II J Franks* Race naar het Geluk Een roman uit de automobielwereld door STAN VAN KAMPEN. Nederland en de Indonesische Republiek kJ K r i 8 Oiiicieel Orgaan van de gemeenten SN EEK, W YMB RITSERA DEEL en IJLST L 4 J. 1 DINSDAG 11 JANUARI II 1 k 1 I. 4 I. Cl K 4e JAARGANG No. 3 INTERNATIONAAL GIROVERKEER. AANGETEKENDE BRIEFPAKJES. 1«49 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Nieuwe Sneeker Courant, Sneeker Courant en Drijfhouts Nieuwsblad 1 ra 1 NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING. OVERZICHT VAN DE MILITAIRE VORDERINGEN OP SUMATRA 1 a 5 STAAKT HET VUREN OP SUMATRA. 1 0. Ie. re 2e. N 3e. 4e. a.s. 5e. 6e. n 9. HOOFDSTUK VHI. De race op de Bernardino. Wordt vervolgd 1 2 met hier no. 25 te Amsterdam, en per post wissel twee gulden over te maken aan de Surinaamse Bank te Amster dam. 9 e Kantoor voor Abonnementen Fa. KIEZEBRINK Co. KLEINZAND 7 Tel. 2872 Ab.prijs ƒ2.50 per half jaar Franco per post ƒ3.75 per half jaar ge- zijn ie r- et tl I I c in c- IH 20 „Mijnheer Horn, mag ik u opdragen, tezamen met Keith, een artikel voor de bladen op te stellen, dat de algemene aandacht enigszins van onze Stockholmse concurrenten afleidt. Vraagt u gerust mijnheer Sealson om inlichtingen. Hij zal u beslist interessant materiaal kunnen verschaffen. En dan moet ook Duncker direct worden opgebeld. Mijnheer Keith, doet u dit even, het gaat om de resultaten van de proefritten”. Toen Frank wilde gaan, hield Woodley hem terug. „U zult ons naar Zwitserland moeten vergezellen, mijnheer Hom. Zorgt u alstublieft ook voor avond kleding!” Boven de oude bisschopsstad Chur stond de heldere Zwitserse zon. Voor de ingang van hotel Terminus reed een grote luxe-wagen voor. Evelyne, haar vader en Frank stapten uit om hier te lunchen. „U ziet, dat we op tijd zijn, mijnheer Hora”. „U hebt gelijk, miss. We zijn zelfs nog 10 minuten te vroeg. U rijdt uitstekend. Het is, goed beschouwd een schande, dat wij het stuur aan het zwakke geslacht hebben overgelaten”. „Och, wat! Het zwakke geslacht heeft altijd het heft in handen. Laten we maar zorgen, dat we iets te eten krijgen”. REGELING SPIJSOLIE- DISTRIBUTIE. Alhoewel het in de bedoeling der regering lag om op de keuzebon voor boter, vet en margarine ook spijsolie beschikbaar te stellen is men hier van terug gekomen. Het ligt thans in de bedoeling om de extra keuze-bon, welke elke '4 weken ter verhoging van het algehele vetrantsoen zal worden bekend gemaakt, van tijd tot tijd in zijn geheel als een aparte bon voor spijsolie te bestemmen. Hoe groot deze bon zal worden en wanneer hiermede kan worden begon nen is nog niet bekend. De prijzen welke aanmerkelijk hoger zullen lig gen, zijn nog niet definitief bekend. ENGELSE VLIEGMACHINES DOOR ISRAËLISCHE TROEPEN NEERGESCHOTEN. Vijf Engelse jagers, die opdracht hadden boven Egyptisch gebied te verkennen of op dat gebied nog Is raëlische troepen waren, zijn door de luchtmacht en het afweergeschut van de laatste neergeschoten. De Joodse regering beweert dat deze vliegers, die opdracht hadden geen oorlogshan delingen te plegen, boven de Negeb, dus Palestijns gebied, vlogen. De En- gelsen hebben echter bij de Joodse re gering scherp geprotesteerd en zich alle rechten voorbehouden. Zij hebben de verloven van de bemanningen hun- ner oorlogsschepen in de Middellandse Zee ingetrokken. De Engelsen hebben voorts troepen naar Akaba, de ha ven van Transjordanië gezonden, naar zij zeggen op verzoek van koning Abdoellah. De Joodse regering heeft bij de Ver. Naties geprotesteerd tegen deze troepenzending, die zij beschou wen als een ingrijpen in de Palestijnse kwestie. Zij vraagt zelfs Engeland tot oorlogvoerende mogendheid te ver klaren. Zij heeft het Engelse protest tegen het neerschieten der vlieg machines teruggezonden, omdat het Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Bureau voor Advertenties: Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handels- adv.) lager. geadresseerd was aan autoriteiten” en niet „aan de rege ring van Israël”. De Engelsen hebben deze regering nl. nog niet erkend. noemingen, door hadden gehecht. ming tot min. van buitenl. zaken was destijds een zg. twee partijen benoe ming, democraten en republikeinen hadden ze te voren goedgekeurd. RIJST VOOR IEDEREEN. De verkoop van Surinaamse rijst ten behoeve van de t.b.c.-bestrijding in Suriname zal niet beperkt blijven tot personeelsverenigingen en andere organisaties. Ook zelfstandigen en gepensionneerden kunnen één kilo rijst bestellen. Men behoeft alleen een briefkaart te schrijven aan het Wilhelminafonds, per adres mevrouw „de Joodse G- WijsmullerMeijer, Nassaukade HORLOGES VRIJ TE KOOP. Thans kan men alle soorten horlo ges zak- en polshorloges en stop watches zonder vergunning kopen. De prijsregeling blijft onveranderd van kracht. En veel horloges zijn er nog niet! Vrijdag is de Indonesische kwestie toch nog in de Veiligheidsraad be handeld, zonder echter nog nieuwe ontwikkelingen te brengen. Dr. van Royen voerde het eerst het woord. Hij legde er de nadruk op, dat de vijandelijkheden thans, voor zover het de Nederlandse strijdkrachten betreft, in het gehele voormalige republikein se gebied zijn geëindigd. Nederland moet de verantwoordelijkheid afwij zen, indien de oproepen van de zijde van de republikeinse leiders tot voortzetting van de vijandelijkheden tot nieuwe botsingen met verspreide groepen zouden leiden. Dr. Van Royen kondigde de vrijlating van vijf politie ke leiders te Djokjakarta aan, nl. Leimena, Djuanda, Lach, Kusnan en Dewantoro, Soekarno, Hatta, Sjahrir en Salim hebben eveneens bewegings vrijheid herkregen, doch deze is be perkt tot het eiland Banka. Ook wa ren instructies gegeven om de Com missie van Goede Diensten, de consu laire en militaire deskundigen in staat te stellen hun taak te vervullen. In zake de toekomstige politiek ten op zichte van Indonesië, verklaarde dr. van Royen, dat de wereld zich ten deze van onze absolute oprechtheid zal kunnen overtuigen en spr. gaf ten bewijze daarvan aanhalingen uit de rede van H. M. de Koningin. De ver tegenwoordigers van de republiek Indonesië, de Filippijnen, India, Australië en Egypte oefenden natuur lek kritiek op onze houding. Zij be toogden dat Nederland de eisen van de Veiligheidsraad, die al veel te tam waren, niet had nagekomen, en dat het billijk zou zijn dat Nederland zijn troepen op de oude linies terugtrok. De Veiligheidsraad moest zich niet neerleggen bij voldongen feiten. De vertegenwoordiger van India ver klaarde nog dat de Aziatische landen, die straks in conferentie zouden bij eenkomen, niet buiten de Veiligheids raad om wilden handelen, doch hij waarschuwde dat het niet zo mocht zijn dat een land, zich als bondgenoot in een Atlantisch pact veilig voelend in Europa, tot aggressie in Azië overgaat. Beslissingen werden niet ge nomen, de zitting werd verdaagd tot hedenmiddag. De algemene indruk is dat Nederland voor een heet vuur zal komen te staan en betreurd wordt dat, nu in het nieuwe jaar België zijn plaats in de Veiligheidsraad heeft moeten af staan aan Noorwegen, onze trouwste verdediger als stemhebbend lid verdween, ofschoon het in de In donesische kwestie wel mag meepra ten, omdat het lid der Commissie van Goede Diensten is. Vermoed wordt echter wel dat Noorwegen geen fel standpunt zal innemen, en dat het de leiding van andere Westelijke landen, speciaal der Ver. Staten zal volgen. Over de houding van Amerika weten we echter nog niets, en de vraag is, welke indruk het jongste rapport der Commissie van Goede Diensten, dat zeer ongunstig voor ons is, op dit land en anderg leden van de Veiligheids raad heeft gemaakt. De commissie werpt in dat rapport zelfs de vraag op of zij nog wel van nut kan zijn en FEUILLETON. Behandeling van Soekarno. De Nederlandse autoriteiten te Ba tavia publiceerden, naar U.P. meldt, brieven getekend door Soekarno, Sjahrir en Hadji Agoes Salim, geda teerd uit Brastagi, waarin deze repu blikeinen verklaren, dat zij van 22 tot 31 December niets dan lof hebben voor de behuizing, het voedsel en de algemene zorg aan hen besteed en dat de wachten hen altijd met de meeste beleefdheid hebben behandeld. Een brief van Hatta ontbreekt. LUCHTPOST VOOR INDONESIË. Nu door het bekendmaken van het feit, dat er een K.L.M.-vliegtuig met een hoeveelheid post naar Batavia is vertrokken, de verwachting bij het publiek zou kunnen worden gewekt, dat weer, zoals voorheen, brieven per luchtpost naar Indonesië kunnen wor den verzonden, vestigt P.T.T. thans de aandacht op het volgende: Met het K.L.M.-vliegtuig, hetwelk 21 December 1948 nog naar Batavia is vertrokken en dat aldaar ook nog is geland, werd voor de laatste maal in 1948 op de normale wijze nog luchtpostcorrespondentie naar Indo nesië verzonden. Nadien werd het de K.L.M. onmo gelijk gemaakt langs de gewone route naar Indonesië te vliegen en dienten gevolge moest het luchtvervoer wor den gestaakt. Tot op heden werden alle maat regelen getroffen om de achtergeble ven correspondentie zo spoedig mo gelijk door te zenden. Met het op 4 Januari 1949 naar Indonesië vertrokken vliegtuig werd Met deze woorden liep dr. Woodley voor hen uit de hall in. „Ik schaam me, dat ik niet kan rijden. Zodra we te Londen terug zijn, ga ik het leren”, zei Frank tot Evelyne. Ze glimlachte tegen hem. „Het doet me genoegen, dat u zoveel belangstelling toont. Op de Bernardino zult ook u anders niet zo gauw rijden!” „Waarom, is die baan zo gevaarlijk?” „Dat zult u zelf wel bemerken. De ene bocht na de andere. Eerst de Via Mala, die haar naam „slechte weg” alle eer aandoët, en dan de pas. Het is bijna on mogelijk, daar een, voor een race behoorlijke snelheid te bereiken”. Na de lunch reden ze snel verder. In Thunis, het uit gangspunt van de race, troffen ze Duncker en Sealson, met wie Woodley en Horn een onderhoud van een uur hadden. De motor werd nog eens gecontroleerd. Hij werkte feilloos en de rijders waren in de beste stem ming. Tegen half drie reden zij naar de startplaats in de kleine badplaats Bernardino gelegen, van waaruit zij de wedstrijd, die in Bellinzona, met de Mixos als uit loop, eindigde, wilden gadeslaan. Onmiddellijk achter het plaatsje was, door hoge bergkammen omgeven, het geweldige rotsdal van de Via Mala te overzien. Een mooie, brede, goed onderhouden weg, leidde met tal rijke haarspeldbochten langs kal^ soms 500 tot 600 meter hoge rotswanden en steile afgronden, waar de reizigers in de diepte, ingesloten door de steenmassa’s en soms daardoor aan het oog onttrokken, een van de bronrivieren van de Hinterrhein zagen stromen. Er hing een geur van dennebossen in de lucht. Evelyne zat aan het stuur en reed de wagen met feilloze zekerheid door de elkaar snel opvolgende bochten. „Het is bijna onmogelijk bij de race een behoorlijke gemiddelde snelheid te bereiken”. Aan deze woorden dacht Frank en zij kwamen hem niet overdreven voor. De spelonk opende zich en de weg MARSHALL AFGETREDEN. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Marshall, die on langs een operatie onderging, waarbij een nier werd verwijderd, is afgetre den, ook de waarnemend minister Ro bert Lovett gaat heen. Zij worden op gevolgd door Dean Acheson en Ja mes Webb. De buitenlandse politiek der Ver. Staten zal waarschijnlijk door deze persoonswisseling geen aanzienlijke wijziging ondergaan, of schoon de republikeinen te voren geen goedkeuring aan de nieuwe be- Truman gedaan, Marshall’s benoe- In de Veiligheidsraad. I weigert gebruikt te worden voor me- j- T-h-i-- dewerking of medeplichtigheid aan geweld en verzoekt de Veiligheids raad aan deze vraag vo’le aandacht te schenken. Blijkbaar wenst deze Commissie groter bevoegdheid, mis schien die tot arbitrage. De Zuid-Amerikaanse republiek Co lumbia is ook als lid van de Veilig heidsraad afgetreden en vervangen door Cuba. Columbia nam een zeer fel anti-Nederlands standpunt in; wan neer de Ver. Staten gematigd optre den is het mogelijk dat deze zetel- wisseling Nederland ten goede komt, omdat Cuba in de politiek vaak de lei ding der Ver. Staten volgt. In Indonesië. Uit Indonesië zijn geen grote dingen te melden. Minister dr. Drees voert vele besprekingen. De samenwerking van Indonesische intellectuelen met Nederland in het voormalig republi keins gebied zou volgens correspon denten blijkbaar groter worden als eerstgenoemden er van overtuigd wa ren dat het Nederlands gezag er blij vend was, men vreest nog altijd dat Nederland, ook door internationale druk, genoodzaakt zal zijn terug te trekken. Op Sumatra heeft zich een gunstige ontwikkeling voorgedaan doordat 245 hoofden uit het pas be vrijde Asahan aansluiting van dat ge bied hebben gevraagd bij Sumatra Timoer, de Negara welke geleid wordt door de ons zeer toegenegen dr. Man soer. i Met ingang van 1 Januari 1949 is het wederzijds giroverkeer tussen Nederland en Luxemburg hervat met inachtneming van de geldende devie zenbepalingen. om haar lippen. Een uur later ging het weer verder. De hoge top van de Pizzo Tambo dook aan de linker zijde op, voor hun de sneeuwtop van de Waldhorn. Een paar armelijke dorpjes lieten zij links liggen en het dal werd steeds nauwer. Achter het dorpje Hinterrhein, het laatste plaatsje in het dal, staken zij de Rijn over en toen kwam de smalle weg tussen stukken met mos begroeide rotsstenen, in het wild groeiende struiken en in talloze serpentines gingen zij nu zig-zag de bergen op. Evelyne schakelde. Met groeiend toerental hees de auto zich naar boven. Het uitzicht op het juist ver laten dal werd steeds grootser, doch de bewondering voor deze heerlijke bergwereld was toch met enig angstgevoel vermengd. In Frank kwam de vraag op: „Wanneer Evelyne eens plotseling de macht over het stuur verloor?” Hij keek langs de steile wanden naar beneden. Als hier een ongeluk gebeurde, was geen red ding mogelijk. En dit behoorde tot het parcours, dat Duncker moest afleggen. Dat grensde aan het waan zinnige. Bij elke bocht stond een paal met een groot rond bord er aan. Daarop stonden met grote nummers het aantal graden van elke bocht aangegeven. Frank bemerkte ze eerst nu. Tot zover klopte alles. En toch kon hij het gevoel niet van zich afzetten, dat het mo- gelyk was, dat op een zeker moment de automatische schakeling, hoe geperfectioneerd ook, kon weigeren. Na een kort eind, dat tamelijk steil naar boven liep, kwamen de bochten weer. Hierna kwam het hoogste punt van de bergpas in zicht. „2063 meter”, las Frank van de kaart. Zij waren nu omringd door naakte rotsen, slechts begroeid met hier en daar wat struiken Alpen rozen. Achter ’n diepe, circa 200 meter verwijderde afgrond zag men twee hoge toppen, welke op het oog zeer dichtbij leken. Langs een klein bergmeertje leidde de weg, bjjna onmerkbaar, weer in talloze serpentines, dalwaarts naar San Bernardino, dat volgens de kaart 450 meter lager lag. De rotswanden waren nu bedekt met kleine denneboompjes. PRIJSSTOF VOOR VERSE VIS WORDT AFGESCHAFT. Van bevoegde zijde verneemt,men, dat de prijsstop voor alle soorten verse vis per 1 Februari zal worden opgeheven. De prijsstop zal echter gehandhaafd blijven voor haring. Men verwacht, dat bij de huidige aanvoer enkele soorten vis in prijs zullen stij gen. In handelskringen is men voorts van oordeel, dat, nu vraag en aanbod de prijzen zullen gaan regelen, de handelaars waarschijnlijk spoedig, de combinaties zullen ontbinden en weer, evenals vóór de oorlog het geval was, op eigen naam en met de eigen rela ties handel zullen gaan drijven. In het bijzonder zal dit voor de export gel den. De concurrentie zal in de vis handel spoedig een woordje mee gaan spreken. Vrij spoedig na de bevrijding moest worden bepaald, dat briefpakjes, waarvoor aantekening werd vraagd, niet zwaarder mochten dan 500 gram. Met ingang van 17 Januari komt deze beperking te vervallen, zo dat van die datum af in het bin nenlands verkeer aangeteken de briefpakjes weer tot 2 kg. kunnen worden verzonden. SNEEKER NIEUWSBLAD RedacteurL. KIEZEBRINK RedactieadresKLEINZAND 7 SNEEK tenslotte de nog voorhanden oude post meegegeven. Om echter direct tot het vervoer van luchtpost te kunnen overgaan, zodra een definitief vervoersplan naar Indonesië zal zijn vastgelegd, bestaat de mogelijkheid thans een begin te maken met het posten van luchtpostcorrespondentie voor Indo nesië. Uitdrukkelijk wordt echter het vol gende onder de aandacht gebracht: zoals de toestand nu is, kan nog niet onmiddellijk op een lucht- postvervoer per K.L.M. naar In donesië worden gerekend. Het betreft hier dus voorraadvor- ming; in verband met het feit, dat zo dra luchtpostvervoer mogelijk zal zijn, dit vervoer toch een zeer beperkt karakter zal dragen, mo gen tijdelijk uitsluitend postbla- den en luchtpostbrieven beiden tot een maximum gewicht van 5 gram, worden gebruikt, terwijl tevens wordt verzocht zoveel mo gelijk hoogstens 1 brief per week te posten; zodra deze regeling kan worden uitgebreid, zal hiervan medede ling in de pers worden gedaan; mocht blijken, dat de op deze wijze gevormde voorraad te groot zal worden, dan zal ech ter wederom aan het publiek moeten worden verzocht hun luchtpostcorrespondentie met In donesië tijdelijk niet te posten; de verzending van luchtpostpak ketten moet helaas voorlopig worden gestaakt; de aandacht wordt er op geves tigd, dat vervoer van correspon dentie en pakketten naar Indone sië per zeepost nog steeds nor maal voortgang vindt. voerde, eerst dalend en dan weer stijgend door een vrij breed dal. Zij passeerden Zillis en in de verte tekenden zich de witte muren en grijze daken van Andeer af, een van de belangrijkste plaatsen van het eeuwenoude cultuurgebied Rhaetoromanie. Daar werd een ogenblik gestopt, omdat Evelyne een glas water wilde drinken. „Nu komen de bochten van de Rofnaschlucht, uit sportief oogpunt zeer interessant”, riep ze uit, toen ze de wagen weer op toeren liet komen. Frank bestudeerde de route aan de hand van een kaart, die hij op zijn knieën had liggen. Ze vlogen een dorp door, toen werd het plotseling donker. Frank keek op. De weg leidde door donkere, hoge bossen, langzaam, doch gestadig klimmend, dan weer een bocht en maar weer verder naar boven. Daarna bereikten ze, de ene bocht na de andere nemend, soms met een afstand van 20 meter van elkaar, de gevreesde curven van Val Ferrara. De wagen reed op zijn eerste versnelling, terwijl Evelyne strak voor zich uit keek. Tenslotte ontspande zij zich iets en de snelheid opvoerende reden zij nu op een wat rechtere weg, weer langs hoog omhoogrijzende rots wanden aan de ene kant, terwijl aan de andere zijde neergestorte stammen en reusachtige rotsblokken de loop van het schuimende water probeerden tegen te houden. Franks bewondering voor Evelyne groeide met de minuut. Uit de wijze, waarop zij met een lichte bewe ging de richting van de auto aangaf, maakte hij op, dat zij in alle opzichten de wagen meester was. Ook de route kende zij tot in de finesses. In Splügen reden zij tot voor een groot hotel. „Ik wil toch wel even uitblazen, voor wij aan het zwaarste deel van de tocht beginnen”. Zij voelde met welk een grenzenloze bewondering Frank naar haar keek, vermeed het echter hem aan te zien, toen het tot haar doordrong, dat deze blik niet alleen haar automobilistische kennis gold. Nu her innerde zij zich weer het moment, toen Frank haar boudoir was binnengekomen op het moment, dat zij zich opmaakte en een geamuseerde glimlach speelde echter in Nederlandse handen, met uitzondering van Atjeh. De Nederlanders kennen de Atjehers veel te goed om zich te laten verleiden tot een fout. Een fout zou het geweest zijn om Atjeh in de mili taire actie te betrekken. Tot dusverré is het immers in het Atjehse gebied vrij rustig geweest; de Atjeher voelde weinig voor extremistische daden, zolang zij zelf met rust gelaten werden. Dat is geschied vóór en ook tijdens de militaire actie en dat getuigt naar het oordeel van alle deskundigen, van een verstandig be leid. De regering in Batavia meent, dat zij met de Atjehers wel zonder krachtvertoon tot een bevredi gend accoord zal kunnen komen. Op dit kaartje wordt een overzicht gegeven van de militaire actie, zoals die op Sumatra verlopen is. POSTVLIEGTUIG VASTGEHOUDEN. Het K.L.M.-postvliegtuig dat Viruly als gezagvoerder van naar Indonesië was vertrokken, wordt te Dahran in Saoedie Arabië vastgehouden. Ook deze staat doet blijkbaar mee aan de boycot van het Nederlandse verkeer. Een later bericht meldt dat het vliegtuig Zondag weer is vrij gegeven en dat Viruly gisteren te Batavia ge land is. De bonnen voor werkkleding H 10 en L 10 zijn geldig verklaard. Op de bonnen H 10 kan men kopen: een overall of een werkpak van drill, ke per of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratoriumjas of een mouwschort. Op de bonnen L 10 kam men kopen: een werkbroek of werkjasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 11 en H 12 en L 11 en L 12 zijn nog niet geldig. De bonnen H 1 tot en met 9 en L 1 tot en met 9 en de rantsoenbon- nen FC en FD blijven voorlopig gel dig. Zoals dr. Van Royen in de Veiligheidsraad had aan- gekondigd, heeft het afkondigen van de order staakt het vuren voor Sumatra enkele dagen langer geduurd, dan voor Java het geval was. Ook is de militaire actie op Sumatra even later begonnen dan op Java, doch de belangrijkste reden voor het tijdsverschil was wel, dat niet alleen aanvankelijk alle militaire activiteit op Djokja gericht werd, als het geestelijke en militaire centrum van de tegenstand, doch ook, dat toen ver schillende specialistentroepen, zoals de parachutisten van Java voor actie op Sumatra vrij kwamen, daar een belangrijk uitgestrekter gebied en dikwijls nog zeer ontoegankelijk, bezet moest worden. Het is natuurlijk ondoenlijk geweest om geheel Sumatra te bezetten. Alle belangrijke verkeers- en strategische doelen zijn .BELAWAN PALEMBANG KOTATENOAN lENGtS rSOEGII —DETAILKAART pXdang O) ’ELOEK- JETOENGZ tLUCHTLANOINGENp STEENKOOL EN OLIEGEBIED EILANDEN DOOR EE DE MARINE BEZET HnederlandseI ^LANDINGEN LANDINGS OPERATIES FEDERATIEF GEBED NEDERL. CONTROLE 1OOKM OP DE MIDDELSTE KAART 1OOKM OP DE DETAILKAARTEN 2kGAN-“ZZ -- i'ApiAPrt -- S

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1