Het nieuwe Tuindorp in wording Wat de raad behandelen krijgt te Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST jgg SJ IsS ‘fa I 6e JAARGANG No 48 VRIJDAG 15 JUNI 1951 L. KIEZEBRINK 2e Wielerronde van Sneek Prot. Kinderbescherming Rode Kruis Actie Onder tractor Chr. Kweekschool Sneek KLEINZAND 7 Telel. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De eerste 85 woningen in aanbouw Nieuwe bouwmethode bespaart tijd en geld Nieuwe loonronde overbodig geacht Jongetje door vrachtauto overreden en gedood Bromfietsberijdster aangereden Minderwaardig gedoe Vereniging voor het Friese bedrijfsleven Onderscheidingen Speeltuinvereniging Bloemstraat en omgeving Instelling Leningfonds Gunningen Anjerdag 1951 L I' J l ij Redacteur: Wijziging begroting 1951. BENOEMD. en relatief goedkoop VKR&OND VOOR VEILIG VERKEEK Geslaagd voor het einddiploma der Chr. Kweekschool te Sneek de heren F. Smits, Wijckel; A. Visser, Wijckel; G. Wierda, IJlst; F. Zwaan, Staveren; H. Ae Boer, Echtenerbrug; A. Boersma, Jour*. een gematigde combinatie van de traditionele bouwwijze en montage bouw. Advertentieprijs 15 ct per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 2.50 per half jaar. Franco per post 3.75 per halt jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. JL Drijfhout. Sneek. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS- Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres: SNEEKER NIEUWSBLAD te bouwen, en daarom is er o.a. ook naar gestreefd door enkele grote ele menten meer dan een vertrek te laten verlichten. Een belangrijke, tijd en materiaal be sparende factor is ook, dat de platte gronden zijn opgezet op ee’n eenheids- maat, die ontleend is aan de verschil lende te gebruiken materialen welke daardoor met een minimum aan afval Volledige montagebouw kon hier niet worden toegepast omdat die pas bij een veel groter aantal woningen voordelen oplevert. Bij deze combinatie zijn de ramen ge combineerd tot de grote pui-elementen waar men nu nog wat vreemd tegenaan ziet, maar die vele voordelen bieden. Ze lopen nl. ineens door van de begane grondvloer tot goothoogte, waardoor het vele stelwerk van afzonderlijke ko zijnen en het gebruik van lateien en lood daarboven, vermeden wordt, en er nog slechts weinig metselwerk nodig is om het geheel tot een volledige gevel te maken. Bij dit metselwerk behoeven de metselaars, die pas in actie komen als alle puien en binnenkozijnen zijn ge plaatst, dus niet meer op het stellen van de kozijnen en de piketten te wachten. De laatste zijn zelfs helemaal niet meer Friese Bedrijfsleven dringt er bij de Ka mers ten zeerste op aan er voor te wa ken, dat het bedrijfsleven niet onmondig wordt en niet gedegradeerd wordt tot onverantwoordelijk uitvoerder van wils beschikkingen van de regering of een of ander Minister i.c. de Minister van Fi nanciën en verklaart het meergenoemd wetsontwerp voor de Friese gemeen schap onaanvaardbaar. De indeling van de woningen, Een tragisch ongeval maakte Dins dagmiddag plotseling een eind aan het leven van het bijna 8-jarig zoontje van de fam. Postma, wonende in de Flat woningen aan de Fred. Hendrikstraat. Het knaapje dat op 'zijn fietsje reed geraakte op de hoek van de Electrische brug en de Bothnlakade onder de trailer van de expediteur W. de Boer te Sur- huisterveen. Een van de wielen ging hem over het hoofd, waardoor de dood onmiddellijk intrad. Dinsdag tegen middernacht is mej. A. Bijlsma, wonende Westersingel 29 al hier, terwijl zij op een bromfiets het kruispunt OosterdijkGed. Pol passeer de door een van de Ged. Poortezijlen ko mende personenauto aangereden. Zij werd eerst bij de Gez. Brattinga binnen gedragen en daarna naar het ziekenhuis vervoerd. Zij bleek een gapende vlees wond aan een barer benen te hebben opgelopen en is na behandeling naar huis vervoerd. wegens Totaal 4.805.443,58. Daartegenover staan aan geldleningen 3.143.941,32, aan rijksvoor- Ons Noorden meldt uit Leeuwarden Tot welke practijken de huidige wo- ningmoeilijkheden wel eens leiden, bleek dezer dagen weer eens in het geval van een jong echtpaar met twee kinderen dat reeds toestemming van de huiseigenaar had voor het betrekken van een vrijge komen woning en nu nog wachtte op de toestemming van Bureau Huisvesting. Toen deze toestemming uitbleef en men eens ging informeren, bleek het, dat er op Bureau Huisvesting een brief was ontvangen, ondertekend door de echtge noot, waarin medegedeeld werd, dat men de woning niet wenste te betrekken. De woning is toen aan iemand anders toe gewezen. De brief was echter vals. De politie stelt nu een onderzoek in. Huisvesting ouden van dagen. Zowel in de le als 2e sectie was deze kwestie aangeroerd. B. en W. delen hier omtrent het volgende mede Door de stichting Friesland voor Maatschappelijk werk is indertijd een commissie ingesteld ter bestudering van het oudeliedenvraagstuk. Een van de onderwerpen, welke daarbij ter sprake kwam was de huisvesting van de ouden van dagen. B. en W. hebben, zoals in de Memorie van Antwoord op de sectie rapporten van het onderzoek der ge meentebegroting voor 1950 is medege deeld, dit rapport afgewacht voordat zij hun standpunt over deze aangelegenheid hebben bepaald. Dit rapport is intussen verschenen en voor U bij de stukken ter inzage gelegd. B. en W. hebben de Di recteur van Gemeentewerken enkele maanden geleden opdracht gegeven een voorlopig ontwerp voor een gebouwen complex voor ouden van dagen samen te stellen. Dit complex zal omvatten een centraal gebouw met pensionhuis en een aantal afzonderlijke woningen, waarvan de bewoners desgewenst in bepaalde om standigheden van de centrale voorzie ningen welke het hoofdgebouw biedt ge bruik kunnen maken. nodig omdat voor dit doel de kozijnen worden aangewend. De houten vloeren zijn vooraf al aan gebracht, direct nadat de funderingen gereed zijn gekomen. Vele aannemers en timmerlieden mogen daarover het hoofd schudden omdat de Vloeren op deze wijze geruime tijd aan weer en wind zijn blootgesteld, maar volgens de opzichter valt dat heel erg mee. Het voordeel is in elk geval veel groter om dat de vloeren nu vlugger en gemak kelijker aangebracht kunnen worden. Bij deze bouwwijze gaat het er nu een maal oip Deze ronde belooft weer een sport evenement te worden van de eerste rang. Het is goed gezien van het be stuur, dat het startsein eerst om half zeven ’s avonds zal worden gegeven. Hierdoor is vrijwel iedereen in de gele genheid dit wielerfestijn bij te wonen. Het zal Woensdagavond 11 Juli dan ook bijzonder druk zijn op de trottoirs, die langs het parcours lopen, temeer als men. weet welke renners hebben ingeschreven. Dit zijn tot nu toe de Amsterdammers Petri, Gebr. Holleeder, Douwes, v. d. Veen, Cordee en Snijders, plus de Oost- zaners Kwantes en Lukken. Kwantes reed verleden jaar een schitterende wed strijd en wist zich daardoor onder de prijswinnaars te plaatsen. Van de Frie zen start de bekende lange afstand- rijder op de schaats Charisius, terwijl ook de crack Roel Westerterp aan de startlijn zal verschijnen. Wanneer deze snelle renner niet, zoals gewoonlijk, met pech krijgt te kampen, zal hij zeker een rol van betekenis spelen. Van de Gro ningers starten Drewes, Kooistra, War- ta en de le prijswinnaar der nieuwelin gen van het vorig jaar, Johan Tebbens. Al met al een wedstrijd, die rijk aan spanning belooft te worden. Evenals ver leden jaar is weer een enorm groot aan tal prijzeir en premies beschikbaar. Dit dankt de jonge Wielervereniging aan de spontane medewerking van sportliefheb bers en zakenlieden. Inmiddels kwam nog bericht binnen van de Wieringers Trompetter en Walraven, dat ook zij wensen mee te dingen. 11 Juli, de wielerdag van Sneek, zal zeker slagen. is ook anders maar naar het ons toe scheen niet minder gezellig en gerief lijk dan de gebruikelijke, al zal men hieraan moeten wennen. De woonkamer (met openslaande tuindeuren) en de keuken liggen bijv, achter elkaar, ter wijl de bergschuur niet meer apart staat maar is ingebouwd. Een groot UITWELLINGERGA. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Zevenhuizen (Gr.) de heer Joh. B. Hogeboom te Uitwellingerga. De pui-elementen van de voorgevel. voordeel is in elk geval dat boven vier slaapkamers komen, dus een meer dan in de meeste huizen van deze inhoud. Dit is mogelijk door de douchecel niet boven de gang, maar tussen de voor- en achterslaapkamer te maken en de kast boven de trap volgens Engels mo del van een schuine bodem te voorzien. En waar verder de omgeving in de naaste toekomst een aantrekkelijk tuin dorp-karakter krijgt en de huizenblok ken zo gebouwd worden, dat de zon overal toegang krijgt, durven we gerust te voorspellen, dat de toekomstige be woners zich in déze woningen, die wel anders maar zeker niet minder zjjn dan de andere typen gemeentewoningen, spoedig thuis zullen gevoelen. Woensdagmiddag geraakte de 23- jarige R. Huitema, afkomstig uit Jut- rijp, die als boerenknecht diende te Nije- ga en te paard naar Wijckel reed, even voorbij Kippenburg onder een trac tor. Hij werd direct naar het St. Anto- nius ziekenhuis te Sneek vervoerd, waar hij met een hoofdwonde en een hersen schudding werd opgenomen. Die begint direct al bij het begin. Er worden nl. geen funderingssleuven ge graven zoals bij de traditionele bouw, maar de houten heipalen worden voor het inheien voorzien van een vooraf klaargemaakte betonnen opzet waar over de fundering van betonbalken wordt gelegd. Voor alle funderingen worden uniforme bekistingen en unifor me kelderkasten gebruikt, wat direct al een besparing aan lonen en materialen betekent. De verdere opbouw is, zoals de architect ons vertelde, Dit schiet al op. Gezicht op de achtergevel. verwerkt kunnen worden. Zo is bijv, de diepte en de breedte van de vertrekken gelijk aan een bepaald aantal hele of halve boardplaten voor de plafonds, van welke bouwstof dus niets verloren gaat. De balklagen zijn eveneens zodanig ge legd, dat deze plafondplaten, die vooraf in de werkplaats op latten worden ge lijmd, er direct en in korte tijd tegen bevestigd kunnen worden. De balken hebben verder alle 'dezelfde maat, ge meten in Engelse of Amsterdamse voe ten. Practisch en voordelig is ook, dat de buizen voor de waterleiding en de af- voerleidingen van de closets en de dou ches tegelijk met de fundering worden aangebracht, zodat later geen breek werk in muren en vloeren meer nodig is, terwijl de ramen in de -voor- en achterpuien voor het stellen in de werk plaats worden afgehangen. Het Bestuur van de Vereniging voor het Friese Bedrijfsleven heeft in zijn laatstgehouden vergadering besloten om in correspondentie met en in andere stukken gericht aan het Provinciaal Be stuur, Gemeentebesturen en andere overheids- en semi-overheidsinstanties in Friesland zich van de Friese taai te be dienen, terwijl stukken bestemd voor Overheidsinstanties buiten Friesland in de Friese en Hollandse taal zullen wor den gesteld. Het dringt er bij andere or ganisaties in Friesland ten zeerste op aan zijn voorbeeld te volgen. Voorts heeft het bestuur van de Ver eniging voor het Friese Bedrijfsleven aan de leden der Tweede en Eerste Kamer der Staten-Gcr.eraal een adres gezonden naar aanleiding van het wetsontwerp „Toezicht Credietwezen”. Daarin zegt het o.a. dat requestrante overtuigd is, dat het opnieuw zal blijken, dat Fries land weer aan het kortste eind trekt, daar bij elke centralisatie en machts concentratie Friesland steeds schrome lijk te kort is gekomen en het Friese bedrijfsleven tengevolge van het Hol landse grootkapitalisme reeds een veel te smalle financiële bastf i>eeft. Het Bestuur van de Vereniging voor het Door de Minister van Oorlog is mach tiging verleend tot het dragen van het Mobilisatie Oorlogskruis aan onze stad genoten de heren W. de Boer, agent van politie; A. Boot, Veerhuishouder; D. J. Brouwer, Brigadier van politie; S. J. van Dijk, Bureelchef; J. H. de Vries, typograaf. Woensdagavond kwamen de bewoners van de Bloemstraat en omgeving in de Julianaschool samen voor een 1 king over de oprichting van een speel tuinvereniging. De heer K. de Grooth heette de aanwezigen hartelijk welkom en hij wees op de gevaren van het spelen op de straat. Nu de weide naast de Ju lianaschool gedeeltelijk gebruikt zal worden door de Padvinders, meende de heer W. van 't Hoff de tijd gekomen om op het resterende deel een speeltuin in te richten. Er zal overleg gepleegd moe ten worden met Burgemeester en Wet houders of zij dit terrein beschikbaar willen stellen. Daarna kreeg de heer v. ’t Hoff gelegenheid een uiteenzetting te geven over de mogelijke Inrichting. Bij de algemene bespreking kwam dui delijk naar voren het grote belang, dat de bewoners hadden bij de oprichting. Spontaan werd alle medewerking toege zegd. Het voorlopig bestuur zal bestaan uit de heren J. Blok Fzn., voorz., P. Eringa, seer., J. Alkema, penningm., Mevr, van Dijken en de heren de Grooth, van ’t Hoff en Visser. De netto opbrengst van de alhier g^ c.Jj Roode Kruis-Actie bedraagt voerde Roode 2209.50. werkzaam zijn, zou, indien zij op zake lijke basis en aan de hand van concrete punten zou worden gevoerd, naar de mening van B. en W., zeker haar nut kunnen afwerpen. Het initiatief daartqe zal, mede om te voorkomen dat onver vulbare verwachtingen worden opgewekt, naar het B. en W. voorkomt, niet van de gemeente maar van de organisaties moeten uitgaan. B. en W. zijn gaarne bereid, indien zij daartoe worden uitge nodigd, aan de te houden besprekingen deel te nemen. Zaterdag a.s. zal er een beroep op U worden gedaan voor de Prot. Kinderbe- D scherming. En al kunnen wij heel goed bespr^l begrijpen, dat U zult zeggen „alweer”, -1 vragen wij juist om der wille van het verwaarloosde kind Uw steun. Wat wil len deze instellingen bereiken in deze na oorlogse periode van neergang van mo raal en zeden Redden, datgene wat anders verloren zal gaan. Redding van hen die een fout begingen en zwaar wor den belast met de gevolgen van hun daden, redding van het kind, dat vaak onschuldig zoveel leed doormaakt. Kin derbescherming wil zeggen ingrijpen in een wereld vol leed en heropvoeden tot heil der maatschappij. Daarom moogt Gij U niet onttrekken, omdat Uw steun gevraagd wordt voor het werk, waarin het mooiste en edelste wat in een mens is, tot uiting komt, nl. Naastenliefde. Steunt daarom mild. Daar tussen 15 April en 15 Mei het totaal indexcijfer geen verandering on derging, zodat een stabilisatie in het prijsniveau is opgetreden en geen over schrijding van enige betekenis van de 5 consumptiebeperking heeft plaats gehad, wordt door het bestuur van de Stichting van de Arbeid geen aanleiding aanwezig geacht voor een nieuwe loon- roade op dit moment Om als schakel te fungeren tussen de geldgevers enerzijds en de gemeente en haar takken van dienst anderzijds, stel len B. en W. voor over te gaan tot instel ling van een Leningfonds waardoor de ge meente meer bewegingsvrijheid krijgt bij het doen van een beroep op de kapitaal markt dan tot nog toe, waarbij voor de looptijd van elke geldlening rekening moet worden gehouden met de levens duur van het object waarvoor ze wordt aangegaan. Ook wordt het hierdoor mo gelijk aan de algemene dienst en de af zonderlijke takken van dienst een uni form rentepercentage voor verstrekte gelden in rekening te brengen, dat van jaar tot jaar wordt vastgesteld, inplaats van voor elk kapitaalsobject afzonderlijk de rente welke toevalligerwijs was be dongen voor de geldlening, welke voor de financiering werd aangegaan. B. en W. hebben, om enig inzicht in de om vang en betekenis van het fonds te geven, een voorlopige balans per 1 Ja nuari 1951 doen opstellen. Daaruit blijkt dat per die datum belegd was in objec ten van de algemene dienst der gemeen te ƒ1.647.814,50, in de gemeentelijke takken van dienst ƒ3.036.836,13; dat per die datum het fonds aan rente van de gemeente en haar takken van dienst heeft te vorderen 25.170,43 en van de woningstichting Patrimonium uitgeleende gelden 95.622,52. schotten voor woningbouw 1.167.196,72, aan verschuldigde rente ƒ30.770,25, aan voorschot uit het Werkfonds 1934, voor verbetering traverse door Sneek rijks weg 43 ƒ64.020, fonds uitbreiding stad huis ƒ163.329, gemeenschappelijk fonds bedoeld in het woningbesluit ƒ20.791,29, reserve risico exploitatie woningen 11.386,73, rechten voor het overdragen onderhoud van graven en gedenk tekenen aan de gemeente 15.230, waar borgsommen bijz. scholen 63.082,07 en het eigen kapitaal der gemeente 125.696,20, totaal opnieuw ƒ4.805.443,58. Rekeningen gas- en water leidingbedrijf over 1950. B. en W. bieden de raad deze rekenin gen aan. Die van het gasbedrijf sluit met een voordelig saldo van 32.462,50, die van het waterleidingbedrijf met een voordelig saldc van 30.293,45. Schriftelijke gedachtenwisse ling over begroting 1951. Hoewel de meeste opmerkingen in de secties gemaakt en de beantwoording daarvan zich beter lenen voor vermel ding bij het verslag der vergadering waarin de begroting 1951 wordt behan deld (Donderdag 21 Juni a.s.) vermel- De aanleg van de centrale verwar- mingsinstallatie in een nieuw te bouwen school met gymnastieklokaal te Delfzijl is opgedragen aan de laagste inschrijf- ster, de firma J. Feenstra alhier, voor de som van ƒ27.850. Aan dezelfde firma werd ook gegund de levering van de C.V. Installatie in de nieuwe Huishoudschool te Koudum. De inschrijvingssom was bier 90»l,— va» voetgangers Geeft op alle borden aeBt dieta Cw belang zijn aangebracht U—S I I II- Voor een kort bezoek aan ons land kwam Dinsdagochtend Miss Mar garet Truman met de nachtboot uit Engeland in Hoek van Holland aan. Zij werd verwelkomd door de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag Mr. Seldon Chapin. B. en W. stellen voor de aangeboden begroting 1951 in.die zin te wijzigen dat het geraamde nadelig slot van 233.915 wordt teruggebracht tot 191.142. B. en W. hebben er nl. bij de minster op aan gedrongen de ter vervanging van de ondememingsbelasing te ontvangen rijksuitkering nadat deze reeds van 230.400 op 338.811 was gebracht op nieuw te herzien. Dit heeft tot resultaat gehad dat de minister van financiën de uitkering nogmaals heeft verhoogd en wel met ƒ43.998. Daartegenover staat dat de raming van de kosten van het inrichten van de bovenverdieping van het huis Marktstraat 15 tot deel van de secretarie met 1000.moet verhoogd; voorts stellen B. en W. voor de Neder landse Kampeerraad een subsidie van 25.te geven en voor de voorzitter van de gemeentelijke woningcommissie een vergoeding van 200.beschikbaar te stellen, als tegemoetkoming in door hem gederfde inkomsten daar deze func tionaris vrij Veel tijd aan de werkzaam heden der commissie besteedt. Door een en ander kan het geraamde nadelig slot der begroting 1951 verminderd worden met 43.998 1225.— 42.773 en gebracht op 191.142. Als gewoonlijk zal ook dit jaar weer op de verjaardag van Prins Bernhard een Anjerdag voor culturele doeleinden worden georganiseerd. Te Sneek heeft het plaatselijk comité zich weer de medewerking verzekerd van een aantal damesleden van plaatse lijke zangverenigingen, die die dag in oud- en nieuw fries nationaal costuum gekleed, weer huis aan huis witte an jers ten verkoop zullen aanbieden of eventueel het kleine anjer-insigne. Daarnaast zal door de schooljeugd een fotokaart van het Koninklijk gezin worden verkocht. Daar van de opbrengst van deze ver koop ook de plaatselijke culturele ver enigingen profiteren, vertrouwt de com missie op steun van de gehele burgerij. In 1950 bracht de Anjerfondscollecte in deze provincie rond 6900 op. 73 ver enigingen en instellingen ontvingen uit die opbrengst een uitkering variërende van 50 tot 300. O.a. muziekver. Héld Moed Oosthem, chr. muziekver. Concor dia Gauw, chr. muziekver. Concordia Gaastmeer, fanfarecorps „Eendracht maakt Macht” Oudega (W.), chr. mu ziekver. Excelsior, Nijland, chr. muziek ver. Eendracht Woudsend, chr. fanfare corps Concordia Ijlst, Sneeker Cantate- koor Sneek, chr. oratoriumver. Sneek, chr. gem. zangver. De Lofstem Oude ga (W.), chr. zangver. Looft den Heer Nijland, volksbibliotheek Sijbrandabu- ren. Bij de beoordeling der aanvragen is een verschil gemaakt tussen de vereni gingen en instellingen, die al of niet daadwerkelijk aan de gehouden inzame ling hebben medegewerkt, terwijl de verenigingen en Instellingen, welke een vorige maal reeds een subsidie uit het fonds ontvingen in het algemeen dit keer niet voor een uitkering in aanmer king zijn gebracht, teneinde zoveel mo gelijk alle verenigingen en instellingen op haar beurt te kunnen steunen. In het Sperkhem op het opgespoten terrein tussen Rijksweg 43 en de Woud- vaart is een begin gemaakt met het nieuwe tuindorp dat hier zal verryzen en in ’t geheel pl.m. 340 woningen bevat. Thans zijn 85 in uitvoering geno men die, als alles een beetje meeloopt, over een klein jaar bewoond kunnen worden. De door architect Romke de Vries te Den Haag voor dit plan ontworpen bouwmethode is echter zo geheel anders dan die, wélke tot nu toe gebruikelijk was, dat ze direct opvalt en voor ons aanleiding was eens een kijkje op het werk te nemen en onze lezers iets over deze vreemd aandoende wijze van bou wen te vertellen. den wij hier enkele punten uit de schrif telijke gedachtenwisseling over de be groting. Bevordering Watersport Vreemdelingenverkeer. Een der leden der le sectie had deze zaak ter sprake gebracht en in hun me morie van antwoord delen B. en W. daaromtrent mede Burgemeester en wethouders zijn er zich volkomen van bewust, dat door het bevorderen van de industrie en van de watersport ook het belang van de ge meente wordt gediend en dat op dit ge bied een bepaalde taak voor het ge meentebestuur ligt. Zij vragen zich af of de capaciteit en de outillage van de ver schillende bij de watersport en het vreemdelingenverkeer betrokken bedrij ven en inrichtingen wel gelijke tred heeft gehouden met de ontwikkeling, welke zich op dit gebied heeft voltrokken. Toen hun dan ook geruime tijd geleden (in het begin van het vorig jaar) bekend werd, dat met behulp van de z.g. Mars- hallgelden de stichting van bepaalde in richtingen kon worden bevorderd, heb ben zij zich daarover onmiddellijk met de betreffende instantie in verbinding gesteld. Het bleek hun, dat er op dit ge bied zekere mogelijkheden bestonden en zij hebben toen een van particuliere zijde uit Sneek afkomstige aanvrage om een erediet uit de Marshallgelden te ontvan gen krachtig gesteund. Deze actie heeft inderdaad resultaat opgeleverd doordat een voorlopige toe zegging tot steun werd verleend. Aan- gezie overeenkomstig de voorwaarden waaronder de steun zou kunnen worden tor gekend ook van particuliere zijde ka pitaal moest worden gefourneerd, is het project vervolgens een punt van bespre king geweest in een bijeenkomst van de op dit gebied in Sneek werkende orga nisaties. De besprekingen hebben niet tot een positief resultaat geleid; het bleek de intiatiefnemer niet mogelijk de benodigde gelden bijeen te krijgen. Een' bespreking als door een lid van de eerste sectie bedoeld, tussen de orga nisaties, die op het terrein van de wa tersport en het vreemdelingenverkeer

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1