De Productiekeuring Het Muziekconcours Demonstratie der vier Sneker Gymnastiekverenigingen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST iili Schitterend muziekfestijn Prachtcollectie vee en grote belangstelling I Windvaan heeft de wind mee 5e JAARGANG No 57 VRIJDAG 14 JULI 1950 L KIEZEBRINK Benoemd Korea 4 6 KLEINZAND 7 - Telef. 2872 -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Avond-Concert van „Apollo” Grote deelname Concours-hippique Foekje Dillema moet rusten 2497 gesneuvelden in Indonesië Van zakkenrollerij verdacht Vertrouwen in Pleven Redacteur: p wier. II. Melkgevende HEEG. Benoemd tot huisbewaarder- concierge bij het nieuwe Groene Kruis gebouw de heer Th. Rudolphi. De Franse regering heeft gisteravond in de Nationale Vergadering met 335 tegen 226 stemmen een motie van ver trouwen gekregen. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 2.50 per haft jaar. Franco per post t 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van’firma E. J. Drijfhout, Sneek. Redactie-adres SNEEKER NIEUWSBLAD der vlaggen van de deelnemende vereni gingen, traden eerst de Advendo-meisjes op, waarna de dames van Vlug ep Lenig een dansje ten beste geaven. De heren- groepen van T.G.P. en S.G.V. traden ge combineerd op, waarna de T.G.P.-dames volgden met een knotsoefening, en toen kwamen de meisjes vai V. en L. en de dames en adsp.-dames van Advendo aan de beurt. Een gecombineerde oefe ning van de T.G.P.- en S.G.V.-dames vormde het slot van deze mooie uitvoe ring waarbij alle verenigingen weer haar beste beentje hebben voorgezet. Burgemeester Rasterhoff sprak een slotwoord en bracht dank aan de vier verenigingen die hebben medegewerkt in 't kader van deze feestweek. Ook hier is de eenheid van onze gemeenschap weer duidelijk naar voren gekomen. Spr. hoopte namens ’t gemeentebestuur, dat de band tussen de vier verenigingen die direct na de oorlog tot stand kwam, sterk en hecht mocht blijven, en men steeds op de medewerking van de gym nastiekclubs hier zal mogen bleven reke nen. Rubriek IIIB. Melkgevende koeien, min. productie 250 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Astrid, fokk.-eig. M. W. Algera, Jorwerd; 1B Liesbet XXVIII, fokk.-eig. H. A. de Vries, Bozum; IC Iet je XXXIX, fokk.- eig. Nanne v. d. Burg, Jelsum; 1D Ma ria IV, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Schar- negoutum; IE Willy IX, fokk.-eig. de zelfde; 2. Rooske LVI, fokk.-eig. E. Jel- lema, Hijdaard; Gatske XII, fokk.-eig. S. U. Lemstra en Zn., Scharnegoutum; 3. Aafke CLXXXVII, fokk. A. Boomsma Azn., Berlikum, eig. S. U'. Lemstra en Zn., vn.; Anna VIII, fokk-eig. P. J. v. d. Velde, Abbega. Lichte grond. 1 Ma rie’s Ademt XII, fokk.-eig O. B. v. d. Burg, Tietjerk; 2. Jantje V, fokk.-eig. G. B. v. Dijk, Hindelopen; 3 Sneeker A, Bedrijfscollecties. Rubriek IV A. Bedrijven van 40 en meer melkgevende dieren, tien melk gevende (vrije samenstelling). Lichte grond: 1. Collectie van O. B. v. d. Burg, Tietjerk; 3. collectie van R. Sieperda, Offingawier. Rubriek IX B Bedrijven van 32 t.e.m, 39 melkgevende dieren, acht melkgeven de (vrije samenstelling). Zware grond, IA Collectie van M. W. Algera, Jor werd; 1B collectie van H. J. Bootsma, Scharnegoutum; IC collectie van H. A, de Vries, Bozum; Lichte grond: 1. Col lectie van D. B. Okma, Woudsend; 2, collectie van B. A. Lycklama a Nije- holt, Oudega (W.). Rubriek IX C. Bedrijven van 24 t.e, m. 31 melkgevende dieren, zes melk gevende (vrije samenstelling). Zware grond. IA Collectie van Wed. Y. P. v, d. Valk, Oosterend; 1B Collectie van Nanne v. d. Burg, Jelsum; 1 Collectie van S. Kingma, Boksum; collectie van H. S. Wiarda, Nijland; 2. Collectie van S. S. Kooistra, Folsgare; Lichte grond: IA Collectie van S. Tj. Westendorp, Workum; 2 Collectie van J. B, Okma, Dijken; 3. Collectie van F. Hos per, Westermeer bij Joure. Rubriek IX D. Bedrijven van 16 t.e. m. 23 melkgevende dieren, vijf melk gevende (vrije samenstelling). Zware grond: 1. Collectie van H. T. Hettinga, Arum; 2. Collectie van J. Tj. Bouma, Scharnegoutum; 3. Collectie van A. E, v. d. Meer, Pietersbierum. Rubriek IX E. Bedrijven van minder dan 16 melkgevende dieren, vier melk gevende (vrije samenstelling). Zware grond: IA Collectie van W. Anema Lzn., Oudebildtzijl; 1B. Collectie van S. U. Lemstra en Zn., Scharnegoutum} Lichte grond: 1. Collectie van P. Y. Sij- brandij, Westhem. Alle winnaars in de rubriek Bedrijfs collecties zijn fokker-eigenaar. Rubriek X. Vrouwelijke afstamme lingen van stieren. Minstens 8 stuks ge boren vóór 1 Oct. 1949, waarvan min stens de helft melkgevend. 1 (met lof van de jury) H. T. Hettinga, Arum (fokk.-eig.). Een unieke, bijzonder fraaie verzame ling van het beste productievee dat Friesland bezit, was Donderdag bijeen gebracht op de Nieuwe Veemarkt, waar die dag de grote Productiekeuring werd gehouden onder het motto „Productie Sierlijkheid Kracht”. De belang stelling was groot, ook internationaal, daar zich onder de bezoekers ook een groep Engelsen en een groep Fransen bevonden. Door de uitnemende kwali teit van alle inzendingen, die aan zeer hoge productie-eisen moesten voldoen, was de concurrentie uiterst scherp, zo dat de jury een moeilijke taak had, die ze echter op loffelijke wijze volbracht. De Commissie, die deze keuring organi seerde, komt ook een woord van lof toe voor alles wat zij deed om deze keuring tot zo’n eclatant succes te maken, waar bij ook niet onvermeld dient te blijven de grote en spontane medewerking die zij hierbij van fokkers, zuivelfabrieken, diverse corporaties en andere belang hebbenden bij een kwalitatief zo hoog mogelijk opgevoerde veestapel, wat o.a. tot uitdrukking kwam in het grote aan tal medailles 70) en de twee zilve ren bekers, bestemd voor kampioens- prijzen, die beschikbaar werden gesteld. De jury kende de volgende bekroningen toe: Het concours van de Friese Bond van Harmonie- en Fanfare-corpsen werd be sloten met een concert. Daartoe was het befaamde Harmonie-orkest Apollo (diri gent de heer Leo Koning) uit Hoorn (N.H.) uitgenodigd. Dit dilettanten-orkest, tellende 65 man, was na de muzikale rondgang zo attent ons eerst het Frysk Folksliet te laten horen, waarna het programma, be staande uit 11 no’s vlot werd afgewerkt. We genoten van een pittige weergave van Engelandvaarders, een mars van W. Schild, gevolgd door de ouverture Mor ning, noon and night in Vienna, van Fr. v. Suppé. In laatstgenoemd no. vielen in technisch opzicht wel enige vlekjes te constateren, doch er was ook veel te roemen, evenals in de Sinfonia van Joh. Chr. Bach. Dit mooie werk, bestaande uit drie delen Allegro, Andante en Presto, zó keurig en f jjn te horen uitvoe ren door een Harmonie-ensemble was werkelijk een verrassing. De solo voor hobo werd op loffelijke wijze naar voren gebracht. De ouverture Les joyeuses commères de Windsor van Nicolai werd daarna eveneens prachtig ge speeld en met de mars Washington Grays van Grafulla werd het eerste ge deelte besloten. Na de pauze hoorden we de mars Sambre et Meuse, in samenwer king met tamboers en klaroenblazers en aan het slot de Colonel Bogey on parade, een marsfantasie van Alford. Hier tus senin het Andante in G gearrangeerd door Gosling Mol, het symphonisch ge dicht Finlandia van Sibelius en de ouver ture Oberon van K. M. von Weber, alles even fijn en muzikaal. We hebben veel bewondering voor de grote prestaties v. Apollo en zijn dirigent en hopen hen hier nog eens weer te zien en te horen. Over en weer werden nog woorden van lof en dank gesproken door de heren van Gor- kum namens het Sted. Muziekkorps Sneek en Pereboom namens Apollo. Het concourscomité heeft de organisatie van de dag voortreffelijk verzorgd. Voor het Zaterdag te houden groots concours-hippique en springconcours hebben de beste stallen van Nederland ingeschreven. Wat het Fries ras betreft hiervan komt het puikje in de ring. Voor Hackney’s en tuigpaarden schre ven o.a. in de stallen R. K. Velstra, Marssum; Caspers, Groningen; Hemmes, Groningen; Mellema, Finsterwolde; Rijk, Nijmegen; J. van Heek, Enschedé; mevr. Stakenburg, Amsterdam, e.a. Onder de deelnemers aan het spring concours komen namen voor o.a. van Ritm. W. F. K. Bisschoff van Heems- kerck, Den Haag, de heren J. en D. H. Pasman, Aerdenhout en Wassenaar en anderen. Het belooft dus in elk opzicht ’n eerste klas concours te worden, waarvoor een bedrag van ƒ4500.aan prijzen is uit geloofd. De Nederlandse dames-athletiekploeg is gisteren zonder Foekje Dillema naar Carcassonne, waar de wedstrijd tegen Frankrijk wordt gehouden, vertrokken. De medische commissie van de K.N. A.U. heeft de Friese athlete geadvi seerd voorlopig rust te houden. Doordat het sportpark Woensdagavond I Na het spelen van ’t Wilhelmus door door de hevige regenval in 'n dusdanige het Stedelijk Muziekcorps en het nijgen toestand verkeerde dat de grote de monstratie der vier gymnastiekvereni- 1 gingen Advendo, S.G.V., T.G.P. en Vlug en Lenig er niet kon plaatsvinden, be sloot de commissie die ook al een jubileum viert, nl. haar eerste lustrum van de samenwerking der plaatselijke gymnastiekver. het optreden nu te beperken tot vrije oefeningen op de Marktstraat en dat is nog een groot succes geworden ook, want er was een groot publiek, dat trouwens reeds op de been gebracht was door de optocht van de deelnemende verenigingen door de stad. De kleurige, fleurige lange stoet, begeleid door het Stedelijk muziekcorps en het tamboer- en pijpercorps van Ad vendo, genoot overal grote belangstel ling. Het geheel stond onder leiding van de heer L. Canrinus, directeur van Ad vendo. De heer E. Coers, voorz. van de com missie voor samenwerking der plaatse lijke gymnastiekverenigingen, sprak van 't bordes van 't stadhuis een ope ningswoord en bracht dank aan burge meester Rasterhoff en de heer Th. W. Het weerbericht van Donderdagmor gen, dat vertelde, dat er geen regen zou vallen, heeft ditmaal gelijk gehad, want onder stralend zomerweer heeft de Frie se Bond van Harmonie- en Fanfarekorp sen zijn concours hier in het Sportpark kunnen houden. De voorzitter, de heer r. Tj. T i m m e r, van St. Anna Pa rochie heette bij de opening allen harte lijk welkom, in 't bijzonder burgemeester Rasterhoff, wiens aanwezigheid hij op hoge prijs stelt. De heer S. R. van Leeu wen, die zo vaak de bond diende als jury-lid, is midden uit zijn werk en gezin weggenomen door de dood, en spr. be tuigt in enige weemoedige woorden de hartelijke deelneming van het bestuur, en hij verzocht de heer A. A. van Leeu wen deze wel te willen overbrengen. De jury wacht een zware taak, want door het invoeren van een andere beoorde- lingsschaal zal dit een juister uitspraak tengevolge hebben, wat voor de korpsen beter is. Voorts heet hij welkom de he ren Rienstra en IJbema van de oude christelijke bond, die op onze Zondagse concoursen ontbraken, maar nu aan onze uitnodiging gevolg hebben gegeven, wat wij zeer op prijs stellen. Als de ganse morgen tot half twee de jubelende klanken der 24 deelnemende corpsen hebben geklonken, wordt de op tocht opgesteld, die te twee uur door de binnenstad defileerde en honderden toe schouwers aan de kant van de weg deed toezien. Aan deze muzikale wandeling was een wedstrijd in marsvaardigheid verbonden, waarbij Drachten met 71 p. beslag op de le pr. legde; Sted. Muziekk. Sneek dat buiten mededinging meedeed, behaalde 70% p., terwijl Crescendo van Holwerd met 69% p. met de 2e prijs ging strijken. Na deze tocht sprak burgemees ter Rasterhoff die zeide, dat dit concours niet zonder betekenis voor Sneek is. Er zijn vele bussen met mede werkenden en belangstellenden hier ge komen en dat wijst op de grote waarde van dit gebeuren. De beoefening der mu ziek is niet alleen voor de persoon zelf van cultureel belang, doch ook voor de gemeenschap, want hoe zou vooral het dorpsleven goed functioneren als er geen muziekvereniging was. Ook de overheid is daarbij betrokken en het is wenselijk dat de banden sterker worden tussen beiden. Spr. is dankbaar aan allen die het mogelijk maakten dat dit concours hier en nu gehouden kan worden. Velen komen wellicht voor de eerste maal in deze stad; wij hopen dat zij met goede gedachten aan ons huiswaarts zullen ke ren en eens terug zullen keren. De voorzitter dankt de burgemeester hartelijk, dat hij en het gehele college van B. en W. hier hebben willen komen. Spr. roemt Sneek als een schone stad, die past bij de culturele taak van dit concours. Als de laatste tonen van het laatste nr. zijn verklonken, zegt de voorzitter allen hartelijk dank die voor en tijdens dit muziekfeest hun beste krachten heb ben gegeven om dit concours hier moge lijk te maken. Hij dankt het publiek voor de grote stilte waarmee het luister de. en de jury voor haar tnoeilijke arbeid en hoopt dat deze eerste kennismaking vele malen zal worden hernieuwd. Dan volgt de uitslag: Fanfare 4e afd. Crescendo, Makkum, dir. J. v. d. Berg, 222 p. 2e pr.; Joost Wiersma, Eestrum, dir. R. J. Spoelstra, 219 p., Ze pr.; Euterpe, Beetsterzwaag, dir. J. Poppema, 239 p., 2e pr.; De Een dracht, Haulerwijk, dir. H. Nijboer, 217 p., 2e pr. 3e afd. Apollo, Opeinde (Sm.) dir. J. Poppema, 251 p., le pr.; Foarüt, Oudega (Sm.), dir. dezelfde, 220 p., 2e pr.; Us Nocht, Akkerwoude, dir. R. Wildeboer, 231 p., 2e pr.; De Eendracht, Suameer, dir. R. v. d. Wal, 227 p., 2e pr. 2e afd. Volharding, Blija, dir. R. Wil deboer, niet opgekomen; Polyphonia, Rottevalle, dir. P. Grin, 233 p., 2e pr.; Euphonia, Oosterwolde, dir. J. v. d. Berg 233 p. 2e pr.; Harmonie, Ternaard, dir. R. Wildeboer, 243 p., le pr. le afd. Crescendo, Tzummarum, dir. B. Hoekstra, 205 p., 3e pr.; Concordia, Oldeboorn, dir. J. v. d. Berg, 217 p., 2e pr.; Apollo, Bergum, dir. P. Grin, 248 p., le pr.; Frisia, Witmarsum, dir. K. D. De laatste berichten melden nog geen gunstige wending in de gevechten in Korea, de Amerikanen, verkeren ndg al tijd in een moeilijke positie en de Noord Koreanen hebben al een groot deel van het Zuiden bezet. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken Acheson heeft in verband met geruchten over troepenconcentra ties langs de Joego-Slavische grens ver klaard dat verdere agressie van Sovjet- satellieten een uiterrqate ernstige zaak zou zijn. India tracht tussen de Ver. Staten en Rusland over de Koreaanse kwestie te bemiddelen, waarbij de kwes tie van de toelating van communistisch China tot de Veiligheidsraad aan de orde komt. LXIV, fokk.-eig. W. Anema Lzn., Oude bildtzijl; IE „Tittenser” Mina VI, fokk.- eig. Wed. Y. P. v. d. Valk, vn.; 1F Blit- saerd Japke VIH, fokk.-eig. Sj. R. Brandsma, Lekkum; 2. Blitsaerd Jet XVI, fokk.-eig. Sj. R. Brandsma vn.} Mathilda, fokk.-eig. S. S. Kooistra, Folsgare; „Tittenser” Rooske IV, fokk.- eig. Wed. Y. P. v. d. Valk vn.; „Titten ser” Grietje VII, fokk.-eig. dezelfde;] Jeltje LXII, fokk.-eig. H. A. de Vries, Bozum; 3. Afke LXVIII, fokk.-eig. Ids de Boer, Tirns; Willy XXI, fok.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegoutum; Roeli VIII, fokk.-eig. J. Tj. Bouma, Scharnegoutum} Blitsaerd Leeuwarder XIH, fokk.-eig, Sj. R. Brandsma, Lekkum; Ruurdje II, fokk.-eig. S. S. Kooistra, Folsgare} Lichte grond: IA Kitty XXXI, fokk.- eig. S. Tj. Westendorp, Heidenschap} IB Eduard’s Ninke Veldman, fokk.-eig, J. W. de Visser, Wartena; IC Donia Aukje CII, fokk.-eig. D. B. Okma, Dij ken; 2. Mart je XXXIH, fokk.-eig. G. B, van Dijk, Hindelopen; Dijken Lucie V, fokk.-eig. J. B. Okma, Dijken; 3. Ma rie’s Adema XVII, fokk.-eig. O. B. v. d. Burg, Tietjerk; Schuilenburg Martje XXXV, fokk.-eig. G. B. van Dijk, vn.; Puckie’s Wim XII, fokk.-eig. P. Y. Sij- drandij, Westhem. Rubriek VIH. Familiegroepen. Moe ders met minstens 3, waarvan minstens 2 directe vrouwelijke afstammelingen, geb. vóór 1 Oct. 1949. Met de moeders samen dient minstens de helft melk gevend te zijn. Geen zoons of afst. van zonen. Zware grond: IA 4 st. fokk.-eig, M. W. Algera, Jorwerd; 1B 4 st. van fokk.-eig. H. T. Hettinga, Art^ji; IC 5 st. fokk.-eig. J. C. Schaap, Deersum; 2, groep van F. Hooghiemstra, Oosterlit- tens; 5 st. fokk.-eig. Tj. Terpstra, Ja* num; 3. 4 st. fokk.-eig. S. U. Lemstra, Scharnegoutum; Lichte grond: IA 8 st. fokk.-eig. S. Tj. Westendorp, Wor kum; 1B 4 st. fokk.-eig. O. B. v, d. Burg, Tietjerk; 2. 4 st. fokk.-eig. G, B. van Dijk, Hindelopen; 5 st. fokk.- eig. J. B Okma, Dijken; 3. 4 st. fokk.- eig. B. A. Lycklama a Nijeholt, Oude ga (W.). Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb, Drijfhout-Kiezebrinlc Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Rubriek H. Melkgevende koeien, min. productie 300 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Adema’s Jantje, fokk.-eig. H. S. Wiarda, Nijland; 1B Trijntje XXXIV, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegoutum; IC Alida LVI, fokker K. v. d. Velde Tjzn., Deer sum, eig. J. Tj. Bouma, Scharnegoutum; 1D Jeltje XVI, fokk.-eig. S. Kingma, Boksum; IE Eizenga III, fokk.-eig. H. J. Schrale, IJsbrechtum; 2. Zijlster Aukje L, fokk.-eig. W. Anema Lzn., Oudebildtzijl; Afke LHI, fokk.-eig. Ids de Boer, Tirns; Willy V, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegoutum; Sara Mary II, fokk.-eig. S. R. Hiemstra, Nijland; Willemke XVII, fokk.-eig. H. A. de Vries, Bozum; 3. Effy XLIII, fokker A. O. Bajema, Scharnegoutum, eig. R. A. de Boer, Scharnegoutum; Grietje CLXXX, fokk.-eig. K. J. Hoogma, Oos- terwierum; Smits XIII, fokk.-eig. J. C. Schaap, Deersum; Lichte grond: IA Ninke Veldman, fokk.-eig. J. W. de Visser, Wartena; 1B Geertje VI, fokk.- eig. Wed. P. A. Lemtra, Sijbrandaburen; IC Jantje VH, fokk.-eig. G. B. van Dijk, Hindelopen; 2. Witte Emma, fokk.-eig. B. A. Lycklama a Nijeholt, Oudega (W.); Mina III, R. Sieperda, Offinga wier; Aukje XXXI, fokk.-eig. D. B. Ok ma, Dijken; 3 Eke IX, fokk.-eig. D. L. Hepkema, Langweer; Aukje LV, fokk.- eig. D. B. Okma, Dijken; Hiltje, fokk.- eig. J. B. Okma, Dijken. Productiekeuring, muziekcon cours en het mooie weder brach ten gisteren zeer vele bezoekers van buiten naar onze stad. De Windvaan profiteerde er van. Aantal bezoekers gisteren: 5800! Rubriek I. Melkgevende koeien met een minimum van 1 kg. boter per dag in een volledige lactatie-periode. Zware grond. IA en res.kampioen: Sneeker XLIV, fokker-eigenaar M. W. Algera, Jorwerd; 1B Mina XCVI, fokk.-eig. G. de Boer, Wirdum; IC Sneeker Lil, fokk.-eig. M. W. Algera, Jorwerd; 1D Zijlster Reintje, fokk.-eig. W. Anema Lzn., Oudebildtzijl; 2A Jet VIII, fokk.- eig. Nanne v. d. Burg, Jelsum; 2B An nie XXXI, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegoutum; 3. Rindertje, fokk.-eig. F. H. Gerbens, Stiens; Sikkema LX, fokk.-eig. J. C. Schaap, Deersum; Klas- ke XX, fokk.-eig. F. D. Hooghiemster, Oosterlittens; Akke IX, fokk.-eig. P. J. v. d. Velde, Abbega. Lichte grond: 1 en kampioen: Richtje, fokk.-eig. J. W. de Visser, Wartena; 2A De Kleine Moor, fokk.-eig. B. A. Lycklama Nijeholt, Oudega (W.); 2B Aaltje, fokker J. Sieperda, eig. R. J. Sieperda, Offinga- Anema, 254 p., le pr.; Harmonie, Wei- dum, dir. H. Schilstra, 278 p., le pr. met lof. Afd. Uitmuntendheid: Harmonie, Pingjum, dir. Ph. Smits 234 p., 2e pr. Ere-afd. Oefening kweekt kunst, Kimswerd, dir. K. D. Anema, 250 p., le pr.; Excelsior, St. Anna Par., dir. dezelf de, 275 p., le pr. met lof, Aurora, St. Ja- cobi-Par., dir. B. de Tong, le pr. met lof. Superieure Ere-afd. Crescendo. Hol werd, dir. Chr. Bijlstra, 261 p„ le pr. Harmonie le afd. Sted. Muziekcorps Sneek, dir. A. Bouwma, 258 p., le pr.; Sted. Muziekcorps Bolsward, dir. G. Mol 264 p., le pr.; Drachtster Harmonie, dir. Chr. Bijlstra, 240 p., le pr. De jury bestond uit de heren W. Steyn Zaandam, H. Verhaar, Den Haag, A. A. van Leeuwen, Zwolle. Voor het marsdefilé bestond de jury uit de h.h. W. Hofstra, adj. onderoff. Sneek, J. Greijdanus, gymnastiekleraar Sneek en L. Dokkum, Sneek. Handelsvee. Rubriek I. Melke koeien: IA B. de Witte, Makkum (kampioen); 1B A< Strikwerda, Lollum; IC Th. Jonkmans, Ytens; ID B. de Witte, vn.; IE Th. Jonkmans vn.; IF A. Strikwerda vn.} 2. A. Keulen, Gauw; H. Bruinsma, Deersum; B. de Witte vn.; Th. Jonk-» mans vn. Rubriek H. Melke twenter- en enter-, rieren. IA Twenterrier A. J. Koopmans, Oudega (W.); IB enterrier, G. Palma, Tzum; IC twenterrier Theo Jonkmans vn. Rubriek Hl. Kalve koeien. Kalftijd voor 1 Augustus. 1. Joh. de Jong, Hui-, zum; 2. D. Posthumus, Nijland en Joh, de Jong vn. Rubriek V. Kalf-Weidvee. IA Koe van A. Keulen, Gauw res.kampioen) 1B en ID, A. Terpstra, Oudebildtzijl; IC Koe van F. Doting, Tirns; 2. Overloper van dezelfde; Koe van T. Bruinsma, Wolsum; H. J. Sijtsma, Wirdum en A. Terpstra vn. (2 st.); 3. Koe van H. J. Sijtsma vn., Joh. de Jong, Huizum en A, Terpstra vn. Rubriek VI. Hokkelingen. IA Pink Th. Jonkmans, Ytens; IB Pink van dez.} 2. Pink van G. de Vries, Scharnegou tum. Rubriek VU. Verzamelingen. IA verz. B. de Witte, Makkum; IB. A. Terpstra, Oudebildtzijl; 10 A. Strik* werda, Lollum; 2. F. Doting, Tirns; 3. G. de Vries, Scharnegoutum; H. J. Sijt sma, Wirdum en H. Bruinsma, Deer sum. Eerv. verm. A. Keulen, Gauw, le prijs buiten mededinging Th. Jonkmans, Rubriek III. Melkgevende koeien, min. productie 270 kg. boter in max. 360 dagen. IA en kampioen: Erna XXXV, fokk.-eig. H. T. Hettinga, Arum; IB Mina LXXXI, fokk.-eig. G. de Boer, Wirdum; IC Dirkje Adema, fokk.-eig. M. W. Algera, Jorwerd; 1D Folkertje LVI, fokk.-eig. Nanne v. d. Burg, Jel sum; IE Grietje’s B. A., fokk.-eig. Wed. IJ. P. v. d. Valk, Oosterend; 1F Ju weeltje V, fokk.-eig. H. T. Hettinga, Arum; 2 Jantje LH, fokk.-eig. P. W. Andringa, Scharnegoutum; Setske XVIII, fokk.-eig. Sj. R. Brandsma, Lek kum; Wimpie XLI, fokk.-eig. Nanne v. d. Burg, Jelsum; Dina III T, fokk..-eig. G. S. Hof, Hallum; 3. Nelly XXIV, fokk.-eig. H. T. Hettinga vn.; Ali, fok ker Tj. Bakker, Lichtaard, eig. Tj. Terp stra, Janum; Bontje XXIV, fokk.-eig. E. A. de Vries, Bozum. Lichte grond- IA en res.kampioen: Kitty XIII, fokk.- eig. S. Tj. Westendorp, Heidenschap; IB Hilarides XII, fokk.-eig. dezelfde; 2. Roosje’s Roelofke II, fokk.-eig. O. B. v. d. Burg, Tietjerk; Aukje XLIX, fokk.- eig. D. B. Okma, Dijken; Salmonia VII, fokk.-eig. S. Tj. Westendorp, Heiden schap; 3 Marie’s Adema X, fokk.-eig. O. B. v. d. Burg, Tietjerk; Wimpkje’s Kroontje, fokk.-eig. P. IJ. Sijbrandij, Westhem. Rubriek IV. Melkgevende koeien, geb. na 30 Sept. 1944 en vóór 1 Oct. ’45, min. productie 240 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Smits XV, fokk.-eig. J. C. Schaap, Deersum; 1B Keulen XLIII, fokk.-eig. Ids de Boer, Tirns; IC Akke LXXXV, fokk.-eig. S. Kingma, Bolsward; ID Annie XXXII, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegou tum; IE Eisinga IV, fokk.-eig. H. Schrale, IJsbrechtum; 2. Nette XLVI, fokk.-eig. S. Kingma, Boksum; Sikke ma LXXII, fokk.-eig. J. C. Schaap, Deersum; Jantje LVIII, fokk.-eig. H. A. de Vries, Bozum; 3 Annie XXXIV, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegou tum; Aafke CCXIII, fokk.-eig. Nanne v. d. Burg, Jelsum; Lichte grond: IA Hiltje VIH, eig. D. B. Okma, Dijken; IB Kitty XX, fokk.-eig. S. Tj. Westen dorp, Heidenschap; IC Wietske B, fokk. eig. R. Sieperda, Offingawier; 2 Klaske XXII, fokk.-eig. G. B. v. Dijk, Hinde lopen; 3 Aukje LXXIV, fokk.-eig. D. B. Okma, Dijken. Rubriek IVB. Melkgevende koeien, geb. na 30 Sept. 1944 en vóór 1 Oct. '45. Min. productie 220 kg. in maximaal 360 dagen. Zware grond. 1 Jaan XVII, fok ker A. E. v. d. Meer, Pietersbierum, eig. H. S. Wiarda, Nijland; 2. Afke LXIII, fokk.-eig. Ids de Boer, Tirns; 3. Tjitske V, fokk.-eig. A. J. Bootsma, Scharnegoutum; Lichte grond: 3. Fetje XIX, fokk.-eig. A. G. de Boer, Heeg. Rubriek V A. Melkgevende koeien, geb. na 30 Sept. 1945 en vóór 1 Oct. ’46. Min. productie 210 kg .boter in maxi maal 360 dagen. Zware grond: IA Ber tha A.S., fokk.-eig. Wed. Y. P. v. d. Valk, Oosterend; 1B Kollumer Jantje, fokk.-eig. H. S. Wiarda, Nijland; IC Ju weeltje VI, fokk.-eig. H. T. Hettinga, Arum; ID Mina VI, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegoutum; IE Stilma XLV, fokk.-eig. Ids de Boer, Tirns; 1F Tet XLIX, fokk.-eig. S. Kingma, Bok sum; 1G Josie XLIV, fokk.-eig. dezelf de; 2A Nette Eeke, fokk.-eig. Wed. Y. P. v. d. Valk, Oosterend; 2B Sietske XI, fokk.-eig. H. A. de Vries, Bozum; 2C Roza X, fokk.-eig. H. S. Wiarda, Nij land; 2D Afke LXIV, fokk.-eig. Ids de Boer, Tirns; 2E Willy XII, fokk.-eig. H. J. Bootsma, Scharnegoutum; 2F Josie XLII, fokk.-eig. S. Kingma, Boksum; 2 Hovinga XXXVI, fokk. M. F. de Boer, Hartwerd, eig. F. D. Hooghiem stra, Oosterlittens; 3 Anna LXV, fokk.- eig. P. W. Andringa, Scharnegoutum; Wijke XII, fokk. D. J. v. d. Meer, eig. J. Tj. Bouma, Scharnegoutum; Jiskje, fokk>eig. F. H. Gerbens, Stiens; Aaltje XIX, fokk. P. J. Osinga, Oudega (W.), eig. J. Nauta, IJsbrechtum; Eleonora, fokk. S. Y. Haagsma, Workum, eig. M. E. Zijlstra, Oosthem; Lichte grond: IA Rooske K LIV, fokk.-eig. Wed. P. A. Lemstra, Sijbrandaburen; 1B Hendrik- je’s Fetje, fokk.-eig. B. A. Lycklama Nijeholt, Oudega (W.); IC Meintje Edu ard, fokk.-eig. J. W. de Visser, War tena; 1D Alida LUI, fokk.-eig. M. S. Jansma, Sijbrandaburen; 2. Eke XVII, fokk.-eig. F. Hosper, Westermeer; Wil ly X, fokk.-eig. B. A. Lycklama Nije holt vn.; Aukje Vila, fokk.-eig. D. B. Okma, Dijken; 3 Marie VI, fokk.-eig. B. A. Lycklama a Nijeholt vn.; Hielkje II, fokk.-eig. dezelfde; Trijntje XVII, fokk.-eig. R. J. Sieperda, Offingawier. Rubriek V B. Melkgevende koeien, geb. nó. 30 Sept. 1945 en vóór 1 Oct. ’46. Min. productie 190 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Nelly XXVI, fokk.-eig. H. T. Hettinga, Arum; IB Roland Rooske II, fokk.-eig. Wed. Y. P. v. d. Valk, Oosterend; IC Athleet Ho vinga VIII, fokk. M. F. de Boer, Hart werd, eig. F. D. Hooghiemstra, Ooster littens; 2. Jantje XV, fokk. D. Sikkema, Akkrum, eig. S. U. Lemstra en Zn., Scharnegoutum; Lichte grond: 2 Jantje VIII, fokk.-eig. G. B. van Dgk, Hinde lopen; Sneeker B, fokk.-eig. dezelfde. Rubriek VIA. Melkgevende Twenter- rieren, geb. né. 30 Sept. 1946 en vóór 1 Oct. 1947. Min. productie 180 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Erna LVI, fokk.-eig. H. T. Hettinga, Arum; IB De Kleine L, fokk.-eig. Sj. R. Brandsma, Lekkum; IC Jantje LXIII, fokk.-eig. H. A. de Vries, Bozum; 1D Jeanette IV, eig. Nanne v. d. Burg, Jel sum; 2 Jittie IV, fokk.-eig. Sj. R. Brandsma, Lekkum; Folkertje LVII, fokk.-eig. Nanne v. d. Burg, vn.; 3. Zijlster Aukje LXVI, fokk.-eig. W. Ane ma Lzn., Oudebildtzijl; Jeltje LVI, fokk. eig. H. A. de Vries, Bozum; Lichte grond: IA Kitty XXV, fokk.-eig. S. Tj. Westendorp, Heidenschap; 1B Kuperus Lily X, fokk.-eig. P. Y. Sijbrandij, Westhem; 2. Hendrikje Fetje V, fokk.- eig. B. A. Lycklama b Nijeholt vn.; 3. Cornelia XXXVIII, fokk.-eig. F. P. de Haan, bij Woudsend; Aukje XCVI, fokk. D. B. Okma, Dijken, eig. M. S. Jansma, Oldeboorn. Rubriek VIB. Melkgevende Twenter- rieren, geb. né. 30 Sept. 1946 en vóór 1 Oct. 1947. Min. productie 160 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond: IA Durkje XXXVH, eig. M. W. Algera, Jorwerd; IB Minke LXXIV, fokk.-eig. S. U. Lemstra en Zn., Scharnegoutum; IC Pietje XVI, fokk.-eig. J. Nauta, IJs brechtum; 2 Alida III, fokk.-eig. J. Tj. Bouma, Scharnegoutum; A. S. v. d. Meer, Pietersbierum; 3. Ullkje, fokk.- eig. S. S. Kooistra, Folsgare; Lichte grond: 1 Aukje XCV, fokk.-eig. D. B. Okma, Dijken; 2. Sikkema XVI, fokk.- eig. P. Y. Sijbrandij, Westhem. Rubriek VIL Melkgevende Enterrie- ren, geb. né. 30 Sept. 1947 en afgekalfd né. 30 Sept. 1949. Met minstens één melkstaat der moeder, die voldoet aan de rubrieken I t.e.m. VI. Zware grond: IA Richtje XVI, fokk. D. Terwisscha v. Scheltinga, o. Bolsward, eig. S. King ma, Boksum; 1B „Tittenser” Bertha H, fokk.-eig. Wed. Y. P. v. d. Valk, Oos terend* IC Boukje V, fokk.-eig. H. B. Het aantal sedert de capitulatie van Japan in Indonesië gesneuvelden be draagt in totaal 2497, waarbij zijn inbe grepen de militairen, die aan oorlogs- verwondingen zijn overleden. De Koninklijke Landmacht meldde 1531 doden, de Koninklijke Marine 223 en het Koninklijk Nederlands-Indische Leger 743. Een dame in lijn 9 te Amsterdam be merkte, dat uit haar tas een porte feuille met een bankbiljet van 100 was verdwenen. De tram, komende uit de Watergraafsmeer, stond bij de halte Halvemaansteeg. De conducteur sloot de deuren af en onmiddellijk werd de politie te hulp geroepen. Deze maakte korte metten, met gesloten deuren reed de tram naar de Beursstraat waar een grondig onderzoek werd ingesteld met het gevolg dat eerst de portefeuille en later het biljet van honderd gulden wer den gevonden. Een der passagiers had een jonge man een „verdachte bewe ging” zien maken, alsof hij iets weg wierp. De politie nam hem mee naar het bureau Singel. Hij bleef echter ont kennen en werd later op vrije voeten gesteld.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1