Harde wind en regenbuien teisterden de Sneker Hardzeildag Dames- en éénmanswedstrijden op de 4e dag v.d. Sneek-Week - Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Rapport inzake Beatrixoord 1 Maar ’s middags werd het toch nog mooi weer De Friese Regenboogzeilers namen de leiding in de Holland-Friesland wedstrijden, de Hollanders in de groepswedstrijden van de Valken. f I 'IS VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1950 5e JAARGANG No 67 Kappersvakschool te Sneek Bioscoopnieuws De dames aan de helmstok I Gevonden voorwerpen Wymbritseradeel Open wedstrijden Benöemd Eerste prijs g KLEINZAND 7 Telel. 28/2 „Tjerk Hiddes" de snelste Regenboog Eenmanswedstrijden L KIEZEBRINK - Het Sneeker nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en URUFHOUTS NIEUWSBLAD Grootst mogelijke meerderheid der commissie acht verplaatsing niet noodzakelijk, doch wenst nader onderzoek naar 2 mogelijkheden De teamwedstrijden in de Regenboogklasse De verenigings-groepswed- strijden in de Valkklasse De „stille" dag ook al veel drukker geworden - De Friese dames volgden het voorbeeld van de mannen, en gaven de Hollanders klop 'Z Z' zz®z z ;g SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteur: heeft 31 s S Pampusklasse 5 g De Valken in de Goingarijpster poelen. waarvoor als eersten de 16 kwadraters uit BI in het vuur kwamen. Er kwamen echter maar zes op, terwijl de Sharpies De Jong, die met Tjerk Hiddes in de tweede groep Regenbogen won, voer de baan sneller dan zijn collega Hof in de eerste groep, zodat de Van Houten-beker voor een jaar naar Joure ging. De Ami- citia-beker voor de snelste tijd in de Valken ging naar de Rotterdammer de Groot Jr. met Gall o’Mlne, en de Zand- IJSBRECHTUM. Benoemd tot onder wijzeres aan de o. 1. school te Mantgum mej. A. Jeltema van hier. OOSTHEM. Onze muziekver. „Hald Moed”, directeur de heer C. Kaspersma, behaalde op het concours te Balk een eerste prijs in de eerste afdeling met 51 punten. 8 Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres: Het rapport der commissie ingesteld door de colleges van Ged. Staten van de drie noordelijke provinciën inzake ver plaatsing van Beatrix-oord is thans ge publiceerd. De samenvatting van haar bevindingen luidt als volgt: Verplaatsing van Beatrix-oord naar een plaats, dichter gelegen bij Gronin gen, geeft ontegenzeggelijk vele voor delen: minder tijdverlies voor de chirurg en zijn staf; gemakkelijk contact met de vele specialisten, die noodzakelijk in geschakeld moeten zijn, wil men spre ken van een „goed longteam”; gemak kelijk contact van de medische staf met alle mogelijke takken van medische we tenschap, welk contact voor deze staf van groot belang is, vooral door de vaak snel optredende veranderingen in de medicamenteuze behandeling van de t.b.c.; minder moeilijkheden bij het aan trekken van verplegend personeel; be tere mogelijkheid om het sanatorium in te schakelen bij de opleiding van long artsen. Echter zijn ook grote bedenkin gen aan te voeren tegen verplaatsing: momenteel is men nog door gebrek aan man-power tè veel afhankelijk van en kele personen. De commissie is er van Advertentieprijs 1 5 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. De Ned. Vakscholen voor kappers, de instelling van de Vakraad voor het kap- persbedrijf, waarin patroons- en be diendenorganisaties samenwerken, heb ben de inschrijving opengesteld voor de cursus 195051. Ook te Sneek wordt een cursus voor het dames- en heren vak geopend. De heer F. de Jong uit Nieuwe Niedorp heeft de leiding van de school te Sneek en verzorgt de lessen voor het damesvak, de heer B. Fokke- ma, Knüzebroederstraat 81 alhier de lessen voor het herenvak. Maandag 11 Sept, te 2 uur opent de school in een der zalen van Hotel Leeuwen. Inlichtin gen geven de h.h. A. Jansen, Schaap- marktplein. Sneek en J. S. Veldhuis, Kleinzand, Sneek. Men zie voorts de advertentie in dit nr. Wij waren in Sneek eigenlijk wat ver wend met onze Sneek-Week. Wel was het weer het ene jaar wat mooier dan het andere, maar door elkaar genomen hadden we toch nooit, te klagen. Vooral op de Hardzeildagen troffen we ’t altijd bijzonder, maar dit jaar kwam er een kink in de kabel. Harde wind en regen buien deden ’s morgens nl. veel afbreuk aan de groeps- en teamwedstrijden in de Valken en Regenbogen, die slechts voor een deel slaagden. in de 16 M2 Eenheidsklassen ging ook nu weer ongestoord verder, terwijl Vol- lema met groot verschil in de 30 M2 klasse won. Tinus Visser (Paterswolde) en Tjeerd Geveke vergastten het ge- eerde publiek nog op een buitengewoon spannende eindstrijd om de tweede plaats, welk duel met neuslengte ver schil door de Groninger gewonnen werd. Gevonden: 1 bankbiljet, gev. op de Kluw onder Hidaard, terug te bekomen bij H. J. Schulp, Schamegoutum 94; 1 beursje met inhoud, terug te bekomen bij Postcommandant Schamegoutum; 1 leesbril in hoornmontuur en 1 heren sjaal, gev. bij het Paviljoen, terug te be komen bij G. Zeilstra, Schamegou tum 52. Deze wedstrijden trokken natuurlijk veel belangstelling, maar ’s middags bij de eenmans-races, die op gewijzigde banen gezeild werden, was die niet min der groot. In alle klassen werd scherp gestart, maar bij de Regenbogen ginp dat niet zonder de nodige botsingen, vooral omdat Vrolijk vlak voor het startschot nog over bakboord voor alle: langs liep, en daardoor de anderen nood zaakte tot draaien wat wel tot aanva ringen aanleiding móét geven. Het liej echter zonder brokken en onenigheid a en er ontwikkelde zich een interessant, en spannende strijd waaruit de Joustei de Jong als overwinnaar te voorschiji kwam. Alberda werd tweede, terwijl di Rotterdammer Hofland zich met de der de plaats tevreden moest stellen. De eerste dames (in de Pampusklas se) startten 's morgens om half elf met een mooie zuidelijke bries, die verder de gehele dag bleef waaien, maar ’s mid dags iets meer naar het westen draai de. Om een uur of half twaalf zag het er even dreigend uit toen zich in het zuiden en westen zwarte wolken samen pakten, die weinig goeds voorspelden, zodat de zeilers die niet aan de wed strijden deelnamen gauw aan de wal schoten en alle toeschouwers een goed heenkomen zochten, maar gelukkig was het maar loos alarm. De wolken verteer den nl. helemaal en spoedig was het weer mooi weer, en al haalde de wind wel wat meer aan, voor het zeilen bleef het toch Ideaal, zelfs voor de wedstrijden met de eenmans-bemanning die ’s middags ge houden werden. Het wedstrijd-comité achtte voor de 16 M2 klasse, de Valken en de Regen bogen één baan te kort en maakte er daarom (tegen de bepalingen van het reglement in) twee van, maar haalde zich daardoor veel last op de hals. Wel werd deze wijziging aan de starttoren bekend gemaakt en ook nog omgeroe- pen, maar verschillende deelneemsters Bergen (N.H.); 2. Zilvermeeuw, J J in de Regenboogklasse hadden dit niet - - „f -na, pers met de Tjerk Hiddes na de eerste route aan de kop lag en meende te kun nen finishen, zeilde zij door de startlijn, wat nu de verkeerde geworden was, zo dat zij, na op haar vergissing attent te zijn gemaakt, moest terugkeren om door de doorgaande lijn te varen. Verschillen de andere dames voeren eveneens door de verkeerde lijn en toen had je natuur lijk de poppen aan het dansen. Enkelen, o. w. mevr. v. d. Zijpp, staakten zelfs de strijd uit protest, en geloof maar dat de heren op de toren het later niet ge makkelijk hebben gehad. Maar voor elkaar waren de dames ook niet gemak kelijk, want het regende protesten, wat in de Pampus-, de 16 M2 M.- en de Valk- klasse een wijziging van de uitslag tot gevolg had. De Friese dames volgden overigens het voorbeeld van de heren, want ook zij gaven hun Hollandse concurrentes in de Regenbogen en Valken klop, zodat die in deze klassen voor geen enkele prijs in aanmerking kwamen. In de Regenboogklasse verspeelde, zo als we reeds opmerkten, mej. Kuipers door een vergissing de leiding, die toen op de Algri overging, welke ook als eerste uit de strijd kwam. Hennie werd tweede, terwijl de Tjerk Hiddes toch weer een deel van haar achterstand in haalde en als derde eindigde. ken maar één de strijd tegen de elemen ten aandurfde, waaraan men op de toren na één route een einde maakte. Het wedstrijdcomité zag toen ook wel in dat het zo niet ging en stelde de vol gende starten een vol uur uit. Dat bleek achteraf goed gezien, want toen dat uur om was en de wind geleide lijk van het zuidwesten naar het noord westen draaide, klaarde het weer op. De harde wind ging over in een briesje (dat later toch weer wat aanhaalde) en de regen verdween geheel, zodat het ’s middags toch nog goed weer werd, en er ook nog heel wat belangstellenden naar het Kolmeersland en passagiers- boten met kijkers op het meer kwamen, dat hierdoor, vooral toen ook de zon nog door de wolken brak, direct een veel fleuriger gezicht opleverde. Een volkomen mislukking werd de dgg dus niet, maar wel bleef de belang stelling maar een fractie van die op an dere Hardzeildagen, wat straks ook wel terdege merkbaar zal zijn in de kas van de penningmeester, die echter troost kan zoeken bij zijn collega van de S.Z.C. die Zondag ook zowat niets ontving. Over de verdere wedstrijden kunnen we kort zijn. Het voornaamste is dat de Friezen hun overwinningen in de Regen boogklasse voortzetten en Mulder zijn derde zege in de Valken behaalde, ter wijl in de tweede groep van deze witte vogels nu eens vier Hollanders aan de kop lagen. De opmars van de Groningers De vierde dag van de Sneek-Week, voorloper van de Hardzeildag, is lang de „stille” dag geweest, maar sinds eni ge jaren heeft men ook voor de dames een plaatsje in het programma inge ruimd, en nu is de Dinsdag met de da- meswedstrijden en de eenmanswedstrij- denden voor de heren ook al flink bezet. Geslaagd Te Groningen slaagde voor het vak- diploma schoenmaken (A) onze stadge noot A. Klaversma, werkzaam bij schoenmakerij Hofmeester, alhier. HEEG. Te Groningen slaagde voor het examen onder rijkstoezicht gediplomeerd schoenhersteller „Diploma A” de heer P. van der Veen te Heeg. NIJEZIJL. Te Amersfoort slaagde voor het Staatsexamen Gymnasium A onze oud-plaatsgenoot Frater Francis- cus Anema, in de wereld B. J. Anema. overtuigd, dat meerdere jonge chirur gen zich aangetrokken zulien voelen tot super-specialisatie, tot verdere vorming tot long-chirurg. Het gebrek aan man power zal zelfs in de naaste toekomst minder nijpend worden. Beatrix-oord kan zich promoveren tot een medisch longcentrum, dat grote aantrekkings kracht zal uitoefenen op de specialisten van meerdere kleine ziekenhuiscentra. Appelscha zal dan zelf „de besten onder de besten” kunnen kiezen; de specialis ten zullen zich graag ter beschikking stellen om in Appelscha te mogen mede werken in het belang der patiënten. Het zal a.h.w. self-supporting kunnen wor den pp medisch gebied, wat een niet te ondérschatten voordeel kan vormen voor de patiënten. Bovendien blijft het ge heel dan in een gebied met in het Noorden ongeëvenaard natuurschoon. Naar de mening der commissie zal het Bestuur zich terdege rekenschap moeten geven van de voordelen èn van de nadelen van verplaatsing. De grootst mogelijke meerderheid der commissie meent, dat bij goede leiding een sanatorium in Appelscha kan uit groeien tot een medisch zelfstandig centrum. Zij vindt verplaatsing van Beatrix-oord dan ook niet noodzakelijk met het oog op de behandeling der pa tiënten als zodanig. In het huidige stadium, met be trekkelijk weinig concrete gegevens, komt de commissie tot de conclusie dat de meest aanneembare vorm is: om bouw en vernieuwing van Beatrix-oord te Appelscha, met behoud van het nog bruikbare gedeelte.. De commissie dringt er bij het be stuur met kracht op aan om behalve het zo juist genoemde plan ook nog de andere mogelijkheden, die de com missie naar voren heeft gebracht, te be studeren. Speciale aandacht ware te wijden aan het ook reeds bij het Be stuur en Dr. Kraan levende plan om Appelscha om te bouwen tot een sana torium voor been- en gewrichts-tubercu- lose en kindersanatorium en nieuwbouw van Beatrix-oord elders. De commissie is bereid, indien het bestuur na bestu dering van de verschillende aan de hand gedane mogelijkheden met meer con crete voorstellen kan komen dan tot nu toe het geval is, ~ich te continueren en over de komende voorstellen te zijner tijd alsnog een oordeel uit te spreken. Eén der leden van de commissie meent, dat de redactie van de conclusie aldus behoort te luiden: „In het huidige stadium, met betrek kelijk weinig concrete gegevens, komt de meerderheid der commissie tot de conclusie, dat de meest aanneembare vorm is: „ombouw en vernieuwing van Beatrix-oord te Appelscha, met behoud van het nog bruikbare gedeelte”. „Eén der leden wenst zich, ook reeds in dit stadium, positief uit te spreken vóór de bouw van een nieuw sanatorium in de buurt van Groningen met verbou wing van het bestaande sanatorium te Appelscha tot inrichting voor been- en gewrichts-tuberculose en kinder-tuber- culose. Hij zou daarvan alleen dan wil len afzien, indien bij nadere berekening zou blijken, dat de kosten daarvan zo hoog zouden worden, dat de verpleeg- pri4s niet binnen redelijke grenzen te houden ware”. „De commissie dringt er bij het be stuur met kracht op aan, beide moge lijkheden, lo ombouw en vernieuwing van Beatrix-oord te Appelscha, met be houd van het nog bruikbare gedeelte; 2o. nieuwbouw elders plus ombouw van Beatrix-oord te Appelscha tot sanato rium voor been- en gewrichts-t.b.c., an nex kindersanatorium, in het bijzonder ook op hun economische consequenties nader te onderzoeken”. De weersverwachtingen waren Woens dagmorgen al niet gunstig, maar die waren de laatste dagen steeds al wat meegevallen en daarop hoopte men nu ook. Het werd echter nog veel erger, want niet alleen joeg de harde wind wit te koppen op de golven van het meer, maar goot het ook enige uren vrijwel aan één stuk door. Het Kolmeersland dat de vorige dag juist weer wat op gedroogd was, ging er nu wel heel slecht uitzien en zonder laarzen, over schoenen of klompen kon men hier nu niet meer op verkeren. De weinige be zoekers die ’s morgens nog naar het meer gekomen waren, probeerden daar om om maar zo gauw mogelijk weer naar de stad terug te komen of zochten hun heil in de consümptietent of in de luwte van de starttoren, waar ons dap pere Stedelijk Muziekcorps (nog zonder uniformen ook in de open lucht zat te spelen om het althans nog een beetje gezellig te maken. de boei in Gossepalen lag pal in de wind en een paar honderd meter achter de startlijn gingen Oppenhuizen, Vrolijk en dr. v. d. Zijpp al door de wind om hoog te te krijgen. Dat bleek zeer goed ge zien, want ze kregen hierdoor bij de boei de leiding, en toen Hendriks zich even later ook nog bij hen voegde, zag het er wel zeer hoopvol uit voor de Snekers. De eerste tegenslag kwam echter toen dokter, nadat ze eerst al met veel moei te door de Sijbesloot gejakkerd waren, in de Poel op een ton werd gedrukt en de strijd moest staken. En dat ongeluk kwam ook niet alleen, want nog in de eerste route werd ook Oppenbuizen door een gescheurd zeil uitgeschakeld, zodat Vrolijk, Hendriks en Alberda de Friese kleuren verder alleen moesten verdedi- stra-Wisselprijs voor dezelfde prestatie gen. Het Hollandse team bleef echter I in de 16 M2 Eenheidsklassen naar Jaap ook niet compleet. Huisman verdween Helder te Paterswolde. leverden eveneens een adembenemend schouwspel op. De deelnemers, die allen in de baan kwamen alleen Vrolijk en Hofland gereefd hadden houden en keren om hun schepen boven water te houden en de start was fantastisch. De jachten sprongen en slingerden over de lijn met de Dolfijn van Vrolijk in de gunstigste positie. Het eerste rak naar van het toneel en bij v. d. Bos kletterde de fok naar beneden. Het werd dus een strijd van drie Friezen tegen drie en een halve Hollander, waarin de Snekers echter op zeer beslissende wijze zege vierden. Ze hadden zich nl. aan de kop vastgebeten en sloegen alle aanvallen af, zodat ze met 27.1 punten eindigden waartegen hun Hollandse vrienden slechts 22 konden stellen. Om vijf minuten voor elf begonnen de openden om vijf minuten over half elf het programma. Het was vliegend weer en de scheepjes steigerdén als wilde paarden voor de startlijn. Van de W.V. „De Schie” was alleen van Buren aan wezig, de andere drie groepen waren compleet. Vóór het startschot klonk ten minste, want nauwelijks was dit uitgé- storven en de witte vogels over de lijn gesneld of op de Fiamette van Mr. van Slooten, Leeuwarden, kwam de hele zaak al naar beneden. Voorstag kapöt Dat begon dus al slecht voor de groep van de K.Z.V. „Sneek”, die later ook nog de Vivian van v. d. Veen verloor. Maar het team van de S.Z.C. werd nog erger gehavend, want daarvan bleef al leen de Snow White van Jo Tromp in de baan. „De Kaag” had slechts één uit valler (v. Helvert) en daar van deze groep Hoppe en Ir. Zuiderbaan, die reeds in de eerste route de kop namen, ook als eersten eindigden, terwijl hun derde man, Goudriaan, als zesde binnenkwam, gaf hun dat een royale voorsprong op de anderen, zodat zij met 42.1 punten de leiding namen in deze sensationele races. „Sneek” werd tweede met 26, de S.Z.C. derde met 13. De Regenbogen bij Sybesloot. De gedetailleerde uitslagen waren ten slotte 16 M2 Eenheidsklasse B I 1. Riet vink, A. Woest Sr., Groningen; 2. Trian- tha, J. Snippe, Meppel; 3. Voici, K. Zand- huizen, Sneek. Sharpieklasse niet gestart. Larken 1. Kuukedol, st. F. W. Bos man, Dieren. 16 M2 Eenheidsklasse Bil Tini, st. G. van Reekum, Sneek. Pampusklasse 1. Ruiter, R. Reitsma, Witmarsum; 2. Hennie, st. H. de Jong, Sneek; 3. Wederik, st. J. Nieuwenhuis, Sneek. Olympiajollen 1. Paddeltje, H. Bos, Groningen. B. M. klasse 1. Hirondelle, st. Jan allemaal absent bleven en van de Lar- Alsema, Zuidlaren; 2. Daisy, B. Verha gen, Rotterdam; 3. Meteoor II, Dick Resink, Zutphen. Schouwen 1. Meerkol, F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. Pompeblêd, st. G. Dou- ma, Oppenhuizen. 16 M2 Eenheidsklasse B III1. Tig ger, T. H. v. d. Honert, Leiden; 2. Sam- Sam, Fred. J. Robijns, Workum; 3. Bra sem, P. v. d. Laan, Sneek; 4. Ciconia, st. W. de Dood, Sneek. 30 M2 klasse 1. Swealtsje II, S. Bijl- sma, st. A. Vollema, Grouw; 2. Emmy, U. H. Brink, Leeuwarden, st. T. Visser, Paterswolde; 3. Rietvink, st. Tj. Geveke, Leeuwarden; 4. Madonna, A. O. v. Cal car, Haren, st. J. S. Bouman, Leeuwar den. 22 M2 klasse 1. Maple Leaf, T. Mole naar, Grouw; 2. Maria Mechteld, S. Th. Rijkmans, Meppel; 3. Cadans, A. Bon- nema, Leeuwarden; 4. Stormvogel, S. J. Wiersma, Leeuwarden. Vrijheidsklasse 1. Twirke, T. J. v. d. Meulen, Joure; 2. Lelie, st. R. A. Wes ter, Grouw; 3. Tineke, T. J. Nooitge- dacht, IJlst. 16 M2 Eenheidsklasse A I 1. Fenris, Joop Helder, Paterswolde; 2. Symon den Danser, J. P. van Dijk, Leiden; 3. Peer less, Rieks Helder, Paterswolde; 4. So- mero, J. F. Koopmans, Enschedé. 12 voets Jollen 1. Piraat, J. Keijzer, Dr. v. d. Meer had geruime tijd de lei- ding in de 30 M2-kiasse, maar moest tenslotte toch voor Tjeerd Geveke de vlag strijken. Ir. Zuiderbaan was in de Valken de enige die in de eerste route de para chute er bij hees, waardoor hij snel uit liep en met grote voorsprong als eerste eindigde vóór Kirkenier, Breuning en v. d. Veen. De volledige uitslagen waren Darneswedstrjjden. 1. Windekind, st.j mevr, van Ginkel, Bloemendaal; 2. Rui ter, st. mej. T. Toonstra, Sneek; 3. Kemphaan, st. mej. de Jong, Drachten; 4. Hennie, st. mevr, de Jong, Sneek. 12 voets Jollen 1. Trits, st. mej. N. E. Edel, Sneek; 2. Sander, st. mej. S. Oppenhuizen, Sneek. 16 M2 klasse 1. Ciconia, st. mej. T. v. d. Baan, Sneek; 2. Shun, st. mej. L. Westers, Groningen; 3. Hank, st. mevr. C. Robertde Jong, Leeuwarden. Valkklasse 1. Bu, st. mevr. G. van SlootenKaan, Leeuwarden; 2. Rirette, mej. H. Mulder, Langweer; 3. De Trije Swantsjes, st. mevr. J. M. Oppenhuizen v.d. Poel, Sneek; 4. Whippet, st. mevr. T. ZuiderbaanKaan, Gouda. Regenboogklasse 1. Algri, st. mej. Hofstra, Sneek; 2.. Hennie, st. mej. T. v. d. Meulen, Sneek; 3. Tjerk Hiddes, st. mej. B. C. Kuipers, Sneek; 4. Henderika, st. mej. Oppenhuizen, Sneek; 5. Water rot II, st. mej. J. B. Kuipers, Sneek. Eenmans-wedstryden. 30 M 2 klasse 1. Rietvink, st. Tj. Ge veke, Leeuwarden; 2. Li, st. W. B. v. d. Meer, Leeuwarden; 3. Tjerk Hiddes, st. Mr. W. Hoekstra, Joure. 22 M2 klasse 1. Duco, st. J. Tasma, Grouw; 2. Maria Mechteld, st. S. Th. Rijkmans, Meppel; 3. Stormvogel, st. J. Wiersma, Leeuwarden. Valkklasse 1. Whippet, st. Ir. H. F. Zuiderbaan, Gouda; 2. ’t Spul, st. H. C. Kirkenier, Heilo; 3. Soelaas, st. M. C. Breuning, Leeuwarden; 4. Vivian, st. J. J. v. d. Veen, Sneek. Pampusklasse 1. Windekind, st. J. H. C. Sieverts, Bloemendaal; 2. Weerhaan, st. H. Bakker, Sneek; 3. Ruiter, st. R. Reitsma, Witmarsum. Regenboogklasse 1. Tjerk Hiddes, st. C. J. de Jong, Joure; 2. Algri, st. J. Al berda, Sneek; 3. Beneventum, st. J. Hof land, Rotterdam; 4. Meteoor, st. L. L. Hoff Jr., Heerenveen; 5. Bruiser, st. H. P. v. d. Weij, Sneek. De Eilandskerk op het Bic kerseiland te Amsterdam, welke reeds jaren geen dienst meer doet, wordt op het ogenblik gesloopt. Na dat het dak is verwijderd zijn de arbeiders thans be zig de pilaren stuk voor stuk met behulp van een lier uit elkaar te halen. Men krijgt de indruk dat deze arbeiders bezig zijn bij een oude Griekse tempel, maar dit is dus niet het geval. Het Amicitia Theater van heden t.e.m. Maandag als hoofd nummer „Het meisje van het Stille Strand” met Virginia Mayo in de titel rol. Zij is een beeldschone lerares die echter liever bewonderd wordt om haar geestelijke dan lichamelijke eigenschap pen, maar wier portret in badpak door een reclametruc in de bladen komt. Zij wordt nu als lerares ontslagen wegens gedrag niet passend bij zulk een functie en een proces volgt, dat zij wint; zij wint tevens een echtgenoot. Een vro lijke gezellige film, vol zomerzon en -zotheid, die nog behoort tot de vacan- tie-periode. Holtrop, Bloemendaal; 3. Cormoran, G. gelezen of gehoord, en toen mej. Kui- de Vries Lentsch Jr., Amsterdam. nprs mpt Tiprk Hiddes na de eerste Valken I 1. Rirette, R. Mulder, Lang weer; 2. Tarantella, E. J. Hoppe, Lei den; 3. De Trije Swantsjes, st. M. Op penhuizen, Sneek; 4. Merlijn, A. H. van i Vliet, Leiden. Regenbogen 11. Meteoor, L. L. Hof Jr., Heerenveen; 2. Cheerio, R. H. Bos man, Leeuwarden; 3. Annemarie, L. de Wit, Zaandam. 16 M2 Eenheidsklasse A II Favonius, Jaap Helder, Paterswolde; 2. Schelm, st. G. Vegter, Groningen; 3. Ali, Fokke Jansma, Grouw. Valken II 1. Gall o’Mine, A. de Groot Jr., Rotterdam; 2. Lapsus, Th. v. Hel vert, Leiden; 3. 't Spul, H. C. Kirkenier, Heilo; 4. Accipiter, J. C. Lichtenauer, Rotterdam; 5. Snow White, st. J. H. Tromp, Sneek. Regenbogen II1. Tjerk Hiddes, C. J. de Jong, Joure; 2. Jan van Gent, dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek; 3. Algri, J. Alber da, Sneek; 4. Horne, T. A. D. Theunis- sen, st. F. P. Bos, Alphen a. d. Rijn.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1