Fan de Snitser Fémerk I Sneker Ambachtsschool L INGEZONDEN bl Sproeten? SË^HUTOL geren A. v. S. Ds. Bakker uur (in van werden bevorderd. De resterende wa ren van diverse cursussen, waarvoor geen bevordering plaats heeft en die voornamelijk opleiden voor examens buiten de school. De nieuwe cursus 1948-1949 ving aan met 180 1.1., t.w. 5-j. c. 57, oud-amb.leerl. 4e klas 27, 5e klas 14, tekencursus 13, cursussen voor volwassenen 14, V.E.V.-cursus en adsp. electro-monteurs 22, cursus autogeen- en electr. lassen 19, cursus „vakbekwaamheid v. h. smidsbedrijf” 14. Aan het einde van het jaar waren er 179 1.1. In totaal werd de school in 1948 bezocht door 309 1.1. uit Sneek, Wymbritseradeel en andere gemeen ten in de naaste omgeving. Het leden tal van de vereniging bedroeg op 31 Dec. 1948 81. in Nederland automatisch gebeld kun nen worden. Voor de aangeslotenen in kleinere plaatsen gaat de verbinding over de nabijgelegen geautomatiseerde centrale. NED. ROODE KRUIS AFD. SNEEK. De collecte voor het Roode Kruis heeft opgebracht (alleen in Sneek, het rayon moet nog worden bewerkt) 848.42. SIJBRANDABUREN. By de eind- les meikerscursus gehouden bij dhr. M. Jansma te Sijbrandaburen slaag den voor het diploma de volgende heren: A. Kroes te Sijbrandaburen met 185 punten, W. Mulder te Pop- pingawier met 182 punten, G. Goslin- ga te Poppingawier met 178 punten, H. Boschma te Sijbrandaburen met 172 punten, en mej. M. Bruinsma van Oldeboorn met 180 punten. MUZIEKCONCOURS KOLLUM. Op dit concours behaalde in de afd. Uitmuntendheid Euphonia van Op penhuizenUitwellingerga met 126 p. een 2e prijs; in de ere-afd. Fanfare Crescendo Heeg met 143 p. een 2e prijs, en E.M.M. te Oudega (W.) met 125 p. een 2e prijs. AUTOMATISCH TELEFONEREN. Begin 1952 koppeling der netten. Het ligt in de bedoeling van de Tele foon lenst van de P.T.T. de koppeling van de automatische netten in Neder land te doen geschieden einde 1951, be gin 1952. In 1956 zal ieder aangeslotene op het telefoonnet automatisch met het gehele land kunnen telefoneren; alle netten zullen dan vol-automatisch zijn. Het spreekt vanzelf, dat de levering van materialen, onderdelen en toestellen uit het buitenland van invloed zal zijn op de uitvoering van dit programma. Bjj de koppeling van de netten in 1951 zullen dus de abonné’s in alle grotere plaatsen VOETBAL. Kampioenschap v. Nederland. Zaterdagavond 7 uur vindt de zeer belangrijke wedstrijd plaats tussen het Schiedamse S.V.V. en Heeren- veen. Deze wedstrijd wordt gespeeld in ’t Feijenoord-stadion te Rotterdam. Weten de Friezen dit tot een goed einde te brengen, dan stijgen de kan sen weer terdege voor Lenstra en zijn mannen. TENNIS. 3e klas Noord: Ready II Leeuwar denNomi I niet ger eeld; 4e klas Noord: Nomi IIOranjewoud I 35. Oranjewoud I kampioen afd. I. SIJBRANDABUREN, 1 Juni. Het personeel van de zuivelfabriek te Sij brandaburen speelde hedenavond een voetbalwedstrijd tegen het personeel van „Industria”. De uitslag was 33. II 'I I I 1 I I z VI Nergens slaagt U vlugger voor Uw SCHOOLBOEKEN dan bij Boek- en Vulpenhandel G. VAN DE PIJPEKAMP Kleinzand 2 ISRAEL IMPORTEERT FRIES VEE. De jonge Joodse staat Israël heeft in Friesland stamboekvee aangekocht en zal nog meer kopen, want de re geringen van ons land en Israël heb ben voor dit jaar een handelsovereen- komst, waardoor de laatste staat in ons land nog 25 millioen gulden aan producten enz. kan kopen. Maar dit kan alleen als Israël ook wat aan ons kwijt kan, nl. sinaasappelen. Dus „eet meer sinaasappelen en meer Fries vee gaat naar Israël”. De jolijt vloog over de markt. Drie kooplui plonsten elkaar in de handen met lachende ogen en dansende haren. Twee koeien draaiden de koppen naar elkaar toe. „Der gean we”, zei de ene. „Se wolle handel je, dy kerels, it jild barnt harren op it boarst!” fluis terde de andere, een „riep” met af zakkende benen. Ik „wrotte” dichterbij (ik hen zo’n wrotter) maar het ging niet over handel né het ging over een feest met allerlei geneugten die des feestes kunnen zijn. „Moast joun op ’e planken, net Tsjeerd?” Klets. „Dy deale ja en ik sil se hwat for- telle!” Tsjeerd aan het woord. „Ik sil sa foardrage „klets!” dat de ro mers read om ’e holle wurde en de kastlein de plysje opskillet!” Ik vroeg beleefd of ik mee mocht, ik houd wel van een verzetje, als het in het nette is. Tsjeerd keek me eens „op en del” aan en zei toen eerlijk (zo is ie) ,,’t Is gjin bigraffenis, mynhear, mar in bruiloft!” Hjj wou ook in mijn hand kletsen, maar ik was al weg, naar de paarden die ruim vertegenwoordigd waren. En daar zag ik het veulen. Een zwart veulen met gekruld (door de regen) haar. Maar een diertje zo mooi van bouw, zo rank op z’n slanke be nen en zo ellendig alleen tussen al die schonkige werkpaarden, je zou zo naar de radio bellen en vragen om een veulenloze merrie. Misschien heeft u dat prachtige veulentje van die beroemde beeldhou wer Krop of zo op uw schoorsteen mantel staan, mevrouw, welnu hier was het, in levende lijve, dat trotse, dat ranke en toch zo ontroerend lieve. Nu ik toch op deze weg ben Er was een man met een (eens) blauwe kiel. Hij liep, neen hij schreed voorwaarts, het hoofd deemoedig ge bogen, de ogen liefderijk op het var ken (t je) dat ie tussen z’n armen ge klemd hield. Het onderlijf (van het beest) sloeg en trapte en vocht als een razende, de bek was open en liet een geschreeuw horen als een exportslagerpj op volle toeren. De voorpootjes staken naakt en ge- kruisd naar voren. Ik boog m’n hoofd, getroffen door dit treflijk beeld. „As sil ’k dy ek oan moster knipe, mei gietste, smearlap!” zei de man. Toen liep er iets bij z’n broek neer Het varken knipoogde tegen DE EERSTE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. In de provincie Groningen werden reeds enige gemeenteraadsverkiezin gen gehouden. In de gemeente Beerta, die een communistische raadsmeerder- heid had kregen de communisten nu 5 inplaats van de oude 6 zetels, ging de P. v. d. A. met 1 zetel tot 3 voor uit en behield de V.V.D. zijn 3 zetels, zodat Beerta om is. In Finsterwolde wonnen de communisten aan stemmen maar kwamen toch niet verder dan 6 zetels, die ze ook in de oude raad hadden, de P. v. d. A. verloor wat stemmen, maar behield haar 2 zetels, de V.V.D. bleef ongeveer gelijk en heeft 3 zetels. In Midwolda won de C.H.U. 1 zetel en kwam op 4, de communisten verloren hun enige ze tel, P. v. d. A., A.R. en Gemeentebe langen behielden hun vroeger aantal nl. resp. 3, 3 en 1. VALSE VAN GOGHS. Jhr. W. J. H. B. Sandberg, directeur van het Stedelijk Museum te Amster dam heeft een klacht ingediend bij de officier van justitie aldaar wegens het snel toenemende aantal vervalsingen ten name van Vincent van Gogh. De klacht betreft twee zg. zelfportretten, een landschap en een „Slaapkamer te Ar les”. Deskundigen delen zijn mening, dat deze schilderijen vervalsingen zijn. BIJZONDER GERECHTSHOF LEEUWARDEN. Postmus krijgt elf jaar. Het Bijzonder Gerechtshof veroor deelde Dirk Postmus tot elf jaar met aftrek van voorarrest, ontzetting uit de beide kiesrechten en uit het recht om ambten te bekleden voor ’t leven- Postmus maakte zich schuldig aan hulp aan - vijand o.a. als Verwalter van Jodenzaken, in welke functie hij zich zelf door te hand-'len in Joodse goederen, trachtte te bevoordelen. WEST-AFRIKAANS BEZOEK. The Betwi Export Company, alhier, die speciaal handel drijft op West- Afrika, had deze week bezoek van de h.h. Sacoom en Boahene van de Goud kust. Ze waren in gezelschap van de heer Bettink van genoemde maat schappij en de exotische kledij van een hunner trok uiteraard sterk de aandacht, zo als hunnerzijds veel be langstelling bestond voor een Sneker pierement. Naar men zegt hebben de heren dat aangekocht. De Betwi ver wacht deze zomer nog meer West- Afrikaners op bezoek. man de situatie. Aan de andere kant leverde een door Lienburg goed geno men corner enig gevaar op. Bij een Sneek-aanval bezondigde een der po litiemannen zich aan hands. De door Smit ingeschoten bal werd door doel man Otten gekeerd en tot corner ver werkt, die evenwel geen succes op leverde. De Sneek-aanval kreeg tal van kansen maar door slecht schie ten en ondoordacht spel bleven doel punten uit. De politie zette menige goede aanval op maar ook dit leverde niets op. De rust kwam met een 10 voorsprong voor de thuisclub. Na de hervatting was Sneek het meest aan vallend maar de witzwarte voorhoede speelde te onsamenhangend om tot doelpunten te geraken. Bij een pittige politie-uitval kreeg de Vries de kans van de dag, maar schoot nog naast. Na ongeveer 17 minuten volgde we derom een uitval van de politieman nen, en toen de Sneek-doelman ver zuimde op tijd uit te lopen, kreeg mid- voor Ruis een niet te missen kans en knalde 20 in de Sneek-touwen. Het Sneek-elftal kwam nog meer opzetten en ’n zeer gevaarlijke scrimmage ont stond er voor het politiedoel, waaraan Otten wederom een einde maakte. Eindelijk gelukte het Kootje een ver diend tegenpunt te scoren 21, ter wijl dezelfde speler een fout in de politie-defensie kort daarna afstrafte door de gelijkmaker 22 te scoren. Van alles kon er nu nog gebeuren, doch nadat Smit de bal in ’t zijnet had geschoten en een buitenspeldoel- punt van Deden was geannuleerd, kwam toch het einde met een gelijk spel 22. Woensdagavond a.s. heeft de laatste wedstrijd plaats. Dan komt Black Boys op bezoek. Friese Voetbalbond. Promotie-Degradatie Pinkster-Maan - dag. Groep A: Friesland IIISneek IV; Woensdag 8 Juni. Groep I: L.S.C. M L vé I te or s- M T I S, V N 9' SneekZeeburgia. Pinkster-Maandag krijgt Sneek I bezoek van de Westelijke le klasser Zeeburgia van Amsterdam. Dat kan een interessante wedstrijd worden. Men zie de advertentie in dit blad. 4e Nederlaagwedstrijd Politie-elftal. Ook het combinatie-elftal van de v.v. Sneek dat Dinsdagavond de tegenpartij was yan het SnekerPo litie-elftal is het niet gelukt om een overwinning op de politie-mannen te behalen. Het politie-elftal verscheen weer in dezelfde opstelling als de vo- een combinatie verscheen geformeerd uit spelers van ’t 2e, 3e en 4e elftal. Er was een flinke belangstelling toen de organisatoren van dit tournooi de bal aan ’t rollen brachten. Sneek was het eerst in de aanval, maar de voltreffer van Hofman werd subliem gekeerd door doelman Otten. Aan de andere kant schoot rechtsbuiten de Boer de bal in ’t zijnet. Nadat Sneek een hoek schop had genomen, die niets oplever de, wist de politie-linksbuiten de Vries doelman Coers in de 4e minuut reeds te passeren 10. Bij een vrije G Z Y Wel, ik was nog maar nauwelijks op het gladde terrein of het was mis! Het zweefde van politieagenten en het publiek tierde: „Kear him! en: Slaen him foar de Nu heb ik wel een vry geweten hoor, (nou ja soit) maar ik dacht maak dat je wégkomt! Zeg nou zelf. Gelukkig er viel een steen van mijn hart het ging niet om mij! Er vloog een lach (zielig lachje overi gens) over mijne konen en ik begon mee te tieren per slot van reke ning, je wilt ook wel eens een lolletje nietwaar Toen zag ik de misdadiger! Het was een jonge ram van zeld zame schoonheid! Hij dook onder armen en benen door, kittelde met z’n ramskop een burger bijna naar de za lige jachtgronden, wierp een vracht auto uit de koers, danste van louter „wille” op z’n vier poten joepsti! de lucht in en zou nu niet meer gehin derd de brede weg op, die leidt naar de vrijheid. Helaas! Hij had buiten Sjoerd ge rekend! Sjoerd, de man, zonder wie de veemarkt een dameskransje is Sjoerd die alle eigenschappen in zich verenigt die nodig zijn om de wereld in toom en stand te houden. Sjoerd zag hem, de ram! Er kwam een brede lach op z’n ge zicht, de moegelopen en geschreeuwde rammejagers wezen naar hem en wierpen zich terneder. Sjoerd kwam in actie! Inderdaad. Hij zette zich schrap! Z’n gele klompeneuzen boor den zich in de klinkers van de vee markt, z’n handen waarin de stok bogen zich gelijk met z’n rug en daar stond ie: „As in muorre! As in brok gewa pend beton!” Daar kwam de ram! Wij geraakten onder hoogspanning^ zou e.... ja!” zei Sjoerd met een stem als Molenaar in een aria. „Hup!” zei de ram en met een sierlijke boog zweefde het beest over Sjoerd, over stok en alles heen Het publiek (publiek is wreed) ap plaudisseerde. Sjoerd putte zich uit in een taal, waar ik zelfs van bloosde, ging caféwaarts en verdronk z’n ne derlaag. „Eén kofje”. „Ik mei Sjoerd wol”, zei m’n vriend Johannes, „as it in kou west wie, hied er him fêst keart!” Onder dit alles was de hemel droog geworden en de man van de „oalje- jassen” uitverkocht. Het werd zowaar een prettige morgen waar men plezier in had. IV—De Kooi III, Sneek VI—Lang weer. Uitslagen Woensdag 1 Juni: L.S.C. IV—Sneek VI 0—0. Nijland: 9.30 uur Ds. Verbaas. Oosthem: 9 uur Ds. J. N. de Ruiter van Sneek. Scharnegoutum9.15 uur de heer G. Wijtsma van Deinum. Sandfirden: 9 uur Ds. Schoenmaker van Heeg. Woudsend: 9.30 uur Ds. de Vries. Westhem: 9 uur Ds. Blonet van Goc’nga. Pinkster-collecte voor de Zending. Ijlst: 9.30 uur Ds. Steenhuizen Oosthem. DOOPSGEZ. GEMEENTE Woudsend: geen dienst Ijlst: geen dienst. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Katwijk, Ds. J. N. de Ruiter alhier. Geref. Kerk. Beroepen te Oudega (W.) P. J. Schuddebeurs, evang.pred. te Winterswijkte Goënga S. Boersma te Tjuchem-Middelstum. Chr. Geref. Kerk. Op het tweetal te Onstwedde komt voor ds. W. Ruiter te Sneek. Opgave van predikdiensten wordt gaarne steeds vroegtijdig ingewacht. De administratie. HAVENDAM SNEEKERMEER MET BIJKOMENDE WERKEN AANBESTEED. In het gebouw van de Prov. Dienst voor de verbetering van de Friese kanalen te Leeuwarden is aanbesteed het aanleggen van een havendam in ’t Sneekermeer met bijkomende wer ken en het baggeren van een vaar geul. Er waren 6 biljetten binnenge komen. Hoogste inschrijfster was de N.V. H. J. van Haaften te Den Haag met 497.000 en laagste de Fa. A. Kraayeveld te Zwijndrecht met 389.500. KAMPEREN! Kamperen! Welk hart gaat niet sneller kloppen bij het horen van dit woord? Welke jongere verlangt er niet naar om eens werkelijk een tijd lang er uit te zijn uit de beslommeringen van alle dag, van geld verdienen, van proefwerken leren Nu de zon alweer zo hoog aan de hemel staat, wordt er steeds meer over vacantieplannen gesproken. Kamperen ja, wat graag! Maar niet ieder heeft een eigen tent en bovendien: kamperen met een groep jongeren van je eigen leeftijd is vaak veel fijner dan alleen op stap gaan. De Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale maakt het iedereen mogelijk om aan zijn wensen tegemoet te ko men. Verspreid over het gehele land en met verschillende bestemmingen geven de kamjen van de V.C.J.C. een ruime keuze. Van Vlieland tot Mheer in het Lim burgse heuvelland, van Renesse tot Sleen zijn de terreinen wie wil zei len kan zijn hart ophalen in Vinke- veen of Grouw, voor natuurliefheb bers zijn speciale kampen en wie lie ver rondtrekt in plaats van op een plaats te blijven, kan mee komen fietsen in Drente of met een tjalk de Hollandse wateren doorzwerven. Duur? Nee, niet duur, wanneer men het vergelijkt met andere vacantie- vulling en zeker niet duur, wan neer men beseft wat men er ontvangt aan geestelijke rijkdom. Tussen alle kampeermogelijkheden, die er zo zijn, blijft het V.C.J.C.-kamp een eigen plaats innemen. Met een 35-tal jon- wordt daar geprobeerd een kleine gemeenschap op te bouwen waar naast het spel de ernst zijn plaats heeft, waar behalve de gewone kampbezigheden in stille ogenblikken samen wordt gesproken over allerlei levensvragen, waar ook vaak in een persoonlijk gesprek menige knoop ontward kan worden. In- en ontspanning in een gezonde verhouding bij elkaar, dat bieden de zomerkampen van de Vrijzinnig Chris telijke Jeugd Centrale. Waar de be wust levende jongere vaak in de ver warring van het leven geen uitweg meer vindt, daar kan zo’n> gesprek yan jeugd met jeugd vaak wonderen doen. Wie voor zijn kinderen een goed, aan afwisseling rijke en naar de geest sterkende vacantie-ontspanning zoekt, rige week, terwijl Sneek met denke eens aan een kamp. En wie als ;ongere wars van alle zwaarwichtige motieven een avontuurlijke vacantie- week zoekt, zal in geen kamp bedro gen uitkomen. De prijs een bezwaar? Ook over reductiemogelijkheden lichten de kampfolders in, die de Vrij zinnig Christelijke Jeugd Centrale te Utrecht, Nieuwe Gracht 27, gaarne op aanvrage toezendt. Inlichtingen voor Sneek bij mej. J. v. d. Berg. Lemmerweg 4; mej. N. Velds, Kruizebroederstraat 73; de heer Tj. Broersma, Priorstraat 5; de heer K. Lok, Ubbo Emmiusstraat 58; trap van Smit redde de politie-doel- mej. J. Koornstra, Ubbo Emmius straat 60. Hoewel in verschillende plaatsen in Friesland nieuwe ambachtsscholen werden opgericht, wordt het aantal leerlingen aan onze school toch steeds groter, zodat uitbreiding noodzakelijk is. Deze verheugende mededeling deed de voorzitter van de Vereniging „Sne ker Ambachtsschool”, de heer H. F. Ringnalda, Dinsdagavond in de korte toespraak, waarmee hij de jaarlijkse ledenvergadering (die in Rest.-Piso gehouden werd) opende. Jaarverslag. Aan het uitvoerige jaarverslag dat door de Directeur, de heer T. J .van Gelder, werd uitgebracht, ontlenen we het volgende: In het einde van het vorig jaar kon een aanvang worden gemaakt met de verbouwing van de school, zodat in dit jaar een geheel nieuwe werkplaats voor de afdeling motorrijtuig- en rijwielherstellen, een veel groter en beter schaftlokaal, als mede een verbouwde werkplaats voor de afdeling machine-bankwerken in gebruik kunnen worden genomen, wat een aanmerkelijke verbetering bete kent. In het lerarensorps deden zich weer verschillende mutaties voor. O.a. ging de heer C. H. van Noort, leraar in voortgezet lager onderwijs na een bijna 40-jarige dienstvervulling aan de school met pensioen. Het corps be staat thans uit 19 leraren (de direc teur inbegrepen) terwijl verder nog een administratief beambte, een hulp voor de administratie, een concierge en een hulp-concierge aan de school ver bonden zijn. Het aantal leerlingen be droeg op 1 Januari 1948362, voor de nieuwe cursus 393 en aan het eind van het jaar 372. Aan het einde van de cursus werd aan 139 1.1. het eind- getuigschrift toegekend (44 smeden- mach. bankwerken, 23 motorrijtuig en rijwielherstellen, 13 electrotech- niek, 40 timmeren, 9 meubelmaken en 10 schilderen). Twee leerlingen, (1 smeden-mach. bankwerken en 1 tim meren) die wegens ziekte gedurende lange tijd de lessen moesten verzui men en in eerste instantie werden af gewezen, konden na 3 maanden op nieuw examen doen, waarna ook zij het diploma verwierven. Tot de 2e klassen werden in totaal bevorderd 168 1.1. Het aantal niet bevorderden bedroeg 39, waarvan 21 werden afge schreven. De meeste leerlingen kwa men uit Sneek (91), Wymbritseradeel (61), Wonseradeel (42), Bolsward (26), Gaasterland (22) en Hennaar- deradeel (21). De anderen uit diverse omliggende gemeenten. In* 1948 werd de school in totaal bezocht door 566 leerlingen. Het personeel van de Avondnijverheidsschool bestond op 31 Dec. uit 18 leraren, een adm. beambte en een concierge. Het aantal leerlin gen bedroeg op 1 Jan. 185. Hiervan waren 31 oud-ambachtsschool-leerlin- gen voor opleiding getuigschrift avondnijverheidsschool (2 jaar), 43 voor de 5-jarige cursus en. 111 voor diverse cursussen. Van 1 Jan. tot 31 Maart verlieten 19 leerl. de school. Van de 166 die overbleven behaalden 25 het eindgetüigschrift (2 van de 5-j. cursus, 7 oud-amb.leerl. en 16 van de lascursus) terwijl 32 wel en 6 niet PREDIK BEURTEN. ZONDAG le PINKSTERDAG NED. HERV. KERK, SNEEK 10 uur Ds. J. N. de Ruiter 5 uur Ds. H. van Niel. Jeugddienst. In beide diensten extra collecte Uitwendige Zending. VER. VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: 10 uur Mej. J. v. d. Veen. GEREF. KERK, SNEEK Noorderkerk (Kerkgracht)9.30 uur Ds. E. N. van Loo. Openb. belijdenis en Voorber. H.A.2.30 uur Ds. J. M. Spier; 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Openb. bel. Zuiderkerk (Rienck Bockemakade) 9.30 uur Ds. J. M. Spier, Openb. Bel. en Voorber. H.A.; 5 uur Ds. E. N. van Loo. Oosterkerk (Gebouw Aere Perennius, Kleinzand): 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, Voorber. H.A. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) 11.30 en 5 uur Ds. C. v. d. Waal, Aere Perennius). CHR. GEREF. KERK 9.30 uur Openb. belijdenis, Ds. Ruiter; 5 uur Ds. W. Ruiter. DOOPSGEZ. GEMEENTE 10 uur Ds. M. v. d. Meulen (Extra collecte Bijzondere Noden). BAPT. GEMEENTE 9.30 en 5 uur Ds. J. Broertjes; 8 uur Jeugdsamenkomst. Vrijdagavond 8 uur bijbellezing en bidstond. VRIJE EVANG. SAMENKOMST Geen dienst. GEBOUW VOLBEDA. Vergadering van Gelovigen. Zondags morgens 10 uur bijeenkomst. LEGER DES HEILS. 10 uur Heiligingsdienst; 7 uur open luchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur samenkomst. Donderdag 8 uur sa menkomst. Kapts. Verschoor. NED. HERV. KERK Goënga1.30 uur Ds. J. Blonet Doopsbediening) Gaastmeer: 1.30 uur Ds. J. W. Bruin sma Zendingscollecte Heeg: 9.30 uur Ds. Schoenmaker; ’s avonds HALF ACHT Ds. Schoen maker (Kerkkoor). Nijland: 9 uur Ds. Romein van Har- I ve dc Geldlening. Het bestuursvoorstel om een geld lening van plm. 100.000 aan te gaan voor uitbreiding van de inventaris (aanschaffing machines) en verbou wing der school werd met algemene stemmen aangenomen. De«verbouwing zal bestaan in het overdekken van de open rijwielbewaarplaats op het schoolplein, in welke nieuwe ruimte 5 lokalen, plaats biedende aan 150 1.1., kunnen worden aangebracht. Bestuursverkiezing. De heer H. F. Ringnalda, die perio diek aftrad, werd herkozen en nam zijn herbenoeming aan, waarover de heer J. de Kok namens de vergade ring zijn voldoening uitsprak en de hoop uitsprak dat de voorzitter zijn werk nog jaren met hetzelfde succes zal mogen voortzetten als tot nu toe steeds het geval is geweest. Mededelingen. De directeur deelde mede dat het onderwijs, mede door de gunstiger materiaalpositie, een gunstig verloop had. Het wordt volgens moderne op vattingen gegeven en is aangepast aan de behoeften van de omgeving (hoofdzakelijk ambachtsbedrijven) De bereikte resultaten hangen ook sa men met het corps leraren dat aan de school verbonden is, daar elk tracht op zijn eigen terrein de gunstigste re sultaten te behalen. In de toekomst echter kunnen deze, bij het verlengen van de leertijd, nog beter worden. De outillage van de school is goed, maar getracht zal worden deze nog meer te verbeteren, daar de school z. m. ge lijke tred moet houden met de in dustrie, op welk punt zij ook baan brekend werk kan verrichten. Naar aanleiding van een vraag van de heer Douma gaf de heex van Gelder nog uitvoerige inlichtingen over het on derwijs, die nog door het bestuurslid S. G. Ruiter werden aangevuld. Hier bij werd o.a. medegedeeld dat het op de begroting uitgetrokken bedrag voor vakliteratuur volledig besteed en ovér de verschillende vakken ver deeld wordt, en dat de leraren zich steeds van de nieuwe mogelijkheden in hun vak op de hoogte houden. Tot slot werd de directeur nog lof toege zwaaid voor zijn grote activiteit, (waarbij het bestuur zich gaarne aan sloot), waarna de goed bezochte ver gadering met een kort woord waarin de heer Ringnalda zijn mede bestuurders dankte voor hun mede werking werd gesloten. lingen1.30 (H. Doop). Nljhuizum: 9 uur Ds. J. W. Bruinsma Zendingscollecte Offingawier: 9 uur Ds. Verbaas van Sneek. Oudega (W.): 9 en 1.30 uur Ds. van Dullemen. Oosthem: 9 en 1.30 uur Ds. J. Steen huizen. Rauwerd: 9.30 uur Ds.'K. Mulder. Scharnegoutum9.15 uur Ds. D. Lek- kerkerker; 1.30 uur Ds. D. Lekker- kerker (H. Doop). Sijbrandaburen: 1.30 uur Ds. K. Mul der. Woudsend: 9.30 uur Ds. Bakker van Nijland; 's avonds 7.30 uur Ds. de Vries. Wolsum: 9 en 1.30 uur Ds. Addink. In beide diensten de grote Pinkster- collecte voor de Zending. IJsbrechtum: 10 uur Ds. Palmboom Extra collecte. Ijlst: 9.30 uur Ds. H. van Niel van Sneek; 2 uur Ds. Dickhout van Hommerts. DOOPSGEZ. GEMEENTE Woudsend: VIJF UUR Ds. H. J. de Wilde. Ijlst: 7.30 uur Ds. H. J. de Wilde. GEREF. KERK. Oudega (W.): 9 uur Leesdienst. Ver der geen opgave. MAANDAG 2e PINKSTERDAG NED. HERV. KERK, SNEEK 10 uur Ds. H. van Niel. Extra col lecte Uitwendige Zending. GEREF. KERK, SNEEK Noorderkerk: 9.30 uur Ds. E. N. van Loo. Zuiderkerk: 9.30 uur Ds. W. Wiersma van Oudega (Sm.), Friese dienst. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) 9.30 uur Ds. C. v. d. Waal (in Aeu Perennius). CHR. GEREF. KERK 9.30 uur Ds. W. Ruiter BAPT. GEMEENTE Geen dienst NED. HERV. KERK Gaastmeer: 9 uur Ds. Joh. van Dul lemen. Zendingscollecte. Gauw: 9 uur Ds. Addink van Wolsun Heeg: 9.30 uur Ds. Bruinsma. Promotie le klas F.V.B. Woudsend I—R.O.D.O. I 7—1. Tegen de verwachtingen in heeft Woudsend Zaterdagavond Rodo op het W.S.V.-terrein een grote neder laag toegebracht. Beide polegen be traden met invallers het veld. Spoedig na de aftrap ging Rodo tot de aanval over om de leiding te nemen 01. Vooral de achterhoede van Wouds end stond eerst vaak machteloos te genover de snelle aanvallen, maar wist toch de stand op 01 te houden. Na een half uur spelens kreeg de l.binnen van W.S.V. de bal vrij en met een prachtig schot van grote af stand bracht hij de partijen op gelijke voet 11. En met deze stand kwam ook de rust. Na de hervatting was het met Scharsterbrug gedaan. Door het vele missen in de achterhoede kwa men ér prachtige kansen, die nog 6 maal benut werden. De keeper van Rodo verdedigde zijn doel met élan, maar kon niet verhinderen dat hij in deze wedstrijd liefst 7 keer gepas seerd werd. Door deze overwinning promoveren Woudsend en Rodo naar de le klasse F.V.B. Rodo won nl. twee keer van I.V.V. en deze club moet, voorlopig althans, nog een jaartje in de 2e klas spelen. Wij wensen beide clubs veel succes toe in hun nieuwe klasse. 1 r p «1 -k W. i O li< T M 8 e

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 2