I De eerste helft van de SNEEK-WEEK werd een ongekend succes Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ^nJLoanAiMinx^ Friese schilderkunst in het Stadhuis I r 4e JAARGANG No 63 76 L KIEZEBRINK 872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 4 KLEINZAND 7 - Telef. 2872 t Grote deelname, ideaal zeilweer, spannende wedstrijden en veel belangstelling v. d. Sluis sneller dan Hofland in de Regenboogklasse DINSDAG 16 AUGUSTUS 1949 Reddingboot actie Sneek VRIJDAGS. k it ■ma Redacteur: V. d. Heyden, r Gezicht op Hardzeildag 1910 op het Startterrein (toen Roekoepolle). I der Eenheids- De Expositie. B. Bruining, Mid- Dick Reesink, i.m. ger. half per I djn :en la- >ak Redactie-adres eur, van )ho- cht, ser- ard ’oor ge- Wj der t, O e Wat een schitterende dag Zo’n mooie Zondag hebben we n de Sneek-Week nóg nooit meegemaakt Anders hoorde je Zondag niet van de vele bezoekers die de tweede wedstrijd dag van de Sneeker Zeilclub hetzij op het Startterrein, hetzij aan boord van een der talrijke passagiersboten die de mensen in drommen naar het toneel van de strijd voerden, meemaakten en opge togen waren over het vele moois dat ze hier kregen te aanschouwen en te genie ten. Zaterdag was het eveneens prachtig zeilweer, zodat deze 14e Sneek-Week uitstekend inzette en, als de voorteke nen niet bedriegen, een overweldigend succes belooft te worden. De beide eerste dagen begonnen steeds met een mooie bries uit zuidelijke rich ting, die later op de dag echter ruimde naar west. De banen konden daarom in de aangegeven richting gevaren worden, maar Zaterdag werd baan I veranderd in baan III en baan II in baan IV omdat ze anders geheel bezeild zouden zijn, ter wijl ze nu een mooi kruisrak vanaf de Heerenzijl naar de start bevatten. Zon dag overwoog de jury eerst hetzelfde te doen, maar toen de wind steeds weste- lijker werd, waardoor de startlijn vanaf de Heerenzijl aangelegd kon worden, bleven de aangegeven baan I en II van kracht omdat nu het rak vanaf de Hee renzijl naar de provinciale betonning pal in de wind lag. Beide dagen was er dus volop gele genheid om te kruisen, wat zeer veel tot het slagen van de wedstrijden heeft bij gedragen. Wat Zaterdag en Zondag het meest opviel was wel, dat er tussen de Friese en de Hollandse Regenboogzeilers van krachtverschil weinig sprake was (de prijzen werden broederlijk gedeeld), maar dat de Groninger 16 kwadraatzei- lers de superioriteit, die ze de laatste ja- ren wisten te verkrijgen, ook dit jaar weer handhaven. Zowel Zaterdag als Zondag legden ze in beide A-klassen be slag op de eerste prijzen, waarin alleen Siep v. d. Steeg uit Leeuwarden, v. d. Veen, Joure en onze stadgenoot Bouke de Haan hun het beste partij geven met v. d. Steeg als de beste man. In de Val kenklasse ging de strijd om de hoofd prijs Zaterdag er Zondag voornamelijk tussen „onze” Reinard Mulder uit Lang weer en de Leidenaar Hoppe, die beide dagen eerste waren in hun groepen wel ke, evenals in de Regenboogklasse en de 16 m2. klassen, iedere dag anders ge- formeeru zijn, zodat de zeilers niet iede re dag dezelfde tegenstanders tegenover zich vinden. De Groninger Bruining do mineert met twee eerste prijzen sterk in de B.M.-klasse, wat met Bob Markus eveneens het geval is in de Olympiajol- len, met v. d. Meulen (Joure) in de Vrij- heidsklasse, Meijer, Appingedam in de Larken en Blickman, Amsterdam in de Draken. Allen waren nl. beide dagen eer ste in hun klasse, -odat er voor de hoofdprijzen al aardig tekening in de strijd begint te komen. In de Regenbo gen gooien Hofland, Rotterdam en onze stadgenoot Alberda daarnaar de hoogste ogen, daar Hofland zowel Zaterdag als Zondag overtuigend zegevierde en Al berda Zaterdag eerste en Zondag derde was in zijn groep. Van der Sluis behaal de Zondag evenwel een dubbele zege. Hij was nl. niet alleen winnaar in de tweede groep, maar voer de baan ook nog 18 sp?. sneller dan Hofland in de eerste, met welke prestatie hij voor een jaar de Menno-wisselbeker in zijn bezit kreeg. Leen de Wit, Zaandam was Zaterdag st. R. Bosman; 3. Maria Mechteld, S. Th. Rijkmans, Meppel; 4. Janneke, J. H. Okkema, Grouw, st. E. Wester; 5. Flying Dutchman, H. Zijlstra, Joure. Pampusklasse: 1. Zuiderkruis, G. N. Roepel, Rotter dam; 2. Weerhaan, H. Bakker, Sneek; 3. Oberon, Dr. A. J. Kingma, Hilversum, st. J. Kingma; 4. Hillegonder, H. Ver- hey, Rotterdam. 16 M2 Eenheidsklasse A I: 1. Whirlwind, K. Smid, Groningen, st. Rieks Helder; 2. Fortuna, Bertus Lok, Paterswolde; 3. Fenris, Joop Helder, Pa- terswolde; 4. Butterfly, H. v. d. Veen, Joure. 16 M2 Eenheidsklasse A II: 1. Stella Maris, M. W. Visser, Paters wolde; 2. Betty, Siep v. d. Steeg, Leeu warden; 3. Favonius, Jaap Helder, Pa terswolde; 4. Noordster, W. Visser, Pa terswolde. 16 M2 Eenheidsklasse B I: 1. Wetterwille, J. J. Feenstra, Wol- vega, st. R. Feenstra; 2. Michiel de Ruy ter, W. J van Balen, Irnsum;. 3. Sont III, S. Gaastra, Workum; 4. Somero, J. Koopmans, Enschedé; 5. Aeolus, W. van Loo, Zwolle. 16 M2 Eenheidsklasse B II 1. De Vrijheid, D. de Haan, Sneek; 2. Ciconia, P. de Dood, Sneek; 3. Migrant, H. Nijdam, Leeuwarden; 4. Voici, K. Zandhuizen, Sneek; 5. Dukdalf, G. R. Kreulen, Den Haag. Valkjachten I: 1. Rirette, R. Mulder, Langweer; 2. ’t Spul, H. Kirkenier, Alkmaar; 3. Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwarden; 4. Whip pet, Ir. H. F. Zuiderbaan, Gouda. ■e- it- a- te e- et 3- :n 11- Onze medewerker voor schilderkunst schrijft over deze expositie: i Het Stadhuis te Sneek herbergt mo- menteel een kleine maar buitengewoon i interessante tentoonstelling van het l werk van een vijftal vooraanstaande Friese kunstenaars. In de hal hangen schilderijen van Dick Osinga en Cor Reisma en gekleurde houtsneden van J. Mulders, terwijl een aantal gouaches van Just Halbertsma op een tafel uitgestald i is. In het bij de hal aansluitende zaaltje is verder schilderwerk van Oor Reisma, Bouke van der Sloot en Just Halbert sma te zien, terwijl van de laatste hier tevens een portefeuille vol tekeningen te bewonderen valt. Van de schilderijen yan Dick Osinga konden ons nog het 22 M2. klasse N.N.W.B. 1. Stormvogel, st. J. Wiersma, Leeu warden; 2. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw; 3. Windekind, M. Castelein, Leeuwarden, st. R. Bosman; 4. Janneke, J. H. Okkema, Grouw, st. E. Wester. Pampusklasse 1. Hillegonder, H. Verhey, Rotterdam; 2. Zuiderkruis, G. N. Roepel, Rotterdam; 3. Ruiter, R. Reitsma, Witmarsum; 4. Weerhaan, H Bakker, Sneek. 16 M2. Eenheidsklasse A I 1. Favonius, Jaap Helder, Paterswol de; 2. Whirlwind, K. Smid, Groningen; 3. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek; 4. Riemke, J. B. Vegter, Groningen. 16 M2. Eenheidsklasse A II 1. Fenfis, Joop Helder, Paterswolde; 2. Fortuna, Bertus Lok, Paterswolde; 3. Betty, Siep v. d. Steeg, Leeuwarden; 4. Stella Maris, M. W. Visser, Paterswolde. 16 M2. Eenheidsklasse B I 1. Drijfhoutje, J. B. Stronkhorst, Gro ningen; 2. Sont £11, S. Gaastra, Wor kum; 3. Somero, J. Koopmans, Ensche dé; 4. Ciconia, P. de Dood, Sneek; 5. Michiel de Ruyter, W. J. van Dalen, Irn sum. 16 M2 Eenheidsklasse B II 1. Tineke, A. de Jong, Joure; 2. Voici, K. Zandhuizen, Sneek; 3. Summer Joy, W. C. de Zeeuw, Leeuwarden; 4. Wetter wille, J. J. Feenstra, Wolvega; 5. Insu- linde, R. Elsinga, Bergum. Valkjachten I 1. Tarantelle, E. J. Hoppe, Leiden; 2. Wardy, R. Lemstra, Amsterdam; 3. ’t Spul, H. Kirkenier, Alkmaar; 4. 7, C. Groot, Aalsmeer. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 51 50) Zaterdag in B II in slaagde van de 13e plaats tot de premie op te klimmen, ter wijl hij er Zondag met een vierde prijs in dezelfde groep ook goed tussen zat. Verder dienen we nog even stil te staan bij de Pampusklasse en de Schou wen. Zaterdag leek het eerst, dat Piet de Jong een rol van betekenis zou spe len. Hij had bij het ingaan van de 2e route nl. mooi de leiding, maar Burge meester Reitsma za gevaarlijk dicht achter hem, en die dreiging wist hij ook niet te weerstaan. Hij zakte geleidelijk verder ai en eindigde tenslotte als vijfde nog net buiten de prijzen. Maar ook voor de heer Reitsma was de zege niet weg gelegd, daar deze in de derde route bij de Rotterdammer Verweij terecht kwam, waarachter Roepel, Rotterdam als tweede, Reitsma als derde en onze stadgenot als vierde volgden. Zondag voer de heer Reitsma niet, maar nu kwam de Jong er helemaal niet aan te pas en kwam Roepel met een grote voorsprong als eerste uit de bus, waarna Bakker thans als tweede volgde, zodat hg van de Frieten de beste presta tie leverde. De Schouwen startten alleen Zaterdag, en we kunnen haast wel zeggen natuurlijk werd Atsma weer duizenden, misschien tienduizenden gul dens gaan besteden aan een zeer opper vlakkig vermaak, terwijl men hier op deze tentoonstelling misschien slechts enkele tien- of honderdtallen bezoekers kan verwachten. Dat is niet in orde, dat voelen we allen. Gelukkig is er echter een groei van de waardering voor de kunst. Herinnerend aan de grote zorg welke we voor onze Nederlandse kunst schatten koesterden toen de Duitse bar baren hier binnenvielen, die echter door ze te doen onderduiken, ongerept geble ven zijn, wijst spr. op de blijdschap wel ke deze redding in het bevrijde Neder land wekte. Toen bleek de opleving in Nederlands waardering voor de kunst, een tentoonstelling in het najaar 1945 in het Rijksmuseum te Amsterdam had 166.000 bezoekers. Zoveel kan men hier niet verwachten, maar spr. hoopt dat niet alleen vreemdelingen maar ook de inwoners van Sneek zelf toch in ruime mate van hun belangstelling zullen doen blijken. En niet alleen moet men deze kunst komen zien, maar ook zorgen dat ze niet blijft in het atelier, doch door ze te kopen onder het volk komt; dan blijft ze voor het nageslacht bewaard. Moge langzamerhand het inzicht veld winnen dat deze kunst in ons eigen huis zowel best zijn, reeds eerder geëxposeerd no. 8 „Strijkstertje” en no. 9 „Ontbijt”, be koren. Van zijn beide portretten „Carla” no. 7 en „Damesportret” no. 6, vonden wij het eerste het beste. In het laagste hinderde ons de wat stijve houding, vooral van de rechterarm. Waar vele bezoekers niet in de eerste plaats op zullen letten, zijn de, met de hand ge kleurde houtsneden van Mulders. Men lope hier echter niet zonder meer aan voorbij, maar late rustig dit knappe werk op zich inwerken. Tien tegen een dat men onder de bekoring er van komt. Cor Reisma is met zijn „Visser” no. 10 eveneens in de hal goed van kleur, maar beter werk is van hem in het ach- terzaaltje te zien. Hier springt „Meisje op divan” no. 13, direct in het oog. Per soonlijk achten wij dit het mooiste stuk van de expositie. Van kleur en compositie is dit schil derij een prachtig gesloten en harmo nisch geheel. Dit werk in een voorname uitvoering, is alleen al een gang naar de tentoonstelling waard. Ook zijn beide stillevens, no. 11 en no. 15 zijn de moeite waard evenals de „Krabben” no. 14. Het stilleven met vruchten no. 12, kon ons minder zeggen. Het leek ons toe dat dit stuk over een ouder werk was heen ge schilderd. Buitengewoon goed is ook het stille, gedetailleerde en glad geschilder de werk van Bouke van der Sloot, wiens „Stilleven met doodshoofd” no. 16, wij, hoewel heel anders van techniek, in schoonheid, direct naast het „Meisje op divan” van Reisma zouden willen plaat sen. Zijn andere, meestal kleine, stuk ken „Stilleven met peren”, „Zelfportret” en „Duinaanwinning op Ameland” zijn heel fijn van toon evenals zijn „Boeren arbeider” no. 22. Voor iemand als van der Sloot die eigenlijk autodidact is, moet het bereikte op zijn leèftijd een buitengewone bevrediging betekenen. Tenslotte hebben wij voor het laatste be waard onze jonge stadgenoot Just Hal bertsma. Wij raden iedere bezoeker aan om vooral zijn gouaches (in de hal op de tafel) en zijn tekeningen (in porte feuille) rustig en nauwlettend te bekij ken. Hier valt voor een liefhebber veel te genieten. Een aquarel van Toscane is wel eentje die kunstenaars van naam niet licht zullen verbeteren. Ook zijn te keningen in zwart krijt van oude boer derijen en stadsgezichten uit. Frankrijk en vooral de studie van een ezeltje val len onmiddellijk op als het werk van een veelbelovend talent. Zijn schilderwerk is heel anders als dat van de overige expo santen. Wij zouden willen zeggen: wat primitiever. Primitief dan vooral niet in kleinerende zin op te vatten, maar als: iets minder geroutineerd. Of het de meeste bezoekers zo goed zal liggen als het werk van de andere schilders moet natuurlijk afgewacht worden. „Na de storm” was voor ons in de kleur niet zonder bekoring. Deze was hier beter dan in de andere stukken welke echter on getwijfeld een nog niet ingeloste belofte inhouden. Wij zouden tenslotte een ieder die be langstelling voor goede kunst heeft, ten sterkste willen aanraden, om, buiten al het andere dat in de „Snitswike” te be leven valt, even tijd te nemen voor deze expositie in ons mooie Raadhuis en haar de aandacht te schenken die zij zo ten volle waard is, terwijl wij bovendien de hoop uitspreken dat, mede door de ge toonde belangstelling van de kant vap het publiek, hierin door onze stadsbe stuurders een stimulans gevonden mag worden om de kunst verder te steunen en te bevorderen door middel van expo sitieruimte en het vaker uitnodigen van kunstenaars om hun werk te laten zien. Zaterdagmorgen werd bovengenoemde door Kunst aan Allen georganiseerde tentoonstelling officieel geopend. De Voorzitter van Kunst aan Al len, dr.W.J. Roberts, heette de aanwezigen ten stadhuize welkom en zette nog eens de bedoeling van de expositie uiteen, nl. toeristen en de inwoners van Sneek zelf bekend te maken met de Friese Schilderkunst. De tentoonstelling is klein, want over veel ruimte beschikken we niet en het aantal schilders is in Friesland ook niet groot. Toch hebben we nog een keuze moeten doen, welke vrjj willekeurig is geweest, zodat daar mee niet gezegd is dat wie hier niet ex poseert minder schildert dan degene, die hier wel met werk vertegenwoordigd is. We hebben zelfs niet alle schilders ge kregen, die we hebben gevraagd, maar toch hopen we hier iets te hebben wat representatief is voor de Friese schil derkunst. Dank brengt spr. aan het ge meentebestuur voor het beschikbaar stellen van ruimte en de inrichting daar van en aan de firma Dikland in de per soon van de heer Visser die veel werk onbaatzuchtig heeft verricht. Wethouder F. Boeyenga, wegens afwezigheid van de burgemeester fun gerend als loco-burgemeester, heette na mens het gemeentebestuur het bestuur van Kunst aan Allen welkom. Het ge meentebestuur heeft met groot genoe gen dit mooie stadhuis voor de tentoon stelling van Friese schilderkunst be schikbaar gesteld. Spr. gelooft dat er ook geen geschikter gebouw bier voor een dergelijke tentoonstelling zou zijn te vinden; immers dit stadhuis kenmerkt zich door schoonheid naast soberheid en voornaamheid van stijl, juist wat nodig is voor een dergelijke expositie. Spr. acht het gelukkig dat er in het algemeen een opleving valt waar te nemen van de waardering van de kunst en een ver. als Kunst aan Allen, die daartoe het hare bijdraagt, verdient lof dat zij op dit ge bied zo goed werk verricht. De dichter Boutens citerend, die eens zeide dat het behoeden der schatten van het voorge slacht de natie sterk doet staan, zegt spr. dat we ook waardering dienen te hebben voor het werk van onze tijdge- noten-kunstenaars en aldoor propagan da moeten maken voor hun werk en vooral de jongeren kunst doen leren zien. Het is een ietwat schrille tegen stelling dat hier slechts enige honderden onbedreigd eerste, gevolgd door zijn dorpsgenoot Jan Douma. Er werden Zondag ook drie wisselprij- zen verzeild de Valspar-wisselprijs in de 30 m2. klasse, de Bolsbeker in de 12 v. jollen, de Keiroc-wisselprijs in de Lar ken en de reeds genoemde Menno-beker in de Regenbogen. De eerste drie werden resp. gewonnen door ’r. v. d. Meer, Hel- lema, Koog a. d. Zaan en Meijer, Appin gedam. Vandaag werden nog de Sneek- Beker (in de 16 m2. A-klassen), de wis- selprijs, aangeb. door de fa. Joh. Schijf- sma (in de Pampusklasse) en de Old- Hof-wisselprijs (zilveren scheerhout met tuigje) in de Schouwen verzeild. De eerste groepswedstrijden in de 16 m en B.M.-klasse. De eerste ontmoetingen in deze inte ressante wedstrijden vonden Zondagmor gen plaats, waarbij Groningen in de 16 kwadraatmeters en de Drenten in de B.M.-klasse de leiding veroverden. Jaap Helder, Paterswolde, lag beide routes aan de kop in de 16 m2. groepen, terwgl v. d. Veen, Joure hierin steeds de tweede plaats bezette. Op de andere plaatsen werd hier en daar van plaats verwisseld met als eindresultaat dat Groningen met een le, 3e, 6e, 7e en 8e derde in groep I en Zondag tweede in II, plaats 75 punten behaalde, Friesland maar de Wilde slaat tot nu toe met een tweede prijs (Zaterdag) en een vierde (Zondag) eveneens een goed figuur. Dr. v. d. Zijpp wist het Zaterdag tot een 2e prijs te brengen achter Alberda (die hem in de tweede route passeerde), maar Zondag viel hij buiten ae prijzen. Hen driks, die de eerste dag niet van de par tij was, stak met een derde prijs goed van wal, Oppenhuizen was Zaterdag 3e, maar belandde Zondag na een hoopvol begin in de middenmoot, terwijl Vrolijk tot nu toe nog geen enkel succes heeft geboekt. Zaterdag was hij trouwens erg onfortuinlijk met starten, daar hij te vroeg over de startlijn getrokken werd en terug moest, wat hem de kraag kost te. Bij de Hollanders wilde het met onze oud-stadgenoot Bergsma ook nog niet recht vlotten. Een vierde prijs op Zater dag was het enige wat hij in de eerste twee dagen wist te bereiken. Hetzelfde geldt ook voor de oud-Sneker Ir. Zuider baan in de Valken. Twee maal moest hij nl. in de jeugdige Mulder zijn meerdere erkennen, terwijl hij Zondag ook nog door Kirkenier, Alkmaar en Max Breu ning, Leeuwarden gepasseerd werd. Met veel belangstelling worden natuurlijk ook de verrichtingen van Nellie van Gooi in de Olympiajollen gevolgd, maar ze kon het niet tegen Bob Markus en Gerhards bolwerken, zodat haar oogst uit twee derde prijzen bestond. In de 1’ m2. eenheidsklasse B II deed Dirk de Haan het Zondag uitstekend. Hij won nl. met een flinke voorsprong vóór P. de Dood, die met een tweede en een vierde prijs ook een goed figuur slaat. De meest opmerkelijke prestatie leverde echter Klaas Zandhuizen die er als in de openbare gebouwen hoort. Mogen dan velen gebruik maken van de gelegenheid hier door Kunst aan Allen geboden. Er zijn nog vele Snekers die hun eigen stadhuis niet kennen. Welnu laten, met de vreemdelingen, ook zij thans eens hier komen, in de eerste plaats om deze kunst te zien en om dan ook eens kennis te maken met hun stad huis. Spr. hoopt dat Kunst aan Allen op de ingeslagen weg zal voortgaan en ver klaart de tentoonstelling geopend. Namens de Kultuerried en als voorzit ter van de Ver. Kunst aan Allen te Leeuwarden spreekt de heer Witsen Elias. Spr. zegt enigszins jaloers te zijn op Sneek waar wel kan wat in Leeu warden niet kon, n.l. een expositie van Friese schilderkunst in dit, wel zeer mooie, stadhuis. Spr. brengt dankt aan het gemeentebestuur voor deze tege moetkoming en wenst de zusterver. te Sneek veel succes met deze expositie. De heer T u i n s t r a sprak namens it Boun fan Fryske Kunstners en zeide dat het maar al te vaak zo was in het ver leden dat de Friese schilders slechts konden exposeren in een ruimte waar voor een groot bedrag moest betaald, terwijl er zeer weinig bezoek kwam en de overheid zich nergens mee bemoeide. Dat toonde zekere culturele armoede van het Friese volk. Na de bevrijdlng is het standpunt van de overheid jegens de kunst gelukkig wat gewijzigd en wordt door haar ingezien dat de kunst in het belang van het volk zelf gesteund dient en wij hopen dat het nog zo ver zal ko men dat ook de overheid hier in deze provincie zowel als kerkelijke instanties en particulieren tot het besef zullen komen dat zij niet van buiten de pro vincie naar hier behoeven te brengen, wat ook hier te krijgen is. Ook deze ten toonstelling kan tot het groeien van dit besef meewerken, u dan zal daarmee, ook al zal er hier misschien niet veel verkocht worden, al weer iets gewonnen zijn voor het volk en de schilders zelf. Wij zijn sterk voor decentralisatie ook op dit gebied en dus blij dat dergelijke tentoonstellingen niet alleen in Leeu warden gehouden worden, waar we trou wens maar een school voor een derge lijke expositie ter beschikking kreg.n. Wij zijn natuurlijk trots op Bolsward waar men aandorst wat Leeuwarden niet durfde, maar gelukkig durft Sneek het ook. En spr. twijfelt er niet aan dat, als men hier eens een ultgebreider ten toonstelling wil, er ook wel een groter gebouw beschikbaar zal zijn. Maar ver heugend is reeds dat deze tentoonstel ling hier onderdak vond. Moge deze ex positie grote belangstelling genieten en daarmede het bewijs leveren dat ook hier beseft wordt dat culturele armoede tenslotte op ons zelf terugslaat. Als dat besef er is zal deze tentoonstelling hier stellig nog door vele worden gevolgd. Advertentieprijs 1 5 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Valkjachten II 1. Rirette, R. Mulder, Langweer; 2. Whippet, Ir. H. F. Zuiderbaan, Gouda; 3. Vier Winden, H. Snoeck, Den Haag; 4. Watergeus, F. G. P. C. Goudriaan, Voorschoten. Schouwen 1. Meerkol, F .F. Atsma, Oppenhui- zen; 2. Pompeblêd, J. Douma, Oppen huizen. 12 M2. Sharpiesklasse 1. Mustang, Sj. Kraan, Oude-Wete- ring; 2. Tram, C. v. T.or, Vlaardingen; 3. Rap, P. Miedema, Hoogezand. B.M.-klasse 1. Wetterwille III, J. Bruining, Midla- ren; 2. Wetterhoas, A. Wester, Grouw; 3. Daisy, B. Verhagen, Rotterdam; 4. Hirondelle, Jan G. Alsema, Zuidlaren. Vrijheidsklasse 1. Twirke, Joh. d. Meulen, Joure; 2. Zilvermeeuw, st. G. J. Sollewijn Gelpke, Zwolle. Olympiajollen 1. Pinguin III, Bob Markus, Aalsmeer; 2. Mars, L. P. H. Gerhards, Amsterdam; 3. Popeye, Mej. N. van Gooi, Amster dam; 4. Tilly, Nico Pellinkhof, Assen. 12 v. Jollen 1. Dinghy, H. de Vries, Zaandam; 2. Piraat, J. J. Keijzer, Bergen (N.H.); 3. Lucky Truck, P. Hellema, Koog a. d. Zaan; 4. Duimelot, G. H. L. Verwey, Uitgeest. Larken 1. O.K., J. D. Meijer, Appingedam; 2. Indra, K. van Ommen, Groningen. Gemengde klasse (voor leden 5. Z.C.) 1. Seahawk, E. Wierstra Jr.,; 2. H. Tromp; 3. Jankobus, Th. Pasma Sr.; allen te Sneek; 4. Sweal, Joh. v. d. Meu len, Joure; 5. Novajol, E. v. d. Zee Jr., meters vandaan, op het Martiniplein, Sneek. Uitslagen Zondag. Groepwedstrijden 16 M2. klasse Groningen 75 punten, Friesland 64, Holland 31, Overijsel 20. Groepswedstrijden B.M.-klasse Overijsel 13 punten, Drenthe 11, Fries land 11, Holland 10, Groningen 10. Drakenklasse 1. Tijl Uilenspiegel, J. R. Blickman, Amsterdam; 2. Luchtlooper, P. Poorter, Alkmaar. 30 M2. klasse N.N.W.B. 1. Valspar-wisselprijs, Li, W. B. v. d. Meer, Grouw; 2. Swealtsje II, S. Bijl- sma, Grouw, st. A. Vollema; 3. Carmen, H. C. Geveke, Leeuwarden. Regenboogklasse I 1. Beneventum, J. Hofland, Rotter dam; 2. Annemarie, L. de Wit, Zaan dam; 3. Hennie, M. Hendriks, Sneek; 4. Printer, J. de Wilde, Sneek. Regenboosklasse II: 1. -j- Menno-wisselbeker, De Bruiser, R. A. v. d. Sluis, Sneek; 2. Nelis, J. Huisman, Leiderdorp; 3. Algri, J. Alber da, Sneek. 22 M2 klasse N.N.W.B.: 1. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw; 2. Windekind, M. Castelein, Leeuwarden, SNEEKER NIEUWSBLAD Valkjachten II: 1. Tarentelle, E. J. Hoppe, Leiden; 2. Vier Winden, H. Snoeck, D—Haag; 3. Watergeus, F. G. P. C. Goudriaan, Voor schoten; 4. De Trije Swantsjes, C. v. d. Hoef, Langweer, st. Meije Oppenhuizen. 12 M2 Sharpie-klasse: 1. Mustang, Sj. Kraan, Oude-Wete- ring; 2. Tram, C. v. Toor, Vlaardingen; 3. Pieternel, Ir. A. R. Rotterdam. B.M.klasse: 1. Wetterwille III, J. laren; 2. Meteoor II, Zutphen; 3. Hirondelle, Jan G. Alsema, Zuidlaren; 4. Daisy, B. V—’- - jen, Rot terdam; 5. Wetterhoas, A. Wester, Grouv». Vrijheidsklasse: 1. (behoudens protest) Twirke, Joh. v. d. Meulen, Joure; 2. Zilvermeeuw, st. G. J. Sollewijn Gelpke, Zwolle. Olympiajollen: 1. Pinguin III, Bob Markus, Aals meer; 2. Mars, L. P. H. Gerhards, Am sterdam; 3. Popeye, mej. N. van Gooi, Amsterdam; 4. Tilly, Nico Pellinkhof, Assen; 5. Semper Speza, C. R. Bode Jr., Den Haag. 12 Voets Jollen: 1. Bolsbeker, Lucky Truck, P. Hel lema, Koog a. d. Zaan; 2. Duimelot, G. H. L. Verweij, Uitgeest; 3. Piraat, J. J. Keijzer, Bergen (N.H.); 4. Moby Dick, H. J. de Ruijter, Heemstede; 5. Dinghy, H. de Vries, Zaandam. Larken 1. Keiroc-wisselprijs, O.K., J. D. Meijer, Appingedam; 2. Indra, K. van Ommen, Groningen; 3. Twirke, Th. F. W. Bosman, Dieren. met een 2e, 4e, 5e, 10e en 15e 64, Hol land met een 11e, 12e, 13e, 14e en 19e 31 en Overijsel met ‘.e’n 9e 16e, 17e en 18e 31. Laatsgenoemde groep startte on volledig wegens het uitvallen van Sin ger, terwijl van Tienhoven, Reeuwijk voor Lukkien in de plaats kwam. Verder werd in de Hollandse groep Kreulen, Den Haag, vervangen door van Iterson Jr., Rotterdam en in de groep Friesland Leen, Grouw door E. v. d. Veen, Leeu warden. De strijd in de B.M.-kb sse leverde een kleine voorsprong op voor de groep Overijsel, die met de 2e en de 7e plaats 13 punten behaalde. Drente (le en 10) en Friesland (5e en 6e) kregen beide 11 punten, terwijl Holland (4e en 8e) en Groningen (3e en 9e) elk met 10 punten uit de race kwamen. Aan spanning ont brak het hier dus niet. De volledige uitslagen van Zaterdag en Zondag waren tenslotte Uitslagen Zaterdag. Drakenklasse 1. Tijl Uilenspiegel, J. R. Blickman, Amsterdam. 30 m2. klasse N.N.W.B. 1. Sperwer, st. Herman Geveke, Leeu warden; 2. Li, Dr. W. B. v. d. Meer, Grouw; 3. Swealtsje II, S. Bijlsma, Grouw, st. A. Vollema. Regenboogklasse I 1. Algri, J. Alberda, Sneek; 2. Jan van Gent, Dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek; 3. An nemarie, L. de Wit, Zaandam; 4. Eelko, W. Bergsma, Voorburg. Regenboogklasse II 1. Beneventum, J. Hofland, Rotter dam; 2. Printer, J. de Wilde, Sneek; 3. Hendrika, D, Oppenhuizen, Sneek. Leest U dit vooral! Ook voor U is er nieuws! De prijzen van deze week zijn ge vallen op: Reddingboeitje no. 13832 theeservies Reddingboeitje no. 493 wollen deken H.H. Zakenlieden die een prijs hebben toegezegd wilt U deze even bij fa. Bervoets bezorgen? Dank U. A.s. Zaterdag weer twee nieuwe prijzen!!! Vraagt en vraagt reddingboeitjes! En nu de Insulinde: Dinsdagmid dag te ongeveer vier uur komt ze! Met Mees Toxopeus! Bereidt hun een welkom, Sneek waardig! Het zijn onze gasten. Dat zegt genoeg. Alle collectrices en collectanten, allle comitéleden verwachten wij tegen die tijd: aan de Koopmansgracht, t.o. de Jousterkadel De Snekers verwelkomen de In-^ sulinde! Dinsdagmiddag! Laat niemand thuisblijven. Laat ons tonen hoe we hen waar deren die alles over hebben voor anderen! Dinsdag 4 uur Koopmansgracht! Insulinde! EXTRA BERICHT. A.s. Donderdag n.m. 7 uur we gens groot succes opnieuw het GEVANGENENKOOR nu op de Marktstraat. Vrye toegang voor iedereen. w I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1