Gewestelijke landdag van de Nederlandse Christen Vrouwenbond KRAAMPJESDAG Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST Prins Bernhard lil VRIJDAG 29 JUNI 1951 6e JAARGANG No 52 L. KIEZEBRINK BÏOSCOOPNIEUWS Jeugdzeilen Fusie in de Groothandel Onweer Prins Bernhard die heden zijn 40ste verjaardag viert. Bouwnijverheid krijgt verplicht pensioenfonds Goede vangst - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 TeleL 2872 Aanbesteding Dr. P. J. Nleuwkamp gaat het Sneker Gymnasium verlaten Hotze Stallinga 35 jaar op de weg O ■Hf Redacteur: Si een ijdele parade. ■w Loco-burgemeester Boeyenga temidden van zijn gasten. 4» (Foto Willy Schurman N.F.K.) ’s Morgens om half tien verzamelden de bestuursleden van het Gewest en van de afdeling Sneek, deels gekleed in het oude en deels in het nieuw-Fries cos- tuum, zich in de Raadzaal voor de zijn wij dat ook werkelijk? Wij plegen een gevaarlijk bedrog tegen ons zelf en onze naaste als ons werk en ons woord niet gedragen worden door het woord van Jezus Christus. Dan is het De heer Th. Bouma, H. Casimirstr. 7 alhier ving Zaterdag bij Langweer met de hengel een snoekbaars van een lengte van 71 cm., gewicht zes pond. WOUDSEND, 26 Juni. Hedenmorgen woedde boven ons dorp een kort doch hevig onweder. De bliksem sloeg op een der wieken van de korenmolen van de heer Siegert, doch de schade was ge ring. Bij Tj. van der Weij te IJpecolsga werd brand ontdekt door inslag in de boerderij, doch men wist door direct in grijpen deze te blussen met een blus apparaat. Advertentieprij. 15 et per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 2.50 per hali jaar. Franco per post i 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. 1. Drijfhout, Sneek. HEEG. Een kalf van de veehouder A. G. de Boer te Bird onder Heeg werd door de bliksem getroffen en gedood. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS* Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor.- GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Radactie-adres: Lemmer de 400ste afdeling. De presidente deelde mede, dat het aantal afdelingen gegroeid is van 398 tot 411. Van de winter werd de 400e baby geboren en dat was de afdeling Lemmer die 15 Febr. 1951 opgericht werd en nu al 136 leden telt. Zij verheugde er zich over dat deze blijde gebeurtenis in Fries land heeft plaats gehad en overhandig de de presidente van Lemmer namens het Hoofdbestuur een voorzitstershamer, terwijl de Bondspresidente, als aanden ken aan deze dag, een mand met Friese producten en een Hindeloper lepelkistje mee naar Rotterdam kreeg. De morgenbijeenkomst werd daarna besloten met zang van het Ambonese gezelschap, dat veel applaus oogstte. „Succes of zegen” werd eveneens met grote aandacht be luisterd. Hij betoogde dat wie alleen naar succes en slagen vraagt, van God is losgeraakt en een verwereldlijkt wezen is geworden omdat hij meent dat zegen hetzelfde is als succes. Er is momenteel bij menig Christen een verheerlijking en cultivering van de mislukking die be hoort tot de geestesstromingen van onze tijd en die we in allerlei literatuur tegenkomen. Spr. bepaalde zijn gehoor zeer uitvoe rig bij deze stromingen, die ook prediken dat God niet regeert, dat Hg wreed is Naar bericht wordt hebben firma H. Henstra te Sneek en firma L. Kooistra te Heerenveen, twee bekende firma’s in onze provincie op levensmiddelengebied zich gefuseerd. prettig is te weten dat de stad waar men gast is, meeleeft met het werk dat wordt voorgestaan. Zij was ook dank baar voor de ondervonden medewerking en het beschikbaar stellen van het park en betoogde dat alles gedaan is om van deze Landdag een feestdag te maken. Zij vestigde er de aandacht op dat de omgeving van Sneek tot nog toe niet zo het middelpunt van de Bond was. In de Dongeradelen bijv, is in elk dorp een af deling, hier niet. Daarom hopen wij, zo besloot zij, dat wij ook in deze omgeving meer voet aan de grond krijgen en ook hier de afdelingen als paddestoelen uit de grond zullen schieten. De verbouwing van het hotel, café- restaurant Leeuwen aan de Parkstraat alhier onder architectuur van het archi tectenbureau Goodijk en de Vries, is na onderhandse aanbesteding opgedragen aan de heer P. Olij, aannemer alhier. De organisaties van werkgevers en werknemers in de bouwvakken hebben een bedrijfspensioenfonds in het leven geroepen. De staatssecretaris van So ciale Zaken heeft de deelneming in dit fonds voor de werknemers en een .deel der werkgevers met ingang van 2 Juli verplicht gesteld. In het pensioenfonds zullen in het al gemeen de arbeiders in bouw- en aan verwante bedrijven verzekerd zijn, met uitzondering van die in het schilders bedrijf, voor wie een afzonderlijk pen sioenfonds bestaat. Voorts zullen deel nemen de uitvoerders en het technische personeel in deze bedrijfstakken, in loondienst werkzaam. Ten slotte is de verzekering verplicht gesteld voor de patroons in het steenhouwersbedrijf, het steen-, hout-, graniet- en kunststeen bedrijf, het stucadoorsbedrijf en de tim merfabrieken. Naar schatting zullen in totaal ongeveer 170.000 werknemers, werkgevers en zelfstandigen in dit fonds worden verzekerd. ’s Middags was de leiding bij mevr. Praamsmade Boer, die Ps. 89 78 liet zingen en nog het welkom toeriep aan Prof. Dr. S. U. Zuidema en haar voorgangster mevr. Streekstra te Dok- kum. De rede van prof. Zuidema over In het Burgemeester de Hoop Park waar, dank zij de hulp van architect Leeman, een keurig met vlaggen afgezet podium was opgebouwd en ook voor goede zitplaatsen was gezorgd, sprak mevr. G. Pullv. d. Brug, Presidente van Gewest Friesland (West) een be groetingswoord, in ’t bijzonder tot de Ambonese gasten en de vertegenwoordi gers van het Gemeentebestuur, gevolgd door het gezamenlijk zingen van Gez. 136 1 en 2 en gebed en het lezen van Efeziërs 6 de verzen 1118, waaraan zij enkele gedachten vastknoopte. Wij zijn hier bijeen met bijna 2000 vrouwen, zo betoogde zij. Dat kan naar buiten heel mooi Ijjken, maar het gaat er om hóé we hier gekomen zijn. Zien we het al leen als een gelegenheid om een dag uit te zijn of om op deze dag onze wapen rusting aan te trekken? Wij leven in een moeilijke tijd waarin alles donker schijnt. De vijand achtervolgt ons over al. Dat zien we in het buitenland, maar we hebben hem ook mee naar hier ge nomen. Die vijand zit in ons eigen hart en daarom hebben we ieder ogenblik op nieuw tegen die vijand, de zonde, te strijden. Het wapen daartegen is het schild van het geloof en van GodsWoord. Gods Woord is het enige dat ons als een richtlijn kan zijn en gelukkig ook altijd wil zijn. Verder moeten we bidden zon der ophouden. Bidden voor de opening van Gods Woord, iedere dag weer aan. Bidden ook voor het werk van onze Chr. Vrouwenbond. Zij deelde hierna mede dat mevr. Lint horst Homan en burgemeester en mevr. Rasterhoff verhinderd waren aanwezig te zijn, maar zij verheugde zich zeer in de aanwezigheid van de bondspresidente mevrouw Dr. H. M. Albrondav. d. Nagel, die hartelijk werd verwelkomd, en van de Ambonese gasten. En dat haar toehoorsters met deze woorden instem den, bewees wel het hartelijkc applaus dat er op volgde. Verder vertelde zij nog dat het aantal afdelingen zo sterk is toegenomen dat dit waarschijnlijk de laatste Landdag zal zijn die gezamenlijk wordt gehouden en dat ook in Terschel ling een afdeling is gekomen. Dit is dus ons eerste „overzeese gebiedsdeel” en twintig dames van Terschelling maken deze dag mee. officiële ontvangst door het Gemeentebestuur. Zij werden verwelkomd door de loco-burgemeester, Wethouder Boeijenga, die er zijn voldoe ning over uitsprak dat de Landdag hier gehouden werd en de hoop uitsprak dat deze mocht slagen omdat de Vrouwen beweging in het algemeen en de Chr. Vrouwenbond dat zeker waard is. Door acties als deze kan het volk sterk en geestelijk weerbaar worden gemaakt en daarom hoop ik, aldus spr., dat God Uw werk voortdurend met Zijn zegen moge bekronen en het rijke vruchten zal dragen. Het deed Mevr. N. Praamsmade Boer, presidente van het Gewest Oost, die weth. Boeijenga beantwoordde, groot aan ons volk en als wij ons”realiseren genoegen dat zij door het Gemeentebe- I alles wat buiten onze grenzen gebeurt, stuur werden ontvangen omdat het altijd dan voelen wij ons beklemd. Maar ook voelen wij dat wij niet meer in afzonde ring kunnen leven en dat vraagstukken van andere volken ook onze vraagstuk ken zijn geworden. We moeten ons be wust zijn van de omstandigheden waar onder wij leven en daarom op de hoogte zijn van de economische, maatschappe lijke, politieke en militaire problemen van onze tijd. Wij zijn ons in de oorlogsjaren ons Nederlanderschap dieper bewust gewor den, aldus spreekster, en ik behoef dus niet te vragen: zrjt gij Nederlandse vrouwen of schijnt gij het? Maar weten wij wat het wil zeggen vrouw te zijn Er is een groot verschil tussen de man de vrouw, zoals ons in Genesis 2 wordt ge leerd. De vrouw werd naast en om de man geschapen om hem te helpen. Daar om is zij anders dan de man. Spr. schetste de verschillende types vrouwen waaraan zoveel ontbreekt, omdat wij van eikaars fouten het meest kunnen leren. Wij bezitten nl. allen van deze onvolmaaktheden, maar de Christen vrouw wil ze zien en er tegen strijden. Ook stond zij uitvoerig stil bij de psy chische verschillen tussen man en vrouw en wees zij er op dat de vrouwen in alle mogelijke beroepen zijn doorgedrongen, stemrecht hebben gekregen en eigenlijk elk verschil tussen man en vrouw uit de wereld is geholpen. Toch moeten wij niet blind zijn voor een te sterk femenistisch drijven, dat o.a. door een nieuwe huwe lijkswetgeving de man wil beroven van zijn plaats als hoofd van het gezin. Wij moeten er steeds naar streven vrouw te blijven. Vervolgens stelde spr. de vraag: wij schijnen christen-vrouwen te zijn, maar Gezellige naam voor een gezellig ding. Ja, gezellig was het Woens dagmiddag en -avond in de binnen stad. Het Actiecomité Sneker Win keliers had een goede greep gedaan door, om wat leven in de brouwerij te brengen, deze kraampjesdag te organiseren en de duizenden bezoek sters van buiten te tonen wat onze stad zoal heeft aan te bieden en haar gelegenheid te geven te profiteren van de aanlokkelijke aanbiedingen door de Sneker winkeliers voor deze gelegenheid gereserveerd. Was het aanvankelijk de bedoeling dat de winkeliers overal bij hun winkels kraampjes zouden kunnen inrichten, in de praktijk bleek dit, door de ver keersproblemen welke er door wer den opgeroepen niet mogelijk. Maat menige winkelier redde zich toch door in portiek of op stoep in een stand, vaak vernuftig en soms fijn zinnig ingericht, zijn waren te expo- niet onbetuigd. In ons mooie Burgemeester de Hoop Park heerste Woensdag een daar tot nu toe ongekende drukte. Het was nl. de eerste maal dat hier '-en massale bij eenkomst gehouden werd en deze primeur viel ten deel aan het Gewest Fries land Oost en West van de Nederl. Christen Vrouwenbond. De laatste dagen was het erg twgfelachtig of de dames hier in de open lucht bijeen konden komen, maar ze hebben het er na rijp beraad toch maar op gewaagd, en zullen achter af zeker geen spijt van deze beslissing hebben gehad. Behoudens enkele regen buitjes die de goede stemming niet konden verstoren, hield het weer zich n.l. goed en hebben de plm. tweeduizend bezoeksters dus naast het vele moois dat hun op het podium werd geboden ook nog van de pracht van dit park, dat zich bijzonder voor bijeenkomsten als deze leent, kunnen genieten. van mevr. A. BosgraZandleven enkele liederen zong, waarnaar eveneens met genoegen geluisterd werd. Daarna trad de Bondspresidente naar voren, die een belangwekkend betoog hield over „Bewust leven”. Jezus gaf zijn leven als middelaar voor ons. Daaro-i moet het leven van een christen doortrokken zijn van Christus en is het de taak van ons christen vrouwen christen te zijn in ons gezin, in de kerk en in de maatschappij. Maar het moet ook kenbaar zijn aan ons uiterlijk leven, wij moeten leesbare brieven van onze Heiland zijn. Tot slot vroeg spr. haar gehoor: bent U inderdaad lid van de Ned. Chr. Vrou wenbond Bent ge U er van bewust wat dat betekent en zijt ge U bewust van de saamhorigheid van alle Christen-vrou wen? Wilt gij, staande op deze grond slag, bewust naar eenheid streven en zijt ge U bewust van Uw taak in de gemeen schap Wij hebben mensen nodig met een be wust leven. De afdelingsbesturen moe ten dat hun leden leren inzien en hen maken tot bewuste leden van onze bond, die daardoor niet alleen groeie in groot te, maar ook in diepte. Niet de kwanti teit maar de kwaliteit is beslissend. Wegens het bereiken van de 65-jari ge leeftijd is op zijn verzoek met in gang van 1 September a.s. eervol ont slag verleend aan dr. P. J. Nieuwkamp als leraar in de Wiskunde en Cosmo- graphie aan het stedelijk gymnasium alhier. Dr. Nieuwkamp werd 28 Januari 1886 te Amsterdam geboren, bezocht eerst het stedelijk „Barlaeus” gymnasium te Amsterdam, waar hij vervolgens ook aan de Gemeentelijke Universiteit stu deerde en onder prof. dr. Ph. Kohn- stamm op het proefschrift „Ontmenging bij binaire mengsels” promoveerde tot doctor in de Wis- en Natuurkunde. Een jaar nadat hij was gepromoveerd deed dr. Nieuwkamp ook nog candidaats- examen scheikunde. Op grond daarvan was hij volgens de destijds vigerende wet bevoegd om scheikunde te doceren, hetwelk hij ook korte tijd heeft gedaan. Van 1 September 1912 tot 1 September 1923 was dr. Nieuwkamp achtereenvol gens verbonden als leraar aan het in stituut Taanman te ’s-Gravenhage, de bijzondere Hogere Burgerschool met 5- jarige cursus te Hoogezand, de bijzon dere H.B.S. met 5-jarige cursus en Ho gere Handelsschool te Hilversum. Per 1 September 1923 werd dr. Nieuwkamp benoemd tot leraar in de Wiskunde en Cosmographie aan het stedelijk gym nasium te Sneek. In 1926 werd hij ook nog benoemd tot conrector. Tjjdens zijn verblijf in Sneek maakte dr. Nieuwkamp vaak aan het einde van de cursus met de leerlingen van de vijf de klas een excursie naar het planeta rium van Eise Eysenga te Franeker. (Deze excursie kon worden beschouwd als een besluit van de lessen in de Cos mographie). Tevens werden dan ook het museum en de voormalige Hoge School te Franeker bezichtigd. Verder organi seerde dr. Nieuwkamp eens een excur sie naar de schilderijententoonstelling „Hollandse Meesters komen naar Fries land” te Leeuwarden en naar het Ir. Wouda gemaal te Tacozijl bij Lemmer. Dr. Nieuwkamp vertelde ons verder nog, dat hij in de 28 jaar welke hij is ver bonden geweest aan het Sneker gym nasium daar naar schatting vierhonderd K/t 1 u leerlingen heeft gehad. Op onze vraag net Chr. Muziekcorps „ig er nog verschil waar te nemen tus- - - J sen <}e leerlingen van voor en na de oorlog?" antwoordde dr. Nieuwkamp ons, dat er inderdaad een duidelijk ver schil was waar te nemen. Volgens hem wordt dat verschil thans weer geleide lijk kleiner. Dr. Nieuwkamp is een be scheiden figuur, die zich niet graag op de voorgrond stelt. Buiten het gymna sium heeft ook zijn belangstelling het Natuurkundig Genootschap. Vele jaren was hij daarvan bestuurslid, thans voorzitter. en de mens zichzelf naar de heilstaat L gaat brengen, en keerde zich eveneens B tegen het Amerikanisme dat alleen waar noemt wat nuttig is. Maar is er dan niet een derde mogelijkheid? Zegen is meer dan het leven In de Bijbel vindt men een andere toon dan de toon van het succes. Er is geen mislukking van ons leven. Wie mislukt, heeft zichzelf de vloek Gods op de hals gehaald. God wil dat alle mensen zalig worden en tot kennis van de waarheid komen. Dat is geen mislukking, maar houdt een belofte in voor dit en voor het toekomstige leven. Want zalig worden is zalig zijn en zalig zijn is zalig leven en zalig sterven. Hier zijn we het af schuwelijke thema van de wreedheid Gods te boven. Waarom jaagt men naar het Ameri kaanse succes en leeft men volgens het plan? Omdat men de zegen Gods kwijt geraakt is en de mens het bij zichzelf gaat zoeken. Maar waarom zijn wij men sen zo vermeten en verwaten? Wg weten het niet. Dat is de ellende van de zonde. Maar wie God verlaat, heeft smart op smart te vrezen, wie God ver trouwt ziet zich omringd, niet door sus ces, maar door Zijn weldadigheid. De Bijbel predikt ons niet de tragische Christus, noch de tragische mens, maar zalig leven en zalig sterven. God en de aanbidding van God moet het hoogste zijn in ons mensenleven om zegen te ver krijgen. Zorgt daarom dat gij die zegen Gods krijgt, vast houdt en er Uw God voor looft. Na het zingen van Gez. 119 1, 2 en 3 sprak wethouder Boeijenga, met ap plaus begroet, wederom een kort wel komstwoord namens het Gemeentebe stuur, waarin hij zeide dat Overheid en volk veel dichter bij elkaar staan dan vroeger. Dat is nuttig en nodig, omdat zij moeten samenwerken aan de geeste lijke welstand van ons volk. De positie van de vrouw is daarbij heel anders dan in het verleden. Aan het kruis en aan het graf van Jezus werd de vrouw vrij gemaakt door de Zoon des mensen en die vrijmaking ging door en ontplooide zich, vooral in de latere tijd, maar de Vrou wenbeweging heeft pas gestalte gekre gen in het begin van deze eeuw. Toen kwam eindelijk de kentering en werden ook in onze kringen de vrouwen georga niseerd, ook in deze Chr. Vrouwen Bond die al vele jaren zijn zegenrijk werk heeft mogen verrichten. Ook persoonlijk ver- blgdde spr. zich zeer over deze Landdag, en hij eindigde met de wens dat de Bond tot in lengte van jaren zijn zegen mag verspreiden in Friesland en heel ons Va derland. Mevr. Pull las nog een brief voor van de oud-presidente van de afd. Franeker, thans in Canada wonend, en vroeg toen de aandacht voor het koortje uit de af deling Leeuwarden, dat onder leiding Door de Sneeker Zeilclub en de Kon. Zeilvereniging „Sneek” waren een 18- tal jongelui in de gelegenheid gesteld een cursus in het wedstrijdzeilen te vol gen. Deze jongelui zijn opgeleid door in structeurs van de Eerste Friese Zeil- school, adm. de heer P. Henstra, Boeierstraat 10, Sneek. Op Zaterdag 7 Juli a.s. organiseert de Sneeker Zeil club een wedstrijd voor deze cursisten in de 16 M2 klasse, en kunnen de jon gelui het geleerde in praktijk brengen. De deelnemers moeten zelf voor een geregistreerd jacht zorgen. De beman ning van elke boot zal uit 3 personen bestaan, alle 3 behorende tot de cursis ten. De samenstelling van de beman ning ligt geheel in handen van de cur sisten zelf. Het Amicitia Theater komt van heden, Vrijdag, t.e.m. Maandag met een indrukwekkende film uit de tijd dat de Japannezen Zuid-Oost-Azië binnenvie len. Het is „Vrouwenkamp Borneo”, ge baseerd op de belevenissen van Agnes Newton Keith, die op Sandakan in Brits Noord Borneo woonde en wier roman „Three came home” in deze film tot in details is verwerkt. Claudette Colbert speelt er de hoofdrol van Agnes Keith in, Patrick Knowles is haar m n Harry Keith en Sessue Hayakawa is de Japan se kolonel Suga, die het vrouwenkamp commandeerde en met vrouwenlevens speelde. Al de vernederingen en marte lingen welke de vrouwen in dit kamp ondergingen komen in deze film aan de orde, maar eveneens al de geestkracht, de durf en verbetenheid van deze ge kooide vrouwen in een tropische hel. Een film welke men niet licht zal ver geten. Zij betoogde hierin dat wij een opper vlakkig, schijnbaar Christelijk leven kunnen leiden, d.w.z. zonder ons er in- nerlgk van bewust te zijn en zonder Christus in ons hart te dragen omdat wij geen tijd hebben tot ons zelf te ko men of geheel opgaan in onze materiële belangen en zorgen. De wereld waarin wij leven legt een juk op onze schou ders en een last die wij graag van ons willen afschudden. Alle materialistische zekerheden waarop wij meenden te kun nen bouwen, zijn grotendeels verdwenen en de jeugd vraagt: waarvoor studeren wij Hebben wij nog wel een toekomst Al deze vraagstukken stellen grote eisen Vrijdag 29 Juni t/m Maandag 2 Juli. Amicitia Theater, ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Vrou wenkamp Borneo”. Zaterdag 30 Juni. Heamieldagen te Bolsward. Zeilwedstrijd Heeg— Bolsward over de meren. Woensdag 4 t/m 11 Juli. Heerenveen 400 jaar. Tentoonstelling voor han del, nijverheid, industrie en woning inrichting. Vrgdag 13 Juli. Openlucht Zendingssa- menkomst te Rijs. Aanvang 2 uur. Prins Gemaal der Nederlanden, Man en Vader op Soestdijk: Zijn wg' arme Nederlanders Arm èn rijk niet tegelijk?! Voorspoed wensen we Prins Bernhard Voor z’n mijlpaal-levensjaar (Bij die wens staan de „verdeelden” Onverdeeld weer naast elkaar!) PHILIA. Bij zgn 40e verjaardag. Televisie is liet nodig, Telefoon al evenmin: Draadloos hebben we „ver binding” Met ons Koninklijk Gezin. Dat contact heeft niets te stellen Met een beeldscherm of een lijn, Het bereikt, verbindt en spréékt tot Arm en rijk en groot en klein. OOSTHEM. 1 Juli a.s. hoopt onze dorpsgenoot de heer H. Sftallin- ga, de dag te herdenken, waar op hij voor 35 jaar door het Ge meentebestuur als wegwerker voor ons dorp en omgeving werd aangesteld. Stal- linga, dia een zeer bekend en gezien persoon !n ons dorp is, zal deze functie nog ruim twee jaar moeten ver vullen voor hg met pensioen gaat. Ver wacht mag worden, dat deze dag voor de jubilaris en zijn echtgenote niet on- ppgemerkt zal voorbijgaan. seren en te offreren. De eigenlijke kraampjes waren bijeen gebracht op Leeuwenburg en Grootzand en daar pakten s middags en 's avonds vaak dichte drommen samen bij de kra men; ook daar had het niet ontbro ken aan fris initiatief en vernuft bij de inrichting der kramen en hier en daar was zelfs aardig gecostumeerd personeel een attractie op zichzelf. Aantrekkelijke prijzen prikkelden de kooplust der bezoeksters. Muziek van de luidspreker, in de namiddag ook van monie, verhoogden de gezelligheid. Kortom dit was, ondanks het wat minder gunstige weer toch dunkt ons een geslaagde actie van de initiatief nemers. Enne... wij geloven dat het niet alleen de dames van buiten wa ren, die aan de kraampjes en stands van koopjes hebben geprofiteerd, ook de Sneker huisvrouwen lieten zich In aansluiting aan de rede van prof. Zuidema liet de presidente het laatste vers van Ps. 118 zingen, waarna het koortje uit Leeuwarden en de Ambo nezen zich nog eens lieten horen en Mevr. Praamsma een slotwoord sprak. Zij bracht hierin nogmaals dank aan de Bondspresidente en prof. Zuidema voor hun woorden en aan de afdeling Sneek voor de uitstekende regeling. In 't bij zonder betrok zij hierin mevr. Leeman en haar dochter mevr, de Bruine, die beide als herinnering een lepeltje met inscriptie kregen, en de heer Leeman, wiens bemoeiingen wij reeds vermeldden. Ook de Gemeente Sneek, het koortje, de Ambonezen en de zusters van de E.H. B.O. werden bij al deze dank niet ver geten. Zichzelf en haar collega mevr. Pull kon zij natuurlijk niet noemen, maar daar zorgde mevr. Stengel wel voor. Die vertolkte nl. de dank van alle aanwezigen voor hun vele werk, niet al leen voor deze Landdag, maar ook voor alles wat ze het gehele jaar voor de leden hebben gedaan en overhandigde hun uit waardering daarvoor een boeken bom Mevr. Praamsma ging hierna voor in dankgebed, waarop nog gezamenlijk, be geleid doof de Chr. Muziekver. „Harmo nie”, Gez. 112 gezongen werd, waarmee het feest eindigde. Voorafgegaan door het tamboercorps en de muzikanten maakten de dames tot besluit nog een tocht door de stad en langs de kraam pjes, wat veel belangstelling trok. En daarin mocht het concert van „Harmo nie”, ’s avonds op het Waagplein, zich eveneens verheugen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1