Thusnelda vierde haar 65-jarig bestaan Met opvoering van de revue „De Poppekast” Een grote, blijde dag voor de zendende Gerei. Kerk deeg Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I 6e JAARGANG No 28 VRIJDAG 6 APRIL 1951 L KIEZEBRINK K' De loon* en prijspolitiek Kievitseieren Nieuwe verzorgster voor de prinsesjes Lege” des Heils afd. Sneek Incident tussen Hongarije en Zuid-Slavië Prins Bernhard in Argentinië Nieuws van het Sneker politiecorps Vjjf in één nest Burgemeester van Hindelopen geïnstalleerd Sla*olie 10 cent duurder KLEINZAND 7 Tel-I 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Een onvoorz’chtige vrachtrijder Ook voor Drs. A. Wind, die als Missionair Predikant van de Friese Kerken bevestigd werd De arbeidstijd op de nationale feestdag Geslaagd R. Sinnema 30 jaar in poütie-dienst 5 Mei comité SR Redacteur: tent, Martinipiein. Verschillende sprekers Ga de wereld in. Thusnelda in de eerste jaren van de twintigste eeuw. De Kapitein VAN DEURSEN. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd hebber met ingang van 1 April jl. de dienst verlaten de he ren J. Boersma en H. Lok, resp. bri gadier en hoofdagent bij het Sneker Po litiecorps, en is met ingang van deze datum tot brigadier bevorderd de oud- agent bij dit corps de heer D. Brouwer. Aan de eiermarkt alhier werden Dins dag j.l. ongeveer 2000 kievitseieren aan gevoerd. De prijs was 35 ct. per stuk. Ook 2 skries-eieren (grutto’s) werden aangeboden, wat zeer vroeg is. Onze stadgenoot Jan Sikkens vond vorige Maandag 5 kievitseieren in één nest. Dinsdagmorgen is onder grote belang stelling de heer A. Atema uit Ooster- wolde als burgemeester van Hindelopen geïnstalleerd. Sla-olie zal per litersfles een dubbeltje duurder worden; sommige soorten mar garine 1 of 2 cent per pakje. en te Burgemeester Tjaberings was reeds bij vele intredes in de gemeen te aanwezig, maar maakte nog nimmer een van dit karakter mee. De grenzen zijn hier nl. veel wijder getrokken en Uw arbeidsveld op Java is bijna onbegrensd. Het verdient respect dat er nog mensen zijn die zich met inzet van heel hun leven in dienst van de Indonesiërs willen stellen. Moge God U de kracht geven en stelle Hij U en Uw gezin daar tot een zegen. Nadat staande Ps. 121 4 gezongen was, dankte Ds. Wind alle sprekers. Als een gemeente zó zingend en biddend ach ter mij staat, zal het zeker goed komen zei hij. Ps. 89 7 „Hoe zalig is het volk, dat naar Uw klanken hoort”, vormde het passend slot van deze gedenkwaardige dag. Prins Bernhard is, stormachtig toege juicht door de bevolking, in Buenos Aires aangekomen en heeft een onder houd met president Péron gehad. De prins bracht ook een bezoek aan de echtgenote van de president in haar kantoor op het ministerie van Arbeid. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAG?. Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie adres: SNEEKER NIEUWSBLAD Een verzoek van de Tweede Kamer aan de regering om de Stichting van de Arbeid te betrekken in het overleg over de mogelijkheid van beperking van het consumptie-offer tot vijf procent, is de uitkomst van het debat, dat volgde op de interpellatie-Nederhorst (P. v. d. A.) over de loon- en prijspolitiek. Het was een motie van de heer Andriessen (K.V.P.) die met 78 tegen 7 stemmen (communisten en de heer Gerbrandy) werd aangenomen. De interpellant zelf had zijn motie ingetrokken, nadat hem gebleken was, dat de regering zijn wen sen niet uitvoerbaar achtte. Drie andere moties sneuvelden. De ministerraad heeft besloten aan het overheidspersoneel een loonsverho ging van 5 met een maximum van 200 per jaar toe te kennen. en de middelen hebben gegeven mijn ideaal in vervulling te doen gaan, dank baar ook dat mijn grootouders deze dag hebben mogen meemaken. Tot slot wek te hij allen op te blijven bidden voor hen en de andere zendingsarbeiders en dank te hij Ds. van Koningsveld voor zijn be vestiging. Dat het gevaarlijk is uit een nog rij dend voertuig te stappen heeft de vrachtrijder J. Drijfhout uit Heerenveen Woensdagmorgen weer eens ondervon den. Want hij kwam daardoor in de W. Noorderhorne met één zijner benen on der z’n eigen vrachtauto, en moest met gebroken tenen en een kapotte enkel naar het ziekenhuis worden gebracht. Na de behandeling aldaar kon hij naar zijn woning worden vervoerd. het gebed van het thuisfront. Spr. stond vervolgens uitvoerig stil bij de drie onderdelen van zijn tekst en be toogde daarna dat de velden, ondanks de moeilijkheden, wit zijn om te oogsten. Maar waar de geest werkt, daar werkt ook de duivel, en waar God haast maakt, daar maakt ook de duivel haast. Wij ech ter weten en geloven dat Christus over winnaar is en alle macht heeft en dat Hij eenmaal zal komen in een nieuwe hemel en op een nieuwe aarde. Dankbaar ben ik voor de genade mijn ideaal uit te dragen in deze kerk, waarin ik gedoopt ben en waarin ik belijdenis heb gedaan. Maar naast dank aan God, dank ook aan mijn ouders die mij de mogelijkheid Op a.s. Zaterdag 7 en Zondag 8 April zullen het muziekkorps en de zangbri- gade van Korps Zwolle Sneek bezoeken, des Zaterdagsavonds voor het geven van een muziek- en zanguitvoering in de Leger des Heilszaal en des Zondags voor de bijeenkomsten. Dit alles zal staan onder leiding van Sr. Kapitein D. Bosch- ma, de tegenwoordige leider van het Leger des Heils te Zwolle. De Kapitein is een oud-Sneker en hij is hier zeer populair, ook al door het houden van Zendingsbijeenkomsten hier ter plaatse. Kapitein Boschma is jarenlang Zen- dings-Officier geweest in Indonesië en bezit dienaangaande een rijke ervaring. Het zal de moeite waard zijn om naar hem te luisteren. houding te complimenteren! het slotnummer aan: een aardige opstelling met gezamenlijke zang van het clublied. De heren G. Schuil die zorgde voor de muziekbegeleiding en enige eigen composities bijdroeg en de heer N. Manak die ook muzikale medewer king verleende hadden dank en ge schenken in ontvangst te nemfcn van de heer C. Kan, wie op zijn beurt hetzelfde ten deel viel van de zijde van „Greate Pier”. En daarmede eindigde een even aardige als waardige viering van het 65-jarig bestaan van Thusnelda. Ten slotte zij nog vermeld dat reclame-ont- werp, décor en verlichting verzorgd wa ren door de h.h. de Boer. Geertsma, de Groot en de Jong, de poppenkastpoppen waren van mevr. E. Gaemers—Kan; technische leiders waren de h.h. Kan Sr. en Jr. en het kapwerk was van de heer J. de Boer. Het college van rijksbemiddelaars heeft bepaald, dat het aan werkgevers is toe gestaan op de nationale feestdag (5 Mei) voor zover het werk zulks toelaat, van 1 uur des namiddags af vrij te geven met behoud van loon. Deze vrije uren zullen niet in mindering worden ge bracht op de vacantie, waarop de werk nemers recht hebben. van de revue De Poppenkast. een uitstekend nummer brug heren, en een gedurfd nummer „springkast”. De oud-presidente mevrouw J. Beersink— Groenbcui we hebben hierboven er al even gewag van gemaakt, stelde de ver diensten van de heer C. Kan in het licht ook ten opzichte van Thusnelda Uitermate prettig had zij steeds met Een kijkje op het slotnummer kleurige dans. Succesnummers in dit deel waren het kabouteroptreden en de elfendans, de Skotse Trije en vooral de Samba en de wals. Oom Kanos en zijn vrienden gaven een nummer clowneske acrobatiek weg dat een daverende waardering vond en waarin een uiter mate lenige gymnaste haar talent als slangenmens demonstreerde. De resthem samengewerkt en het was de heer Geslaagd voor het examen Nijver heidsonderwijs, paedagogisch getuig schrift, de heer G. v. d. Meulen alhier. IJLST. Te Leeuwarden slaagden voor het diploma timmeren, stichting vak opleiding Bouwbedrijf te ’s-Gravenhage, de heren A. Dijkstra, C. van der Woude met lof, S. Meinsma, en A. Schilstra, allen alhier en allen werkzaam bij de firma Lanting en Wiersma, timmerbe drijf te IJlst. WOUDSEND, 4 April. Heden was het 30 jaar geleden dat onze dorpsgenoot, de heer Sinnema, zijn werk bij de politie begon. 4 April 1921 werd hij geplaatst bij het depót van de Koninklijke Mare chaussee te Apeldoorn. Na zijn opleiding aldaar heeft hij als marechaussee gediend op verschillende plaatsen in het Noorden des lands. 16 Aug. 1927 werd hij be noemd tot gemeenteveldwachter te War menhuizen, op welke standplaats hij tot 31 Jan. 1931 diende. Vandaar is hij op 1 Februari 1931 tot de reorganisatie in 1941 als rijksveldwachter in Woudsend gekomen, waarna hij van 1 Maart 1941 tot 31 Dec. 1948 postcommandant bij de rijkspolitie te water was. Van 1 Jan. 1949 af tot heden is hij ingedeeld bij de rijkspolitie post Woudsehd. De heer Sin nema is in ons dorp een zeer gewaar deerde persoonlijkheid, vooral ook om zijn gemoedelijke maar toch eerlijke plichtsbetrachting. ONDERSCHEIDEN. WOUDSEND, 2 April. Door de mi nister van Overzese gebiedsdelen is het ere-teken van Orde en Vrede met de gespen 1946, 1947, 1948 en 1949 toege kend aan onze plaatsgenoot G. van Keu len. WOUDSEND, 1 April. Vandaag is door de burgemeester van Wymbritsera- deel uitgereikt de bronzen medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau aan onze plaatsgenoot de heer W. Visser, die het feit herdacht dat hij 50 jaar in het schildersvak werkzaam was. Het 5 Mei Comité hoopt op 4 Mei a.s. evenals de vorige jaren de dodenherden king te houden, ter nagedachtenis van de tijdens de bezetting 1940’45 geval lenen en op 5 Mei het feest der bevrij- ding te vieren, door het houden van kin derspelen en sportfeesten. Nu vraagt het Comité aan de ingezetenen van Sneek een offer nl. in te tekenen op de lijst die u een dezer dagen zal worden aangeboden, opdat deze herdenking moge slageh. Stelt het Comité niet te leur, maar teken spontaan en royaal op deze lijsten. De collectanten kunnen hun lijsten in ontvangst nemen op Zaterdagmiddag 7 April ’s middags 2 uur bij de Muziek- In de middagdienst, die ook door de burgemeester en de secretaris van Wym- britseradeel werd bijgewoond, deed Ds. Wind zijn intrede met een predicatie over Matth. 28 20 „En ziet Ik ben met Ulieden tot de voleinding der we reld”. De uitzending van een missionair predikant is een zaak van geloof, zei hij, zowel van de Kerk als van de missiona ris zelf. In een wereld vol onr st en nood beoefent de Kerk de zending. Nie mand weet hoe lang wij nog in het Oos ten kunnen werken. Dat weet Hij alleen, en daarom hebben we niet anders te doen dan Hem te geloven en te gehoor zamen. Geloof en gehoorzaamheid zijn de twee dingen die de Kerk altijd hebben gedreven, geloof in de komst van Zijn Een klap welke een Hongaarse diplo maat, die de voor Hongaarse diplomaten vastgestelde zóne in Z.-Slavië over schreed, van een Z.Slavisch militair op liep, heeft geleid tftt een zeer scherpe notawisseling tussen beide landen. Hier en daar vraagt men zich af of Hongarije incidenten uitlokt om met Russische steun iets tegen Zuid-Slavië te onder nemen. Bulgarije heeft ook al ruzie met Z.- Slavië gemaakt over de behandeling zij ner diplomaten. Kan geweest, die Thusnelda bevrijd had uit de kluisters van zeker conservatisme en destijds besef had gewekt voor het feit dat gymnastiekbeoefening geen zaak was van enkele bevoorrechten, doch volkszaak. Zodra dit principe ook in Thusnelda was aanvaard, was het weer bergopwaarts gegaan. Nadat spreekster de leden opgewekt had zich ook voor een energiek aangepakt be stuurslidmaatschap beschikbaar te stel len, daar het toch eigenlijk niet aan gaat de heer Kan bij het vele dat hij reeds voor de ver. doet, ook nog met de werkzaamheden van het voorzitter schap te belasten, dankte zij namens alle leden de leider voor zijn buitengewoon verdienstelijk werk tei- bate van T.G.P. En toen kondigde Jan Klaassen, wie een woord van lof toekomt voor de „houterige” houding welke hij de gehele avond had gehandhaafd zelden is er aanleiding een speler met een dergelijke van het programma was gewijd aan de moderne gymnastiek) dat een' voortref felijk overzicht gaf wat T.G.P. nu haar leden, zowel jongere aloudere, biedt en waarvan we zonder andere nummers te kort te dc.e.n, toch wel als ho 'gtepunten mogen noemen: het klassikale brugnum- mer en de hoepe'oefening der dames, het aller aardigste „Lucifers contra aan stekers”, het nummer „de H.H. en J.J. in actie’ de Schubert potpourri. ja, van ganser harte had beantwoord, volgde de handopleg ging, waaraan werd deelgenomen door de predikanten van Koningsveld, van Rennes, Goslinga, Pel, van Loo, Zielhuis, Ferwerda, Richteren en Roosjen, en werd de jonge leraar gedurende deze plechtigheid „Dat ’s Heren zegen op U daal” toegezongen. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. voerden nog het woord. Ds. van Ko ningsveld, thans sprekende namens de Kerkeraad van Heeg, was verheugd dat deze jonge, begaafde broeder aan de Friese kerken verbonden is, en verwacht ook niet anders dan dat hij op zijn plaats de rechte man zal zijn. Verder wees hij nog op het voorrecht dat de Gemeente van Heeg als zendende Kerk is uitver koren en op de verplichtingen die dit voor de leden meebrengt. Namens de classis Workum wenste Ds. Ferwerda zijn collega toe dat hjj een Indonesiër in Indonesië zal worden, zo als Paulus, die 1900 jaar geleden naar Europa kwam, een Jood en een Griek kon zijn. Ds. Goslinga, die de Friese Kerken vertegenwoordigde welke met de zendende Kerk van Heeg samenwer ken, roemde Gods grote genade dat zij deze dag met elkaar mochten beleven en noemde het een voorrecht dat de Friese kerken achter Ds. Wind staan om bid dend zijn werk te schragen. De Deputa- ten der Gen. Synode waren vertegen woordigd door ds. van Rennes uit Beets- terzwaag. Deze achtte het heel belang rijk dat nu ook uit de kerk van Heeg iemand is opgestaan om onder Gods zegen voor de zending te werken en wenste hem die van harte toe, zoals ook de andere sprekers reeds hadden gedaan. Als verzorgster van de Prinsesjes, in het bijzonder van H.K.H. Prinses Mar griet en H.K.H. Prinses Marijke, zal dezer dagen mademoiselle Jeannine Ses ton uit Parijs in functie treden. Een groot aantal familieleden van de missionaris, kennissen en belangstellen den, waren mee naar Heeg gekomen, en daar ook de Gemeente daar zich niet onbetuigd liet, was het ruime kerkge bouw zowel 's morgens als ’s middags ge heel gevuld. Ds. van Koningsveld had als tekst ge kozen Matth. 28 1819: „Mij is ge geven alle macht in hemel en op aarde. Gaat dan henen, onderwijst alle volke ren, dezelve dopende in de raam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes, lerende hen onderhouden alles wat Ik u geboden heb”. Dit is het mach tige zendingsbevel van de opgestane Paas-Koning, en er zijn in de Gemeente telkens weer jonge mannen die er zó zeer door geraakt worden, dat zij móéten gaan. Blijkbaar is met de opstanding in beginsel de voleinding gekomen, maar volgens Dan. 7 kan daarvan pas ge sproken worden als die duizenden en tienduizenden staan rondom de troon van de ouden van dagen en het beest is neergeslagen. En zo ver is het nog niet. Daarom zal Jezus Christus Zijn werk niet zelf meer doen, maar doet Hij dit door zijn jongeren en zegt Hij schouders is l mijn arbeid verrichten en vraag daar voor ook Zijn werk zal door hen voortgaan, het is iets geweldigs ingeschakeld worden in de afbouw van Zijn Kerk. Nu is er geen sprake meer van ongehoor zaamheid, maar een machtige gc'st van vertrouwen dat deze Koning ook mijn weg leiden en mijn werk leiden en zege nen zal. In Zijn kracht, die altijd groter is dan de macht van de wereld, ga ik nu de weg, die niet alleen van het vlees is, maar ook mijn levensideaal. Zó moet ook onze jonge broeder zijn werk zien. Dan heeft hij geestelijk perspectief en spankracht en staat hij tevens in de machtige bodem van de hoogste mense lijkheid. Er moeten wel heel veel banden verbroken worden, dierbaren achterge laten en offers gebracht worden, maar de Machthebber van hemel en aarde spreekt en ik luister. In Zijn Woord ligt mijn levensgeluk. In het tweede deel van het bevel wordt gezegd: onderwijst alle volkeren. Dat lijkt gemakkelijk, maar in de oorspron kelijke taal staat: maakt ze tot mijn discipelen. Dat is heel wat anders! Zo ook moet de missionaris naar de heiden volkeren gaan en hen bewegen tot het geloof. Eerst het geloof en dan de doop. Het is niet voldoende de boodschap des heils te verkondigen. We moeten die mensen ook uit het geloof leren denken en leven en onderhouden alles wat Chris tus geboden heeft. Wat een taak in deze tijd, wat een verantwoordelijkheid en wat een roeping T,et moge schijnen dat Satan triumfeert, maar maak U niet on gerust, want door Zijn dienst zult gij Zijn Koninkrijk bouwen en zelf komen tot de volle openbaring van Uw Heer. Als hij zo gaat met de Here, krijgt hij een rijk en heerlijk 'even. Zegene God hem en zijn echtgenote om met dat be vel in zijn hart zijn werk te doen. Dan maakt de Almachtige Koning der Ere zijn werk voorspoedig. Nadat Ds. van Koningsveld het be- vestigingsformulier had voorgelezen en cand. Wind de daarin gestelde vragen met een krachtig rijk en de voleinding, gehoorzaamheid aan de opdracht en de taak die op onze gelegd. In dit geloof zal ik Het 65-jarlg jubileum van Thusnelda betekent toch wel iets meer dan de vie ring van het dertiende lustrum van zo maar een gymnastiekvereniging. We gedenken immers bij deze verjaardag tevens het feit, dat met de geboorte dezer vereniging, - nastiek door alleen een de vrouwen van en gelijkstelling met de man. zienlijk gewijzigd zijn,, het doel het ook de stoot werd gegeven aan de beoefening der gym- het vrouwelijk geslacht hier ter stede. En dat was toen niet eerste stap op het pad der goede lichaamsontwikkeling, maar voor die tijd ook de verovering van weer een nieuw stukje vrijheid gelijkstelling met de man. De oefenstof moge dan in de loop der jaren aan- van Thusnelda en het enthousiasme waarmee ze nastreeft bleven gelijk. Daarvan getuigde ook de jubileun.uitvoering Dins dagavond in Amicitia, waarbij tevens werd herdacht het 12%-jarig huwelijk van Thusnelda en Gre"te Pier. En ook werd ons even onthuld dat de heer C. Kan juist 25 jaar als gymnastiekleraar in Sneek werkzaam is geweest. In die tijd heeft hij een zeer belangrijk aandeel gehad in de lichamelijke opvoeding te dezer stede, moge hij nog lang daarmee kunnen voortgaan. Hij was ook de deus ex manhina wat ongeveer hetzelfde betekent als wat mevrouw J. Beersink Groenhout zeide, alleen in iets kortere vorm bij de wonderbaarlijke opleving van Thusnelda en bij haar huwelijk met Greate Pier. Het is welbekend dat de heer Kan nog heel wat meer in zijn mars heeft, dan al wat wij hierboven al noemden, daarvan getuigde ook deze avond, want „de Poppenkast”, de revue van gymnas tiek- en shownummers, hier ten tonele gebracht, was door hem ontworpen en samengesteld en hij was ook al de voor zitter van ThusneldaGreate Pier die het openingswoord sprak. Hij kon voor de geheel bezette zaal zowel burge meester Rasterhoff en wethouder v. d. Veen welkom heten als de oud-leider van Thusnelda de heer Wierstra levende reclame voor de gymnastiek, want al is hij ver over de tachtig, hij lijkt niet ouder dan zestig voorts de mede-oprichtster van Thusnelda mevr. Vis, die het genoegen zou hebben nu haar kleinkinderen in deze revue te zien optreden, de oud-presidentes van Thus nelda mevr. v. d. PijpekampSchurink en mevr. BeersingGroenhout, de oud- voorzitter de heer Martens enz. enz. Was het aanvankelijk de bedoeling dat deze revue door mevr. Fortuin-Zelle zou worden geregisseerd, door ziekte was deze verhinderd, zodat men thans met eigen krachten getracht heeft er van te maken wat er van te maken was. Spr. dankte allen die hun medewerking daartoe verleenden en constateerde dat de toestand van Th.Gr. P. er een van blakende welstand is. Met het ledental staat het er zeer goed voor, over de deelneming aan gymnastiekuitvoeringen en betogingen kan men zeer tevreden zijn en met voldoening kon spr. vast stellen dat ook dit jaar de herenafde ling weer het Volleybalkampioenschap had behaald. Het was een knap idee de nummers door poppenkastfiguren te doen aan kondigen en het was een fier woord waarmee de revue, daar voor een décor dat ’t Sneker stadhuis voorstelde, werd geopend „Een mensenleeftijd staat Thusnelda op de bresBij elk num mer stilstaan kunnen we niet, er waren er onder welke op alleraardigste wijze herinnerden aan de gymnastiekbeoefe ning in het verleden, eigenlijk gaf het eerste gedeelte van het programma een kijkje op de ontwikkeling der gymnas tiek gedurende het bestaan van Thus nelda, in oefening en vaak fleurige en Hoewel, om met Ds. van Koningsveld te spreken, In deze tijd alles in de wereld in z’n voegen kraak en in 't bijzonder in de Overzese Rijksdelen de onrust steeds groter wordt, zijn er toch nog jonge mensen die met moed en bezieling willen uitgaan naar die landen van onrust om daar als dienaren van het Evangelie hun Goddelijke roeping te volgen. Eén van hen is onze oud-stad- genoot Drs. A. Wind, die Woensdagmorgen in de Geref. Kerk te Heeg door Ds. H. van Koningsveld aldaar, als Missionair Predikant van de Friese Kerken be vestigd werd, en binnenkort met vrouw en kind naar het Zendingsveld op Java zal vertrekken. Vrijdag 6 t.e.m. Donderdag 12 April. Amicitia Theater, ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: de per fecte musical „Annie Get Your Gun”. Vrijdag 6 April. S.Z. en P.C. Neptunus Vertoning Propaganda Zwemfilm v. d. Kon. Ned. Zwembond. 's Avonds 8 uur in Foyer A nicitia. Zaterdag i April. Waterschap >e Scher- wolder en Morrahemmen. Ingeian- den-vergadering in Hotel Hanen burg, s voorm 9.30 uur. Zondag 8 April. Humanistisch Verbond 's Voorm. 10.30 uur in zaal Piso. Spreker Dr. C. H. Ketner. Onder werp: „Eerbied”. Maandag 9 April. Youth for Christ. Contact-avond in Aere Perennius, ’s avonds 8 uur. Spreker Ds. G. Visser. Dinsdag 10 April. Ouderver. Gymnasium Sneek. ’s Avonds 8 uur spreekt in zaal Piso de heer N. Beets, arts psycholoog te Utrecht. Donderdag 12 April. Ver. „Oranje” Ledenvergadering ’s avonds 8 uui Hotel Hanenburg. Donderdag 12 April. Coöp. Boerenleen bank „Scharnegoutum”. Vergade ring van Leden ’s voorm. 9.30 uur bij Wed. R. Ozinga te Scharnegou tum. Zaterdag 14 April. Jubileum wandel tochten 5e President Roosevelt- mars 1951, te Sneek. Zaterdag 14 April. Waterschap Abbega Ingelanden Vergadering voorm. 9 uur in het Lokaal van de Ned Herv. Kerk te Abbega. Zaterdag 21 April. Waterschap ’t Mar ian. Ingelanden vergadering voorm. 9 uur in café Oosterhout te Nijland Zaterdag 5 Mei. Waterschap De Ooster- hemmen. Ingelanden Vergadering voorm. 9 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. s-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1