r r Gratis kopen in Sneck M!N0A Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Nieuwe ideeën voor 5-Mei-viering De Proïincia|e Bondsdag in Sneek DINSDAG 27 MAA.J 4* ue huisvesting en haar problemen 1 VRIJDAG 23 MAART 1951 6e JAAKÜANÜ No 24 Redacteur: L KIEZEBRINK In verband met de Paasdagen verschijnt het volgend nummer van het Sneeker Nieuwsblad B. Tinga, Drumband van Harmoniein actie Eerste kievitsei in Friesland Reclame actie van de Sneker Winkeliers Rode Kruis Bazar r Ouderavond O.L. School 3 Orgelbespeling Grote Kerk Willem Mengelberg overleden Wijdingssamenkomst Noorderkerk Positie hoofden van gemeente werken Jan Pasma kreeg de zilveren ster Afd. Sneek Friesche Uitvaart verzorg ng Verplaatsing KLEINZAND 7 Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Vrije Jeugd Bewe':ng 5-Mei comité krijgt hulp van de jeugd Nelly bracht hem thuis De Gem. Woningcommissie. jjk l Prot. H. Annema te Hardegarijp, beroeps- eierzoeker, heeft Woensdag het eerste kievitsei in deze provincie onder de rook van zijn dorp gevonden. Ongeveer 2000 bezoekers verwacht. Paasmaandag een drukte van belang. Met ingang van 1 April a.s. is de adj. comm. tit. mej. S. Wassens van de in spectie der belastingen te Sneek, ver plaatst naar de directie van ’s Rijks be lastingen en Domeinen te Groningen. Advertentieprijs 1 5 ct per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 1 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Redactieadres: SNEEKER NIEUWSBLAD De Keukenhof te Lisse, die Dinsdag is geopend dor de Commissaris van de Koningin heeft iets nien.vs, namelijk een grote kas van 2000 M2 waar 750 variaties tulpen worden tentoongesteld. Onder het motto „gratis kopen in Sneek” zal de Commissie van Sneker winkeliers van 1 April tot 31 October een grote reelame-actie voeren. Er worden gra' s zgn. zellboekjes uitgereikt en verspreid waarin de klanten zegels kunnen p akken welke bij aankoop in de zaken die aan deze actie mee^o n worden uitgereikt. De volgeplakte boekjes worden dan weer als betaalmiddel aangenomen, zodat de klanten ir dat tijdvak gratis in Sneek kunnen kopen. In Zwitserland is op 79-jarige leeftijd overleden de bekende oud-dirigent van het Concertgebouworkest, Willem Men- Het „Gezicht op Sneek” van B. Tinga, waarover in de „Aanwin sten Fries Scheepvaartmuseum” in dit nummer wordt geschreven. Vandaag droeg de heer J. Pasma, be steller bg P.T.T. alhier, voor het eerst de zilveren ster op de mouw van zijn uniformjas. Gisteren was het nl. 25 jaar geleden dat hij bij dit Staatsbedrijf in dienst trad en ter gelegenheid daarvan werd hem door de directeur genoemd on derscheidingsteken uitgereikt. Dit ge schiedde ’s morgens ten huize van de ju bilaris in het bijzijn van de hoofdem- ployé’s de Groot en Hammer, de hoofd- bestelle Ruardi, verschillende leden van het overige kantoorpersoneel en enige collega’s. De directeur, de heer A. Vis ser, hield hierbij een toespraak, waarin hij Pasma mede namens de directeur- generaal en de inspecteur feliciteerde en zijn goede kwaliteiten als ambtenaar in het licht stelde. Tevens bood hij de ge bruikelijke gratificatie aan. De heer Ruardi sprak namens de collega’s en de mensen van het kantoor, die met elkaar een fraaie kamerlamp schonken, ’s Mid dags kwam de rest van de grote P.T.T.- familie, zodat het Jan op z’n feestdag niet aan belangstelling heeft ontbroken. Bijgewoond door tal van ouders en donateurs, heeft Dinsdagavond bovenge- Men schrijft ons Jaar in jaar uit togen uit alle hoeken van Friesland de C.J.M.V.’ers naar Sneek. Om te luisteren naar een ernstig woord; om te getuigen van Christus als Overwinnaar; om te genieten van goede ontspanning. Vorig jaar werd deze tra ditie onderbroken, maar nu mocht de Sneker C.J.M.V. weer de voorbereidin gen treffen om zovele gasten te ontvan gen. En weer was de belangstelling over weldigend. Te groot zelfs, want velen moesten worden teleurgesteld. In een advertentie in dit nummer staan bijzon derheden te lezen over hetgeen op het programma staat voor die dag. Verga deringen in de kerk (waarvoor nog wel kaarten zgn te verkrijgen), rondtocht muziekcorps en om 5 uur een openlucht bijeenkomst. Daar wordt gezamenlijk gezongen met begeleiding van „Harmo nie” en wordt een enkel opwekkend woord gesproken. Druk zal het daar •worden. Zovelen op dat plein, allen van hetzelfde ideaal vervuld. Als alles meewerkt, het weer niet op de laatste plaats, dan zal het een goede dag worden; voor velen een dag van be tekenis. r venhage; K. de Boer, burgemeester van Hardinxveld; ir. J. P. van Bruggen, i hoofd-directeur van openbare werken te Rotterdam; J. de Kok, directeur van ge meentewerken te Sneek. Ter gelegenheid van de Prov. Bonds dag van het Christ. Jonge Mannen Ver bond, hoopt de Chr. Muziekver. „Harmo nie” voor de eerste k er met haar nieu we „drumband" een rondgang door de stad te houden. E- ite Martiniplein, Stationsstraat, Dr. Boumaw=g, Park straat, Wijde Noorderhorne, Kruize- broederstraat, N. Burgstraat, Schapen plein, Suupmarkt, Singel, Hooiblok- straat, Harinxiaakade, Joh. W. Friso- straat, W. Lodewijkstraat, Oppenhuizer- weg, Jousterkade, Oosterdijk, Wgde Burgstraat, Kruizebroederstraat, Markt straat, Grote Kerkstraat, Oud Kerkhof, Martiniplein. Teneinde de eigen actie niet te bena delen werd besloten dat de commissie geen medewerking zal verlenen aan de voetbalplaatjesactie van het Roode Kruis en alle winkeliers werd aangera den daaraan ook individueel niet mee te doen. Bij de rondvraag kwamen ook de stroomtarieven van het P.E.B. aan de orde, waarbij de leden geattendeerd werd op het voordelige ruimtetarief waarvan iedere zaak kan profiteren. De heer P. Postma sprak tenslotte nog een warm aanbevelend woord voor de te ondernemen actie die mede ten doel heeft de klanten te laten profiteren van de -eestelijkheden ter gelegenheid van het eeuwfeest der Kon. Zeilvereni ging en de naam van Sneek als centrum van watersport te propageren. Een aantal der aanwezige leden gaf zich reeds voor deelneming aan de actie op, waarna de vergad-ring met een op wekkend woord door de heer Kraakman werd gesloten. Onder voorzitterschap van het hoofd der school hield de O. L. School 3 Dins dagavond in „Fredehiem” een Ouder avond. Na een hartelijk welkomstwoord tot de ouders, waarbij de Voorzitter zijn blijdschap uitsprak over de uitstekende opkomst opende hg de vergadering. Al lereerst trad voor de ouders op een kin derkoortje van jongens en meisjes der 6e klas, dat met animo een 8-tal lie deren zong, waarnaar met grote aan dacht werd geluisterd. Blijkens het ap plaus viel deze zang in zeer goede aar de en nadat de kinderen waren vertrok ken werd het programma verder opge luisterd door mooie muziek van het strijkorkest „Apollo”, dat zich danig weerde. Na enige mededelingen over de „grote” vacantie, de schooltandarts, het St. Nicolaasfeest en de grote schoolreis, die dit jaar van 49 Juni zal worden gehouden, volgde het afscheid van de heren P. Sikkes en P. Schram als ouder- commissieleden. In warm gestemde be woordingen dankte de heer J. Noorman genoemde heren hartelijk voor alles, wat zij als oudercommissieleden voor school 3 hadden gedaan, gedurende de lange periode, dat zij zitting hadden. De heer Sikkes sprak mede namens de heer Schram een kort afscheidswoord. Hij prees de eensgezindheid en roemde de prettige verhouding, die er steeds be stond onder het personeel der school. Bij de hierop volgende stemming wer den als nieuwe commissieleden gekozen de heren J. Zwanenburg en J. Visser. Beide benoemden namen hun functies aan, waarna de voorzitter hen dankte en de hoop uitsprak met hen in de toe komst op dezelfde prettige wijze te mo gen samenwerken als met de afgetreden leden. Nadat een kopje thee was genut tigd en de muziek een nummertje ten beste had gegeven, was het woord aan mej. J. v. d. Weide, de directrice der Sneker Huishoudschool. In een uitste kend betoog gaf zij een overzicht van al de opleidingen die meisjes kunnen krij gen aan deze inrichting en zij gaf ten slotte gelegenheid tot het stellen van vragen. Aan het slot van deze gezellige avond bracht de voorzitter een woord van dank aan de spreekster en aan de leden van het orkest „Apollo”, waarna ieder zeer voldaan naar huis ging. Alle spelen en attracties voor de jeugd zullen worden georganiseerd en geleid door de S.J.A. waarvoor medewerking zal worden gevraagd van het onderwij zend personeel. Voor het bijeenbrengen van de beno digde gelden zal de S.J.A., behoudens toestemming van B. en W., een collecte houden op Zaterdag 7 April, waarvoor op de offervaardigheid van de gehele burgerij wordt gerekend. De dodenherdenking op de vooravond van de feestdag ge schiedt weer op de traditionele wijze. Tenslotte zij nog vermeld, dat in de samenstelling van het 5 Mei-comité enige wijziging is gekomen. In de plaats van de heer F. J. Japenga, die zich om gezondheidsredenen heeft teruggetrok ken, is tot voorzitter benoemd de heer P. Been, terwijl de heer H. van Gunst de heer W. A. Visser als secretaris is opgevolgd. De heer M. Dethmers is pen ningmeester gebleven. De laatste der nog uit Heeg in Indo nesië verblijvende militairen keerde met de „Nelly” naar zijn uderlijk huis te- rug. Het was de soldaat J. J. Koopmans. gelberg. Het ambtenarencentrum heeft een commissie in het leven geroepen, die zal noemde jeugd in het gebouw „Frede- rapporteren over de positie van de hoof- hiem” een propaganda-avond gegeven. Tot deze actie werd in principe beslo ten in de vergadering welke Dinsdag avond in restaurant-Piso onder leiding van de heer Kraakman, voorzitter van de Commissie, werd gehouden. De heer Kraakman zette eerst uitvoe rig het doel van de commiss’e uiteen, hierin bestaande dat getracht zal wor den in Sneek een grote gezamenlijke re- clame-activiteit te ontwikkelen. Hierbij is de medewerking en de solidariteit van alle winkeliers vereist. Het laatste voor al is nodig omdat het rogelijk is dat van een bepaalde actie de ene groep meer profiteert dan de andere. Toch die nen de laatsten de actie dan te steunen omdat een volgende maal weer een an dere groep naar voren wordt geschoven. Alleen op die manier zal een eensgezin de samenwerking mogelijk zijn en zal ook Sneek kunnen doen wat in andere Friese steden mogelijk bleek. Dr Vereniging van Sneker zakenlieden heeft dit werk aan de winkeliers zelve overgelaten en daarom is deze commis sie als onderdeel vrn de grote vereniging in het leven geroepen. Winkeliers die lid zgn van de Ver. v. Sneker Zakenlieden zijn dus automatisch lid van de commis sie. Wie dit niet is kan zich bij de com missie aansluiten, maar aansluiting bij de algemene vereniging is beter en voor deliger. De heer Baarda, secretaris van de commissie, zette vervolgens de te voeren actie, die tgdens de laatste vergadering van de Ver. v. Sneker Zakenlieden al werd aangekondigd, rog eens uitvoerig uiteen. Het is de bedoeling driemaal per jaar naar voren t' komen. Voor de eer ste maal zou dit aanvankelijk op Kouke- dei zijn, maar dit moest worden uitge steld omdat de Productiekeuring naar September verschoven is. Dit jaar zal de eerste actie dus in verband staan met het honderdjarig bestaan van de Kon. Zeilver. „Sneek”. Ter gelegenheid hier van zullen 20000 „Zeilboekjes” worden gedrukt, waarvan 10000 in wijde omge ving verspr id worden. In Sneek worden ze gratis in de winkels uitgereikt. De bedoeling van het eerste is natuurlijk om zov?el mogelijk mensen uit de Zuidwest hoek naar Sneek te trekken en daarom zijn er naast de inleidende tekst ook ad vertenties van Sneker zaken in opgeno- m i. Er worden ruim een miljoen zegels in omloop gebracht welke door de win keliers moeten worden betaald. Alle aangesloten winkeliers krggen driemaal gratis een raambiljet. Bij de bespreking van de kosten werd nog medegedeeld dat de Ver. van Sne ker Zakenlieden zich voor f 1000.voor deze actie garant heeft gesteld. Gehoopt en verwacht wordt dat alle 200 winke liers hun steun zullen geven waarmee Sneek als koopstad zei gebaat zal zijn. Geen andere en Individuele acties. Woensdagavond hield de afd. Sneek van de Coöp. Vereniging „Friesche Uit vaart-Verzorging haar jaarlijkse leden vergadering. In zijn openingswoord gaf de Voorzitter een uitvoerig overzicht van alles wat gedurende het nog maar kort bestaan der afdeling was verricht. Zij nam het initiatief voor het verkrij gen van diverse verbeteringen t.o.v. de algemene begraafplaats alhier, de draag baar b.v. welke op zich zelf reeds veel te zwaar was, werd vervangen door een alumlnium-baar en voor het verzorgen van planten en bloemen op de graven zal vanwege de gemeente een reservoir worden geplaatst. Ook was het aan de Friesche uitvaart te danken dat het be- 1 graven van onze afgestorvenen nv ook door andere begrafenisverenigimen op meer moderne wijze plaats vond. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek o.a. dat de afdeling welke in Maart ’50 ongeveer 600 leden en verzekerden telde, op het einde van dat jaar een aantal van ruim 1100 had bereikt, terwijl het thans het getal van 1200 reeds is gepas seerd. De aftredende bestuursleden Bijl- sma en Jaasma werden als zodanig her kozen. Na afwerking van de agenda werden enige interne aangelegenheden besproken en bij de sluiting van de ver gadering werd een woord van hartelijke dank gesproken tot de bode van de af deling, tot de dragers en tot de heer Prakken voor de keurige wijze waarop zij zich van hun taak kweten en aan de bestuursleden voor hunne belangloze medewerking. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS- Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De feestelijkheden op de Bevrijdings dag werden tot nu toe door de ouderen georganiseerd. Wel werkte de jeugd, ge organiseerd in de gymnastiekverenigin gen, de Padvinderij en de onderscheidene jeugdverenigingen er aan mee, maar bij de voorbereiding en de uitvoering ervan hadden ze geen stem in het kapittel. Dat wordt nu waarschijnlijk anders, want voor de komende 5 Mei-viering heeft het comité bg wijze van proef een belangrijk deel van de organisatie en de uitvoering in handen der Sneker Jeugd Actie gelegd. Daarom waren er drie leidende figu ren uit de S.J.A. aanwezig bij de voor bereidende besprekingen die Maandag avond in Lunchroom Ozinga onder lei ding van de wnd, voorzitter W. A. Vis ser werden gehouden. Nadat mej. Hoogland het programma van de S.J.A. had ontvouwd en hierover uitvoerig van gedachten was gewisseld, werd men het tenslotte over het volgen de voorlopig programma eens ’s Morgens 7 uur jeugdappèl voor het stadhuis met vlaghijsen en een korte toespraak. Verder 's morgens spelen en z. m. attracties voor de leerlingen der lagere- en kleuterscholen. ’s Middags spelen op verschillende punten van de stad waaraan alle kin deren kunnen meedoen, gevolgd door een tevoren ingestudeerd spel van de leden der jeugdorganisaties. Een volley- baltournooi in het Sportpark, demon straties van de gymnastiekverenigingen in de stad, ’s avonds vlagstrijken en tot besluit een concert, dat om 8 uur aan vangt. Ter gelegenheid van de voorjaarsver gadering van het Friese district der Ned. Organisten Vereniging welke dit jaar te Sneek zal worden gehouden, zal de organist Willem Zonderland op Woensdag a.s. in de Grote Kerk een orgelbespeling geven. Het programma vermeldt o.a. werken van Bach’s leer ling Krebs, van Mendelssohn, Borowski en de moderne Franse componist Mes siaen. Men lette op de advertentie in het volgend nummer. 4. Bezoek op het spreekuur. Van ieder, die als woningzoekende staat ingeschreven en dus in ’t bezit moet zijn van een inschrgvingskaart, hebben wij alle mogelijke gegevens genoteerd over gezinssterkte, aantal, leeftijd en geslacht der kinderen, be roep gezinshoofd, naam en adres werkgever en eigenaar, huurprijs, de grootte en indeling van de woning en de reden van het verzoek om verande ring. Ook van hen, die een huis be wonen of in- of samenwonend zijn, alsmede van de ongehuwden zijn de nodige gegevens genoteerd. Personen beneden de 25 jaar, gedemobiliseerde militairen uit Indonesië uitgezonderd, worden in verband met het geringe aantal woningen dat beschikbaar komt, waardoor het niet mogelijk is aan deze categorie aandacht te schen ken, om practische redenen niet in geschreven. Het is van belang wijzi gingen in de gezinssamensteiling, b.v. door geboorte, overlijden of vertrek van één of meer ge insleden zo spoe dig mogelijk te melden aan ons bu reau, opdat Uw administratiekaart steeds de juiste situatie weergeeft. Dit kan gewoonlijk wel schriftelijk geschieden. Voor het publiek, dus ook voor alle ingeschrevenen, houden wij spreekuur op Maandag van 1012 en op Woens dag en Donderdag van 56 uur. Zo als op de inschrijvingskaart is aange geven mag het bezoek aan het bureau hoogstens eenmaal in de drie maan den worden herhaald. Met een vaker bezoek wordt in verband met schaar se huisvestingsmogelijkheden door de betrokkenen niets gewonnen. Om de vele bezoekers het soms uren wach ten te besparen mogen we hierop nog wel eens de aandacht vestigen. Ook is het van belang de duur van het be zoek zoveel mogelijk _e bekorten. De tijd, waarmede u het onderhoud on nodig rekt, betekent voor degenen, die na U komen, langer wachten. Het moet dan ook niet als een onvriende lijkheid van hem die spreekuur houdt worden beschouwd als hij de bezoe ker, die in herhalingen vervalt of een toelichting geeft, die reeds bekend is of buiten de kwestie staat, waarvoor hij gekomen is, te kennen geeft, dat het gesprek moet worden beëindigd. Ook moet men hieruit niet de on juiste conclusie trekken, dat de com missie de naar voren gebrachte moei lijkheden van geen betekenis acht. Het komt wel eens voor dat een be zoeker we nemen aan door de druk van zijn slechte huisvesting zich opwindt en uitdrukkingen bezigt, die hij normaal niet zou gebruiken. Dat is verklaarbaar, maar toch menen wij er op te moeten wijzen, dat men zich zoveel mogelijk beheerst. Er moet vertrouwen zijn, dan kan het gesprek zeer goed op rustige toon worden ge voerd. Ieder dient te beseffen, dat de commissie er is om het algemeen be lang te dienen en dat zij tracht dit zo goed mogelijk te doen. Dit houdt dus in, dat U ook nooit moet meehelpen aan het kweken en verspreiden van allerlei geruchten, die in strijd zijn met de taak der commissie. Het is verbazingwekkend hoe steeds weer geruchten de ronde doen, dat de com missie persoonlijke belangen zou die nen inplaats van het algemeen be lang. Dergelijke geruchten zijn on juist en uit den boze. Zij ondermiinen het toch al geschokte moreel van hen, die in moeilijkheden verkeren, en slaan de verwachting, dat ook zij eens geholpen zullen worden de bodem in. De schoonmaak en de stijging van de prijzen voor meubilair en stoffe ring is voor velen aanleiding tot een plotseling bezoek op het spreekuur. Men dringt er dan op aan teneinde onnodige schoonmaak in het thans bewoonde huis te voorkomen en bij verhuizing zoveel mogelijk op de in richtingskosten te kunnen besparen, op korte termijn een woning beschik baar te stellen. Hoe belangrijk deze motieven op zich zelf ook mogen zijn, tot een vermeerdering van het aantal woningtoewijzingen kunnen ze niet leiden. Resultaat van dergelijke be zoeken mag dan ook niet worden ver wacht De komst naar het spreekuur in verband met het uitblijven van ver wachte of beloofde huisbezoeken, zal dit bezoek niet altijd kunnen bespoe digen. Het aantal woningen, dat nog moet worden opgenomen, is nl. zo groot, dat het hieraan verbonden werk niet in korte tijd kan worden verricht Onder het motto „Wij hebben een woord voor de wereld” organiseerde de Geref. Zangvereniging „Sursum Corda” Dinsdagavond een wijdingssamenkomst in de Noorderkerk te Sneek. Behalve het koor o.l.v. de heer W. Tuinstra, ver leenden aan het muzikale gedeelte van het programma medewerking de heer Kees Deenik (bariton) en de heer J. Boeijenga (orgel), terwijl Ds. E. N. van Loo voorging in gebed en een korte me ditatie uitsprak. Uiteraard stond de ge hele avond in het teken van de naderen de Goede Vrijdag en Pasen en werden zowel in het gezongen als het gespro ken woord de thema’s „Waarlijk Hij heeft onze krankheden op Zich geko men” en „De Heer is waarlijk opge staan” uitgewerkt. Het is een uitste kende gedachte van „Sursum Corda” haar zang in dienst van de verkondiging van het Evangelie te stellen. Het moet dirigent en koorleden daarbg grote vol doening schenken, dat, blijkens het aan tal bezoekers, waaronder een groot per centage jongeren, zovelen hun werk waarderen. Koor, bariton en orgel open den de avond met het lied „Wij heb ben een woord voor de wereld”, een oude, door Meindert Boekel bewerkte melodie. Ook de overige nummers, die het koor ten beste gaf, waren eenvou dige bewerkingen van oudere kerklie deren, zoals: „Bij het Kruis”, „Gethsé- mané” en „Jezus is ons licht en leven”. Een en ander werd door „Sursum Cor da” met gloed en overtuiging voorge dragen. Kees Deenik bracht op de hem eigen sublieme wijze enkele toepasselijke werkjes ten gehore, waarvan we hier alleen noemen: „Wie was zo goed” van de Friese organist R. Teule en „Drie en dertig jaar” van de eveneens Friese theologische student Bernard Smilde. Op duidelijke wijze demonstreerde Kees Deenik hier hoe ook in de muziek een voud het kenmerk van het ware is, mits men het niet onderschat en er uiterste zorg aan besteedt. De heer Boeijenga verzorgde aan het orgel de begeleiding van de zang. Dit levert in de Noorder kerk altijd moeilijkheden op, daar orga nist en zangers elkaar niet kunnen zien en dus geen contact met elkaar kunnen houden. Enige schommelingen bij inzet ten en slotaccoorden waren dus helaas onvermijdelijk, maar overigens paste de begeleiding zich goed bij de zang aan. Voor solospel is het orgel in deze kerk niet bijzonder geschikt. Het biedt daar voor in registratie en klank te weinig mogelijkheden. Desondanks slaagde de heer Boéijenga er in van de door hem uitgevoerde orgelkoralen te maken wat er van te maken was. Het was voor „Sursum Corda” een goede avond en de mensen in de kerk zullen zeker geen spijt van hun komst gehad hebben. L. G. Nu de lentetijd is aangebroken en de natuur begint te ontluiken, zullen velen met de Paasdagen een wandeling naar buiten gaan maken. Als het goed weer is tenminste. Maar U kunt dan tevens even een kijkje nemen in onze Rode Kruis-étalage, die welwilend is afgestaan door Garage van der Goot, aan de Leeuwarderweg. Hierin hebben wij slechts een gedeelte j van de duizenden prijzen van onze Bazar geëtaleerd, maar toch kunt U dan zien welke waardevole prijzen U op de ba zar van het Rode Kruis kunt winnen. Menigeen zal er van staan te watertan den, vooral in deze tijd, nu dat alles veel duurde: wordt. Geachte Burgers van Sneek en om streken Houdt dus 5, 6 en 7 April vrij voor deze Bazar. U kunt daardoor be zitter worden van diverse prijzen en de Colonne Sneek e.o. kan zich door Uw medewerking voorzien van prima ma terialen. Derhalve twee belangrijke voor delen voor U. Vrijdag 23 t.e.m. Zondag 25 Maart. Amitia-Theater. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „We gaan naar Parijs”. Maandag 26 Maart. Christelijke Jonge Mannen Verbond. Provinciale Bonds dag te Sneek; 2.30 en 6.45 uur in de Grote Kerk; 4 uur rondtocht door de stad; 5 uur openlucht-bijeen- komst op het Martiniplein. Maandag 26 Maart. 19e Vrijz. Landdag te Leeuwarden. Maandag 26 Maart. Foyer Amicitia. ’s Avonds van 812 uur Dancing met muziek van The Midnight Swin gers. Maandag 26 t.e.m. Woensdag 28 Maart. Amicitia-Theater. Maandag (2e Paasdag) te 2, 4, 6.30 en 9 uur; Maandag (2e Paasdag) ’s middags 2 uur een extra kinder- en familie voorstelling met „Soldaat Boem”; Dinsdag 27 en Woensdag 28 Maart ’s avonds te 8 uur Nills Poppe in „Soldaat Boem”. Donderdag 29 Maart. R.K. Gymn. Ver. „Vlug en Lenig”. Jaarlijkse uitvoe ring in Amicitia. ’s Avonds 8 uur. Woensdag 28 Maart. Nederl. Organis tenvereniging, District Friesland. Orgelconcert door Willem Zonder land, ’s middags 4 uur in de Grote Kerk te Sneek. Zaterdag 31 Maart en Dinsdag 3 April Jubileum-uitvoering Thusnelda— Greate Pier in Amicitia met „De poppenkast”, een revue van keur gymnastieknummers. 1 Aprilbal- masqué. Zaterdag 7 April. Waterschap De Scher- wolder en Morrahemmen. Ingelan- den-vergadering in Hotel Hanen burg, ’svoorm. 9.30 uur. den van gemeentewerken. Opgevoerd werd de speciaal daarvoor Als leden dezer commissie zijn be- geschreven revue „Blauwe Regen”, noemd de heren: H. L. Engberts, hoofd- Hiermede hebben de jongelui de aanwe- architect Rijksgebouwendienst te ’s-Gra- zigen enige aangename uurtjes bezig ge- Tj- j- i houden. Het was een bonte mengeling van zang, muziek, dans en schetsjes, die knap naar voren werden gebracht. Een revue, zoals de medewerkenden het in hun begin- en slotzang lieten uitkomen speciaal voor deze jeugd; die zich op 't terrein van de geheelonthouding be weegt, want naast de leuke tafereeltjes bevat ze ook propaganda voor de strijd tegen de alcohol. Bij ontstentenis van de leidster sprak de heer C. Kuipers een kort openings- en slotwoord, waarin hij tot zijn spijt moest meedelen dat ook de heer Keulen, die een kort propaganda- woord zou spreken, verstek had moeten laten gaan. De jeugd had echter met de opvoering van deze revue laten zien dat ze nog wel iets weet te presteren, het geen ook in ’t kader van de drankbe strijding zeer zeker van belang is. Met klem drong spr. er dan ook op aan deze jeugdbeweging zoveel mogelijk finan- tieel en moreel bij ‘e staan. Vooral de finantiële lasten drukken zwaar. Ver melden we tenslotte nog dat de heer A. Beek°ma zang en dansnummers op de piano begeleidde en dat de jeugdige S. Bergsma als conferencier optrad.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1