Abbega er in de brandweer Oefening van Hoe de St. Geertruidskerk te 1788 uitzag Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I BIJ DE FIRMA VIER JUBILARISSEN HOOGEVEEN Nocht en wille”-trein Skearnegoutum lllll DINSDAG 17 JANUARI 1950 5e JAARGANG No 5 10 L. KIEZEBRINK 172 Kerknieuws s. Uitslag verkoping A GEN D A KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 Een afscheid bij H.B.Z, Wie komen er met de „Cameronia” mee? R.H.B.S. Bekend zilversmid wordt 80 jaar Directeur R.K.-H.B.S. te Bolsward Tafeltennisclub „Nomi” Geestelijke gezondheidszorg in Friesland Geslaagd s® i IK Redacteur: zint 31de te pakken had, begaf zich met zijn bende naar Bolsward, om te trachten daar de Schieringer Wybranda’s uit te plunderen. Hij werd echter door deze Wybranda’s, die werden bijgestaan door de Hottinga’s van Wommels, verslagen en naar Abbega teruggedreven. Het adellijk geslacht Bonningha woon de op de terpboerderij, waar thans P. J. v. d. Velde woont, ook nu draagt die boerderij nog de naam van Bonningha State. Wigmana, thans bewoond door K. Sybrandij was ook in oude tijden al een terpboerderij. Onder Abbega heeft nog een derde state gestaan, waarschijnlijk in de omgeving waar nu S. S. Attema woont, wat uit opgravingen blijkt; hier woonden de Galerna’s. Bij verdere stu die zal ongetwijfeld van de rijke historie van dit dorp nog veel aan het licht komen. HEEG. Geslaagd voor het Keurmees- tersexamen, onze vroegere plaatsgenoot de heer Ale A. Grondsma, thans te Den „Maitiid op ’e pleats”. Hjiroan diene 4 pearen mei, it béste dienen de hear Sj. Spieringa en juff. G. Schaap; de 2e priis wie foar E. Wiersma en juff. T. Miede- ma fan Gau, ha krigen elts in boek mei. J. Looyinga brocht de Galant nei foaren. It selskip „Malle Tiis” fierde op „In bryk foarfal”. Malle Tiis koe de lju tige laitsje litte. Hjirmei oan ’t ein fan ’e joun kommen blaest it korps in lést farwol, hwernei de stasjonsjef de mei- wurkenden bitanket foar harren tsjin- sten en de lju allegearre wol thüs ta nen jet- der •ote de Notaris Feddema verkocht in „Onder de Linden” finaal iet woon- en winkel huis aan het Grootzand, waarin voor heen de Homa was gevestigd. Bij sa menvoeging werd het gekocht door de heer J. Hoekstra te Sneek, zulks als lasthebber van de heer E. Reitsma, drukkerij en boekhandel alhier, voor de som van f 9250. Het woonhuis in de 2e Woudstraat werd gekocht door de heer R. van Netten te Sneek voor f 3151 voor nader te noemen lastgever. de aar ids- leer van aar we laar i de heel aar der. •en, iar, een lies rd, ea ten er- ist .ad de een net op lak de iwe Z- be- Eeit dit het •ben een oen tar- ling af- tna. jes, der leu ste, las. uit- ijes van aag ge was im- irig het een blik 4jd 3ns ge ls fde ;ei- ne- aar al ga- Zeg tel er» Redactie-adres SNEEKER NIEUWSBLAD :ker dag ring am- alle 1 Ifs, en- die en rij- ooi „Afscheid is eigenlijk een beetje ster ven”, aldus een der sprekers bij ’t heen gaan wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van boekhou der I. de Jong bij H. B. Z. En zo was 't. Er hing een sfeer zoals dat bij derge lijke gelegenheden meestal ’t geval is wanneer ieder een tikje weemoedig ge stemd is. De firmanten nl. de h.h. Jozef en Jules Brenninkmeijer Fzn., alsmede de heer A. Brenninkmeijer "schetster. „mijn heer” de Jong, zoals hij in de wandeling heet, als een man van karakter die 43 jaar lang zijn functie op voorbeeldige wijze heeft waargenomen en zodoende meehielp aan de groei en uitbouw van H. B. Z. Namens zijn collega’s spraken de heren J. Roorda en I. Silvius; ze schetsten hem als een man die door zijn eenvoud en hartelijkheid bij allen zeer bemind was. Geschenken en bloemen voor de heer en mevr, de Jong gingen met al deze wensen gepaard. Moge het de heer de Jong en echtgenote gegeven zijn nog vele jaren van een welverdien de rust te genieten. De tekening toont een kerk van een afmeting welke verre de behoefte van het dorp moet hebben overtroffen. Het was ook een zeer fraai gebouw. De heer O. Santema, die onlangs te Abbega een rede over „Aid Abbegea” hield brengt dit in verband met het feit da. er in dit dorp drie edelen woonden. Er is, zo betoogde de heer O. San tema, moeilijk een ander Fries dorp te vinden waar in het verleden meer on derling getwist was dan in dit Abbega. Zo komt op 17 September 1490 Douwe Hettinga, bewoner van „Sietinga” (be woner nu F. Koopmans) of „Heeringa” (nu bewoond door J. Jorritsma) onver wacht naar Morra (thans bewoond door R. Landman) waar toen de eerzame Fokko Sjaarda, een Vetkoper, woon achtig was. Hij wilde een overrompe ling plegen, doch de brug werd nog juist bijtijds opgehaald. De meeste bewoners waren echter op het veld aan Let werk. Zij werden toen gedwongen hooi van de omliggende boerderijen aan te voe ren, dit werd aangestoken en zo werd de state uitgerookt. Na drie dagen ga ven de bewoners het op, de state werd door Hettinga en zijn bende met de grond gelijk gemaakt. De oude Fokko Sjaarda stierf een dag later aan de ge volgen van zijn verblijf in de verstik kende rook. Hettinga, die nu de smaak Met het troepentransportschip „Ca meronia”, vertrokken van Tandjong Priok 29 December en vermoedelijk 24 Januari te Amsterdam arriverend, ko men o.a. naar huis: Kapitein F. A. v. d. Sluis, Langweer (2 G.P.C.); van het K.N.I.L.: sergeant J. J. Adema met ge zin, dr. Boumaweg 1, Sneek; serg. maj. W. Grijpma met gezin, Hoogend 10, Sneek; serg. maj. D. Kamstra met ge zin, Scharnegoutum 101. Tongersdei 12 Jann. It wie dizze dei wol yn it doarp to sjen, dat er hwat bi- sünders barre soe. De hiele dei wiene de Kriteleden yn de skrep om it stasjon foar de Nocht- en Wille-trein ré to meitsjen. Om kertier foar achten sei de stasjonsjef dat er de trein hast for- wachte, efkes letter fljucht de trein binnen en de masjinist fortelde dat er hwat forlette wie troch net to forsjenne omstannichheden. Efkes hjirnei blaest it musykkorps fan de kolewein óf it „Frysk Folksliet”. Kondukteur R. Wi- nia hê.ldde dernei in praetsje oer it „Pompeblêd”. Hjiryn sei er ü.o. dat in pompeblêd allinnich sjoen wurd fan de kikkerts, bihalve hwannear’t er in blom yn komt. Dan sjogge de skippers ek de blom. Sa is it ek mei de Krite, as er in doarp de Krite, mar it wurk fan de Krite moat net allinnich sjoen wurde op doarpsjounen, mar altyt. Hjirnei komt H. Sybrandy fan Speers mei syn „Ja, dat sil wêze”. Hjir hie er wol sukses mei, as alle minsken dy’t songen lid waerden, soe „Elim” fierstento lyts wêze. De kondukteur komt dan wer op, mar nou mei syn trijekaert, om to spyl- jen „De nije kostgonger”. Hwat seagen de beide timmermansdochters op ’e noas, doe’t bliek dat de nije kostgonger forloofd wie. Dan wurdt er it sein jown troch de stasjonsjef om efkes skoft to hélden. Nei it skoft joech it korps earst in mars foaröf, hwernei juffer W. f. d. Meer de eamstige foardracht docht fan de „Mounle”. B. Veldhuis kaem doe mei „Yme” op ’e proppen. Dêrop kaem Chr. Geref. Kerken. Op het tweetal te Den Helder komt voor ds. W. Ruiter te Sneek. De R.H.B.S.-vereniging „Studiesport” zal haar feestavond houden op 19 Jan. a.s. in Amicitia-Theater. Het toneel stuk dat opgevoerd zal worden is een blijspel in 4 bedrijven, getiteld „De Reis van Mijnheer Perrichon”. Dit toneelstuk gaat nog steeds met groot succes in Parijs. In Nederlandse vertaling werd het in Den Haag in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen eveneens met veel succes ten tonele gebracht. Als klap op de vuurpijl heeft Studie sport nog weten te bewerkstelligen dat de band van de Huzaren van Boreel uit Amersfoort zijn medewerking aan deze avond verleent. Deze band zal voor het begin, tijdens de pauze en tjjdens het bal spelen. Alles wijst er op, dat het een prachtige avond zal worden met een zeer gevarieerd programma. Voor na dere mededelingen zie men de adver tentie in dit blad en de aanplakbiljetten. Een van de bekende Sneker zilver smeden, de heer F. de Groot Boersma, wonende Oude Dijk 12, wordt morgen (Dinsdag) 80 jaar. Hij heeft het edele ambacht een lange reeks van jaren uit geoefend in het pand aan de Koopmans- gracht, dat hij met het bedrijf van zijn vader overnam, en waarin thans de zilversmederij van de heer de Haas is gevestigd. Hij werkte steeds volgens het oude „Sneker” systeem en specialiseerde zich op het zgn. drijfwerk, waaraan hij een eigen cachet wist te geven en heeft daardoor veel bijgedragen tot de goede naam die het Sneker zilversmidsgilde in den lande en zelfs over de grenzen ge niet. Daarnaast is hij bekend geworden als een groot liefhebber van de zeilsport, die hij vele jaren beoefende, het laatst in zijn bekende D’er „Henderika”, die later naar Groningen verkocht is, maar hier nog verschillende malen tijdens de Sneek-Week heeft gevaren. Ondanks zijn hoge leeftijd heeft deze sport nog altijd zijn grote belangstel ling (en die van zijn vrouw niet min der). Wel kunnen zij niet meer alle wedstrijden bijwonen, maar in de Sneek- Week hebben zij nog nimmer ontbroken, zelfs verleden jaar niet toen de oude baas niet helemaal in orde was. Hun vele vrienden in de zeilwereld hopen dat zij beiden nog vele jaren in staat zullen zijn deze wedstrijden te bezoeken, en tevens dat het hun morgen, als de Groot Boersma de leeftijd van de zeer sterken bereikt, niet aan belangstelling zal ontbreken. Tot directeur van de in September te Bolsward te openen r.k. H.B.S. is pater G. Voorn O.F.M., thans leraar aan het r.k. jongensgymnasium Immaculatae Conceptionis te Venraay, benoemd. Na afloop was er een kleine feeste- lije bijeenkomst voor het personeel, dat ’s avonds wederom in hotel Hanenburg bijeenkwam, waar een film van de laatste Brandweertentoonstelling in Den Haag vertoond werd en burgemeester Rasterhoff, die met we th. v. d. Veen en de secretaris, de heer Koster, een ge deelte van de avond bijwoonde, onder scheidingen uitreikte aan de oud-brand- meesters Chr. Koster, J. Ringnalda, D. Rijpkema en J. Rijpkema, waarvan de eerste drie van 19131949 in dienst waren, en de laatste vanaf 1917 (zijn eerste brand was die in het Friesche Veem) tot 1949. Bijna het gehele corps was aanwezig, maar de heer T. Broodwinder moest noodgedwongen verstek laten gaan om dat hij pas ’s morgens uit het ziekenhuis was ontslagen. Hij werd echter niet ver geten, want de gemeente zond hem bloe men en zijn collega's verrasten hem met een mooie fruitmand. Na afloop van het officiële gedeelte volgde nog een gezellig onderonsje. Dank zij de medewerking van Burge meester en wethouders der gemeente Sneek, beschikt de tafeltennisclub „No- mi” thans over de bovenzaal van het gymnastieklokaal aan de Westersingel. Practisch komt het hier op neer dat de leden van „Nomi” nu bijna iedere dag kunnen tafeltennissen. Hierdoor kunnen ook meer personen van deze sport profi teren. Inlichtingen bij de heer D. Mon- sma, Leeuwenburg en Mevr. E. Kan, Schoolstraat. Advertentieprijs 1 5 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Donderdag 19 Januari. Oppenhuizen Uitwellingerga. Uitvoering van de Zangver. „De Lofstem” en Jeugd koor „Jong Libben”. Afgew. door de „Fleurbrengers”. Donderdag 19 Januari. R.H.B.S. Ver. Studiesport. Feestavond in Amicitia Theater, ’s avonds 7.30 uur. Tongersdei 19 Jannewaris. Mienskip Snits. Jouns 7.30 Are sprekt by Ha nenburg F. Schurer fan ’t Fean. Zaterdag 21 Januari. Band Nederland Indonesië, afd. Sneek en Omstre ken. Feestavond ter begroeting ge- repatrieerden in Foyer Amicitia, ’s avonds 7 uur. Zaterdag 21 Januari. Ned. Ver. van Spi ritisten „Harmonia". Psychometri sche avond. Tempelierenhuis, 8 uur. Vrijdag 27 Januari. Alg. Ledenvergade ring afd. Sneek va het Sanatorium „Beatrix-oord” te Appelsga, ’s av. 8 uur in Geb. Groene Kruis, Wester singel. De heer Vrolijk Jr., namens de di rectie het woord voerend, betreurde het dat de vorige eigenaar de levensloop van de jubilarissen niet heeft opgete kend, zoals thans wel van het gehele personeel geschiedt. Van de Vries is uit de boeken echter wel bekend, dat hij als jongen op een loon van 55 cent in de week werd aangenomen, en dat de Efdeé’s ook altijd onafscheidelijk aan ’t bedrijf waren verbonden. Toen mijn vader de zaak overnam, aldus spreker, en al spoedig de behoefte aan een werkmeester bleek, werd de Vries aangesteld, en in deze functie heeft hij zich niet alleen een goed vak man, maar ook een allround vakman getoond, die alle werkzaamheden in de fabriek door en door kent, zich altijd goed heeft aangepast, en steeds een goed kameraad voor zijn ondergeschik ten is geweest. Hij heeft nl. hart voor zijn kameraden, maar heeft zich in deze 25 jaar ook bij de stijging van het per- Het kort geleden opgerichte instituut voor de geestelijke gezondheidszorg in Friesland, dat deze week in Leeuwarden een psychotechnisch laboratorium opent, zal behalve het geven van advies aan particulieren inzake school-, studie- en beroepskeuze ook het Friese bedrijfs leven zijn diensten voor personeelselec- tie aanbieden. Dit werd medegedeeld op een in Leeuwarden gehouden vergade ring van het instituut, waarbij de on langs benoemde directeur, de heer S. Wiegersma, die ook de leiding zal heb ben van dit laboratorium, voor een groot aantal vertegenwoordigers van gemeentebesturen en rechterlijke macht en verschillende psychiaters, onderwijs deskundigen en fabrieksdirecties een uiteenzetting gaf over doel en werkwij ze van het instituut. Het instituut houdt zich reeds bezig met de nazorg voor zwakzinnigen, welke zorg sterk zal worden uitgebreid. Het koestert voorts reeds in een ver gevorderd stadium van voorbereiding verkerende plannen om een medisch opvoedkundig bureau op te richten, dat o.m. opvoedkundige advie zen zal geven ten aanzien van de zg. moeilijke kinderen. zo snel mogelijk de plaats van de oefe ning te bereiken. Inmiddels waren de burgemeester en zijn gezelschap ook al op weg daarheen. Tom zij bij het plant soen arriveerden stonden de spuiten reeds opgesteld, zodat de oefening direct een aanvang kon nemen, en de oudste spuit 25 minuten na het alarmsignaal water gaf. Daarna werd de nieuwste aanwinst in werking gesteld, voor wel ke hypermoderne spuit, die per minuut 3000 liter water geeft, uiteraard de meeste belangstelling bestond. De rust en de discipline waarmee de werkzaam heden werden uitgeoerd en de geweldige hoeveelheid water die in de denkbeeldige vlammen werd gespoten, maakten een goede indruk, algemeen was men het er over eens dat met dit materiaal, mits met de uiterste snelheid in werking ge steld, zelfs bij de grootste brand met succes kan worden opgetreden. Het schuimblusapparaat waarmee een benzinebrand in korte tijd werd bedwon gen voldeed ook aan de verwachtingen, zodat de gehele oefening al bestond er verschil van mening over het tempo zeker wel als geslaagd kan worden beschouwd. Het verdient echter wel aanbeveling haar nog eens, en dan op een minder gunstig tijdstip en voor alle manschappen geheel onverwacht, te herhalen. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-KieZebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Piet de Vries had al heel wat jaartjes achter de draaibank gestaan in de Ap- pendagefabriek en Metaalgieterrj van de firma A. Hoogeveen alhier, toen hij op 13 Januari 1925 door de nieuwe eige naar, de heer H. Vrolijk, tot Werkmees ter werd aangesteld. Dat was Vrijdag jl. dus precies 25 jaar geleden, en deze gelegenheid werd door de Directie aan gegrepen om niet alleen hem, maar te gelijk ook de drie gebroeders Tjitse, Douwe en Job Efdée, die ook al langer dan een kwart eeuw in deze onderne ming werkzaam zijn, te huldigen. En daarom werden die middag de machines om 4 uur stopgezet en verzamelde het gehele personeel, de vrouwen van de jubilarissen, de beide firmanten en de heren Ir. A. W. v. d. Poel en Th. W. Zandstra, welke laatsten het Departe ment Sneek der Maatschappij voor Han del en Nijverheid vertegenwoordigden, zich in de draaierij, waar de heer G. H. Vrolijk, jongste firmant, een begroe tingswoord sprak, en daarna het woord verleende aan Ir. v. d. Poel, die de ju bilarissen namens het Departement en als lid van het Hoofdbestuur der Maat schappij toesprak. Hij herinnerde er aan dat deze Maatschappij, die in 1777 werd opgericht, steeds getracht heeft de wel vaart van ons land te bevorderen door een goede samenwerking tussen patroon en arbeider (thans werkgever en werk nemer genaamd) en ook nu op verzoek van de werkgevers gaarne blijk van be langstelling bij dit viervoudige jubileum wil geven. Hij richtte zich allereerst tot de heer de Vries die van een ondergeschikte- tot een leidende functe opklom, welke hij tot grote tevredenheid van zijn werk gevers heeft vervuld, waarbij hij tevens blijk gaf tactvol met zijn collega’s te kunnen omgaan, en sprak daarna tot de gebroeders Efdée, vooraf opmerkend, dat het hem nog nooit was overkomen drie broers tegelijk toe te spreken. Ook over hun werk sprak hij met veel waarde ring, waarna hij, na eerst nog het hoge re doel van het dienen te hebben ge schetst, aan elk der jubilarissen de leg penning der Maatschappij (de Vries de grote en de Efdée’s de kleine) voor 25 jaar trouwe dienst overhandigde, ver gezeld van de daarbij behorende getuig schriften, die de firma keurig had laten inljjsten. VELDMAARSCHALK MONTGOMERY BEZOEKT ONS LAND. Tijdens een lunch in Amsterdam werd hij toegesproken door de Am sterdamse burgemeester Mr. A. d’Ailly. Geheel links de Minister van Geslaagd voor het practijkdiploma Boekhouden (Ned. Associatie) de heren W. Nauta en A. de Boer te Sneek en de heer U. de Bruin te Oosterzee. Geslaagd voor het Praktijk Diplo ma Boekhouden (Ass.) mej. A. Bakker te Sneek en de heer F. Haarsma te Slo ten; voor Engelse Handelscorresponden- tie de.heer F. Bruel te Sneek, allen op geleid door Inst. Groote alhier. Te Leeuwarden slaagde voor het practijk-examen Duitse Handelscorres pondente de heer J. Feitsma alhier. te. Bapt. Gemeenten. Beroepen te Ter Apel en te Emmen, ds. J. Broertjes te Sneek. Een met het modernste materiaal uit geruste brandweer en een feilloos wer kend alarmsysteem om de manschappen op te roepen is het eerst noodzakelijke, wil men bij brand zo spoedig en zo doel treffend mogelijk hulp kunnen bieden. Dat ook de gemeentebesturen van onze stad en van Wymbritseradeel daarvan doordrongen zijn blijkt wel uit het aan schaffen van het allernieuwste type mo- torspuit, die onlangs in dienst is gesteld en in beide gemeenten dienst moet doen, en de aanleg van een nieuw alarm systeem, waarmee de manschappen vol gens rooster in ploegen of, indien het een grote brand betreft, allen tegelijk opgeroepen kunnen worden. Geregeld oefenen om de paraatheid van het corps op peil te houden en zo mogelijk nog hoger op te voeren is daarnaast van groot belang, en daartoe diende ook de oefening die Zaterdag middag in het bijzijn van burgemeester Rasterhoff, de secretarissen, een aantal raadsleden van beide gemeenten en de Pers bij het plantsoen aan het einde van de Parallelweg en de Tulpstraat werd gehouden. Deze heren verzamelden zich tegen vieren in het Politiebureau waar hun t nieuwe alarmsysteem, dat wij hier in dertijd reeds uitvoerig hebben beschre ven, werd gedemonstreerd en dat daar na om klokslag 4 uur voor een proef- alarm, waarbij alle mannen in het ge weer werden geroepen, in werking werd gesteld. Het gezelschap begaf zich daar na naar de Brandweerkazerne waar de opperbrandmeester, de brandmeester en de mannen voor de bediening van de beide motorspuiten, die vooraf van de oefening op de hoogte waren gesteld, reeds gereed stonden om uit te rukken. De beide spuiten en de bijbehorende manschappenwagen werden nog even vluchtig in ogenschouw genomen en toen namen alle mannen hun plaats in, de motoren werden aangeslagen, de grote deuren geopend en roef daar sto ven de beide spuiten de kazerne uit om soneel (25 jaar geleden het vijfde deel van thans), de nieuwe machines, en de gewijzigde werkmethodes en sociale verhoudingen aangepast. Voor dat alles wilde hij hem namens de firma en zijn mede-arbeiders een pluim op de hoed steken, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de Vries nog lang in het bedrijf zal blijven om hem en zijn vader te helpen. De Efdée’s, aldus vervolgde spreker, treden altijd als een combinatie naar voren, en daarom is de naam Efdeé een begrip geworden in dit bedrijf, waarin altijd Efdée’s hebben gewerkt, en thans o. al weer de zoons van twee der ju bilarissen werkzaam zijn. Uit ervaring weten wij dat deze drie broers weten wat werken is. Onder alle omstandigheden gaat hun werk door, waarbij Tjitse, voorman in de gieterij, steeds het goede voorbeeld gaf. Ze wa ren echter niet alleen goede werkers, maar ook goede kameraden, die altijd voor een ander klaar staan, ook in de sportwereld waarin zij grote bekendheid genieten. Last hebben wij nooit van hen gehad, of het moest op kantoor zijn waar hun namen nog al eens worden verwisseld. Als er één Efdée tussen uit is, aldus besloot de heer Vrolijk, dan is de hele band verbroken, en daarom sprak hij de hoop uit dat ook zij nog vele jaren met elkaar bij de firma zul len werken, en dat deze steeds meer mensen in dienst zal krijgen die aan het begrip Efdée beantwoorden. Nadat de oudste heer Vrolijk de da mes van de jubilarissen enkele vriende lijke woorden had toegevoegd, vergezeld van een bloemetje, en de heer v. d. Poel hun echtgenoten ook nog namens Pyt- tersens Machinehandel een van de beste klanten van de firma had ge lukgewenst (met een cadeautje op de koop toe) sprak de heer J. Travaille namens het personeel. Hij uitte de wens dat de prettige verstandhouding en sa menwerking steeds zal blijven bestaan en voegde aan rijn woorden sigaretten voor de heren en bloemen voor hun vrouwen toe, waarna op zijn verzoek drie hoera’s voor de jubilarissen werden uitgebracht. Toen sprak de heer H. Vrolijk nog enkele woorden, waarin hij deze vier mannen aan de anderen ten voorbeeld stelde, waarna de jubilarissen dankten voor de hulde, en de sirene het einde van de plechtigheid en tevens van deze bijzondere werkdag aankondigde. '/■'k yL- nl de „spraakwaterval” oer jt tmderwerp: winsket. doarpsjoun jown wurdt, dan sjocht ek it en •en i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1