RAAD W1JMBRITSERADEEL i Seriewedstrijden Kon. ZeKv. Sneek J I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Verhouding Engeland en Perzië minder gespannen NIEUWSBLAD” „SNEEKER I 1 ABONNEMENTEN rs in d I DINSDAG 5 JUNI 1951 6e JAARGANG No 45 Redacteur: L KIEZEBRINK 2872 d I 513e NED. STAATSLOTERIJ >- Benoemd Grenswijziging Wymbritseradeel-Wonseradeel Verbetering van de binnen visserij Geen lifters meer naar buitenland J Ijs! m 4 ct. !4 ct. KLEINZAND 7 Telel. -t= Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD DE ADMINISTRATIE Petroleumprijzen verhoogd Geslaagd 2942, 3412, 3416, 9946, 9952, 9953, 9955, 1968, 12508, 12511, 12515, 17312, 17321, 17337, 17348, 17840, Wine, Mr. J. H. Cornells, 4 ,4- ,4^ 4 wat het graven van een nieuwe en he' °i dempen van een bestaande erfschei 4 1- ie Ideaal zei.weer en vee! spanning De pokken Koning van Engeland heelt longcatarrh DINSDAGS e» VRIJDAGS, Raadsvergadering Aanbesteding i in 7. op aan hun vissport. Bij aan de laagste inschrijver gegund. nu I zonder fel gestreden waarbij in vrijwel Daarna kwam hij nog meer De vissers halen hun hart weer molen in het mooie landschap. Grond voor Prot. Chr. School te Woudsend. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per hall jaar. Franco per post I 3.75 par half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. in nten I i izing ORT, des van Ivoe- Post- I2 ct. ID i Radactie-adres: SNEEKER NIEUWSBLAD een v. d. id et sn raad EN. t. t. t. t. t. L d- <ei ;n se je n- V- te Ü- e- n, a- n. Met ingang van 1 Juni jl. is de agent van politie de heer L. v. d. Laan van Amsterdam alszodanig benoemd bij het politiecorps alhier. Aanmeldingen aan ons kantoor Groot’and 55 of bij de be zorgers. Als gevolg van het prjjsverloop op de wereldoliemarkt en de vrachtenmarkt zijn de prijzen voor tractorpetroleum met ingang van 1 Juni 1951 met 0.25 per 100 liter, de prijzen voor lichlt- petroleum met 1 cent per liter en die voor gasolie, afhankelijk van de wijze van levering, met 0.31 tot 0.81 per 100 liter verhoogd. Verpachting diehtzetten. B. en W. stellen voor het recht tot het hebben en houden van een dichtzet voor het tijdvak 1 Juli 19511 Juli 1952 Voor het vakdiploma chauffeur is ge slaagd de heer E. Stoter alhier. Er komt een organisatie ter verbete ring van de binnenvisserij, welke de taak heeft maatregelen te nemen om de productiviteit van het viswater te ver hogen. De organisatie krijgt de beschik king over de bijdragen, welke, naar men weet, van een ieder, die als beroep, bij wijze van sport of anderszins de binnen visserij uitoefent, worden geheven. In het bestuur van dit openbare lichaam zullen vertegenwoordigers van de be roepsvissers en van de sportvissers als leden worden opgenomen. B. en W. stellen na onderzoek thans voor aan P. Elzinga te Gaastmeer ten behoeve van 3 van zijn kinderen, die een bijzondere school van B.L.O. te Sneek moeten bezoeken, de volle reiskosten van 44 per maand te vergoeden. Hoewel het op zichzelf niet onredelijk zou zijn dat door de ouders iets wordt bijgedra gen in deze kosten, kan daarop niet ge rekend worden, en willen B. en W. uit sociale overwegingen de kinderen niet de dupe laten worden van de financiële situatie. De heer Schongenga vroeg of er t.a.v. deze vergoedingen bepaalde richtlenen bestaan. De Voorzitter antwoordde ontkennend. Er moet alleen rekening worden gehouden met de fi nanciële positie van de aanvragers. Het voorstel werd hierna z. h. s. aangeno men. B. en W. stellen voor de heer H. Jong stra te Heeg, de helft der buskosten. 20383 ƒ20.000; 21759 ƒ5000; 21546 2000; 5781, 6173 ƒ1500; 2021, 10542, 10576, 15631, 16988 ƒ1000. Eigen geld (ƒ16). delen, dat de brief die hij hem Vrijdag had overhandigd, in werkelijkheid voor de heer Attlee was bestemd. Dat uit deze vergissing geen grote verwarring is ontstaan, schijnt te danken te zijn aan de vrijwel gelijkluidende tekst van belde boodschappen. Ambassadeur Grady, die gisteravond ook een bezoek aan de Sjah heeft gebracht, gaf tevoren als commen taar op het aanbod van de oliemaat schappij Ik heb meer hoop op oen rechtvaardige en bevredigende oplossing dan ooit. Er gaat niets boven een ge dachtenwisseling aan de ronde tafel en een zorgvuldige bestudering van alle fazen in het geschil. er a- id >a jr L Vergadering van de raad der ge meente Wymbritseradeel op Maandag 4 Juni, ’s voorm. 9.30 uur. Voorzitter burgemeester F. Tjaberings, secre taris de heer K. Visser. Aanwezig alle 15 leden. Na opening op gebruikelijke wijze wijdde de Voorzitter enige waar derende woorden aan de nagedachtenis van de heer S. Haagsma, sinds 1 Januari 1929 hoofd van de vleeskeuringsdienst in deze gemeente, die Zondag onver wachts is overleden en aan die van de oud-concierge Tj. Tjalsma, die na een 26-jarige diensttijd in Dec. 1947 met pensioen ging en ook nog vrij onver wachts het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld. Spr. wenste beider echtgenoten en kinderen kracht toe dit verlies te dragen. Deze woorden werden door de leden staande aangehoord. Nadat de notulen onveranderd waren vastgesteld, werden een aantal ingeko men stukken voor kennisgeving aan genomen en een aantal ingekomen ver slagen voor de raadsleden ter inzage gelegd. Op voorstel van B. en W. zal een verzoek van de Ver. tot instand houding van een consultatiebureau voor alcoholisme in Friesland te Leeuwarden om een jaarlijks subsidie bij de begro- ting-1952 behandeld worden. Aan het bestuur van het Geref. gymnasium te Leeuwarden werd op zijn verzoek een bijdrage van 172.40 uit de gemeente kas verleend in verband met het bezoe ken van deze school door 4 leerlingen uit Wymbritseradeel. Vergoedingen ex art. 13 L.O.wet 1920. De derde wedstrijd was tot nu toe de nestor Klaas Vrolijk heeft het in deze mooiste ook wat het weer betreft. De stijve bries kwam ditmaal uit het Noor den, zodat een andere baan g ’varen werd die de schepen eerst aan de wind naar de Roospollen bracht, daarna half- n- et li st n- I!ch n :r In opdracht van de chef van de Gene rale Staf is bepaald, dat, nu het on middellijk gevaar voor het optreden van een pokkenepidemie als geweken kan worden beschouwd, voor het leger weer de bepalingen voor vaccinatie en revac- cinatie van vóór 1 Mei 1951 gelden. De soldaat P. Happe uit Zaandam, die lichte encephalitis had is genezen. Maar de militair J. Hoff van de vliegbasis Leeuwarden, afkomstig uit Assen, is aan encephalitis overleden. Ook een soldaat uit Tungelroy is in het ziekenhuis te Roermond overleden. Hij werd twee weken geleden in de Ernst Casimirkazerne te Roermond in geënt tegen pokken, als gevolg waarvan hersenvliesontsteking optrad. Te Tilburg heeft zich vorige week een nieuw geval van pokken voorgedaan, de gehele betrokken familie is geïsoleerd. De dienst van de volksgezondheid heeft echter de hernieuwde invoering van al gemene beperkende maatregelen niet nodig geacht. Dat het Tilburgse zaken leven grote schade lijdt door het voor komen der pokken spreekt, de hotels hadden in Mei maar de helft van de bezetting van vorige jaren. Veel zomer gasten, die in Oisterwijk en Breda pension hadden besteld, hebben dat ook afgezegd. 1 Juli begint een nieuw halfjaar. Wie zich thans als abonné opgeeft, ont vangt de tot 1 Juli 1951 verschijnende nummers gratis. Abonnementsprijs f 2.50 per halfjaar of 12 ets. per week.. 13; Lianja, J. R. de Dood, 5 -f- 3 -j- 3 11; Iris, A. Taconis, 3 0 -j- 2 5; v. d. Zijl, 0-1-24-1 3. Regenboogklasse Dolfijn, K. Vrolijk, 5 4- 8.1 4- 8.1 21.2; Algri, J. Alber- da, 8.1 4- 0 4- 7 15.1; Pieterke, J. Zwart, 1 4- 7 -|- 6 14; Hennie, M. Hendriks, 7 4- 0 4- 5 12; Henderika, D. Oppenhuizen, 6 4- 0 4- 4 10; Sprinter, J. de Wilde, 3 4- 6 4- 1 10; Tjerk Hiddes, E. D. 'de Jong, Joure, 4 -f- 0 4- 3 7; Jan van Gent, Dr. J. W. v. d. Zijpp, 2 4- 0 4- 2 4. Valken Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwarden, 5 4- 8 4- 9.1 22.1; Vi vian, J. J. v. d. Veen, 9.1 4- 7 4- 6 22.1; Twirre, A. H. Tromp, 7 4- 4 4- 8 19; Margarietha, H. G. de Boer, 8 -j- 6 4- 3 17; Amicitia, J. Miedema, 0 4- 9.1 4- 7 16.1; De Trije Swantsjes, M. Oppenhuizen, 6 4- 5 -j- 5 16; Stille nog enkele gevolgen voortvloeien, o.m. Te Londen wordt aangenomen dat koning George wegens zijn gezondheids toestand, niet in staat zal zijn de Noor se koning te ontvangen, die deze week voor een officieel bezoek wordt ver wacht. De geneesheren van de koning maakten bekend, dat de koning lijdende is aan een longcatarrh ei. dientengevol ge zijn slaapkamer in Buckingham Pa lace niet mag verlaten. je er le Nieuwe woning Directeur gemeentewerken. De bestaande ambtswoning voor de directeur van gemeentewerken te Op penhuizen is ongeschikt om door een enigszins talrijk en nog opkomend gezin als dat van de nieuw benoemde functio naris, de heer van der Wal, te worden betrokken. De door verbouw te bereiken verbeteringen zullen niet opwegen tegen de kosten, waarom de raad reeds in principe besloten heeft tot bouw van een nieuwe ambtswoning over te gaan, zo mogelijk tegenover het bureau van de onderhavige dienst. B. en W. bieden thans een schetsontwerp voor een der gelijke woning aan, welke inclusief schil derwerk, electriciteitsaanleg en sanitair naar raming 22000 zal kosten. In min dering van die som komt de opbrengst van de verkoop van de oude directeurs woning, evenals de aan te vragen rijks- premie krachtens de premieregeling wo ningbouw 1950, welke is te ramen op 4300. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. bleek bereid een perceel grond in erfpacht beschikbaar te stellen naast de Aankoop slachtplaats. Tot slot werd nog z. h. s. op voorstel van B. en W. besloten tot aankoop van de slachtplaats van de heer v. d. Wal te Woudsend en die te bestemmen voor noodslachtplaats van de gemeente. De koopsom met inbegrip van de Inventaris bedraagt 3000. TEHERAN. Met groot enthousiasme is Zondag te Teheran een boodschap van de Anglo-Iraanse oliemaatschappij ont vangen, waarin deze aankondigt zo spoedig mogelijk vertegenwoordigers uit Londen te zullen zenden om het geschil over de olie-industrie te bespreken. De maatschappij herhaalt haar wens om alle moeilijkheden door onderhandelin- gen uit de weg te ruimen en wil daar om „al-omvattende en openhartige be sprekingen” met de keizerlijke Perzische regering voeren, hoewel zij zich haar wettelijke rechten voorbehoudt. Te Teheran jubelt men over dit nieuws en legt dat uit als de feitelijke erkenning van het nationalisatieplan. Daarin wordt men nog gesterkt door het feit, dat de Britse ambassadeur het aanbod van de Anglo-Iranian namens zijn regering heeft ondersteund tijdens een bezoek aan premier Mossadek. De algemene opinie in Teheran is dan ook: Vandaag is de kloof tussen Perzië en de Britten aanzienlijk smaller geworden. Intussen is gisteravond bekend ge worden, dat met de boodschappen die president Truman Vrijdag aan de Brit se en Perzische premiers heeft laten overhandigen en waarin Truman aan dringt op een oplossing van het oliecon- flict door onderhandeling, een merk waardig misverstand in het spel is ge weest. Gisteravond moest de Ameri kaanse ambassadeur dr. Henry Grady namelijk aan premier Mossadek mee- Verschijntt Administraties Comb. Drijfhout-Kiezébriflk Co. Kantoor: GROOTZAND 59 Telefoon 3005 (K 5150) Het Ministerie van Buitenlandse Za ken heeft gemeend een poging te moe ten doen om aan de minder gewenste toestand van liftende vacantiegangers waarvan een zekere categorie ons land in den vreemde een slechte naam be zorgt, een einde te maken. Vacantie gangers, die zonder in het bezit te zijn van voldoende geldmiddelen of een re- tourbiljet, bij een Nederlandse consul hulp vragen om naar huis te kunnen te rugkeren, zullen die hulp in West-Eu- ropa niet meer ontvangen. De Neder landse consulaten in de West-Europese landen mogen geen voorschotten in geld of in de vorm van reisbiljetten voor de terugkeer naar Nederland meer ver schaffen aan landgenoten, die door eigen schuld in moeilijkheden zijn ge raakt. nieuwe woning van de heer Sch. de Boer, tegenover het bureau van ge meentewerken. Ongeveer 600 M2, ter rein is nodig tegen 5% cent erfpacht per jaar, dus totaal 33. Kosten van de akte en van de te graven sloot voor afscheiding van het terrein voor ge- meenterekening. B. en W. stellen voor thans tot een en ander te besluiten. De heer Gerbrandij vroeg of de Raad er op kon rekenen dat deze 22000 voldoende is, waarop de Voorzitter antwoordde dat het hier een globale be groting betreft, die vrij zeker niet zal worden overschreden. De Raad verenig de zich daarna z. h. s. met het voorstel. Het bestuur van de bijzondere lagere school te Nijland vraagt medewerking voor de aanschaffing van een handnaai- machine ten behoeve van het handwerk- onderwijs aan de leerlingen van de vijfde t.e.m. de achtste klas. Een dergelijke I aanschaffing is echter alleen gemoti- j veerd te achten voor dit onderwijs aan leerlingen van de zevende en achtste klasse. Waar hier het aantal meisjes in die beide klassen nog niet zo groot is, verdient slechts het in bruikleen af staan van een naaimachine aanbeveling. B. en W. stellen voor in deze zin te be sluiten, waarmee de Raad z. h. s. accoord ging. Een drietal schoolbesturen, nl. de R.K. school te Blauwhuis, de Hei vormde school te Gauw en de bijzondere school te Nijland heeft alsnog verzocht eet voorschot te mogen ontvangen op de door hen te maken kosten voor het handwerkonderwijs over 1951. B. en W. stellen voor dit voorschot resp. te be palen op 400, 375 en 500, waartoe z. h. s. werd besloten. B. en W. adviseren: Ten behoeve van de bouw der nieuwe Prot. Chr. school I te Woudsend achter de gedempte Weg sloot, is de beschikking nodig over een stuk land, dat ’s winters als ijsbaan wordt gebruikt en in eigendom toebe hoort aan J. van Keulen te Woudsend. Een gedeelte hiervan ter oppervlakte van 7866 M2 behoeft de gemeente voor uitvoering van haar uitbreidings plan in de toekomst en in eerste instan- tie is daarvan nodig voor schoolbouw I met terrein 3135 M2. Teneinde de eige naar er toe te bewegen dit voor hem gadelijk gelegen perceel land voor ge meld doel af te staan, hebben wij ter verkrijging van compensatie-mogelijk- heden beslag weten te leggen op een naar achteren aansluitend perceel land ter grootte van 7600 M2. Dit perceels- gedeelte is gekocht van de heer Tj. Vis ser te Woudsend voor de som van 2250 met de bestemming dit ter compensatie aan van Keulen over te dragen,mie dus op 266 M2 na volledig schadeloos wordt gesteld, wat de vrucht van het land be treft. De financiële consekwenties lig gen hier echter even anders, omdat het land, dat van Keulen aan de gemeente afstaat, door de dichtere nabijheid aan de hoofdweg en de opneming van diens gehele perceel in het uitbreidingsplan, ontegenzeggelijk meer baarde heeft dan het perceel land dat hij in ruil van de gemeente ontvangt en dat juist buiten het uitbreidingsplan valt. Door van Keulen wordt dan ook een toehaak we gens meerwaarde op de grondruil ge vraagd en deze is na gepleegd overleg bepaald op 2250. Het perceel land, dat de gemeente in handen krijgt ter opper vlakte van 7866 M2 en waarvan een deel aanstonds zal worden aangewend voor de bouw van de nieuwe school met terrein, komt haar dus op een uitgaaf te staan van ƒ4500 (t.w. koopsom land Tj. Visser ƒ2250 en toehaak van Keu len ƒ2250). Wij menen, dat deze trans acties voor de gemeente aanvaardbaar zijn, te meer omdat nu langs minnelijke weg en niet langs die der onteigening, welke veel tijd vraagt, met de school bouw op korte termijn kan worden be gonnen, hetgeen voor de gang van het onderwijs aan de school van veel belang is te achten. Ongetwijfeld heeft dit schoolbelang dat voor Woudsend iden tiek is met dorpsbelang, bij al de reeds gevoerde onderhandelingen een stille rol gespeeld. Wij kunnen ons dan ook over de bereikte overeenstemming slechts verheugen. Tenslotte valt nog op te mer ken, dat uit de te sluiten transacties RAUWERD. de raad der gemeente Rauwerderhem onder voorzitterschap van loco-burge- meester W. Buitenveld, wegens ziekte van burgemeester Jhr. J. M. van Beima thoe Kingma. Tot voorman-gemeentewerkman werd voorlopig voor de tijd van één jaar be noemd J. Dijk te Rottevalle. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om te verklaren, dat de ge meente zich evenals de andere gemeen ten welke aandeelhoudster der N.V. In tercommunale Waterleiding gebied Leeuwarden zijn, hoofdelijk aansprake lijk stelt voor de .betaling van rente en aflossing van door de N.V. gesloten of nog te sluiten leningen. Op het verzoek van J. Bron te Pop- pingawier om een tegemoetkoming in gevolge art. 13 der L.O.wet 1920 wordt besloten 6.25 per maand te vergoeden. De woning bewoond door W. K. Sla ger, Irnsum 65, en eigen aan P. v. d. Meer, werd onbewoonbaar verklaard. Bij de rondvraag vroeg het raadslid Meijer van Irnsum wie of voor de af rastering van de dwinger in Irnsum moet zorgen. De Voorz. zegt dat hoogst waarschijnlijk de gemeente hiervoor moet zorgen en zal er met de gemeente- opzichter over spreken. Het raadslid M. Tjeerdsma van Sijbrandaburen zeide dat er onmiddellijk in de toestand van de wipbrug te Sijbrandaburen moet worden voorzien, voordat er ongelukken mee gebeuren. Ook hierover zeide de voorz. toe met de gemeente-opzichter te zullen spreken. Het raadslid Tj. v. d. Zee té Irnsum vroeg nog naar het sporttter- rein in Irnsum. De voorz. zeide nog niets van de Heidemaatschappij te heb ben gehoord. van 5 tot een maximum van 200 per jaar) ook voor het gemeenteperso- neel toepasselijk te verklaren. Z. h. s. aangenomen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de grens tussen de gemeenten Wymbritseradeel en Wonseradeel. Aan de Memorie van Toelichting van de Minister van Bin- nenl. Zaken is het volgende ontleend: De gemeenteraad van Wymbritseradeel heeft tot de Kroon het verzoek gericht, een beperkte wijziging van de grens tussen die gemeente en Wonseradeel tot stand te brengen, waardoor de bestaan de belemmeringen voor een behoorlijke uitbreiding van het tot eerstgenoemde gemeente behorende dorp Blauwhuis uit de weg worden geruimd. Overleg met de gemeenteraad van Wonseradeel heeft geleid tot volledige overeenstemming tussen de beide gemeenten over het thans ingediende voorstel, waardoor van de gemeente Wonseradeel naar Wym britseradeel een gebied ter grootte van ruim 14 ha. met 4 woningen en 34 in woners en van Wymbritseradeel naar Wonseradeel een gebied van ruim 13 ha., met één woning en inwoners, zal over gaan. Mèt Ged. Staten van Friesland is de Minister van oordeel, dat de onder havige grenswijziging, die mede tot een belangrijke vereenvoudiging van het ter plaatse zeer grillige grensbeloop zal leiden, dient te worden verwezenlijkt. Rauwerderhem Wind door de Heerenzijl en de Klok, voor de wind naar de boei onder in de Goenga- Donderdag vergaderde rijpster Poel, kruisend terug naar de Heerenzijl en vandaar via de boei voor la klas Hoge prjjzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. wedstrijden op z’n heupen, want evenals de vorige maal liet hij ook nu al z’n con currenten weer ver achter zich. Alberda, die teruggeroepen werd, en in de eerste route ook nog zo onfortuinlijk .was z’n ballon onder het schip te kpjgen (wat ook Oppenhuizen overkwam) bofte bij het Ingaan van de tweede ronde, toen dr. v. d. Zijpp nl. een boei oversloeg, bij de Sijbesloot en die in Gossepalen Even later snipte hij de Wilde ook nog, door de start. Op deze mooie baan is bij- zodat hij toen al twee plaatsen won. zonder fel gestreden waarbij in vrijwel Daarna kwam hij nog meer naar voren alle klassen herhaaldelijk veranderingen zodat hij tenslotte nog achter^ Vrolijk voorkwamen, niet alleen aan de kop, J maar ook in het midden en achteraan. Vooral in de eindstrijd werden nog tal van plaatsen gewonnen of verloren, zo dat de spanning er tot ’t laatst in bleef. De Schouwen vormden hierop een uit zondering, want Atsma had z’n dag en liep er een geweldig eind uit, terwijl z’n beide collega’s zeer plaats-vast waren. Atsma staat er nu met twee gewonnen wedstrijden het gunstigst voor, maar is ook nog niet veilig, zoals men uit de stand kan opmaken. In de Pampusklasse griste Halbert- sma Bakker in een uiterst spannende eindsprint de eerste plaats voor de neus weg, maar toch hield de laatste nog een behoorlijke voorsprong omdat Halbert- sma in de eerste wedstrijd niet gestart is. Roelien v. d. Zijpp behield de leiding in de 12 v. Jollen, maar haar positie wordt ernstig bedreigd door Oppenhui zen, die ditmaal als eerste vóór haar eindigde. De 16 M2 klasse bood aan de kop het zelfde beeld als de vorige Zaterdag. Jansma bracht z’n concurrenten weer weg en boekte daardoor zijn tweede over winning in successie. Wel heeft van Reekum, die weer derde was, nog de lei ding, maar de volgende maal gaat de ongenaakbare Grouwster vast en zeker met de buit strijken. W. de Dood, die van Reekum van de tweede plaats ver dreef, gaat mee aan de kop. De stand in de Regenboogklasse on derging door de verleden week inge diende protesten, die zijn toegewezen, een grote verandering. Alberda, Hen driks en Dr. v. d. Zijpp werden nl. uit gesloten, waardoor de Wilde drie plaat sen en drie punten omhoog ging. De en vóór Zwart, die zich niet op de twee de plaats kon handhaven, finishte. De Valken, waarin wederom nieuweling startte, t.w. de heer Velde uit Leeuwarden, die de baan ech ter niet uitzeilde, leverde een overwin ning op voor Breuning, maar het scheel de maar een haartje met Tromp die hem z’n zege in een sensationele eindspurt betwistte. Miedema was steeds derde, terwijl de Boer op de laatste plaats ein digde. De standen, waarbij de slechtste wed strijden nog niet zijn afgetrokken, zijn thans Schouwen Meerkol, F. F. Atsma, Op penhuizen, 4.1 4-2 4- 4.1 10.2; Pom- peblêd, J. Douma, Óppenhuizen, 3 4- 4.1 2 9.1; Foarüt, U. G. de Jong, Oppenhuizen, 0 -|- 3 -j- 3 6. Pampusklasse Weerhaan, H. H. Bak ker, 7.1 4- 7.1 4- 6 20.2; De Gr. Leeuw, H. J. Halbertsma, 0 4- 6 4- 7.1 13.1; Ljip, P. de Jong, 5 4- 4 4-4 13; Smelleken, J. van Foeken, 6 4-3 4- 2 11; Wederik, W. J. Nieuwen huis, 0 4- 5 4- 5 10; Ruiter, R. Reit- sma, Witmarsum, 4 4- 2 4- 1 7; De Welle, A. M. Sustring, Leeuwarden, 3 4- 14-3 7. 12 v. Jollen Pjut, Mej. R. v. d. Zijpp, 3 4- 4.1 4- 3 10.1; Sander, A. Oppen hulzen, 3 4- 0 4- 4.1 7.1; Boeroet, Noorman, 0 4.1 4- 2 6.1. 16 M2 klasse (beh. protest tegen v. d. Laan): Tiny, B. van Reekum, 9 4- 9 4- 9 27; Ciconia, W. de Dood, 8 4- 8 4- 10 26; De Vrijheid, D. de Haan, 6 -j- 10 4- 8 24; Brasem, Gebr. v. d. Laan, 10 4- 7 4- 7 24; Dirk Tom, B. de Haan, 11.1 4- 6 4- 6 23.1; Ali, F. Jansma, Grouw, 0 4- 11.1 4- 11.1 22.2; Elja, H. van Dijk, 7 4- 5 4- 4 16; Pompebléd, U. Bakker, 4 i, 4 5 dingssloot betreft zomede het maken van een dam door het omleggen van reed e.d. terwijl de overdrachtskosten geheel komen voor rekening der ge meente, die de transacties heeft aanga- sneden. Dit voorstel leidde tot vrij uitvoerige besprekingen, die door de heer Brand- s m a geopend werden. Deze wilde de situatie ter plaatse eerst nog wel eens bezien, waarvoor hij nog geen gelegen heid had gehad omdat het voorstel hem pas Vrijdagavond bereikte. Een en ander lijkt nl. niet bepaald goedkoop en daar om wenste hij vooraf gaarne ingelicht te worden over de financiële consequenties van dit voorstel. De heer Brouwer informeerde of in B. en W. ook gespro ken is over een nieuwe ijsbaan, en kreeg van de Voorzitter ten antwoord, dat de ijsclub dit met de heer Keulen moet bespreken. Diens nieuwe terrein sluit nl. aan bij de tegenwoordige ijs baan. De Raad kan B. en W. echter machtigen deze aangelegenheid met het bestuur van de ijsclu - te regelen. De heer Gerbrandij was evenwel van mening, dat de gemeente de ijsbaan te niet doet en dat de ijsclub daarom ook contact met de gemeente moet zoeken. Hij nam overigens met genoegen ken nis van de toezegging van B. en W. om deze zaak zo goed nojelijk op te lossen. Weth. J o u w s m a wa het niet met de vorige spreker eens. Dé heer Keulen heeft het volste recht zijn terrein te verkopen. Maar, zei hij, ik zal me niet verzetten tegen contact van B. en W. met de ijsclub. De heer O k m a kon met de zienswijze van de wethouder accoord gaan, tenzij in de overeenkomst tussen de heer Keulen en de ijsclub bepaalde voorwaarden zijn opgenomen. De heer O s i n g a brak een lans voor de tegen woordige gebruiker van het land dat thans aan de heer Keulen overgaat, maar hem werd door de V oorzitter geantwoord dat de huur 1 September afloopt. De heer Brandsma hand haafde zijn mening. Hij wilde geenszins de schoolbouw vertragen, maar bleef toch prijs stellen op een onderzoek, waarvoor hij dit punt zo mogelijk even wilde aanhouden. De Voorzitter vreesde dat daardoor moeilijkheden zouden kunnen ontstaan, maar toch bleef de heer Brandsma bij zijn ver zoek temeer, omdat de bouw van de school volgens de voorzitter niet zo heel erg dringt. Met dit laatste was de heer O k m a het echter niet eens. De bouw is wel degelijk dringend in verband met de toelating van nieuwe leerlingen. In één klas, die ingericht is voor 40 kin deren, zitten nu al 60. De openbare vergadering werd voor enige tijd geschorst. Na heropening deelde de Voorzit ter mede, dat zij hun voorstel hand haafden maar daaraan hebben toege voegd dat de Raad hen machtige al die maatregelen te nemen welke nodig zijn om te komen tot een oplossing van de moeilijkheden inzake de ijsbaan. Met dit voorstel ging de Raad zonder verdere discussie z. h. s. accoord. in gemeentewater opnieuw te verpach ten aan: P. IJntema te Hommerts in de Wymerts voor ƒ43.75; K. Poepjes te Langweer in de Horseweg voor ƒ25; G. Dam te IJlst in de Bolswardervaart voor ƒ37.50; Tj. v. d. Veen te Oosthem in de Bolswardervaart voor ƒ11.25; M. v. d. Veen te Abbega in de Bols wardervaart voor 10; G. v. d. Veen te Abbega in de Bolswardervaart voor 15.63; Joh. IJntema te Hommerts in de Ee te Woudsend voor 12.50; W. Visser te Workum in de Inthiemasloot voor ƒ9.38; J. G. v. d. Veen te Gaast meer in de Ategracht voor ƒ9.38; M. Bijlsma te Sandfirden in de Siepsloot voor 10; P. Muurling te Oppenhuizen in het Ges voor 5; M. Kanon te Sneek in de Franekervaart voor 11.25; J. Visser te Workum in het Langvliet voor 31.25; H. Boelens te Uitwellingerga in de Jeltesloot voor 15.63; Jan IJnte- ma te Jutrijp in de Woudvaart voor Bezoldiging gemeente- personeel. B. en W. stellen voor de met ingang van 16 Maart voor het rijkspersoneel I getroffen loonmaatregel (vaste toelage j 12.50. Z. h. s. aangenomen. Bijdrage voor plaatsing leer ling in Instituut Slechthoren den te Groningen. Ten gevolge van een ooroperatie is een 5-jarig zoontje van de heer A. Oos- terhoff te Oosthem gedeeltelijk doof geworden, het kan daarom geen zijn dochtertje een school voor B.L.O. te gewoon lager onderwijs volgen, doch 1 dient geplaatst op het instituut voor slechthorenden te Groningen, aldus adviseert een specialist. D o kosten be dragen 1200 per jaar. De heer Oos- terhoff verzocht een bijdrage in deze som van de gemeente. Momenteel ge schiedt dat reeds in een drietal soort gelijke gevallen van kinderen uit deze gemeente. B. en W. stellen voor de te gemoetkoming te stellen op 60 van ƒ1200 dus ƒ720 per jaar, na gepleegd overleg zal de resterende 40 op an- deze wijze worden gevonden, waarbij de bijdrage van aanvrager zelf inbegrepen. Z. h. s. werd aldus besloten. Door het Architectenbureau Goodijk en de Vries alhier is aanbesteed het voor rekening van Douma’s Ijzerhandel te Sneek afbreken van het perceel Grootzand 62 en het daar ter plaatse bouwen van een toonkamer met maga zijn. Er werd ingeschreven als volgt: Aann.Mij. Friso, Sneek ƒ24370; H. en C. Faber, Sneek ƒ22900; P. Sijperda Zn., Sneek 22860; G. Doevendans, Sneek ƒ22820; J. Hiemstra, Sneek ƒ22146; J. Runia, Tzum ƒ21895; J. Hoekstra, Sneek ƒ20704; Th. Wiersma, Bolsward 20585; J. Andringa, Sneek 19950; G. de Jóng, Lemmer 19800; H. Speelman, Sneek 19710; P. J. de Dood, Sneek ƒ19550; P. Olij, Sneek 19042. Begroting 20003. Het werk is welke laatste 12.10 per maand bedra gen, te vergoeden, welke nodig zijn om Sneek te kunnen doen bezoeken. Z. h. s. aangenomen. Aanschaffing naaimachine voor handwerkonderw(js. hun

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1