I vlak bij Seoel V.N. troepen weer Concert Kunst aan Allen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Utile Dulci speelde Vadertje Langbeen I DINSDAG 6 FEBRUARI 1951 6e JAARGANG No 11 L KIEZEBRINK In KOREA E.H.B.O. afd Sneek De kabinetscrisis Vrijspraak Sneker Cantate Koor reestavond Greate Pier Groep Skütsjesilen t Inzameling voor ontheemden Dorpsbelang Sijbrandaburen Benoemd Kerknieuws IJsbrechtums oudste inwoonster overleden Het vreemdelingen bezoek aan Friesland Buurtveren. „De WeUertoer” t t l l l KLEINZAND 7 Telef. - 2872 -- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Post voor de Sibajak Jeugdconcert Geslaagd De nieuwe varkensprijs f 2.06 Zendingsnaaikrans U.K.K. Meer vrijwilligers naar Korea Raad van Voogdij aangewezen Uniformen-actie Stedelijk muziekcorps Redacteur: „De Gudsekop” ging varen Geslaagd aan de universiteit te Am sterdam voor het candidaatsexamen in de medicijnen onze stadgenoot de heer nen bevinden zich daar slechts 25 km. ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. Een Amerikaanse mijnenveger is voor de Oostkust op een mijn gelopen en ge zonken. Vier leden van de bemanning zijn gedood, zeven gewond en vier wor den vermist. De kans bestaat, dat de troepen op Korea, ten gevolge van de spoorweg stakingen in Amerika, gebrek aan mu nitie zullen krijgen. Munitie die al lang onderweg had moeten zijn, ligt nog op vervoer te wachten. J. Plante, thans onderwijzer aan de P. Bakker-School alhier. Volgens traditie werd ook deze maal de feestelijke jaarvergadering van bo vengenoemde vereniging op 1 Febr. ’51 in de bovenzaal van Hotel Ozinga aan In de reeks abonnementsvoorstellingen van Kunst aan Allen trad Vrijdagavond in de Doopsgezinde Kerk het Sneker Cantate Koor op onder leiding van Gezi- nus Schrik met medewerking van mej. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) ge- van I t I- e d Redactie adres: SNEEKER NIEUWSBLAD i, Aan Dr. W. Drees en Mr. J. R. H. van Schaik is door de Koningin op dracht gegeven om een nieuw Kabinet te vormen. De beide formateurs op het Kabinet van de Minister-President op het Plein 1813 te Den Haag. Zondagmorgen is IJsbrechtums oud ste inwoonster, Anneke Schilstra, we duwe van Tj. Reidsma, plotseling op 95-jarige leeftijd overleden. Ze was altijd erg kras en stond ver leden zomer bijv, nog geregeld bulten haar bel te poetsen. Een kleine inzinking die haar onlangs trof, was ze schijnbaar ook te boven ge komen, maar nu werd ze, nadat ze was opgestaan, plotseling door de dood ver rast. tweetal aria’s van Joh. Seb. Bach zong, werd in de eerste aria met hobo en pianobegeleiding een weinig gestoord door het te snelle tempo maar in de tweede aria „Seufzer, Tranen, Kummer, Not”, bereikte zij een hoogte die we nog niet eerder van haar gehoord hebben. Als zij op deze weg doorgaat, kunnen we nog veel van haar verwachten en we mogen zeker hopen haar binnenkort ook eens in een belangrijker werk te horen. Zeer mooi werden doer het koor de werkjes „Sanctus” en „Jeru tibi” van da Palestrina en het „Ecce quomodo mo- ritur” van Gallus gezongen. Een mooie avond waarbij de wegblijvers, de kerk was slechts voor de helft gevuld, onge lijk hadden. zeer van slagen in zich kon houden. De hobo- ist, Piet Everaerts, is een kundig musi cus die zijn nummers met veel accura tesse speelt, elke noot is ten volle ver antwoord en toch «blijft hij soms te vlak in zijn weergave. Dit was vooral merk baar in het „Largo cantabile” van de Sonate in C dur van Loeillet. De andere delen hiervan, „Allegro”, „Largo expres- sivo” en „Allegro” werden veel levendi ger en met meer verve gespeeld. De pia nopartij hierbij stak er wel wat on gunstig bij af door de klank van dit oude instrument. Wel deed de heer Schrik, als begeleider, alles wat moge lijk was om dit niet te doen opvallen, maar een vleugel of clavecymbel had hier meer en beter effect gesorteerd. Wat de prestatie van het koor betreft, deze was over het algemeen te roemen, al deed een kleine onzekerheid hier en daar toch enige afbreuk aan ’t goede geheel. Dit kwam vooral tot uiting in „Anbetung” en „Am Grabe”. Hier en daar een klei ne afwijking die juist voldoende was om deze werken niet geheel tot hun recht te doen komen. Dicky de Groot, die een H. M. de Koningin heeft aan dr. W. Drees en mr. J. R. H. van Schaik op dracht gegeven tot het vormen van een kabinet, dat geacht mag worden het vertrouwen van het parlement te genie ten. Dr. Drees en mr. Van Schaik heb ben de opdracht in beraad gehouden. Op een bijeenkomst ter gelegenheid van het eerste lustrum van de vereni ging van botenverhuurders in het Friese merengebied is er op gewezen, dat het buitenlandse bezoek aan Friesland de laatste jaren sterk toeneemt. Eén van de watersporthotels had in 1950 onder zgn gasten 25 pet. buitenlanders. De heer H. Hoogeveen van de Friese V.V.V. deelde mede, dat Friesland in 1951 vooral veel Engelsen verwacht. Uitvoerig werd gesproken over de mo gelijkheid, ook in Friesland gebruik te maken van de gelden, welke aan het Marshall-fonds worden onttrokken voor het hotelwezen, met de bedoeling, daar mee het internat''male toerisme te be vorderen. Men was het er over eens, dat er niet een afwachtende houding moet worden aangenomen, maar men moet trachten in Friesland het nodige kapi taal bijeen te brengen, opdat voor uit breiding van het hote wezen Marshall- gelden kunnen worden ontvangen. Men protesteerde tegen de tgdelijke opheffing van de spoorverb. Leeuwarden Staveren, omdat daarmee de bereik baarheid van het Friese merengebied wordt verminderd. In tegenstelling tot hetgeen eerder werd medegedeeld, dient de post, <üe in Aden aan de passagiers en opvarenden van de „Sibajak” moet worden uitge reikt uiterlijk op 8 Februari ter post te OOSTHEM. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk te Oosthem, cand. J. Reven te Rotterdam. SIJBRANDABUREN, 1 Febr. Heden vergaderde Dorpsbelang. Voorzitter W. Koopmans opende en deelde mede dat er weer rattenvergif te verkrijgen is bg de penningmeester M. Jansma tegen een kleine vergoeding. Men werke mee om de bruine rat te verdelgen. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer Keuning bleek dat aan de verlangens van verleden jaar is voldaan, nl. het opmaken van het reinigingshokje, nachtbrander bij T. Graatsma arts en het verzoek aan de N.T.M.-bus. Uit het verslag van de penningmeester M. Jan sma bleek dat er een batig saldo was. Het commissielid W. Visser bracht ver slag uit van de autotocht van Ouden van Dagen van verleden jaar en het commissielid T. Posthuma las een ge dicht voor van een van de ouden van dagen zelf over deze tocht. Bij de rond vraag kwamen er veel punten aan de orde, waarvan de bespreking over een geschikt sportterrein wel één van de voornaamste was. amateur-speelsters en spelers niet stel len en zo hadden zij een zeer belangrijk aandeel in het succes van de uitvoering. Ook Jimmy Mc. Bride speelde knap en heel goed was het toneeltje waar hij en zijn medeminnaar Jervis elkaar ontmoe ten, beide van plan Judy met bloemen te verrassen. In de speelster, die mrs. Lip- pett en later mrs. Semple vertolkte heeft U. D. een goede kracht, we wisten dat al van de uitvoering van vorig jaar. En de speelsters en spelers van de klei nere rollen vielen niet uit de toon, zodat aan het slot de rector van het lyceum, dr. Greep, namens het gehele publiek sprekend, z’n grote waardering voor het gebodene kon uiten waardering trou wens ook al in daverend opplaus tot haar recht gekomen. De rector wekte zijn leerlingen hun gaarne goede ont spanning gunnende echter meteen op gedurende de rest van het cursusjaar hun inspanning weer te richten op de schooltaak en daardoor te bewijzen dat goede ontspanning en stevige studie hand in hand kunnen gaan. Hij bracht dr. Bolhuis, die de regie voerde, dank voor het vele werk daaraan besteed, een dank reeds tevoren door praeses de Haan in warme bewoordingen geuit, in welke dank ook de heer de Vries werd betrokken, die de reclame had verzorgd en aan het decor aandacht gewijd. Beide heren kregen ook een stoffelijk blijk van waardering. Rest ons het U.D.- muziekensemble te loven voor pakkende zang en muziek, waaraan ook Nico Ma- nak als gast-violi' een aandeel had. Met de herinnering aan het vorige zeil- seizoen nog helder voor de geest en een nieuwe zeilperiode ergens in het ver schiet, pleegt iedere winter de Sintrale Kommisje Skütsjesilen een jaarverg. te houden. Een flink aantal leden van de plaatselijke commissies, die de skütsje- silerg organiseren en de skütsjeskippers waren Vrijdagmorgen aldus meldt het Friesch Dagblad weer samen in Leeuwarden. Volgende winter wil de S. K. S. meehelpen een in verval rakende bijzondere schippersdag, Koperen Tiis- dei (de tweede Dinsdag in Januari) in Sneek, nieuw leven in te blazen en gaat de S. K. S. op die dag in Sneek vergade ren. De heer H. A. Kingma, van Dok- kum, werd herkozen als secretaris-pen- ningmeester van de S. K. S. en dat niet alleen omdat hij kans heeft gezien over 1950 f 54.15 over te houden. Het vast stellen van de wedstrijddata had heel wat voeten in de aarde. De schippers willen graag „sa gau mooglik ófbreid- zje”. Langer dan veertien dagen mag hun sportvacantie niet duren, dat „kin de brune lang net lüke”. En daar de zeven plaatsen, waar skütsjesilen wordt gehouden, graag zoveel mogelijk vast houden aan traditionele hardzeildagen, is de opstelling van de wedstrijdagenda niet eenvoudig. Het is billijk, dat het motief van de schippers de doorslag geeft „It skütsjesilen kostet my dochs al trochinoar f 700 jiers”, zei een van de schippers. En dus werd de agenda als volgt vastgesteld Eemewoude 26 Juli, Sneek 28 Juli, Langweer 30 Juli, Veenhoop 2 Augustus, Grouw 4 Augustus, Fluessen 8 Augus tus en Lemmer heeft de kampioenswed strijden op 9 en 10 Augustus. Het Sub- sidiefonds Skütsjesilen, dat verleden jaar gestart is met het inzamelen van bijdra gen voor een schadevergoeding in geval van averij of ongevallen tijdens de wed strijden, kan begin maken met het uit reiken van tegemoetkomingen in averij- onkosten. Wil dit fonds het de schippers nog jarenlang mogelijk maken deze prachtige Friese watersport voort te zetten, dan zal het geregeld bijdragen moeten ontvangen. Bijdragen voor het Subsidiefonds Skütsjesilen kunnen stort worden op postrekening 11542 de Coöp. Zuivelbank te Leeuwarden. De Zondag heeft zich aan het Kore aanse front onderscheiden door reeksen kleine, uiterst bloedige gevechten van man tegen man, waarbij do voornaam ste wapenen de bajonet en de handgra naat waren. Deze ge echten speelden zich af in het heuvelland vlak ten Zui den van Seoel. Aan de hand van verkenningsrappor ten van de luchtmacht is men op het hoofdkwartier tot de slotsom gekomen, dat de hoofdstad Seoel vrijwel ver laten is. Dinsdag is het Chinese Nieuwjaar. Men houdt rekening met een alge meen communistisch offensief op die dag en probeert nu de voorbereidingen voor een aanval langs het 240 km. lange front te ontwrichten. Aan het centrale front hebben de geallieerden de stad Tsjipong bezet, waardoor de aanvoer lijnen van de communisten ten dele ver broken zijn. Aan de Oostkust hebben Zuid-Kore- aanse troepen, krachtig ondersteund door de luchtmacht, drie Noord-Kore- aanse bataljons in de buurt van Kang- noeng teruggedreven. De Zuid-Korea- Namens de Ver. E.H.B.O. afd. Sneek examineerde dr. de Graaf van Heeren- veen op Zaterdagmiddag 3 Februari 27 cursisten, onder wie 2 personen van de afd. Rode Kruis, voor het verkrijgen van het eenheidsdiploma voor de E.H.B.O. 24 personen legden met goed gevolg dit examen af. 3 moesten jammer genoeg worden afgewezen. Voor de leider-docent van de cursus, dr. van Reekum, een prachtig succes. Aan het examen werd deelgenomen door employé’s van de N.V. Lankborst touwfabrieken, van de fa. Tonnema, de P.T.T. afd. Posterijen en Technische dienst, de gemeentepolitie en de waterpolitie. Van 4 cursisten, die nog in het bezit waren van het diploma, kon dit automatisch worden verlengd. In het komende winterseizoen denkt het be stuur der E.H.B.O. opnieuw een cursus voor beginners te organiseren. a n it ■e le Ié Vrijdag 9 Febr. geeft de bekende Ho boïst Jaap Stotijn (Sok Hoboïst van een concert voor de scholieren. Hij zal wer ken uitvoeren voor Hobo, Hobo d’amore en Alt hobo en tevens deze werken toe lichten. (Zie advertentie in dit blad). Op het te Wolvega gehouden exa men Stenografie en Machineschrijven van het Centraal Bureau Stenografie „Groote” te Amsterdam slaagden van de Chr. Handelsavondschool en Chr. U.L.O. Sneek voor Machineschrijven: H. Modderman, G. Eekhof, G. Baron, J. van Eerten, G. van Manen, J. Janssen en voor Stenografie 130 lettergrepen mej. B. de Boer. Naar het Fr. Dagbl. verneemt heeft de Regering besloten de nieuwe var kensprijs in verband met de gestegen veevoerprijzen te verhogen tot 2.00 per kg. Tevens zal de toewijzing van veevoer aan de mesters worden ver hoogd, terwijl voor subsidie op veevoer prijzen een bedrag van 150 millioen wordt uitgetrokken. Vrijdagavond kwam bovengenoemde ver. met leden, begunstigers en geno digden in een gezellige jaarvergadering bijeen onder leiding van ds. de Ruiter. Er werd gezongen, gedeclameerd en na tuurlijk getracteerd, terwijl het hoofdnr. een humoristisch stuk was in ’t Fries, van welks vertolking de deelneemsters zich bijzonder goed gekweten hebben. Een dankbaar applaus beloonde de exe cutanten. Het twsede stukje was ernst met de strekking to- het aankweken van vertrouwen. Ook hier werd een goede weergave gegeven, waarvoor de speelsters eveneens d dank der aan wezigen mochten ontvangen. Mevr. Nauta wenste de ver. hartelrjk geluk met dit feest en wekte op tot actief meewerken aan de Vrouwenwereldge bedsdag. Na een dankwoord aan allen sloot ds. de Ruiter. De toneelaankleding was belangloos verzorgd door het meu- Het Amsterdams gerechtshof heeft in hoger beroep de drie verdachten in het liquidatie-drama te Zuilen waarbij op de dag voor de bevrgding in Mei 1945 een echtpaar, van wie de vrouw aan verraad was schuldig bevonden, om het leven is gebracht ontslagen van rechtsvervolging. Het hof oordeelde dat enige maanden tevoren de leider van de knokploeg opdracht Lad gegeven de vrouw uit de weg te ruimen, zodat de uitvoering van dit besluit niet weder rechtelijk kan worden geacht. Wat het I Dicky de Groot, sopraan en Piet Ever- ter dood brengen van de man betreft, I aerts, hobo. Het programma vermeldde de verd. hadden hier in noodtoestand I werken van G. P. da Palestrina, H. gehandeld, daar als deze man alarm had Hassler, Gallus, Joh. Seb. Bach, Anton geslagen dit gevaar voor verdachten I Bruckner en MendelsohnBartholdy zou hebben meegebracht. De verdach- I voor koor en zang-soliste en van G. B. ten werden onmiddellijk in vrijheid ge- Loeillet en B. Marcello voor hobo. Een steld, ze hadden 10 maanden in voor-1 zeer goede keus welke de verzekering lopige hechtenis doorgebracht en waren 1 door de Utrechtse rechtbank tot vier jaar veroordeeld. Men hoopt in Nederland een depót te vormen van 800 vrijwilligers ter aan vulling en versterking van het Neder landse detachement Verenigde Naties in Korea, heeft majoor De Groot, het hoofd van het aanmeldingsbureau voor Korea- vrijwilligers gezegd. De eerste aanvul ling zal ten doel hebben van het Neder landse detachement, dat ter sterkte van 636 man is vertrokken een bataljon (917 man) te maken. Verwacht wordt, dat de sterkte van een bataljon over schreden zal kunnen worden aangezien er van de vrijwilligers op Korea nog geen enkele aanvrage om ontheffing is binnengekomen. Zij blijven dus op hun post, ook al hebben zij zich slechts tot één jaar verbonden. Tot op heden heb ben zich 363 vrijwilligers aangemeld. Het aantal vrouwelijke vrijwilligers is gestegen tot drie. De mogelijkheid be staat, dat zij als verpleegsters zullen worden uitgezonden. Van de officieren en onderofficieren, die zich de vorige maal hadden gemeld, doch niet konden worden uitgezonden, zijn er 120 opnieuw aangeschreven. Slechts 17 van hen heb ben tot nu toe te kenner, gegeven, dat zij zich niet meer beschikbaar wensen te stellen. De keuring van de nieuwe vrijwilligers geschiedt nu in Den Haag. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout Sneek. Over de minderjarige Koning. In artikel 4 van de wet van 29 Maart 1950 tot benoeming van een voogd en regeling van de voogdij over de minder jarige Koning wordt o.m. bepaald, dat de voogd in deze wet' is als zodanig aangewezen Z. K. H. Prins Bernhard wordt ter zijde gestaan door een raad van voogdij. In het Staatsblad van jl. Vrijdag is nu opgenomen een Koninklijk Besluit van 9 December 1950, btfjkeMS hetwelk tot leden van deze raad van voogdij zijn aangewezen: mr. A. J. d’Ailly, burge meester van Amsterdam; mejuffrouw J C. M. M. Geldens, particulier secre taresse van H.K.H. Wilhelmina, Prinses der Nederlanden, Prinses van Oranje- Nassau, enz., enz.; mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, lid van de Tweede Ka mer en mejuffrouw dra A. E. Ooster- lee, directrice van het emigratie- en volkshogeschoolcentrum „Méridon", na bij Chevreuse, Frankrijk (S. et O.). Binnengekomen giften: „The Red Star” Boksclub ƒ5; R.K. v.v. Wit Zwart Sneek 5; Gezamenlijke inzameling on der alle oude en jonge, getrouwde en ongetrouwde Poiesz’ en aanverwante familieleden 1 uniform. Mededeling. De in het vorige nummer opgenomen mededeling omtrent inschrijving op de leverantie der uni formen is niet van het Comité af komstig en als zodanig niet geheel juist. Een inschrijving heeft niet plaats gehad. Voorlopig is alleen medegedeeld dat met de aanmaak der eerste unifor men kan worden begonnen. Nadere mededelingen volgen. Momenteel is een lijstenactie gaande en worden al dege nen bezocht die nog geen bijdrage heb ben gegeven. Het Comité vertrouwt op recht dat alle burgers van Sneek door een gift instemming zullen tonen met het prachttige doel opdat ons Stedelijk Orkest dit voorjaar in uniform kan ver schijnen. De schoolvereniging van het Chr. Ly ceum Utile Dulci had Donderdag haar feestavond in de goed bezette Amicitia- zaal. Nadat ds. H. van Niel geopend had met het gemeenschappelijk doen zingen van ps. 75 1 en gebed, richtte de U.D.- voorzitter H. de Haan een woord van welkom tot het publiek, in het bijzonder tot een aantal genodigden, en deelde hij een en ander mee over de organisatie van Utile Dulci, dat thans naast zijn toneel-afdeling en zijn muziekensemble, dat ook deze avond het muzikale ge deelte verzorgde, afdelingen schaken, Volleyball en tafeltennis telt. Om dit al les in stand te houden is er veel geld nodig, waarom de praeses een beroep deed op het publiek de ver. te steunen door toe te treden als donateur of dona trice. Voorts kondigde de spr. een collec te voor de kankerbestrijding in de pauze aan (later bleek de opbrengst f 90.89 te zijn). Direct na dit openingswoord ging het doek open voor de opvoering van Jean Websters „Vadertje Lang been”, en voor een eerste bedrijf, dat al direct bewees dat dit stuk de speelsters en spelers lag. Dat bedrijf gaf nl. we nemen maar aan dat Vadertje Langbeen zo algemeen bekend is dat we de inhoud hier niet verkort behoeven weer te geven enige scènes in ’t vondelingenhuis, o.a. het periodiek bezoek der regenten. Hier gaven Jerusha, Sadie Kate, Gladiola en Loretta direct al alleraardigst en na tuurlijk spel te zien. De regie had niet geaarzeld enige komische figuren uit het stuk nogal sterk aan te zetten, van de regenten b.v. mr. Wycoff en mr. Codman, en later in het stuk de boeren knecht Jack en Jervis Pendleton’s ge diende Walters en dat bracht dan ook direct al de lach in de zaal, want de heren Wycoff en Codman werden goed gespeeld en de speler van Codman zou later als Jack nog meer succes oogsten, (een aardige vondst was het zeker hem in deze rol het Sneker dialect te laten spreken). Maar de hoofdrollen verdienen toch eigenlijk eerst onze aandacht, wel nu Jerusha Abott was geknipt voor deze rol, ze speelde vrij en natuurlijk en Jervis Pendleton had wel van hout moeten zijn als hij niet verliefd op deze Judy was geworden Ook hij speelde goed, uiter aard ging dit tweetal het spel in de lichtere momenten vlotter en natuurlij ker af dan in de meer ernstige, waar het breder en meer „van binnen uit” had kunnen zgn ook dat van mrs. Prit chard die overigens ook goed voldeed maar die eis mag men aan jeugdige In hét Sint Josephgebouw hield Za terdag bovengenoemde groep van de padvinders een feestavond. De heer H. F. Ament, voorzitter groepscommis- sie, sprak een openingswoord en bracht dank aan de plaatselijke leden die door hun aanwezigheid blijk hadden gegeven van medeleven, eveneens gold dit de uit Leeuwarden overgekomen leiders; ook dankte hij de eigen leden voor ’t geen deze tot stand hadden gebracht. Hij wekte op in het gebrek aan leiders of leidsters te voorzien. De heer J. F. M a y deelde hierna iets mede over het eerstdaags tie openen clubhuis. Krachtige propaganda is hier voor gevoerd en de vele moeilijkheden zijn thans overwonnen. De „stichting Troephuis Sneek” is gevormd door sa menwerking van de padvindersgroepen en het meisjes-gilde. Het Troephuis wordt gebouwd door de leerlingen van de Ambachtsschool naar een ontwerp van de heer v. d. Meulen, leraar aan die school. De financiering geschiedt door giften en door renteloze aandelen ƒ10.Van deze laatste worden elk I de Lemmerweg gehouden. Na het offi- jaar enige uitgeloot met het geld dat de I ciële gedeelte werd een „non-stop”-pro- stichting aan huur ontvangt van de I gramma afgewerkt, geheel door eigen groepen. Voorzitter van het stichtings-1 krachten verzorgd en als altijd onder de bestuur is de heer J. F. May; secretaris voortreffelijke leiding van de conferen cier Piet Stilma. Glanspunten van de „de Lemster- dyk”, juffr. Snip en juffr. Snap in de éénacter „Nou, nou, nou” en het orkest van „Blauwe Jan”. Het echtpaar v. d. Berg bleek allround te zijn in spel en zang en tot slot werd op voorstel van de heer Bosma ^en collecte gehouden voor de kankerbestrijding. Een bedrag van 25 kon worden overgemaakt aan de „Haak-in-actie” van de N.C.R.V. Om half twee sloot de voorzitter deze uiterst gezellige vergadering met de opmerking dat, al telt de vereniging slechts 68 leden, de saamhorigheid en gemeen schapszin er niet minder om is. „De Fieurbringers” zorgden voor uitstekende muziek, ook tijdens het dansje na af loop. IJLST, 31 Januari 1951. De inzame ling hier ter plaatse door de afd. Ijlst Vrouw. Hulpverlening voor de vluchte lingen uit de Oost-Duitse zóne, die in West-Duitsland ondergebracht zgn in kazernes, kampen en bij particulieren, heeft de verwachting ver overtroffen. 18 grote dozen met kleding, alsmede le dikanten, wiegen, een kinderwagen 6 zakken met schoenen en klompen, bene vens f 73,50 aan contanten, was _>et re sultaat. De medewerking van alle plaatsgenoten was enorm, waarvoor hartelijk dank. Maandag 5 en Dinsdag 6 Februari. Mu ziekuitvoering „Crescendo” te Heeg ’s avonds 7.30 uur in het Gebouw. Maandag 5 t.e.m. Woensdag 7 Februari Amicitia Theater, 's Avonds 8 uur: „Zo begint het Leven”. Dinsdag 6 Februari. Jaarlijkse uitvoe ring Sted. Muziekcorps „Sneek” in het Geb. v. Chr. Belangen, ’s av. 8 uur m. m. w. Friese Voordracht kunstenaar Wieberen Altena. Woensdag 7 en Donderdag 8 Februari. Was-demonstratie met de Hoover Wasmachine door Nico Silvius, in het St. Jozefgebouw, Hooiblok- straat. ’s Middags te 3 uur en Don derdagavond te 8 uur. Tongersdei 8 Febrewaris. Krite Snits Frysk Selskip. 8 üre Joun mei Abe Brouwer. Donderdag 8 Februari. In Aere Peren- nius spreekt Ds. W. v. Petegem van Groningen over: „Het wereldgebeu ren, optimisme of pessimisme”, 's Avonds 8 uur. Donderdag 8 Februari. Ver. v. Sneker Zakenlieden. Alg. Ledenvergadering, ’s Avonds 8 uur in Hotel Hanenburg (bovenzaal). Vrijdag 9 Februari. Jeugdconcert in Geb. v. Chr. Belangen, ’s morgens 10.45 en ’s middags te 2.30 uur. Jaap Stotijn, Hobo; Gezinus Schrik, piano. Maandag 12 Maart. N.C.R.V. Ster-avond ’s avonds 8 uur in Geb. v. Chr. Be langen. de heer S. Henstra, Jollenstraat, en pen-1 nlngmeester de heer O. Veltman. Spr. I avond waren natuurlijk hoopt dat dit gebouw zal bijdragen tot groei en bloei van de Sneker Padvin- dersbeweging. Ieder die er iets voor ge voelt dit goede doel te steunen, kan het bedrag dat hij er voor wenst bij te dra gen, overschrijven naar of storten bij de Amsterdamse Bank alhier. Als plaats waar het clubhuis zal verrijzen is geko zen het kampje land aan de Bioemstraat. Hierna klonk door de zaal het comman do van de kapitein „De kabels los” en koos „De Gudsekop” het ruime sop. De aanwezigen fungeerden hierbij als passa gier en jurylid, want men mocht achter de verschillende nummers van het af te werken programma in een cgfer zijn oordeel geven om uit te maken welke nummers wel het meest in de smaak waren gevallen, waardoor ook de twee beschikbaar gestelde prijsjes voor de beste spelers konden worden toegewezen. Het programma was zeer gevarieerd. Er was zang, gymnastiek, ja wat niet al.x x. x De liedjes werden door de aanwezigen I het Resldentle-orkest te Den Haag) uit volle borst meegezongen. De scheeps- kapel oogstte met zijn muziek een dank baar applaus, evenals de zanger Tj. Ament met zijn liedje „Een jongen hoort op ’t water thuis’, kortom het gehele programma mocht er zgn. Het eerste gedeelte van de avond werd besloten I Benoemd aan de Ds. O. G. Heldring- met het uit 14 taferelen bestaande school (School v. Chr. B.L.O.) te Rot- „Mowgli verlaat de rimboe”, at met terdam (Z.) onze plaatsgenoot de heer grote aandacht werd gevolgd. Na de pauze werd opgevoerd een „Gezellige avond aan dek”, de kapitein was jarig. Er heerste op de boot een recht feeste lijke stemming. De avonturen die de stuurman en kappie uit vroeger jaren vertelden droegen niet weinig bij tot het welslagen van deze avond, welke door hopman Toor werd gesloten. Vermelden we tenslotte pog dat als aardige attentie een viertal jongens, die de welpentroep verlieten en overgingen naar de zeeverkenners, aan Akeela Posthuma voor het vele dat deze voor hen had gedaan, een boekwerk aanboden waarvoor deze harteliik dank bracht

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1