Een nieuwe Chr. Ulo-School Aan de Nederlandse werkgevers gedemobiliseerden tenminste met de door hen in militaire dienst doorge brachte tijd te verhogen. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRflSERADEEL en IJLST r 1 Reddingboot-actie Sneek 4e JAARGANG No 59 372 I Buurtvereniging »Amalia« Geslaagd Sport en Liefdadigheid De vleesdistributie Reddingboot-Actie Sneek Buurtvereniging •Vrijheid geeft Vreugde» De Reddingbootactie Fietstocht C.N.V, i 76 DINSDAG 2 AUGUSTUS 1949 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Nieuwe Sneeker Courant, Sneeker Courant en Drijfhouts Nieuwsblad J ma i A. v. S. Snits, 31-7 ’49. *■- Deze wedstrijden zullen worden ge houden in ’t Sportpark te Sneek. Deelnemende verenigingen, zie raam biljetten, o.a. Neptunus van Rotter dam, K.F.C. uit de Zaan en Sneek, dus allen eerste klassers. De wedstrijden zullen worden opge luisterd door het muziekcorps van de Leeuwarder Politie, een corps be staande uit ruim 60 man, dat laatst nog op uitnodiging voor Hare Majes teit de Koningin in Soestdijk heeft ge speeld. Ook dit jaar wordt er weer gelegen heid gegeven een nieuw radiotoestel te winnen, door vooraf een kaart te kopen, en hierop de naam van de win naar van ’t toumooi in te vullen. Reeds deze week egint de voor verkoop, waarbij een 'eder de gelegen heid krijgt zijn steentje bij te dragen voor de lijdende mensheid, in dit ge val ’t zwakke kind, want de gehele opbrengst komt ten bate van de Sne- ker kinderuitzending. Verschijnt Dinsdags en Vrijdags Administratie Comb. Drijfhout Kiezebrink en Co. Kantoor Grootzand 55 Telefoon 3005 (K 5150) WEER TWEE ZONDAGEN VOOR AUTO’S. Beetgumermolen, V rouwei.parochie Geslaagd voor het practijk- diploma Engelse handelscorrespon- dentie de heren R. Boersma te Leeu warden en J. Feitsma te Sneek. Bei den werden opgeleid door de heer J. J. Bade, Lindenlaan alhier. Geslaagd voor het R.K. Mulo- examen A: M. J. Siemonsma, J. I. Th. Slippens en E. J. Tijhuis, Sneek. Geslaagd voor het B-gedeelte van de hoofdacte de heer J. Wijnstra alhier. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handels- adv.) lager Abonnementsprijs ƒ2.50 per half jaar. Franco per post 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma J. Drijfhout, Sneek Te Zwolle slaagden voor het voorbereidend examen van de Ned. Harmonium-Examen-Commissie S. de Boer te Sneek, P. de Jager te Uitwel- lingerga; voor het gctuigschriftexa- men de dames F. Bootsma te Hom- merts, J. v. d. Veen te Drachten (vroeger te Sneek) en de heer G. Ab- ma te Oosthem. jer. lalf per It libben giet troch en freget net nei minskene wollen en langstmen, mar dochs freonen, foei üs it birjocht fan jimme forfarren hwat kald op ’e lea. De tiid is net botte gaedlik en ek tokoart om jimme noch yn in gear- komste ta to sprekken, dat komt miskien noch wol, mar al binei op ’e drompel steande fan jimme hüs, woe ik dochs noch in lyts wurdtsje sprek- ke en dat kin hast net oars as yn üs eigen tael. Dan earst jo Frou Castelein jo dy’t binammen yn bange en tsjustre Te Leeuwarden slaagden voor het middenstandsdiploma L. Smit en A. H. Vis te Sneek. De slagersorganisaties verzoeken ons op het volgende de aandacht te vestigen: Niemand weet nog precies te zeg gen wanneer de vleesdistributie zal worden beëindigd. Zolang deze voort duurt worden de slagers uitsluitend bevoorraad op de door hen ingelever de bonnen, ’t Is dus voor het publiek van het grootste belang dat de vlees- bonnen ook inderdaad worden ver strekt, daar de slager door minder bonnen te verantwoorden zijn toew|j- Izing in gevaar brengt. Let U goed op! Na de zo schitterend geslaagde in zet waaruit weer eens gebleken is hoe de burgerij meeleeft, gaan we ver heugd verder. Onze hartelijke dank aan allen! A.s. Vrijdag eerste finan ciële verantwoording. Vr|jdag 5 Augustus. Een filmmiddag voor de kinderen. Prachtfilms en voor iedereen toegan kelijk Woensdag 10 Augustus n.m. 7.30 uur. Het gevangenenkoor 140 man, nu reeds het beroemdste koor van West- Europa genoemd, zingt in Geb. v. Chr. Belangen bij orkestmuziek van onze bekende Rythm Tigers. Dit moogt U niet verzuimen! De prijs is 75 cent per plaats! Vanaf heden zijn de prachtige prijzen der zaken liedenactie geëtaleerd bij Bervoets. En a.s. Zaterdag loten er twee van uit. Zorgt dat u reddingsboeitjes heeft. Vraagt ze in de winkels waar de S.O. S.-plaat hangt. Prachtige prijzen Misschien voor U! Zakenlieden. U doet natuurlijk mee! Heeft U al boeitjes En ook voor de 2e actie rekenen we op U. Veel van Uw :ollega’s zijn al bezig. U weet wel met Uw personeel! plaats voor 150 fietsen komt. Het voorstel van het bestuur wordt daarop z. h. s. aangenomen. Bij de Willem Lodewijkschool ligt een stukje grond van de gemeente. Dit is voor andere doeleinden waar deloos, waarom door B. en W. aan het bestuur is aangeboden dit stukje over te nemen onder voorwaarde, dat het bestuur voor voldoende afraste ring zorgt. Bij eventuele uitbouw van genoemde school kar dit perceeltje mooi gebruikt worden. Er wordt met gesloten beurs gehandeld. De verga dering neemt ook dit voorstel z. h. s. aan. Bij de rondvraag wordt geïnfor meerd hoe het komt, dat er thans minder geleerd wordt dan vroeger. Dat lijkt zo, zegt de voorz., maar is de invloed van het 7e en 8e leerjaar. Hoe staat het met een chr. ambachts school wordt gevraagd. Dat ligt niet op onze weg, repliceert de voorz. Hoe staat het met het fröbel-onderwijs Droevig, gebrek aan lokaliteiten en personeel is de oorzaak, verklaart de voorz. De salariëring wordt aangesne den. Daarin is verbetering gebracht, doch dit onderwijs kost ons een groot bedrag. Met deze woorden eindigt de voorz. zijn mededelingen, waarop de heer Hageman in dankgebed voor gaat. eur, van iho- 3ht, ber- ard oor ge n der -Ün ■en la- >ak Nadat de oudere leden van V.G.V. verleden week een boottocht hadden gehad, was Dinsdag 26 Juli de beurt aan de jongeren. Toen Jousma om 8 uur de touwen losgooide, zette de „Toerist” koers in de richting Grouw. Men was de electrische brug nog niet gepasseerd, of de mooie schoolliedjes klonken al over het water, op keurige wijze begeleid door het schippers klavier van de jeugdige virtuoos Al- ting. Bij Grouw werd de boot op een ideaal plekje gemeerd, en namen de verschillende wedstrijden een aan vang. Op enthousiaste wijze werd er gelopen, gehapt en gekropen, en het leek soms of het leven er van af hing. Met gejuich werd daarna de ijsco-kist van boord gehesen, waarna de choco- dips met bekwame spoed waren ver dwenen. Natuurlijk werd er daarna met veel geestdrift door de oudere jongens gevoetbald, terwijl de ande ren met leuke spelletjes werden be ziggehouden. In een uitgelaten stem ming werd de terugtocht aanvaard, via Sneekermeer en Brekken. Bijna thuis, kwamen na de prijsuitdeling verschillende winnaars met de smeek bede: „Buurman, komt mien naam nou ok in ’e krante?” Ondergetekende beloofde dit, en besluit daarmee te vens dit verslagje van een buitenge woon goed geslaagde boottocht met plezierige kinderen. De uitslagen zijn: Meisjes (5 en 6 jaar)le Hennie Op penhuis, 2e Annie de Vries; 3e Afke Schilstra; (7 en 8 jaar): le Durkje v. d. Molen; 2e Jannie Schouwstra; 3e Y. Veldman; (9 t.e.m. 14 jaar): le Richt je Gjeltema; 2e Inge IJssel- stein; 3e Klaziena Schilstra. Jongens (5, 6, 7 jaar): le Theo Bergsma; 2e Jopie Boersma; 3e Berend Wouda; (8, 9 jaar): le Siebren Kooi; 2e H. Veldman; 3e Simon de Jong; (10, 11 jaar): le Willem Cnossen; 2e Jacob Reen; 3e Jasper Boot; (12 t.e.m. 15 jaar): le Gosse Kroon; 2e Uppie Reen; 3e Willem Kroon. BUURMAN! de tussentijds uitgedeelde tractaties I in de vorm van limonade, ijs en bon bons wel in de smaak vielen, behoeft geen betoog. Toen dit alles had plaats gehad, werd het toneel weer ver plaatst naar de Bourbonstraat, waar Jan Klaassen tot slot het 2e bedrijf opvoerde. Daarna werden de prijzen, waarnaar met zoveel spanning was uitgezien, bekend gemaakt en uitge reikt en kon gezegd worden dat het een goed geslaagde middag was. De uitslagen waren: Meisjes 6 t.e.m. 8 jaar: hoepelwedloop1. Rinske Mol- linga; 2. Truida Dikkerboom; 3. Ine ke Potma; 4. Jellie Roffel. Meisjes 9 en 10 jaar: balstuitrace en wedloop met ei op lepel: 1. Lenie v. d. Zee; 2. Akkie de Rapper; 3. Ria Potma; 4. Lieske v. d. Kooi. Meisjes 11 en 12 jaar: op reis en water dragen: 1. Tini Hartkamp; 2. Alie Terpstra; 3. Ellie v. Kampen; 4. Cokkie Verweij. Meis jes 13 t.e.m. 16 jaar: ringsteken op de fiets: 1. Hantza Leenstra; 2. Mathie Kingma; 3. Tjitske Talen. Jongens 6 t.e.m. 8 jaar: aardappelen verzamelen: 1. Hotse v. Bekkem; 2. Reinder Posthuma; 3. Theo Potma; 4. Jan Brouwers. Jongens 9 en 10 jaar: balschuiven en touwringhippen 1. Frits Verweij; 2. Hielke Postma; 3. Marten de Rapper. Jongens 11 t.e.m. 13 jaar: zeilkruipen en koekhappen: 1. Jan de Zee; 2. Dick Wielinga; 3. Jaap Tennissen. Jongens 14 t.e.m. 16 jaar: tonnetje rollen: 1. Bouke v. d. Zee; 2. Johan Hartkamp: 3. Albert Nijholt De plaatselijke muziekkorpsen en zangverenigingen hebben Donderdag avond succes gehad met hun inzet van de Reddingbootactie. Het tamboer- en pijpercorps van Advendo maakte vooraf met de gymnasten een rond gang door de stad, bracht daardoor de mensen op straat, die daarna in alle delen van de stad hebben kun nen luisteren naar een vocaal of in strumentaal concert; zangers en mu sici werden veelal hartelijk ontvangen in de buurt waar zij optraden en ge laafd met thee of limonade. Het har tige woordje dat Abe Brouwer uit On der de Linden sprak heeft er mede het zijne toe bijgedragen dat de op brengst der collecte zeer bevredigend was nl. 603.39. ’t Is Vrijdagnamiddag ongeveer 6 uur. In de buurt van Aere Perennius staan enige personen, oudere en jongere, te wachten. Van de zijde van de Jouster- kade moet een groep jongelui binnen komen, die de fietstocht, door het C.N.V. ontworpen en ditmaal lopend van Amsterdam naar Putten, volgen de dag naar Almelo, Woensdag naar Hoogeveen, Donderdag naar Assen, Vrijdag naar Sneek en Zaterdag via StaverenEnkhuizen terug naar Am sterdam, hebben meegemaakt. Einde lijk daar zwaaien eerst een paar het Kleinzand op,’ spoedig gevolgd door de legertros. Jongens en meisjes worden in Aere Perennius ingedeeld bij verschillende, zich daartoe bereid verklaard hebbende pleegouders, die met verlangen uitzien naar hun gas ten, want het eten, al lang gereed, dreigt koud en de aardappels strak te worden. Na eerst nog een flinke was beurt zetten de grage monden zich aan de heerlijk bereide spijzen, terwijl men haast geen woord hoort. Als de ergste honger gestild is, komen de verhalen. Hoe heerlijk de tochten door het Gooi en de Vpluwe waren, hoe warm het was en wat een fijne groep ze hadden. Overal waren ze hartelijk ontvangen en steeds werden ze gul onthaald. Pech hadden ze niet gehad, behalve een enkele lekke band. Na de maal tijd en de onontbeerlijke cigaret, ter wijl sommigen liever vroeg de kooi hadden willen opzoeken, om eens flink uit te maffen, gingen de jongelui nog een prachtige boottocht over de Meer maken, waarbij de tongen eerst recht los kwamen. De heerWietsma sprak, een geïmproviseerde voorzitter van de club sprak, men zong en met elkaar had men „nocht en wille”. Als de nacht zijn vleugelen over het aardrijk heeft uitgespreid, liggen ze alle in Morpheus armen en het is ’s morgens een hele toer ze weer uit de veren te blazen. Er staat hun nog een beste trap te wachten, het weerbericht is somber, maar „met moed vooruit” is het devies, ze gaan op huis aan. Na hartelijke dankbetuigingen aan hun opa’s en opoe’s, de tantes en ooms, stegen ze Zaterdag ongeveer half ne gen weer op om over Woudsend en Kippenburg naar Staveren te pedde len. en hadden een vlot verloop. De jeugd Vrijdagavond vergaderde de ver. tot bevordering van Chr. Schoolon derwijs in Aere Perennius. De voorz. de heer J. Blok, opende met gebed en Schriftlezing, waarna hij een toelich ting gaf op het voorstel tot stichting van een nieuw schoolgebouw. Reeds een paar jaar loopt het bestuur met plannen dienaangaande. De wet schrijft nu voor, dat wij eerst met de betreffende instanties gaan onder handelen of het mogelijk is te bouwen. Door het ministerie is vorig jaar toe stemming verleend en ons gemeente bestuur heeft zodanige medewerking verleend, dat wij dit jaar nog kunnen gaan bouwen. Architect Leeman ont wierp de plannen, welke zijn goedge keurd. In de andere scholen onzer vereniging komen wij overal ruimte tekort. Wij moeten ons overal behel pen. Het voorstel is nu om aan de Lindenlaan een nieuwe Ulo-school te stichten met 10 lokalen en 1 vak lokaal. Deze school behoeft niet nood zakelijk in het centrum te liggen. Aan de Lindenlaan is een prachtig ter rein, op de zon gelegen. Wel is ook uitgezien naar een ander terrein, maar dat leek om meerdere redenen minder geschikt. Mochten wij de 10 lokalen niet direct nodig hebben, dan kunnen we de overtollige huren b.v. voor het fröbel-onderwijs. Voor de bouw moet een waarborgsom van 15 gestort worden. Het bestuur stelt nu voor de machtiging te verlenen voor de bouw en voor het verkrijgen van de gelden voor de waarborgsom. Uit de vergadering zordt gevraagd of er ook een gymnastieklokaal komt, waarop ontkennend wordt geant woord. De afstand van de stations voor de bussen etc. naar de school wordt nogal groot gevonden. De voorz. antwoordt dat er een berg- In aansluiting op besprekingen door Z.K.H. Prins Bernhard gevoerd met het Bestuur van de Stichting van den Arbeid, vraagt de Raad van Be stuur in Arbeidszaken als gemeen schappelijk orgaan van de centrale werkgeversorganisaties uw volle steun bij de herplaatsing en plaatsing van de gedemobiliseerde militairen, i.a hun terugkeer uit Indonesië. Tussen Juli 1949 en Februari 1950 worden naar schatting 36.000 man gedemobiliseerd. Zij en de tienduizen den, die later volgen, hebben recht op voorrang' bij het verkrijgen van een werkkring. De verwezenlijking van dit recht berust bij u, Nederlandse werk gevers. Blijkens de inlichtingen, aan ons verschaftdoor de verschillende mili taire instanties, mag worden aange nomen, dat van de te demobiliseren 36.000 man ongeveer 10 thuis be hoort in de landbouwsector, 60 als handarbeider in industrie, handel en transportbedrijf, 20 in administra tieve functies b|j bedrijfsleven en Overheid, terwijl van de resterende 10 nog niet te zeggen valt in welke sector zij zouden moeten worden on dergebracht. Zeer vele gedemobiliseerden kun nen zich beroepen op artikel 5, lid 1 van het Buitengewoon Besluit Ar beidsverhoudingen 1945, dat de werk gever verplicht zijn vroegere werkne mer, wiens arbeidsverhouding door militaire dienst is beëindigd, in zijn oude positie te he stellen. Talloze an deren blijven over, die aan dit artikel geen rechten kunnen ontlenen, maar voor wie niettemin een plaats moet worden gevonden. Met name is dit het geval met velen van de ca. 9000 oor logsvrijwilligers, mannen van uiteen lopende leeftijd, die terstond in 1945 op de bres gesprongen zijn, toen op het Nederlandse Volk een beroep ge daan werd om zich beschikbaar te stellen voor de bevr|jding van onze overzeese gebiedsdelen. Wij menen van U te mogen vragen aan de plaatsing van gedemobiliseer den mede te werken door naleving van de volgende richtlijnen: a. De werkgever neemt zijn vroe gere werknemer b|j aanmelding ter stond in dienst, overeenkomstig het bestaande voorschrift. b. Men voorzie in het komende jaar nooit in een vacature zonder zich bij één of meer daarvoor aangewezen adressen ervan te hebben vergewist, dat er geen uit Indonesië teruggekeer de militairen voor de vervulling van de vacature beschikbaar zijn. Indien voor aanstelling in een bepaalde functie een maximum leeftijdsgrens is gesteld, is het redelijk deze grens voor Gesprek II: „O zeg wat een snoezig bankstel moet je kijken, sierlijk van lijn en de pr|js is ook niet zo hoog”. „Kind, daar loop ik nu al drie dagen met tranen in m’n ogen voorbij „Met tranen in de ogen?” „Ja, want ik wil het hebben en ik mag het niet kopen, ik kan ’t kopen, en ik mag het niet hebben!” „Begrijp ik niet. Van je man niet?” „Mijn man? Ach wel né, maar deze zaak heeft geen S.O.S.-plaat voor de ra men ZakenliedenZakenlieden Wij weten niet of mevrouw dat bankstel hebben wil. We weten niet eens of u bankstellen ver koopt. Maar stel eens dat u in derdaad bankstellen, of tennis rackets, of speelgoed of kinder wagens verkoopt en er zou een adspirant-klant voor uw eta lage staan. Zou het niet jammer voor beide partijen zijn als de koop over zou moeten gaan? O, zoDat risico wilt en moogt u niet lopen! Grijp de hoorn! Draai 2-5-0-9. Penningmeester R. A. Sneek? Zend mij direct Reddingsboei tjes! En affiches! Dat mevrouwtje zal haar bank stel hebben! VEEAUTO MET ZEVEN KOEIEN IN DE SLOOT. Vrijdagmiddag omstreeks vier uur had bij Bozum een ongeval plaats dat aan twee koeien het leven kostte. Op de terugreis van de Leeuwarder vee markt vervoerde de heer Seffinga van Nijland zeven koeien in z|jn veeauto onderweg waren de dieren al enigszins onrustig. Vermoedeljjk is hierdoor het gewicht te veel op een kant gaan hangen, waardoor de wa gen op een smalle berm geraakte, kantelde en in de sloot geraakte. De bestuurder en zijn medepassagier wis ten ongedeerd uit de wagen te komen. De koeien waren er echter slechter aan toe, hoewel men onmiddellijk alle pogingen aanwendde om de dieren uit hun benarde positie te bevrijden ble ken echter twee aan de verdrinkings dood te zijn gestorven. De andere v|jf kwamen er betrekkelijk goed af, de auto leed aan laadbak en cabine ern stige schade en is later op de avond door een kraanwagen op het droge gesleept Op Woensdag 27 Juli hield boven genoemde vereniging een spel- en wedstrijdmiddag voor de kinderen van haar leden. Hoewel tot de middag de lucht dreigend bleef en zelfs een enkel regenbuitje viel, klaarde het later geheel op zodat het bij uitstek geschikt weer was. In een gedeelte van de Bourbonstraat, dat daartoe afgezet en mooi versierd was, werd begonnen met een voorstelling van de poppenkast door de heer Jorna. Of schoon meer bedoeld voor de kleintjes van 3 tot 6 jaar, werden ook de gro teren hierdoor intens geboeid en wa ren de lachsalvo’s niet van de lucht. Na afloop werd in optocht, voorafge gaan door de geluidswagen van de heer Bosscha, die de gehele middag en avond op uitnemende wijze het muzikale gedeelte heeft verzorgd, naar het Zuider Sportpark gemar cheerd waar de kinderspelen werden j gehouden. Deze stonden onder lei- I ding van bestuurs- en commissieleden dagen, foar manmeh mem en heit in i Ijochtstriel west hawwe, dy’t sunder j heeft hierbij op geanimeerde en soms to freegjen nei lean as wurdearnngr verbeten wijze „strijd geleverd”. Dat jo hiele djipfielend herte ynset haw- we, faek mei offerjen fan eigen hüs- lik libben bisochten om oaremans hüslik libben wer yn ’e blans to krijen, dy’t by nacht en üntiid arbeidde foar üs jonges yn Indonesië, hwat hawwe jo hjir yn Snits in freonen makke. En faeks freonen dy’t net iens sizze kin- ne hoefolle dat hja fan jo halde. Wy sille jo misse, wier, mar wêz oertsjüge dat wy jo net forjitte sille. En dan jo Castelein. Leat fan in forneamde stamme. Friezen op en 1 top, fjochters foar eare en tradysje; seis in wearduch soan fan jo heit en foar master opslaend yn ’t keatsen, atletyk en op ’e redens. Ja, ik wit wol ’t is lang forlyn, mar as wy op tiid eh bar der ris oer petearen, dan fielde ik hoe dat jo dit alles foar hün- dert persint dien hawwe üt kriich en krêft om fol to halden. Ek jo, fear- dig? maet, smoute forteller sille wy misse mar net forjitte. Béste minsken, it giet jimme goed dér yn Ljouwert en forjit üs net. Goeije reis. l'e- a- te 3- 3t J- 'il n Op Zondag 7 en op Zondag 14 Augustus zal het rijverbod voor auto’s niet gelden. c. Verwacht wordt, dat iedere werk gever, die 25 of meer mannelijke werknemers in dienst heeft, binnen 7 maanden na heden, op iedere 35 man tenminste één gedemobiliseerde in dienst neemt of herplaatst. Anders geformuleerdalle werkgevers met 25 man of meer personeel plaatsen voor Februari a.s. aan gedemobiliseerden 3 van hun personeelsbezetting. Voor werkgevers met minder dan 25 man personeel kan geen richtlijn in een percentage worden gegeven. d. Voor deze laatste werkgevers, evenals voor de grotere, gelde, dat bij iedere aanstelling van mannelijk per soneel slechts tot aanneming van an deren dan gedemobiliseerden wordt overgegaan, indien vaststaat dat het bedrijfsbelang zulks onherroepelijk eist. Onze Raad is van plan te zijner tijd nadere mededelingen te doen over de wijze, waarop werkgevers in de ver schillende bedrijfstakken en de Over- heids-organen hun medewerking aan de plaatsing hebben verleend. Wij spreken de verwachting uit, dat deze oproep niet tevergeefs zal zijn gedaan. Raad van Bestuur in Arbeidszaken Centraal Sociaal Werkgevers-Ver- bond; R.K. Verbond van Werk geve rsvak- verenigingen Verbond van Prot. Chr. Werkge vers in Nederland; Kon. Nederlandsch Landbouw Co mité; Kath. Nederl. Boeren- en Tuinders- bond Ned. Chr. Boeren- en Tuinders- bond; Kon. Ned. Middenstandsbond; Ned. Kath. Middenstandsbond; Chr. Middenstandsbond; Ned. Moderne Middenstandsbond. SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteur: L. KIEZEBRINK Redactie-adresKLEINZAND 7 Tel. 2872 MONDELING EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA ALG. HANDELSKENNIS TE SNEEK. Geslaagd 28 Juli: KI. Krotje, St. Anna Parochie; W. Kuiper, Balk; J. Kuipers, Leeuwarden; *J. Leenstra de Jong, Nijega (H.O.N.); J. de Leeuw, Hemelum; *P. v. d. Leij, Stiens; B. Lodewjjk, St. Anna Par.; *J. v. d. Meer, Berlikum; B. Mensink, Bolsward; *A. Mensonides, Exmorra; H. Meijer, Sneek; Joh. Miedema, Wons; *H. Molenaar, Workum; R. Mulder, Staveren; J. Oord, Bolsward; H. Piekema, Bolsward; *W. Plantin- ga, Berlikum; R. Ploegstra, Makkum; Th. Post, St. Anna Parochie; A. Posthumus, Woudsend; L. Posthu mus, Burgwerd; K. Postma, St. Anna Parochie; *J. Pruiksma, Workum; Y. Raap, Terzool; J. Reidsma, Tjerk- werd; KI. Reitsma, Berlikum; Sj. Rie- mersma, OudebildtzijlH. Rienstra, Hennaard; A. Roffel, Langweer; Y. Salverda, Idsegahuizen*J. Schota nus, Ferwouae; Tj. Schram, Nijega; J. Schuil, Sneek; G. A. Smits, Tirns; *M. Smits, Ferwoude; W. Smits, Sta veren; IJ. Spek, Bakkeveen; *E. Spij kerman, Sneek; L. Stegenga, Oude- mirdum; J. Stork, Oudebildtzijl; *M. Strooisma, Beetgumermolen, L. Terpstra, Vrouwenparochie; Th. Tiesma, Exmorra; *B. Tjerkstra, Sta veren; *Tr. v. Tuinen, Schraard; J. Twijnstra, Workum; J. v. d. Veen, St. Anna Parochie. Geslaagd 47. Afge wezen 16. De met een gemerkten voor de naam zijn dames. Geslaagd op 29 Juli: J. v. d. Veen, Burgwerd; St. v. d. Veen, Oudemir- dum; S. P. Veenstra, O. L. Vrouwen parochie; F. Visser, Ried; Fr. Visser, Ried; P. Visser, Koudum; C. Vlink, Oudemirdum; *M. Voerman, Sneek; E. de Vries, IJlst; *G. de Vries, Idse- ga; "G. de Vries, Warns; J. N. de Vries, Koudum; P. de Vries, Oude bildtzijl; W. Wagenaar, Workum; J. Walma, Joure; J. v. Wieren, Oude- Leije; H. Wiersma, Oosthem; P. Wiersma, Abbega; *Tr. Wiersma, IJlst; J. Wildschut, Workum; G. J. Witvoet, Joure; A. Wolthuizen, Idse- ga; St. Wolthuizen, Bolsward; J. Wouda, Workum; Joh. v. d. Woude, IJlst; *A. Wuring, Joure; W. Wuring, Sneek; KI. Wijbenga, Hydaard; D. Wijma, Oudebildtzijl; S. Wijma, Oude- bildtzjjl; *A. IJntema, Lollum; C. R. IJpma, Oosterend (Fr.); L. A. IJp- ma, Oosterend (Fr.); O. S. IJpma, Koudum; *K1. v. d. Zee, Joure; E. Zondervan, Nijland; D. Zwaan, Sta veren; *N. C. Zweedijk, Workum; *E. M. Zijlstra, Bolsward; W. Zijlstra, Wolsum; *W. Zijlstra, Schraard. Ge slaagd 36. Afgewezen 10. De met een gemerkten voor de naam zijn da mes. 1- n ;r

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1