Karel V schonk Sneek vrede, vrijheid en welvaart limr® te en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Uitstekend Concours-Hippique Springconcours 's Het bezoek aan de Windvaan Nationale Beiaardwedstrijd groot succes -Il O4W tr h te w DINSDAG 13 JULI 1950 5e JAARGANG No 58 L KIEZEBRINK IT SNITSER JUBELJIER Feestelijke intocht van Sicke Liauckema, Hoofdeling van Sneek Burgemeester Rasterhoff en Thomas Zandstra tot ridder geslagen Tot slot: een schitterend vuurwerk __L== Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Geslaagd Sneker carillon bewees zijn kwaliteit f 11 IwJ SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteur: Hoofdcomité en sub-comité’s. binnen, nadat hem de sleutels zijn slach EINDEXAMEN M.T.S. LEEUWARDEN Het totaal aantal bezoekers aan de Windvaan overtreft, naar wij vernemen de 22000. Geslaagd voor het eindexamen Weg en Waterbouwkunde o.a. de h.h. J. Dijk stra te Sneek, E. Westerhof te Wouds- end; voor de afd. Werktuigbouwkunde de h.h. Th. Verwer, E. H. Wassens te Sneek; voor de afd. Electrotechniek de h h. T. A, Boot, J. Langenberg te Sneek. KERKNIEUWS. Geref. Kerk. Aangenomen naar Op penhuizenUitwellingerga, cand. P. B. Suurmond te Oosterbeek. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E..J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres Sieke Liauckema trekt de stad overhandigd. Het Sportpark stroomde Zaterdag avond vol, ja overvol (ruim 10.000 be talende bezoekers waren er) om de slot apotheose van de feestweek mee te ma ken. De duizendkoppige menigte zat, lag of stond te tien uur te wachten op wat komen zou en nog steeds stroomde een aantal bezoekers toe. En hoevelen bui ten het Sportpark getuige zijn geweest van de raketten enz. is niet bij benade ring te zeggen. Doch niet alleen hoog in de lucht werd met schitterende kleuren gewerkt, dichter bij de grond zag men het getal 425 in gouden verlichting om geven door draaiende zonnen. Een amu sant nr. was de met zijn slurf goud strooiende olifant, die met zijn kwispe lende staart zijn blijdschap vertolkte. Het slotnr. met zijn „Sneek groeie en bloeie”, zijn knetterende bommen en sprankelende goudstromen, maakte dat niet alleen dit vuurwerk, doch heel de feestweek op een waardige wijze beslo ten werd. Het Sneker Muziekcorps speelde bij dit vuurwerk. een goed carillon is toch altijd nog be ter dan een grote speeltafel met een slecht carillon”, vertrouwde de heer van Balkom me toe, en uitte hiermee zijn waardering voor het Sneker klokkespel, dat ook door de andere deelnemers aan de wedstrijd gunstig werd beoordeeld. In de middaguren vond de eigenlijke wedstrijd plaats. Het morgenspel was maar oefenen. In de raadszaal van het stadhuis had de jury, bestaande uit de heren Flucie van Bergen, stadsbeiaardier van Sneek, dr. W. van der Eist, voorzitter van de Nederlandse Klokkenspel Vereniging te Utrecht en Herman C. J. Veygeler, beiaardier te Ermelo, een plaatsje ge vonden. In een sportieve strijd streden hoog boven de stad de beiaardiers hun strijd, die helaas telkens onderbroken moest worden door de andere programma onderdelen van het feest van deze mid dag. Zoals gezegd, het was een sportie ve strijd. De vijf deelnemers speelden eerst de verplichte nummers: Oene van Sneek, Het loze vissertje, Des Zomers en het Fries Volkslied. Daarnaast speelden allen een vrij nummer. Voor de jury is het een moeilijke taak ge weest om een juist oordeel te vellen. Na rijp beraad kwamen de volgende uit slagen uit de bus: 1. J. van Balkom, ’s-Hertogenbosch; 2. R. Heering, Oegst- geest, en 3. J. G. Das, Amsterdam. In een korte plechtige bijeenkomst, waarin burgemeester L. Rasterhoff en dr. W. van der Eist korte toespraakjes hielden, werden de prijzen 200, 150 en 100 uitgereikt. Zo is deze eerste carillonwedstrijd op een kleine speeltafel in Nederland een groot succes geweest. Het Sneker ca rillon heeft bovendien weer eens be wezen dat het er zijn mag en met ge noegen hebben velen het spel gevolgd. Geslaagd voor diploma gemeente administratie registratuur B, de heer A. J. Pruiksma, adjunct-commies ter secretarie alhier. Een fraai schouwspel leverde de mars op die de deelnemende corp- sen aan het muziekconcours Donderdagmiddag door de stad maakten. Een collega uit Groningen, toevallig met vacantie hier, was zo welwillend voor ons iets over de beiaardwedstrijd te schrijven. Het beklimmen van een toren geeft mij altijd een speciale sensatie: eerst de donkerte en de engheid van de wentel trap, dan het lichte, ruime uitzicht op de trans. Hoog boven het stadsgewoel beseft men eerst de kleinheid van de mens en de nietigheid van zijn werken, zijn bouwwerken, wel te verstaan. Ju belt daarentegen boven de stad het ca rillon zijn blijde klokkeklanken uit over pleinen en straten, dan doortintelt me een geluksgevoel, omdat in de muziek de mens zijn innerlijkste gedachten uit leeft en zich verheft boven het leven van alle dag. Toen ik de vorige week Vrijdag in de morgenuren de eerste treden van de to ren in de Martinikerk beklom onderging ik alle beschreven sensaties. Beneden in de Marktstraat klonken de klokkeklan ken me al tegen en hoe hoger ik de smalle wenteltrap besteeg, des te duide lijker werd de melodie: Des Zomers van Cath. van Rennes. Helaas, erg toepas selijk was deze melodie op die winde rige, regenachtige Vrijdagmorgen niet. Toen ik rondom me keek, was Sneek omhuld door een grijs waas. Een enkele zeilboot doorkliefde de Houke- sloot, uit de richting Leeuwarden na derde een trein en over de nieuwe weg naar Bolsward reden de auto’s af en aan. Zo lag Sneek temidden van een water- en auto-wegennet als tweede stad van Friesland. Inderdaad, maar als eerste stad van Nederland waar beiaar diers elkaar op een kleine speeltafel in een Nationale Beiaardwedstrijd bekam pen. Hoe kan het anders, in: deze week van feestvreugde kon toch ook het mooie Sneker carillon niet zwijgen! Vlak beneden me hamerde Jan van Bal kom, beiaardier uit ’s-Hertogenbosch, op de toetsen van de speeltafel, en rond om me klingelden vrolijk de klokken. Een enkele voetganger blikte omhoog of bleef even staan luisteren naar het vrolijke spel. „Een kleine speeltafel met Snitser Hearskippén wol hy lykwols oaren jit ta foarbyld sette: Ludolf Rasterhoff en Thomas Zandstra. Wolle dizze beide hearskippen njonken my komme Hearskippen, ik haw de greate eare jim tynge to dwaen hoe’t- it Syn Majes teit Keizer Karel bihage hat, jimme yn de Ridderstan opnimme to wollen. Wolle jim knibbelje om mei it swurd fan Greate Pier de ridderslach to ünt- fangen Ludolf Rasterhoff, mei dizze slach binne Jo ridder slein. Thomas Zandstra, mei dizze binne Jo ridder slein. Wol nou opstean en de jubel fan it Snitser Folk oansjen. Eala de beide ridders. Noch rêst my in blide plicht. Y%myn hannen rêste de kaeijen fan de stèd Snits en de wapens fan Greate Pier. Syn Majesteit Keizer Karei hat in great bitrouwen yn de stsd Snits, sa great, dat kaeijen en wapens neame bet ter biwarre binne neffens Syn aller- heechst ynsjoch, as op it Snitser Rieds- hüs. Lykwols, op ien bitingst, dat hja nea oan Ljouwerters ütliend wurde sille. Hwant Syn Majesteit mei de Ljou werters net. En nou moat ik öfskie fan jim nim- me. Haw in swiete neitins oan dizze dei, en draech de frijdom yn jim hert. Libje Fryslan, Libje Snits. Na afloop van deze plechtigheden ar riveerde, druk spelend, de grijze speel man met zijn viool en dansten de edel lieden én hun vrouwen, begeleid door de Met een sierlijke, speelse buiging van de heren een bevallige reference van hun dames werd burgemeester Raster hoff Vrijdagmiddag begroet, toen hij in de hall van het stadhuis de fraai en kleurrijk uitgedoste telgen van de door luchtige Friese families Dekema, Donia, Frittema en Harinxma met hun gevolg ontving. Zij waren om kwart voor twee in hun fraaie karossen de stad uit verschillende richtingen binnengekomen om aanwezig te zijn bij de aankomst van Sicke Liauckema, Hoof deling van Sneek voor de onderhandelingen over de overgave van de stad aan Zijne Majesteit Keizer Karei V, maar omdat ze hun kostbare kleedij niet aan de regen konden blootstellen, moesten ze enige uren wachten, wat een mooie gelegenheid bood voor het drinken van een kopje thee en het kennis maken met zo’n nieuwerwets papiertje gevuld met geurigh kruid, en een praatje aan te knopen met de andere edellieden of de Raadsheren van de stad; terwijl enke le adellijke heren ook niet afkerig bleken te zfln van een gezellig tête tête of een flirtpartijtje met de bekoorlijke ega’s van hun adellijke collega’s of de aan vallige jonkvrouwen met hun gevolg, die deze attenties 428 jaar geleden blijkbaar al even prettig vonden als hun moderne nakomelingen, uit onze tijd. Verslaggevers waren voor hen nog on bekende wezens, maar hier leerden zij ze al heel gauw kennen, want natuurlijk begonnen deze heren, als ze maar even de kans kregen, hen direct te intervie wen over de gebeurtenissen en dingen uit hun tijd, maar aan de andere kant wilde Jonkheer Dekema bijv, ook wel graag wat weten over „dy nije dingen .wer de froulju tsjintwurdich it stof sa mar mei fan ’e groun óf opsügje”. Dat leek hem wel heel gemakkelijk toe, maar hij had er in zijn tijd ook niet veel moei te mee want, zei hij, „as ik ris foar myn wiif oan’t wurk moast, faege ik it stof altiten mar gau Under it kabinet, dan seach ek nimmen it”. Dat de mannen van tegenwoordig niet veel beter zijn als ze voor huishoudelijke akkefietjes in het geweer worden geroepen, hebben wij hem wijselijk maar niet verteld. Ze Boargers fan Snits, Hjoed hawwe de Snitser Eallju, Hear skippen, Riedslju en Skepenen op jimme Riedsseale trou swarre oan Keizer Ka rei. Syn Majesteit hat my opdracht jown ta gelegenheit fan dit barren üt syn namme jim in boadskip oer to bringen: Frede is dizze stêd jown. Wêz tank- ber, hwant nimmen fan üs wit hoe lang dizze Frede bistean sil. Ta de Léste Dei sille oarlogen en geroften fan oarlogen om üs wêze, sa stiet biskreaun. „Carpe Pacem”, wêz de Frede wur- dich, en lit de Leafde ta Jins neiste un derling skeel ütbalje. Hwant as binnen dizze stêd al gjin ienriedigens hearsket, hoe sil it dan büten dizze stêd oars wêze Op dizze bilde dei past in bliid slot. It hat Syn Majesteit deuchd dien, yn Snits sokke trêftige mannen to finen. Twa Aan hét einde van deze zeer geslaagde feestweek lijkt het ons gepast al de genen te noemen, die blijkens de offi ciële gegevens de organisatie van het geheel en de onderdelen hebben ver zorgd. Hier volgen ze Hoofdcomité L. Rasterhoff, voorzit ter; D. Potma, secretaris; Th. W. Zand stra, penningmeester. Culturele commissie Mevr. G. Koel- stra; F. Boorsma, R. J. Sipkens. Stertocht en elfmeren-tocht, allego rische en reclame-optochtL. Branden- burgh. Tentoonstellingscommisse P. Post- ma, J. G. de Vries, F. Obbema. Veekeuring H. Wind. Paardensport, voetbalwedstrijden S. de Wolf. Tentoqnstellingscomité F. Obbema, P. Postma, D. Potma, J. G. de Vries, Th. W. Zandstra. Subcomité historisch spelMevr. G. Koelstra, H. Halbertsma, H. Lodewijk, D. Rijpkema, P. S. Scheltema. Subcomité stertocht en elf meren tocht: L. Brandenburgh, P. Henstra, S. J. Olij, C. W. Schaap, A. H. Vis. Subcomité allegorische en reclame-op tocht L. Brandenburgh, W. G. Baarda, B. v. d. Berg, B. Leeman, J. van Loon, H. Moes, J. Spoelstra. Subcomité voor muziek H. de Blauw, T. Brens, A. Harkema, J. B. Klasema, H. Veenstra, M. de Vries. Subcomité Veekeuring H. Wind, S. v. d. Wier Alberda, Goënga; H. Sikkens; P. Andringa, Scharnegoutum; H. Boot- sma, Scharnegoutum; G. Gerbrandy, Nij- land; F. de Haan, Dijken; H. Hettinga, Arum; H. Wiarda, Nijland; M. v.d. Zijpp, Workum; T. Bruinsma, Wolsum; G. Damstra, Abbega. vedel, de Skotse Trije, gevolgd door een volksdans van de schildknapen en de diensters van de edelvrouwen op de tonen van een moderne accordeon, welke moderniteit eerst van alle kanten bezien en betast werd. Tot slot van de plechtigheid maakte het gezelschap nog een tocht door de stad waarbij een bezoek werd gebracht aan het Cruijsebroedershof. De ten toonstelling „Oud Sneek” stond ook nog op het programma, maar daarvoor ont brak de tijd. Ze wilden nl. ook nog graag even ken nis maken met een modern theater, waartoe ze om een uur of negen Amici- tia met een bezoek vereerden. Hier traden Lammert Popma’s Jounpraters op met een Fries programma, waarin ook enkele toepasselijke liédjes Van Do uwe Tamminga waren opgenomen. Jonkheer Dekema onderbrak dit optre den met het afsteken van een geestige redevoering in dichtvorm, terwijl hij, na dat de volksdansen ook nog ééns waren vertoond, tot besluit een 16e eeuws min nelied ophaalde, (waarin de schone Jonk vrouw en haar dito Prins elkaar helaas niet kregen), waarvan het refrein door al zijn metgezellen werd meegezongen. En toen waren ze zo langzamerhand al zo door de moderne geneugten ge ïnfecteerd, dat ze persé ook nog een be zoek wilden brengen aan de feesttent op het tentoonstellingsterrein, waar Schuil’s Accordeonorkest de dansmuziek ver zorgde. Bij de wals lachten ze verge noegd en wiegden ze vrolijk op hun stoe len mee; de foxtrott en de tango brach ten al rimpels in hun voorhoofden, maar bij de Samba schudden ze onthutst hun bepoederde en bepijpekrulde hoofden. Het is zelfs niet onwaarschijnlijk dat deze hun terugkeer naar het grijze ver leden heeft verhaast. moesten toch niet een te slechte indruk van onze twintigste eeuw mee terug nemen Toen Pluvius na veel hangen en wur gen eindelijk z’n biezen gepakt had, be gaf het mannelijk deel van het gezel schap zich met de Raadsheren van de stad naar de Oosterpoortsbrug. Die was afgedraaid omdat men Sicke Liauckema zo maar niet binnen wilde laten. Spoe dig hoorde men hoefgetrappel in de verte, en daar naderde het krijgshaftig uitgedoste hoge gezelschap met de afge zant van de Keizer aan het hoofd, die, onder het klinken van de trompetten naar voren kwam om voor zijn aller- doorluchtigste, hooggeboren en onover winnelijke vorst en Heer, Heer Karei, bij de genade van God Keizer van Rome, Koning van Germanje en Spanje, van Arragon, van beide Siciliën, van Jeruza lem enz., Aartshertog van Oostenrijk, Hertog van Bourgondië, van Brabant, Holland, Zeeland, enz., erfheer en erf- gubernator van Friesland, de overgave van Sneek aan Zijne Majesteit te eisen. De Raadsheren van Sneek maakten eerst wel enige bezwaren, maar toen Sicke toezegging deed dat de Keizer trouw aan de stad zou zweren en alle privileges gehandhaafd zouden blijven, stemde de Raad toe en toen klonk door de reusachtige toeter van Greate Pier Wolkom haedling fan üs stêd, Bring üs frede, wolvaert, rêst, Ticht de brêge, doarren op, Liedt de klokken, flag’ yn top. Hierna werd de brug dichtgedraaid. Halverwege ontmoetten Sicke en de vier Raadsheren elkaar, waar, als pand van trouw, de sleutels van de stad, de helm en het zwaard van Greate Pier aan Sicke werden overgedragen, en met deze attributen voorop reed de stoet, vooraf gegaan door het trommel- en pijpercorps van Advendo onder klokgebeier en ten aanschouwe van de burgers en poorters die in dichte rijen langs de kant van de straten stonden, naar het Stadhuis, waar Liauckema, omringd door de Friese adel en zijn gevolg en de Raadsheren van de Stad, de volgende toespraak hield Burgemeester Rasterhoff en de heer Th. Zandstra geriddeid door Sicke Liauckema. Draayer, Molkwerum, ber. eig.; 2e, ƒ75, Urmea van J. M. Jansma, IJlst, ber. eig.; 3e, ƒ50, Beite van E. Gaastra, Nieuweschoot, ber. eig.; 4e. ƒ35, Her- mine van D. Siebenga, Weidum, ber. eig.; e. v. Halske van A. Wiersma, Folsgare, Antje van P. Joh. de Jong, Scharnegoutum, ber. allen eigenaar, en Brecht van C. v. d. Akker, Workum, ber. Weremeus Bunning Jr., Workum. Rubriek 5. Eenspannen tuigpaarden, openklasse: le, ƒ90, Frits van W. K. v. d. Wal, Munnekeburen, ber. eig.; 2e, 75, Zadonus, van L. J. Berghuis, Leeg- kerk, ber. Stal Caspers'; 3e, 50, Ultra- marin, van R. K. Velstra, Marssum. ber. eig.; 4e, ƒ35, Jan van Goudhoom van D. E. Mellema, Finsterwolde, ber. eig.; e. v. Julyna v.n. en Crino van E. A. Kok, Groningen, ber. J. A. Offringa. Rubriek 6. Springconcours L. voor amateurs en daarmee gelijkgestelden. Alleen paarden, die nog geen 200 p. hebben gewonnen, le, 125, Cickina van Manege v. d. Velde, Scheveningen, ber. S. M. Pruikemaker, foutloos, 82 sec.; 2e, 100, Sir Ireland van R. J. W. Kos ter, Bussum, ber. eig. 4 f., 66 sec.; 3e, 70, Wodan van J. A. van Vilsteren, Wassenaar, ber. eig. 4 f., 67 sec.; 4e, 50, Starlight van A. Wolf, Den Haag, ber. eig. 4 f., 70.5 sec.; 5e, December van Manege v. d. Velde v.n., ber. T. Timmer, 4 f., 71 sec.; 6e. Beatrix, ve' Stichting Duin-manege, Zandvoort, ber. M. M. Koster, 8 f., 68 sec.; 7e. Cracieux, van I. H. Oei, Aerdenhout, ber. J. A. Sterk, 8 f., 77 sec.; 8e. Sir Brown van J. H. W. Pasman, Wassenaar, ber. S. M. Pruikemaker, 8 f„ 82 sec.; 9e. Peter X, van mej. K. Lieftinck, Haren, ber. eig., 8 f., 84 sec. Rubriek 7. Eenspannen hackney’s kleine maat. Stokmaat 1.49 m. en daar beneden, le, 90, Play Boy van Ph. Zendijk en H. Boeve, Deventer, ber. H. Dieckmann; 2e. ƒ75, Hollywood Pride van J. H. van Heek Lzn., Enschedé, ber. J. J. Smits; 3e ƒ50, Winston Cadet van E. Swabedissen, Groningen, ber. Stal Caspers; 4e, ƒ35, Queeny van R. K. Vel stra, Marssum, ber. eig.; e.v. Bjarthur van H. Boeve en Ph. Zendijk vn., ber. G. Mulderij. Rubriek 8 Tweespannen tuigpaarden, limietklasse. Paarden, die in het span 600 of meer hebben gewonnen, waren uitgesloten: le, ƒ70, Albert en Piet van Beerta van D. E. Mellema, Finsterwol de, ber. eig.; 2e, ƒ60, Crino en Othella van E. H. Kok, Groningen en J. Offrin ga, Aduard, ber. J. Offringa; 3e, 40, Julyna en Jecillia van Stal Spijkervet, Steen wijk, ber. L. L. J. Spijkervet; 4e. 30, Winny en Koningin Margreet van Ph. Zendijk en H. Boeve vn., ber. H. Dieckmann; e.v. Adonis en Zadonis van L. J. Berghuis, Leegkerk, ber. Stal Caspers. Rubriek 9. Tweespannen Fries Ras, open klasse, Aangesp, voor Friese sjees en gereden door Heer, vergezeld van Dame, beide in Fr. costuum: le, ƒ90, Antje en Urmea van P. Joh. de Jong, Scharnegoutum en J. M. Jansma, IJlst; 2e, 75, Brest en Adina van T. M. v. d. Akker, Workum en Folkertsma, Kou- dum, ber. Weremeus Buning; 3e, 50, Afke en Walsdame van F. C. Draayer, Molkwerum en Tj. de Jong, Nijehorne; 4e, 35, Hermina en Geertje van D. Sie benga, Weidum en M. R. Smink, Bayum, Vervolg uitslagen zie binnenpagina. De laatste dag van de feestweek werd verzorgd door de Paardensportvereni- ging „Sneek”, die daarmee geen gemak kelijke taak op zich had genomen. Het valt nl. niet mee als er al een wa»k feest gevierd is, nog met iets te komen dat inslaat, terwijl de portemonnaie van de meeste mensen dan al zo gedund is dat er gewoonlijk voor het slot niet zoveel animo meer bestaat. Aan dit laatste zullen we ’t dan ook maar toe schrijven dat het bezoek hoewel be hoorlijk toch niet zo groot was als het uitstekend programma verdiend had, want anders zouden er zeker enige dui zenden meer geweest zijn om van het prachtige schouwspel dat het tuigen bood en de spanning, ruiterkunst en sportiviteit, waardoor de springnum- mers zich kenmerkten, te genieten. In het concours hippique was de con currentie bijzonder scherp, maar ook het springen bracht vinnige strijd, voor al in het concours M.A. dat zware eisen aan paarden en ruiters stelde, maar toch vier deelnemers telde die al de hindernissen foutloos namen. Voor deze vier werden de eisen toen nog hoger op gevoerd, en het was tenslotte de heer T. Timmer, die met Beiaard als over winnaar uit de strijd kwam. De organisatie had een uitstekend verloop. Men was geregeld de klok vooruit en het publiek werd volledig en deskundig met de resultaten op de hoogte gebracht. Even dreigde een on geval al het moois te bederven toen in het nummer tweespannen Fries Ras de sjees van de heer E. Gaastra te Nieuwe schoot, door het loswerken van een schroef achterover tuimelde en zijn da me er uitviel waardoor ze bijna onder de wagen en de achteruit lopende paar den terecht kwam. Gelukkig echter slaagde men er nog net op tijd in haar opzij te trekken, zodat ze met de schrik vrijkwam en dit meiden*- tot materiële schade beperkt bleef. De uitslagen van deze dag, die, met het vuurwerk, dat ’s avonds nog volgde, een klinkend slot vormde van it Snitser Jubeljier, zijn als volgt: Rubriek 1. Eenspannen tuigpaarden, limietklasse. Paarden, die 500 of meer hebben gewonnen, waren uitgesloten, le 70, Crino van E. H. Kok, Groningen, ber. J. Offringa; 2e, 60, Freddie van Gebr. Geerligs, Workum; 3e, 40, Al bert van D. E. Mellema, Finsterwolde, ber. J. Kolthoff; 4e, ƒ30, Koningin Mar greet van H. Boeve, Deventer, ber. H. Dieckman; e.v. Jecilia van Stal Spijker vet, ber. H. F. Spijkervet. Rubriek 2. Eenspannen hackney’s grote maat. Stokmaat 1.50 m. en daar boven: le, ƒ90, Jose van R. K. Velstra, Marssum, ber. eig.; 2e, ƒ75, Juanita van E. Swabedissen, Groningen, ber. Stal Caspers. Rubriek 3. Eenspannen tuigpaarden, limietklasse. Paarden, die 1200 of meer hebben gewonnen, waren uitge sloten. le, 70, Zadonus, van L. J. Berg huis, Leegkerk, ber. Stal Caspers; 2e, 60, Piet van Beerta van D. E. Melle ma, Finsterwolde, ber. J. Kolthoff; 3e, 40, Winny, van Ph. Zendijk, Deventer, ber. H. Dieckman; 4e, ƒ30, Arjolus van J. Offringa, Aduard, ber. eig.; e. v. Ju lyna van Stal Spijkervet, Steenwijk, ber. L. L. J. Spijkervet. Rubriek 4. Eenspannen Fries Ras open klasse, Aangespannen voor Friese beugelsjees. le, 90, Afke van F. C. - I [L j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1