Het uloó w-eeA, Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I VRIJDAG 13 JANUARI 1950 5e JAARGANG No 4 L KIEZEBRINK 72 I Het Kanalenpkn 1 Geslaagd Oud fundament blootgelegd Raad van Arbeid T" I Jaarvergadering vrouwenbond Partij van de Arbeid Vordering te<*en 30 bakkers niet ontvankelijk verklaard Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- Benoemd A GEN D A KLEINZAND 7 - TeleE 2872 Loop der bevolking van Wymbritseradeel in 1949 Aanvoer Sneker Veemarkt Bach-Herdenking Chr. Oratorium-Vereniging Lichting 1950-1 grotendeels vrij Vrije Jeugd Beweging Reizen duurder Installatie Mr A. W. Haan als Kantonrechter te Leeuwarden Koningin Juliana met vacantie Wie komen er met de Waterman mee >lik J i r. Band Nederland-lndonesië SNEEKER NIEUWSBLAD VRIJDAGS. Redacteur: MBEBCgSSBgSa 200—250 Het beheer van het fonds ll S. ook k< kantonrechter te als ■te** Bevorderd tot adj.-inspecteur bij Raad van Arbeid te Leeuwarden heer G. W. Zwolle te Sneek. Te Leeuwarden slaagde voor ’t prak- tijk-diploma Boekhouden de heer Hen drik de Vries alhier. De hoofdingenieur-directeur van de Friese Kanalendienst heeft meegedeeld dat men nog dit jaar de Friese kanalen met de kunstwerken gereed hoopt te hebben, behalve de spoorbrug te Span nenburg. Vrijdag 13 t.e.m. Maandag 16 Januari. Amicitia Theater. Iedere avond 8 uur en Zondag tevens te 4.30 uur: „Jeanne d’Arc”. Zaterdag 21 Januari. Band Nederland Indonesië, afd. Sneek en Omstre ken. Feestavond ter begroeting ge- repatrieerden in Foyer Amicitia, ’s avonds 7 uur. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. der ote de de de HOMMERTS. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Wilhelmina-school te Den Haag -Loosduinen de heer H. Kou- denburg te Hommerts. J be- :eit dit het en, ar, »en lies Redactie-adres ijd )ns ïe- is fde ;ei- ne- lar al ga- Zeg ;el- er* rd, en 1st ad en en Ifs, en- die en rij- ooi Bij het graafwerk ten behoeve van de riolering aan de Wip is men gestoten op een zeer oud fundament, dat vermoe delijk afkomstig is van een der vele stinsen welke de gemeente Sneek in vroeger eeuwen bezat. De gevonden Friese bakstenen Friezen genaamd zijn van grote afmeting en worden nog jet- Voor de overige goederen der nalaten schap benoemde hij tol enige universele erfgenamen „de arme ledematen van de Gereformeerde Gemeente te Sneek die gealimenteerd worden, mitsgaders de gealimenteerd wordende stadshuiszitten- de armen, mede aldaar, beide zo die bij mijn overlijden reeds worden gealimen teerd, als die in vervolg van tijd ali mentatie zullen genieten, en wel bepaal delijk aan de zodanig gealimenteerden, en op zodanige voorwaarden, conditiën en bepalingen, als hierna zal worden uit gedrukt”. Opnieuw aanmerkelijke da ling bevolkingscijfer tenge volge van emigratie. Op 1 Januari 1949 bestond de bevol king uit: 6292 mannen en 6063 vrou wen, totaal 12355 inwoners. Zij vermeer derde door geboorte met: 171 mannen en 168 vrouwen; door vestiging met: 218 mannen en 235 vrouwen; totale ver meerdering: 389 mannen en 403 vrou wen of 792 inwoners. Zij verminderde door overlijden met: 45 mannen en 62 vrouwen; door vertrek met: 373 man nen en 373 vrouwen; totale verminde ring: 418 mannen en 435 vrouwen of 853 inwoners. (In de cijfers van ver trek is begrepen de emigratie van: 60 mannen en 35 vrouwen). Op 1 Januari 1950 bestond de bevol king uit: 6263 mannen en 6031 vrouwen, totaal 12294 inwoners. Totale verminde ring: 61 personen. Aantal voltrokken huwelijken: 94. Aantal ingeschreven echtscheidingen: 4. Aantal als levenloos aangegeven: 7. Aan de Veemarkt alhier werden in 1948 74134 stuks vee aangevoerd, in 1949 was dit cijfer 89738, dus 15600 stuks meer. Van ’t jaar, cm precies te zijn op 28 Juli, is het 200 jaar geleden, dat Johann Sebastiaan Bach stierf. Dit feit zal ze ker overal in de muziekwereld aanlei ding zijn tot het organiseren van con certen en uitvoeringen, waar aan het werk van deze grootmeester der Protes tantse kerkmuziek speciale aandacht geschonken wordt. Het is met de erken ning van Bach als muzikaal genie van meer dan gewone betekenis, wonderlijk gegaan. Zijn eigen tijd waardeerde hem zeker als groot organist en clavecymbel- speler, maar zijn composities vielen niet bijzonder op. Het werk van jongere tijd genoten, waaronder drie zoons van Jo hann Sebastiaan, trok al spoedig meer de aandacht en na de dood van de grote meester in 1750 bleven vele der meer dan 3000 composities gedurende bijna 100 jaar onuitgevoerd. Het was Felix Mendelssohn Bartholdy, die in 1829 de partituur van Bach’s Matthaus Passion onder het stof vandaan haalde en tot klinken gebracht. Sindsdien hebben vele musici, dirigenten en musicologen zich met de herontdekking van het werk van Bach beziggehouden en tegenwoordig heeft men een volledig beeld van zjjn geweldig oeuvre. Dat de betekenis van Bach’s muziek ook voor onze tijd hoog wordt aangeslagen moge blijken uit de liefderijke zorg waarmee de jaarlijkse uitvoeringen van de Matthaus Passion omringd worden. Ook bij het tot klinken brengen van de vele Cantates, orgel- composities, orkestwerken, vioolconcer ten, etc. gaat men zeer consciëntieus te werk. Ondanks deze grote belangstelling van de zijde der officiële muziekkringen is een deel der geregelde concertbezoe kers, om van het grote publiek niet te spreken, nog niet volkomen vertrouwd met het werk van de Thomas-cantor. De komende herdenkingsconcerten vormen een prachtige gelegenheid zich deze vertrouwdheid eigen te maken. Ook on ze provincie blijft in deze niet achter. De Leeuwarder Bach-vereniging organi seert in samenwerking met het L.O.F. op Vrijdag 20 Januari a.s. een concert, waar enkele prachtige voorbeelden van Bach’s kunst worden uitgevoerd, o.m. de H-moll-suite en het Magnificat. Dit concert wordt gegeven in de Grote Kerk te Leeuwarden en staat onder leiding van Kor Ket. Een groot aantal solisten van naam verleent zijn medewerking. We noemen slechts Dora Lindeman, Guus Hoekman en Marinus Konst om aan te tonen dat het de moeite loont op 20 Januari de reis naar de Grote Kerk te Leeuwarden te ondernemen. Quo Vadis in studie genomen. Dinsdag vergaderde het bestuur met de leden van bovengenoemde vereniging in Aere Perennius. Na enkele huishou delijke zaken te hebben afgedaan en een terugblik geworpen te hebben op de laatst gehouden uitvoering van het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach, die ondanks het vele en harde werken van bestuur en leden toch een nadelig saldo opleverde, een tekort dat inmid dels door milde gevers tot een minimum is gereduceerd, kwam aan de orde het nieuw in studie te nemen werk. De keu ze viel ditmaal op 'n werk van de Poolse componist Felix Nowowietski, dat als titel draagt „Quo Vadis”. Een werk dat daarom zeker zal bevredigen omdat het prachtig compositiewerk is en eens een afwijking betekent van het bekende re pertoire. Hoofdstraat 94; L.M.D.V.M.M.A.Sb: soldaat H. Smeding, Heeg, Goudenbo- dem 3; van 21 A.A.T.: soldaat G. Bootsma, Oosthem 62; van 41 A.A.T.: soldaat P. Ringma, Gysbert Japiksstr. 38, Sneek. Verschijnt DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De drie bataljons van de voorjaars- lichting 1950, welke aanvankelijk voor Indonesië bestemd waren, zullen niet worden opgeroepen, nu de uitzending van dienstplichtigen is stopgezet. Naar het Vrije Volk verneemt, zal van de voorjaarslichting 1950 slechts een aantal dienstplichtigen onder de wa penen moeten komen, die in hoofdzaak bestemd zijn voor opleiding tot officier en onder-officier. Het is de bedoeling, dat dene dienstplichtigen het kader zul len vormen van de lichting 1950-11 (na- jaarslichting 1950), welke begin October wordt opgeroepen. De andere dienst plichtigen van de lichting 1950-1 worden vrijgesteld. de aar ids- leer van aar we .aar i de heel aar der Zoals bekend is, heeft de Bedrijfs groep „Voedselvoorzieningsambachten” wegens het niet betalen van contributie ca. 1200 bakkers in den lande gedag vaard, waaronder ook een dertigtal voor de Kantonrechter te Sneek. Op 11 Januari jl. werd in deze zaken door de plv. Kantonrechter Mr. A. W. Haan vonnis gewezen, waarbij genoemde Be drijfsgroep in haar vorderingen niet- ontvankelijk werd verklaard op grond van het feit, dat de Bedrijfsgroep in alle dagvaardingen heeft gesteld, dat de bij dragen van de leden door de Bedrijfs groep zelf waren vastgesteld, terwijl art. 10, lid 3, van het 3e Uitvoeringsbe sluit Organisatie Bedrijfsleven 1941 (Ned. Stcrt. 13 Mei 1941 no. 92) uit drukkelijk bepaalt, dat de Voorzitter van de Bedrijfsgroep de bijdragen van de leden regelt. de^uj ïen net op rak de iwe Bij de aankomst van de „Grote Beer” met repatriërende onderdelen te Am sterdam was ter begroeting H. M. Koningin Juliana aanwezig. Haar grootste belangstelling ging natuurlek uit naar de zieke en gewonde mi litairen. Foto van H. M. bij een gewonde matroos. Woensdag 11 Jan. hield de Vrouwen bond P. v. d. A. afd. Sneek haar jaar vergadering. Na het openingswoord van de voorzitster, mevr. SpaanderKok werd het jaarverslag voorgelezen. Hier uit bleek, dat er in het afgelopen jaar heel wat werk is gedaan in het belang van het socialisme. Aan de propaganda voor de raadsverkiezingen werd actief deelgenomen. Verschillende inleidingen zijn gehouden, een Vrouwendag werd georganiseerd en verder waren er de huishoudelijke vergaderingen. Het finan cieel verslag sloot met een batig saldo. De voorzitster moet haar functie neer leggen, wegens vertrek naar Den Haag. In haar plaats werd mevr. G. Kuipers Arema met algemene stemmen gekozen. Het bestuur bestaat verder uit: J. R. BoonstraTerpstra, seer.; W. Tuylde Jonge, penn., Tj. de VriesBoot, A. Be. rendseHiemstra, G. Bakkerv. d. Meulen en C. PostmusTeklenburg. Naar de declamatie, door de dames Be- rendse en V. Breest Smallenburg, werd met aandacht geluisterd. De ge dichten waren van G. Stuiveling. De scheidende voorzitster droeg de hamer over aan haar opvolgster. Zij bedankte de groep voor de prettige samenwerking en wekte de vrouwen op, om op de inge slagen weg voort te gaan en als onder deel van de P. v. d. A., te strijden voor het verwerkelijken van hun ideaal, nl. een wereld, waarin elk mens in vrede en vrijheid kan leven. De nieuwgekozen voorzitster bracht, namens de groep, woorden van dank over aan mevr. Spaander, voor het vele werk dat zij voor de beweging heeft gedaan en hoop te dat zij in haar nieuwe woonplaats weer even actief aan de strijd zal deel nemen. Vrijdag 27 Januari. Alg. Ledenvergade ring afd. Sneek van het Sanatorium „Beatrix-oord” te Appelsga, 's av. 8 uur in Geb. Groene Kruis, Wester- singel. De streekdag die Gewest I van de Vrije Jeugd Beweging, de voortzetting van de vroegere J.V.O. Jeugdbond voor Onthouding, Zondag 8 Jan. in Sneek hield, is zeer geslaagd. Na de opening ’s morgens om 10 uur door een Gewest, bestuurslid uit Groningen, klonken al spoedig de frisse jeugdliederen door de zaal. Daarna volgde muziek van het V.J.B.muziekgroepje, waarna met zeer grote belangstelling geluisterd werd naar de heer J. L. Bakker, die een in leiding hield over bijen. Dat deze boei ende causerie over het zo interessante bijenleven, de volle belangstelling had van de jongelui, bleek wel uit de vele vragen die de heer Bakker na afloop moest beantwoorden. Na de broodmaal tijd werd een wandeling door de stad ge maakt, waarna het bonte middagpro gramma volgde. Dit bestond uit volks dans, zang, muziek, en declamatie, ter wijl mej. Hoogland een mooi verhaal voorlas, en de heer Keulen uit Rauwerd sprak over de problemen en moeilijk heden, waarmee de jeugd in deze ver warde na-oorlogse wereld te kampen heeft. Het drankgebruik is ontzettend toegenomen, wat weer meer ellende in de gezinnen brengt, waaronder vooral ook de kinderen lijden. Spreker verteld^ daarvan enkele treffende staaltjes. Daalrom is het zo goed dat er een blau we jeugdbeweging bestaat en bestaan blijft, dat er jongeren zijn die niet al leen de vreugde zoeken van de volks dans, zang en spel, maar daarnaast ook open willen staan voor de ernst en de problemen van het leven. „Helpt ons mee”, zo zei spreker met klem, „in de strijd tegen de alcohol, maar ook in de strijd tegen de oppervlakkigheid die niet alleen de tegenwoordige jeugd dikwijls slap en energieloos maakt, maar helaas ook vele ouderen in de macht heeft. Daarom V.J.B.’ers”, zo besloot de heer Keulen zijn geestdriftig betoog, „maak je jeugdbeweging sterk! Zorg dat steeds meer jongeren in jullie kring komen. Geef hun vreugde door je kampen, je zang en volksdans, geef hun verdieping door je inleidingen-avonden en je geest driftige onderlinge besprekingen. Zo worden jullie gerijpt tot werkelijk léven de mensen, die sterk staan tegenover de gevaren die in het leven drt ^n”. Dat spreker weerklank vond bij de jonge toehoorders bleek wel uit het gesprek dat daarna voigdc. Plannen werden be sproken voor de Februari-maand, die de V.J.B.-actie-maand zal zijn. Wat die plannen zijn? Mogen we dat nog even geheim houden mogelijk leest u over een paar weken in dit blad hier wel meer over. Alleen willen we nog zeggen dat verschillende jongeren een uitnodi ging zullen ontvangen voor het bijwonen van een vrolijke bonte avond. Let ook eens op het propaganda-kastje van de V.J.B., dat geplaatst is aan de Jouster- kade, en waarin geregeld mededelingen van de Vrije Jeugd Beweging worden bekend gemaakt. De streekdag werd besloten met een half uurtje volksdan sen en het zingen van de bakmars, waar na gesloten werd met een woord van hartelijke dank aan de heren Bakker en Keulen, die zo zeer hadden meegewerkt aan het slagen van deze mooie dag. De minister van Verkeer en Water staat heeft het voorstel tot verhoging van de tarieven van de Nederlandse Spoorwegen met vijf procent goedge keurd. De Spoorwegen hebben deze ver hoging aangevraagd met het oog op de loonsverhoging van vijf procent, welke zij haar personeel wil toekennen en ge noodzaakt door de verhoogde kosten na de devaluatie. De verhogingen zijn niet voor alle categorieën gelijk. De prijzen van de enkele reizen gaan vijf procent omhoog, die van de retours over korte afstanden, de traject-, week- en school- kaarten meer. De prijzen van de alge mene abonnementen, alsmede die van de rijwielkaarten, blijven ongewijzigd. Van de goederentarieven worden de prijzen van de wagenladingen wat meer ver hoogd dan die van de stukgoederen. Op 25 Januari a.s., 's namiddags 4 j uur zal mr. A. W. Haan geïnstalleerd i worden als kantonrechter te Leen- j warden. HANSJE-DAG” H. M. Koningin Juliana is van plan tijdens het winterspbrtseizoen een va cantie van enige weken te gaan door brengen in de Oostenrijkse Alpen. De drie oüdste prinsesjes zullen haar ver gezellen, het jongste zal bij Prinses Wilhelmina blijven. In de tweede helft van Februari hoopt H. M. de Koningin naar Sankt Anton te vertrekken. Met het troepentransportschip „Wa terman”, 24 December van Tandjong Priok vertrokken, en vermoedelijk 16 Januari te Rotterdam arriverend, ko men o.a. naar huis Van 1 Rata: dikwijls gevraagd voor reparatie aan o.-wachtmeester E. ten Hoeve, Heeg, oude gebouwen. Op de plaats waar men het fundament aantrof heeft vermoede lijk gestaan de stins „Kronenburg”. Verder stonden in deze omgeving „Leeu wenburg”, „Uilenburg” en „Vinken- burg”. Op de hoek van het Hoogend en de Rienck Bockemakade staat een huis dat door zijn wat eigenaardige bouw en de grote blauwe gedenksteen in de gevel aan de Hoogend-zijde direct opvalt. H B Fundatie 1779 Dit gebouw vernieuwd 1879 staat er op die steen. Daar de meeste Snekers stellig niet weten wat die let ters H B betekenen, en ook niet welke rol dit huis in onze stadsgemeenschap vervult en ongetwijfeld nog lang zal blijven vervullen, gaan we er hier wat van vertellen. Het huis is th de 18e eeuw bewoond geweest door de kuiper Hans Roelofs Boelens, mede-vroedschap (lid van de Raad) van de stad Sneek. Hij zat er warmpjes bij en heeft een deel van zijn vermogen bestemd voor een ieder jaar op 4 Januari terugkerende uitdeling aan die stadgenoten, welke door de Diaconie van de Ned. Herv. Kerk en de gemeente ondersteund werden en aan hen die ver pleegd worden in het stadsverzorgings huis „Cruycebroedershof”. De 4e Janu ari wordt daarom in de volksmond „Hansje-dag” genoemd,-en ook verleden week Donderdag hebben deze uitkerin gen weer plaats gehad. Deze uitdeling is vastgelegd in het testament van de heer Boelens dat in de brandkast in het Hans Boelens huis wordt bewaard, en waaruit wij, dank zij de welwillende medewerking van de commissie die het fonds beheert, het hier volgende hebben overgenomen. Boelens schonk „de helft van hetgeen te goede is in het koopmansboek en de helft van de hoepen die wij hebben, als mede de helft van een mandelig pak huis en het schipke tot die negotie wor dende gebruikt” aan zijn zuster Riemke Roelofs Boelens, „echte huisvrouw” van Pytter Flink, en legateerde haar tevens een som van 2000 carolie-guldens, die na haar dood, zonder dat er iets van mocht worden afgetrokken, moesten worden terugbetaald aan de „admi nistratoren” van het fonds. Daarnaast schonk hij nog tal van andere legaten, o.a. aan Teatske Murks, „mijne dienst maagd” 1000 Carolie-guldens en „een dubbele rouw, zo voor Zondags als voor daags”. De anderen ontvingen ieder 100 Carolie-guldens. De Diaconie van de Ge. reformeerde (nu Ned. Hervormde) ge meente kreeg 500 Carolie-guldens en de gemeente voor de „stadshuiszittende armen” 250 Carolie-guldens, welke be dragen allen in klinkende munt en „zon der landschaps-obligatiën” 6 weken na zijn overlijden moesten worden uitbe taald. Teatske Murks kreeg bovendien „vrije inwoninghe” in zijn huis c.a. „op het Hoogend binnen Sneek” voor de tijd van drie achtereenvolgende jaren, op zijn sterfdag in te gaan, en te gebruiken zo als het tijdens zijn leven was ingericht. Hij beval er bij, dat het huis geregeld uit zijn nalatenschap moest worden on derhouden zoals dat behoort, „ja zelfs beter, volstrekt niet minder”, terwijl ge durende die jaren ook de vaste gift die hij Zondags in de Kerk voor de armen schonk, uit de boedel moest worden be taald. Verder bepaalde hij, dat zijn in boedel en huisraad, zilver, goud en lijf- dracht gedurende deze drie jaren in het huis moesten blijven en „door Teatske Murks gebruikt, geplaatst en onderhou den, zoals in mijn leven gedaan is”. Zij mocht niets weg doen en na die 3 jaren al het gebrokene en versletene vertonen, terwijl tevens een inventarislijst moest worden opgemaakt. Voor al deze bemoeiingen kreeg de trouwe dienstmaagd 3 Carolieguldens per week, plus een vergoeding voor „de benodigde dweilen, luiwagens, boenders, witters, enz. en verder alles wat voor het huishouden nodig is, alsmede jaar lijks vier pond zeep, en kalk om ede te witten. Na verloop van deze drie jaren moesten alle meubilaire goederen bij boelgoed worden verkocht, en de hui- zinge c.a. verhuurd (dit laatste ook weer onder de nodige voorwaarden). droeg hij op aan vijf personen, waarvan vier belast werden met het voeren van de administratie over zijn nalatenschap. Kwam een der vier te sterven, dan volg de de vijfde hem op, en zo moesten voor het vervolg de overblijvenden tel kens een nieuwe benoemen, wat tot he den ook steeds is gebeurd. Deze commissie is aan niemand ver antwoording schuldig (al wordt de ad ministratie thans door een accountant gecontroleerd). Na zijn dood, aldus vervolgt het tes tament, moesten genoemde „administra toren” maken of doen maken een inven taris van alle der aanwezige goederen, effecten en gelden, waarvan de verschil lende legaten moesten worden betaald. De nog overgebleven gelden moesten gebruikt worden voor aankoop van „landsobligatiën” om, evenals de andere obligaties en verdere effecten gebruikt te worden voor de uitvoering van de in houd van het testament. De administra teurs moeten nl. „ieder jaar op 4 Janu ari (vermoedelijk zijn geboortedag) aan de armen die door de diaconie worden gealimenteerd 125 car. guldens uitkeren, en aan de armen die door de stad wor den gealimenteerd eveneens 125 aar. guldens, welke uitdelingen en verdere besognes jaarlijks zullen geschieden aan mijn huis, waarin een net vertrek aan de administratoren beschikbaar moet worden gesteld”. Alle armen van dezelfde groep krij gen dezelfde uitkering die van de dia. conie echter tweemaal zoveel als die van de stad en uitdrukkelijk is bepaald dat deze beide organen geen rekening mogen houden met deze uitkering, m. a. w. dat ze haar niet op andere uitkerin gen mogen korten. De gealimenteerden moeten echter een vol jaar, voorafgaan de aan de 4e Januari, ondersteund zijn. Tot nu toe konden de uitkeringen steeds uit de rente van het fonds betaald wor den, maar de administrateurs zijn door de erflater gemachtigd, indien nodig de effecten, en in uiterste nood, ook het huis, te verkopen, en dus het gehele kapitaal op te gebruiken. Thans worden gemiddeld 200250 personen onder steund. Aan het slot van het testament, ge dateerd 30 April 1773, wordt vermeld, dat het na voorlezing getekend is ten huize van dr. Jacobus van Loon, ten overstaan van de getuigen dr. Wijbrand van Loon, secretaris van Wijmbritsera- deels c.a. contributie Zeedijken, Louis Olivier, mede-vröedschap, Willem Oli vier, burger en hopman, Dtfuwe Hollan der, koopman, Keimpe Wigbolts, mr. bakker, Heere Kampen, mr. glazenma ker en dr. Jac. van Loon, de schrijver van het testament, allen te Sneek woon achtig. s Helaas zijn de namen van de eerste administrateurs niet bekend, maar de tegenwoordige commissie bestaat uit de heren H. J. Haytink, voorzitter; Ir. A. W. v. d. Poel, Secretaris, W. T. Stam Tzn., penningmeester en K. Edel. Vermeldenswaard is tenslotte nog, dat de beide huizen aan de Stati onsstraat, bewoond door dokter Lofvers en Ir. v. d. Poel, indertijd ook uit het Hans Boelens fonds gesticht zijn, waar aan het steentje in de voorgevel nog herinnert. Zij werden gebouwd voor de Ned. Herv. predikanten de Haas en Pa penrecht, maar alleen de laatste heeft in een ervan gewoond. Later zijn deze huizen met winst verkocht en werd de opbrengst weer in het fonds terugge stort. B. B. ben een oen tar ing af- jes, der eu- ste,, las. iiit- ijes van rag ge- vas >m- irig het een Officiële begroeting en Feest avond 7 Dec.-divisie e.a. Zaterdagmiddag 21 Jan. a.s. om 4 uur zal de officiële begroeting plaats heb ben op het Stadhuis door de Burgemees ter, terwijl ook Generaal-Majoor Dürst Britt met zijn staf daarbij tegenwoordig zal zijn. Het gesprokene op het Stad huis zal door middel van luidsprekers op de Marktstraat verstaanbaar zijn. Door 't Chr. Muziekcorps „Harmonie” wordt belangloos medewerking daarbij verleend. De officiële begroeting is bedoeld voor alle Sneker militairen, die né. 24 Juli 1948 zijn gerepatrieerd. ’s Avonds precies 7 uur vangt daarop de feestavond aan, die gehouden wordt in de foyer van „Amicitia”, waarbij ook de generaal met zijn staf aanwezig hoopt te zijn. Militaire kleding is niet verplicht, men kome gerust in burger. Belanghebbenden, leden van de Band, aan wie de toegangskaarten zijn toege zonden, zij er op gewezen, dat precies om 7 uur wordt begonnen, terwijl ge ëindigd wordt vóór 12 uur. Het geheel belooft weer een pracht middag en avond te worden, die onze mannen en hun familie nog lang zal heugen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1