Een prachtige Hardzeildag Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - mg Sb a 25-Jarig Priesterfeest Pastoor van Dijk fa W1 Zes a Zevenduizend bezoekers op Kolmeersland Friese Regenboogzeilers wonnen over alle lirves Eerste Nederlagen van Bob Markus en Meijer 'W Gevonden voorwerpen VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1949 4e JAARGANG No 64 76 L. KIEZEBRINK Redacteur: 872 !ün ren ra- >ak KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Jg Hr" "1 I L - Schoon schip SNEEKER NIEUWSBLAD •ma Straaljagers en Insulinde. EEN RUSTIG INTERMEZZO Uitslagen van Woensdag. de boel schoonhouden I .■n zeilklaar gemaakt. i Flying Dutchman, H. 1 Jachthaven; de motorboten lagen zij aan zij. De een manswe<Istrijden. a 7' Nadat de heer Wiebe Nagelhout voor de jeugdverenigingen had gesproken en de heer Werkman als oud-parochiaan, werd de avond verder gezellig met to neelspel doorgebracht. Verschijnt: DINSDAGS Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 51 50) “'X»f eur, van )ho- cht, teer- ard 'oor ge- hü der ger. half per Redactie-adres x it- a- te e- et 2- n e |H En hier worden de schepen De Friezen toonden zich in de Regen- boogklassen verreweg de meerderen van de Hollanders. Zij gingen nl. in de volg- (de Bruiser), T. Zwart (Pieterke) en J. Pijpker (Jan van Gent) aan de kop, en toen pas volgden Huisman uit Leider dorp en Hofland, Rotterdam, als de eerste Hollanders. 1 Aan sensatie ontbrak het ook dit maal niet, want er moest driemaal voor de heren gestart worden, omdat ze tweemaal in één bos te vlug over de lijn gingen. Mr. W. Hoekstra, Mantgum won in de F M2 klasse vóór dr. v. d. Meer, Grouw; J. Pen, Lemmer in de 22 M2 klasse, ge volgd door J. Wiersma, Leeuwarden en S. Th. Rijkmans, Meppel; Ir. Zuiderbaan met flink verschil in de Valken, waarin Mulder, Langweer, tweede, H. Kirkenier Alkmaar, derde en Nico Venekamp, Langweer, vierde was, terwijl Roepel, Rotterdammer, in de Pampusklasse royaal zijn derde overwinning boekte, met Verhey, Rotterdam en van Foeken, Sneek, als tweede en derde achter zich, welke laatsten een spannende eindrace voeren. WOUDSEND. Onze parochie van St. Michael heeft het zilveren priesterfeest van pastoor van Dijk op waardige wijze gevierd. Aan de vooravond leidden het muziekcorps Cecilia en enige ruiters de jubilaris langs een haag van parochia nen naar de fraai versierde kerk waar, gedirigeerd door dhr. L. de Jong, de jeugd een zanghulde uitvoerde. Zicht baar geroerd dankte pastoor van Dijk voor deze prachtige ontvangst, waarna een plechtig lof het slot was. Maandag droeg pastoor van Dijk een H. Mis op, pastoor Pieper van Hengelo fungeerde als presbyter assistens, pastoor Kohl- man van Bentelo diaken, kapelaan v. d. Nap van Zutphen sub-diaken. Het koor onder leiding van de heer de Jong zong de driestemmige Missa van Haller, pa ter Rozenstraten O.E.S.A. van Nijmegen hield de feestpredikatie, en na de mis zong het koor de 4-stemmige priestar- cantate van Dobbelsteen, s Middags een druk bezochte receptie en tot slot een plechtig lof door de jubilaris. De plech tigheid eindigde met het Te Deum. In het St. Jozef-Gebouw was er nog een feestelijke parochieavond, waar aan de Pastoor een enveloppe met inhoud werd aangeboden door de heer H. Asma, die in zijn functie van kerkmeester, na mens de gehele parochie, de feestgave vooraf deed gaan an een keurig woord, waarin spreker de juiste betekenis van het herderschap belichtte en waarin de geestige noot niet ontbrak. Hierna sprak het hoofd der school de heer Lunter, na mens school, ouders en diverse vereni gingen. Spreker wees op de grootheid van het priesterschap en meer in het bij zonder werd de grote activiteit van Pastoor van Dijk geroemd. In dit ver band zij hier gewezen op het nieuwe smaakvolle Maria Altaartje en de nieu- orde: W. de Boer (Dolfijn), H. v. d. Weij we klok. Larken: 1. Twa Broerren, J. en H. Vis, Leeuwarden; 2. O.K., J. D. Meijer, Appingedam; 3. Platte Boender, J. Sustring, st. M. v. d. Werf Gzn., Sneek. i Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1’2.50 per half jaar. franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. De andere wedstrijden. Ook in de gewone wedstrijden waar bij de banen ëVenals ’s morgens, in om gekeerde richting werden gevaren, met het grote kruisrak naar de provinciale betonning, pal in de wind, terwijl de 12 v. jollen en de Vrijheidsklasse de binnenbaan door de Houkesloot kregen toegewezen, bewezen de Friese Regen- boogzeilers opnieuw betere hardewind- zeilers te zijn dan de Hollanders. De eerste groep leverde nl. een mooie over winning op voor Alberda, die beide ma len bij het passeren van de starttoren de leiding had, terwijl Vrolijk zich in de tweede groep onbetwist de snelste toon de. Alberda was echter wat fortuinlij ker met de wind die uit de overdrijvende buien loskwam, en zeilde daardoor de baan sneller dan Vrolijk, zodat hij voor de tweede maal achter elkaar en nu definitief de Van Houten-plaqu 'te won. De andere klassen waren niet zonder verrassingen. In de Olympiajollen bijv, riep Metelerkamp Cappenberg, die de Popeye van Nellie van Gooi stuurde, een halt toe aan Bob Markus, maar hieraan ging een adembenemende eindstrijd vooraf, die met zo gering verschil door Nellie’s verloofde gewonnen werd, dat het bijna niet te zien was en Markus zelf voor de starttoren ging informeren wie gewonnen had. De opmars van de Groninger Meijer in de Le ken werd eveneens tot staan gebracht, en wel Dinsdag is zoals men weet het rustige intermezzo in de Sneek-Week. Dan kun nen de heren van de S.Z.C., die op deze dag de directie aan hun collega’s van de Koninklijke overdragen, bekomen van de drukke werkzaamheden die zij drie da gen aaneen op de starttoren moesten verrichten, en hebben hun opvolgers een mooie gelegenheid om zich met een klein wedstrijdprogramma op de over stelpende drukte die hun Woensdag en Donderdag wacht, voor te bereiden. Voorheen bestond dat programma al leen uit eenmanswedstrijden voor de heren ofschoon zich ook wel eens een dame in hun gezelschap waagde), maar Mantgum; 3. Carmen, H. C. Geveke, nu was er tevens een plaatsje voor het zwakke geslacht ingeruimd, die ook druk in onze en VRIJDAGS, Hoewel de vooruitzichten Dinsdag niet zo gunstig waren voor de hardzeil- dag, het hoogtepunt van de Sneek- Week, is ook deze vijfde wedstrijddag toch een groot succes geworden. Het bezoek aan het startterrein was groter dan in de voorgaande jaren er waren zeker wel zes a zevenduizend mensen op het Kolmeersland er heerste fleur en gezelligheid, waartoe de muziek van het Stedelijk Muziekcorps ook veel bij droeg, en de een-dags-kermis had even min over gebrek aan belangstelling en klandizie te klagen. En daar de wind en de zon ook niet ontbraken al had het wel wat war mer kunnen zijn was het in alle op zichten weer een echt ouderwets zeil- feest. Niet onvermeld mag blijven, dat de wedstrijden tussen 3 en 4 uur werden opgeluisterd door een belangwekkende demonstratie van de Leeuwarder straal jagers, en dat de reddingboot Insulinde met schipper Mees Toxopeus in hoogst eigen persoon aan het stuurrad, de ge hele dag op het meer kruiste, waarbij vanaf dit bekende schip met klompjes gecollecteerd werd voor de nieuwe mo toren die de boot straks ’n grotere snel heid zullen geven en daardoor een gro tere kans om schipbreukelingen te redden. Drakenklasse: 1. Tijl Uilenspiegel, J. R. Blickman, Amsterdam. 30 M2 klasse N.N.W.B.: 1. Swealtsje II, S. Bijlsma, Grouw, st. A. Vollema; 2. Tsjerk Hiddes, mr. W. Hoekstra, i 1 L I De teamwedstrijden in de Valken en de Regenbogen. Toen om vijf minuten over half elf begonnen werd met de Verenigings- Groepswedstrijden in de Valkklasse, stond er een mooie noordelijke bries. Alle zeven groepen waren compleet en gingen zeer scherp van start met de Tarantelle van de Leidenaar noppe aan de spits. De eerste route bracht een heel kleine voorsprong voor de eerste groep van de K.Z.V. „Sneek”, gevormd door R. Mulder, Langweer, en M. C. Breuning, Leeuwarden, die hierin 0.1 punt meer behaalden dan groep I van De Kaag, waarin Ir. Zuiderbaan, Gouda en Goudriaan, Voorschoten, uitkwamen. In de tweede route echter verspeelde Breuning twee plaatsen waardoor de leiding overging op de groep van Zui derbaan, die 22 punten behaalde tegen „Sneek” 20.1. De tweede groep van De Kaag (Hoppe, Leiden en Snoeck, Den Haag) volgde hen met 19 punten dicht op de voet, terwijl de W.V. Aalsmeer (Groot, Aalsmeer en Lemstra, Amster dam) en de S.Z.C. (de Boer en Tromp) beide 14 punten behaalden, de Rotterd. Zeilvereniging (de heer en mevr, de Ridder, Schiedam) met 10 en de tweede groep van „Sneek” (v. d. Veen, Leeu warden en M. Oppenhuizen, Sneek) 6. De teamwedstrijden HollandFries- SsOfet,».-.m, Jong poesje, Asyl; zilveren theele peltje, Gemeente-Reiniging; sigaretten etui, Fokkema, 1ste Steenklipstraat 47; vulpen, Tamminga, 2e Steenklipstr. 33; beurs met rozenkrans, Kolk, Geeuwkade 84; blauw babyschoentje, de Vries, Wa- terpoortsgracht 5; riem van militair, Pieters, Leeuwenburg 19; slot met sleu tel, Kamstra, Boschstraat 31; kinder- beursje, de Boer, Parkbuurt 37; beurs met inh., Dotinga, Oppenhuizerweg 103; tas met inh. v. Fgmond, Kerkhoflaan 16; groen jongenspetje, de Vries, Kloos- terdwarsstraat 28; riem, Smits, Oppen huizerweg 112; schort, Wagenmakers, W. de Zwijgerstr. 16; vulpotlood, Paques Kleinzand 29; armband, van Bergen, Leeuwenburg 7; twee gummiballen, Twijnstra, Priorstraat 6; zakmesje, Huisman, 3e Zomerrakbuurt 8; regen- kapje, Toren, Singel 90; oorbel, Muller, Parkbuurt 34; zakkammetje, Kamstra, Boschstraat 31; zwarte beurs, v. d. Vel de, Will. Lodewijkstraat 35; bril, Licht hart, le Oosterkade 9; munbiljet, Terp- stra, Looxmastraat 52; damessjaaltje, Seinen, 2e Woudstraat 44; schoudertas je Bergsma, v. d. Heijbuurt 12; armbandje Postma, le Badhuisbuurt 5; leren baga- geriem, v. d. Wal, Oppenhuizerweg 29; kindersportkous, Huisman, Schwartzen- bergstraat 5; zilveren kettinkje, p/a Jol- lenstraat 3; rijwiel, Geertsema, Groote Kerkstraat; vulpen, Houdijk, Graven straat 17, Den Burg, Texel; wollen hals doek, de Jager, Oppenhuizerweg 37; da- mesbeurs, Bantema, 2e Steenklipstraat 24; vulpen, de Boer, Swartsbuurt 1. Aan het bureau is nog te bevragen een contact of deursleutel. en op de wal achterblijven als hun echtgenoten zich in de strijd vermaken. Vandaag konden zij de helmstok han teren en de toeschouwers op de wal la ten zien dat ook dat zware werk hun best is toevertrouwd. En ze deden het r..et veel succes, waai hij echter opnieuw na: voren kwam, dat het toch bijna altijd dezelfde schepen zijn die overwinnen of de baas nu zelf aan het stuur zit of dat deze belangrijke taak door zijn vrouw, dochter, schoondochter of wc":e dame dan ook, wordt verricht. Soms weten de vrouwen zelfs nog meer uit het schip te halen, wat ook nu weer v ’■schillende malen bewezen werd, zoals men uit het vervolg van dit verhaaltje kan op maken. Het weer was niet zo mooi als de voorafgaande dagen, buiig, met nu en dan een regenbuitje en een vrij stevige wind, maar ook daardoor lieten de Eva’s zich niet afschrikken en ze staen moe dig van wal .zoals het echte zeilersvrou- wen betaamt. Hun starten was zeer goed, in de Re genbogen zelfs prima, en enthousiast wierpen ze zich in de race, die in de Regenboogklasse een daverende over winning van de Friese op de Hollandse dames opleverde. Die kwamen er zelfs niet aan te pas. Dat mevr. T. ZuiderbaanKaan in de Valken won, vonden de Friezen ook he lemaal niet erg Zij is immers een oud- .Sneker, en dus beschouwden ze haar zege eigenlijk ook als een succes, maar toch was het ook prettig dat mevr L. Kirkenier, Alkmaar, haar op korte afstand als tweede volgde. De derde plaats was weer voor een Friezin- ne, mevr. T. C. BreuningMulder uit Leeuwarden en de vierde voor haar zus ter, mej. H. Mulder uit Langweer. In de 16 M2 klasse wilde mej. J. Westers, Groningen niet voor haar man nelijke collega’s onderdoen. Ook zij won nl. de eerste prijs, gevolgd door mevr. C. Robertde Jong, Leeuwarden en mevr. C. C. v. Tienhoven—v. Poelje, Reeuwijk. In de Pampusklasse streden alleen Frie zinnen, waarvan mej. G. Toonstra, Sneek met Ruiter de snelste bleek. Tweede was mevr. G. T. Bakkerv. d. Meulen, derde mej. Els ter Horst, vierde mevr. L. Dijkstrade Jong, allemaal uit Sneek. Van de twee 12 v. jollen won de Lucky Truck, bestuurd door mej. J. Op penhuizen. Mevr. T. Maartens, Leiden, maakte in de Regenbogen een puike start en trok er na het ronden van de boei in Gosse- palen ook het eerst tussenuit, maar toen ze in de Heerenzijl onder de wind de fok er strakker bij liet trekken, trok men deze stuk, waardoor ze de leiding ver loor en vijf, zes plaatsen afzakte. De eerste plaats werd toen ingenomen door mej. T. Dijkstra met Algri, die ook won. Tweede was mevr. J. Zwart—Hoe- kema met Pieterke, derde mevr. Th. HoffGroothoff, Heerenveen, vierde mevr. T. Olijvan Dijk met Titia en vijfde mej. B. C. Kuipers met Water rot II. door de Gebrs. Vis uit Leeuwarden, die voor het eerst in deze Sneek-Week startten en dus het veni-vidi-vici in toe passing brachten. In de Sharpies echter bleef Kraan nog ongeslagen, wat even eens het geval was met de Jouster v. d. Meulen lie voor de vierde maal in suc cessie de race in de Vrijheidsklas won. Burgemeester Reitsma behaalde zijn eerste overwinning in de Pampusklasse en in de B.M.klasse zegevierde Dick Reesink, die nog maar eenmaal tweede was, eveneens voor de eerste maal. Mul der kon het in de eerste groep Valken niet bolwerken tegen Kirkenier, maar hield toch zijn grootste concurrent voor de hoofdprijs, de Leidenaar Hoppe, ach ter zich. In de tweede groep was het weer Zuiderbaan, die het veld aan voerde, en in de Draken zegevierde na tuurlijk weer Blickmann die een achter stand bij de start met veel gemak in liep en toen verder onbereikbaar was. In de 16 M2 eenheidsklassen A hand haafden de Groningers hun meerderheid volkomen, maar in B II zegevierde onze stadgenoot Dirk de Haan voor de twee de maal, ditmaal met een behoorlijke voorsprong op de Groninger Stronk horst. Wie er nu nog meer van wil weten, raadplege de hieronder volgende volle dige uitslagen. 1. Dolfijn, K. Vrolijk, Sneek; 2. Jan van Cent, st. G. Kwant, Sneek; 3. Eelko, W. Bergsma, Voorburg; 4. De Steur, L. v. d. Steur, Heemstede. 22 M2 klasse N.N.W.B.: Mechteld, S. Th. Rijkmans, Meppel; 2. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw; 3. Windekind, M. Castelein, Leeuwarden, st. R. Bosman; 4 Zijlstra, Joure. Pampusklasse: 1 Amsterd. Bank- beker, Ruiter, R. .ieitsma, Witmarsum; 2. Zuiderkruis, G. N. Roepel, Rotter dam; 3. Kemphaan, W. Vermeulen, Drachten; 4. Eider, B. Ouwe:kerk, Lei den; 5. Boecanier, W. Visser, Enschedé. 16 M2 Eenheidsklasse A I: 1. Whirl wind, K. Smid, Groningen, st. Rieks Helder; 2. Fenris, Joop Helder, Paters- wolde; 3. Betty, S. v. d. Steeg, Leeuwar den; 4. Favonius, Jaap Helder, Paters- wolde. 16 M2 Eenheidsklasse A II: 1. Stella Maris, W. M. Visser, Paterswolde; 2. Fortuna, Bertus Lok, Paterswolde; 3. Ali, Fokke Jansma, Grouw; 4. Dwars kop, Joh. van Diemen, Amsterdam. 16 M2 Eenheidsklasse B I: 1. Tineke, A. de Jong, Joure; 2. Michiel de Ruyter, W. J. van Balen, Irnsum; 3. Migrant, H. Nijdam, Leeuwarden; 4. Wet' rwille, J. J. Feenstra, st. R. Feenstra, Wolvega; 5. Joes, G. A. Veenstra, Groningen. 16 M2 Eenheidsklasse B II: 1 De Vrij heid, D. de Haan, Sneek; 2. Drijfhoutje, J. B. Stronkhorst, Groningen; 3. Some- ro, J. Koopmans, Enschedé; 4. Elgin, W. v. d. Berg Jr., Leeuwarden; 5. Dukdalf, G. R. Kreulen, Den Haag. Valkjachten I: 1. ’t Spul, H. Kirke nier, Alkmaar; 2. Rirette, R. Mulder, Langweer; 3. Tarantelle, E. J. Hoppe, Leiden; 4. Snow White, F. Tromp, st. J. H. Tromp, Sneek. Valkjachten II: 1. Whippet, Ir. H. F. Zuiderbaan, Gouda; 2. Wardy, R. Lem stra, Amsterdam; 3. Josyta, W. de Rid der, Schiedam; 4. Watergeus, F. G. P. C. Goudriaan, Voorschoten. Schouwen: 1. Meerkol, F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. Pompeblêd, J. Douma, Oppenhuizen. 12 M2 Sharpieklasse; 1. Mustang, Sj. Kraan, Oude-Wetering; 2. Tram, C. v. Toor, Vlaardingen; 3. Rap, P. Miedema, Hoogezand. B.M.klasse: 1. Meteoor II, Dick Ree sink, Zutphen; 2. Daisy, B. Verhagen, Rotterdam; 3. Hirondelle, Jan G. Alse- ma, Zuidlaren; 4. Wetterwille III, J. Bruining, Midlaren; 5. Wetterhoas, A. Wester, Grouw. Vrijheidsklasse: 1. Twirke, Joh. v. d. Meulen, Joure; 2. Zilvermeeuw, G. J. Sollewijn Gelpke, Zwolle; 3. Frij, T. S. Goinga, Ijlst. Olympiajollen: 1. Popeye, Mej. N. van Gooi, st. Metelerkamp Cappenberg, Amsterdam; 2. Pinguïn III, Bob Mar kus, Amsterdam; 3. Magneet, B. W. Willems, Amsterdam; 4. Semper Speza, C. R. Bode Jr., Den Haag; 5. Pine, D. J. v. Brummelen Jr., Schiebroek. 12 v Jollen: 1 Lucky Truck, P. Helle- ma, Koog a. d. Zaan; 2. Moby Dick, H. J. de Ruyter, Heemstede; 3. Avanti, A. Macdaniël, Reeuwijk; 4. Honeysuckle, Mej. L. Wansink, Overveen; 5. Alvertje, Mej. Els van Noordt, Boskoop. De zon deed haar best, alle geroddel van de Bildt over haar ten spijt, Woens dagmorgen; ze deed haar best en dus haar plicht jegens de Sneker hoogtijdag. Ze lokte 'uizenden naar de kaden, waar boot en schip gereed lagen hen naar het meer te varen. Het is altijd weer een boeiend schouwspel deze uittocht en prettig onder de duizenden weer zovele oud-Snekers te ontdekken, die, waar ze in de loop der jaren ook hun tenten opsloegen, op deze dag weer Sneker met de Snekers willen zijn. Herkennend en herkend wordend, klampen ze oude be kenden aan voor een praatje, maar lang duurt dat niet want ze zijn verlangend naar het startterrein te stevenen. En dus nemen ze hun plaatsje aan boord in, er is veel lawaai van scheepsbel en toeter, en kijk daar komt ook de mu ziek het bestuur der Kon. Zeilver. Sneek aan boord geleiden. Het is een drukte van belang daar bij de Oppenhuizer- brug, zo met al die boten, schepen, auto’s en de voetgangersmassa maar de politie regelt alles uitstekend, en in de haven al via het kanaal verlaten, de verte zien we de wedstrijdschepen de honderd twee-en-dertigste Sneker Hard zeildag is aangevangen met een belofte van een zeer druk bezoek, veel wind en zo enige, dan toch weinig regen. Het zal een frisse, maar schone dag worden aan het meer en vanavond zullen de Sneker straten en pleinen gevuld zijn met op gewekte scharen, die aan die frisse dag een lange avond van bont amusement verbinden. Leeuwarden. Regenboogklasse I: 1 van Houten- wel eens wat anders willen dan thee- plaquette, Algri, J. Alberda, Sneek; 2. zetten, bedienen, r Rieks Helder; 4. Ali, Fokke Jansma, Grouw. 16 M2 Eenheidsklasse A II: 1. Fortu na, Bertus Lok, Paterswolde; 2. Fenris, Joop Helder, Paterswolde; 3. Noordster, W. Visser, Paterswolde; 4. Favonius, Jaap Helder, Paterswolde. 16 M2 Eenheidsklasse B I: 1. Mich. de Ruyter, W. J. van Balen, Irnsum; 2. Ciconia, P. de Dood, Sneek; 3. Drijf houtje, J. B. Stronkhorst, Groningen; 4. Insulinde, R. Elsinga, Bergum. 16 M2 Eenheidsklasse B II: 1 Sneek-Beker, Aeolus, W. van Loo, Zwol le; 2. Migrant, H. Nijdam, Leeuwarden; 3. Somero, J. Koopmans, Enschedé; 4. Wetterwille, J. J. Feenstra, Wolvega, st. R. Feenstra. Valkjachten I: 1 ’t Spul, H. Kirkenier, Alkmaar; 2. Tarantelle, E. J. Hoppe, Leiden; 3. War dy, R. Lemstra, Am sterdam; 4. Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwarden. Valkjachten II: 1. Whippet, Ir. H. F. Zuiderbaan, Gouda; 2. De Trije Swant- sjes, C. v. d. Hoef, Langweer, st. Meije Oppenhuizen; 4. Margrietha, H. G. de Boer, Sneek. Schouwen 4.75 X 1.42 M.: 1 Old Hof Wisselprijs, Foarüt, S. v. d. Veen, Oppenhuizen; 2. De Jonge Jouke, R. J. v. Wieren, Nijhuizum; 3. Pompeblêd, J. Douma, Oppenhuizen. 12 M2 Sharpie-klasse: 1. Mustang, Sj. Kraan, Oude-Wetering; 2. Tram, C. v. Toor, Vlaardingen; 3. Piete-nel, Ir. A. R. v. d. Heyden, Rotterdam. B.M.klasse: 1. Fuut, R. Doornbos, Sappemeer; 2. Daisy, B. Verhr Rot terdam; 3. Wetterwille III, J. Bruining, Midlaren; 4. Antikoka, J. H. de Wilde, Gouda. Vrijheidsklasse (behoudens protesten) I. Twirke, Joh. v. d. Meulen, Joure; 2. Zilvermeeuw, st. G. J. Sollewijn Gelpke, Zwolle. Olympiajollen: 1. Pinguin III. Bob Markus, Aalsmeer; 2. Mars, L. P. H. Gerhards, Amsterdam; 3. Popeye, mej. N van Gooi, Amsterdam; 4. Hiphaan, J. J. Huurman Jr., Amstelveen. 12 Voets Jollen: 1. Lucky Truck, P. Hellema, Koog a. d. Zaan; 2. Piraat, J. Edel, Sneek, st. mej. N. E. Edel; 4. Dinghy, H. de Vries, Zaandam. Larken: 1. O.K., J. D. Meijer, Appin gedam; 2. Indra, K. van Ommen, Gro ningen; 3. Twirke, Th. F. W. Bosman, Dieren. Uitslagen Maandag 15 Aug. Drakenklasse: 1. Tijl Uilenspiegel, J. R. Blickman, Amsterdam; 2. Irene, K. M. Jachtclub Den Helder, st. J. R. Schuilingr. 30 M2 klasse: 1. Li, W. B. v. d. Meer, Grouw; 2. Swealtsje II, S. Bijlsma, Grouw, st. A. Vollema; 3. Madonna, A. O. van Calcar, Haren (Gr.). Regenboogklasse I: 1. Beneventum, J. Hofland, Rotterdam; 2. De Bruiser, R. A. v. d. Sluis, Sneek, st. H. P. v. d. Weij; 3. Eelko, W. Bergsma, Voorburg; 4. Jan van Gent, Dr. J. W. Zijpp, Sneek. Regenboogklasse II: 1. Dolfijn, K. Vrolijk, Sneek; 2. Algri, J. Alberda, Sneek; 3. Pieterke, Jelle Zwart, Sneek; 4. Hendrika, D. Oppenhuizen, Sneek. 22 M2 klasse N.N.W.B.: Maple Leaf, T Molenaar, Grouw; 2. Janneke, J. H. Okkema, Grouw, st E. Wester; 3. Maria Machteld, S. Th. Rijkmans, Mep pel; 4. Lucie, A. Knol, Marrum; 5. Fa. P. en J. de Dood, Sneek, st. J .R. de Dood. Pampusklasse: 1 wisselprijs, Zui derkruis, C. N. Roepel, Rotterdam; 2. 3. J. Keijzer, Bergen N.H.; 3. Tri De Ruiter, R. Reitsma, Witmarsum; Weerhaan, H. Bakker, Sneex; 4. Welle, A. M. Sustring, Leeuwarden. 16 M2 Eenheidsklasse A I: 1. Stella Maris, M. W. Visser, Paterswolde; 2. Betty, S. v. d. Steeg, Leeuwarden; 3. Whirlwind, K. Smid, Groningen, st. 1 .Maria land in de Regenboogklasse werden vol komen door de Friezen beheerst. Zij maakten zich direct meester van de vier voorste plaatsen en hadden na de eerste route waarin v. d. Steur we gens een aanvaring met Alberda van het toneel verdween al een voor sprong van 22 punten. In de tweede route behielden Vrolijk en Alberda de eerste en de tweede plaats, kwam dr. v. d. Zijpp van vier op drie, maar gingen v. d. Sluis en Op penhuizen elk een plaats achteruit resp. van 8 naar 9 en van 3 naar 4). Van de Hollanders schoof Hofland op van negen naar acht, maar overigens bleef de volgorde gelijk. De Friezen ein digden zodoende met 36.1 punten en de Hollanders met 18. De eerste klap van Vrolijk en zijn mannen was dus wel raak, en gaf de tegenstanders heel wei nig kans om hun geweldige achterstand in te lopen. Windhapper, J. Blonk Jr., Worden; 3. Annemarie, L. de Wit, Zaandam; 4. Hennie, M. Hendriks, Sneek. Regenboogklasse II: Het was

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1