Opening Windvaan Snitser Jubeljier zet in De Sneker jeugd viste êiMiiad! ft Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST SNEEK 1 DINSDAG 11 JULI 1950 L. KIEZEBRINK KRITE SNITS 1 850 - 1 9 50 Andere Tentoonstellingen KLEINZAND 7 - Telef. 2872 -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ook de Ambachtsschool hielp 5e JAARGANG No 55 f De Commissaris: Als de waterweg functionneert, dan vaart Sneek wel De Burgemeester: Vol vertrouwen de toekomst tegemoet MB ijlfte Redacteur: Aubade De uitslag is als volgt mefr. S. v. d. MeerSchaper, mefr. H. Priesterv. d. Zijl. gekomen van de wijze waarop is samen gewerkt om het beoogde doel te berei- Grootste vis le prjjs Jan de Vries (blei 27.5 cm.); 2e pr. Gerben Mulder (id. 21 cm.); 3e pr. G. de Wolf (id. 20.6 Rondgang Leeuwarder Post- harmonie. Advertentieprijs 1 5 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per halt jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt: DINSDAGS er» VRIJDAGS. Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor.- GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres SNEEKER NIEUWSBLAD cm); 4e pr. Chris Pasma (id. 20.5 cm.); 5e pr. Douwe Remery (id. 19.6 cm.); 6e pr. Homme Bosma (id. 19.6 cm.) De prij zen bestonden uitle prijs lauwertak, aangeboden door fa. Sustring; 2e prijs, verg. zilv. med., aangeboden door fa. Repko; 3e, 4e, 5e en 6e prijs medailles, aangeboden door K. v. Gorkum, Sport- café De Kroon. Als extraprijs voor het grootst aantal vissen was door de fa. Wanda van Leeuwarden beschikbaar ge steld een complete visuitrusting, wat zowel voor de deelnemers als voor het bestuur van de visclub ,,De Vriendschap” een grote verrassing betekende. De prijs werd gewonnen door Japie Hibma met 11 stuks. Japie was er natuurlijk danig mee in zijn nopjes. Intussen maakte de Leeuwarder Post- harmonie een mars met-^jnuziek door de stad, terwijl ze in het middaguur een concert op de middenbrug van ’t Groot- Rondgang langs de stands. De Voorzitter van het tentoonstel- lingscomité, de heer P. P o s t m a, no digde de aanwezigen daarna uit tot een rondgang langs de stands in het tentoon stellingsgebouw. We komen op al het tentoongestelde terug in ons extra num mer van Woensdag a.s. Vermelden wij thans alleen dat de Commissaris der Koningin, de burgemeester en de heer Buisman de eersten waren die spijkers sloegen in een in de stand „Voor het Zwakke Kind” geëxposeerd embleem, dat door de leraar aan de Ambachts school de heer Manak getekend werd naar een ontwerp van de heer Mebius. We maken tevens van de gelegenheid gebiuik een fout te herstellen; in ons vo rig nr. was vermeld een stand van de chemische wasserij Ozon; dat chemisch hoort er natuurlijk niet bij, het is enkel wasserij. poorten ende andere sterckheden te blij ven ende die stadt in hoeren geschut ofte geweer nyet te verminderen want sie zwaer(der) is te holden dan andere eenige Steeden in Vrieslant”. Maar als tweede punt, waarvoor de handhaving van positie als stad alleen maar voorwaarde is: „begeert Sneeck, zo luidt het letterlijk in 1523, „hoe zij mogen varen passeren in Hol- landt, Zeelandt, Brabant, Sticht, mlt alsulcken toll die Hollandtsche Steden passeren”. De strijd om de handelsweg, de stryd om de waterwegen vormt een groot deel van Sneeks his torie. Als men in de oude kronieken leest, dat in 1464 Bokke Ages Harinxma met dé Snekers en andere Schieringers optrekt naar Sloten en daar de Vetko- pers verslaat; dat in 1480 de Leeuwar ders een boterwaag in Sloten hebben op gericht; dat Wybe Jarichs op Mesken- wier bij Akkrum eerst in 1482 en later op een stins bij Poppingawier gaat zit ten om zijn vijanden de Vetkopers af breuk te doen, dan moet men daar de waterkaart van Friesland naast leggen, om de oorlogsbedoelingen af te lezen. Het moet dan ook niet verwonderen, dat de kampioen van een vrij Friesland, zich in Sneek op het Grootzand metter woon vestigde. „Ick Groote Pier, Coninc van Vrieslant, Hertog van Sneek, Graaf van Sloten, Vrijheer van Hindelopen, Capitein-Generaal van de Zuiderzee”. Hij vatte hiermede samen de wensdroom van de stad Sneek: zeggenschap te heb ben over de wateren, de vlotste verbin dingen te bezitten voor de aanvoer van het Haarlemmer en Delfts bier, de bron van rijke inkomsten en de export te kunnen verzorgen van de rode boter en de griene tsiis. Wat Greate Pier een maal met zijn formidabel zwaard, thans hier aanwezig, moest bevechten is thans opnieuw door de verbinding met het nieuwe kanaal Sneek ten deel gevallen. Spr. wenst het organisatie-comité en de standhouders spr. behoort ook tot de laatste groep want er is een stand van de Provinciale Demobilisatie Raad, waarvoor hij aller aandacht vraagt succes met deze onderneming. Moge deze tentoonstelling van héinde en verre veel bezoek trekken. Toen Sneek in 1456 in een eerste po gen zich geheel en al als stad te kun nen gedragen, zich op haar taak bezon en haar Raadslieden hun plichten op het hart bond, culmineerde dit in de con clusie met een eed besloten: „dat Ge zult toezien en Uw best doen ten aan zien van poorten en palen, bruggen, straten en haven, wegen en veren”. Als de waterweg, de aorta van Sneeks hart maar functionneert, dan vaart het wel. Dan gedijt alles in Sneek. Zich tot alle Snekers richtend uit spr. de wens dat wat hier met veel enthousiasme in goe de burgerzin en samenwerking is tot stand gekomen moge slagen, met welke wens spr. de tentoonstelling voor ge opend verklaarde, Al de opgehoopte spanning, welke de voorbereiding van zo’n feestweek ver gezelt, de zenuwslopende eindspurt naar de voltooiing, vond hedenochtend 8 uur een blijde ontlading in dat carilloncon cert van stadsbeiaardier Flucie yan Bergen. Gedragen en vrolijke beiaard- klanken, meermalen versterkt met trompet- en bazuingeschal stortten zich over de stad uit, de bevolking opwek kend tot feestelijke stemming. Een blij begin dat zijn voortzetting vond in de Leraren en leerlingen van de Am bachtsschool hebben krachtig meege holpen bij de inrichting van de Wind vaan. Leraren en leerlingen van de afd. timmeren trokken het Gebouw van Phi lips Wondertuin op en de electrische installatie daarvan werd verzorgd door leraren en leerlingen van de aifd. electro-techniek. Ook bij de inrichting van de stand van Dierenbescherming verleende de Ambachtsschool medewer king. Op 30 Maert 1913 spile Krite Snits mei folie sukses „It Spylmansbern”, lyts sjongspul yn ien ütkomste fan L. A. Dokkurn to Snits. Forskate spilers fan dit stik binne noch yn wêzen en it sil harren grif deugd dwaen, dizze rnoaije foto noch ris under eagen to krijen. De froulju fan nou sille wol niget hawwe, oan de klaeijinge fan doe, foaral hwat de hoedden oangiet. Fan lofts nei rjuchts: le rige boppe: Juff. I. Feen- stra, J. Giliams, B. Radsma, Joh. v. d. Veer, mefr. G. GroenlandPiersma, J. Larooij; 2e rige: S. Feenstra, L. Dokkurn, P. Sipma, E. Haites, Juff. G. Elzinga, Th. Giliams; 3e rige: Juff. G. Wlelinga, juff. J. Piersma, Juff. T. Bekker, juff. M. Hulst, juff. B. Siebrands, de hear J. Spoelstra, Dér neffens noch in foto fan de léste tiid üt „Sate de Kat” fan Y. Schuitmaker. Fan lofts nei rjochts: frou Hofstra, J. Hofmeester, juff. T. Tamminga, Hoitsma, J. Muur ling, D. Muurling en frou Muur- liijgHofmeester, We herinneren er aan dat in het Fries Scheepvaart Museum aan het Kleinzand ook een tentoonstelling wordt gehouden, nl. van „Oud Sneek”. De verzamelingen op dit gebied van het museum zelf zijn aangevuld voor deze gelegenheid met de’ zo belangrijke zilverschatten uit het stadhuis, alsmede met bepaalde stukken uit het Fries Museum en uit particulier bezit. Deze tentoonstelling is geopend van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur. Entrée ƒ0.35. In de Openbare Leeszaal aan de Marktstraat exposeert de economische Voorlichtingsdienst te ’s-Gravenhage be langrijke gegevens voor het zakenleven. Open van 10 tot 12 en 14 tot 21 uur (Za terdag tot 19 uur). Vrij entrée. Opening Windvaan. Te half elf verzamelden zich de geno digden in het feestgebouw der tentoon stelling voor de officiële opening. Met de Commissaris der Koningin en het vol tallige Comité van it Snitser Jubeljier waren o.a. aanwezig B. en W. van Sneek en Wymbritseradeel, de Voorzitter van de Kamer van Koophandel de heer Buis man, en het volledige bestuur van de jubilerende Krite Snits. Burgemeester Rasterhoff, voorzitter van het comité, sprak alsnu de volgende rede uit Ik moge deze bijeenkomst aan het be gin van de feestweek ter gelegenheid van het Snitser Jubeljier, openen met U allen een hartelijk woord van welkom toe te roepen. Het verheugt het comité, dat zich met de organisatie van het feest en van de tentoonstelling heeft be last, dat Gij hier allen aanwezig zijt. In het bijzonder wil ik U mijnheer de Commissaris derKoningin een zeer hartelijk woord van welkom toeroepen. Het is met enige schroom geweest dat wij U hebben gevraagd deze tentoon stelling te openen. Deze schroom vond haar oorzaak in de wetenschap dat Uw drukke werkkring U geheel in beslag neemt, in het bijzonder des Maandags, als het college van de Gedeputeerde Sta ten der provincie zich de gehele dag aan de belangen van onze provincie wijdt. De overtuiging dat het wel en wee van Friesland U zeer na aan’ het hart ligt en dat Gij geen moeite te groot acht om de belangen van het mede aan Uw zorgen toevertrouwde gewest en zijn onderdelen 'te behartigen, heeft ons ten slotte toch de vrijheid gegeven U te verzoeken „De Windvaan” te openen. Weest U ervan overtuigd, mijnheer de Commissaris, dat wij Uw aanwezig heid hier op zeer hoge prijs stellen. Sneek en haar omgeving behoren niet tot de gebieden in onze provincie, wel ke op dit ogenblik de grootste proble men opleveren en de meeste zorgen baren aan het provinciaal bestuur. De Zuidwesthoek verkeert in een vrij sta biele toestand; er heerst een zekere wel vaart; het werklozenprobleem geeft nog geen bijzondere moeilijkheden, een be volkingsoverschot is er niet. Dat er bij het provinciaal bestuur on danks de aandacht welke andere gebie den opeisen, voor de Zuidwesthoek die toch ook zijn verlangens en wensen heeft belangstelling bestaat o.m. blij kende uit de voortvarendheid waarmee het probleem van de aansluiting van Sneek aan het grootscheepsvaarwater is opgelost geeft ons reden tot dank baarheid en vertrouwen in de verdere provinciale medewerking in de toe komst. Ik moge nu een enkel woord tot de Snekers richten, die thans het historic sche feit herdenken dat hun stad onge veer 425 jaar geleden opnieuw stads rechten verkreeg en aan hun vreugde over de voorspoedige ontwikkeling, wel ke Sneek in de loop der eeuwen heeft doorgemaakt, uiting willen geven door het organiseren van een feestweek. Van nabij heb ik als voorzitter van het co mité de ontwikkeling der plannen gro- van ruim 1100 leerlingen van alle lagere scholen, onder leidig van de heer J. H. Doodkorte, voor het stadhuis, welke zanghulde op het bordes door Burge meester en Wethouders en de leden van het Hoofdcomité, en buiten het stadhuis door een grote schare belangstellenden werd aangehoord. Deze massale kinder zang maakte veel indruk en vormde weer een mooie inleiding tot de aanbieding van de Friese vlag aan het Gemeentebestuur door de jubi lerende Krite Snits. It wie in great momint, doe't om tsien üre de stoet fanüt Amicitia nei it Stedshüs stapte. Foarop de kommisje fan üntfangst, dêrefter trije famkes yn Frysk kostuum, mei op de earms de greate flagge, dan it Kritebistjür en dêr efter it koar „Marsang”. De bern songen it Folksliet, de protte minsken stiene stil en sa stapte de stoet it bordes op. De fammen lieten de flag ge by it bordes delhingje en doe song it koar it Flaggeliet. In üntroerend toa- niel. Yn ’e hal kaem doe it selskip byinoar en de hear v. d. Werf spriek dizze wurden: Men kin it fan tinken wol hawwe dat de wike dy’t nou for üs leit faeken en folie by üs bistjür yn bisprek west hat. Mar nou hjoed is it dan safier en sille wy oan it foarste diel fan üs wurklist ütfiering jaen. op ünderskate fan üs gearkomsten kaem yn bisprek, hwat sille of kinne wy üs leden oanbiede as in oantinken ta it 100-jierrich bistean fan üs Krite. As dat hwat wurde soe fan artistieke en bliuwende wearde dan kaem dat sa heech, dat koe de brune net loeke en in swarten hiene wy net. Doe kaem ien fan üs meiblstjürders de achte hear Hazelhoff, op ’t aljemint mei it foarstel as wy üs leden dan neat oanbiede kinne, dan sille üs leden in Fryske flagge skinke oan it Gemeente- bistjür fan Snits en nou steane wy hjir foar jo, mhr. de Boargemaster om oan syn ütstel to foldwaen. Wy dogge dat jeme en wy hawwe mient jo dy flagge net sa kaldwei stjüre to moatten yn in pakje, mar wy hawwe him hjir hinne- bringe litten troch Jong Fryslan yn ’e klaeijing sa as dy alear hjir brükme wie en men hoecht net oer folie fanta sie to biskikken om fêst to stellen dat dizze klean it yn dizze romte mar tige goed dogge. Koartlyn mhr. de boargemaster, wie- në wy hjir ek by jo op bisite en ik wol net neilitte jo noch to sizzen, dat det- jinge hwat jo doe foar üs dien .hawwe en de wurden doe sprutsen, dat alles hat üs tige oanstien. Dizze wike is ek foar jo en foar de stêd dêr’t jou it biwald oer hawwe in wichtige wike, ommers Snits bitinkt it feit dat hja 425 jier forlyn keapstêd waerd. En as wy it dan oer keapstêd hawwe dan tinke wy oan hannel en for- tier en oan it symboal derfan Mercurius en dêr’t Mercurius syn scepter goed swaeit der is it gjin deade boel. Mhr. de Boargemaster, wy bringe hjir in lok- winsk oer fan üs Krite en dat hald yn, dat üs goede stêd ünder jou lieding, in goede takomst hawwe mei. En nou mhr. de Boargemaster, wol ik eindigje, mei it sa wêze dat üs Fryske flagge noch lange jierren op heechtiids- dagen tsjinst dwaen mei as in bliuwend oantinken oan dizze foar üs Krite sa wichtige dei en tagelyk in biwiis fan tendeels medegemaakt en ik geef U.de freonskip tusken officium en üs Krite. verzekering dat ik onder de indruk ben Mhr. de Boargemaster folie lok mei da flagge. ken. Al het werk dat belangeloos ver richt moest worden door de betrokke nen, werd gedragen door liefde voor de stad hunner inwoning. Ik acht het een zeer vreugdevol verschijnsel dat wij bij de herdenking hier een samenwerking en een gemeenschapsgevoel mogen con stateren die elders vaak vooral in gro tere centra tevergeefs moeten worden gezocht. Zolang deze liefde voor en de gebondenheid aan de eigen plaatselijke gemeenschap gepaard gaat aan de voortvarendheid, de ondernemingslust en de arbeidzaamheid van de Sneker zakenlieden, durven wij vol vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Bij de opening van de tentoonstelling, welke naar wij hopen een succes zal worden, past een woord van hartelijke dank aan allen, die aan de totstandko ming hebben medegewerkt en in het bijzonder aan de tentoonstellingscom missie. Zonder de anderen ook maar enigszins tekort te willen doen wil ik hier met name noemen de heer Zand- stra, de volijverige penningmeester van ons comité, die tijd noch moeite ge spaard heeft om een resultaat te berei ken dat de toets der critiek in alle op zichten kan doorstaan. Uiteindelijk hébt Gij Standhouders, de openstelling van „De Windvaan” mo gelijk gemaakt. Uw deelneming en Uw vertrouwen in de opzet der tentoonstel ling stellen wij uiteraard op hoge prijs. Het spijt ons dat wij ten slotte wegens gebrek aan ruimte een aantal gegadig den voor expositieruimte hebben moeten afwijzen. Ik zou U bij deze opening wil len toewensen dat „De Windvaan” U volledig moge brengen datgene wat Gij er van verwacht en zij een goede her innering aan het Snitser Jubeljier bij U mag achterlaten. Tot slot zou ik nog gaarne een enkel woord willen zeggen als vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, dat hier uiting wil geven aan zijn gevoelens van erkentelijkheid jegens het herdenkings- comité, voor al hetgeen is tot stand ge komen en voor de prettige en vrucht bare wijze van samenwerking. Moge het werk dat met zoveel enthousiasme is ter hand genomen rijke vruchten dra gen tot heil van onze goede stad Sneek. De tentoonstelling heeft de naam „De Windvaan” gekregen. Een windvaan is een eeuwenoud hulpmiddel om zich over de windrichting te oriënteren, een oriën tatie die in vele gevallen onmisbaar of van het grootste belang is. Ik zou in de gekozen naam het symbool willen zien van de Sneker bevolking, van de zaken lieden en van het stadsbestuur om in de toekomst het roer zo te hanteren dat van de wind het meeste profijt kan wor den getrokken bij de verdere ontwikke ling van Sneek. Mag ik thans U, mijnheer de Com missaris der Koningin, de gelegenheid geven om de tentoonstelling te openen. Rede Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin m r. H. P. Linthorst Hom an zeide in de aanhef zijner rede dat Sneek uit het feit dat de gebruikelijke Maandagsvergade- ring van Ged. St. werd uitgesteld om spr. gelegenheid te geven hier te zijn de overtuiging moge putten dat het pro vinciaal bestuur grote belangstelling heeft voor de tweede Friese stad. Spr. wenst Sneek geluk met de velerlei ju bilea welke hier thans worden herdacht, en die een goed mengsel vormen van alle aspecten van de stad als centrum van zakenleven, onderwijs, landbouw, cultuur en watersport. Spr. heeft trou wens nog een jubileum ontdekt dat Sneek kan gedenken, want het is juist 20 jaar geleden dat de veemarkt werd verplaatst; die verplaatsing was ook zeker zeer belangrijk voor Sneek als cen trum van een landbouw-omgeving. Sneek toont bescheidenheid als het bij haar herdenking slechts tot 1525 terug gaat, immers spr. vond ergens dat het al in 1294 tot stad werd verheven. Toch acht spr. het een uitstekende gedachte van het Comité, dat de thans aanvan gende feesten van het Sneker Jubeljier had te organiserep, dat het zijn uit gangspunt in 1525 heeft genomen. Wel heeft ieder, die ook maar enigszins be kend is met de geschiedenis van Sneek enige moeite om juist aan dit jaartal 1525 iets bijzonders te ontdekken. Im mers, geen charter van betekenis kwam dat jaar ter stads-secretarie binnen. Toch blijft het jaar goed gekozen. Te recht stelt men zich voor, dat na een periode van barre oorlogen van ruim geschat tussen 1450 tot 1523 er enige tijd nodig was vóór Sneek kon gaan pro fiteren van de gunstige voorwaarden. Wat bereikte Sneek in 1525? De rust om onder de nieuwe Bourgondische Landheer, in 1523 erkend, te gaan pro fiteren van haar ligging aan gunstig vaarwater, want Sneeck legt in een waterlandt”, heet het in het Sneker verzoekschrift van 1523 aan de Keizer lijke Regering. Daarom verbindt 1525 en 1950 aan Sneek een zelfde gedachte: Sneek aan groot scheëps vaarwater! Ve len zijn geneigd de strijd tussen Schie ringers en Vetkopers alleen maar te zien als vechtpartijen zonder diepere achtergrond. In werkelijkheid is de in zet van de eeuw durende strijd die zich om Sneek concentreert in belang rijke mate de strijd om open vaarwater. Sneek eist in 1523 twee dingen: Aller eerst erkenning van haar positie als stad, die een moeilijk te verdedigen ves ting is: „Begeert Sneeck als een prin- cipael Stadt mede voor Vrieslandt, in Het eerste initiatief van de Hengelaarsvereni ging „De Vriendschap” om een viswedstrijd voor de Sneker jeugd uit te schrijven is met een grote deelneming beloond. Ruim twee honderd jongens en meisjes waren van de partij en het was een kostelijk gezicht de jeugd met ingespannen aandacht naar de dob ber te zien turen. Het wedstrijdterrein was het water tussen de beide electrische brug gen aan de Koopmans- gracht en de Bothnia- kade. De commissie had geen gemakkelijke taak om de zaak te regelen, want verschillende ma len moest men er aan te pas komen als Jan tje, Pietje, Klaasje, Thijs, Chris of wie ook een visje uit ’t „zoete” nat ophaalde. Er was flinke belangstelling voor het sportieve ge beuren en de organisa toren kunnen dan ook met groot genoegen te rug zien op deze zeer geslaagde middag. Aangemoedigd door het grote succes heeft men het plan opgevat om Zater dag 22 Juli nog eens een viswedstrijd te organiseren, maar dan in de Koevorder- vaart. Aan circa honderd kinderen zal dan een gratis boottocht worden aange boden. Het vertrek is bepaald op twee uur ’s middags vanaf de Jousterkade en de leeftijd is gesteld van veertien tot en met zestien jaar. Voor het beschikbaar stellen van prijzen wordt weer een be roep gedaan op de liefhebbers van de hengelsport en de aangifte kan geschie den bij G. v. d. Werf, Oosterdijk; Brou wers Bazar, idem en het sportcafé „De Kroon”. Bij voldoende deelneming ligt het in de bedoeling na afloop van deze viswedstrijd een jeugdafd. van de Hen gelaarsver. „De Vriendschap” op te rich ten. De hear Boargemaster tanke dêrop mei in woloerwogen rede hweryn hy oanhelle hoedat Snits bliid wêze koe mei it kulturele libben en binammen it Fryske. „Wij zijn er trots op, aldus de Burge meester, dat u deze vlag aan ons wilt toevertrouwen en wij geven u de ver zekering dat op officiële dagen deze vlag van het stadhuis zal wapperen”. Mei in hertlike handdruk tanke de Boargemaster de foarsitter, en doe waerd tige gastfrij kofje en koeke oan- bean. En doe kaem ek noch de hear Commissaris fan de Keninginne en ien mei oar wie in weardige ynset fan de jubelwike. It Comité fan de Tentoanstelling noege doe it Kritebistjür üt om mei to gean nei de Windvaan, om tsjüge to wêzen fan de offisjele iepening. Hoe dat hiel Nederlan meilibbe bliek wol üt de folie fotografen, film- en radiolju. Is er tot de laatste minuten hard ge werkt aan de tentoonstelling De Wind vaan om op tijd gereed te komen, niet minder is dat het geval geweest met de versieringen en verlichting in de stad zelf, al kon er dan ook Zaterdagavond hier en daar proefgedraaid worden en wekte die proef de- schitterendste ver wachtingen voor de feestweek. Buurt verenigingen en zakenlieden persoonlijk hebben hun uiterste best gedaan om Sneek zowel overdag als ’s avonds op zijn fijnst uit te dossen. De binnenstad zal vanavond een zee van licht zijn en ook buiten het centrum liet men zich niet onbetuigd. Laat men nu maar eens van elders komen om zich er van te overtuigen wat eendracht en samenwerking in Sneek vermochten. 'X,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1