Wat Hendriks de Kaag vertelde van t 18 B r I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST VRIJDAG 28 JULI 1950 5e JAARGANG No 6) VRIJDAGS. L KIEZEBRINK Redacteur: de resultaten van de Friezen En een eerste en een tweede Ook een receptie Rectificatie Aanbesteding Schilderwerk Kranige redding' Boottucht Noord-Oosthoek Benoemd Gevonden voorwerpen Wijmbritseradeel Middenstandsexamen Alg'. Handelskennis te Sneek Stadg'enoten concerteren op Terschelling Geslaagd Bioscoopnieuws Door jeugdige fietser aangereden KLEINZAND 7 - Telef. 2872 r-Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De „Noorderhoek”-Jeugd had een prettige dag Uniformen voor het Stedelijk Muziekcorps 0 i e Goede teamgeest en prettige kameraadschap bij de Friezen - Sportieve wedstrijden - Hulde voor de hospita De eerste prijs „Ons Genoegen” naar de meer Anjerdag-Collecte 1950 1 Blij uit - blij thuis Nog meer schoolkinderen op reis de glansrijke overwinning van het Friese Regenboogteam Financiering Ziekenhuisbouw '■W aS en schoon er Maandag toch nog meer brok- Maandag a.s. zal er op Terschelling een concert worden gegeven door onze stadgenoten Gez. Schrik, orgel en Albert v. d. Heide, tenor. de de Een damestasje, waarin een beurs met inhoud. Terug te bekomen bij W. Witter- mans, Jutrjjp 44, Bij de Regenbogen won de Hollander v. d. Velde met 83 punten de hoofdprijs en de wisselprijs benevens de extra- hoofdprijs, de beker, welke door Z.K.H. prins Bernhard voor de beste prestatie in de Regenboogklas„e voor deze jubi- leumweek was uitgeloofd. Tweede werd J. Alberda, Sneek 72 p., derde dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek 63 p. Te Utrecht slaagde voor het diploma chef-melkinrichting onze stadgenoot de heer J. W. Wester. Geslaagd voor het examen Boekhou den van de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens Tj. Stoelinga, IJ. de Vries en J. Nauta. In Amicitla draait van Vrjjdag t.e.m. Maandag als hoofdfilm het ongeëvenaar de lachsucces „Die dwaze Mr. Jones”. Het is de geschiedenis van Red Jones, een man van twaalf ambachten en der tien ongelukken, thans eerzaam straat veger, die met huwelijksplannen rond loopt. Zijn uitverkorene is de lieftallige Ann Elliot, maar hij heeft een mededin ger, Keenan Wallick, een prima verko per in het borstelvak. Jones slaagt er echter in deze rivaal te evenaren en na tal van spannende etj sensationele avon turen krijgt deze vreemde story een happy end. In het artikeltje van de heer van Gor- kum „Ere wie ere toekomt” in een vorig no. wordt de indruk gevestigd dat de heer K. v. G. schreef namens de Bedrijfs- horeca. De steller deelt ons echter mede, dat dit geheel persoonlijk van hem is uitgegaan in de verwachting dat zeer velen met het door hem geschrevene zul len instemmen. ABBEGA. „Eendracht” alhier kreeg eveneens een le prijs in de 2e afdeling met 226 punten. Een mooi succes voor deze jonge vereniging. HEEG. De ruim 80-jarige wed. Brink- sma werd, terwijl ze van een familie bezoek terugkeerde, door een jeugdige fietser aangereden en in bewusteloze toestand opgenomen. Met een lichte her senschudding en diepe hoofdwonden is ze later naar haar woning overgebracht. SCHARNEGOUTUM. De heer Pieter Kroles, onderwijzer aan de Chr. school te Balk, slaagde voor de hoofdacte. Redactie-adres SNEEKER NIEUWSBLAD INPOLDERING VAN DE KWELDER IN DE WADDENZEE TEN NOORDEN VAN FRIESLAND BIJ PAESENS. Een maand geleden is men begonnen met dit werk, waardoor nieuw land wordt verkregen aan de Noordkust van Friesland, ten koste van de Waddenzee. De dijk wordt 5700 meter lang. Foto: Het af werken der nieuwe dijk. Mej. T. D. Wietsma alhier is met in gang van 1 Sept. a.s. benoemd tot lerares aan de Chr. Landbouwhuishoud- school te Middelburg, De Sneker zeilers zijn weer terug van de Kaag. Wel niet met goud, maar wel met (Delfts) blauw en brons belaan, want ze sleepten er niet alleen heel wat fraaie prjjzen in de wacht, maar kregen allen ook nog een mooie bronzen plaquette mee als herinnering aan deze der tigste Kaagweek. De kranten hebben al heel wat over de stormen die er gewoed hebben, over de prachtige overwinning van het Friese Regenboogteam en over de prestaties in de overige wedstrijden verteld, maar wij slaan de plank vast niet ver mis als we veronderstellen dat onze lezers er toch nog wel wat meer van willen weten. En daarom zijn we naar een lid van het ver maarde Sneker Regenbooggilde, Marten Hendriks in de Looxmastraat, gestapt om dat meerdere van hem te weten te komen. Het eerste waar we over spraken was natuurlijk IJLST. Op het Zangconcours te Wom- mels behaalde onze Chr. Zangvereniging „Euphonia”, directeur de heer Tj. J. van der Velde, in de eerste afdeling met 443 punten een 2de prijs; en „Looft den Heer”, directeur de heer J. Nauta, in dezelfde afd. met 461 punten een le. Dinsdag werd aanbesieed het schilder werk c.a. voor de in aanbouw zijnde R.K. Uloschool alhier. Er werd als volgt ii.geschre-' en: Fa. P l usthoff 5397, 1de Vos, j 5395; Koster v. d Veen ƒ5365; W. J. N. B-o.wer ƒ5300' A. Vagenmakers ƒ522); Fa. Leistra v. c. Valk 5212; Duursma, Haarlem ƒ5203; J. Geertsma ƒ5167; Fa. Kir.gma Sluijter ƒ5150; H. Peper, St. Nico- laasga 5065; R. B hwma 4920. Gunning volgt. IJLST. Voor het bakkersvakdiploma slaagde te Wageningen onze plaatsge noot J. Wassenaar. HEEG. Geslaagd voor coupeuse mej. T. Vellinga alhier. OUDEGA (W.). Geslaagd voor de hoofdakte onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. Wilbers, thans onderwijzer aan de Herv. school te Koudum. Hier olgen nog de uitslagen van de teamwedstrijden Regenbogen Friesland 92.1 pnt. Holland 72.2 pnt. Te Groningen slaagden Zaterdag 22 Juli j.l. onze stadgenoten de heren W. Canrinus en P. Admiraal voor diploma Gezel B en de heren D. de Vries en L. v. d. Werf voor Gezel A herenkleding. Het doel van de kinderen der klassen 1 t/m 5 van de Herv. School te Heeg was ditmaal Olterterp en Appelscha. In Ol- terterp werd echt v. d. speeltuin genoten en ook de bossen werden hier niet verge ten. Vervolgens ging men naar Wateren. Veel heuvels werden ’er beklommen en in snelle vaart ging men dan weer naar beneden. Verstoppertje spelen was hier ook een geliefkoosd spel. In Appelscha wer” er nog genoten van de hoge duin, bossen en de speeltuin, maar over de wagentjes met de ponny’s was men niet zo luidruchtig Acht uur ’s avonds reed de N.T.M. bus Heeg weer binnen en wer den de meeste kinderen door hun ouders verwelkomd. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrinlc Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Met zeven grote autobussen van Z.W.H. maakten 654 kinderen uit Noorderhoek, behorende tot de oudste groep van 6 t.e.m. 14 jaar, Maandag een reisje naar Gaasterland, waar ze een zeer prettige dag hebben doorgebracht. Het vertrek om halfnegen liep zeer vlot van stapel, zodat reeds om kwart voor tien gestopt kon worden voor de Rijs- terbossen. Drie groepen maakten direct een grote wandeltocht door het bos naar het IJselmeer, de anderen zochten de speeltuin van Hotel Jans op om zich daar met de schommels, rekstokken, draaimolen enz. te vermaken. Toen de eersten uitgewandeld waren, werden de rollen omgedraaid, zodat allen volop aan him trek kwamen. De binnenpaden van de bossen vooral oefenden een grote aantrekkingskracht op de kinderen uit, maar ook :.an zee hebben ze zich koste lijk met voetballen en pootjesbaden ge amuseerd. Natuurlijk ontbraken bij dit alles ook de tractaties en een flinke maaltijd niet, zodat de jeugdige reizigers in ela opzicht volop hebben genoten, en 's avonds door en door tevreden en bla kend van gezondheid bij hun ouders te rugkeerden, die al bij de bussen stonden te wachten om hun spruiten te verwel komen. De kleuters tot zes jaar, die nog niet mee konden, hadden een leuke middag in de speeltuin, Jan Klaasen en Katrijn waren hier nl. op bezoek en ze beleefden weer zulke dwaze avonturen, dat de kleinen het uitgierden van pret. De ouderen vonden het echter ook nog wat fijn, en een van de opoe’s was in haar gedachten ook nog zes jaar. Zó leefde za mee! Men schrijft ons Van praat komt praat, maar nu de daad, zo dachten enige jonge Sneker za kenmensen, n.l. de heren Menno de Vries, G. Poiesz Jzn. en Kees van Gor- kum, toen zij hoorden dat men in Sneek het corps van de Leeuwarder Posthar- monie bij de mars in de Jubelweek zo keurig gekleed vond. Het praatje ging al vlot door Sneek „Zo moest ons Ste delijk Muziekcorps ook voor de dag kun nen komen”. Dat dit corps een aardig nummertje weg kan geven weten wij allemaal maar... tenslotte maken kleren de man, en zo kan ons Sneker corps naast zijn muzikale kwaliteiten in een pracht uni form gestoken nog beter ambassadeur voor de waterpoortstad worden dan nu reeds het geval is. Wat zal zo’n pakje de heren muzikan ten tot nog hogere prestaties inspireren en zouden wij er met elkaar niet trots op zijn als ons Stedelijk corps in de toe komst ook eens door andere plaatsen uitgenodigd werd om feestweken, ten toonstellingen of andere evenementen met rondmarsen te openen, zoals nu de Leeuwarder Postharmonie in Sneek heeft gedaan De bal is aan het rollen gebracht en Zaterdag 29 Juli half vijf zal het actie comité zijn werkzaamheden beginnen met een voetbalwedstrijd tussen het Be- drijfselftal van Drukkerij Men" o en de Hoornse M .taalw arenfabriek Hoorn. De entrée is vrij. Op het terrein zal gecollecteerd worden en de gehele op brengst komt ten goede aan de Unifor men Actie. Valkenklasse 1. Alkmaarse R. en Z. ver. 84.1, 2. Sneek 65, 3. De Kaag 61.1, 4. Braassemermeer 46, 5. Het Witte Huis 41, 6. Rotterdamse Zeilver. 32.1, 7. Noord Ned. Watersportbond 28, 8. De Schie 12 p. I. ken kwamen, want toen waren er weer veel meer schepen in de baan. Hebben de anderen ook nog averij ge had Ja, Klaas Vrolijk, zoals al in de krant stond, en Poelman, die Maandag het roer kapot kreeg. En Jackie de Wilde heeft de hele boel ook over boord ge zeild, maar dat was niet, in de wedstrijd. En hoe warén Dinsdagmiddag werden de leden bo ven de 50 jaar van de buurtver. Noord- Costhoek voor de tweede maal door het bestuur op een boottocht getracteerd. Ongeveer honderd personen maakten hiervan gebruik, die ’s middags om 1 uur bij de Zwettebrug aan boord van de „Wetterwille” gingen, die hun via de Geeuw, Wijmerts enz. naar Langweer Voerde waar gelegenheid werd gegeven dit mooie dorp aan de Wielen te bezich tigen. Om 5 uur werd de terugtocht aan vaard en om half zeven werd even bij de Starttoren op het Sneekermeer ge stopt, waar allen zich beneden in de boot verenigden, en de heer Molenma ker zich de tolk maakte van de leden om het bestuur hartelijk dank te bren gen voor de mooie middag, die hij hen had aangeboden. Voorzitter Dijkstra beantwoordde hem in het Fries en bracht tevens dank aan die zakenlieden, die het bestuur in de gelegenheid stelden op zo royale wij ze te tracteren. Ook bracht hij dank aan Zr. Eisinga, die bereid was gevonden deze reis mede te maken, evenals de heer v. d. Werf, die steeds klaar stond als zijn medewerking gevraagd werd. Daarna werd de reis voortgezet en om ongeveer 8 uur werd Sneek weer bereikt. Het was een prachtmiddag, waarvoor het bestuur dan ook alle lof toekomt. Aan Krijtenburg’s Modevakschool al hier slaagden: voor ondw. Costuum- en Mantelvak de dames T. Boonstra, Wit- marsum; W. Flach, J. Weyma, J. Cnos- sen en A. Koers te Sneek; en T. Sij- brandij te Heeg; voor coupeuse de da mes Tr. Spier en J. Bakker, Sneek; G. Gerbrandij, Nijland; T. Vellenga, Heeg; H. Punter, IJsbrechtum, M. Schuur mans, Terzool; -oor onderw. Lingerie: S. Rozendal, Scharnegoutum en T. Sij- brandij, Heeg. De Chr. Gem. Zangvereniging „Excel sior” alhier, directeur de heer J. Nauta, behaalde jl. Woensdag op het zangers feest te Wommels, uitgaande van de Bond van Chr. Zangverenigingen in Friesland, een eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid. Met vijftig kinderen en een twintigtal ouders van de Buurtvereniging „Ons Genoegen” maakte de Piet Hein II Woensdag een tocht naar het mooie merengebied in onze omgeving. Op een stuk land werden spelletjes om prijzen gedaan door de kinderen en de dames. Het resultaat hiervan was: Meisjes 8—13 jaar: 1. Jitsche Bruin- sma; 2. Grietje Regeling; 3. Pietje Fa ber; Meisjes 47 jaar: 1. Tineke Bruin- sma; 2. Hennie v. d. Werf, 3. Eeke de Jong. Jongens 1114 jaar: 1. Pieter Cnos- sen; 2. Jopie de Jong; 3. Piet Bruggen- kamp; Jongens 810 jaar: 1. Siepie de Jong; 2. Jopie Couperus; 3. Melü's Cnos- sen; Jongens 36 jaar: 1. Dikkie Eek- ma; 2. Japie Westra; 3. Chris de Jong. Dames: 1. Mej. Looper; 2. Mej. Westra; 3. Mej. Eekma. In de beste stemming keerde men ’s avonds naar huis terug. Opbrengst in Wijmbritseradeel. De door de plaatselijke Muziek- en Zangverenigingen gehouden inzameling ten bate van het Provincial Anjerfonds heeft in onderstaande dorpen de navol gende resultaten opgeleverd. Woudsend f 51.12, Gauw c.a. f 18.55, Blauwhuis f 20.50, Scharnegoutum f 53.12, Oudega f 41.46, Heeg f 46.51, Nijland f 32.40, Gaastmeer f 31.92, Oost hem f 21,Totaal f 316.58. De leerlingen van de Chr. School te Oosthem trokken er ook op uit. Maan dagmorgen vertrokken de hoogste klas sen per Z.W.H. kus, die eerst in Gronin gen stopte, waar onder meer de Martini toren beklommen werd, van waaruit men een mooi uitzicht heeft over de stad. Toen ging het naar Paterswolde waar met een motorboot een rondvaart gemaakt werd. Daarna werd met kleine bootjes gevaren en tenslotte vermaakten zowel de onderwijzers als de jeugd zich nog in de speeltuin. De derde plaats die bezocht werd was Midwolde, waar de Oude Kerk, waarin prachtig snijwerk, werd bezichtigd. Op de terugtocht bleek de jeugd nog niet uitgeput te zijn en werd de speeltuin te Olterterp bezocht. Ruim negen uur arriveerden allen vro lijk en wel in hun ouderlijke woning. ’s Middags half één gingen ook de jongste leerlingen in de bus voor een be zoek aan Gaasterland. Ook dezen hebben zich uitstekend weten te vermaken in het bos en de speeltuin. Hoewel het weer wat guur was, was het toch ee:. onver gefelijke dag voor de kinderen. OUDEGA (W.), 25 Juli. Voor de leer lingen van de Herv. School alhier was de 20ste Juli een blijde dag, want de laag ste klassen maakten een reisje, terwijl de hoogste klassen een vrije dag hadden. Om ruim 8 uur startte het gezelschap van 65 kinderen en 40 volwassenen naar Lemmer, waar het nieuwe land werd be keken met het gemaal en de grote sluis. Het trof juist dat er een schip geschut moest worden en door het geweldige hoogteverschil konden de jeugdige deel nemers een goed idee krijgen van de werking van zo’n sluis. Nadat nog een kijkje was genomen bij de Lemster vuur toren ging de reis naar het voornaamste doel van de dagRijs, de parel van Gaasterland. Bij hotel Jans werd eerst gepleisterd in de oude zin van het woord* maar later bij sommigen ook in letter lijke zin, want de speeltuin bood natuur lijk aan jong en oud veel vermaak, waar men een schrammetje wel voor over had. Daarna wandelden allen door de bossen naar „zee” voor een verfrissend bad en ander zee- en strandvermaak. Weer bij het hotel terug moest nogmaals de speeltuin even bezocht worden en het was moeilijk afscheid te nemen. De te rugreis ging over Galamadammen, Kou dum, Workum enz. en om zk 8 uur arri veerden de beide bussen weer in Oudega, opgewacht door een grote schare belang stellenden. Niet minder goed slaagde het reisje voor de hoogste klassen naai- Amster dam op 24 Juli. Na het vertrek om goed half zeven was het monument op de Af sluitdijk de eerste stopplaats. In Am- sterdam werden eerst een paar uren aan Artis besteed en natuurlijk waren de kinderen toen nog lang niet uitgekeken, maar de boot voor de rondvaart door havens en grachten was besproken en dat watertochtje viel zeker niet minder in de smaak. Het slot van de beziens waardigheden van deze dag was Schip hol, waarvan de kinderen zeker, mede dank zij de keurige vertelling van de aardige gids, een mooie indruk kregen. Om 4 uur ging het weer op huis aan met de bedoeling om in Kamperduin nog een ogenblikje de voeten te wassen. Na een prettige en leerzame dag kon de jeugd zich hier kostelijk uitspringen en toen om half acht het fluitje ging, ver veelde nog niemand zich. Vaak werd aangeheven „We gaan nog niet naar huis” en beide reizen konden de deel nemers met enig recht zingen„Wy ha noch nea sa’n wille hawn”, en het weer werkte in alle opzichten mee. Ernstige voorvallen waren er niet, dus Blij uit, blij thuis. Advertentieprijs 15 ct per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. HEEG. De kinderen der laagste klas sen van de Gereformeerde School te Heeg maakten met een grote N.T.M.-bus hun jaarlijks reisje naar Appelscha. Na zich eerst in de speeltuin vermaakt te hebben werden eerst de magen voorzien. Volop genoten de kinderen toen ze daar na een wandeling door de bossen maak ten. Ook de hoge duin werd daarbij niet vergeten. Vervolgens gingen ze naar Wateren. Hier hebben de kleintjes ook werkelijk genoten van de mooie natuur, ’s Avonds kwam men welvoldaan weer thuis. Bij het te Sneek gehouden examen Stenografie en Machineschrijven slaag den van Instituut G te a 11 e candida- ten voor het diploma typen t.w. De da mes R. Zoethout, G. ten Cate, A. Keu- ning, J. Huisman, P. E. de Jong, allen te Sneek en J. E. Bosman, Deersum. De he ren H. Osinga, R. de Jong, H. van Del- den, H. Heemstra, B. A .Kroon, allen te Sneek en P. de Boer, Sloten. De uitslag van het examen Stenografie is nog niet bekend. staat het. Later ging ik er altijd om het andere jaar heen, vervolgde de bakker, maat zo’n stormachtige Kaag als deze keer heb ik nog nooit meegemaakt. Vooral Zondag Wu. het heel erg, of- is ’t niet Ja, dat was Vrijdag. Daar heeft dr. v. d. Zijpp gesproken en heeft zijn vrouw in Friese klederdracht twee borden aan geboden, een van de Koninklijke Zeil vereniging en een van de Regenboogzei- lers. Die borden aren speciaal voor deze gelegenheid gemaakt. r Zijn jullie zelf over het IJselmeer ge varen Nee, niet allemaal. Vier Regen bogen gingen met het grote schip mee. Meer konden niet in het ruim, want er waren ook nog heel wat kleinere scheep jes die mee moesten. En was 't prettig aan boord van het moederschip ReusachtigAllemaal zijn we er niet geweest, want er waren ook veel jongeren, maar die er geweest zijn vonden het prima. De hospita, mevr. PostmaVonk heeft geweldig haar best gedaan om ’t gezellig te maken. Zet dat vooral in de krant, want ze heeft het verdiend. En toen kwam er een telefoontje dat wij thuis moesten komen, en ging Hen driks naar de barbier om zich te laten scheren. in de Holland-Friesland wedstrijden. Hebbe jullie nu werkelijk zoveel voor deel van die harde wind gehad Inder daad varen wij dan gewoonlijk veel beter dan met kalm weer, en de eerste dag kregen de Hollanders al „een knetter” toen er vier Friezen achter v. d. Velde in deze Kaagweek de „ster van het veld” binnenliepen. De goede teamgeest en de prettige onderlinge verstandhouding in het Friese kamp, die nog nooit zo goed geweest zijn, hebben ook heel veel tot .onze overwinning bijgedragen. Die sportieve geest kwam bijv, wel heel duidelijk naar voren toen ik Zon dagmorgen de i ast over boord zeilde, want ’s middags al gingen alle Friezen met man en macht aan het werk om de reservemast van Alberda op mijn schip te plaatsen, waarbij ook Jaap Helder uit Paterswolde een sympathieke vent meehielp, zodat ik de volgende dag toch Weer kon starten. Maar helaas werd ik toen opnieuw door pech achtervolgd want ’s middags, een kwartier voor de start van de open wedstrijd, schoot de beugel van het nok- keval omhoog, zodat ik aan de wal moest blijven. Maar de laatste dag (Dinsdag) heb ik de tanden nog eens goed op elkaar en de Witte pet op het hoofd gezet, en toen werd ik eerste vóór v. d. Sluis eq mijn zwager (Gerrit Hofstra) die de Kikker yan Priester zeilde. Wij trokken er di rect met ons drieën tussen uit, en ik had eerst nog al wat moeite om van Gerrit los te komen, maar toen ik die kwijt was, ontstond er een felle strijd tussen v. d. Sluis en mij. v. d. Sluis was echter zo onfortuinlijk midden in een veld 16 kwadraters (waar ik krekt on der door kon) terecht te komen, en zo won ik met een flinke voorsprong de prijs. Kijk, dit mooie blauwe wandbord Hoe was de deelname Geweldig. We telden meer dan 400 schepen in het programma, en ik geloof niet dat er ooit zoveel geweest zijn. Ik heb er tenminste nog nooit zoveel mee gemaakt. En je bent al heel wat keertjes naar de Kaag geweest. Hoe vaak wel Nou dat weet ik niet precies meer. De eerste keer was ii 1928. Is ’t niet Jet Toen won ik direct de prijs. De vrouw ging al naar de mooie kamer en haalde deze prijs, een prachtige zilveren vloei- drukker, tussen de vele andere vandaan. Neen, ’t was in 1929. Zie maar, hier Waren jullie tevreden Zeker. Ik geloof beslist dat wij in to taal meer prijzen hebben behaald dan de Hollanders, maar welke dat nu allemaal precies zijn weet ik werkelijk niet. Maar dat hebben de mensen ook wel in de kranten kunnen lezen. Een hoofdprijs was er niet bij wel Neen, die was voor v. d. Velde, die reus achtig gevaren heeft, driemaal eerste in de open wedstrijden en tweemaal in de team. Ook kreeg hij de Prins Bernhard- beker. De Hollanders hebben ook zeer sportief gevaren. Komen er veel in Sneek met de Sneek-week Nou, dat denk ik wel. In elk geval komen ze met een sterk team Regenbogen. En is er verder ook nog wat geweest De minister van Sociale Zaken heeft in de vergaderzaal van zijn departement de commissie geïnstalleerd, die tot taak heeft het opstellen van een voor ontwerp voor een wettelijke regeling van de financiering van de ziekenhuis bouw. Voorzitter van de commissie is mr. J. Wilkens, directeur van de Fries- Groningse Hypotheekbank en voorzitter der plaatselijke afdeling van het Ned. Roode Kruis te ’s-Gravenhage. De heer W. R. Casparie, bestuurslid van de Ver eniging va? Katholieke Ziekenhuizen en vice-voorzitter van het St. Antonius- ziekenhuis te Sneek, is een van de vijftien andere leden, waaruit de com missie bestaat. De 12-jarige Marten Koster die Woensdagmiddag met zijn 4-jarig zusje in het Wilhelminapark wandelde, zag in de vijver aldaar een meisje van om streeks 4 jaar in het water liggen. Al leen een handje stak nog boven water. Na zijn zusje eerst op een bank te hebben neergezet, sprong hij onmiddel lijk te water en wist hij de kleine dren kelinge, die reeds bewusteloos was', op het droge te brengen. Toegeschoten hulp ontfermde zich hier verder over het meisje, dat op haar eentje bloempjes was gaan plukken, terwijl Marten naar zijn grootouders op -’e Badhuisgracht ging, waar hij van droge kleren werd voorzien. Dinsdag slaagden: S. Antonides, Oosthem; S. Antonides, W. Duiker, J. Duiven, Bol.sward; D. Bakker, Ferwou- de; J. Bakker, W. H. de Boer, H. de Graaf, O. Hoekstra, U. Hoogeveen, Balk; H. v. d. Berg, Oosterzee; A. Berg- stra, Woudsend; Th. Bergstra, Abbega; H. Bles, Ijlst; J. Bloemsma, D. de Boer, Joure; E. Blok, D. Couperus, J. Dijk stra, J. de Haan, J. Holtrop, Sneek; A. de Boer, Gaastmeer; H. de Boer, Gaast; H. de Boer, W. Breeuwsma, Nijland; *A. Boersma, Sj. de Groot, Oudebildt- zijl; *Tr. Bokma, Harich; A. Boosman, Jelsum; O. Born, Berlikum; Y. Bosch- ma, Folsgare; S. Bouma, Hommerts; S. ten Brug, Leeuwarden; J. Bruinsma, F. Dijkstra, P. J. Cappendijck, Makkum; W. ten Dam, Workum; H. van Dam, Heidenschap; P. Dirksma, Minnertsga; *T. Dokter, Ried; H. Dijkstra, Wom mels; H. Dijkstra, Apeldoorn; *M. Dijk stra, S. Hoekstra, Jutrijp; IJ. Elzinga, Kubaard; P. Ewolt, Bussum; *J. Feen- stra, *A. Hendriks, E. Hendriks, Molk- werum; KI. Groenhof, Staveren; F. Grond, St. Anna Par.; G. v. d. Heide, P. Walinga, Scharnegoutum; G. Hellinga, Burgwerd; S. Hoekstra, Oudega (W.); J. Hogerhuis, Beetgum; G. Ch. Hollan der, Lemmer; J. Huisman, Schettens. Niet opgekomen 1, afgewezen 13. Woensdag slaagden: N. Huitema, Bakhuizen; C. Hunia, R. de Jong, *H. Koopen, J. de Lang, .Workum; D. Hijl- kema, Sandfirden; *G. Hijlkema, *J. M. Hijlkema, Gaastmeer- F. Jagersma, J. v. d. Meer, Oudega. (W.); B. Jansen, C. de Jong, M. E. G. de Jong, G. Kammin- ga, J. Kampen, B. Koster, *G. Procee, H. Raadsveld, B. Reitsma, Fr. Ruiter, F. H. Th. Hofstede, allen te Sneek; H. de Jong, Cubaard; H. de Jong, *Sj. Mul der, Staveren; K. de Jong, Oosterzee; P. de Jong, Mokwerum; B. Tj. Jorna, J. de Koning, H. A. Lunter, M. v. d. Pol, allen te Bolsward; R. de Jong, Ex- morra; S. Koelmans, R. Kuiper, M. Reitsma, J. Rolsma, Makkum; P. Kro les, Scharnegoutum; T. Krottje, W. Kruizinga, J. Rodenhuis, Oudebildtzijl; J. Kuik, P. Plat, Vrouwenparochie; Tj. Kuiken, St. Jac. Parochie; *J. Lauten- bach, S. Lautenbach, Berlikum; *Sj. Lijklama, A. Pruiksma, C. Pruiksma, Woudsend; H. Meesters, Goënga; W. v. d. Meulen, Joure; Fr. Meijer, Beetgu- mermolen; Th. Nijdam, Oosthem; P. Kok, S. G. Obberink, Leeuwarden; *A. Offringa, St. Anna Par.; P. Oostenveld, Oudega (H.O.N.); S. Osinga, Tj. Pun ter, Wommels; L. Planting, IJlst; S. Plantinga, Kolderwolde; *G. Pijlman, Terschelling. Afgewezen 9. zijn dames. De Oosterdyk in 1910.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1