Buitenlands overzicht i J I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST e .1 Diplomazwemmen K.N.Z.B. II I 1I VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1950 5e JAARGANG No 71 VRIJDAG?. Redacteur: L. KIEZEBRINK Concert - De 1 Dodelijk ongeval te Hommerts Bioscoopnieuws 1 Kerknieuws te Nieuwe loonronde K n Stichting Kunst aan Allen Sneek n Bond van ouddeerlingen Sneek en Omstreken -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- Dodelijk ongeluk Afscheid burgemeester J. Bleeker van Dordrecht i, n 2 Ie I- KLEINZAND 7 - Telet. 2872 ie Een mooie vangst De Saek Hogerhuis Militairen tegen diplomaten in de Ver. Staten - Formosa-kwestie voor de Veiligheidsraad bewapening van West-Europa Afstandzwemmen Neptunus gli guit S® w SNEEKER NIEUWSBLAD Martiniplein. 9. 10. I 11. 9 it. Men schrijft ons regisseur en Nellie Abma, Emmy GESLAAGD. Bak- 1 Een der laatste portretten van H. K. H. Prinses Wilhelmina, die gisteren 70 jaar werd. Op haar eigen wens heeft de viering van deze heuglijke dag in alle stilte plaats gehad. Maar uit de herinnering van het Neder landse volk kan niet worden weggewist de gedachte aan de voorbeeldige wijze waarop de Prinses gedurende 50 jaar als Koningin haar zware taak vervulde. HOMMERTS. Woensdagnamiddag half zes is het 8-jarige meisje Rinske Hoek stra op de Lemmerweg alhier met haar autoped tegen een auto uit Winterswijk gereden. Het kind was op slag dood. Uit Zee, bikende Popma. Woensdagmiddag omstreeks half drie is de 72-jarige heer J. de Jong, rustend onderwijzer te Heeg, toen hij op zijn bromfiets op de Bolswarderweg alhier reed en wilde uitwijken tegen een hem inhalende personenauto gereden. Hij werd tegen de grond gesmakt en zo ern stig gewond dat hij in de loop van de avond in het St. Antónius ziekenhuis is overleden. Paul Lincke Myddleton Keler Bela Waldteufel Emiel Kas 2000 M.: Wiesje Ferwerda, Jacob Bijs- terbosch, Jan de Vries, Hinke Schuil, Tommy Pasma, Andries v. d. Horst Jansen, Sjoerd Landstra. 3000 M.: Jan Polder, Sietse Schurer, Anton Zijlstra, Jan de Boer, Henny Modderman, Gerrit Jansen, Rose Lan- b, TOEN 31 AUGUSTUS NOG GEVIERD WERD. Een groep uit de versierde optocht van de buurtvereniging Prinsen grachtWoudstraten in 1912. de ge- 6. 7. steeds stellig bi VI Han- Ned. Redactie-adres e) »n n. at tn 1. 2. 3. 4. 5. Onze stadgenoot, de heer H. Valkema, wonende aan de Looxmagracht, ving Woensdagmorgen toen hij aan ’t vissen was in de hoofdvaart nabij Ferwoude met de hengel een karper die ruim dertien pond woog! Dinsdagmiddag heeft de heer J. Blee ker afscheid genomen als burgemeester van Dordrecht. Bij deze gelegenheid werd de heer Bleeker door velen gepre zen. Ook de gemeenten Utingeradeel, Opsterland en Rauwerderhem waren vertegenwoordigd. Vooraf had de heer Bleeker een ernstig protest uitgespro ken tegen de directie der Ned. Spoor wegen, over de z.i. onvoldoende beveili ging der overwegen in de onmiddellijke omgeving van Dordrecht. Daar zijn de vorige week weer twee ongelukken ge beurd, die twee doden en twee gewonden eisten. Burgemeester Bleeker herinner de aan het feit, dat herhaalde malen op beveiliging door afsluitbomen of flik kerlichten was aangedrongen. Advertentieprijs 1 5 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Men schrijft ons: Op Vrijdag 25 Aug. werd de tweede excursie van deze Bond gehouden in deze zomer, ’s Morgens 8 uur vertrokken een 34-tal dames met de bus naar Alkmaar, waar de kaas markt werd bezichtigd; na een beschuit met kaas gebruikt te hebben ging het verder naar Amsterdam. De salonboot aan het Rokin lag al gereed voor een tocht door de grachten en het IJ. Een prachtig gezicht boden de grote boten waar wij dicht langs voeren. Daarna nog even in de Bijenkorf rondgekeken en toen de reis vervolgd naar Laren. Na thee gedronken te hebben ging men naar de weeffabriek de Knipscheer. Hier werden wij door de directie rondgeleid, er werd ons weef, smyrnaknoopwerk en niet te vergeten gobelinwerk gedemon streerd. Een dame was bezig in schilde- rijvorm een stuk gobelin te maken, een kleine M2, groot, waar zij minstens 200 uren mee bezig zou zijn voor het gereed was. Ook werden fraaie wandkleden, tafelkleden enz. tentoongesteld. Ten slotte werd nog een kijkje genomen in de Oude Gelderse boerderij. Allen waren verrukt van de mooie handwerken en kunstzinnige patronen. Nu ging de reis naar Hilversum, waar de warme lunch voor ons gereed stond. Vanaf Hilversum door de N.O.polder, waar nog een kop koffie gebruikt werd in Emmeloord. In Sneek aangekomen wensten we elk ander een goede thuiskomst, en daarmee lehoorde dan deze excursie weer tot het ■erleden. Baptisten Gemeenten. Beroepen Arnhem, J. Broertjes te Sneek. te geven door „Het Stedelijk Muziek corps” Sneek op Zaterdag 2 Sept. 1950, ’s avonds 8 uur op het Programma Graf Zeppelin, Mars Lustspiel Ouverture Les Sirenes, wals Divertimento Frei-weg, Mars Pauze. Mandora, Mars Luna Wals 8a. Dans le Sud, b. Kabouterfeest, karakterstuk Fantasie uit „Der Vogelhandler”, Zeiler Fryske Grienmank, potpourri, arr. Wolters The Great Little Army, Mars, Alford Van heden t.e.m. Maandag a.s. gaat in het Amicitia Theater als hoofdnum mer „De strijd in de Burma jungle” met Errol Flynn als kapitein Nelson, leider van een troepje geharde Amerikaanse parachutisten, die na de veldtocht in Nieuw Guinea, in N.O. India zitten te wachten op een nieuwe opdracht in de strijd tegen de Japannezen. Die komt trouwens gauw genoeg en het is er een welke degenen die de uitvoering er van overleven, immer zal bijblijven. Zij zullen 150 mijl achter het Japanse front wor den neergelaten, daar ergens een radar- station moeten vernietigen en dan weer door vliegtuigen opgenomen worden. Maar na hun taak volbracht te hebben snijden de Japanse jungle-patrouilles hun de weg naar de vliegtuigen af en dan moeten zij zich een bloedige weg vechten door de vreselijkste wildernis ter wereld. De campagne in Birma heeft wereld vermaardheid verworven, hier ziet men er een stuk van vereeuwigd in een meesterlijke film. Verschijnt DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Uit de desbetreffende advertentie in dit blad kan men kennisnemen van het muziek- en toneelprogramma voor het aanstaande seizoen. De toneelgezel schappen behoeven geen nadere aanbe veling; het zijn de beste groepen, die in ons land optreden. Over de definitieve keuze der stukken zullen wij binnenkort nadere berichten kunnen geven. Hier omtrent kan men altijd eerst vlak voor ’t begin van ’t seizoen decideren. Wij zullen- zowel voor ernst als scherts zor gen, beide op zeer goed peil. O.a. zijn wij in onderhandeling over Les mains sales (Vuile Handen) van Sartre, „De dood van een Handelsreiziger”, „The Heart of the Matter” door Graham Greene, een stuk van Oscar Wilde en een van Anouilh. Zo men ziet, „grote namen” van het huidige repertoire. Bizonder gelukkig zijn wij met de mo gelijkheid hier het Nieuw Italiaans Strijkkwartet te kunnen laten horen, een ensemble van wereldvermaardheid, waar over de critieken uitsluitend in super latieven schrijven en het o.m. stellen naast de oude Bohemers, indertijd het beste kwartet dat men kon horen. De prestaties van ons Cantate-Koor (waarbij nog een solist’geëngageerd zal worden) zijn intussen wel gemeengoed geworden. Dit, vooral tesamen met het gevoel muziek te horen uit eigen mid den, zal zeker een groot auditorium trekken. Wij geloven, dat dit programma in de komende wintermaanden aan ieder vele aangename uren kan verschaffen, zouden belangstellenden willen raden zich onverwijld voor deelname te melden. Het optreden van generaal Mac Arthur in de Formosa-kwestie kan men ook daarom zo weinig waarderen, om dat het kennelijk de bedoeling had de diplomatie van Washington te doorkrui sen. Communistisch China toont na zijn overleg met Moskou, dat in de afgelo pen weken plaats had, een grote diplo matieke activiteit. Het heeft van de Ver. Naties geëist dat deze maatregelen zullen nemen dat de Amerikaanse marine en luchtmacht uit de omgeving van Formosa worden teruggetrokken, en aangekondigd dat het vastbesloten is Formosa uit de „grijparmen der Ameri kaanse agressie te bevrijden”. Het heeft Amerika ook beschuldigd de Chi nese grens geschonden te hebben door luchtbombardem-nten op steden in Mantsjoerije langs de Koreaanse grens. Uit heel dit Chinese optreden blijkt een sterke geprikkeldheid, die, aangeblazen door Rusland, gemakkelijk tot voor het Westen onaangename consekwenties in Korea kan leiden. Er zijn reeds Chinese legers aan de Koreaanse grens samen getrokken, al heeft men nog niet ge hoord dat ze deze hebben overschreden. Maar wat zullen ze bijv, doen als het de troepen der Ver. Naties inderdaad ge lukt de Noord-Koreanen terug te drij ven en ze dan niet ophouden bij de 38ste breedtegraad doch zullen pogen geheel Korea te bezetten om er een werkelijk vrije staat van te maken; Amerika wil nl. die richting uit ei. ook door de For mosa-kwestie kan rood China heel ge makkelijk in de Koreaanse betrokken worden. De Amerikaanse regering voelt dat thans ook wel en heeft zich daarom er niet tegen verzet dat de Veiligheids raad een onderzoek inzake Formosa zal instellen, naar aanleiding van het Chi nese verzoek aan de Raad om de Ame rikaanse strijdkrachten te gelasten zich uit de wateren rond dit eiland terug te trekken. Nu heeft deze kwestie heel wat kanten. Formosa is oud Chinees ge bied, in vroeger jaren door Japan ver overd en na de bezetting van Japan door de andere geallieerden aan China be loofd als het vredesverdrag met Japan getekend was. Dat is nog niet het ge val, en daarom kan Amerika stellig volgens internationaal recht, als bezet ter van Japan ook Formosa voorlopig in handen houden. Maar Washington heeft Tsjang Kai Sjek toegestaan er zijn wrakke nationalistische Chinese rege ring te vestigen, die de communistische Chinese scheepvaart en handel met vliegtuigen belaagt. Dat is in strijd met Amerika’s taak als bezet ter. En dat Tsjang heel andere bedoe lingen met Formosa heeft dan de Ame rikanen zal wel blijken als deze kwestie werkelijk in de Veiligheidsraad aan de orde komt, waarin nog steeds een ver tegenwoordiger van nationalistisch Chi na, nog wel met vetorecht, zitting heeft. Dat het eiland Formosa grote strategi sche betekenis heeft is zonder meer dui delijk voor hem, die de ligging op de kaart gadeslaat; bezetten de Chinese communisten het, dan kunnen daaruit allerlei bedreigingen voor de positie van het Westen in Azië en de vrije staten daar voortvloeien. Daarom zeggen ge neraal Mac Arthur en tal van militaire leiders in Amerika: „Formosa houden”. Maar de Amerikaanse diplomaten zien, met de W.-Euro;sse in, dat daaruit de kans op een onmiddellijke oorlog met rood China, en als het gesteund wordt door Rusland, op een wereldoorlog zou voortvloeien. Daarom staan zij een be handeling in de Veiligheidsraad en het horen daarbij van een afvaardiging van rood China niet in de weg. Hun stre ven is er op gericht voorlopig van For mosa een soort neutraal gebied te ma ken. We geloven niet dat communistisch China zich ook daarvoor zal laten vin den, maar in ieder geval moet langs kanalen der diplomatie, waartoe ook de Veiligheidsraad kan dienen, het contact met rood China over deze kwestie gaan de gehouden. We geloven wel niet dat Rusland direct in een oorlog tussen China en de Ver. Staten springen zou al zal het, terwille van eigen voordeel deze gaarne zien ontstaan maar die oorlog op zichzelf zou al erg genoeg zijn omdat ze Amerika’s krachten te zeer zou binden, waardoor Rusland zijn handen vrij voor acties elders kreeg. weer aan het Europees gesprek deel nam was ook belangrijk. Dat er nog geen praktische resultaten op het ge bied van een Europese federatie werden bereikt was te verwachten, de Europese Raad kan daar trouwens slechts propa ganda voor maken en deze grootse ge dachte moet eerst in de volken groeien. Haast zou in deze geschaad hebben, voorzitter Spaak heeft daarop terecht de aandacht gevestigd. De sociaal-economische raad van katholieke arbeidersbeweging heeft, zien de voortdurende stijging van de kosten voor het levensonderhoud, als zijn mening te kennen gegeven, dat op korte termijn een verhoging van lonen en salarissen van ten minste vijf per cent dient te worden doorgevoerd. Deze verhoging dient eveneens van toepas sing te zijn op de kinderbijslagen en de uitkeringen uit hoofde van sociale ver zekeringen. Mede door het mooie zomerweer, was er weer grote animo voor het diploma- zwemmen in het Zwembad Woensdag middag. Voor diegenen die bij het diplo- ma-zwemmen op 12 Juli niet aanwezig kunnen zijn, wordt dit in het einde van het seizoen nog eens georganiseerd, meestal wordt dan reeds de tempera tuur van het water en de bovenlucht te laag, doch het was dit keer beide ideaal. Ook van de zijde der dtiders was veel belangstelling, wat voor de jeugd een stimulans was om het beste beentje voor te zetten en voor de organisatoren een bewijs is, dat die ouders het nut en de noodzaak inzien, dat hun kinderen ge routineerde zwemmers (sters) worden. Ouders, zeg niet: 2 diploma’s is genoeg. Er zijn er ZES, en de aanwezigen heb ben kunnen zien wat daarvoor geëist wordt en wat pracht zwemsters mers het waren, die dit alles wisten te berei ken. Het oefenen er voor kost geen extra tijd, daar de jeugd toch geregeld in het water is. Ze hebben alleen een duwtje in de goede richting nodig, een aansporing om naast het spelen in het water ook iets te leren. De middag ver liep vlot, een enkele moet voor rugzwem- men overdoen. Over het algemeen was het voldoende en soms buitengewoon goed. Uitgereikt konden worden 69 di ploma’s I, 39 diploma’s II, 8 diploma’s III, 4 diploma’s IV, 3 diploma’s V, 4 di ploma’s VI, wat geschiedde onder toe zicht Kon. Ned. Zwembond, en speldjes van Neptunus werden uitgereikt, 20 voor 500 M. gekleed; 25 voor 1000 M.; 7 voor 2000 M. en 9 voor 3000 M. af- standzwemmen. Diploma I: Carla Abma, Anna Marie Onze stadgenoot de heer Jan Bouma is te ’s-Gravenhage geslaagd voor het Middenstandsexamen „Algemene delskennis” voor leden van de strijdkrachten Overzee. SCHARNEGOUTUM. Aan de kersvakschool te Leeuwarden slaagde voor het patroonsdiploma de heer Epeus Harkema alhier. It toanielstik dat D. A. Tamminga skreaun hat oer de Hogerhuis-saek en dat rounom priizge is as in fornijing fan it Fryske toaniel en in greate oanwinst foar üs literatuer, sil, fóar de o.s. Frys ke Boekewike, yn boekfoarm forskine by Drukkerij Laverman N.V. to Drach ten. In foto fan de haedfiguer, Wibren Hogerhuis, wurdt der yn opnommen. Oant 1 Jannewaris 1952 is it opfie- ringsrjocht fan it stik forsein oan de Fryske regisseur Lammert Wat die acties elders betreft, denkt men aan Oost-Duitsland, omdat Moskou Duitsland als de kern v i haar Europese politiek beschouwt. Als Oost-Duitsland deze herfst inderdaad een vredesverdrag met Rusland krijgt vermoedt men dat het de zegen van Moskou zal krijgen om zich voor te bereiden voor een actie tegen West-Duitsland, in de zelfde geest van die welke N.-Korea tegen Z.-Korea is begonnen. Officieel zouden de Russen weer buiten schot blijven maar ze zou den door wapenzendingen enz. de Oost- Duitsers steunen en het conflict weer gaan voorstellen als een binnenlands Duitse aangelegenheid, die niemand als de Duitsers aangaat. Wij voor ons ge loven niet aan een zeer spoedige uitvoe ring van een dergelijk plan omdat im mers West-Duitsland nog een bezetting heeft die onmiddellijk in de kwestie zou worden betrokken. Maar toch is het goed dat men in het Westen maatrege len tegen die mogelijkheid neemt. Poli tiek geschiedt dat doordat men W.- Duitsland meer bewegingsvrijheid toe staat. De opheffing van de staat van oorlog tussen de Westelijke geallieerden en West-Duitsland schijnt aanstaande de Grote Drie zullen er nog eens over praten als ze elkaar te Washington vóór de algemene vergadering der Ver. Na ties ontmoeten. De positie van W.- Berlijn, dat erg in 't gedrang zou kómen, als de Russen inderdaad met Oost- Duitsland vrede sluiten, wordt verste vigd, doordat het waarschijnlijk als twaalfde staat tot de W.-Duitse bonds republiek zal worden tóegelaten. En de vorming van een W.-Duits leger als onderdeel van een W.-Europese strijd macht of als een soort politiemacht schijnt nu nog maar een kwestie van tijd. Militaire deskundigen blijven van mening dat deze W.-Europese leger macht numeriek bij lange na niet zo sterk behoeft te zijn als de Russische. Volgens hen heeft de ervaring in Zuid- Korea geleerd dat men een numeriek veel sterker vijand een betrekkelijk zwak bezette eerste linie gerust op be paalde punten kan laten doorbreken, mits de dan in afzonderlijke groepen ge splitste vijand achter die linie, desnoods een heel eind daarachter, door reserves met superieure bewapening wordt op gevangen. Volgens de militaire mede werker van de N. R. Crt. zou men zich voorstellen een dergelijke strategie tegen de Russische stoomwals toe te passen, als ze kwam aanrollen. Men zou zg. on- betreedbare gebieden willen scheppen door middel van atoom- en waterstof bommen en zg. radio-actief zand, .waar door de Russen genoodzaakt zouden zijn hun legermassa’s te splitsen, waar mee dan afzonderlijk door uiterst be weeglijke reservelegers zou worden af gerekend. Een strategie intussen welke het uiterste van de bekwaamheid en ze nuwen der Westelijke verdedigers zou vergen, omdat ze het nemen van zeer grote risico’s noodzakelijk maakt. Ri sico’s, die naar het ons voorkomt, vooral in W.-Europa zeer groot zijn, omdat dit stelsel wel zeer sterk defensief is, de ondoorschrijdbare gebieden zouden dus óf betrekkelijk dicht bij óf reeds op eigen terrein moeten liggen en dan zou als het geval bijv. Duitsland betrof, het zo belangrijke Roergebied direct kans lopen operatiegebied te worden. We zullen ons echter niet in verdere specu laties over mogelijkheden die zich ho pelijk nooit zullen voordoen, verdiepen. Wel kan met voldoening geconstateerd worden dat men thans ijverig in de weer is voor opbouw van de legers in West- Europa. Misschien is het wel de grootste verdienste van de thans uiteengegane algemene vergadering van de Europese raad geweest, dat daar de aandacht ge vestigd is op de noodzaak van een Europees leger. Dat West-Duitsland daar in die vergadering yoor het eerst De laatste dagen is er naar onze smaak rijkelijk genoeg over de preven tieve oorlog gepraat, de oorlog dus welke een natie of groep van naties aan vangt, omdat zij de overtuiging heeft dat haar tegenstander een oorlog voor bereidt doch nog niet gereed is, waarom het ’t voordeligst is hem voor te zijn. Matthews, de Amerikaanse minister van marine, is een voorstander van zo’n preventieve oorlog tegen Rusland en heeft aangeraden de atoombom maar direct tegen dat land te gebruiken. Pre sident Truman heeft deze gedachte on middellijk verworpen. Maar bijna tezelf- der tijd liet een ander.. zeer invloedrijke Amerikaan, generaal Mac Arthur de opperbevelhebber in Japan, een bijna even gevaarlijk geluid als Matthews horen, toen hij in een boodschap aan de jaarvergadering van Amerikaanse oud strijders verklaarde dat Formosa een onmisbare schakel was in het Ameri kaanse verdedigingsstelsel in Azië. „Verlies er van staat gelijk aan oorlog” zei de generaal. Wel is deze boodschap door Mac Arthur op verzoek van Tru man ingetrokken, omdat zij indruist tegen de officiële buitenlandse politiek van de Ver. Staten, maar het is dan toch maar duidelijk geworden, dat enige der invloedrijkste Amerikaanse figuren op defensiegebied neiging hebben van die politiek af te wijken. Wij hebben in ons overzicht van vorige week het ge vaar daarvan te berde gebracht, toen wij er op wezen dat de West-Europese vaart in Amerika’s kielzog geen onver deelde vreugde, noch algehele gerustheid kan baren, doch haar eigenaardige ri sico’s meebrengt. We hebben toen daar bij ook gewezen op de naderende verkie zingen in de Ver. Staten. De republikein se en militaire kringen richten bij die ver kiezingsstrijd hun aanvallen vooral op de leider van ’t Amerikaanse departement van buitenlandse zaken Acheson, wie zij een te pacifistische politiek in het Verre Oosten verwijten. De sterke banden welke er thans tussen West-Europa en de Ver. Staten bestaan dwingen ons er toe deze strijd tussen de Amerikaanse militaire en diplomatieke kringen met de grootste belangstelling en spanning te volgen. Hier in West-Europa moet men niets van een preventieve oorlog hebben en vindt men het zinspelen er op van de zijde van invloedrijke figuren in Amerikaanse regeringskringen als Mat thews al zeer gevaarlijk. Want als men met dergelijke gedachten te Washington speelt bestaat er immers de mogelijk heid van een Russische reactie; de Rus sen zouden op hun beurt de Amerikanen voor kunnen willen zijn. Dat ondanks hun hoogst gevaarlijk optreden mannen als Matthews en Mac Arthur toch op hun posten gehandhaafd blijven pre sident Truman heeft Mac Arthur, die blijkbaar erg op zijn tenen getrapt is door de afwijzing van zijn Formosa- politiek, zelfs een brief geschreven, waarin hij verklaart zich van harte achter diens optreden in de Koreaanse kwestie te scharen bewijst niet alleen welk een belangrijke lieden zij zijn, maar allicht ook welk een machtige steun zij in Amerika hebben. En dit baart W.-Europa of dient dat; in ieder geval te doen zorg. Nauta, Tineke Visser, Gerry Bakker, Klaasje Minks, Grietje de Jong, Froukje Postma, Mintje de Haan, Joke Hanen burg, Janny Fabér, Sjoeke Buding, Joukje Kingma, Geesje Hylkema, Jetske Hoitinga, Greetje Berendsen, Dinie Kus- sendrager, Wiepie Dokkum, Treesje Bootsma, Wieke v. d. Veen, Grietje Ro sier, Gerda Morel, Truus Postma, Jitty Postma, Greetje Poiesz, Ansje Stam, Jopie Fritsma, Tettie v. d. Wier Alber- da, Hittie Canrinus, Akke Zijlstra, Jittie de Bree, Martje Dijkstra, Tjitske Erin- ga, Richtje Falkena, Corry Meyles, Geppie Sijperda, Henny Tuinstra, Fintje Postma, Lucie Zijlstra, Ini Abma, Hen- drike Brouwer, Jopie Faber, Jannie Feitsma, Geesje v. Wieren, Sjoerd Fa ber, Roelof Pieters, Gerard Platen, Va lentino Selva, Gerben Zoethout, Bertus Ritsma, Kees v. d. Meer, Gerrit v. d. Duim, Kees de Wit, Sjerrie Terpstra, Jan Kuipers, Ate Bootsma, Henk v. Bottenburg, Jaap Sonnenberg, Michiel Schreuder, Jan Rozenberg, Wim v. d. Heuvell, J. A. Voerman, Freddy Textor, Barend Blankert, Willem Silvius, Theo Goienga, Jan Hoekstra, Jan Eringa, Teo Koolstra, Gerrit Kool. Diploma II: Wim Schreuder, Sjoerd Faber, Gerben Zoethout, Kees v. d. Meer, Sjerrie Terpstra, Johannes Kom ma, Dicky Schrichte, Albert Blankert, Tjalling Ament, Wiebe Zijlstra, Cor Vis ser, Bertie Tjallema, Petrus de Groot, Carla Abma, Anna M. Nauta, Tineke Visser, Gerry de Wolf, Leny Lokkerbol, Jitty Klasema, Akelien Greydanus, Joke Piersma, Sientje Vonk, Coby Oude Groeneveld, Tineke v. d. Siepie Tuininga, Sjoukje Cnossen, Joke Hanenburg, Mintje de Haan, Nini Rit sma, Anne Greep, Tinie Greep, Beatrix Greep, Marieke Feddema, Janny Zand- stra, Nora Donkersloot, Trijntje v. Gos- linga, Renske Tolsma, Aaltje Bruinsma, Gerda Morel. Diploma III: Lofvers, Gretha Veensma, Francisca de Man, Beppie v. d. Schalie, Trude Bos scha, Geertje v. d. Duim, Jenny v. d. Heuvell. Diploma IV: Jaap Visser, Gretha Veensma, Fransiska de Man, Geertje v. d. Duim. Diploma V: Janny Venema, Gerlof Scholte, Donald v. Herpen. Diploma VI: Sietske Lootsma, Anne ke Ferwerda, Christian Ament, Hans v. d. Zee. 500 M. gekleed: Berend Zoethout, Ja cob Bijsterbosch, Tony Verdaasdonk, Greetje de Vries, Ankie Deenik, Gerry Hendriksma, Daan van Delden, Klaas Kuipers, Maria Bosscha, Liesje Postma, Egon Brenninkmeijer, Sjoeky Speerstra, Han Riphagen, Liesje Schraa, Bregtje ledema, Bartha Schrichte, Liesje Schraa, Saakje Douma, J. Bosma, Joke Wijn gaarden. 1000 M.: Wietske Wiersma, Martha Hogervorst, Anneke Lokkerbol, Rijkje de Haan, Lenie Lokkerbol, Bram Koe nen, Roelof Kroeze, Trijntje Metz, Bet ty Henstra, Martha Alberda, Aukje Gi- liam, Henk v. Houten, Saakje Zijlstra, Greetje Koelstra, Jopie Slump, Cobie IJntema, Eppie Bruning, Anneke lede ma, Henk Put, Harm Meester, Loeske Bruinsma, Ankie Deenik, Grietje Veen- stra, Jacob Boschma, Lammert Sluiter, dau, Sipke Fijlstra, H. Kanon. W v

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1