1 Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel Geslaagde receptie van de KAATSVERENIGING „SNEEK” 1 Ml I I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1 IJh Uitreiking diploma’s Gem. Handelsavondschool Ij DINSDAG 13 JUNI 1950 5e JAARGANG No 47 Redacteur: L KIEZEBRINK Wie komen er thuis uit Indonesië? I I Schoolverkeersexamen I Zeepost voor Oost en West 1510e NED. STAATSLOTERIJ Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - 3797, 8451, 8475, 9489, 9490, 9494, 9498, 9505, 9520, 1525?, 15256, 15278, 15284, 21366. Wijziging in de Friese parturen voor a.s. Woensdag KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Excelsior zingt voor de patiënten in Beatrixoord Geslaagd Benoemd Voor toeristen Straatprediking WC SNEEKER NIEUWSBLAD k de no. de t i België, voor jeu de pelote en Fries spel: le partuur: Jozef van de Perre, Edward Ravets en Xavier de Boeck; 2e partuur: Rike Meert, de bekende Belgi. sche doelman, en de Brusselse politie agenten Garin en Broothaers. Voor het eindexamen A slaagde aan het Praedinius gymnasium te Gronin gen onze vroegere stadgenoot H. J, de Vos, Te Groningen slaagde voor de Hoofd- acte kleuter-onderwijzeres mej. M. El- zinga alhier. Geslaagd voor de Akte A bij het Chr. voorber. onderwijs mej. J?» Douma te Sneek. •ƒ32. BEZOEK VAN HARE MAJESTEIT AAN DE PROVINCIE UTRECHT. In Wijk bij Duurstede heeft Hare Majesteit met de burgemeester een wandeling door het stadje gemaakt en enige oude en nieuwe woningen bezocht. Opname tijdens de wandeling door gen der versierde straten. In de aanvankelijk door het hoofdbe stuur van de K.N.K.B. samengestelde Friese parturen zijn enkele wijzigingen gekomen. De parturen zijn nu als volgt samengesteld: Voor Jeu de Pelote: J. Rodenhuis, F. Hiddinga, C. Langerak, H. Schuil, en A. Paassen. Voor Fries spel: J. Rodenhuis, F. Helfrich en L. Heeringa en H. Schuil, T. de Bruin en A. Hiemstra. T P 3 Redactie-adres: De chr. gem. zangver. „Excelsior” al hier zal a.s. Woensdag ter gelegenheid van haar jaarlijks zomeruitstapje voor de patiënten van „Beatrix-Oord” te Appelscha een zanguitvoering geven. Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen scheikunde de heer F. G. Buizer, oud- leerling van het Gymnasium te Sneek. WOUDSEND. Aan de openbare U.L.O.- school te Balk is tot handwerkonderwij- zeres benoemd onze plaatsgenote mej. P. van Gosliga. dat de voetbalclubs in geen geval be wuste concurrenten zijn. Dat bewijzen de jaarlijkse kaatspartijen, die de voet balverenigingen ’s zomers organiseren. Wel schuilt naar sprekers mening een zeer gevaarlijke tendens in de gewijzigde competitieindeling van de KNVB., want daardoor bestaat de kans dat het voet balseizoen nog langer duurt. In dezelfde geest sprak ook de heer P. v. d. B a a n, die de voetbalvereni ging „Sneek” vertegenwoordigde en de gelukwensen van deze vereniging over bracht. Ook hij was van mening dat de nieuwe competitieindeling niet alleen erg schadelijk zal zijn voor de zomer sporten, maar ook voor het voetbal zelf, want de sport zal in de toekomst zo veel van de spelers vergen, dat het geen plezierwerk meer is. De heer v. d. Baan hoopte ook dat de jubilerende ver eniging op de ingeslagen weg zal voort gaan en dat zij nog eens met een flink partuur voor de dag zal komen. beschouwen, maar als basis voor verdere studie. Blijf ontwikkeling winnen, zo besloot de heer Doodkorte zijn toespraak. Namens het gemeentebestuur dankte wethouder Boeijenga directeur, leraren en de leden van de toezichthoudende commissie voor de moeite en opoffering, welke zij zich hebben getroost om dit mooie succes te bereiken. In deze ont redderde wereld rust op het jonge ge slacht een zware taak en daarom dient de jeugd zich er rekenschap van te ge ven dat er sober geleefd en hard ge werkt moet worden om er weer boven op te komen, want al geldt ook hier het „in Gods zegen is het al gelegen”, daar bij wordt van ieder daadkracht en in spanning gevraagd. Vaak wordt in deze tijd, zeide spr., de klacht gehoord, dat de witte boord de jonge mensen erg aantrekt, terwijl maar al te dikwijls blijkt, dat zij niet voor het kantoor ge schikt zijn. Daarom vroeg spreker de jongeren ook aandacht te schenken aan het ambacht, want vooral aan goede vaklieden bestaat behoefte. Het insti tuut voor beroepskeuze doet in dit op zicht veel nuttig werk. Hij wenste de geslaagden geluk met het diploma en sprak tevens de hoop uit dat de school de plaats der ere mag blijven behouden. Namens de leerlingen richtte de heer P. Boomsma aan het slot van de bij eenkomst een woord van dank tot de leraren. Als blijk van waardering ont ving de directeur een boekwerk. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië: s.s. „Grote Beer” (26 Juni). Nieuw-Guinea m.s. „Blitar”, (27 Juni). Ned. Antillen m.s. „Willemstad” (20 Juni)Suriname s.s. „Cottica” (21 Juni), Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Rondvraag. Gewezen werd op de onhoudbare toe stand op de Oude Koemarkt, die ont staat door het opslaan van goederen en het verrichten van werkzaamheden op de openbare straat aldaar en gevraagd of daar ook iets aan te doen is. De voor zitter antwoordde dat dit euvel ook in andere straten van Sneek voorkomt, maar de vraag is of het Departement zich daarmee moet bemoeien omdat zulks misschien aan tal van zakenlie den schade zou berokkenen. Uit de ver dere besprekingen die hierop volgden bleek echter duidelijk dat deze aange legenheid de aandacht heeft van het gemeentebestuur en de andere autori teiten. De Ned. Toeristen Service te Assen heeft thans haar drietal borden met een plattegrond van Sneek weer op de punten waar veel vreemdelingen stad binnenkomen doen plaatsen. Wethouder Boeyenga verklaarde in zijn gelukwens dat het gemeentebestuur belang stelt in alles wat het leven van de burgerij raakt en dat B. en W. gaarne in de blijdschap op deze dag delen. In de tegenwoordige tijd kan men niet zonder sport en spel, want het leven eist de hele persoon en als er geen ontspanning is, ontstaan vaak moeilijkheden. Sport heeft een doel, nl. om de mens toe te rusten tot zijn levenstaak, maar sport moet niet tot verdwazing lijden. Bij het kaatsspel be staat hiervoor geen gevaar, want het is een rustige en mooie sport, die typerend is voor het Friese volk en zijn volks aard. In de Friese kaatser vinden we rust en bezonkenheid en hij is een beeld van ingehouden kracht en energie. Het jubileum van Uw vereniging, zo besloot de heer Boeyenga zijn toespraak, is één der glanspunten van het „Snitser Jubel- jier” en hij sprak de hoop uit dat het be stuur er niet alleen in zal slagen de ver eniging in stand te houden, maar ook tot hoger bloei te brengen. Een mooi gebaar maakte daarop de heer G. W. P o i e s z, want in het persoonlijk woord dat hij tot het bestuur sprak, deed hij de toezeg ging dat zijn firma (de N.V. Werktui genbureau voor de Landbouw) de finan ciële middelen beschikbaar zou stellen voor een te organiseren grote partij. Vanzelfsprekend werd dit prachtige aan bod gretig door de voorzitter aanvaard. Het erelid, de heer D. Zuiderbaan die mede namens de overige ereleden sprak, wilde niet alle lof, die de oude besturen was toegezwaaid, accepteren. Wij hebben vroeger niet anders dan ons best gedaan, waarbij wij ons hoofdzake lijk hebben bepaald tot het organiseren van wedstrijden. Achteraf is dit niet juist geweest, want daardoor is er in die jaren zeer weinig aandacht aan de jeugd besteed. Als spreker ziet hoeveel jonge ren nu de kaatssport beoefenen, dan moi hij constateren dat wat de oude garde deed een begin is geweest en dat het tegenwoordige bestuur dit werk volein- Het receptiehouden zit in het voor onze plaats zo belangrijke jaar 1950 in I de lucht en na een korte onderbreking werd Zaterdag de reeks voortgezet met die van de kaatsvereniging „Sneek”. Voor de gouden jubilaresse betekende het de inzet van de feestelijkheden, die Woensdag hun bekroning vinden in de grote strijd, die dan in het Sportpark tussen de Belgen en de Friezen zal wor den gehouden. Velen waren naar Amicitia gekomen om hun gelukwensen aan te bieden en het moet voor het bestuur een bijzon dere voldoening zijn dat onder hen drie hoofdbestuursleden de Kon. Ned. Kaatsbond was vertegenwoordigd door de heren R. D. de Jong, vice-voorz., A. D. Wouters, secretaris en G. E. Feringa, penningm. en de wethouders Boeyen ga en v. d. Veen waren. In zijn begroetingswoord wilde voor zitter W. A. Visser niet uitvoerig op de geschiedenis van zijn vereniging, welke thans 350 leden telt, ingaan, daar dit maar een herhaling zou worden van het geen reeds in de bladen heeft gestaan. Het verheugde hem bijzonder dat hij naast het hoofdbestuur de ereleden kon begroeten, want zij hebben vooral in de laatste dagen het bestuur met hun rijke ervaring voortreffelijk terzijde gestaan. De kaatssport, aldus vervolgde spr., heeft het nu zwaarder dan vroeger, want ze ondervindt veel concurrentie van de voetbalsport, wat vooral tot uit drukking komt bij de jeugd. Een flinke stap in de goede richting zou reeds zijn, wanneer de voetbal wat eerder werd op geborgen. Gelukkig zijn er ook verblij dende tekenen waar te nemen, want de voetbalclubs beoefenen ’s zomers ook de kaatssport, terwijl ook het personeel van enkele grote firma’s en verschillen de buurtverenigingen zich voor het kaatsen gaan interesseren. Als ook het onderwijzend personeel van de scholen nog eens belangstelling voor het kaat sen krijgt, komen er misschien weer eens grote figuren naar voren, hetgeen de kaatssport in onze stad geweldig zou stimuleren. Tenslotte richtte de voorzit ter nog een speciaal woord van dank tot de pers voor de propaganda, die zij in de afgelopen week voor de vereniging heeft gemaakt. De rij der sprekers werd geopend door de heer R. D. d e J o n g, vice-voorzitter van de K.N.K.B., die bij verhindering van voorzitter de Groot de gelukwensen van de bond overbracht. Het hoofdbe stuur, zei spr., leeft in deze dagen in tens met de kaatsvereniging „Sneek” mee, omdat het weet dat het in een plaats als Sneek, die aan de zelfkant van het kaatsgebied ligt, zwaar werken is. Uw vereniging heeft ups en downs gekend. De „ups” waren in het verleden de grote partijen tegen de Belgen, welke grote belangstelling trokken en de „downs” kwamen toen de concurrentie van voetbal- en zeilsport voelbaar werd. Dat de animo van de leidende figuren in Sneek er niet onder heeft geleden, be wijzen het houden van de jaarlijkse Wa- terpoortpartij en de onderlinge kaats- competitie met de naburige dorpen. Hij hoopte dat het bestuur in, het belang van de mooie kaatssport op de ingeslagen weg zal voortgaan. Namens de Gem. Comm. voor Lich. Opvoeding en de N.V. Sportpark Sneek sprak de heer S. de Wolf, wie het een vreugde was één der oudste Sneker sportvereni gingen te kunnen feliciteren. Onze com missie heeft uiteraard niet enkel belang stelling voor één sport, zij houdt het oog op alle sporten en daarom volgt zij ook met grote belangstelling het streven van de Kaatsvereniging „Sneek” om kaatssport in onze plaats weer op de plaats te brengen, waar zij recht op heeft. Over de concurrentie van de voet balsport, merkte spr. op, dat de voetbal bonden de zomersporten reeds terwille zijn, want er is de laatste jaren een ge sloten seizoen dat 15 Juni ingaat. Vol gens sprekers opvatting moet de oor zaak veeleer gezocht worden in het z.g. bedrijfsvoetbal, dat niet alleen funest is voor de kaatssport, maar ook voor het voetbal zelf. Met samenwerking en goe de wil van de verschillende sportorgani saties moet het echter mogelijk zijn in goede sfeer verder te werken en spr. voegde er nog aan toe dat men bij de kaatsvereniging „Sneek” de zaken niet pessimistisch behoeft in te zien, want als hij de spelers bij de beoefening van het spel gadeslaat, treffen hem steeds weer de animo en de vreugde in het spel en dat zijn volgens spr. zeer voor name dingen. Als blijk van waardering overhandigde de heer de Wolf namens de beide corporaties een dozijn kaats ballen. Nog eens de voetbal-concurrentie. De heer E. D ij k h u i s, voorzitter van de voetbalver. „L.S.C.” getuigde van de vriendschappelijke gevoelens van zijn club tegenover de jubilaresse. Na een leuke kaatsherinnering te hebben opge haald, zei de L.S.C.-praeses, dat als er al van concurrentie van het voetbal sprake is, hij hier gaarne wil verklaren Verschijnt: DINSDAGS én VRIJDAGS, Administratie t Comb. Drijfhout-Kiezebrink 8. Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) 2e klas. Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. 10897 ƒ20.000; 7824 5000 8322, 17916 ƒ1500; 4863, 6108, 16374, 17569, 18453, 20480 1000. De Gem. Handelsavondschool heeft er weer een jaar opzitten en zoals gebrui kelijk vond Donderdagavond in het bij zijn van de wethouders Boeijenga en v. d. Veen, de leraren, de leden van de commissie van toezicht en de vertegen woordiger van de Kamer van Koophan del, de heer Th. W. Zandstra, in de kleine raadzaal van het stadhuis de uit reiking plaats van de einddiploma’s. Aan alle tien geëxamineerden kon het diploma worden uitgereikt en deze ge lukkigen waren de dames A. Boersma (met aant. v. Engels), M. Doodkorte (Engels, Duits), G. Hiemstra (Engels, Frans), A. Hofstra (Engels), de Jong (Engels, Duits), G. Müller (En gels, Duits), A. Sikkens (Engels) en de heren P. Boomsma, D. Hoekstra en G. Taekema, allen met aant. v. Engels. De directeur, de heer J. H. Dood korte, wenste de leerlingen geluk met het behalen van het diploma, dat dit jaar onder moeilijker omstandigheden dan voorheen behaald moest worden, omdat het examen voor het eerst ge houden werd volgens het nieuwe regle ment van de regering en de officiële I opgaven golden. Hierdoor werden hoge- 'et re eisen gesteld aan de candidaten, want een eigen examen is altijd min of meer gericht op de stof, die de leerlingen goed onder de knie hebben. Daarom be schouwen wij het, aldus ging spr. ver der, als een eer voor de school dat alle leerlingen geslaagd zijn. De directeur besprak daarna nog vrij uitvoerig de gevolgen van het Kon. besluit op de Handelsavondscholen, waardoor er ein delijk wat meer eenheid gekomen is op het terrein van dit onderwijs en wees vervolgens op de betekenis van de les sen aan de school. Het diploma geeft vrijstelling van het middenstandsdiplo ma, maar naast de vakken die voor het laatste diploma nodig zijn, wordt minstens één taal vereist, terwijl bo vendien naast het enkel ook het dubbel boekhouden op het programma staat. Tot slot dankte hij de geslaagden voor de spontaniteit, waarmede zij vele offers hebben gebracht en drukte hun op het hart 4_et diploma piet als eindstreep te Het Departement Sneek van deze maatschappij hield Vrijdagavond in res- taurant-Piso zijn jaarvergadering onder leiding van de heer Ir. A. W. v. d. Poel, die mededeelde, dat bij de Directeur- Generaal van de P.T.T. geprotesteerd is tegen de slechte postbediening op de dag die volgde op de verjaardag van de Koningin. Op die Dinsdagmorgen werd nl. geen post bezorgd wat voor Sneek dubbel schadelijk was omdat het hier juist de marktdag betrof. Pas om 5 uur verschenen de eerste poststukken in de bussen wat tot gevolg had dat de han del en de nijverheid buitengewoon zijn gedupeerd en een kostbare werkdag verloren is gegaan. Een afschrift van het protest is aan de Kamer van Koop handel in Leeuwarden gezonden, terwijl ook de Kamer in Groningen er mee in kennis is gesteld. Eerstgenoemde heeft daarna ook een protest ingezonden en verzocht om herhaling te voorkomen. Van de gemeente Sneek is bericht ontvangen dat er een verbetering in de autobusverbinding met Heerenveen tot stand is gekomen, zodat de dienst naar Sneek thans ook aansluiting heeft op de laatste trein die ’s avonds in Heeren veen aankomt. De Rijkstelefoondienst berichtte naar aanleiding van een klacht over de over bezetting van de lijn naar Leeuwarden dat deze in de loop van het jaar uitge breid zal worden, en het verzoek aan de Nederlandse Bank om naast Groningen ook het agentschap te Leeuwarden in te schakelen bij het verlenen van deviezen vergunningen bij het reisverkeer werd ingewilligd. De secretaris, de heer Th. W. Zand stra, deelde verder nog mede, dat er een uitgebreide correspondentie gevoerd is met het gemeentebestuur over wonin gen voor industrie-arbeiders. Het resul taat hiervan was dat boven het bouw volume voor 1949 nog 14 extra wonin gen voor de industrie zijn toegewezen en dat op het verzoek om dit aantal nog verder uit te breiden ook een bevredi gend antwoord is ontvangen. Jaarverslagen. In het jaarverslag van de secretaris werd er op gewezen dat de Marshall hulp ook in 1949 zijn stempel op het Nederlandse bedrijfsleven heeft gedrukt en zijn deel heeft bijgedragen tot de veTdere economische vooruitgang. De in dustrie heeft ook in 1949 een bevredi gend resultaat opgeleverd, al ondervin den enkele nieuw opgerichte bedrijven welke de plaats van de tijdelijk uitge schakelde Duitse industrie hebben over genomen, in toenemende mate moeilijk heden. De Groothandel heeft in 1949 dank zij de liberalisatie van diverse ar tikelen met verschillende landen iets ruimer armslag gekregen. Ook de na genoeg totale opheffing der prijsbeheer- sing heeft verschillende fabrikanten be wogen opnieuw de groothandel in te schakelen, teneinde hun markt te be houden. Het gebrek aan voldoende be drijfskapitaal belet de groothandel ech ter steeds voldoende sortering te hou den; daar dit toch één der fundamentele functies van de groothandel is, kan hier nog niet van een gezonde toestand wor den gesproken. De detailhandel vertoonde hetzelfde beeld als in 1948; de meer luxe groepen verliezen nog steeds terrein, terwijl ook bij de niet voor onmiddellijke behoefte nodig zijnde artikelen, de initiale markt terug loopt en de remplace markt niet volledig werkt. Ook voor het departement kon weer een gunstig verenigingsjaar worden af gesloten. Het ledental verminderde met 1 en nam met 2 toe, zodat aan het einde van het jaar inclusief 3 donateurs to taal 89 leden bij het departement wa ren aangesloten. Er werden drie luchbijeenkomsten, een bijeenkomst in Leeuwarden, een jaarvergadering en een excursie naar het Hoogovenbedrijf te IJmuiden gehou den. Het bestuur reikte vijf vererende getuigschriften en medailles uit, welke als steeds door de betrokkenen op hoge prijs werden gesteld. Op verzoek van het Gemeentebestuur van Sneek werd een rapport opgesteld, waarin de wen selijkheid van diepte en breedte bespro ken werd van de aansluiting Sneek Kanaal GroningenAmsterdam. Na een vergadering met de ondernemers, die hier nauw bij betrokken zijn, is dit rap port verzonden en door de diverse in stanties als juist aan ^ard, zodat het werk thans conform de wensen van het Departement wordt uitgevoerd. Benoemingen. De secretaris, die periodiek aftrad en volgens de wet van het Departement nog gedurende een tweede periode van vier jaar bestuurslid mag blijven, werd bij acclamatie herkozen. Tot leden van de kascommissie werden aangewezen de heren S. H. Fritsma en G. Tjallema, en tot plaatsverv. de heren J. W. H. Dor- maar en Anema, terwijl de secretaris en de heer Dormaar het Departement zul len vertegenwoordigen op de algemene vergadering die op 22 en 23 Juni in Groningen wordt gehouden. Voor de Ver. v. Vreemdelingen verkeer bood de heer A. H. Vis gelukwensen aan, terwijl hij de jubilaresse prees voor de wijze waarop zij het 50-jarig bestaan viert, daar het bestuur van V.V.V. het zeer op prijs stelt dat de Belgen naar Sneek komen. Spr. uitte de wens dat de wedstrijden het gewenste succes mogen brengen en zegde naast het reeds ver strekte ereteken voor de wedstrijd van Woensdag nog een medaille toe voor een volgende wedstrijd. Blijkens een advertentie in dit hoopt de Evangelisatie-commissie van de Geref. Kerk alhier met ingang van Donderdagavond a.s. weer openlucht samenkomsten te organiseren. Het ge sproken en gezongen woord wordt per geluidsinstallatie duidelijk verstaanbaar gemaakt. Excursie. Het bestuursvoorstel om op 31 Aug. per boot een excursie te maken naar Halbertsma’s fabrieken te Grouw vond algemene instemming. Met het bestuur der spoorwegen werd de moeilijkheid besproken, dat in Sneek geen loskraan meer is voor zware stuk ken, wat geleid heeft tot de toezegging dat de rijdende kraan van Leeuwarden eventueel gratis in Sneek wordt ge bracht. Verder werd nog vermeld wat de voor zitter reeds had medegedeeld over de woningen voor industrie-arbeiders en de uitbreiding van de telefoonverbinding tussen Sneek en Leeuwarden, terwijl tot slot ook nog gewezen werd op de be noeming van de voorzitter in het hoofd bestuur en de bespreking met de ar beidsinspectie over de moeilijkheid van overwerken en de daaruit voortvloeien de bezwaren. Nadat de voorzitter het laatste op verzoek van de heer Dormaar nader had toegelicht, werd het jaarverslag onder dankzegging aan de samensteller goed gekeurd. De rekening van de penningmeester vermeldde aan inkomsten, met inbegrip van het batig saldo over 1948, groot 430.51, een bedrag van 838.41. De uitgaven bedroegen 267.68, zodat het nieuwe saldo 570.73 bedroeg. Op voorstel van de kascommissie, die bij monde van de heer Th. Zijlstra ver slag uitbracht, werd ook deze rekening goedgekeurd en de penningmeester dé charge verleend. Met het troepentransportschip „Groo. te Beer”, vertrokken van Tandjong Priok 27 Mei en 19 Juni te Amsterdam verwacht, komen o.a. naar huis: van R. P.d.A. soldaat L. C. Bink, Hoofdstr. 16, Bozum; soldaat N. Faber, Sijbranda. buren 19; soldaat S. v. d. Ploeg, v. d. Heybuurt 3, Sneek; de gedetacheerde ziekenverpleegster van de medische staf M. Gonggrijp v. d. Sanden, Geeuwkade 22, IJlst. Met het troepentransportschip „Ge neral J. H. Mc Rae”, vertrokken van Tandjong Priok 31 Mei en te Rotterdam verwacht 25 Juni, keren o.a. terug: van de Kon. Landmacht 403 B.I. soldaat H. S. van Asma, Nieuwewal 36, Heeg; sol daat K. Wind, Osingahuizen Heeg 378; korporaal W. Abma, Oosthem 128; sol daat J. Adema, Nijland 7; soldaat J. Bakker, Gauw 38; soldaat F. Hallema, Gauwsterzijl 75; soldaat H. Atsma, Mid- straat 149, Woudsend; soldaat E. Boot- sma, Oosthem 62; soldaat A. Bron, Pop- pingawier 25; soldaat U. Dijkstra, Lijn- be.ansbuurt 17, Sneek; soldaat W. Martens, Oosterdijk 29, Sneek; soldaat F. de Vries, Jutrijp 23; korporaal A. v. d. Heide, Heeg 177; soldaat W. Hoek stra, Brekswal 21, Oudega; soldaat S. Huisman oe Jong, W. de Zwijgerstraat 31, Sneek; siudaat T. Kramer, Schat ting 315, Heeg; soldaat S. Leenstra, Guastmeei 49’ soldaat Tj. Wiersma, Folsgare 43; soldaat S. Westra, Rien 65; soldaat D. K. Bakker, Gauw 73; s.m.a. H. Batstra, Badhuisgracht 16, Sneek; soldaat D. M. v. d. Weide, Lut- kewierum 18. Van Staf Cie 412 B.I.: soldaat P. ten Hoeve, Tirns 38; van 41 Zeltst. Verk. Esk.: huzaar J, A. Huisman, Hom- merts 67. GEVONDEN VOORWERPEN WYMBRITSERADEEL 1 zilverbon, terug te bekomen bij Postcommdt. Rijkspolitie, Woudsend; 1 badpak met badhanddoek, gevonden op de Groenedijk, terug te bekomen bij J. de BoerDeinum, Overweg no. 1 te Sneek; 1 drie strengs armbandje, ge vonden op de Rijksweg 43 onder Fols gare, terug te bekomen bij R. Schraa, Boornzwaag (post Uitwellingerga), Vanwege de Bond voor Veilig Verkeer zijn alhier Zaterdagmorgen voor leerlin gen van de hoogste klas van een der scholen, die de vorige week verhinderd was, nog examens gehouden, ook die leerlingen, die toen wegens ziekte ver hinderd waren, hebben hieraan deelge nomen. In totaal 20 leerlingen, waarvan 9 werden afgewezen. De route van dit kleine, maar moeilijke traject, dat tal van interessante verkeerspuzzles be vatte, ging van Martiniplein langs Oud Kerkhof, Galigastraat, Leeuwenburg, Eierbrug, Ged. Pol, Vismarktplein, Leeuwarder Pijpsteeg, Kruizebroeder- straat, Kleine Kerkstraat, Marktstraat, Grote Kerkstraat, Oud Kerkhof naar Martiniplein. Velen sneuvelden door met een „slap handje” de richting aan te geven. digt. Het regionale werk van de vereni ging en de goede verstandhouding met ue verschillende verenigingen in de om trek bewijzen dat het bestuur zijn taak begrijpt en hij hoopte ten zeerste dat het op deze wijze zal doorgaan, want dan is de kaatssport in onze stad veilig gesteld. Verder voerden nog vertegenwoordi gers van de kaatsverenigingen Ooster- nttens, Bolsward, Deersum en Leeuwar den het woord, van wie de twee eerst- genoemden wezen op de banden van vriendschap, welke door de onderlinge kaatscompetitie tussen de verenigingen Oosterlittens, Bolsward, Weidum, Baard en Sneek zijn gevlochten, terwijl de heer D. v, d. Werf het bestuur nog compli menteerde namens de voetbalver. Black Boys en de Ijsvereniging „De Friese Jeugd”. Voorts vermelden we nog dat bloem stukken waren aangeboden door de Kaatsvei. „Onder Ons” te Oosterlittens, „Bolsward”, „Nije Kriich” te Weidum, „Baard”, „Deersum” en de L.K.C. „Leeu warden”, de voetbalver. Sneek, L.S.C., Black Boys, Oranje Nassau en Wit Zwart, Kon. Zeilver. „Sneek”, Lawnten- nisclub „Shot”, Wielerver. „Sneek”, het oud-bestuurslid A. J. Reitsma te Dord recht, directie Amicitia en de Ver. van Sneker Zakenleiden, dat enkele leden hun vereniging met een gift verrasten, het Sneeker Nieuwsblad tien kaatsbal len en het Nieuwsblad van Friesland een gedenkpenning schonken en dat de Krite Snits een gelukstelegram zond. De heer Visser, die de sprekers tel kens vlot van repliek had gediend, dank te tenslotte allen nog eens hartelijk voor de vriendelijke woorden, terwijl hij in dit dankwoord zijn medebestuursleden betrok voor de wijze, waarop zij hem in zijn streven, om de wedstrijden van de Zondag verwijderd te houden, steunen. Een bijzonder woord van dank richtte hij ook nog aan het adres van de Ge meente, die altijd de meest mogelijke medewerking verleent en aan het adres van secretaris W. Oppenhuis, voor het vele werk dat deze voor de vereniging verricht. Een prettig moment voor de jubilaresse. De heer R. D. de Jong feliciteert voor zitter Visser namens de K.N.K.B. met het gouden jubileum.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1