Waarom deze straatnaam hebben de nieuwe ingeschoten De politiemannen schietbaan Otiicieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, W XMKKIISERADEEL en IJLST r VRIJDAG 8 JULI 1949 4e JAARGANG No. 52 172 De Gouden Koets in Sneek Nieuws uit V.V.V. Sneek INGEZONDEN BRAND COLLECTE VERENIGING „HET HOOGELAND”. Reddingboot-actie Sneek Merriekeuring N.W.P 76 Buurtvereniging „MAPLE LEAF” Redacteur: L. KIEZEBRINK Redactie-adresKLEINZAND 7 Tel. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Nieuwe Sneeker Courant, Sneeker Courant en Drijfhouts Nieuwsblad Mulo-examens Sneek e- t- l- SNEEKER NIEUWSBLAD en CLASS. ZENDINGSDAG TE RUS. I MR. HARTUNG LOST HET EERSTE SCHOT. Regen en wind kon hen niet deren. MEER PAARDENROOKVLEES OP EEN BON. Naar de schietbaan. In stromende regen begaf het gezel schap zich hierna naar de schietbaan om de wedstrijden bij te wonen. In allerijl waren daar ’s morgens nog voorzienin gen getroffen om de gasten een dak Op een bon voor honderd gram vlees zal men voortaan in plaats van honderd gram paardenrookvlees honderdvijftig gram kunnen krijgen. Desgewenst zal men ook honderd gram pekelspek kun nen kopen. OUDEGA (W.). Op het concours te Workum behaalde „de Lofstem” alhier, dir. de heer C. Kaspersma van Heeg met 336 pnt. een 2e pr. in de afd. Uit muntendheid. DURE BENEN. Een filmster uit Hollywood, die in een nieuwe film moet paardrijden, heeft haar benen voor 250.000 verzekerd. In dit nummer vindt U een adverten tie van de Class. Zendingsdag te Rijs, uitgeschreven door de Class. Zendings- commissie Sneek van de Ned. Herv. Kerk. Sprekers en onderwerpen geven hoop op een mooie samenkomst. Komt U geregeld op onze Zendings- dagen en weet U, hoe de Zending er voor staat? Dan zult U ook nu niet ontbreken. Komt U er nooit of bent U er onkun dig van, hoe de Zending reilt en zeilt? Komt U dan nu eens wel en begint in het Zendingswerk belang te tonen. De nood op de Zendingsterreinen is groot, alle hens moeten aan dek. De Zending vraagt Uw gebed, Uw toewijding (dat is in dit geval: Uw aan wezigheid te Rijs op 13 Juli), Uw offer. De Class. Zend. Comm. Sneek. Op 23 en 24 Juli a.s. komt een groot aantal Juridische studenten, die een spe ciale cursus In Den Haag volgen en uit ruim 40 nationaliteiten bestaan, een be zoek aan Sneek en de Friese Meren brengen. Het ligt in de bedoeling deze jongelui officieel ten Stadhuize te ont vangen en hen daarna in een zaal bijeen te brengen waar zij aan de ontvangende families, die hen gratis inkwartieren, worden voorgesteld. Waar hierin een grote propaganda voor Sneek en de Friese Meren gezien wordt, heeft het be stuur van V.V.V. gemeend dat alle po gingen in het werk moeten worden ge steld deze studenten goed te ontvangen en het heeft reeds een groot aantal in gezetenen bereid gevonden één of meer dezer studenten voor één nacht te her bergen en als gast in hun huis op te nemen. Waar het echter een aantal van 100 a 130 jongelui betreït, zou V.V.V. het op prijs stellen wanneer ingezetenen van Sneek, die hiervoor voelen, zich even telefonisch met de vereniging in verbinding stellen op No. 2461 of 2504 of mondeling Kleinzand 2 of Grootzand 73 met de mededeling of zij een of meer studenten kunnen huisvesten. De Koninklijke Zeilvereniging Sneek, die aan deze ontvangst haar medewer king verleent, heeft reeds gezorgd, dat 25 jongelui worden gehuisvest en dat zij ’s morgens de 24ste om negen uur vanuit de Jachthaven een tocht met bo ten over de Meren gaan maken, ’s Mid dags vier uur komen zij dan weer bijeen aan het Paviljoen en vertrekken per bus naar Sneek waar de bagage wordt opgehaald en vanwaar zij dan weer naar Den Haag vertrekken. Verschijnt Dinsdags en Vrijdags Administratie: Comb. Drijfhout Kiezebrink en Co. Kantoor Grootzand 55 Telefoon 3005 (K 5150) Wij verwijzen naar de adv. in dit num mer betreffende de te houden collecte voor de Vereniging „Het Hoogeland”. Het nuttige werk dat deze Ver. verricht zal ongetwijfeld velen aansporen tot een ruime gave. Advertentieprijs 15 et per m.m. Bij contract (handels- adv.) lager Abonnementsprijs 2.50 per half jaar. Franco per post 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek iaif )er 3Ur, van ho- sht, er- ird oor ?e- hö ier ijn en a- ak Donderdagmorgen pl.m. 6 uur werd een begin van brand ontdekt in de op slagplaats van de G.A.F. aan de Oppen- huizerweg. De Sneker brandweer was spoedig ter plaatse en wist door snel ingrijpen erger te voorkomen. De oor zaak moet gezocht worden in broeiing in het aldaar opgeslagen grasmeet 'Burgemeester Rasterhoff en eorpschef Kooistra waren op het terrein aanwezig. Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen slaagde voor het candidaats- examen medicijnen de heer S. Castelein te Sneek OOSTHEM. De Ghr. Zangver. „Nije Moed” alhier, directeur de heer G. Kas persma, behaalde op het concours te Workum in de derde afdeling een tweede prijs met 244 punten. op ’e groun'. Wanneer je op stille zomeravonden i ergens met je boot aan de wal ligt tus sen water en lucht, en je hoort deze me lodie en deze woorden, dan wordt je ge vangen door de zoete toon die je ont roert door z’n eenvoud. Dit is romantiek van de goede soort. Och en er zijn zo veel, zoveel en allemaal spreken ze van een eenvoudig en goed mens. Het schijnt de tragiek te zijn van deze figuren dat ze, naast een volheid van het hart dat al maar bereid is tot geven, voor zichzelf slechts weinig echt geluk mogen beleven. Hij was de goede dorpsdokter uit het waterrijke Grouw. Met z’n boot de „Gys- bert Japix” was hij soms dagen en vaak nachten op het water voor z’n zieken. Arme mensen was hij naast geneesheer tevens een vriend en vaak gebeurde het De straat, waarvan de foto hierboven is afgedrukt, is genoemd naar dr. Eeltje Halbertsma. Deze opmerkelijke figuur werd gebo ren 8 October 1797 in Grouw waar zijn vader bakker was. Het geslacht Hal bertsma, afkomstig uit Dokkum, heeft in de loop der tijden beroemde mannen voortgebracht en tot op de huidige dag zijn verschillende nazaten (ook in onze stad) zeer bekend. Maar waarom paste deze dr. Eeltje zo goed in de serie Frie se namen van de straten in het Noor den van Sneek? Wel, we kunnen het in een paar sim pele woorden samenvatten. Hij was één der drie gebroeders die het Friese volk in de ruimste betekenis van het woord, zijn taal leerde lezen en dingen. Hij studeerde in Leiden en Heidelberg, vestigde zich na zijn doctoraal eerst te Purmerend, maar la^er in zijn geboorte plaats Grouw. En hier was het dat zijn dichterlijke geest zich verhief en in vele jaren van een leven dat lang niet ge makkelijk was, werden de liederen ge boren, die zo op ons volk en zijn ka rakter afgestemd waren, dat zij lang zamerhand tot gemeengoed werden en gezongen zullen worden zolang er ge zongen wordt. Daar is in de eerste plaats ons eigen volkslied, een volkslied dat glansrijk de aanvallen van de tijd, en van de ver nieuwers heeft doorstaan. Vaak heeft men geprobeerd om het „Frysk bloed, tsjuch op, wol nou ris brüzje en siede” te doen vervangen door een ander, één dat men waardiger achtte, maar het gelukte niet, het is niet te vervangen. En dan het, ik mag wel zeggen, door de ganse wereld bekende „Rólje, rölje, wetterweagen, rölje en brüs om ’t aide Grou”. Welk lied heeft, vooral voor wa- terliefhebbers meer karakter dan dit zo klankrijke beeld van het water? Buiten gewoon zacht en lieflijk is ook het „It Ver. van Sneker Zakenlieden. In een prettige vergadering is het aandeel der Zakenlieden in onze actie besproken. Er zal een grote en dubbele beweging op touw worden gezet één voor de zakenman en z’n personeel en één waarbij de klanten worden ingescha- keld die bij hun boodschappen en aan kopen genummerde reddingsboeien krij gen en waarop iedere week prijzen zul len worden uitgeloot. Een door een stadgenoot ontworpen affiche S.O.S. Storm op zee, een lust voor het oog, zal voor ieder zakenpand prijken. Geheel Sneek zal in het teken van deze actie komen te staan. Groepen gecostumeerden Jongelui. Studerende jongelui van H.B.S., Mulo en H.H.scholen worden gemobiliseerd en er worden reeds plannen besproken om gemeenschappelijk en gecostumeerd op te treden zowel te water, als op het land. Het is mogelijk dat U op de Sneker* meer naast de echte Insulinde nog meer reddingsboten kunt aanschouwen. Ze zijn druk bezig bemanningen te zoeken niet jonger dan 16 niet ouder dan 20. Komaan, wie doet mee? Meldt U aan voor dat de rol vol- tekend is! Motorvlet of boot. Welke stadgenoot stelt zijn motorvlet, opdrukker of boot gedurende de zeil- dagen beschikbaar als directie-vaar- tuig? Met motordrijver. Hoeft niet mooi te zijn maar snel. Uitstalling Fries Scheepvaart Museum. De eerste weken van Aug. komt er een speciale uitstalling over het red- dingswezen in ons museum. Modellen van reddingsboten, appara ten, overzichten, alles wat U moet we ten is daar te zien. Penningmeester. Is nog steeds M. de Vries. Giro 348578 en Bank Rott. Bank t.n.v. „Insulinde”. Dank UI stookt, zodat de gemeente na de oorlog voor de vraag gesteld werd wat met de I ruïne te moeten doen. Wij hadden hier toen nog Rijkspolitie en dus werd er een brief aan de Regering gezonden, maar vóór het antwoord kwam waren we weer Gemeentepolitie, aldus spreker, zodat we toen zelf weer enig belang bij l de baan hadden. Maar was dat belang zó groot dat we voor het herstel enige duizenden guldens moesten besteden, en voor het stenen gebouwtje met het rie ten dak, dat door de baldadige jeugd in brand was gestoken, ook nog enige dui zenden? Twee beweegredenen hebben er tenslotte toe geleid toch tot herstel over te gaan, ten eerste omdat de politie, als de omstandigheden daartoe dwingen met de vuurwapenen moet kunnen om gaan waarvoor een behoorlijke oefening nodig is, en ten tweede omdat ook de politie uit de wijde omgeving van Sneek gelegenheid moet hebben te oefenen en Sneek er steeds trots op is het centrum van de Zuidwesthoek te vormen wat ook in deze baan tot uitdrukking moet ko men. De bijdrage van het Rijk is niet meegevallen, zodat de herstelkosten be langrijk meer hebben bedragen, dan in dertijd de aanleg met ibegrip van het terrein, maar spr. hoopte, en daarmee besloot hij, dat de baan in een behoefte voorziet, en alleen, zolang daaraan be hoefte bestaat, voor zijn vredelievende taak gebruikt zal worden. Vanwege de Prov. Vereniging tot be vordering der Paardenfokkerij werd Maandagmorgen op de Veemarkt alhier een Stamboekkeuring en voerkeuring gehouden van N.W.P.-merries: In het stamboek werden opgenomen: Oudere merries: Jardina, van Y. J. Sij- brandij, Speers o.d. Scharnegoutum; drie-jarige merries: Goudsbloem, van W. Hiemstra, Oosthem; Galma, van S. Tj. Hoekstra, IJstorechtum; Garlina, van H. J. Nauta, Jutrijp (tevens goedgekeurd voor „Ster”); Gelpina, van A. Mellema, KI. Tinga, Sneek. Voorkeuring: Oudere merries: Cadia, van B. A. Lycklama a Nijeholt, Oude- ga (W.) reisgeld; Enia, van J. de Boer, Hommerts (reserve reisgeld); Edonna, van P. J. Osinga, Oudega (W.) reisgeld; Twenters: Irola, van H. S. Wiarda, Nij- land, reisgeld; lana, van P. J. Osinga, Oudega (W.), reisgeld; Enters: Leona, van H. S. Wiarda, Nijland, reisgeld. De burgemeesters en enkele „hoge omes” kwamen ook nog in het geweer, van welk illuster gezelschap burgemees ter Tjaberings met 39 punten de beste schutter was, al was onze burgervader met 26 ook niet voor de poes. De nieuwe schietbaan in de Noorder- hoek was in 1940 net gereed gekomen, toen de Duitsers ons land binnenvielen, en toen ze er vijf jaar later weer uit trokken was er niet meer dan een ruïne van over. Het Gemeentebestuur heeft de baan echter weer laten herstellen en nu kon hij Woensdagmiddag eindelijk voor het doel waarvoor hij indertijd werd aan gelegd schietoefeningen voor de po litie in gebruik worden genomen. Dit geschiedde met een schietwedstrijd voor de Friese gemeente- en rijkspolitie, waarbjj tal van politie- en burgerlijke autoriteiten aanwezig waren, nl. mr. Hartung, Chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin (die zelf ver hinderd was), mr. Boelens, Chef van Politie van dit Kabinet, de Advocaat- Generaal mr. Hoeffelman, wnd. Procu- reur-Generaal, de beide districts-com- mandanten van de rijkspolitie, majoor Fochteloo te Leeuwarden en kapitein Bijl de Vroe te Heerenveen, de Commis saris van Politie te Leeuwarden en alle corpschefs van de gemeente-politie in Friesland, Burgemeester en Wethouders van Sneek en vele burgemeesters, o.a. die uit Leeuwarden, Harlingen, Frane- ker, Bolsward en Wymbritseradeel, ter wijl verder van elk Gemeentecorps en district drie man tegenwoordig waren. Dit grote gezelschap verzamelde zich vooraf in de hall van het Stadhuis, waar burgemeester Rasterhoff hen namens het Gemeentebestuur verwelkomde, in ’t bijzonder de vertegenwoordigers van de Departementen van Binnenlandse Zaken en van Justitie, zijn collega’s en hun corpschefs die zo welwillend waren hun personeel in de gelegenheid te stellen aan de schietwedstrijden deel te nemen. Het herstellen van de schietbaan, al dus vervolgde spreker, is hier niet met veel vreugde ontvangen. Wij hadden nl. gedacht na de oorlog aan de vrede te kunnen werken en ons geld en energie voor andere doeleinden van sociale, eco nomische en culturele aard te kunnen besteden, maar de omstandigheden heb ben het anders gewild. Na het tot stand komen van de schiet baan te hebben vergeleken bij de ge boorte van een kind dat zorgen mee brengt en deze bijeenkomst met een kraamvisite waarin de jonggeborene ge toond wordt, schetste spr. in ’t kort de (lijdens)geschiedenis van de nieuwe baan. De Gemeente is steeds met tegen zin tot de aanleg van een schietbaan overgegaan. Dat begon al in de tachti ger jaren teen de Schutterij er een no dig had, en zij niet wilde medewerken, zodat het Rijk er tenslotte aan te pas moest komen. Die schietbaan heeft dienst gedaan tot ’38—’39 toen het ter rein gebruikt moest -worden voor de stadsuitbreiding. Het gemeentebestuur heeft zich toen de vraag gesteld wat er nu moest gebeuren en zich met het Rijk in verbinding gesteld, wat leidde tot het aanleggen van een nieuwe baan volgens het ontwerp van de Genie, welke een maand voordat de Duitsers ons land bin nenvielen gereed kwam. Het geld dat toen nog in de gemeentekas aanwezig was werd gebruikt voor betaling van de laatste termijn van de aannemingssom, omdat men niet wilde risqueren dat dit door de Duitsers werd meegenomen, een naïeve gedachte omdat later wel bleek dat zij wel over heel andere middelen beschikten. In de oorlogswinter ’44-’45 werd de baan volkomen geruïneerd en al het houtwerk in de kachels opge- - 1 teneinde daardoor ook het onderlinge contact en de verhouding tussen de corpsen te bevorderen. HEEG, 4 Juli. De heer H. Haringa liet Woensdag jl. een luchtballonnetje op. lieden kreeg hij bericht uit Essen Borbeek in Duitsland, dat het ballon netje daar was gevonden. De vinder was net jarig en beschouwde het als een ge lukwens uit Holland, daar er een briefje aanzat met vermelding: Groeten uit Holland. boven het hoofd te verschaffen, maar de schutters en de helpers op de baan moesten het helaas zonder die beschut ting stellen. De regen en de wind kon hen echter niet deren en er werd ge knald alsof er geen vuiltje aan de lucht was. De Rijkspolitie te Leeuwarden bleek over de beste schutters te beschik ken, want die schoten 123 punten bij elkaar, welk aantal geen van de anderen wisten te bereiken, al zat onze Ge meentepolitie met 116 en de Rijkspolitie van Heerenveen met 112 hun dicht op de hielen. Deze drie corpsen gingen dan ook met de prijzen strijken. De persoon lijke prijzen werden gewonnen door R. Visser van de Rijkspolitie te Leeuwar den (le met 42 punten), W. Dijkstra van hetzelfde corps (2e met 41) onze stadgenoot H. Faber die 3e werd met 37 punten. Deze laatste behaalde de eerste maal evenveel punten als Dijk stra (41) maar wist het bij het over schieten niet verder te brengen dan 37, terwijl Dijkstra wederom 41 schoot. De prestaties van de andere corpsen waren: Gem.pol. Heerenveen 103, Gem.- pol. Leeuwarden 91, Gem.pol. Opsterland 89, Gem.pol. Drachten 73, Gem.pol. Har lingen 70 en de Gem.pol. van Bolsward en Franeker beide 61. Zoals bekend is, heeft H. M. de Ko ningin toestemming verleend om de Gouden Koets in diverse gemeenten ten toon te stellen. Daartoe is door de Stichting Particuliere Binnenscheep vaart het schip de „Mawa” geheel be langeloos ter beschikking gesteld. Ook aan de gemeente Sneek zal een bezoek worden gebracht. Het tentoon- stellingsschip zal ligplaats kiezen aan de Jousterkade bij de Oppenhuizerbrug. De tentoonstelling omvat: de Gouden Koets, de Crème Calèche, uniformen van de garderegimenten Grenadiers, Jagers en Prinses Irene, benevens diverse gala- tuigen. De tijden van openstelling zijn: Dins dag 19 Juli: 15—18 uur en 19.30—22 uur; Woensdag 20 Juli: 1013 uur, 1418 uur, 19.3022 uur. De toegangsprijs bedraagt voor vol wassenen 0.25 en voor kinderen 0.10. De opbrengst van de tentoonstelling is door H. M. de Koningin geheel bestemd voor het Koningin Julianafonds. In de bovenzaal van café Knorr aan de Leeuwarderweg kwam Maandag avond bovengenoemde buurtvereniging in buitengewone ledenvergadering bijeen. Hierbij waren ook niet-leden uit boven genoemde buurt uitgenodigd omdat het zeer belangrijke punt, een eigen speel terrein op de agenda was geplaatst. De opkomst was evenwel voor ’t actieve bestuur geenszins bemoedigend, want nog geen 25 bewoners waren aanwezig. De waarnemend voorz. de heer van Gunst sprak daarover dan ook zijn leed wezen uit. Reeds meer dan 2% jaar is het bestuur voor een eigen speelterrein in actie geweest, aldus spr., maar de grote onkosten hieraan verbonden wa ren oorzaak dat men niet durfde over te gaan tot de stichting, temeer omdat niet alle bewoners lid zijn van Maple Leaf”. De kosten met ophoging van ’t stuk land gelegen tussen Lindenlaan en lepenlaan bedroegen 2 a 3 duizend gul den. Nu evenwel het gemeentebestuur toezegging heeft gedaan dat men van de ophoging is vrijgesteld en de voor waarden daardoor aannemelijker werden geacht, had ’t bestuur gemeend de zaak met nieuwe moed aan te moeten vatten. De kosten zullen nu ongeveer 800 be dragen, waarin zjjn opgenomen het aan schaffen van zandbak, wip, schommel, afrastering enz. Ook had ’t bestuur nog een schrijven aan B. en W. gericht om een gedeelte van de ijsbaan te mogen huren, dit uitsluitend voor de grotere jongens voor voetballen en kaatsen etc. Hiervoor zal evenwel ook een bedrag moeten worden beschikbaar gesteld voor aanschaffing van doelpalen enz. Na deze uiteenzetting gaf de voorz. de aanwezi gen de gelegenheid hun meningen naar voren te brengen. De heer Eppinga vond dat men vooral aandacht aan de jeugd moest schenken en achtte boottochten overbodig. De eer van Gunst antwoord de hierop, dat deze tochten op de leden vergaderingen door de leden zelf wor den voorgesteld en hoewel in de eerste plaats alles voor de jeugd wordt ge daan. moet men per slot van rekening aan alle leden denken. Dit geldt ook voor de jaarlijkse feestavond, die door allen zeer op prijs wordt gesteld. Ver schillende voorstellen werden ter tafel gebracht o.a. het bewerken van niet- leden om daardoor de financiën op te voeren, het stichten van een garantie fonds. Tenslotte werd een commissie benoemd die de plannen nader zal uit werken. Hiervoor gaven zich op de h.h. Eppinga, de Jong, Kuipers, G. Bok, A. de Vries, IJ. Plat. Deze zullen trachten met de meeste spoed de benodigde con tanten bij elkaar te brengen, waarna men met man en macht aan de arbeid zal gaan voor de aanleg van een eigen speelterrein. dat hij vergat een rekening te schrijven, of hij nam van het geld dat men hem bracht enige stukken ter „gedachtenis”. Hij was gehuwd met een burgemees tersdochter uit Bolsward, en of deze bei den elkaar slecht verstonden, of dat ze van elkaar afgroeiden, een feit is dat het huwelijk niet gelukkig was. Maar nooit verliet dokter zijn goed humeur en altijd gaf hij meer dan men hem vroeg. Hij was een dichter van meer dan ge wone begaafdheid en de naam dokter Eeltje werd een erenaam en zal dit altijd blijven. In de „Rimen en Teltsjes” het klassie ke boek van het Friese volk is bijna alles van hem gepubliceerd. En de grote novelle „de Jonkerboer”, die wel eens zijn letterkundig testament wordt ge noemd, is een werk, dat flonkert van taal en humor, dat men nooit vergeet en dat componisten als Folkertsma heeft geïnspireerd. Hij stierf de 22e Maart 1858 en ligt begraven in Grouw op een plaats, die men bijna niet kan vinden, maar zjjn beeld staat in het park bij de begraaf plaats, een gedenksteen zit in de muur van zijn geboortehuis maar bovenal in de harten van duizenden en duizenden Friezen. Er is geen land ter wereld of nu en dan komen er Friezen bijelkaar en dan zingen ze: „Frysk bloed, tjsuch op en „Rölje, rölje Dat was de man, naar wie uw straat genoemd is, bewoners van de D r. Eeltje Halbertsmastraat. A. v. S. op 4 Juli. Geslaagd: D. Plooy, S. A. de Jong, *A. Donker, W. H. Booms, M. T. v. d. wie op in simmerjoun, it sintsje dat stie j Berge, allen Lemmer; *A. Petersen, Blankenham; S. de Jong, Poppingawier; *H. Nauta, Oosterwierum; Hielke Nau ta, Oppenhuizen; K. D. Nicolai en *S. G. Steenbeek, Woudsend; J. Tiemersma, Folsgare; *S. v. d. Wal, Sneek; *L. v. d. Hauw en A. Klaassen, Bolsward; *E. Smid en W. L. Boersma, Witmarsum; J. V. Zandbergen, Arum; R. T. Smits, Staveren; R. Hornstra, Molkwerum; A. Bajema, *M. Boersma, Warns; *R. Landman, Kolderwolde; J. Pries, Kou- dum; J. v. d. Akker, Makkum en *L. Bonnema, Pingjum. Afgewezen 2 can- didaten. zijn meisjes. Dinsdag slaagden: A. F. Post, Wyckel; F. v. d. Heide, Heeg; *M. v. d. Wal, J. Groenewoud en H. Steegenga, Balk; *J. Bijkersma, A. Zuiderhof en *D. Faber, Bolsward; T. Boorsma, Burgwerd; A. v. d. Goot, T. de Haan, IJ. H. van Kam pen, J. Postmus en *G. H. Sikkes, Sneek; *B. Landstra, Wieuwerd; *S. Oostra, Tirns; F. Nauta, Idsegahuizen en J. Bakker, Tjerkwerd. Afgewezen 10 candidaten. zijn meisjes. Woensdag slaagden: M. Oosterhoff en P. Adema, Witmarsum; *A. IJntema, Lollum; *M. C. Onvlee, *M. v. d. Sluis, *M. v. d. Meulen, Bolsward; J. Manso- nides, Longerhou; K. Bloemhof, Schar negoutum; W. B. v. d. Bles, N. H. J. Algera, *G. H. Algera, E. Klijnsma, *M. H. Koopmans, *A. de Vries, Lemmer; J. Slagter, *P. Smits, J. T. Wijminga, *J. v. d. Horst, A. T. Zandstra en *J. Schu- rer, Sneek; J. Stuurman, Oosterzee; G. Boer, N.O.Polder; G. Roelevink, Oude- mirdum. Afgewezen 12 candidaten. zijn meisjes. De prijsuitreiking. In de kleine raadszaal werden de gas ten na afloop van de wedstrijden op een natje en een droogje getracteerd, waar na mr. Hoeffelman, alvorens tot het uitreiken van de prijzen over te gaan, een kort woord sprak waarin hij de nieu we baan als de best verzorgde van ons land prees en betoogde dat hij veel ge bruikt dient te worden, niet alleen door Sneek maar, naar spr. hoopte, ook door de corpsen van de andere gemeenten. Dat verdient de baan niet alleen, maar ■ook omdat het gewenst is dat er meer geoefend wordt, gezien de resultaten van hedenmiddag. Overigens was spr. zeer tevreden over de wedstrijden waar bij hij zich geen ogenblik verveelde, daar zowel de leden van de Rijkspolitie als die van de Gemeentepolitie met veel enthousiasme, en gedeeltelijk met zeer veel succes, hebben geschoten. Zij die minder succes hadden moeten zich niet laten ontmoedigen en daarom drong spr. er bij de politiemannen op aan meer te oefenen en daarvoor van deze baan ge bruik te maken. Hij reikte daarna de prijzen met toe passelijke en waarderende woorden aan de winnaars uit, (waarbij het nodige ap plaus niet ontbrak) en eindigde met dank te brengen aan burgemeester Ras terhoff voor de vriendelijke ontvangst. Deze dankte op zijn beurt alle aan wezigen voor hun komst en medewer king, (waarvoor hij de heren Hoeffel man en Boelens een bus drabbelkoeken aanbood), welke dank hij ook uitstrekte tot alle medewerkers, in ’t bijzonder de leden van het Sneker corps die dagen lang met de voorbereiding bezig waren. Het verheugde hem verder zeer dat drie prijzen bij Snekers terecht kwamen (want de le prijswinnaar is, als ik goed ben ingelicht, aldus spreker, een oud- Sneker) waarna hij deze, ondanks het i minder gunstige weer toch gezel- lige middag, besloot met de wens dat in de toekomst alle jaren een derge lijke schietdag gehouden kan worden, - -WÉ* n :e j- !t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1