voor 1 ii f Grootse plannen de week „Snitser Jubeljier Raadsvergadering Sneek J1 l|WJ Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1 Ned. Ver. van Huisvrouwen Afd. Sneek 5e JAARGANG No 17 DINSDAG 28 FEBRUARI 1950 30 L. KIEZEBRINK 872 55 G Kunst aan Allen Friese Uitvaart Afd. Sneek en 0. B.v.o.L. Sneek en Omstreken Dankbetuiging aan „Lark” DE A.J.C. NAM HAAR VERNIEUWDE JEUGDGEBOUW IN GEBRUIK KLEINZAND 7 - Telel. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 1 te in mooi 0 ct. vond t de loten oegd ijzen >r de kans han- looie bliek ank- .oren ziel inde )dei n d trijl >net hek zien eerd, Vrouwen-wereldgebedsdag Vierde President Rooseveltmars Onderscheiding voor H.M. de Koningin Mevr, van Ham-Hesselink nam afscheid als presidente De Koningin zoekt contact met de jeugd „Lark”, j.Volgde ondertekening).. F® SI i H VRIJDAGS. na Redacteur: Nog een geldlening. ?S. “Si’ I Het Vrye Toneel met „Lastige Mannen”. Op 16 Febr. had de jaarvergadering plaats van deze vereniging. Uit het ver slag van de penningmeesteresse klonk een opgewekte toon, er was nl. een ruim batig saldo. Het aantal leden bedraagt 194, belangstellende leden nog 110, sa men 304. Er circuleren 5 portefeuilles. De financiële commissie bracht bij mon de van mevr. Krook verslag uit over het nazien der boeken. Mevr. Alberda had ze, zoals men dat van haar gewend is, keurig in orde. Mevr, de BoerHarder uit Santpoort luisterde het programma op met haar lezing over: „Ontstaan en ontwikkeling van het Volkslied”. Zij ging bij het ontstaan van dat lied terug tot de oertijd en vertelde verder op boeiende wijze over de ontwikkeling er van. Zij zong voorts Nederlandse, Fran se, Engelse en Duitse liederen, zodat al len de eigen sfeer van het volkslied op viel. Het was zeker mee aan dit optre den te danken dat de opkomst groter was dan anders op jaarvergaderingen het geval is. Men deelt ons mede dat het bestuur van bovengenoemde vereniging als volgt is samengesteld: K. J. Bijlsma, voorz. en hoofdbestuurslid; S. van der Wey. secretaris; M. Ruardi, penningmeester; G. Jaarsma, 2e voorzitter; Cuperus, 2e secretaris; T. Schuhmacher en M. Ru ardi, beide op voordracht ledenraad; Ch. A. van Marie. Als laatste punt wordt aan de agenda toegevoegd een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een 3% geld lening groot 200.000. Z. h. s. wordt dit voorstel aangenomen. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. >rder jrote n de i de daar eids- heer van naar r we naar n de eheel vaar der men lljet- SCHARNEGOUTUM. De timmerzaak van de heer J. Renema is onderhands verkocht aan de heer Tj. Holwerda te Makkum. elfs, gen die s en &r>j- nooi be- feit j dit het Itijd ons oge- Jj is ilfde stei- pne- naar st al nga- Weg otel- toer- gen, :aar, een alles bben i een doen 'aar- iding af- ama. ;sjes, der vleu- este, faas. uit- edjes van raag i ge was lom- jurig het l een abllk Redactieadres ieker rdag -ring ram- alle d SNEEKER NIEUWSBLAD ■n. ir. ■If er wint eelde Ka- :sten wer- wist raad zijn ■p en een dez« Onder leiding van mevr. Flach en mevr, van Santen werd Vrijdag in de geheel gevulde Doopsgezinde Kerk door vrouwelijke leden der alhier bestaande Protestantse kerken een gebedsavond gehouden waarbij het thema was: Ons geloof in deze tijd. Met afwisselend ge bed, zang en overdenking werden de aanwezigen opgewekt hun geloof daad werkelijk in God en Jezus Christus te belijden. Op 15 April a.s. zullen hier de tradi tionele President Roosevelt-marsen, ge organiseerd door de Roosevelt padvin- dersgroep, over 10, 25 en 40 km. worden gehouden. Er zullen geheel nieuwe par- coursen worden ontworpen en als indi viduele prijs een zwaar verzilverde me daille met de afbeelding van win. presi dent Roosevelt worden beschikbaar ge steld. Waarschijnlijk komen er ook fraaie groepsprijzen en medailles voor bijzon dere prestaties. Er zal nog wel eens ge legenheid zijn op deze, nu al traditioneel geworden marsen, waarvoor de belang stelling steeds toeneemt, terug te komen. Een gelukkige schare jongeren en vele ouderen, onder wie afgevaardigden van bevriende organisaties, kwamen Don derdagavond in het vernieuwde jeugdge- bouw „Us Honk” bijeen om in een klei ne feestelijke bijeenkomst de heropening van dit clübgebouw te vieren. Blij en voldaan liep de A.J.C.-jeugd er rond en daar was alle reden voor, want het ogen blik was aangebroken dat ’n streep kon worden gezet onder de tijd van hard wer ken, die nodig was geweest om een uit geleefd lokaal om te toveren in een knus en gezellig zaaltje. De A.J.C. kan trots zijn op dit mooie jeugdgebouw. Het ziet er keurig uit en voor haar samen komsten is het nu weer uitermate ge schikt. De blijdschap over het bereiken van het gestelde doel, straalde ook uit de woorden, die voorzitter Jan Warrink bij de opening sprak. Met enthousiasme en wilskracht, zei hij, zijn de leden aan de slag gegaan en nu het werk voltooid is, mogen we constateren dat wanneer jon ge mensen zich bewust voor een taak zetten, er veel bereikt kan worden. Hij bedankte allen die tot de totstandkoming van het nieuwe lokaal hadden medege werkt, in het bijzonder B. en W. van Sneek voor de vergunning tot het hou den van de verloting, welke het finan cieel mogelijk maakte het werk ter hand te nemen, en memoreerde vervolgens in het kort de geschiedenis van „Us Honk”, dat in 1927 op initiatief van Ds. W. Ban ning en met steun van de moderne ar beiders- en vakbeweging tot stand kwam. Nadat twee A_J.C.’ers in een leuke sa menspraak de verbetering van het club gebouw hadden belicht en een zang- groepje enkele liederen had gezongen, was het woord aan de voorzitter van de A.J.C., Ber Drukker, die de gelukwensen van het hoofdbestuur overbracht en een Aan H. M. Koningin Juliana is de grote keten van de Mexicaanse orde van de Azteekse adelaar verleend, als be wijs van de gevoelens van grote vriend schap van de president jegens H. M., alsmede van de hartelijke betrekkingen, welke tussen de regeringen en de vol ken van beide landen bestaan. De grote keten van de Azteekse adelaar is de hoogste rang van de Mexicaanse orde en wordt alleen aan souvereinen en staatshoofden verleend. van gewestelijke autoriteiten verzekerd. Ofschoon de week van 1015 Juli niet bij uitstek geschikt is voor het houden van een veekeuring wordt dit onder zocht en is de kans van slagen zeer groot. De Paardendag belooft iets bij zonders te worden, temeer daar de paardensportvereniging alhier haar me dewerking zal verlenen. Op het gebied van sport hoopt men dat de plaatselijke verenigingen L.S.C. en Sneek, beide ju bilarissen, een wedstrijd tegen elkaar zullen willen spelen, een gebeurtenis die zeker aller belangstelling zal hebben., De Koninklijke Marine, die onlangs weer geheel in den Helder is gekomen, heeft toegezegd om deze week te komen op luisteren. In samenwerking met de zeil verenigingen hoopt men hier ook iets bijzonders van te maken. Tenslotte is als naam voor deze week gekozen „Snitser Jubeljier” en wordt de tentoonstelling „De Windvaan” gedoopt. Men rekent op ieders medewerking speciaal op die der zakenmensen, opdat men deze week niet beschouwen gaat om wat aan te verdie nen, maar als de Sneker week, waaraan ieder naar beste kunnen medewerkt. Op deze wijze hoopt Sneek, en met de stad ook de jubilerende verenigingen, een waardig karakter aan de feesten te geven tot heil van onze goede stad! Ook duetten van de dames v. d. Pijpe- kamp (sopraan) en Feddema (alt), die in Fries costuum Friese liedjes zongen op de piano begeleid door mevr. Harts- halt,' klonken vrolijk door de zaal. Ten slotte melden we nog declamatie van mevr. Kuipers, en een toepasselijk ge dicht van mevr. Halbertsma, die de oude tijden, waarin de Sneker huisvrouw nog een eigen orgaan bezat, waarin mevr, van Ham als Waep vele stukjes proza en gedichten heeft geschreven, naar vo. ren bracht. Ook mevr. v. d. Pjjpekamp kwam met een toepasselijk lied (met refrein, dat allen meezongen) en een zestal dames zongen enkelt, van de be kende duetten van Mendelsohn, die de scheidende presidente zeker hebben her innerd aan haar jeugdjaren, waarin zij ze zelf heel vaak heeft gezongen. Tot slot sprak de nieuwe presidente een zeer vriéndelijk woord, een beroep doen de op allen, en vragend on aller ver trouwen, voor deze, voor haar zo nieu we taak. Moge onze vereniging ook on der haar leiding blijven groeien en bloeien, zoals het de laatste tijd onder leiding van mevr, van Ham is gegaan. De vereniging verliest in haar een ijve rige, trouwe en zeer toegewijde leidster, doch, we hopen, dat haar ere-president- schap, ook ten bate van de vereniging nog vele mogelijkheden blijft scheppen, en zijn blijde, trots haar heengaan als voorzitster, een geëerd en zeer gewaar deerd lid te behouden. Deze middag was voor alle aanwezigen een buiten gewoon geslaagde, en ieder was ver heugd, omdat er nu een gelegenheid was geweest, mevr, van Ham eens echt „in de bloemetjes” te kunnen zetten, wat ze na 18 jaar zeker ook ten volle had ver diend. M. H.D. H. i n de een i net i op taak r de juwe De voorlopige commissie is nu omge zet in een definitieve, bestaande uit: dagelijks bestuur: voorzitter L. Ras- terhoff, burgemeester van Sneek, secre taris D. Potma, secr. der Sneker Zaken lieden, penningmeester Th. W. Zand- stra, lid der Kamer van Koophandel. Dit dagelijks bestuur wordt bijgestaan door: een culturele commissie bestaande uit de h.h. R. J. Sipkens en F. Boorsma; een commissie voor onderzoek tentoon stelling bestaande uit de h.h. P. Post- ma, F. Obbema en J. G. de Vries; ver der de heren H. Wind voor agrarische- en S. de Wolf voor sport-aangelegenhe- den. De plannen van de culturele com missie zijn o.a.: opening der week in de Grote Kerk, met een spreker die iets vertellen kan over de historie van Sneek. Nationaal Beiaardierconcert om het kampioenschap van Nederland. Ten toonstelling van Friese Kunst, aubade enz. De commissie tot onderzoek van de mogelijkheid tot het houden van een tentoonstelling op het gebied van in dustrie, handel, verkeer en sport heeft een plan ontworpen dat zo goed als ze ker zal slagen, er zal een grote ten toonstelling komen. Diverse zeer grote zaken hebben reeds ingeschreven o.a. Philips; deze wereldfirma komt naar Sneek met de zg. Wondertuin, die nog slechts enkele malen in Nederland ge demonstreerd en een primeur voor het Noorden is. Tevens wordt onderzocht om naast bovengenoemde tentoonstel ling nog een speciale bakkerstentoon stelling te houden, waaraan verbonden vakwedstrijden. Ook hiervoor is de vergunning van het landelijke bestuur reeds verkregen en de medewerking Verschijnt: DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Bij de behandeling van dit voorstel, dat is opgenomen in ons vorig nr„ vraagt de heer Koolmoes of even tuele noodwoningen op dit terrein aan sluiting aan electriciteit, gas en water leiding kunnen krijgen. De Voorz. ant woordt dat er juist omdat B. en W. deze aansluitingen en een goede verbin ding met de straten mogelijk wensten te maken, het vrij moeilijk was een ge schikt terrein te vinden. Maar het nu Vergadering van de raad der ge meente Sneek op Vrijdag 24 Februari, ’s avonds 7.15 uur. Voorzitter: burge meester L. Rasterhoff; secretaris de heer K. Koster. Aanwezig 16 leden, afwezig mevr. SpaanderKok (m. k.). Voordat de raad tot goedkeuring der notulen overgaat, merkt de heer Lin deman op dat hij in de vorige ver gadering bij de behandeling van het des betreffend ingekomen adres heeft ge pleit voor kosteloos lager onderwijs en niet voor kosteloos onderwijs zonder meer, zoals in de notulen is vermeld, in ieder geval heeft spr. als hij het niet gezegd heeft toen toch alleen het oog gehad op het lager onderwijs. De Voorz. zegt toe dat de notulen in deze geest zullen worden gewijziga, waarna ze worden goedgekeurd Z. h. s. of discussie worden voor ken nisgeving aangenomen de opgave van de door Regenten van het Old Burger Weeshuis ter verpleging opgenomen we zen, naar de toestand op 1 Januari 1950; een verslag van het E.T.I.F. over 1949; een procesverbaal van kasopneming bij de gemeente-ontvanger; een adres van het hoofdbestuur van de bond van Ned. Overheidspersoneel (B.N.O.P.) houden de verzoek de lonen en salarissen van het gemeentepersoneel met 10 te ver hogen en deze verhoging ook te doen gelden voor het personeel beneden de leeftijd van 23 jaar. Z. h. s. of discussie worden daarna aangenomen de reeds m vorige nrs. van ons blad opgenomen voorstellen van B. en W. betreffende: het aangaan van een 33% geldlening groot 100.000; tot het toekennen van een uitkering over het eerste kwartaal 1950 aan een deel van het gemeentepersoneel; inzake het advies van de raad op het plan van Ged. Staten de 5 uitkering op de wedden ook te doen gelden voor de ge meentesecretarissen en gemeente-ont- vangers in deze provincie; tot het vast stellen van het bedrag dat in het jaar 1950 per leerling van de openbare scho len beschikbaar wordt gesteld ingevolge art. 55 L.O.wet 1920 enz. Enige weken geleden heeft Koningin Juliana de wens te kennen gegeven dat zij graag eens contact wilde hebben met jonge mensen, in de leeftijdsgroep van 2024 jaar, om in een persoonlijk ge sprek te horen, wat er in deze jeugd leeft aan toekomstverwachtingen voor henzelf en voor ons gehele volk. Voorts wenste zij iets over hun moeilijkheden te vernemen. Drie gesprekmiddagen, met ieder plm. 15 deelnemers/sters, werden georgani seerd op het paleis Soestdijk. De eerste groep was afkomstig uit kleine dorpen; zij vertegenwoordigde dus het „platte land”. De tweede groep was samenge steld uit „grotestadsjeugd”, vertegen woordigers zowel 7an de jeugdorganisa ties als van de ongeorganiseerde jeugd. Studenten vormden de derde groep. De besprekingen waren zeer geani meerd. Tal van vragen betreffende het dorpsleven, het jeugdleven in de grote stad, zowel sociaal als cultureel gezien, kwamen aan de orde. Bij het bespreken van de emigratie-mogelijkheden deed zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat de meisjes hier zeer weinig op ingesteld bleken, in tegenstelling tot de jongens. Met de studenten werden hoofdzake lijk vragen, verband houdende met de huidige’ universitaire opleiding, bespro ken. Ter sprake kwamen o.a. de zeer gespecialiseerde normen, waarbij de vor ming tot mens in de gemeenschap wel zeer in het gedrang dreigt te komen. In de kringen der jongeren zelf is dit contact met de Koningin, in zeer open hartige sfeer, bijzonder op prijs gesteld. Een der laatstverschenen nummers van „Schuttevaer” bevat de volgende dankbetuiging: „Hierdoor betuig ik mijn grote dank aan het hoofd der Openbare Schippers school „Lark” te Sneek, die mijn zoon, die tot zijn negende jaar niet naar school had kunnen gaan, op deze school in twee jaar en negen maanden de vol ledige L.O.-opleiding gaf. Het schitte rende resultaat blijkt thans nu mijn zoon in de opleidingsklas der U.L.O. één der zes leerlingen is, van totaal 32, die geen enkele onvoldoende op zijn rap port heeft. Zeer zeker is dit goede re sultaat toe te schrijven aan de grote toewijding en de geslaagde onderwijs methode van het hoofd der O.S.S. gekozene biedt inderdaad gelegenheid zich van al deze gemakken te voorzien. De heer Blok vindt de prijs van 30 ct. per M2 op zich zelf niet te hoog, maar bh die prijs speelt toch ook de verkaveling een rol. Als men een perceel van 90 M2, krijgt toegewezen, is het wel te beta len, maar als het 200 M2, wordt, wordt de verhouding ongunstig. Als iemand nu eens een ongunstig en groot stuk krijgt aangewezen zou er, naar sprekers inzicht een mogelijkheid moeten zijn de prijs wat lager te stellen. Kan men dit niet als een maximumprijs vaststellen. De Voorzitter antwoordt dat de juiste verkaveling van dit terrein nog niet is vastgesteld. Bij het uitgeven van bouwterrein gaat het wel zo, dat als er een ongunstig gelegen groot stuk b(j is, men dit tot 25 M diepte voor de volle prijs berekent en de rest gratis of tegen la ger prijs. Mocht het blijken dat er bij de uitvoering van dit plan practische be zwaren op dit gebied rijzen, dan zal men ongetwijfeld betrokkenen tegemoet ko men. De heer Groeneveld heeft ge hoord van een geval dat iemand 80 gulden zou moeten betalen voor de grond, en als men dan maar voor 5 jaar huur toegewezen krijgt, zijn er toch wel grote risico’s gezien ook de hoge kosten van zo’n noodwoning. Het is dan een vrij gewaagde onderneming, waar toe men alleen in de uiterste nood zal overgaan. Spr. vindt dat men het de mensen juist gemakkelijk moet maken, hij wil niet beneden 30 ct. gaan, doch de percelen zo klein mogelijk houden. De Voorzitter antwoordt dat wat de betrekkelijk korte huurtijd van 5 jaar betreft, dit het gevolg is van het feit dat dergelijke woningen onder het „ketenbesluit” vallen, dat niet toelaat, dat men voor langer dan 5 jaar vergun ning geeft. Overigens zullen B. en W. bij de uitvoering dezer regeling, welke nog niet aan de practijk kon worden ge toetst, met de hier gemaakte opmer kingen rekening houden. Z. h. s. wordt alsnu het voorstel van B. en W. aan genomen. enveloppe met inhoud overhandigde voor de aanschaffing van banken. Spr. wees vervolgens op het belang van goede huis vesting voor de jeugdorganisaties, omdat door de technische vooruitgang de men sen over veel meer vrije tijd dan vroeger beschikken. Dat bergt grote gevaren voor de jeugd in zich en voor de jeugd organisaties, dus ook voor de A.J.C. ligt hier een mooie en dankbare taak. De .jeugd moet zelfstandigheid, kameraad schap en soliede gemeensschapszin wor den bijgebracht, want alleen met men sen, die deze eigenschappen bezitten, kan een democratische maatschappij het bolwerken. Ook de regering ziet de nood zakelijkheid in van vorming buiten schoolverband. Zij steunt de jeugdorga nisaties, wanneer deze op de hulp van particuliere instanties en plaatselijke or ganen kunnen rekenen. De helft van het inkomen van de A. J. C. komt van het rijk en deze financiële steun maakt het mogelijk dat wij veel kunnen doen. Meer moeite kost het om iets van de gewes telijke en plaatselijke instanties gedaan te krijgen en daarom verheugde het spr. buitengewoon dat de gemeente Sneek bij de vernieuwing van dit gebouw heeft ge holpen. Spr. hoopte tenslotte dat de leden in het nieuwe lokaal veel vriend schap zullen ondervinden. Namens de Sneker Bestuurdersbond sprak daarna de heer G. Vonk, die be halve zijn beste wensen voor de toekomst een bedrag aanbood, terwijl de heer K. Lok de gelukwensen overbracht van de V.C.J.C. Nadat het gezelschap een kopje thee was aangeboden en een groepje A.J.C.'ers een aantal keurige volksdan sen had uitgevoerd, sloot voorzitter War rink de intieme bijeenkomst Het was een goede avond voor de A.J.C. Het werk van de Engelse toneelschrij ver Frederick Lonsdale heeft veel ge meen met dat van zijn jongere en veel- zijdiger collega Noël Coward, maar het is, zo mogelgk, nog oppervlakkiger. Geven Cowards blijspelen nog wel eens een die per inzicht in het leven, bg Lonsdale geen spoor daarvan, maar wel, evenals bij Coward, een vlotte, vaak geestige en soms cynische dialoog, terwijl beide schrijvers uitmunten in een bijna vol maakte kennis van de toneeltechniek. En zo krijgen we dan van die gladde blijspelen zoals we er het vorige jaar hier een hadden van Noël Coward en Donderdagavond in Amicitia een van Lonsdale, dat onder de titel „Lastige mannen” hier door het Vrije Toneel werd gebracht en als „On Approval” voor het eerst al in 1927 te Londen werd gespeeld. Als alle blijspelen van deze schrijver is het vol dwaze situaties en met een zeer onderhoudende amusante dialoog. Al met al een zo fragiel geval dat alleen het beste spel het tot een succes kan maken. Nu, daarover hadden we niet te klagen. Niemand minder dan Cor van der Lugt Melsert vertolkte de rol van de hertog van Bristol, men zou het bijna een ver kwisting van talent kunnen noemen, als hij niet zo’n kostelijke creatie had ge geven van deze super-egoïst; hoe uitste kend ook gaf Annie van Ees als zijn tegenspeelster, de snibbige en even ego centrische rijke weduwe mrs. VZislack, Helen Hayle, de rijke en jonge vriendin van mrs. Wislack, die tenslotte toch het gevaarlijke avontuur van een huwelijk met de hertog aandurft, vond een goede vertolkster in Eva Janssen hoe zou het ook niet, zij houdt nu eenmaal van gevaarlijk leven, want is zij niet de Ina van Paul Vlaanderen? Dio Huysmans, als de besluiteloze Richard Halton, trok zich in de loop der vier bedrijven juist genoeg aan het spel der anderen op om niet te detoneren. Een dus wel zeer vlotte vertolking van dit luchtig geval, zo vlot inderdaad, dat ze ook de neiging tot eentonigheid, welke een optreden van slechts 4 personen licht opwekt, glans rijk overwon. Aan het slot gaven bloe men voor beide actrices en langdurig aanhoudend applaus uiting aan de waar dering van het zeer talrijke publiek voor de zeer amusante avond. „Pasteur”, ’s werelds groot ste troepenschip kwam Vrij dag met 400C militairen in Nederland aan. Duizenden mensen verdrongen zich aan de haven van IJmuiden om onze jongens een hartelijk welkom toe te roepen. Zelfs de spandoeken ontbraken niet. Huurprgs terrein aan de Bar men Sijtstrastraat voor plaat sing van noodwoningen. Bij dit voorstel van B. en W., reeds opgenomen in een vorig nr. zegt de heer Linde m a n, dat er niets aan te ver anderen is, maar toch kan hij het niet goed vinden dat de huurders dér duplex. woningen in de huur moeten meebetalen aan de kosten, welke later gemaakt moeten worden om deze woningen weer tot ééngezinswoningen in te richten. De Voorzitter antwoordt dat de ge meente in deze gebonden is aan de voorwaarden van het rijk, dat een bij drage geeft in het tekort dat op de exploitatie geleden wordt. B. en W. zijn echter tot de conclusie gekomen, dat ook al noopte dit hen deze huur voor te stellen, deze huurprijs op zichzelf be schouwd nog wel verantwoord en dus redelijk is, gegeven de accomodatie wel ke deze woningen bieden. De heer Groeneveld zegt dat uit de stukken blijkt, dat het rijk een huuropbrengst wenst, welke in doorsnee overeenkomt met 5.50 per woning per week, hoe wij dan verder deze huren willen rege len, is onze zaak. Spr. meent dat ook dan de voorgestelde huur voor de du- plexwoningen verantwoord is, stelden we ze zonder de toeslag van ƒ2.70 per volledige duplexwoning vast, dan zouden de andere woningen ƒ1.35 p. w. hoger in huur moeten worden, en dat is veel te veel, ƒ4.40 p. w. is voor een halve duplexwoning niet te duur. Het voor stel van B. en W. wordt alsnu z. h. s. aangenomen. De middag van 24 Febr. jl. was een zeer bijzondere voor de Ned.' Vereni ging van Huisvrouwen, afd. Sneek. Deze middag hield nl. deze vereniging haar jaarlijkse ledenvergadering, en zou de presidente, mevr, van HamHesselink, voor het laatst de voorzitsters-hamer hanteren, daar zij na 18 jaren het pre sidium te hebben vervuld, haar taak ging neerleggen. Er werd daarom een feestelijk tintje gegeven aan deze an ders zeer prozaïsche bijeenkomst. Véle leden waren gekomen, en de zaal van Hanenburg was tot op de laatste zit plaats toe, gevuld. Toen d». presidente de bijeenkomst had geopend, en de ver slagen van secretaresse en penning meesteresse waren voorgelezen, sprak de secretaresse de scheidende presidente met zeer waarderende en hartelijke woorden toe, waarna zij haar benoemde tot ere-presidente van de Vereniging, en tevens haar een bloemstuk aanbood uit naam van alle leden. Vervolgens sprak de presidente van de B. v. O.L., mevr. Heeringa van Scharnegoutum, de presidente toe, uit naam van haar Bond, haar dankend voor de steeds uit nemende samenwerking en de belang stelling, die de presidente steeds had getoond voor deze zustervereniging. Uit naam van de B. v. O.L. bood ook deze spreekster mevr, van Ham een bloem stuk aan. Nadat de presidente had be dankt voor deze huldigende woorden, werd bij acclamatie mevr. Priester Petersen tot presidente gekozen. Zij was de candidate voor de opengevallen functie, die het bestuur had aanbevolen. Ook mevr. KwantHassink, penning- mbeesteresse, die moest aftreden, doch herkiesbaar was, werd op dezelfde wijze in deze functie gehandhaafd. Na de pauze, waarin een extra tractatie werd aangeboden door het bestuur, stond de middag verder in het teken der Muzen, want met zang en voordrachtkunst, toonden de leden, hoe het werk van de scheidende presidente, gedurende 18 ja ren was gewaardeerd en hun dank uitte zich in vele bijdragen door verschillende leden. Zo noemen wij de prachtige zang van mevr. D. van MeegenJorritsma, op de piano begeleid door haar moeder. Deze stem, die ons steeds weer ontroert door haar zuivere toon en warmte, werd in stille aandacht door allen beluisterd. Huur woningen Amaliastraat en duplexwoningen aan de Jan van Nassaustraat. ZEEPOST VOOR OOS” EN WEST. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Nw. Guinea m.s. „Wil lem Ruys” (6 Maart); Antillen: m.s. „Hydra” (2 Maart); Suriname: s.s. „Cottica” (1 Maart).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1