Buitenlands Overzicht Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Raadsvoorstellen Sneek BIJZONDER GERECHTSHOF LEEUWARDEN. GEDENKSTEEN VOOR ONTVOERDE JODEN. VRIJDAG 29 hP. IL 1949 Vanaf heden is de abonne- menten-administratie van het Sneeker Nieuwsblad, even eens gevestigd Grootzand 55, dus niet meer Kleinzand 7 Nieuwe abonnementen en klach ten over bezorging alsmede advertenties dus in ’t vervolg opgeven Grootzand 55, Telef. nr. 3005 Alleen het redactie-adres is nog Kleinzand 7, Tel. 2812 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Nieuwe Sneeker Courant, Sneeker Courant en Drijfhouts Nieuwsblad 4e JAARGANG No. 33 ét V de :r- 1 .er j die I d m j l, i. KONINGINNEDAG 1949. PHILIA. over dat departement. JUBILEUM W. H. LAMPE. I t Verschijnt Dinsdags en Vrijdags Inrichten industrieterrein aan IJlsterkade en Geeuw. Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink en Co. Kantoor Grootzand 55 Telefoon 3005 (K 51501 Onze vroegere stadgenoot de heer Abe Brandsma is benoemd tot gemeente- architect te Delden, welke benoeming door hem is aangenomen. B. en W. van Amsterdam dra gen voor een benoeming als genees- hëer-directeur van het Wilhelmina- Gasthuis voor onze oud-stadgenoot dr. A. P. van der Weij. Nederlandse onderdanen, Arm en rijk en groot en klein, Thuis, op weg of in de Tropen, Waar ter wereld zij ook zijn Nederlandse onderdanen Met hun Nederlandse vlag Vlaggen op een oude datum, Nieuw als Koninginnedag! Die millioenen, véél millioenen Van het Nederlandse Rijk Zenden wensen en gedachten Met bestel-adres: Soestdgk. Wat er uit die vele wensen, Vlaggen en gedachten spreekt? Eén band zal nooit meer verbreken Wat ter wereld er ook breekt! Majesteit! Prins en Prinsesjes En Prinsesse Wilhelmien: Blijft d a t in Uw onderdanen, In hun vlag en wensen zien! G. VAN ROEKEL f. Te Deventer is overleden de hfeer Gijsbert van Roekel, voorzitter van de Landelijke Bond voor Staatspen- sionnering. GEMEENTERAADSVERKIEZING SNEEK. Candidaten C.H. lijst: 1. O. Lindeman, 2. Jan de Boer, 3. KI. de Jong, 4. A. Es- selbrugge, 5. G. Boomsma, 6. P. Falke- na, 7. Joh. Haanstra, 8. Mevr. H. Nauta Brinks, 9. Jelte Zeilstra, 10. W. Jor- ritsma, ONZE VERLIEZEN IN INDONESIË In een nieuwe verlieslijst worden de namen van 16 gesneuvelden, alle van de Kon. Landmacht, vermeld. Daaronder is korporaal A. Koopmans uit Leeuwarden, gesneuveld op 8 April. VIJF EN VEERTIG NIEUWE TEXTIELPUNTEN. Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat 45 textielpun ten van de textielkaart VA 905 wor den geldig verklaard. Met ingang van 28 April 1949 zijn geldig de bonnen gemerkt „S één punt”, „T één punt”, „S vijf punten”, „T 5 punten”, „S reserve” ter waarde van 10 punten en „T reserve” ter waarde van 15 punten. Men vestigt er de aandacht op, dat de thans aangewezen punten weder om voor een periode van vier maan den zullen gelden. RADIOREDE DR. DREES. Dr. W. Drees zal op de verjaardag van de Koningin over de zender Hilver sum I, des middags om 1 uur een toe spraak tot het Nederlandse volk hou den. De rede, die tien minuten duurt, wordt die middag om twee uur naar Indonesië uitgezonden. Gisteren was er een drukbezochte re ceptie in hotel De Witte Brug te Den Haag, ter herdenking van het feit dat de heer W. H. Lampe, oudste firmant van de firma Modemagazijnen v.h. gebr. Lampe, welke filialen heeft te Rotter dam, Eindhoven en Den Haag zijn werk zaamheden 50 jaar geleden in die firma begon. De firma werd in 1834 door de grootvader van de jubilaris te Sneek ge sticht. brandstoffen met 1665 en de post „uitkering aan de gemeente wegens batig saldo” met 10150. Door hogere lasten moet de begroting van het rei- rigingsbedrijf voor 1948 gewijzigd o.a. in die zin dat de post „uitkering door de gemeente wegens nadelig sal do” met 11846 verhoogd wordt. B. en W. stellen voor tot een eri ander te besluiten. In de raadsvergadering van 3 Mei komen ook onderstaande voorstellen van B. en W. aan de orde: De „Wip” kwestie. De Buurtver. „Leeuwenburgde Wip” verzoekt de raad te bevorderen, dat de zg. Wip zo spoedig mogelijk wordt ge dempt. B. en W. stellen voor adressante te berichten dat in verband met mate rialengebrek en de hoge kosten voors hands het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is, maar aan de geopperde be zwaren zal ten dele worden tegemoet gekomen door beide zijden van Leeu wenburg in dit jaar van een riolering te voorzien, zodat het rioolwater de „Wip” niet meer zal bereiken. JAARLIJKSE FEESTAVOND PERSONEELSVER. L.T.S. Op Zaterdag 23 April jl. is in de foyer van Amicitia wederom de grote jaar lijkse feestavond gehouden voor het per soneel der N.V. Lankhorst Touwfabrie- ken. Om 8 uur werd door de voorzitter de heer J. Dijkstra de avond geopend met een welkomstwoord tot de aan wezige leden met hun introducé’s. In de eerste plaats werd door de voorzitter een woord van dank gesproken tot de directie, aanwezig in de persoon van de heer R. A. van der Sluis, die door haar steun het de personeelsver. mogelijk heeft gemaakt deze avond te organise ren. Na gewezen te hebben op de goede verstandhouding in het bedrgf tussen de arbeiders, zoals de voorzitter het uit drukte, met ’n boord om en de arbeiders in overall, wekte hij allen die aan het bedrijf verbonden zgn op, hun beste krachten hiervoor in te spannen. Wij gaan, zoals de voorzitter de aanwezigen voorhield, de tijd tegemoet dat aan het door ons te fabriceren product hoge eisen zullen worden gesteld. De directie zal dan op de bekwaamheid en de ijver vah ons moeten kunnen rekenen om in onderlinge samenwerking het bedrijf zijn plaats niet alleen te doen behou den, maar liefst nog te doen verbeteren. Na deze woorden, welke bij de aanwezi gen grote bijval vonden,* werd met de feestviering begonnen. Dank zg het bui tengewoon geslaagde programma dat het uitgenodigde gezelschap van Joop Theunisz ten tonele bracht, heerste er in de zaal de gehele avond een vrolijke stemming, hetgeen wel bleek uit het enthousiast meezingen van het refrein der gebrachte liedjes. Na het optreden van dit gezelschap richtte de heer van der Sluis zich nog met een kort woord tot zijn personeel. In de eerste plaats werd door hem dank gebracht aan het bestuur voor de uitstekende organisatie van deze avond, waarvoor hij slechts woorden van lof kon spreken. Vervol gens vernam het personeel bij monde van zijn directeur dat hoewel waar de toekomst voor OUDEGA (W.). Bij het gehouden mu- ziekexamen te Bolsward slaagden voor diploma A de heren D. Terpstra met 79% pntj J. Terpstra met Tl pnt; J. Abma met 61 pnt.; M. de Jong met 61 pnt.; J. Boersma met 60 pnt.j mej. Vim Abma met 62 pnt., alle leden van de Chr. Muziek ver. E..M.M. alhier. STAATSSECRETARISSEN AAN OORLOG EN MARINE. Tot staatssecretaris aan Oorlog is benoemd mr. W. H. Fockema Andreae op het ogenblik als reserve-majoor werkzaam aan de generale staf. Aan Marine is benoemd tot staatssecreta ris schout bij nacht H. C. W. Moor man, hoofd van de afdeling personeel van Tegen de 37-jarige machinist Jan Harm Brouwer uit Groningen, wiens zaak 29 Maart geschorst werd, is Dinsdag levenslang geëist. Hij pleeg de het verraad bij de Makkumer on dergrondse, waardoor 30 illegale werkers werden gearresteerd, van wie 6 onmiddellijk werden gefusilleerd, de marechausseekazerne en de dokters woning werden in brand gestoken. Ter nagedachtenis aan de ontvoe ring van zevenhonderd Friese Joden zal de opper-rabbijn J. Tal uit Amster dam op 4 Mei op het Joodse kerkhof te Leeuwarden een gedenkteken ont hullen, ontworpen door architect Fed- dema uit Leeuwarden. Het gedenkte ken is opgetrokken uit rode Friese bakstenen. Vóór de oorlog telde Fries land ongeveer 800 Joden. Advertentieprijs 15 et. per m.m. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs ƒ2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van ?irma E. J. Drijfhout, Sneek SNEEKER NIEUWSBLAD -Til Mini Romeinse oudheid. De afdeling SneeK van deze bond kan terugzien op een zeer goed geslaagde avond en deze jonge af deling had hierdoor een goede start. B. en W. stellen enkele wijzigingen voor in het in Februari 1949 door de raad genomen besluit inzake deze ga rantie, daar de bestaande redactie toch nog tot enkele moeilijkheden aanleiding gaf. Ten slotte stellen B. en W. voor mede te werken aan een wijziging van de gemeenschappelijke regeling met andere gemeenten voor het ge neeskundig schooltoezicht, welke wij ziging het salaris van de schoolarts betreft. AFD. SNEEK BOND VAN VROUWEN EN MEISJES WERKZAAM IN BEDRIJF EN BEROEP. De afd. Sneek van de bond van vrou wen en meisjes, werkzaam in bedrijf en beroep, hield Dinsdag haar eerste maan delijkse vergadering in de vergaderzaal van restaurant Piso. Na opening door de presidente, lichtte de presidente der afd. Leeuwarden, mej. mr. J. v. Hout nog even het doel en streven van de bond toe. Zij deed dit op een vlotte ma nier en liet duidelijk uitkomen, dat de bond een band wil leggen tussen alle werkende vrouwen, haar belangen be hartigt en mogelijkheden schept tot on derlinge wisseling van gedachten. Op geestige wijze vertelde ze van de uit wisseling die er tussen de afd. Leeu warden en die in een Engels stadje had plaats gehad, waardoor een vriend schappelijk en waardevol contact was ontstaan. Voor wie het nog niet wist, toonde deze toespraak wel, dat deze bond de geest van wederzijdse belang stelling en waardering bezit. Zo is het dan mogelijk, dat de werkende vrouw uit alle gezindten in deze bond een plaats kan vinden, omdat eikaars me ning wordt gepeild en besproken. De mens is veelal geneigd in eigen kringe tje van collega’s en vrienden te leven, maar het contact met mensen uit geheel ander milieu werkt altijd levensverrg- kend en algemeen ontwikkelend. In de pauze was er een geanimeerd gesprek en de academisch gevormde onderhield zich met het winkelmeisje, de lerares met de typiste. Daarna hield de free lance journaliste Lize Stilma een cau serie getiteld „Wfl zoeken naar schoon heid”. Eerst hield ze een beschouwing over de grote waarde, die de kunst in het leven van de vrouw heeft, en lichtte dit toe met voorbeelden uit haar werk, dat voornamelijk bestaat uit interviews met bekende kunstenaars. Naar het uitermate actuele betoog van deze jonge spreekster, waarin de humor niet ont brak, werd met grote belangstelling ge luisterd. Door haar vlotte wijze van spreken kon zg haar luisteraarsters van begin tot eind boeien. Er werd nog be sloten gezamenlijk een afdelingsavond in Leeuwarden bij te wonen, waar mej. Plantenga, die verbonden ia aan de Buma-bibliotheek, zal spreken over de kleding van de vrouw in de Griekse en Langs de Geeuw is een strook grond voor industrieterrein bestemd. De toegangsweg moet eerst worden verbeterd en doorgetrokken, het is voorts gewenst een gedeelte van de aan de gemeente toebehorende ter reinen op te hogen, en de Geeuw ter plaatse tot voldoende diepte uit te baggeren ^n de oeverlijn van dit vaar water enigszins te verleggen om het mogelijk te maken dat de schepen er kunnen laden en lossen. Er heeft zich reeds een gegadigde voor een gedeelte industrieterrein tussen IJlsterkade en Geeuw aangemeld. Daarom mede die nen de genoemde werken op korte ter mijn te worden uitgevoerd. De IJlster kade wordt, volgens de door de di recteur van gemeentewerken ontwor pen plannen doorgetrokken, en hier zal een klinkerverharding van 4 M. breedte worden gemaakt. Ook de rio lering zal zo sober mogelijk worden gehouden. Mocht t.z.t. worden be sloten in dit stadsdeel op groter schaal tot stadsuitbreiding over te gaan, dan zullén hier voorzieningen van wijdere strekking moeten worden getroffen. Het nu in te richten in dustrieterrein zal met zand dat wordt gebaggerd uit de vaargeul van de nieuwe vaarweg Groningen—Lemmer worden opgespoten. Dit zand zal slechts 1.50 per M3, kosten en de firma, aan welke de zandopspuiting zal worden opgedragen, zal tevens be last worden met het verleggen van de oeverlijn van de Geeuw en het bagge ren langs de wal. De totale kosten van alle genoemde werken kan wor den geraamd op 29400. Er komt 4340 M2 industrieterrein beschikbaar, waarvan onmiddellijk 1550 M2, aan de N.V. Noord Nederlandse Kunst- mesthandel zal worden verkocht. De verkoopsprijs van dit terrein zal zijn 5 per M2 of er zal een jaarlijkse grondrente van 0.25 per M2, worden bedongen. B. en W. stellen voor tot een en ander te besluiten. De gemeentebedrijven in 1948. Daar wegens grotere gasafgifte dan werd verwacht het bedrijfsrésul- taat van het gasbedrijf over 1948 aanzienlijk gunstiger is, dan waarop was gerekend stellen B. en W. voor de post „uitkering aan het bedrijf we gens nadelig saldo” met 12346 te verlagen. Wegens hogere kosten van onderhoud, voor salarissen en lonen enz. zijn de lasten van het waterlei dingbedrijf over 1948 11815 hoger geweest, dan waarop was gerekend, waarvoor slechts dekking kan worden gevonden door verlaging van de post economische samenwerking met voormalige Aziatische koloniën, moeilijk staande zullen kunnen houden als over enige jaren de Marshall-hulp eindigt. Gelukkiger is ten deze België, dat in haar Afrikaanse Congo een on aangetaste hulpbron van enorme econo mische waarde heeft. Maar ook onze Benelux-partner heeft zijn zorgen, niet alleen economische, maar ook politieke. De naderende verkiezingen veroorzaken er nog al enige spanning, welke ver hoogd werd door plannen van koning Leopold om naar zijn land terug te keren en het Belgische volk aldus voor een voldongen feit te stellen. Van so cialistische zijde werd gedreigd met een algemene staking als de koning dit plan zou uitvoeren en voor zover wij thans weten heeft de koning naar de raad van zijn broer, de prins regent en minister Spaak geluisterd en er van afgezien. Van de Palestijnse kwestie is te vermel den, dat de wapenstilstandsonderhande- lingen tussen Israël en Syrië moeilijk heden ontmoeten. De nieuwe Syrische leider, kolonel Hoesni is vrij onhandel baar, dat werd ook koning Abdoellah van Transjordanië duidelijk die dacht koning van een groot Syrisch rijk te zullen worden, waarin ook zijn land zou worden opgenomen, maar Hoesni wil er niets van weten. De snelle opmars der Chinese commu nisten, nadat de eerste ronde der vre desonderhandelingen met de nationalis ten mislukt was, heeft hun de Chinese höofdstad Nanking en al heel wat meer opgeleverd. Wij spreken hier van eerste ronde der vredesonderhandelingen, om dat de nationalisten voortdurend weer zullen trachten door overleg tot vrede te komen, waarbij zij het meeste be lang hebben omdat ze verliezende party zijn. En de leider der communisten Mao Tse Toeng zal telkens weer bij die on- derhandelingen zo verregaande eisen stellen dat de nationalisten ze niet kun nen inwilligen, zonder dat ze zich met huid en haar overgeven. We mogen dus verwachten dat de communistische le gers steeds verder naar het zuiden zul len opdringen. Naarmate him meer na tionalistische legers in handen vallen, krijgen ze ook meer Amerikaans oorlogs materiaal destijds door Washington aan Tsjang Kai Sjek geleverd in de verwachting dat uiteindelijk aan hem de overwinning zou zijn en dat zal hen aldoor sterker maken en bepaalde Ame rikaanse senatoren nog meer kopschuw dan ze al waren, van de levering van wapens aan landen, die een sterke com munistische partg binnen hun grenzen hebben. De Chinese communistische op mars zal zich wel voornamelijk langs het kustgebied bewegen, want een reu zenrijk als China in zijn geheel bezetten is niet mogelijk. Zouden de communisten dat trachten te doen dan zouden hun verbindingslijnen zo lang en ingewik keld worden dat een nationalistische guerilla nog kansen zou hebben. Ver overen zij echter gaandeweg het kust gebied, wat trouwens ook nog een hele pluk is, dan hebben zij practisch alle af- en aanvoerwegen van China in bezit en zijn meester van het land, in het bin nenland kunnen zij dan voorlopig met een schijngezag genoegen nemen. De ge volgen van de communistische overwin ning in China zijn niet te overzien. We laten nu in het midden of deze commu nisten van het zuivere Moskouse type zijn en of ze als ze dat zijn er in zouden slagen op de duur communisten te ma ken van de Chinese boerenbevolking hetgeen door deskundigen wordt betwij feld maar men moet maar eens over wegen welk een geweldige indruk het op de bevolkingen der Z.O. Aziatische lan den moet maken als aan hun grenzen de Chinese communistische legers ver schijnen. Welk een morele steun, als het daarbij blijft, zullen de communistische bewegingen in die landen er van onder vinden! Met name daar waar de toe stand al zeer instabiel is, als in Indo China waar de Fransen het heel moei lijk hebben, Siam, waar de huidige re gering zeker niet communistisch ge zind is, maar die voortdurend bedacht moet zijn op opstandige bewegingen, en in Burma waar de regering met opstan delingen van vier schakeringen, van wie twee met communistische inslag, te dóen heeft. Een daarvan, die sedert een jaar openlijk tegen de regering rebelleert, is de Burmese communistische partij, welker leiders begin 1948 in een com munistische conferentie voor Z.O. Azië te Calcutta in India gehouden, blijk baar hun opdracht kregen. Deze con ferentie zelve wijst er trouwens al op dat het communisme in Z.O. Azië van uit een centraal punt, men mag gerust zeggen Moskou, geleid wordt. Pakistan heeft volgens kenners niet zoveel van communistisch gevaar te vrezen, de Mohammedaanse staten schijnen daar voor vrij ongevoelig te zijn. Wat de grootste staat hier, India, betreft, de regering zit daar ook vast in het zadel en kan er elke opstandige beweging baas, maar ze zal niet kunnen verhin deren dat het communisme onrust in de arbeiderswereld zaait men heeft daar nu al last mee en daardoor dit land belemmert in de industriële ontwikke ling welke het zozeer behoeft om een grote mogendheid met doorslaggevende invloed in dit deel van Azië te worden, naar welke positie het vastberaden streeft. Het is niet onmogelijk dat de schaduw van het communisme, welke thans ook over India gaat vallen, dit land er toe zal brengen nog iets meer van de banden met het Britse Gemene best te behouden dan aanvankelijk de bedoeling was, de conferentie van Ge- menebestlanden thans te Londen over deze kwestie gehouden schijnt over de toekomstige verhouding met India ten minste vrij spoedig tot overeenstemming gekomen te zgn. Men spreekt ook van een militair verbond tussen India en Pakistan om een eventueel communis tisch gevaar aan de grens afdoend te kunnen bestrijden. Anderzijds blijkt In dia oog voor de werkelijke verhoudingen te hebben, het heeft het plaatselijk com munistisch bestuur van de Chinese hoofdstad Nanking de facto erkend, waarschijnlijk als voorloper van een erkenning der communistische regering. En de Engelse regering zelf heeft niet al te veel drukte gemaakt over de ver liezen welke haar oorlogsschepen leden toen zij door de communistische legers werden beschoten, een houding welke de Engelse conservatieve party haar nogal kwaïyk neemt. Maar Londen heeft, an ders dan de Amerikanen, nooit veel ver trouwen in Tsjang Kai Sjek gehad, deze dus niet van betekenis gesteund en 10 de deur opengehouden voor eventueel officiële betrekkingen met de Chinese communisten, al treden die nu wel heel Woningbouw. B. en W. stellen voor tot de bouw met rijkssteun over te gaan van 14 beneden- en bovenwoningen aan de Amaliastr., 7 duplexwoningen aan de Jan van Nas- saustraat en 12 systeemwoningen aan de Korte Vreugde. Garantie van door de N.V. Bouwkas Noord Neder landse Gemeenten aan bouwspaarders verstrekte geldleningen. brutaal op door van Engeland schade vergoeding te eisen voor de verliezen welke de bovengenoemde Engelse oor logsschepen hun troepen toebrachten! In Westelijke diplomatieke kringen is men echter van oordeel dat niet alle kansen van het Westen in China door een communistische overwinning ver speeld zijn, omdat de Russen niet in staat zullen blijken China economisch en financieel zodanig te helpen, dat dit geweldige rijk zich behoorlijk kan ont wikkelen en dat ook de Chinese com munisten daarom straks toch op het Westen een beroep zullen moeten doen. Een bevoegd deskundige als Bullitt, de voormalige Amerikaanse ambassadeur in Moskou, denkt daar echter anders o-er. Hij is van oordeel dat de over winning der communisten in China zich nu over grotere delen van Azië zal uit breiden en Stalin daardoor op de rijke hulpbronnen van dit gebied de hand zal leggen, „waardoor”, aldus Bullitt, „een derde wereldoorlog zeker is geworden”. Deze diplomaat bedoelt daarmee dus dat de Aziatische hulpbronnen Rusland zo zullen versterken dat het op de duur tot een oorlog tegen het Westen in staat zal zijn. Als men het te Moskou cok zo ziet, kan men begrijpen dat de Russen thans trachten in Europa in ieder geval tydelijk tot een vergelijk te komen, op dat zij al hun aandacht en krachten aan het Oosten kunnen geve.n. Men had reeds enige tijd vermoed dat het die kant zou uitgaan. Het sluiten van het Atlantisch pact en thans ook de be reikte overeenstemming tussen de Wes telijke geallieerden en de West-Duitse politici en tussen de West-Duitse poli tieke partijen onderling over de Duitse Bondsgrondwet, waardoor de eerste steen voor de West-Duitse republiek ge legd is, hebben, mèt de toestand in Azië het hunne er toe bijgedragen dat Moskou thans nog eens heeft laten we ten dat het bereid is de Berlijnse blok kade op te heffen als een datum voor viermogendhedenbesprekingen Duitsland 'de laatste hebben in 1947 plaats gehad is vastgesteld. De re denen waarom de Russen met dit voor stel komen: de mislukking der blokka de, de wens om éérst al hun aandacht aan Azië te wijden en om de organisatie van het Westen door Atlantisch pact en vorming van een West-Duitse republiek te vertragen, zullen het de Westelijke geallieerden niet gemakkelijk maken het erg harteiyk te ontvangen. Het is echter nu wel waarschynlijk dat het weer tot viermogendheden-overleg zal komen en even waarschijnlijk dat dit dezelfde weg zal gaan als dat over het Oostenrykse vredesverdrag. Dezer dagen heeft men daaraan de 153ste zitting gewgd, zonder een stap dichter bij het doel te komen. Gezien dit feit en de aanleiding welke de Russen hebben om hervatting der be sprekingen over het Duitse probleem voor te stellen, is het duideiyk dat de Westelijke geallieerden intussen hun plannen tot organisatie van het Westen in het Atlantisch pact en de opbouw van West-Duitsland zonder enige ver traging zullen voortzetten. Voor zover de tijd en kracht er hun nog voor ge geven is zullen zg ook door samenwer king met de gezonde nationalistische bewegingen in Z.O. Azië en economische verheffing der volken daar, moeten trachten de communistische vloedgolf af te dammen. Een zeer groot belang ook voor bepaalde West-Europese landen zelf die zich, als ze verstoken blgven van hun wel is het bedrgf door verscherpte internationale concur rentie ontegenzeglijk moeilgke tgden kan brengen, de directie hoop heeft dat deze, evenals in het verleden, over wonnen zullen kunnen worden. Noodza- kelgke reorganisaties zullen niet kun nen uitblijven en deze worden ernstig bestudeerd. Bg het doorvoeren zal de „Lust Tot Samenwerking” (LTS) van doorslaggevend belang zijn en een aan sporing voor de directie om haar taak ten behoeve van allen aan het bedrijf verbonden, te volvoeren. Na deze woor den, welke door de aanwezigen met in stemming werden begroet, werd de avond om 11.45 uur door de voorzitter gesloten onder mededeling dat er voor de liefhebbers tot 2 uur nog gelegen heid zou zijn om op de muziek van „The Rythm Tigers” en onder leiding van de heer F. C. van der Zwaag een dansje te maken. Ook dit gedeelte mocht zeer geslaagd genoemd worden, zodat een ieder na afloop hoogst vol daan naar huis ging, met de herinnering aan een avond waaraan men nog gaarne terugdenkt. Redacteur L. KIEZEBRINK Redactie-adresKLEINZAND 7 Tel. 2872 KONINGIN JULIANA 40 JAAR. Koningin Juliana viert op 30 April a.s. Haar veertigste verjaardag, waarmee de 30ste April voor de eerste maal tot Koninginnedag zal worden in plaats van de tot traditie geworden 31 Augustus. re: di bt '81 ir is ir<' j j t sr- de g" 1 st I n; 1 s, i-l J n i- f- n a i. d- V. A s- n. ie in D s

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1