ONTHULLING Raadsvergadering Sneek M Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ~t Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD BEVRIJDINGSRAAM NED. HERV. KERK n V 4e JAARGANG No 67 76 L. KIEZEBRINK 872 Rondgang „Harmonie” op 31 Aug. Benoemd Nieuws van de Waterpoortmars 4 vijf raadsleden. Dokkum geridderd. KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Jongetje onder een auto De beste Noordelijke zeilers komen,, nog eens naar Sneek Amhtenaar Gem. Woningcommissie DINSDAG 30 AUGUSTUS 1949 Autozegening Afscheid De heer Op weg naar huis Redacteur: ’ma avondvaktekenschool 1 1 5 j tracée Hierna sluiting. s e e Zaterdag 3 September a.s. 3 uur pre cies wordt het Bevrijdingsraam in de Ned. Hervormde Kerk alhier plechtig onthuld door de ambassadeur van Ca nada, zijne Excellentie Pierre Dupuy. Kerkvoogden dezer kerk nodigen de in gezetenen van Sneek van 14 jaar en ouder uit daarbij tegenwoordig te zijn, men zie daarvoor de advertentie in dit nummer. Ongeveer een half jaar geleden heb ben wij reeds een en ander over dit raam meegedeeld. De vervaardiging werd des tijds door Kerkvoogden opgedragen aan de bekende glazenier Pieter A. H. Hof man te Den Haag en het is nu geplaatst achter de preekstoel in het middelste van de 3 zich daar bevindende venster openingen, de mooiste plaats omdat het hier voor alle kerkgangers zichtbaar is. Het is 6.30 m. hoog, 2.50 m. breed, zo dat alle gesymboliseerde figuren duide lijk zichtbaar zijn. Geheel onder, links en rechts, zijn de wapens van Nederland en Canada aan- Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. A Drijfhout, Sneek. tl n n 3 1 P S 1 1 3 t t B 1 1 e n e s n n s t ti e t a 3 5 e r ddel- enz. enz. n.m. ger. half per eur, van iho- cht, eer- lard roor ge- hij der a tl tl zijn ren na tak Redactie-adres n a 't t. n E r- 7 Zaterdagmorgen is het 7-jarig zoontje van de heer Dethmers uit de Tjotter- straat op de Jousterkade door een luxe auto aangereden. Met een gebroken dijbeen is het ventje naar het St. Ant. Ziekenhuis vervoerd en ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is thans rede lijk. Nauwelijks hebben de zeilers Sneek en de Sneek-Week de rug toegekeerd of de besten onder hen komen terug om opnieuw de strijd met elkaar aan te binden. Want op Zaterdag 3 en Zondag 4 September a.s .worden op het Snee- ker meer de kampioenswedstrijden van de Noord Ned. Watersport Bond gehou den. Er zal in vijf klassen worden ge zeild, t.w. in de 30 m2 klasse, Regen- boogklasse, 22 m2 klasse, 16 m2 klasse en Valkklasse. In de aangegeven volg orde zullen resp. 9, 12, 13, 14 en 6 sche pen aan de start verschijnen, zodat er een behoorlijke deelneming is. Alleen de Valken stelden in dit opzicht iets teleur, want zes jachtjes is voor deze klas wel wat weinig. Het spreekt vanzelf dat de beste noordelijke zeilers hebben ingeschreven. Men mag dan ook een spannende en boeiende strijd verwachten, die de lief hebbers van het zeilen ongetwijfeld veel sportief genoegen zal bezorgen. Ten minste als het weer meewerkt. In vijf wedstrijden zal worden uitgemaakt, wie dit jaar in de genoemde klassen de sterkste is en de regeling is zo dat iedere zeiler zijn slechtste prestatie mag annuleren. Als proef wordt dit jaar voor het eerst de nogal ingewikkelde Olympische puntentelling toegépast. In de praktijk voldoet deze telling pas, wanneer alle deelnemers ook werkelijk in alle wedstrijden starten. Zou nl. na de eerste wedstrijd een kleiner aantal jachten meedoen, dan wordt het aantal te behalen punten veel kleiner en daar door ook de kans om de koploper in te halen. Feitelijk rust dus bij deze telling op de inschrijvers de sportieve plicht om in alle wedstrijden aan de start te ver schijnen. Voor de organiserende bond hebben de wedstrijden, die beide dagen om half tien beginnen, nog een apart tintje, om dat voor het eerst de i.ieuwe N.N.W.B.- vlag zal wapperen. Tot wethouder de Groot. Op 2 Maart 1925, mijnheer de Groot, deed Gij Uw intrede in deze zaal, zodat Gij van Uw fractie het oudste lid in dienstjaren zijt. Vele belangrijke beslui ten zijn er in al de jaren die sedertdien 'vcuupcu aijii, geuviueu, er is vcei ^uu- tieke strijd gevoerd en veel is er ver- De heer F. C. van der Zwaag is be noemd tot ambtenaar van de gem. Wo ningcommissie alhier als opvolger van de heer van der Laan, die wegens ver trek naar elders had bedankt. Woudsend 301; soldaat M. B. Wt Kloosters!:- 28, Sneek; T.S.Z.M.G. v d. Vliet, Parkbuurt 7, Snoek; m'r,rini?i 1 Z.L'. M. Dijkstra, Hommerts, Lcnm weg 156. ge- be- ge- een eigen plaats in de gemeenteraad veroverd. Weest er van overtuigd dat wij Uw ge zaghebbende stem, gebaseerd op een scherp oordeel, straks zullen missen. De gemeenschap is ook U voor hetgeen Gij zo lange jaren belangeloos hebt ver- r’"ht, dank verschuldigd. Nu Gij wegens het klimmen der jaren Voor de op Zaterdag a.s. te nouden Waterpoortmars heeft zich reeds een flink aantal deelnemers opgegeven, waaronder groepen van de politie, mare chaussee, en burgergroepen. MAAR!!!! waar blijven de Sneker sportverenigin gen? Van geen der plaatselijke vereni gingen is nog een groep opgegeven. Ook voor de Junioresafdeling verwachten wij meer jongens en meisjes uit Sneek. Ouders laat uw kinderen mee wandelen. De inschrijfdatum is verlengd tot Vrij dag 2 September. Maak van deze gelegenheid gebruik en geeft u alsnog op. Sneek mag hierin niet achteraan komen. Het vertrek op Zaterdag a.s. is be paald op 14.30 uur voor Senioren en om 15 uur voor junioren vanaf de veemarkt. De aankomst, vanaf de Bolswarderweg, van de wandelaars zal omstreeks 19 uur zijn. Burgers van Sneek geeft van uw be- angs’.elling. blijk en haalt de wande- i laars feestelijk in. it- a- ite e- et e- ■n Boven deze beide raamgedeelten staan de wapens van de Gemeente Sneek en de provincie Friesland. De kop van het raam, waarin een aan duiding van het Kerkelijk verzet, geeft links de figuren van M o z e s en Aaron (Oude Testament) met de leeuw als symbool van „moed”. Rechts zijn de apostelen Johannes en Petrus (Nieuwe Testament) uit gebeeld met de arend als symbool van de vooruitziende, scherpe blik. Beide die ren slaan hun klauwen in een draak, die boven in het midden ligt. Achter de wol ken komen lichtstralen vandaan, die zich voortzetten tussen de wapens van Friesland en Sneek. De kop wordt geheel boven afgesloten door twee bazuinblazende engelen, ter wijl geheel onderaan de volgende Friese dichtregelen voorkomen: God is in heech en sterk Kastiel, In taflecht foar dy’t lije. Al wankt fordjêr fan fjür en stiel, Syn macht sil üs bifrije. De heer G. L. DOKKUM, sedert 1917 raadslid. Tenslotte kom ik tot U mijnheer Dok kum, de nestor van onze raad. Sedert 4 September 1917 met een korte onderbre king van 2 September 1919 tot 25 Fe bruari 1920, dus gedurende bijna 32 jaren, maakt Gij deel uit van dit college. En Gij hebt dat in alle opzichten met ere gedaan, op een wijze die de jongeren tot voorbeeld kan worden gesteld. Aan alles wat in de loop van die 32 jaren door de plaatselijke overheid is verricht, hebt Gij deel gehad. Op de U eigen wijze hebt Gij, bedachtzaam en weloverwogen, in deze zaal over veel problemen Uw ziens wijze naar voren gebracht. Een ziens wijze, welke, raakte zij het beginsel, ge fundeerd was op Uw Calvinistische le vensopvatting. Het financieel beleid der gemeente had, als ik het goed heb op gemerkt, Uw bijzondere belangstelling. Gij wist u op dit punt een inzicht te Ver werven welke de aandacht trok. Gij hebt de gaven, welke U zijn schonken en de ijver, waarover Gij schikte, in dienst gesteld van de meenschap en U daardoor gebracht; daarboven links de „Oorlogs- demon” met als achtergrond de toren van Rotterdam als eerste verwoeste stad tussen roök en vuur, en op de voorgrond overweldigende figuren. Rechts „De Dood” als trawant van de demon; als achtergrond de ruïnes van de Kerk te Arnhem, de tweede ver woeste stad, eveneens tussen rook en vuur; op de voorgrond de doden en ge wonden. De rookwolken gaan over in de twee bovenliggende panelen, waarvan het linker uitbeeldt het „verzet” (mis handeling, doden, kerken). Tussen deze figuren staat als symbool va.i het Ne derlandse verzet een ridderfiguur te paard, met gesloten helm, vlag en schild (Nederlandse Leeuw); het geheel'van onderen afgesloten door prikkeldraad, duin en helmplanten. Het rechterpaneel symboliseert de „Bevrijding”. Werkende boeren, ook in rust, zaaier, korenschoven. Temidden dezer figuren een Koninginnefiguur te paard, symboliserend de terugkeer van het Koninklijk Gezag. Van onderen wordt deze compositie afgesloten door vruchtbaar land met vogels, vissen en bloemen. anderd in de wereld en in de gemeente. Ruim vier jaren zijt Gij als wethouder opgetreden en in die functie hebt Gij als voorzitter van de woningcommissie en als voorzitter van de gemeentelijke in stelling voor sociale zorg veel en be langrijk werk moeten verrichten. Uw gezondheidstoestand, welke U in de vol ledige ontplooiing van Uw werkkracht reeds remde, heeft U ten slotte genoopt het raadslidmaatschap prijs te geven en ik weet het dit is voor U, die als het ware is vastgegroeid in het werk voor de plaatsetjke gemeenschap, geen gemakkelijke beslissing geweest. En een terugblik werpende op de lange periode waarin Gij de burgerij hier vertegen woordigde en U herinnerende de talloze belangrijke en minder belangrijke be slissingen welke zijn genomen, zal dit afscheid U enigszins zwaar vallen. Het zal, het kan niet anders, U met wee moed vervullen. Gij zult een lege plaats achterlaten en de ervaring, die Gij in de loop der jaren hebt vergaard op het ge bied van gemeentebeleid, zal zeker wor den gemist. Voor het vele werk dat Gij hebt ge daan èn als raadslid èn als wethouder èn als voorzitter van verschillende com missies in de afgelopen 24 jaren is de gemeente Sneek U dank verschuldigd. Ik moge namens de gemeente U deze dank aanbieden en tegelijk, zeker mede namens alle leden van de raad, de beste wensen voor Uw gezondheid. Een apart woord tot de nestor van de raad. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrtnis &Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) zien op levenswerk dat voldoening gaf. Spr. zou zich nog afzonderlijk willen richten tot zijn fractievoorzitter de heer Dokkum, met wie hij sedert 1920 hier zitting had. Dat waren 30 jaren van een zeer bewogen tijd. Eerst was er de periode van de schijnwelvaart na we reldoorlog I, toen de geweldige crisis gevolgd door een nieuwe oorlog en de bezetting, terwijl het ook nu verre van rustig is. De taak hier vervuld was ze ker niet gemakkelijk, maar de heer Dokkum had een scherp inzicht en wist dat met welsprekendheid naar voren te brengen. Wij zullen de heer Dokkum hier misse èn in ’t algemeen als raads lid èn als leider der a.r. fractie. Maar het is een voorrecht dat hij hier weer in betrekkelijke gezondheid in ons midden is. Moge God hem zijn levensavond licht maken. Met de heer de Groot waren sprekers betrekkingen aanvankelijk uiteraard minder intiem, maar hij leerde hem al spoedig waarderen als een lid dat be hoorlijk notitie van de zaken nam; al liepen onze standpunten uiteen: hij be hoorde tot de beste raadsleden. Thans heeft spr. 4 jaar met hem in het col lege van B. en W. mogen samenwerken en al dachten wij vooral op principiële punten niet altijd gelijk, we hebben onze mening rustig tegenover elkaar kunnen stellen, en spr. herinnert zich niet dat er ooit van wrijving tussen hen kon wor den gesproken. Spr. is blij dat de heer de Groot weer gezond in ons midden is, brengt hem hartelijk dank voor de aan gename samenwerking en wenst hem ook verder gezondheid naar lichaam en geest toe. De heer D i s s e mede namens zijn fractiegenoot sprekend, dankt allereerst de h.h. Dokkum en de Groot voor de serieuze wijze waarop zij gedurende vele jaren hun taak hebben vervuld. Dat de heer Dokkum de zaken hier volkomen beheerste bleek nog onlangs bij de be handeling der begroting, toen er geen algemene beschouwingen zouden wor den gehouden, maar hij toch a l’impro- viste een aantal opmerkingen maakte die toonden hoezeer hij de stof beheerste. De heer de Groot heeft spr. als lid der woningcommissie, in zijn werkzaamheid als gewezen voorzitter van die commis sie kunnen volgen. Dat was geen ge makkelijke taak, toen hij er mee aan ving moest ook hij improviseren en, waar toen de belanghebbenden nog voor de commissie zelf verschenen, moesten er vaak netelige kwesties worden opge lost, kwesties die soms wel cens tot hi lariteit aanleiding gaven, maar altijd veel tact vergden en de heer de Groot spreidde deze in overtuigende mate ten toon, terwijl er in de commissie een allerprettigste samenwerking was. Deze beide heren zowel als de h.h. Knol, Schaper en Stoelwinder wenst spr. het allerbeste. De heer Dokkum wenst allereerst uiting te geven aan zijn grote erkente lijkheid jegens H. M. de Koningin voor de verrassende onderscheiding welke hem ten deel is gevallen, maar dankt ook allen die daaraan medewerkten. Spr. dankt ook de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden. Het was hem steeds een eer en genoegen lid van deze raad te zijn. Een eer omdat het een eervolle opdracht is deel ,zij het een be scheiden deel, te hebben aan het be sturen van een stad als Sneek, welke toekomst heeft en waar de polsslag van het leven nog krachtig is. Een genoegen wegens de prettige verstandhouding met de leden. Er vielen wel eens harde woorden, als beginsel tegen beginsel botste, maar juist dan kan blijken dat, hoezeer men ’n principe veroordeelt, men waardering kan hebben voor een eer lijke persoonlijke overtuiging. Veel is hier veranderd edert spr. in de raad kwam. In 30 jaar steeg de bevolking van 13000 tot bijna 20000, gehele stads wijken verrezen, scholen werden ge bouwd, een abattoir gesticht, aan stra ten enz. werden kapitalen ten koste ge legd. Toen spr. in 1917 werd geïnstal leerd verkeerden we in het voorlaatste mobilisatiejaar, de voedselvoorziening leverde benauwende zorgen door de blokkade enz. Toen wapenstilstand en vrede kwamen sloeg het gemeentebe stuur de hand aan de ploeg, spr. her innert aan de lening van 256000 in dé twintiger jaren a 7 gesloten, aan de maatregelen tot stabilisatie der belas tingen en de pogingen door reservering op de duur tot belastingverlaging te ko men. De malaise verijdelde dat, Sneek werd ook hulpbehoevend en we wach ten nog steeds op een definitieve rege ling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten. Moge die zo zijn dat de gemeentelijke zelfstandigheid wordt gehandhaafd. Ondanks de onzekere toe komst is er geen reden voor ontmoedi ging. Terugziende op de moeilijke tijden achter ons en de toestand der gemeente is er alle reden God te danken voor wat bereikt is. Moge ook verder het ge meentebestuur wijsheid, kloekheid en voorzichtigheid worden geschonken, no dig om de bloei dezer stad te bevorderen binnen de grenzen van zijn taak. De heer de Groot dankt voor de goede woorden hier tot hem gericht nu hij afscheid neemt uit een milieu dat hem gedurende 25 jaar zeer jrtrouwd is geworden. De voor ter heeft spr. geschetst zoals hij graag had willen zijn en spr. brengt he.n op zün beurt dank want hij heeft veel van de voorz. ge leerd. U kwam als leider dezer gemeente hier na de oorlog en u heeft dj laatste jaren i stempel op de zaken hier ge drukt Er is hie. gewezen op de moei- Uw werk als raadslid beëindigt, kunt Gij met voldoening op Uw werk als zo danig terugzien. Van U kan worden ge tuigd hij deed ruimschoots zijn plicht als burger. Het verheugt mij meer dan ik U zeg gen kan, dat Uw arbeid als lid van de raad en in het maatschappelijk leven in onze stad, ook elders erkenning heeft gevonden. Het heeft H. M. de Koningin behaagd U ter gelegenheid van Uw af treden als raadslid te benoemen tot rid der in de orde van Oranje Nassau. Ik wens U van harte geluk met deze hoge onderscheiding. Het doet mij ge noegen dat ik het voorrecht heb U op deze dag met het toekennen van deze onderscheiding in kennis te stellen. (Applaus.) De heer Boeijenga heeft met grote instemming geluisterd naa de woe itn van afscheid door de voorz tot de scheidende raadsleden gerit'- Deze avond stemt -inderdiad- weemoj'dig door dit afscheid, maai' het is toch bok verlopen zijn, genomen. Er is veel poli- f weer zo dat vooral de udere leden die tieke strijd gevoerd en veel is er ver- heengaan met voldoening kunnen terug lijkheden welke achter ons liggen. Spr. twijfelt er niet aan of er liggen nog vele voor het gemeentebestuur in ’t ver schiet. Spr. denkt dan aan allerlei din gen welke op 't programma staan, de bouw van vele woningen, want ook al is er heel wat gedaan op dat gebied is er nog geen uitkomst, aan de wallen en kaden die zoveel zullen eisen, aan de verplaatsing van de reiniging, aan het LemmerwegLeeuwarderweg, aan het probleem van de demping van grachten, waarbij de Wip 1 punt vormt, aan de bruggen Spr. wenst deze gemeente van harte een tijd van grote voorspoed toe en hoopt dat zij zal blijven worden geleid door onze voorzitter, want dan zullen de bel ngen van onze gemeente in goede handen blijven. Voor de oorlog hebben de heer Boeijenga en spr. elkaar hier dikwjjls in de haren gezeten, maar er viel toch nooit Iets voor dat de vriend schap in de weg stond. Na 1945 heb ben we op prettige wijze in het Dagelijks Bestuur samengewerkt en spr. zal zijn gehele leven daaraan goede herinne ringen bewaren. Wat de woorden van de heer Disse betreft, inderdaad was het werk in de woningcommissie geen sine cure, maar we deden het in prettige sa menwerking en zonder aanzien des per- soons, na sprekers vertrek kwam het voorzitterschap in goede handen. Spr. wenst de heer Dokkum geluk met zijn volkomen verdiende onderscheiding en hoopt dat deze ook een gr'herinne ring aan de tractie van de P. v. d. A. zal behouden. SNEEKER NIEUWSBLAD Op initiatief van de Nederl. R.K. ver eniging van handelsvertegenwoordigers, handelsreizigers en verzekerings-inspec- teurs „St. Christoffel” afd. Sneek, werd Zondagmiddag in het Zuidersportpark alhier een autozegening gehouden. Te gen het v stgestelde uur was reeds een flink aantal motorfietsen, personenwa gens, vrachtwagens enz. rondom het sportpark geparkeerd. Uit schier alle plaatsen van Friesland waren ze geko men. Eigenlijk hadden we een veel gro ter opkomst verwacht, temeer waar het reeds vele jaren geleden is in ieder geval ver voor de oorlog dat een dergelijke autozegening ook in Sneek gehouden is, aldus schrijft Ons Noorden. Nadat de hoogeerw. heer deken J. van Galkom de plaquettes met de afbeelding van St. Christoffel had gewijd werden allereerst de motorfietsen gezegend. Vervolgens kwamen de auto’s. De hoog eerw. deken werd bij de zegening geas sisteerd door de weleerw. heer B. Stock mann, dir. vrouwelijk jeugdwerk te Gorssel en de weleerw. heren kapelaans J. J. J. Noordman en J. H. Janning. Met de Johan van Oldenbarnevelt, die op 8 Se rf. te Amsterdam verwacht wordt, keren o.a. naar huis terug: Kor poraal D. Kaspersma, Oudega (W.) 98; soldaat J. Lourens, Oudega (W.) 59; soldaat F. P. Wijnja, Oppenhuizen 144; korporaal W. Hofman, Zuidend 3, Sneek; soldaat L. Posthumus, Tisns O 10; korporaal H. J. Volkers, Kastanje- straat 15, Amersfoort; soldaat J. A. v d. Heide, Heeg 177; soldaat J. Schiistr.i. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina hoopt de Chr. Muziekver. „Harmonie” op Woensdag 31 Aug. ’s avonds 7 uur een rondgang door de stad te houden. De route is als volgt: Schoolstraat, Paral lelweg, Overweg, Gijsb. Japiksstraat, Ubbo Emmiusstraat, Hoge brug, Park straat, Wijde Noorderhorne, Nauwe Noorderhorne, Marktstraat, Grote Kerk straat, Oude Koemarkt, Grootzand, Kleinzand, Oosterdijk, Wijde Burgstraat, Schaapmarktplein. De heer T. J. Kuipers alhier is benoemd tot leraar voor handtekenen, technisch schetsen en vaktekenen schil deren a. d. avondvaktekenschool te Buitenpost. Het raam is uitgevoerd als een gri saille schildering met in de hoofdmo menten versterkt door kleur. Tot zover een beknopte beschrijving. Bij de onthulling zal burgemeester Rasterhoff spreken over „Het nationale verzet”, de heer S. Havinga, voorzitter Stichting Sneek 19401945 over „Het illegale verzet”, ds. H. van Niel over „Het kerkelijk verzet” en ambassadeur Pierre Dupuy over de Bevrijding. Het was een goede gedachte van Kerkvoogden voor deze onthulling uit te nodigen de hoogste vertegenwoordiger hier te lande van Canada, aan welks strijdkrachten Sneek zoveel te danken heeft, immers zij be rijdden onze stad en hartelijke betrekkingen ontstonden daarna tussen hen e" de burgerij. En wij twijfelen er niet aan of tallozen zullen a.s. Zaterdag ter kerke gaan, niet alleen om voor het eerst te aanschouwen het gedenkraam, dat hier vereeuwigt de benauwenis der bezettingsjaren en de vreugde der bevrijding, maar ook om ambassadeur Dupuy nog eens onze war me gevoelens van dankbaarheid en vriendschap te demonstreren. Vergadering van de Raad der ge meente Sneek op Vrijdag 26 Augustus, ’s avonds 7.15 uur. Voorzitter: de heer L. Rasterhoff, burgemeester; se cretaris de heer K. Koster. Aanwezig 16 leden, afwezig met kennisgeving mevr. Spaander—Kok. Bij de opening deelt de Voorzit ter mede dat de heer Stoelwinder enige schriftelijke vragen heeft inge diend inzake de toepassing van de richt lijnen door het rapport Ubbink gegeven betreffende de salariëring van het ge- meentepersoneel. De Voorz. stelt voor deze vragen na het punt notulen aan de orde te stellen. Nadat de notulen onver anderd zijn vastgesteld, antwoordt de Voorz. op de bedoelde vragen van de heer Stoelwinder dat inderdaad de voor stellen van het rapport-Ubbink reeds in B. en W. zijn besproken. Zij hopen bin nen afzienbare tijd met voorstellen bij de raad te komen, waarschijnlijk nog voor het einde van dit jaar, men wacht nog op enkele richtlijnen betreffende de salariëring van -paalde groepen van personeel, nl. de bedrijfsambtenaren. De heer Stoelwinder is bevredigd door dit antwoord. Verslagen over 1948 van de Prov. Friese Ver. Het Groene Kruis, en van de Stichting Borgstellingsfonds voor Friesland worden voor kennisgeving aangenomen. Op haar verzoek wordt aan mej. A. Wybenga eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan o.l. school 4, wegens haar benoeming tot lerares aan de Huishoudschool te Sneek. Op voorstel van de Commissie voor rekeningen en begrotingen wordt de re kening der brandweer over 1948 z. h. s. vastgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. s. besloten de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Wijnkanstraat 16 opnieuw te verlengen nl. tot 8 Mei 1950. De voorstellen van B. en W. tot aan kopen van percelen land van Mr. A. Tellegen te Den Haag, en van een strookje grond van de heer H. F. Ring- nalda alhier, reeds opgenomen in ons vorig no. worden zonder discussie of stemming aangenomen. Hetzelfde geschiedt met de voorstel len van B. en W. tot het inrichten van bouwterrein nabij de Lindenlaan en tot het verlenen van een bijdrage in de kos. ten van het verbeteren van de Houke- sloot, welke eveneens reeds in ons vorig nr. zijn vermeld. Tot onderwijzer aan de openbare school voor buitengewoon l.o. wordt met alg. st. (16) benoemd de enige door B. en W. voorgedragen sollicitant nl. de heer J. Hoekstra, onderwijzer open bare lagere school voor gewoon l.o. nr. 1 te Sneek. Een wijziging van de verordening op het heffen van rechten in het openbaar slachthuis werd z. h. s. aangenomen. Afscheid raadsleden. De heer Dokkum benoemd tot ridder in de orde van Or" "je Nassau De Voorzitter zegt alsnu het volgende Mijne Heren, Thans zou ik deze vergadering van de gemeenteraad kunnen sluiten ware het niet, dat deze zitting een bijzonder ka rakter draagt. De raad kwam in zijn huidige samenstelling voor de laatste keer bijeen. Dit brengt een enigszins weemoedige stemming met zich mee. Vijf van de zittende leden zullen niet in de nieuwe raad terugkeren. Voor hen is het vandaag een afscheid. Het zijn, in volgorde van de duur van hun zittings- tijd, de heren Knol, Schaper, Stoelwin der, de Groot en Dokkum. Langere of kortere tijd hebt Gij de functie van lid van de raad waargeno men en daarmede Uw krachten belange loos in dienst gesteld van onze plaatse lijke gemeenschap. Steunend op het ver trouwen dat de kiezers in U hebben ge steld, hebt Gij deelgenomen aan de be hartiging van de publieke zaak en, over eenkomstig de door U bij de aanvaar ding van Uw functie afgelegde eed of belofte, voor zoveel in Uw vermogen lag en vanuit het beginsel dat Gij huldigt, de belangen van onze gemeente bevor derd. Gij hebt dat, ieder naar mate van zijn krachten, gedaan op een wijze, waarvoor op deze dag een woord van dank past. Ik moge U van deze plaats dan ook die dank brengen voor hetgeen Gij belangeloos voor de gemeente Sneek hebt gedaan. Persoonlijk wil ik daaraan toevoegen mijn dank en waardering voor de prettige wijze waarop ik, ondanks verschillen van inzicht, in de afgelopen jaren met U mocht samenwerken. Weest er van overtuigd dat onze beste wensen U op Uw verder levenspad verge "Hen. Gij zult mij ongetwijfeld toestaan dat ik aan deze, voor U allen bestemde woorden nog enige toevoeg, gericht tot de beide scheidende raadsleden, die zo lange tijd deel van de gemeenteraad heb ben uitgemaaktde heren de Groot en Dokkum. i- m er

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1