De a.s. Begrotingsvergadering ven de gemeente Sneek Franks Race naar hel Geluk Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRIT SER ADERT, en IJLST Mr. Sassen heeft ontslag gevraagd als Minister DINSDAG 15 FERUARI 4e JAARGANG No. 13 INGEZONDEN 30 maar Kabinet wenst vast te houden aan de verklaring 1949 van Dr. Van Royen in de Veiligheidsraad. RedacteurL. KIEZEBRINK Redactie-adresKLEINZAND 7 SNEEK Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitorave van Nieuwe Sneeker Courant, Sneeker Courant en Drijfhouts Nieuwsblad Een roman uit de automobielwereid door STAN VAN KAMPEN. ZANGERSDAG KORENBOND van op Indonesië. HOOFDSTUK XH. Weer op de Bernardino. toer” aangeboden het perceeltje wei land, waarop de watertoren is gebouwd. Deze vereniging is nog niet op dit aan bod ingegaan. Speelterrein Leeuwarderweg. Van het aanbod der gemeente aan de buurtver eniging „Maple Leaf” tot het beschik baar stellen van een terreintje tussen de lepenlaan en de Lindenlaan is geen gebruik gemaakt. troffen, ook wat de keuze der stukken betrof. Vooral het Gregoriaans werd zeer verzorgd uitgevoerd. Ook de meer stemmige muziek, in aanmerking ne mende, aldus spreker, dat er vele koren onder zijn die een zeer kleine bezetting hebben, was van goed gehalte. Uit dit alles blijkt dat de Korenbond goed werk verricht heeft. Hierna hield hg nog een belangwekkende lezing over kerkmu ziek in de practijk, speciaal nam spr. de meerstemmige muziek onder de lou pe. Gewezen werd op de sleur die maar al te vaak binnensluipt bij de koren. Sleur in een repertoire is gevaarlijk. Hij wees er op dat er voor ieder koor, wan neer men maar de juiste weg bewandelt, altijd wel iets nieuws te vinden is, groot of klein koor, voor elk is er keus ge noeg. Pastoor Metz dankte vooral spre ker voor zijn waarderende woorden tot de zangers gericht doch ook voor zijn uiteenzetting welke ieder met belang stelling gevolgd zal hebben. Het was al 8 uur toen allen huiswaarts keerden van deze zo geslaagde korendag. Ab.prijs 2.50 per half jaar Franco per post 3.75 per half jaar WARMTE IN HET OOSTEN DER VER. STATEN. Negen Februam was de warmste dag van die datum te New York. Er werd een temperatuur bereikt van 59 graden Fahrenheit. Op deze dag werd in 1886 een temperatuur gemeten van 55.8 gra den. Kantoor voor Abonnementen Fa. KIEZEBRINK Co. KLEINZAND 7 Tel. 2872 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Bureau voor Advertenties: Fa. DRIJFHOUT GROOTZAND 55 Telefoon 3005 Advertentieprijs 15 ct. per m m. Br) contract (handels- adv.) lager. van van ge- J. H. A. KORTRIJK f Op 62-jarige leeftijd is alhier over leden de heer J. H. A. Kortrijk. Als 2e voorzitter van de Ned. Alg. Bond van Postduivenhouders, was hij een zeer ge ziene figuur in die sportkringen. De heer Kortrijk was ook oud-bestuurslid van de ijsclub Friso en van de R.K. Midden- standsver. alhier. SNEEKER NIEUWSBLAD DR. BEEL NAAR NEDERLAND. Dr. Beel .s uit Indonesië vertrokken om in Nederland overleg te plegen met ue regering. „ST. AMBROSIUS”. Zondag werd alhier de jaarlijkse Zan- gersdag van de Korenbond in het deke naat Sneek „St. Ambrosius” gehouden. Nadat ’s middags om 3 uur in de St. Martinuskerk een plechtig Lof was ge celebreerd, waarbij de zang gemeen schappelijk en gedeeltelijk door het Sne- ker Jongens- en Mannenkoor werd uit gevoerd en de weleerw. Pater A. Sael- man O.E.S.A. lid van het geestelijk be stuur van de Korenbond een korte pre- dicatie had gehouden, ving om ruim 4 uur in de Foyer van Amicitia de eigen lijke zangersdag aan. De voorzitter van de Korenbond, de Zeereerwaarde heer pastoor F. P. M. Metz van Lemmer sprak een kort welkomstwoord in het bijzonder tot Mej. Annie Bank die met een expositie van oude en moderne Kerkmuziek op deze zangersdag aan wezig was en verder tot de heer Her man Strategier die de prestaties van elk koor beoordeelde. Na afloop van de zang sprak de heer Strategier, die, zoals hij mededeelde, ieder koor een schriftelijke beoordeling zal toezenden via de secre taris van de Bond, de zangers toe. Zijn algemene indruk was dat het gepres teerde verre zijn verwachting had over- JUBILEUM. SCHARNEGOUTUM. 10 Febr. was het 30 jaar geleden dat de heer S. de Jong alhier in dienst trad bij de politie te Sneek. Wegens verblijf van zijn zoon in Indonesië wenste de jubilaris dit feit slechts in stilte te gedenken. In 1925 ge meenteveldwachter van Wijmbritsera- deel geworden, werd hrj in 1932 bevor derd tot chef-veldwachter. Zijn werk in de ondergrondse tijdens de bezetting is algemeen bekend, daarna kwam hij via de P.O.D. en P.R.A., in 1948 als adju dant van de buitendienst bij de districts- staf der rijkspolitie te Heerenveen. Ook aan het organisatieleven der politie had de heer de Jong een werkzaam aandeel, op het congres van de algemene politie bond in 1948 werd hij tot hoofdbestuurs lid voor Friesland gekozen. EIERPRIJZEN VRIJ. De maximumprijzen van kippen- en eendeneieren en van ei-producten zijn ■opgeheven, opdat eieren op vlottere wijze ter beschikking van de export komen. Voor de burgerbevolking blijven ongeveer 19 millioen eieren per week van de geproduceerde 25 millioen over, zodat geen buitensporige prijzen wor den verwacht. NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING. Wegens foutieve en onvolledige op name in het vorig nr. vermelden we onderstaand bericht nog eens. De bonnen voor werkkleding H 11 en L 11 zijn tot nader order geldig voor het kopen van een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratoriumjas of een mouwschort. Op de bonnen L 11 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van keper, drill, satijn, beaverteen, En gels leer, manchester of pilow, een korte witti jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 12 en L 12 zijn nog niet geldig. De bonnen H 1 t.e.m. 10 en L 1 t.e.m. 10 en de rant- soenbonnen FC en FD blijven voorlopig geldig. Speelterreinen. Op verzoek van een lid der le sectie geven B. en W. een overzicht van de ge meentelijke bemoeiingen ten aanzien van de speelterreinen, geëxploiteerd door de verschillende buurtverenigingen. Speelterrein Noorderhoek. De gemeente heeft kosteloos een terreintje tussen de Ubbo Emmiusstraat, de Winsemius- straat en de Eeltje Halbertsmastraat in gebruik gegeven, hetwelk door de buurt vereniging wordt geëxploiteerd. Tevens is een ander terrein, gelegen ten Noord westen van de Eeltje Halbertsmastraat ter beschikking gesteld van de vereni ging om het te gebruiken voor voetbal en kaatssport voor grotere kinderen. Speelterrein Sperkhem. In 1947 heeft de gemeente aan een commissie, ge vormd uit de verschillende buurtvereni gingen in het Sperkhem een terrein be schikbaar gesteld in de nabijheid van de Amaliastraat. De plannen voor dit ter rein konden niet worden verwerkelijkt, aangezien de grond, naar het zich laat aanzien, binnen afzienbare tijd gedeel telijk voor particuliere woningbouw be stemd zal worden. Burgemeester en Wethouders zijn daarom opnieuw met deze commissie in overleg getreden be treffende het beschikbaar stellen van een perceel weiland, gelegen bij het Zui- dersportpark en de Woudvaart. Speelterrein Noordoosthoek. Door de gemeente is kosteloos beschikbaar ge steld een terrein tussen de spoorbaan en de Dr. Kuyperlaan. De buurtvereniging heeft voor de afrastering gezorgd. Het onderhoud van en het toezicht op het terrein berust bij de vereniging. Speelterrein Lemmerweg. In 1947 is aan de buurtvereniging „De Wetter- goods. Als 16-jarige was zij op en top de vrijbuiterachtige kwajongen, als 18- jarige toonde ze in gevoelig spel een prille ontvankelijkheid voor de ernst van het leven, welke het hart verwarmde. Haar oudere zuster Phyllis vond in Henny Orri een alleszins te waarderen vertolkster en Gysbert Tersteeg was een goede John Neilson, de echtgenoot van Phyllis, wiens ervaringen in het mondaine leven een aanrakingsvlak vormden met de levenswijsheid van va der Hapgood. Ton Lensinks vertolking van de „sproetkop” George Harris, die niet zo onnozel was als hij zich voor deed was aannemelijk en Ben Hulsman als Ted, Eric van Ingen als Arthur Hapgood en Andrea Domburg als Dandy Westmore vormden de rest van een ensemble, dat de volle zaal een zeer ge noeglijke avond heeft bezorgd. De waar dering ultte zich in een daverend, lang aangehouden applaus en bloemen voor Sara Heyblom aan het slot. Woningbedrijf. Zowel in de le sectie als 2e sectie werd gevraagd of B. en W. al eens heb ben overwogen een deel van het aan deze gemeente toegewezen bouwvolume te bestemmen voor de bouw van „du- ulexwoningen”. B. en W. antwoorden dat zij besloten hebben nog dit jaar op beperkte schaal een proef met de bouw van deze woningen te nemen. Binnen kort hopen zij met voorstellen daartoe bij de raad te komen. Daar een gedeelte van het provinciaal contingent bouw volume voor 1949 vrijwel zeker in een toewijzing voor montagewoningen zal bestaan is het mogelijk, dat in deze ge meente dit jaar ook tot de bouw van dergelijke woningen moet worden over gegaan. „Hoe kan ik dat weten?” vroeg Frank schouder ophalend. Aan de deur van de garage werd hg door Sealson, die een zeer ernstig gezocht trok, opgewacht. „Het spijt me, maar vandaag staan we als tegen standers tegenover elkaar, mijnheer Sealson!” „Neen”, antwoordde deze. Zijn stem klonk geërgerd. „Uw overwinning zal goedkoop zijn, mijnheer Hom. We zullen niet starten”. „Hoe dat zo?” vroeg Frank verrast. „Komt u eens binnen”. Hij bracht hem bij de wagen. Enige mecaniciens ston den er bedremmeld bij te kijken en de zwartharige Marcello Albani leunde tegen de muur, terwijl hij een paar stevige Italiaanse vloeken losliet. Sealson tilde de motorkap op. „Hier!” Frank wierp een blik op de hem zo welbekende motor. Verschrikt wendde hij zich tot Sealson. „Sabotage?” „Ja, mijnheer Horn, schandelijke sabotage. De motor met een paar hamerslagen vernield. Dat is, wat ik u wilde laten zien. Nu kunt u als man van eer over winnen”. Wilde gedachten schoten door zijn brein, toen Frank naar de startplaats terugkeerde. Het was een gemene daad van een laagstaand individu geweest. Met brutaal geweld was een machtig werk vernield. Aan een vlugge reparatie was niet te denken. Dat had een oppervlak kige beschouwing reeds aangetoond. Bij Holm teruggekeerd, vertelde hjj hem het ge beurde. „Laat mg rijden, Holm. Dat kunt u nu zeker wel riskeren”. Holm lachte. „Ik vind het best Die Woodley heeft toch pech”. Intussen wachtten Woodley, zijn dochter en Duncker In een a.s. Woensdagavond te 7.15 te houden raadsvergadering der gemeente Sneek wordt de begroting 1949 behan deld. Uit de schriftelijke voorbereiding: de sectieverslagen en het antwoord van B. en W. daarop vermelden wjj hier enkele punten. Minister Sassen heeft aan H. M. de Koningin ontslag gevraagd als minister van Overzeese Gebiedsdelen, aldus een mededeling uit Den Haag, waaraan van officiële zijde de volgende toelichting wordt gegeven: In de boezem van het kabinet is geen principieel verschil gerezen over de staatsrechtelijke doelstellingen met be trekking tot de hervormingen in Indo nesië. De reeds bij herhaling kenbaar gemaakte doeleinden van de regering zullen dan ook onveranderd worden na gestreefd en voor zover dat van de re gering afhangt op korte termijn worden verwezenlijkt. Terwijl ook het gehele kabinet wenste vast te houden aan de verklaring van dr. J. H. van Royen, op 28 Januari jl. in de Veiligheidsraad af- gelegd namens de regering, rees me ningsverschil tussen de overige leden van het kabinet en minister Sassen over de te dezer zake verder feitelijk te vol gen gedragslijn. Later werd nog bericht dat de minis ter van binnenlandse zaken mr. van Maarsseveen tijdelijk ook Overzeese Ge biedsdelen zal waarnemen en dus morgen, Woensdag, want de bijeen komst van de Kamer is tot die dag ver schoven, de begroting zal verdedigen. De regering zal dan allicht ook een nadere verklaring over het aftreden van de heer Sassen geven, want duide lijk is wat er gebeurd s, niet. Vermoed wordt dat de minister van buitenlandse zaken, de heer Stikker, iets soepeler tegenover de resolutie van de Veilig heidsraad stond dan de heer Sassen en de andere kabinetsleden de zijde van de heer Stikker kozen. Intussen is het gewenst dat zo spoe dig mogelijk in de vacature voorzien wordt, reeds te lang verkeert men hier, in Indonesië en in het buitenland in on zekerheid over de houding der regering inzake de oplossing der Idonesische kwestie en de resolutie van de Veilig heidsraad. Na de Amerikaanse, heeft ook de Engelse ambassadeur Den Haag gewaarschuwd dat het tijd wordt dat er daarover klaarheid komt. Nieuwe verlieslijst. Een nieuwe verlieslijst vermeldt de namen van 13 gesneuvelden, 11 van de Kon. landmacht, 2 van het K.N.I.L. Op de startplaats heerste reeds veel leven en be weging. Om 8 uur zou de race aanvangen. De „Knock out” stond al breed en dreigend op zijn plaats. Onder leiding van Holm werden de laatste voorbereidingen getroffen. Vol spanning keek Frank toe en wachtte op zijn tegenstander. Doch deze liet op zich wachten. De ene sportwagen na de andere kreeg nu een sein, na het startschot en ging er van door. „Mijnheer Horn!” klonk plotseling een stem over de weg. „Ja, wat is er?” „Telefoon voor u!” Verwonderd volgde Frank de man, die hem geroepen „Hallo, met wie?” vroeg Frank aan het toestel. „Met Sealson”, klonk het antwoord. „Bent u het Sealson? Wat wilt u van mjj?” „Zoudt u even in onze box kunnen komen, als de tjjd het tenminste toelaat?” „Jamaar wat moet ik daar? Het is toch niet ge bruikelijk „Komt u maar hier, u zult wel zien, waarom”. „Goed, u ziet me dadeljjk”. In het kort deelde hij Holm de inhoud van het ge sprek mee. Deze vroeg verwonderd: „Wat moet dat be tekenen? Wat willen de lui van ons?” SCHAPEN EN HONDEN. Naar aanleiding van het bericht in uw blad van Dinsdag 8 Februari „Een lelijke schadepost” willen wrj gaarne het volgende opmerken. Het schijnt tegen woordig een helaas verkeerd gebruik te worden om indien een strafbaar feit ge pleegd is, de verdachte in de ogen van het publiek tot schuldige te maken en aldus op de rechterlijke uitspraak voor uit te lopen. Wanneer dat een mens aangedaan wordt, is dat heel erg, maar wanneer dat een dier aangedaan wordt, waarbij trouwens van schuld in mense lijke zin nooit sprake kan zijn, is dat eigenlijk nog erger, omdat dit schepsel zich niet kan verdedigen. Het wordt dan het slachtoffer van menselijke willekeur, hetgeen voor de mens een weinig vleien de situatie is. Onze vereniging heeft herhaaldelijk houders van honden ge waarschuwd hun dieren niet zonder toe zicht te laten lopen, ten einde andere dieren, in het bijzonder schapen, niet in gevaar te brengen. Onze vereniging heeft echter tot taak, voor ’t welzijn van alle dieren te waken en deze tegen menseljjke onachtzaamheid, willekeur en wreedheid te beschermen.Wïj zullen niet in de fout vervallen het gesigna leerde geval nu reeds in zijn volle om vang te beoordelen, hetgeen wij bij voor keur overlaten aan de daartoe bevoegde instanties, maar toch kunnen wij mede delen, dat wij uit hoogst betrouwbare bron weten, dat de neergeschoten hond met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid de betreffende ram niet verscheurd heeft. En nu volgt daaruit de konsekwentie, dat het dier op onvol doende bewijsgronden neergeschoten werd, ver van de plaats, waar het onheil' geschied was. Een trouw en nuttig dier werd zonder behoorlijk onderzoek neer geknald, waarbij aan zijn eigenaar ma teriële schade en geestelijk leed werd toegebracht. De Wetgever laat stellig toe, dat gevaarlijke dieren worden ge dood, maar het kan nimmer de bedoe ling van de Wetgever zijn, dat het stof felijke en geestelijke bezit van de Neder landse onderdanen zonder grondig on derzoek vernietigd wordt. In verband met de aanwijzingen van politionele zijde willen wij er dan ook gaarne, hoe zeer wij ook de noodzakelijkheid erken- ringsinstallatie is inderdaad onbetrouw baar. Zodra de door B. en W. bij de be groting aangevraagde gelden beschik baar zijn gesteld, zal tot de aanleg van een nieuwe installatie worden overge gaan. Bij de hiervoren gesignaleerde brand was het deksel van een brandput lichtelijk vastgevroren. Bij de bespre kingen, welke ten aanzien van de re organisatie van de brandweer zijn ge voerd, is gebleken, dat het goed functi- onneren van de brandkranen der water leiding een eerste eis is. Aangezien de ervaring heeft geleerd, dat de betrouw baarheid in gevaar komt, indien zij door ondeskundig personeel worden behan deld, is, zowel op aandrang van de di recteur der bedrijven als van de brand weercommandant, in overleg met de hoofden van de verschillende hierbij be trokken diensten, overeengekomen, dat er voor zal worden gezorgd, dat de brandkranen uitsluitend worden bediend door deskundig personeel van de brand weer en de gemeentelijke waterleiding. Bij deze stand van zaken moet het uiterst bezwaarlijk worden geacht, dat de voor het gebruik door de brandweer bestemde brandkranen door particulie ren worden bediend. In het In de 2e sectie ter sprake gebrachte geval was het mogelijk aan de wens van een za kenman om een eigen brandblusinstal- latie te kunnen aanschaffen te voldoen, door aansluiting van een aan te leggen particuliere brandleiding op het ge meentelijke waterleidingnet. Op die wijze is het mogelijk het beoogde doel te be reiken, zonder dat van de gemeentelijke brandkranen gebruik behoeft te worden gemaakt. Van de geschapen mogelijk heid is door betrokkene tot nog toe geen gebruik gemaakt. Ook bij ver schillende andere bedrijven in de ge meente zijn op de hiervoor geschetste wijze brandleidingen aangebracht, die door personeel van die bedrijven kunnen worden bediend. WAT GEBEURT ER MET SCHREIEDER? We hebben gemeld, dat de procureur- fiscaal bij het bijz. gerechtshof te Leeu warden cassatie heeft gevraagd van het vonnis, waarbij Schreieder vrijgespro ken werd. Het A.N.P. meldt echter dat daar de justitie hem als ongewenst vreemdeling gaarne spoedig kwijt wil, de mogelijkheid bestaat, dat door over leg met de Britse bezettingsautoriteiten Schreieder al over de Duitse grens is gezet vóór het cassatiegevai behandeld wordt. Een beetje geheimzinnig is het wel! nen, dat aan het onbeheerd rondlopen van honden paal en perk gesteld dient te worden, de aandacht op vestigen, dat het ons gewenst voorkomt de kogels uit de dienstpistolen ook op honden eerst te gebruiken, wanneer dit op grond van een nauwgezet onderzoek moreel ver antwoord is. Het Bestuur der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. Sneek, Dr. J. P. OTTO, Voorzitter J. HAMMER, Secretaris. boven in San Bernardino op de start van de zware klasse. Doch kwartier na kwartier ging voorbij zonder dat de -omroeper het verlossende woord sprak. Daar kwam Millner aangerend. „Een telegram van Sealson. Ze kunnen niet starten!” Woodley las: „Kunnen niet starten. Motor door mis dadige handen vernield. Sealson”. Evelyne beet zich, al lezende op de lippen. „Gaat de race toch door, Millner?” vroeg Woodley. „Ja. Doch er komen enige wijzigingen. De Sinnisfaererijders wensen buiten mededinging mee te rijden”. „Wie rijdt nu de Knock-out?” Millner antwoordde met gefonst voorhoofd: „Voor ons is het erg, maar het is nu eenmaal niet anders. Frank Horn zit aan het stuur!” Er kwam een auto de weg af en hield stil voor het hotel. Men riep: „Extra tijding. Misdadige aanslag op de Woodley-wagen. De „Evelyne” start niet. Sinnis- faere start buiten mededinging!” De mensen vlogen op de auto af. De bladen werden de man uit de handen getrokken. Vergeefs trachtte dr. Woodley ook een exemplaar te bemachtigen. „Wat moet je voor dat blad hebben ?’r riep hij een jongmens toe, dat er een veroverd had en nu naar zijn plaats rende om het op zijn gemak te lezen. „Vijftig francs!” „Geef hier!” riep Woodley en drukte de jongen een bankbiljet van 50 francs m de handen. Deze keek er ’n ogenblik verwonderd naar, bedankte en wierp zich op nieuw in de vechtende menigte. Woodley zocht, met het blad stevig in de hand, de zijnen weer op. Hij las voor: „Door een misdadige aanslag gedurende de nacht is de motor van de „Evelyne” sterk beschadigd. Aan starten valt niet te denken. Volgens een mededeling van de hoofd-ingenieur der Woodley-Works zal het we ken duren voor de schade is hersteld. De courreurs van Sinnisfaere, Holm en Horn, betuigden hun spijt over KUNST AAN ALLEN. Vogel, vlieg de wereld in. De Engelsen zijn knap in het schrij ven van korte verhalen en genoeglijke blijspelen. Met uitmuntend vakman schap maken ze die technisch af, goed gecomponeerd, met een vlotte dialoog en vaak rijk aan humor. Diep gaan ze meestal niet en psychologisch zijn ze wel eens van twijfelachtig gehalte, maar daarom is het dan ook niet te doen, het gaat om de genietbaarheid als gezellig amusement. En omdat „Vogel, vlieg de wereld In”, dat Het Vrije Toneel hier Donderdagavond voor Kunst aan Allen in het Amicitia Theater gaf, dat ruimschoots bood, vergeven we de schrij ver A. P. Dearsley gaarne, dat hrj ons in mevrouw Hapgood een weinig aanneme lijke moederfiguur voorzette. Een moe der, die haar kinderen al te lang onder haar vleugels wil houden, maar door wat er met een paar van die kinderen gebeurt en door haar levenswijze echt genoot zo plotseling bekeerd wordt, dat het wat moeilijk te aanvaarden is. Ook het spel van Sara Heyblom vermocht niet die figuur geheel acceptabel te ma ken. Anders dus dan Cor Ruys in de voortreffelijke uitbeelding van de oude heer Hapgood, wiens levenswijsheid en milde humor de dingen tenslotte in het rechte spoor houden. Met Oor Ruys mag in één adem genoemd worden Myra Ward, als de jongste dochter der Hap- Reinigingsbedryf. Naar aanleiding van opmerkingen in beide secties dat bij dit bedrijf enige werklieden op arbeidsovereenkomst werkzaam zijn delen B. en W. mede, dat zij sedert enige tijd het vraagstuk de verplaatsing en reorganisatie deze dienst weder ter hand hebben nomen. Zij hebben daarbij de behoefte gevoeld zich nog door een deskundige op het gebied van het vuilverwijderings- vraagstuk te doen voorlichten, die in samenwerking met de directeur van de gemeentereiniging rapport zal uitbren gen, waarbij ook vragen betreffende de toekomstige personeelsbezetting en de functionele opbouw van deze bezetting ter sprake zullen komen. Hangende deze aangelegenheid is het in het algemeen bezwaarlijk tot aanstelling van perso neel in vaste dienst over te gaan. Politietoezicht i.v.m. het alcoholgebruik. Naar aanleiding van opmerkingen in de secties in verband met ’t toenemend alcoholgebruik en gewenst scherper toe zicht bij balavonden antwoorden B. en W. dat deze aangelegenheid tot de com petentie van B. en W. behoort, de bur gemeester is bereid een rapport van ver- trouwelijke aard inzake „zwarte lijst” enz. ter inzage te leggen. Brandweer. In beide secties zijn vragen gesteld over een betere organisatie van de brandweer en de alarminstallatie, mede naar aanleiding van het falen van de brandweer bij de brand in de Kruize- broederstraat. B. en W. antwoorden dat reeds voor deze brand de reorganisatie van de brandweer was ter hand geno men. Deze zal o.m. moeten omvatten: le. de aanleg van een nieuwe alarme- ringsinstallatie; 2e. een vermindering van de huidige sterkte van het brand weerkorps en de vorming van nieuwe brandweergroepen; 3e. een verbeterde opleiding en uitrusting van het perso neel. Tegen de in de eerste sectie geuite mening, als zou het onderhoud van het brandweermateriaal te wensen overla ten, moeten zij stelling nemen. Het brandweermateriaal wordt behoorlijk onderhouden en het falen van een twee tal pompen bij de brand in de Kruize- broederstraat kan dan ook niet worden geweten aan een minder zorgzame be handeling daarvan. Dat twee spuiten toen niet in bedrijf konden worden ge steld, was een gevolg van technische storingen, welke nu eenmaal, alle zorg zaamheid ten spijt, steeds bij motoren kunnen optreden. De bestaande alarme- FEUILLETON. deze lafhartige daad en zien zich hierdoor gedwongen, zonder verdere interesse voor de race, buiten mede dinging in een demonstratie-ronde eenmaal het par cours af te leggen”. Grote verslagenheid heerste er onder het publiek. Wie was de geheimzinnige vijand, die de slag had toe gebracht. Ieder dacht na over dit mysterie, terwijl de troepen reeds bezig waren de weg vrij te maken voor de „Knock-out”. „Sinnisfaere kan het niet geweest zijn!” zei Millner plotseling. „Waarom niet?” vroeg Evelyne. „Zo ruw werkt Sinnisfaere niet”, antwoordde Mill ner. „Sinnisfaere heef er belang bij ons te overwinnen, maar niet om ons het starten onmogelijk te maken. Het verder optreden van Sinnisfaere bewijst overigens dat dit waar is”. Evelyne haalde de schouders op. „Belt U Sealson op, dat wij naar beneden komen, zodra de Knock-out voorbij is; dat zal toch zolang niet meer duren”. „Naar schatting toch altijd nog een half uur”, ant woordde Millner, terwijl hij opstond. Evelyne leunde tegen het hekwerk van het dak en tuurde dromerig in de verte, over de blauwwitte top pen van de bergen. Een jaar geleden had Frank als een vriend op deze plaats naast haar gestaan. Frank Horn, wiens beeld zich, ondanks haar, in haar ziel had vastgezet, omdat zij wist, dat hij van haar hield. Zij had hem willen ver nietigen, doch zij was overwonnen. Hij zou met wui vende hand, het gebaar van een overwinnaar de mensen begroeten, die hem met koortsachtige spanning op wachtten. Duncker naderde. Onwillekeurig vergeleek zij hem met Frank. Nooit was haar nog het grote verschil tus sen de krachtige persoonlijkheid van Frank Hom en de opgeblazen holle persoon van Duncker zo zeer op gevallen. Wordt vervolgd. 3 n n

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1