Buitenlands overzicht van Uitslag Kerstpuzzle Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Haags Matrozenkoor Veel belangstelling bij het afscheid Geert Vonk ZATERDAG 31 DECEMBER 1949 4e JAARGANG No 102 L KIEZEBRINK meer op Benoemd Onderscheiden 125 gram koffie op de nieuwe bon Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 - Tel-f. 2872 Zang voor ouden van dagen Plotseling sterfgeval Verbetering Geslaagd Amerikaanse hulp aan Europa in 1950 beknot W. Europese landen steeds samenwerking aangewezen Trap van een paard Programma voor 1950 van Sportclub „Sneek” Ernstige aanrijding op het Martiniplein wis 1 SNEEKER NIEUWSBLAD VRIJDAGS. Redacteur 1 de meren” De Indiase commissie welke de ramp van de Franeker bij Bombay on derzocht komt tot de conclusie dat deze is veroorzaakt door een beoordelingsfout van de gezagvoerder. De K.L.M. aan vaardt de conclusies van het rapport slechts onder voorbehoud. De koffiebon, die op 26 Januari zal worden aangewezen, zal recht geven op 125 gram koffie en dienen voor een pe riode van zes weken. Hoewel Nederland niet in staat is zich op de oude voet te voorzien, omdat de koffie op de wereld markt zoveel duurder is geworden, kan de rantsoenering op deze wijze nog ge ruime tjjd worden voortgezet en wel zon der noemenswaardige prijsstijging. Daarnaast zal weer in ruime mate koffiesurrogaat verkrijgbaar zijn, zodat de verbruiker de koffie met het surro gaat zal kunnen mengen. Bij Kon. Besluit van 19 Dec. j.l. is mr. G. R. Nubé, ambtenaar van het open baar Ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Leeuwarden, be noemd tot substituut-offler van jurtitie bij de arrondissementsrechtbank te Am sterdam. De benoeming in de zelfde functie te Rotterdam is met ingang van dezelfde datum ingetrokken. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Bodegraven de heer A. Rood- bergen te Sneek. alszodanig werkzaam te Oppenhuizen. Benoemd tot leraar aan de Chr, kweekschool alhier de heer G. Slob, thans leraar aan de Chr. ulo-school te Heerenveen. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Redactie-adres Woensdagavond hebben het Doopsge zind Zangkoor en het Doopsgez. Jeugd koor alhier onder leiding van hun diri gent Flucie van Bergen weer een Kerst uitvoering gegeven voor de ouden van dagen in 't Stadsverzorgingshuis „Cruy cebroedershof” en in het Rusthuis „Tha- bor”. In „Cruycebroedershof”, dat het eerst aan de beurt was, werd gezongen in de nieuwe mannenzaal waar al de be woners van het huis gezellig bij elkaar zaten (welke gezelligheid nog verhoogd werd door de tractatie tijdens de pauze) eh in „Thabor” stelden de ruim 100 zan gers en zangeressen zich op voor de in gang van de grote conversatiezaal waar alle huisgenoten verzameld waren. In beide inrichtingen werd zichtbaar van de mooie zang genoten, waarvoor de uitvoerenden zowel dóór de Vader van „Cruycebroedershof” als door de Direc teur van „Thabor” namens hun huisge noten harteljjk dank werd gebracht. Toen Woensdagmorgen 9.30 uur de ruim 70-jarige K. Roosje, timmerman te Cornwerd met de autobus Alkmaar Heerenveen aan de Bolswarderweg al hier arriveerde, werd hij plotseling on wel. Hij begaf zich naar café v. d. Werf aldaar, maar zijn toestand verergerde zodanig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Deze mocht evenwel niet meer baten; een hartverlamming had een einde aan ’s mans leven ge maakt. In de onderschriften van de plaat op de le pagina van het tweede blad, be treffende de gebeurtenissen in 1949 is een fout geslopen, welke we hier even herstellen. Het laatste onderschrift dient te vermelden, dat de heer Göbel aan de heer Lotsy de bal overhandigde, waarmee Nederland in 1913 Engeland op Houtrust met 21 versloeg. dat het koor met het Fries Volkslied reeds direct de sympathie van het pu bliek had veroverd, sprak de heer Feen- stra namens het Groene Kruis een kort openingswoord. Het eerste deel van het programma was verder gewijd aan eni ge Kerstliederen, het Ave Maria van P. Piel en een drietal zestiende eeuwse motetten, waaronder het acht-stemmige Haec diés van Jacobus Gallus. Het tweede deel bestond uit de opvoering van „De landelijke repetitie”, een ko mische operette van Franz v. Suppé, waarin de rol van de kleine dirigent kostelijk werd getypeerd. Na de pauze werd een zevental meest Nederlandse Volksliedjes gezongen, en hierin was het koor ongetwijfeld op zijn best. Zui ver, mooi van klank en correct van af werking werden de Vier Weverkens, Daar was ’e wiif die spon, Het bijtje en niet te vergeten Het Zandmannetje voorgedragen, al werd menigmaal het zuiver muzikale aan r opgeofrerd. Dit miste intussen zijn uit werking op het publiek niet en na ieder nummer werd het applaus luider en langduriger. Vooral het bekende „Jingle bells” verwekte een stormachtige ovatie. Pas na twee toegiften (Wiegelied van Brahms en A, B, C van Mozart) was het publiek tevreden en kon de heer van Elferen dit zeer geslaagde concert be ëindigen. L. G. Nog een tweetal plaat jes, reproducties van foto’s van onze lezer de heer J. Zijlstra. Ook nu speelt het licht een grote rol in deze kiek jes van Havenstraat en de vroegere brug Klein zand—-J ousterkade. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen diergeneeskunde onze vroegere stadge- Staten bereid zijn enige honderden mil- lioenen dollars te storten; ook de deel nemende landen storten er in hun eigen geldswaarden aanzienlijke sommen in, en uit dit fonds zouden dan de tekorten worden verrekend welke zouden ont staan in het onderling handelsverkeer dezer Europese landen. Deze regeling zou dat onderlinge verkeer zeer zeker kunnen bevorderen en de muur van eco nomisch nationalisme zou er door kun nen worden doorbroken. In de aanvang van het nieuwe jaar za dit plan door de betrokken Europese landen worden be sproken en wil de Marshallhulp een doorslaand succes worden, dan zal het in deze richting moeten gaan. Intussen is het opmerkelijk, dat terwijl de Ver. Staten het economisch nationalisme elders trachten te bestrijden, ze niet schromen er zich zelf aan schuldig te maken, als de omstandigheden er aan leiding toe geven. Engeland heeft vori ge week besloten de invoer van olie uit de dollargebieden te beperken om meer te betrekken uit streken, waar het dit product voor zijn eigen munt, het pond sterling, kan kopen en bij maatschap pijen, die met Engels kapitaal werken, nl. in het nabije en midden Oosten. De Amerikanen zijn daarover allerminst te spreken, en wijzen er voorts op dat met Marshallhulp in Europa fabrieken ge bouwd zijn, die in het nabije en midden Oosten gekochte olie verwerken tot pro ducten, waarvan de Ver. Staten tot nu toe eigenlijk het monopolie hadden. Als de Amerikanen klagen dat ze zo met hun eigen geld van buitenlandse mark ten worden weggeconcurreerd, dan zit daar stellig wel iets in. En het zal de laatste Amerikaanse klacht ook nog wel niet zijn, want als de door de Ameri kaanse regering gesteunde plannen tot groter Europese uitvoer van allerlei ar tikelen naar de Ver. Staten, bevorderd door de devaluatie, slagen, zullen de Ame rikaanse producenten op velerlei gebied uiting aan hun ontevredenheid gaan geven. Dat alles houdt de waarschuwing aan West-Europa in dat het, dankbaar voor de hulp welke het van de overzijde van de Oceaan mocht ontvangen, toch zal moeten trachten door onderlinge sa menwerking der diverse landen en de met hen verbonden overzeese landen, zichzelf zoveel mogelijk te redden. Donderdagavond gaf bovengenoemd koor o. 1. v. Theo van Elferen in het Ge bouw voor Christelijke Belangen een concert, waarvan de baten ten goede kwamen aan het Sanatorium Violetta van het Friese Groene Kruis. Hoewel de zaal niet geheel gevuld was, was het bezoek toch wel zo, dat een behoorlijk bedrag aan deze instelling overgemaakt zal kunnen worden. Het Matrozenkoor, dat twee jaar geleden meen ik ook reeds in Sneek concerteerde, maakte ook nu weer een uitstekende indruk. Een smaakvol programma van nummers, die grotendeels zowel muzikaal als literair binnen het bevattingsvermogen van de jongens lagen, werd keurig uitgevoerd en wist het publiek telkens weer tot een hartelijk applaus te bewegen. Onwille keurig gaat men dit koor vergelijken met de Wiener Sangerknaben. Zuiver technisch bekeken moeten de matroosjes het soms tegen hun beroemde broeders in de zangkunst afleggen. Vooral in de meerstemmige polyphone werken van Da Vittoria en Gallus misten we de perfecte homogeniteit, terwijl de inzet ten dikwijls ongelijk en met harde stem- inzet geschiedden. Daarentegen maakt hun optreden door de minder strakke discipline een prettiger indruk. Ook is de zang natuurlijker en door de iets Verschijnt: DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Aan de heer J. de Groot Boersma, Willem Lode wij kst raat 39 alhier, werk zaam bij de fa. Douma, ijzerhandel, is diergeneeskunde onze vr< het oorlogsherinneringskruis toegekend. I noot de heer M. Lourens. Laatste ronde Henge- „Het vissertje van collega’s, herinnerde aan de jaren waar in zij in goede harmonie met Vonk mochten samenwerken en waarin zij hem leerden kennen als een voorbeeld van plichtsbesef en collegialiteit, die ook in de bezettingstijd een voorbeeld voor velen was en zich toen een goed Nederlander getoond heeft. U is nog vitaal, en kunt daarom nog veel van uw liefhebberijen genieten en veel op maatschappelijk terrein preste ren. Moge het u, zowel persoonlijk als in uw gezinsleven wel gaan en mogen nog vele jaren in voorspoed en gezond heid uw deel zijn, aldus eindigde -deze spreker. Na de Landmeter G. W. van Bruggen, die op geestige wijze over zijn ambtelijk en persoonlijk contact met Vonk sprak, was het woord aan de heer J. Klein, oud-hypotheekbewaarder, thans te Gro ningen, wiens komst, naar hij zeide, wel bewees dat ook hij goede herinneringen aan Vonk heeft. Bij zijn komst in 1937 was spr. er direct van overtuigd, dat Vonk een gulle kerel was, maar in de 8y2 jaar, dat hij met hem samenwerkte, heeft hij elke dag bovendien geleerd welk een prachtig ambtenaar deze vis serman en natuurminnaar was, en ont moette hij weinig mensen die zoals hij steeds bereid zijn anderen belangeloos hulp te verlenen. De heer S ij t s m a vertolkte de vriendschap en waardering van Vonks collega’s op het Kadaster, waarbij hij in ’t bijzonder diens prettige collegiali teit en groot, sociaal gevoel naar voren bracht. Namens de notarissen binnen het res sort van het Hypotheekkantoor Sneek voerde notaris F. J. B r u i n s m a te Bolsward, voor wie deze afscheids avond geen lastige plicht, maar een voorrecht was, het woord. Spr. heeft al deze 43 jaar met Vonk samengewerkt, en in die tijd hebben al de notarissen met belangstelling zijn stijging op de ambtelijke ladder gevolgd. Hij heeft steeds volgehouden met onverdroten ijver, grote nauwgezetheid en weerga loze welwillendheid, en daarvoor zijn alle notarissen hem van az dankbaar. Spr. bood Vonk hierna een nieuw tuig voor zijn Vrijbuiter aan en eindigde met de verzekering dat zij de langdurige samenwerking met deze man, minnaar van de natuur en van alle schepselen Gods, uitstekend ambtenaar en harte lijk, eenvoudig mens, nooit zullen ver geten. Verder spraken nog de heren D. Zeilstra namens de notarisklerken (die sigaren aanboden), L. Stoel- winder namens de Bond van Ambte naren (wiens hulde van een bloemstuk vergezeld ging) en J. Spoelstra, welke laatste Vonks grote aandeel in de stichting van de schiphuizen bij de Domp naar voren bracht en tevens per soonlijke herinneringen ophaalde. De heer Vonk dankte uitvoerig voor alle hulde, en hij deed dat zoals alleen een Vonk dat kan: lakoniek en geestig, waarbij hij ook alle hypotheekbewaar ders, die hij in zijn loopbaan heeft mee gemaakt, de revue liet passeren, en de verzekering gaf dat de lange jaren die hij op het Hypotheekkantoor heeft ge werkt mooie jaren zijn geweest, en dat hij zijn werk altijd met veel plezier en in prettige samenwerking met de col lega’s gedaan heeft. Na dit officiële gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn, dat tot laat in de avond voortduurde, waarin ook een komisch stukje werd opgevoerd door Vonks vrienden van „Foar Yens Neiste”. Een baldadige jongen wierp te Stobbegat een koperdraad over de dra den van ’t electrisch net. Gevolg: Stob begat 3 uur zonder licht. Als ’t weer ge beurt, wordt om aan dergeljjke balda digheden een eind te maken het plaatsje van dè electriciteitsvoorziening afge sloten. De ruim 40-jarige expediteur, de heer J. Reen, wonende aan de Dr. Boumaweg, die Woensdagmorgen in de stal werk zaamheden verrichtte, kreeg van een zijner paarden een trap tegen het hoofd. Bij onderzoek in ’t St. Ant. ziekenhuis bleek dat zijn kaakbeen was gebroken. Ter verdere behandeling is hij naar het Academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. Het bestuur van de „sportclub Sneek” heeft in de hiervoor gehouden vergade ring het volgende programma voor 1950 samengesteld 15 Januari laarstournooi, om Sneek”. Februari„Veldloop Sneek”, in landerijen bij het Zuidersportpark. MaartFeestavond, met prijsuitrei king van „Het vissertje van Sneek”. AprilRonde van Sneek (wielerwed strijd). Mei„Rondom de Sneker (wielerwedstrijd en toertocht). Juni 2e hengelwëdstrijd om „Het vis sertje van Sneek”. September: „De loop door Sneek” over pl.m. 3 K.M. October„Ronde van Sneek”, loop- wedstrijd over pl.m. 10 K.M. November Clubvaardigheidsproeven: Boksen en Hardlopen. DecemberFeestelijke jaarvergade ring. De definitieve data worden nog nader bekend gemaakt. Het bestuur van deze „initiatiefclub, voor Sneker sportgebeu ren” weet dus wat ’t' het volgend jaar te doen heeft. Zoals verwacht mocht worden was het zeer druk op de receptie die Don derdagavond ter gelegenheid van het afscheid van de heer G. Vonk van het Kadaster in Aere Perennius gehouden werd, en zijn er heel wat vriendelijke en Waarderende woorden tot hem gespro ken, waarbij de cadeaux ook niet ont braken. De leiding van de- bijeenkomst be rustte bij de heer K. Sijtsma, collega van Vonk, die alle collega’s en verdere aanwezigen hartelijk verwelkomde en er op wees dat er bij dit afscheid geen reden is voor een mineurstemming en neerslachtigheid, maar veel meer voor blijdschap, niet alleen omdat collega Vonk de pensioengerechtigde leeftijd bereikt heeft, maar ook omdat hij daar al enige jaren overheen is en toch nog over een goede gezondheid en een grote vitaliteit beschikt. Als eerste spreker trad naar voren de heer R. H a n e w a I d, Hypotheek bewaarder, die er op wees dat Vonk al tijd in Sneek gebleven is en tot nu toe, zelfs tot vanmorgen, zijn volle werk kracht aan de Staat gegeven heeft. Op 1 Dec. 1906 kwam Vonk als gesalarieerd grotere bezetting rijker van klank. Na- klerk in functie, wat hij bleef tot 1 1 x ,..x Maart 1910. Toen werd hij rijksklerk, een jaar later adjunct en op 27 Februari 1932 beëdigd klerk. Op 1 Mei 1947 had hij met pensioen kunnen gaan, maar door omstandigheden is hij nog enige jaren gebleven. Hij is een ambtenaar met een zeer goede staat van dienst die als beëdigd klerk een bijzondere functie bekleedde. Hij was nl. de schakel tussen publiek en Staat. Voor zijn werk was spreker vol lof, en dat dit ook door de regering gewaardeerd is blijkt wel uit de decoratie, die hem op 65-jarige leeftijd verleend werd. Spr. stond hierna uitvoerig stil bij Vonks goede eigenschappen als mens, die ook daarom op het kantoor een le dige plaats zal achterlaten. Fouten in zijn werk kwamen nooit voor, en de enkele tekortkomingen die hij, als ieder mens, had, kunnen we gerust over het hoofd zien, want iemand die zó mens lievend en hulpvaardig is, kan een potje uiterlijk effect breken. ■x L’ Tot slot wenste de heer Hanewald Vonk nog vele jaren in goede gezond heid toe en overhandigde hij hem zijn foto, temidden van alle ambtenaren van het Kadaster, een tabakspot en een pijp, terwijl mevr. Vonk met een bloemstuk eveneens in de hulde betrokken werd. De heer S. van D ij k, commies-chef de bureau van de Inspectie, Registratie en Successie, sprekende namens al zijn Ook de afgelopen week bracht geen groot nieuws op het gebied van de bui tenlandse politiek. De Zuid-Slavische regering die een handelsverdrag met Engeland en een luchtvaartverdrag met de Ver. Staten afsloot heeft bekend gemaakt dat het gevaar voor militaire verwikkelingen met Rusland nog niet geheel geweken is en de Turkse minister van buitenlandse zaken heeft in een rede verklaard, dat het Turkse volk pa raat moet blijven, de uitgaven voor mi litaire doeleinden zijn hoog doch de po sitie van het Turkse gebied is dan ook nog onzeker. Ongeveer 200 Amerikaanse militaire deskundigen komen naar Euro pa om de landen van het Atlantisch pact behulpzaam te zijn bij het op gang brengen van het Amerikaanse be- wapeningsprogramma. In Syrië heeft, na 3 staatsgrepen binnen het jaar, het nieuwste kabinet binnen 24 uur het veld moeten ruimen, omdat het leger de baas wou spelen over de parlementaire rege ring; het zal wel uitlopen op een mili taire dictatuur. De heer H. Canrinus alhier is be noemd tot directeur van de gymnastiek- ver. C.S.C. en Frisia te Joure. Donderdagmiddag, omstreeks 2 uur, gebeurde op het Martiniplein alhier een ernstig ongeluk, waarvan de 13-jarige G. IJntema, wonende le Woudstraat, het slachtoffer werd. Deze stak onverwacht op de fiets de weg over en bemerkte daardoor niet dat er een grote benzine- tankauto van de E.S.S.O. naderde. Hij werd door de bumper gegrepen en tegen de straat geslingerd waar hij hevig bloe dend bleef liggen. Hij werd direct bij café Hoekstra binnengebracht, waar dr. v. d. Zijpp, die spoedig aanwezig was, een schedelbasisfractuur constateerde. Na voorlopig verbonden te zijn is de jongen met de ziekenauto naar het St. Antonius Ziekenhuis overgebracht. Dit is een week- en geen jaaroverzicht betreffende de buitenlandse politiek. We zullen dus ook geen breedvoerige be schouwingen over het afgelopen jaar houden en willen slechts constateren, dat ook in 1949 de tegenstellingen tus sen het Westen en Rusland de wereld politiek beheersten. Scheen het aanvan kelijk dat het zwaartepunt van die te genstellingen in Europa zou liggen, de Berlijnse crisis bewees dat Rusland hier thans geen uitbarsting zoekt, en in de Europese politiek daar uitweek, waar een standhouden tot een conflict met het Westen zou hebben geleid. Nu, aan het begin van 1950 lijkt het er op, dat het zwaartepunt in de worsteling tus sen de beide wereldmachten, de Ver. Staten en Rusland, naar het Verre Oos ten, naar Azië, is verschoven, waar de grenzen der invloedssferen van West en Oost nog niet scherp afgebakend zijn, alles nog vloeiende is, en beide partijen het terrein nu trachten af te bakenen, de a.s. conferentie der ministers van het Britse Gemenebest op Ceylon houdt daarmede verband. Heeft Europa daar door wellicht een adempauze gekregen, er zitten aan deze verplaatsing van het zwaartepunt van de strijd tussen Oost en West ook schaduwzijden voor ons werelddeel. Het is immers zeer wel mo gelijk dat met de verplaatsing van Ame- rika’s grootste belangstelling van Euro pa naar Azië ook Zuid-Amerika en Afrika heten trouwens meer in het brandpunt van die belangstelling te komen ook de materiële hulp welke de Ver. Staten thans aan W.-Europa verstrekken, aanmerkelijk zal vermin deren. Er wordt in de Ver. Staten door zeer bekende journalisten beweerd dat president Truman grote bezuinigingen in die hulp zal aanbrengen voor het vol gend begrotingsjaar, o.a. in de ver onderstelling dat het herstel in ons we relddeel nu wel zo ver is, dat het mo ment dat het zichzelf bedruipen kan, nadert. Vooral ook omdat de Ameri kaanse kiezers mopperen over de ge weldige bedragen welke aan Europa worden ten koste gelegd en die zij ten slotte in de vorm van belasting moeten opbrengen, zou de president tot deze plannen zijn gedreven, terwijl dan an derzijds de Amerikaanse politieke be langstelling zwenkt naar andere we relddelen. Er schijnt dus geen geringe kans te zijn, dat het bedrag voor het derde jaar van de Marshallhulp aanzien lijk zal worden beknot, hetgeen voor W.-Europa de waarschuwing inhoudt, dat de Europese landen elkaar steeds meer onderling moeten helpen, opdat het zich boven water houde. Tot nog toe is met de Marshallhulp bereikt, dat de productie in alle bij het plan betrokken landen niet alleen op gang gekomen is, maar die van voor de oorlog al over treft. Maar er is door die opvoering der productie ook een moeilijkheid gerezen tussen de Europese landen onderling. Ieder land heeft nl. getracht zoveel mo gelijk zelf te produceren wat het nodig had, om niet in het buitenland behoe ven te kopen, m. a. w. er is een zeker economisch nationalisme ontstaan, dat de dood zou kunnen worden voor de Europese economische samenwerking als men in die richting voortgaat. Om zowel op de hulp aan Europa te bezuini gen als om aan bovengenoemd euvel een eind te maken hebben de Amerikanen nu voorgesteld, dat de Europese landen die Marshallhulp genieten, samen een fonds zullen vormen, waarin de Ver. De oplossing van ons Kerstkruiswoordraadsel is: Horizontaal: 1. ruwe; 3. santa; 7. handvat; 8a. gade; 12. re; 13. ever; 15. Ru; 17. engelen; 19. lam; 21. aan; 22. Ee: 23. stouw; 24. versie ringen; 29. Ko; 30. spaarplan; 32. Lisse; 34. O.T.; 35. ei; 36. ovaal; 39. kerstmaal; 40. erker; 42. ra; 43. adept; 45. kaarslamp; 47. d.z.; 48. eigenmachtig; 51. eerst; 54. er; 55. T.N.I.; 56. nar; 58 vetvlek; 60. me; 61. I.N.R.I.; 62. in; 64. kaal; 65. artiste; 68. agent; 69. teen. Verticaal: 1. ratel; 2. wagenwiel; 3. sneeuwvlokje; 4. a.d.; 5. n.v.; 6. ta; 8. A.R.; 9. deler; 10. Eva; 11. krat; 14. em.; 16. UNO; 18. geven; 20. veekoek; 21. asla; 22. eg; 25. roomtaart; 26. noemers; 27. notie; 28. Oslo; 31. rollade; 33. soldatenkist; 37. vrede; 38. aanzien; 41. rups; 44. tactvolle; 45. kegel; 46. anti; 49. g.r.; 50. Maria; 52. R.T.M.; 53. snel; 56. n.n.; 57. Ark; 59. traan; 63. N.T.; 66. r.g.; 67. te. Het aantal ingezonden oplossingen was zo groot, dat er onder de inzenders moest worden geloot De zeven gelukkigen zijn: IJ. de Groot, Waling Dijkstrastraat 19, Sneek G. Ringnalda, Singel 43, Sneek IJ. Plat, Amaliastraat 29, Sneek G. van Brug, Wijk A no. 1, Emmeloord (N.O.P.) Abe Tjalma, Zandgaast bij Woudsend P. J. de Vries, Scharnegoutum 60 Mevr. Wed. Sj. de Boer, Oosthem 28 Boekenbons elk ter waarde van vijf gulden zijn hun toegezonden. Hun, die niet zo gelukkig waren, kunnen wij slechts één raad geven: pro beert Uw geluk opnieuw, in dit nummer vindt U een nieuwe puzzle. .A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1949 | | pagina 1