terecht een streven dat verder rejkt, namelijk de mensen zo mogelijk op te heffen, om hen weer in staat te stellen zichzelf geheel of ten dele te verzorgen. Daarbij zal meer aandacht moeten worden besteed aan kinder bescherming en aan de a-sociale ge zinnen, om die, als het kan, opvoe dende leiding te geven. Hulp van een sociale werkster is daarbij onontbeer lijk. Mevr, en heren van het nieuwe bestuur! Namens B. en W. wens ik u geluk met uw benoeming en spreek de wens uit, dat gij met uw secr.-penn. de taak die u is opgedragen met tact en onderscheiding moogt vervullen. Moge Gods zegen op uw arbeid rusten. Het is voorts zonder twijfel ons aller wens, dat eenmaal de tijd mag aan breken, dat al wie werkt, van zjjn ar beid kan leven,> niet alleen in dagen van gezondheid, maar ook van lang durige ziekte, invaliditeit, werkloos heid, ouderdom. Een deugdelijke or dening van het maatschappelijk leven en het bedrijfsleven, zou ten slotte de armenzorg tot een minimum kunnen herleiden. Voor het tegenwoordige hebben wij ons eindelijk te realiseren, dat de overheidsarmenzorg altijd een subsidiair karakter draagt. Daarvan gaat ook de Armenwet uit. Hulp voor wie nood heeft kome allereerst var^de familie. Daarna van de Kerk en de particuliere instellingen. Pas wan neer deze natuurljjke en Schriftuurlij ke bronnen niet meer vloeien treedt de overheid op. Vooral de Kerken mo gen nimmer verslappen, hun leden die in nood zijn te helpen. Immers, het offeren voor de armen is een we zenlijk bestanddeel van de Eredienst. In een welvarende gemeente als Sneek mogen de Kerken in staat worden ge- ,van het gemeentebestuur dat de Raad acht, hun opdracht in volle omvang te vervullen. Worde dit in de kring der Kerken al meer verstaan. En hier- PR1NSES WILHELMINA TREKT ZICH TERUG Als beschermvrouwe van verenigingen. De secretarie van Prinses Wilhel mina deelt het volgende mede: „Gedurende haar regering is Prin ses Wilhelmina -van vele verenigingen beschermvrouwe geworden. Met vreugde zal zij steeds terug denken aan het contact, dat zij hier door gedurende vele jaren met het Nederlandse verenigingsleven heeft gehad. Pri).ses Wilhelmina acht het thans echter minder passend, deze functie die zij als Koningin heeft aanvaard, te blijven vervullen. Zjj heeft derhalve opdracht gegeven de toetrokken ver-, enigingen m kennis te stellen van haar voon emen zich als bescherm vrouwe terug te trekken”. NEDERLANDSE HAVENS INGESCHAKELD IN VERKEER MET DUITSLAND. Er is thans een regeling bereikt waardoor de Nederlandse en Belgi sche havens zullen worden ingescha keld bij het Amerikaanse doorvoer- verkeer naar Duitsland. Al 2% jaar is tegen de systematische bevoorde ling van de Duitse havens ten koste van het Nederlandse Rijnverkeer ge protesteerd, doch de Amerikaanse be velhebber in Duitsland wilde geen andere regeling, tot hij blijkbaar ge zwicht is voor het feit dat het econo misch herstel van Nederland en Bel gië gedeeltelik gemoeid is met het herstel van het Rijnverkeer via de havens van deze landen. Er. wordt nu, uit de Marshal Ifondsen 5 millioen dol lar per jaar voor Bizonia, dus de Amerikaanse en Britse bezettings-. zónes van Duitsland beschikbaar ge steld, om de vrachten in deze munt aan Nederland en België te betalen.’ Nederland heeft met België overeen-; stemming bereikt over de verdeling van de doorvoer, die per jaar 1.7 mil lioen ton zal bedragen. thans meerdere invloed krijgt op de besteding van de gelden, die de ge meente jaarlijks voor dit doel be- „Je bent een kraan van een chauffeur, Evelyn!” „Omdat jij mijn arm vasthield”. „O, dat is waar ook. Waar zijn je armen?” En Eric trekt het meisje naar zich toe, slaat zijn armen om haar heen en ze zoeken elkaar in de vreugde van de onverwacht goede afloop. En zo breekt de onzichtbare scheiding, die tussen hen hing. „Ik heb zo verschrikkelijk naar je verlangd, Eric!” „Ik naar jou ook”. „Had maar meei geschreven”. „Dat is soms zo moeilijk”. „Ieder bericht van jou was beter geweest dan hele maal geen bericht”. „Vergeet dat nu maar. Nu ben ik weer bij je”. „Ik ben ’t al vergeten”. „Ik heb aldoor jou en het huisje voor mijn ogen gehad. En als dat ’t niet geweest was, zou ik zeker daar in het westen gebleven zijn”. „O Eric!” „Maar nu blijf ik bij jou, hier in Mac Intosh Valley”. Even snerpt een pijn door Evelyn. Ze heeft immers de boerderij verkocht? Maar ze wil genieten van dit ogen blik. Nee, nu zal ze nog niet aan Eric vertellen, dat Edmond Beautier hun boerderij krijgt. Stil nestelt ze zich in zijn arm. Ze zullen wel een huis vinden. Dan horen ze een stem roepen: „Hallo, is daar iemand?” „Ze roepen ons!” Eric werkt met moeite zijn hoofd door het wrakke zijscherm. 1 „Ja, we leven nog”, roept hij naar boven. Daar staat een man, blijkbaar een chauffeur van een vrachtauto. „Ik zag zo’n raar spoor op de weg en het gat in de sneeuw”, zegt de man, „ik dacht, dat er een over de kop geslagen was”. „Dat scheelde niet veel, maar we zijn er goed af ge komen”. „Heb je hulp nodig?” i „Graag!” SNEEKER NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1948 | | pagina 1