Eens de jongste burgervader van Nederland It Snitser Frysk Toaniel spile „Jehanne Wymbritseradeel rekent voor 1951 tekort van f 710(10.-- Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST op een G E N Interkerkelijke Zendingssamenkomst Kruizebroederstraat Cruycebroedershof VRIJDAG 15 DECEMBER 1850 5e JAARGANG No 101 VRIJDAGS. Redacteur: L KIEZEBRINK Lid van de onderwijsraad Benoemd Zeven spoorwegmannen gedood Bertha Hertogh weer in Nederland 30 jaar huisknecht KLEINZAND 7 - TeleL 2872 Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Lichting 19492 tot April in dienst Voornaamste inkomstenbronnen „bevroren” en Opbrengst collecte Dierenbescherming Gerlof Giliams overleden Express Bazel - Den Haag ontspoord Oorlogskansen één op vijftig Zeven millioen voor hotels en toerisme Geen Marshallhulp voor Engeland meer Meiinoar len DE JUBILARIS IN ZIJN WERKKAMER. 9) Naar Friesland. I Do a.s. jubilaris werd in 1892 in Hoo- gezand geboren. Nadat hg de zgn. oude Franse school te Appingedam had door lopen, werd hij aldaar op 1 Sept. 1908 benoemd tot volontair ter secretarie. en B behaalde. Ik houd van deze men sen en ik houd van mgn gemeente. De heer W. Hottinga hoopt Zondag 17 Dec. a.s. de dag te gedenken dat hij voor 30 jaren als huisknecht in dienst trad bij Hotel „De Wijnberg”. Zeer zeker zal het de jubilaris deze dag niet aan be langstelling ontbreken. Bij Kon. Besluit is benoemd tot lid van de onderwijsraad mevr. H. A. Urban de Vries te Sneek. Advertentieprijs 1 5 cl per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1 2.50 per half jaar. Franco per post 1 3.75 per hall jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Redactieadres: SNEEKER NIEUWSBLAD Het is niet de bedoeling de dienst plichtigen van de lichting 1949 II lan ger dan tot 1 April 1951 onder de wape nen te houden, zo deelt de Minister van Oorlog mee in de memorie van ant woord aan de Tweede Kamer over dit wetsontwerp, dat het weer in dienst roe pen van deze dienstplichtigen moet be krachtigen. De Regering was genood zaakt deze maatregel te treffen en de minister hoopt stellig, dat het niet weer zal moeten gebeuren. Bij K. B. is benoemd tot notaris te Balk de candidaat-notaris aldaar de heer A. Visser. 1 Januari d.a.v. volgde zijn bevor dering tot 2e ambtenaar op een jaar wedde van 100 met twee eenjaarlgk- se verhogingen van 50 tot een maxi mum van 200 „toe te kennen na ijverige plichtsbetrachting, ter be oordeling van Burgemeester en Wet houders”. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Het Sneker krantenwereldje is maar klein, en daarom kennen allen die er in werken elkaar. Gerlof Giliams heeft sedert hij de kinderschoenen ontwassen was met expeditie en administratie van kranten te maken gehad, het laatst aan het bijkantoor van de Leeuwarder Cou rant alhier. Hij kende Sneek op zgn duim; dè.t, zijn gver en zgn bekwaam heid op zijn gebied maakten hem tot een gewaardeerd medewerker in ons kran tenwereldje, maar het belangrijkste was toch nog dat hij een goed en hulpvaar dig mens was. Nu is hij na een lang ziekbed op 33-jarige leeftijd heengegaan, hij zal gemist worden in onze kring, en ook daarbuiten hij was ook penning meester van het Doopsgezind Kerk koor maar bovenal in zijn gezin dat deze-zorgzame man en vader wel heel moeilijk kan ontberen. passe te geraken. De beperktheid van het eigen belas tinggebied, mede als gevolg van de be staande noodvoorziening op het stuk van de financiële verhouding tussen rgk en gemeenten, biedt te weinig armslag om de stijging der kosten van het we- genonderhoud en die van andere be hoeften op te vangen. In afwachting van de meer definitieve regeling zal voor 1951 en 1952 opnieuw een noodvoorzie ning moeten worden getroffen, zodat de gemeenten wederom met lapmiddelen moeten werken om de publieke dienst gaande te houden. Hielden deze dan nog in voldoende mate rekening met de ge stegen uitgaven, zoals die zich voor 1951 aandienen, dan kon men er zich nog enigermate mee verzoenen, Maar met deze stijging is door de Minister in de beraamde noodvoorzieningsmaatrege- len geen rekening gehouden, want we gens algemene en bijzondere uitkeringen uit het Gemeentefonds mag geen hoger bedrag worden geraamd dan over 1950 wordt gegeven, nl. 125 van de basis bedragen over 1948. De 5 verhoging hiervan is niet eens voldoende om de financiële gevolgen van twee achtereen volgende loonronden te compenseren, laat staan om andere noodzakelijke stij gingen van de uitgaven te dekken. Ook voor de afgeschafte ondernemingsbelas- ting wordt voor 1951 geen hogere com pensatie geboden dan de uitkering over 1950. Door deze koppeling van de voor naamste inkomsten-bronnen aan 1950 is voor de meerdere behoeften van 1951 geen dekking aanwezig en daarom zal het u niet meer verwonderen, aldus schrijven B. en W. aan de Raad, dat de gemeentebegroting voor 1951 niet slui tend kon worden gemaakt. De regering heeft zich blijkbaar die mogelijkheid ook wel voor ogen gehou den, want op de begroting 1951 voor het Gemeentefonds is op de post „Bijzon dere uitkeringen” een extra bedrag voor een aanvullende bijzondere uitkering aan de daarvoor in aanmerking komende ge meenten geraamd. Wij menen, schrijven B. en W., dat onze gemeente, gezien vorenstaande uiteenzetting, met name wat het wegenonderhoud betreft, tot deze groep behoort en zouden derhalve tot de minister het verzoek willen rich ten over 1951 in aanmerking te komen tot een bedrag als nodig is om het even wicht der begroting voor 1951 te her stellen. De deelnemers aan de Sint Nicolaas- actie Kruizebroederstraat hebben ook de bewoners van het Cruycebroedershof niet vergeten. De dames kregen specu laas en chocolade en de heren iets op rookgebied, een en ander door de za kenlieden uit deze straat gratis aange boden. De vreugde was zeer groot en ook Sociale Zorg dankte namens de oudjes en het verplegend personeel voornoemde vereniging. Iets ter navol ging voor een volgende gelegenheid? De eerste huis-aan-huis-collecte van Dierenbescherming Sneek is een groot succes geworden. De opbrengst bedroeg 440.25. Wij danken de burgerg van Sneek zeer hartelijk voor haar vrij gevigheid. Bijzonder waren wg getrof fen door de vele giften, die wij van Ouden van Dagen mochten ontvangen. Zeer erkentelijk zgn wij voor de hulp van de dames en heren collectanten, die zich ondanks het gure weer, vol animo van hun taak kweten. Wg hopen u over enige tijd nader van onze werkzaamhe den voor het gestelde doel (een stal voor de woonwagenpaarden) op de hoogte te stellen. Het bestuur 'an Dierenbescherming afd. Sneek, Dr. J. P. OTTO, Voorzitter. J. HAMMER, Secretaris. hij in 1935 bij het Saar-plebisciet voor zitter van een stembureau is geweest, wat hg zelf een aardig intermezzo in zgn ambtelgke loopbaan noemt. Gezien de waardering die hij zowel In zijn eigen gemeente als in dé onze ge niet, en zijn vele verdiensten op ambte- Igk en maatschappelijk terrein, zal zijn jübiléum Maandag stellig voor velen aanleiding zijn van die waardering blijk te geven. Met 1 Januari wordt de Marshall hulp voor Engeland opgeheven, 1% jaar eerder dan was verwacht. Het dollar- tekort is voor Engeland, dank zij de grote Engelse uitvoer, opgeheven. Op de lijn AntwerpenBrussel zgn door een trein 7 spoorwegarbeiders ge grepen en gedood; zij hadden blijkbaar wel één trein gezien, maar niet de tegen ligger, Woensdag is de sneltrein BazelDen Haag in Belgisch Luxemburg ontspoord. Het voorste gedeelte van de trein stortte van een helling van 7 M. Staker en machinist werden gedood. 24 reizi gers werden gewond, van wie 4 zwaar. Onder de gewonden is de Nederlandse mevr. wed. Paxvan Straten uit Den Haag. Burgemeester F. Tjaberings, die a.s. Maandag zgn 30-jarig ambtsjubileum hoopt te gedenken, kan er zich op be roemen eens de jongste burgervader in het land te zgn geweest. Reeds op 28- jarige leeftijd werd hg tot dit hoge ambt geroepen. Zijn ster is trouwens wel heel snel omhoog gegaan, want nadat hij op 16- jerige leeftgd de eerste stap op de amb- telgke ladder had gezet, was hij zes jaar later reeds adjunct-commies le klas te Rheden, een jaar daarna op 23-jarige leeftgd chef ter secretarie en plaats vervangend secretaris van Enkhulzen, waarna op 18 Dec. 1920, toen hg be noemd werd tot burgemeester-secreta- ris van Nieuwolda, de hoogste sport werd bereikt. Hij werd hier ook nog le ambtenaar, maar vertrok 15 October 1914 naar de Gelderse gemeente Rheden, waar hij benoemd was tot adj. commies le klas. 1 December 1915 verhuisde hij opnieuw nu naar Enkhuizen, Hier was hij als jongste van de 37 sollicitanten de uit verkorene voor de functie van chef ter secretarie en waarnemend secretaris. Dat was een „bovenslag” want het! „jongste broekje” kreeg daar de hoog ste rang. De volgende belangrijke stap was zijn huwelgk met een jongedochter uit de stad Groningen, die hem, zoals een goed echtgenote betaamt, op 1 Jan. 1917 volgde naar Andijk waar het jonge paar de ambtswoning voor de gemeente secretaris betrok. Naast een stokoude burgemeester en met slechts één amb tenaar, die gemobiliseerd was en daar door maar drie dagen in de week dienst kon doen, had hij hier een zeer drukke werkkring in deze uitgestrekte land- bouw-gemeente waar hij echter niet lang gebleven is. 15 Maart 1919 keerde hij namelgk Hoog water bij de grote rivieren veroorzaakt in verschillende dorpen en plaatsen langs deze rivieren aanzienlijke overstromingen. In Nijmegen ging het water over de Waalkade en in Tiel werd de ver keersweg naar het veer Tiel—Wamel overstroomd. In Tiel vond de jeugd het wel een pretje en marcheerde lustig door het water. Vrgdag 15 t/m Maandag 18 Dec. Amici- tia Theater, ’s Avonds 8 uur en Zon dag tevens te 5 uur „Liebe ’47”. Freed 15 Desimber. P.F.U.R. en Snitser Frysk Forban. Jouns 8 üre by Ha nenburg. „De Kommissaris fortelt”. Freed 15 Des. Lanbou Jongerein M’en- skip Snits. Jouns 7.30 üre sprekt Ir. H. A. G. Leignes Bakhoven oer „Süd-Amerika” yn Hotel Hanen burg. Zaterdag 16 December. Grote groeps- schaakwedstrijd ’s middags 1.30 uur spylje en dy kombinaesje fynt men nét sa folie. In debutant om wiis mei to wêzen. Fritsma wie yn ’e fleurige bokje- springerij gans op dré, yn it earnstige kin er noch efkes meilibjender wêze. Wyts de tsjinstfaem (C. Harkema) wie hiel aerdich en de feint Jan (H. Lok) die hwat fan him forwachte waerd. Dokter Hoekstra hie in fleurige rol en moast hwat mear biweging fortoane, as men fan in dokter wend is. De bank- direkteur (E. Hoekstra) wie him uter. lik alhiel (meiien in komplement oan Hammersma, dy’t oars ek bést wurk levere). Ketrine foldie oan de easken, dy’t har steld wurde mochten en joech har goed. En al sil regisseur Brouwer hjir en dér noch wol ris hwat bislypje wolle, oan ’e oare kant sil er mei to- fredenens en foldwaning sjen moatte nei de foarütgeande prestaesjes. It eigen mesyk fleure op ’e wenstige wize de joun op. P. Z. Als dit blad verschijnt zullen Bertha Hertogh en haar moeder weer thuis zijn. De relletjes in Singapore, ontstaan na dat het Hof Bertha verlof had gegeven te vertrekken, hebben 17 personen, van wie 5 Europeanen, het leven gekost; er waren 144 gewonden. It fjirde jier fan it Snitser Frysk Toaniel sette yn mei in opfiering fan „Jehanne” fan Abe Brouwer. De for- iening stiet der bést foar neffens foar- sitter Lantinga yn syn iepeningswurd. It ledental is sa great, dat men nou al hiel foar eigen folk spylje kin, it tal wurkjende leden is fordübele. It bistjür is fan 3 op 5 persoanen brocht. De re gisseur A, Brouwer fortelde yn in pear wurden de koarte ynhald fan it stik, dy’t hjir op del komt, dat yn in hüs- halding de heit, sakeman, op forkearde paden komt. De mem is to goed en de jonge, dy’t fan de iene leafde to min ünderfynt, wurdt oan 'e oare kant bi- doarn. As hy letter de saek oerkrijt kin er net op eigen fuotten stean. Hyltyd moat syn mem him bystean, oant it har to machtich wurdt. De heit, dy’t in ün- gelok hawn hat en net wit hwat der om giet, wurdt troch de dochter op ’e hichte brocht en grypt yn. Hy stelt elkenien skuldich, himsels net forjittend en skept de müglikheit foar tn nij bigjin. It stik is noch alhiel net üt ’e tiid en al kin men wol sjen, dat Brouwer let ter noch mear ünderfining krigen hat, it is dochs sa, dat it hjoeddedei bést spile wurde kin. It S.F.T. hie der wer net in maklik stik yn foun. Binammen de titelrol is swier en men mei sizze, dat frou Dantuma it der goed öfbrocht. Yntema seagen wy allinne mar yn it tredde bidriuw en wie lyk as men it fan Lantinga wend is: bést. Molenaar hie as Roel ek dizze kear wer in swiere rol, suver gjin fleur der yn, allinne earnst, in protte ynwindich forarbeidzje moatte. Oer it algemien foldie hy bést. De lytse Roel waerd fan Sj. Offrlnga spile en sa goed, as men it yn Snits oars net fan in jonge sjocht. C. Banning wie as Tine in oanwinst. Hja kin toaniel- en piano- In hun nota ten geleide der gemeente begroting voor het dienstjaar 1951, schrijven B. en W. van Wymbritseradeel dat het hun niet mogelijk is gebleken de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1951 sluitend te maken. Er blijft een ongedekt tekort van f 71000.omdat enerzijds diverse uitgaven hoger ge raamd moesten worden waar geen vol doende stgging der inkomsten tegen over staat. Deze situatie is hoofdzake lijk te wgten aan de „bevriezing” van de voornaamste inkomstenbronnen op het peil van 1950. De uitkeringen van het gemeentefonds zijn namelijk niet hoger dan die over 1950 zijn verleend, terwgl ook voor de vervallen ondernemings- belasting geen hogere compensatie wordt geboden dan de uitkeringen over 1950. De geraamde uitgaven voor 1951 gaan echter aanmerkelijk boven het niveau van 1950 uit, voor een groot deel het gevolg van de loon- en prijsstijgingen. Nu springt ook sterker in ’t oog de zware financiële last, welke deze ge meente heeft te dragen door het wegen onderhoud, dat tengevolge van het ge durig toenemende zware verkeer steeds hogere eisen stelt en waarop in geen gew*' bezuiniging mogelgk bleek. Inte gendeel moet met een verdere stijging van deze lasten rekening worden ge houden, waardoor dar ook de wegen- post rond 24000 hoger is geraamd dan vorig jaar. Fen g^eente als Wymbrit- seradeel, met niet minder dan 110 km. wegennet kan de daaruit voortvloeiende lasten niet meer alleen aan, aldus B. en W. Van dit wegenonderhoud profiteert immers niet alleen het lokale verkeer maar in steeds sterkere mate het inter communale met zijn zware vrachttrucks. Als voorbeeld hiervan wordt genoemd het dagelijks melkvervoer met de zware melktank-auto’s van hier naar de grote consumptiegebieden in het westen van het land. Deze melk moet van acht fa brieken, over de gehele gemeente ver spreid, vandaan gehaald worden, zodat geen weg gespaard wordt. Tegen derge- lijk zwaar vervoer zgn de wegen, welke oorspronkelijk meer voor het lokale ver keer dienst deden en daarop zijn gecon strueerd, niet bestand, en het onder houd moet dus veel kostbaarder zgn om te voorkomen dat de wegen aan pulver worden gered-r. Het ligt voor de hand, dat de hieruit voortvloeiende lasten gezien de uitge strektheid van het wegennet in onze ge meente niet meer zijn te dragen en nood wendig een breder draagvlak moeten krggen dan het budget van een gemeen- V 61 W V.-W-VM - - - V dem en het land heeft mijn grote inte- den. Wij verkeren in dat opzicht in bij- resse, en dat is ook de reden dat ik mij zondere omstandigheden en déze wetti- op de studie van zijn taal en literatuur gen dan ook bijzondere hulpmaatregelen De Canadese Internationale postzegel- tentoonstelling, die 21 September 1951 begint, heeft zich bij Lloyds verzekerd tegen het risico dat voor die datum vij andelijkheden zullen uitbreken. Lloyds stelde de premie op 2 van de ver zekerde waarde der postzegels en be rekent de oorlogskansen dus als 1 op 50 Woensdagavond werd een samen komst gehouden in de Noorderkerk, waarin ds. Rijkhoek van Dordrecht sprak over de zending onder de Batakkers. Ds. van Loo sprak een inleidend woord, waarin hg de spr. in ’t bijzonder harte lijk verwelkomde. Deze Is ruim 30 jaar daar geweest; het was daar niet altijd even veilig, doch gelukkig is hierin een kentering gekomen en zou men thans kunnen spreken van een gekerstend volk, waarbij men zich met blijdschap mag verheugen over de rijke zegen die God daar geschonken heeft Ds. Rjjkhoek stond eerst stil bij de be tekenis van het leven van de apostel Paulus. Deze, verteerd door een grote begeerte het evangelie te verkondigen, heeft daarvoor heel wat moeten door maken. Men leze 2 Cor. 12 2428 er maar eens op na. Toch heeft hg de moed gevonden door te zetten en God heeft zijn werk gezegend. Ten opzichte van de zending onder de Batakkers zou men netzelfde kunnen zeggen. Ruim een eeuw geleden werden er twee Amerikaanse zendelingen heen gezonden; zij werden al spoedig door de inlanders vermoord en opgegeten. Een tijd later zond de Rgnse zending er vier zendelingen heen; drie stierven vrg spoedig en de vierde was zeer ziek. Daarop boden zich twee jonge zendelingen aan, doch na aan komst stierf de een na twee maanden, de ander hield het twee jaar vol. Dit al les leek op een nederlaag, doch langs onnaspeurlijke wegen heeft God de ar beid in het evangelie daar rijkelijk wil len zegenen. Toen spr. in 1919 daar aan kwam, werd hij met blijdschap ontvan gen; toen 2 jaar later hun dochtertje werd geboren, waren de geschenken zo overvloedig, dat zij er wel een half jaar van konden leven. Spr.’s voorganger raadde hem aan zich alleen met de jeugd naar Groningerland terug om in de gemeente Nieuwolda de functie van Secretaris-Ontvanger te aanvaar den. Ook hier was een oude burgemees ter. Het was een herenboer, zoals ook zijn voorgangers geweest waren, maar toen hij stierf, werd de 28-jarige Tjabe rings in zgn plaats benoemd, waarmede de eerste „burger” zijn intrede als bur- gemeester-secretaris in deze gemeente deed. Hier bleef hij bijna 11 jaar, want op 15 Juli 1931 aanvaardde hg het burge meestersambt in Hoogkerk, een indus- trie-gemeente met een overwegend ar beidersbevolking, een belangrijk ver schil dus met het landelijke Nieuwolda. De moeilijkheden waren hier ook veel groter door de aanwezigheid van een aantal communisten in de Gemeente raad. Die hadden het zijn oude voorgan ger danig lastig gemaakt, maar door energiek ingrijpen slaagde de jonge burgervader er weldra in de normale verhoudingen te herstellen. te bemoeien, de ouderen was niets aan te doen. Doch spr.’s ervaring is, dat ook onder die ouderen belangstelling voor het evangelie is. In 1942 telden wij 700 grotere en kleinere kerken, 1000 scholen, een grote ulo-school, een leprozerie enz. Toen de oorlog in 1940 uitbrak, werden alle Duitse zendingsarbeiders geïnter neerd en namen wij hun werk zoveel mo gelgk over; toen de Japs ons overvielen gaven wij het werk in handen van de Batakkers en het is wonderlijk goed ge gaan. Nu is de toestand er zo, dat wij hun mede-arbeiders zijn geworden; voor gezondheidszorg, onderwijs en geeste lijke arbeid willen zij nog gaarne door ons gediend worden en wij zgn gaarne bereid hen te helpen, dankbaar, dat God uiteindelgk dit werk zo rgkelgk heeft willen zegenen. Nadat enige vragen gesteld en beant woord waren, sprak ds. de Ruiter een hartelijk woord van dank en ging voor in gebed. Ook een verdienstelijk Sneker. Maar omdat ik in Sneek woon, ben ik ook in de bevolking van deze stad opge gaan, zo vervolgde hg even later, nadat hij ons een paar Friese gedichten van hem zelf had voorgelezen. Dat wisten we reeds uit eigen ervaring, voornamelijk door zijn activiteit als voorzitter van „Veilig Verkeer”, maar daarnaast is hg ook nog directeur-secretaris van de „Spaarbank van 1818”, bestuurslid van de Vereniging tot het bouwen van wo ningen, secretaris van de Sociëteit „Amicitia”. Bovendien is hg nog presi- dent-provisor van het St. Geertruidsleen te Abbega en het v. d. WalTromp leen te Sloten en voorzitter van de Commis sie van Beheer van de Macadamweg SneekBolsward. En dat hij ook buiten de Noordelijke provincies de aandacht heeft getrokken, blijkt wel hieruit dat Dank zij de Marshallgelden kan onze regering 7 millioen gulden beschikbaar stellen voor uitbreiding en modernise ring van hotels ten behoeve van het vreemdelingenverkeer en een half mil lioen om het toerisme te bevorderen. Mede door het verlangen naar een wat rustiger werkkring in een plattelands gemeente solliciteerde hij in 1941 naar Friesland, waarheen hij nog datzelfde jaar verhuisde wegens zgn benoeming tot zgn tegenwoordig ambt, waarin hg 1 Augustus 1941 geïnstalleerd werd. En vanaf de eerste dag dat ik hier was heb ik er nooit spijt van gehad dat ik naar Friesland ben gegaan, vertrouw de de burgemeester ons toe. De bevol king, vooral in mijn gemeente, is een voudig, in doorsnee ontwikkeld en gast vrij. Nu heb ik mg ook helemaal bg hun gedachten en leven trachten aan te pas sen en van de beweerde Friese stijfkop pigheid heb ik misschien omdat ik een Groninger ben waarvan hetzelfde wordt gezegd nooit iets gemerkt. Alleen maar vriendelijkheid. Vooral de ._.J= verwantschap van het volk met de bo- te als Wymbritseradeel vermag te bie- dem en het land heeft mijn grote inte- den. Wij verkeren in dat opzicht in bij- resse, en dat is ook de reden dat ik mij zondere omstandigheden en déze wetti- op de studie van zijn taal en literatuur gen dan ook bijzondere hulpmaatregelen heb geworpen en de Friese diploma’s A van hogerhand om uit de financiële im- Jan in bovenzaal café Leeuwen. Tiisdei 19, Woansdei 20, Tongersdei 21 Desimber. Krite Snits. Alle jounen om 8 üre bütengewoane gearkomste yn Amicitia. Opf. fan: „Sé, dou wide sé” fan Y. C. Schuitmaker. Dinsdag 19 en Woensdag 20 Dec. Oranje Ver. „Legegëan”. Opv. van „Blauw Bloed” door de Fr. Kr. te Gauw. Woensdag 20 December. Kerstwgding- uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Maandag 25 December. „Sursum Cor- da” met medewerking van „Sym- phonia”. Uitvoering Kerst-Oratori- um van Jos. Vrancken in de Zuider- kerk te Sneek. DRYLTS. De Fryske Forienlng „Mei inoar len” joech Woansdeitojoun, de 13e fan wintermoanne, har earste opfiering yn dit winterhealjier. De foarsitter G. Schilstra iepene mei in koart wol- komstwurd en it strykje fan de for- iening spile der foardat men üt ein sette en yn ’e skoften mar tige op los. Opfierd waerd „Frans Winia”, toanlelstik yn fjouwer bidriuwen fan S. D. de Jong. Mei great nocht is er harke troch de folie oanwêzigen. Der is bést spile en de for'ening hat wer in moaije joun hawn. Nei de opfiering wie der in forlotting foar in eigen piano. Foarsitter Schilstra tanke nei ófrin alle oanwêzigen foar it PVvUbjen mei it wurk fan 'e foriening. De bekende acteur Musch viert op 22 Decem ber a.s. zgn 75ste verjaar dag. De fotograaf maakte een foto in zgn woning te Laren, die de aardige naam heeft van „Musschennest".

Sneeker Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1