Buitenlands bezoek aan Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST SNEER WEER LICHTSTAD tegen speelclubs Justitie trad op Chinezen schonden neutraal gebied doch boden excuses aan ISr"' ^-1 DE GROTE TREK BIOSCOOPNIEUWS 1 DINSDA6 7 AUGUSTUS 1951 6e JAARGANG No 63 1 L KIEZEBRINK Redacteur Nieuw Busstation te Heerenveen Kruis voor Recht en Vrijheid Moeilijkheden met Ambonnezen NED. STAATSLOTERIJ 513e RIJKE VERSCHEIDENHEID VAN NATIONALITEITEN Een landbouwschap Zwemmer en redder verdronken Muskusrat bedreigt onze dijken Zeepost De verlenging van Rijksweg 43 KLEINZAND 7 Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD L(8-8) toe ii x mpoistg va» qUes was, I 5e klas Grote Revue-Gala- KERKNIEUWS. i BENOEMD. Bij de Sociaal-Economische Raad is thans ingediend een ontwerp algemene maatregel van bestuur tot instelling van een Bedrijfschap voor de Landbouw, zo deelt de Stichting voor de Landbouw mede. De indiening is geschied door de Stichting voor de Landbouw, namens de zes centrale organisaties van onderne mers en werknemers in het agrarisch bedrijfsleven, zoals deze sinds 1945 in deze stichting samenwerken. Deze orga nisaties zijn het Kon. Ned. Landbouw Comité, de Kath. Ned. Boeren- en Tuin- dersbond, de Ned. Chr. Boeren- en Tuin- dersbond, de Alg. Ned. Landarbeiders- bond, de Ned. R.K. Landarbeidersbond en de Ned. Chr. Landarbeidersbond. TOKIO. Ruim een dag nadat generaal Ridgway de wapenstilstandsonderhande- lingen te Kaesong had geschorst wegens een schending door de Chinezen van het neutrale gebied, waarbinnen de bespre kingen worden gehouden, heeft Radio- Peking een verklaring van het incident gegeven en de belofte gedaan, dat het zich niet zou herhalen. Toen hij de besprekingen afbrak, had generaal Ridgway gezegd, dat de gealli eerde onderhandelaars pas naar Kaesong zouden terugkeren, wanneer de Noorde lijken de verzekering gaven, dat er geen nieuwe schendingen van de neutraliteit van die plaats zouden voorkomen. Het incident heeft zich als volgt toe gedragen: Tijdens de besprekingen van Zaterdag zag vice-admiraal Turner Joy, de leider van de geallieerde delegatie, tot zijn verbazing en verontwaardiging, dat on geveer honderd man vijandelijke troe pen, zwaar gewapend, liepen op de weg, die de geallieerde onderhandelaars ple gen te volgen, als zy naar Kaesong gaan. Hij vroeg de Noordelijke vertegen woordigers om opheldering en zij be loofden een onderzoek in te stellen. Een formeel protest heeft hij echter niet in- Nieten. 2944, 2946, 2962, 2965, 2969, 5924, 5930, 9935, 9937, 9939, 9941, 9951, 9957, 9959, 9961, 9970, 17305, 17314, 17326, 17838, 17839. 3972 ƒ100.000; 5747, 15883 ƒ1500; 1330, 2954, 5111, 10035, 10584, 11649, 11919, 15304, 21322 1000; 5921 100. Prijzen van 80. 2955, 2970, 5920, 9931, 9965, 17306, 17308, 17329, 17338. Aan de Minister van Verkeer en Wa terstaat is een verzoekschrift overhan digd, waarin er met grote nadruk op wordt aangedrongen spoed te zetten achter de aanleg van een snelweg tus sen Heerenveen, Gorredijk en Drachten als onderdeel van de Rijksweg 43. Dit adres is afkomstig van een thans bijna drie maanden bestaande commisssie, die gevormd is uit vertegenwoordigers van de georganiseerde handel en nijverheid uit de drie genoemde plaatsen. Hoge prjjzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. treffelijke wijze enige Friese liederen zong, besloten met het Fries Volkslied. De dames van dit gemengd koor droe gen het nieuw Fries costuum. Afscheid. len zo mogelijk alle dagen concerten of muzikale omgangen worden georgani- seserd. Als een van de hoogtepunten heeft men voor Woensdag 15 Augustus een aardig plan in elkaar gezet. Onder de titel: Van Trekschuit tot Zeiljacht wil men een vlootrevue door de grachten houden van allerlei typen schepen, van af de oude Trekschuit, die in vroeger eeuwen de verbinding met Leeuwarden onderhield, via de oudere scheepstypen als boeiers, jachten, open boten, tjotters, schouwen naar de scherpe scheepstypen, eerst de oudere van pl.m. 1900 en ten slotte de thans algemeen gebruikte ty pen. Op die manier wil men het publiek een aardige kijk geven op de verschil lende scheepstypen, die de laatste 100 jaar voor de pleiziervaart en water sport zijn gebruikt. Het ligt in de be doeling deze tocht met muziek op te vrolijken. Mèt het Concert van de Wiltener Mu- sikkapelle met dans- en jodelgroep door V.V.V. te organiseren en het Vuurwerk (met explicatie door de fabrikant; een novum voor Nederland), dat de Ver. van Zakenlieden aanbiedt, belooft een en an der een Feestweek te worden, het zo belangrijke jubileum van de K.Z.V.S. waardig. Reeds zijn ongeveer veertienhonderd muskusratten (ten onrechte ook wel bi- samrat genoemd) binnen onze grenzen gevangen. Deze dieren kunnen in zeer korte tijd zelfs zware dijkken ondermij nen met de gangen die zy graven. Een gevaar dat in ons land, waar bijna tweederde der bevolking binnen door dij ken beschermde gebieden woont, zeer ernstig is. Daarom is dezer dagen in Den Haag een vergadering gehouden van deskundigen uit België, Frankrijk, Duitsland en Nederland, waar is over eengekomen, dat ook buiten Nederland de bestrijding van de muskusrat krach tig zal worden aangepakt. Waarbij voor al de aan ons land grenzende gebieden de aandacht zullen krjjgen. Ds. H. Sondorp, die het beroep naar Sneek in de vacature ds. C. L. Verbaas aannam, hoopt 4 Nov. a.s. zijn intrede in de Herv. Kerk alhier te kunnen doen. Maandag 6 Augustus. Amicitia Theater, ’s Avonds 8 uur de vermakelijke film: „Francis, d sprekende ezel”. Dinsdag 7 t.e.m. Donderdag 9 Augustus Amicitia Theater, 's Avonds te 8 uur: Joseph Cotten en Joan Fon taine in: „De minnaars van Capri”. Vrjjdag 10 tot 17 Augustus. Eeuwfeest Kon. Zeilvereniging Sneek. Vrijdag 10 Augustus. Wiltener Musik- kapelle Innsbruck, ’s avonds in het Sportpark. Zaterdag 11 Aug. Nederl. Zeil-kampi- oenswedstrijden. 's avonds groots Vuurwerk in het Sportpark. Zondag 12 Aug. Nederl. Zeilkampioens- wedstrijden. Woensdag 15 Aug. Vloot-revue: „Van Trekschuit tot Zeiljacht”. Vrijdag 17 Aug. Avond. Advertentieprijs 15 et. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. JL Drijfhout, Sneek. Redactie-adres: SNEEKER NIEUWSBLAD iaaJ Bij Koninklijk Besluit is ingesteld het „Kruis voor recht en vrijheid”. Dit on derscheidingsteken zal worden toege kend aan Nederlanders, die met de strijdkrachten van de Verenigde Naties aan de strijd hebben deelgenomen. Vrijdagmorgen zijn te Zandvoort ter hoogte van het Noordelijke vrije strand bij het zwemmen 2 personen verdron ken. De 43-jarige F. Vermeer uit Zeist kwam bij het zwemmen in een mul te recht. De 27-jarige Zandvoorter P. Lef ferts begaf zich op het hulpgeroep te water, wist de drenkeling te bereiken, doch werd door deze zo stevig vastge grepen, dat hij met V. verdronk. Intus sen had zich de 23-jarige Amsterdam mer M. Gouka eveneens in zee begeven om hulp te bieden. Ook hij kwam aan vankelijk door de wanhopige grepen van Vermeer in moeilijkheden, maar hij wist zich los te rukken en met behulp van een hem door badgasten toegestoken reddingsstok het strand te bereiken. Sinds 1948 had de zee bij Zandvoort geen slachtoffer geëist. De Nederlandse Tramweg Mij te Hee renveen heeft besloten het oude tram- emplacement te Heerenveen, vanwaar thans de bussen vertrekken, te verbete ren. Het terrein zal worden bestraat. Er zullen drie perrons worden aange legd, waar de bussen hun standplaats krijgen. De situatie voor het spoorweg station wordt eveneens verbeterd, zodat ook in de chaos van het doorgaande verkeer orde zal worden geschapen. Kosten 60.000. Het Amicitia Theater heeft van Dins dag t.e.m. Donderdag als hoofdnum mer „De minnaars van Capri”, wellicht beter bekend onder de oorspronkelijke titel „September Affair”. De gehuwde Amerikaanse Ingenieur David Lawrence (Joseph Cotten) is voor zaken in Euro pa en maakt in Italië kennis met de jon ge concertpianiste Manina Stuart, (Joan Fontaine), die in New York haar de buut gaat maken. Zij voelen zich tot elkaar aangetrokken, bezoeken samen Capri en als ze daardoor te laat voor het vliegtuig naar Amerika komen, waarvoor ze als passagiers staan inge schreven, blijven ze bij elkaar en vesti gen zich te Florence als ze horen dat het vliegtuig met man en muis is ver gaan, zodat in Amerika het vermoeden ontstaat dat zowel David als Manina zijn omgekomen. Maar Davids vrouw Catherine (Jessica Tondy) en hun zoon David jr (Robert Arthur) willen meer van de zaak weten, gaan naar Europa en ontdekken al spoedig hoe de zaken staan. Catherine is bereid in een schei ding toe te stemmen, maar Manina, die ontdekt heeft dat Catherine David nog werkelijk liefheeft, wil dit huwelijk niet in de war sturen, alleen vertrekt zij naar Zuid-Amerika, om daar haar korte ro mance te vergeten, en David weet waar zijn plicht hem roept. De Sneker zakenlieden hebben ge meend ook hun bijdrage te moeten leve ren by het Eeuwfeest, dat de Kon. Zeil vereniging binnenkort gaat vieren. Besloten is, dat vanaf 10 Augustus, het begin van de feestviering, zoveel mogelijk de hele stad weer zal worden verlicht. Enkele van de voornaamste winkelstraten hebben reeds heel aardi ge plannen voor een toepasselijke feest verlichting gereed; in andere zyn de buurtverenigingen nog daarmee bezig maar ’t is wel al zeker, dat gedurende een paar weken in Augustus in Sneek weer een bijzonder aantrekkelijke ver lichting en versiering zullen worden aan gebracht. Ook enkele plantsoenen en gebouwen zullen worden verlicht. Daar naast heeft de Winkeliersvereniging haar leden verzocht gedurende die tijd hun etalages zoveel mogelijk in het teken van de zeilsport te willen brengen. Voor de best geslaagde etalages zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Om de feeststemming te bevorderen, zul- OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, SNEEK. In de afgelopen maand Juli werd de leeszaal door 1867 personen bezocht en bedroeg het aantal uitgeleende handen gediend. Maar toen generaal Ridgway van die schending van de neutraliteit van Kaesong hoorde, verordonneerde hy, dat de onderhandelingen zouden worden afgebroken en niet worden hervat, voor de Noordelijken een aanvaardbare ver klaring zouden hebben gegeven plus de verzekering, dat er geen herhalingen zouden voorkomen. Voordat Radio-Peking zich schikte in de eis van Ridgway en excuses aan bood, had het radiostation gezegd, dat uit de houding van de bevelhebber der verbonden legers duidelyk bleek, dat hij niet meer gevoelde voor voortzetting van de besprekingen en zocht naar een voorwendsel om ze af te breken. toch wel met grote zorg af, of het ooit I landse volk, klein als het moge zijn, zich mogelijk zal zijn zulk een betere wereld te bouwen. Maar laat ons niet wanho pen, in dit opzicht immers is er een ont wikkeling door de tijden gegaan, welke reden tot enige hoop geeft. In het ver leden bevocht immers dikwijls één stad een naburige stad, een gewest een ander gewest, een land een ander land. Ooster se en Westerse wereld is het onderwerp van de cursus welke u nu volgt. Laat ons daarbij in gedachten houden dat in deze beide werelden mensen wonen, die vele dingen gemeen hebben en in wier harten het verlangen naar vrede en vrij heid leeft, die slechts recht en welvaart voor zichzelf en hun kinderen vragen. Wanneer wij daaraan denken voelen we dat er eigenlijk geen Oosterse en Wes- terese wereld is, maar slechts de wereld en de mens. Moge dan dit gemeenschap pelijke verlangen der mensheid ons er toe brengen te trachten deze mens met zijn eenvoudige maar zo natuurlijke ver langens in het midden van ons werk en De buitenman naar stad, Ze spartelen sportief een week In het vacantiebad! De éne krijgt van vrind „De Bilt” Een knipoogje, heeft zon; De Under viert in regenjas Vacantie (in ’t pension). Hóé ook: de mens tankt geest kracht by Zondagavond zyn ernstige moeilijkhe den ontstaan tussen ongeveer tachtig Ambonnezen en de gemeente-politie van Middelburg. Aan het begin van de avond hield een groep Ambonnezen, die gewapend waren met stokken, staven en sommigen zelfs met messen, zich op de markt voor het stadhuis op. Zij wa ren zeer opgewonden en namen een drei gende houding aan. De politie had niet de opdracht gekregen om te schieten en trok zich voor de overmacht in het stad huis terug. Inmiddels werden besprekingen ge voerd tussen burgemeester Bolkestein, hoofdcommissaris Reneman en enige vertegenwoordigers van de kampleiding van de Ambonnezen. Pas na middernacht gelukte het de Ambonnezen te bewegen naar hun kamp terug te keren. Er zyn de laatste tyd al vaker moei lijkheden geweest. Zaterdagavond, de dag, dat de Middelburgse kermis ten einde liep, zag een groep Ambonnezen in een café iemand met wie zij een ap peltje te schillen had. De politie kwam er toen aan te pas en pas laat in de nacht slaagde de politie er in de Am bonnezen naar hun kamp terug te bren gen. In verband met de moeilijkheden van de laatste dagen was de gemeente politie van Middelburg versterkt met vijftien manschappen van de Rijkspoli tie. Hedenochtend is het kamp der Am bonnezen echter bezet door marechaus see en rijkspolitie. (21-8) (17-8) (7-8) bewust is van zijn positie in dit veran derende wereldbestel, dat het wil sa- mënwerken met iedereen die van goede wille is, en bereid is daarvoor offers te brengen. Offers welke tenslotte tot vrucht zullen hebben vrede, vrijheid, recht en welvaart voor de mensheid. God zegene u allen. De leider van het buitenlands gezel schap, de heer B. Snyder, leraar in de wiskunde aan de bekende Amerikaan se universiteit van Harvard, dankte de burgemeester voor zijn begroetingsrede en sprak als zijn overtuiging uit dat excursies als deze veel bijdragen tot het wederzijds begrip der volken. Daarna was er gelegenheid een kleine expositie van producten van Friese am- bachts- en volkskunst te bezichtigen, op initiatief van de stichting F.A.F. in de kleine raadszaal aangericht. Voor een passend slot van deze ont vangst zorgde It Frysk Sjongkoar uit Rauwerd, dat onder leiding van de heer bracht, waar zy zaten te wachten tot het hun beurt was om verhoord te wor den. De dames waren op de eerste ver dieping gehuisvest. Sigaretten rokend hingen sommigen van haar uit de ge opende ramen, waardoor af en toe ge joel en brokstukken van liedjes naar buiten drongen. Tegen half vier werden de eersten vrijgelaten. Dit waren meest dames en heren van een jaar of zestig en ouder. Een chauffeur van een der bij de club gereedstaande taxis wist nog te vertellen, dat hij twee Amerikanen, die tijdens de inval van de politie in de „Aristo” vertoefden, na hun vrijlating naar hun hotel had gereden, vanwaar zij zich, na hun koffers gepakt te heb ben, naar het K.L.M.-kantoor lieten brengen. „Dit is te erg”, hadden zij ge zegd en zij waren voornemens met het eerste vliegtuig naar Zwitserland te vertrekken. In andere steden speelden zich soort gelijke dingen af. De actie is gebaseerd op artikel 140 van het wetboek van strafrecht en arti kel 254bis. Dit artikel is ingelast in de in 1911 ingevoerde zedelijkheidswetten en was bedoeld om juist de speelclubs onmogelijk te maken. Dit is toen gelukt. In de oorlogsjaren en de daarop volgen- ge periode doken de speelclubs echter opnieuw op. In het begin heeft de justi tie geduld geoefend met de „boosheid en domheid” van het losgeslagen pu bliek. De bestrijding van de speelclubs werd kalm aangepakt. Nu is echter het geduld der autoriteiten uitgeput Het optreden van justitiële zijde tegen de speelclubs, dat men al enige tijd heeft zien aankomen, is Vrijdagavond op grote schaal begonnen. Op verscheidene plaatsen deed de politie invallen, met name in Den Haag, Scheveningen, Am sterdam, Rotterdam en Laren. Honder den personen werden naar de politie- bureaux overgebracht. Het grootst opgezet waren de invallen in Den Haag en Scheveningen, resp. by de Aristo- en de Embassy-club. In de Aristo- club sprak commissaris C. Ab- benbroek omstreeks elf uur de aanwe zigen toe en deelde hun mede, dat op last van de justitie een actie was inge zet. Hij raadde ieder aan rustig te blij ven zitten.. Deze waarschuwing werd niet ter harte genomen en vele van de 250 spelers trachtten nog via de achter zijde een goed heenkomen te zoeken, wat niet gelakte, aangezien 50 rechercheurs alle, uitgangen bezet hielden. De spelers werden in vier speciaal gecharterde bus- sen van de HTM naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Het bestuur en de werkende leden (croupiers) be vonden zich om één uur nog in de club om aanwezig te zijn bij de inventarisatie van de in beslag genomen fiches en gel den. De spelers werden ondergebracht in de speciaal voor deze gelegenheid inge richte politieschool op het Alexander- plein 14. Direct na aankomst werden de dames en heren van elkaar gescheiden en in verschillende lokalen onderge- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlyk ter post moet zjjn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesia m.s. „Oranje” Nw. Guinea m.s .„Roebiah” Antillen m.s. „Willemstad” Suriname s.s. „Cottica” De nacht brachten de gasten bij parti culieren door waarna ze Zaterdagmor gen, door de goede zorgen van de Kón. Zeilver. Sneek, in staat gesteld werden met zeil- en motorboten een tocht over het Sneker meer en naar het paviljoen te maken. Aan het laatste werd de lunch gebruikt. Tijdens deze maaltyd voerden nog het woord, allen in het En gels, de griffier der Prov. Staten mr. Muller, die namens de Commissaris der Koningin mr. H. P. Linthorst Homan, zelf verhinderd, de gasten toesprak; prof. Berg uit Leiden, die gemeentebe stuur en Vreemdelingenverkeer dank bracht en de voorz. van V.V.V., de heer A. H. V i s, die de hoop uitsprak dat dit bezoek er opnieuw toe zal bydragen dat de naam van Sneek verder over de we reld wordt verspreid. Waaraan we niet twijfelen als we betekenis mogen hech ten aan de woorden van een der buiten landse dames, die, sedert 20 Juni door Europa op reis, getuigde dat zij veel had gezien en meegemaakt, doch dit toch het Verachijnl: DINSDAG? on VRUDAG5, Administratie t Comb. Drijfhout-fGezebrirtk Co. Kantoor: GROOTZAND 35 Telefoon 3005 (K 5150) Na ontvangen te zijn door het bestuur allen. Verantwoordelijkheid niet alleen van V.V.V. en een bezoek aan het Fries i meer voor hetgeen geschiedt in en voor Scheepvaartmuseum en aan de boerderij Pasver te hebben gebracht, werd Vrij dagavond het vijftigtal buitenlanders ruim twintig nationaliteiten vertegen woordigend dat aan de Leidse univer siteit een zomercursus volgt, officieel ten stadhuize alhier ontvangen. Namens het gemeentebestuur en Vreemdelingenverkeer zowel de beide wethouders als de bestuursleden van V.V.V. waren mede aanwezig sprak burgemeester Rasterhoff het gezel schap in het Engels toe. Rede burgemeester Rasterhoff. Spr. was verheugd hier dit gezelschap namens gemeentebestuur en Vreemde lingenverkeer te mogen verwelkomen. Gij zijt, aldus spr., hier in ons land ge komen om aan de Leidse universiteit een zomercursus te volgen over de proble men in verband staande met de verhou ding tussen Oosterse en Westerse we reld en het doet ons genoegen dat u op uw excursies aan uw verblijf in Neder land verbonden, ook korte tijd in ons midden wilt vertoeven. Weest er van overtuigd dat onze bevolking u gaarne ontvangt, niet alleen omdat een der ka raktertrekken van het Friese volk gast vrijheid is, maar ook omdat het prijs stelt op internationale verbondenheid. Friesland heeft door de eeuwen heen zijn eigen karakter, met eigen taal en ge bruiken behouden. In de laatste jaren zijn de pogingen om deze erfenis van onze voorvaderen te hoeden nog sterk toegenomen ook. Het verlangen om onze zaken te regelen naar eigen inzicht en culturele leven te stimuleren, is gegroeid, evenals de weer- alles wat naar nodeloze en uniformiteit zweemt, is, om het maat schappelijk leven en de burgerzin te ver sterken, een van de eisen van deze tijd. Dat betekent echter niet dat Friesland de klok terug wil zetten en zich isoleren. Integendeel, ons gewest is er zich van bewust dat de ontwikkeling van de tech niek de wereld kleiner heeft gemaakt en volken dichter bij elkaar gebracht en dat dit proces zich nog steeds verder ontwikkelt. Wij weten dat de voornaam ste problemen van deze tijd niet die van provincies of een enkele natte zijn, maar die van een groep van naties of zelfs van de gehele wereld. In dit opzicht is een nieuwe phase in de ontwikkeling der mensheid aangevangen. De Oosterse en Westerse wereld zijn ook dichter bij elkaar gekomen, het aantal contactpun ten is vermeerderd. Dat brengt zijn moeilijkheden zowel als zyn mogelijk heden mee, maar in de eerste plaats schept het verplichtingen. De verplich ting nl. samen te werken op de basis van wederzijds vertrouwen. Een samenwer king welke dient te worden vergezeld van de bereidheid van iedere natie op zich zelf om offers te brengen, maar an- derzyds de mogelijkheid moet open laten eigen karakter, cultuur en levensstijl te behouden. Naast de verplichtingen wel ke deze nieuwe phase in de ontwikke ling der mensheid meebrengt, staan De buitenlandse studenten bezochten Vrijdagavond na de ontvangst door het gemeentebestuur van Sneek een expositie van de F.A.F. in een van de zalen van het stadhuis. Men ziet een deel van de groep met dr Singh va~ Pakistan in het midden vol bewondering voor de Friese handwerkkunst. Cliché Leeuwarder Courant. onze lust om samen te werken in het pogen een betere wereld te verkrijgen aanvuren. Wanneer u dit stadhuis van buiten ziet, zult u een schoon voort brengsel van Westerse scheppingskracht en cultuur aanschouwen, maar in deze raadzaal wordt u geconfronteerd met een zeldzaam product van Oosterse kunst en bekwaamheid, in het goudleer dat de wanden bedekt. Uit een samen werking dezer beide sproot ons mooie stadhuis voort. Moge deze combinatie dan een symbool zijn van die samenwer king tussen Oosterse en Westerse we reld, waarnaar wij verlangen en willen streven, en van de mogelijkheden welke deze samenwerking, handhavend het ei gen karakter van de samenwerkenden, biedt. Wanneer u teruggekeerd zijt naar uw eigen land, vergezeld van onze beste wensen, hoop ik dat u een goede indruk van Sneek en haar bevolking zult bewa ren, maar bovenal hoop ik dat gij te rugkeert met het besef dat het Neder- De missie, die 3 Augustus naar Teheran is gegaan betreffende ver dere besprekingen met de Perzische regering over de nationalisatie van de Anglo-Iranian Oil Company, verlaat het vliegveld van Londen. V. 1. n. r. Sir Francis Shepherd, Brits Ambassadeur in Perzië, Mr Richard Stokes, hoofd van de regeringsmissie en Sir Donald Ferguson (Secre taris van het Ministerie van Energie). De stadsmens en de buitenmens Verwisselen van plek Met vrouw en kroost en pak en zak De „trek” is weer in trek! Per trein, bus, auto, motorfiets En bromfiets (met gebrom) Draait „groot” en „grut” door Nederland, Éérst thuis de sleutel om. De stadsmens gaat naar buiten Onze stadgenote mej. Jantje Boon» stra is benoemd tot lerares in do naald» vakken aan de Chr. Huist ov ooi te In z’n vacantietyd, Waarmee hij full speed één- op-twee En-vijftig (weken) rijdt! PHILIA. ons sterk stand tegen centralisatie Decentralisatie Na ontvangen te zijn door het bestuur allen. Verantwoordelijkheid i-r» XT XT XT zivn onn o q v-1 PiöE TTrioc moor vnnn Inntn-nnn rvnnnli4nA het besturen van een stad, provincie, een land, of zelfs een werelddeel, maar voor de gehele wereld. Wij moeten onszelf vertrouwd maken met de gedachte dat de belangen van de gehele wereld voor rang dienen te hebben op die van de in- dividuële natie. Aan het einde van deze door mij geschetste ontwikkeling zullen we dan een gemeenschap der mensheid zien ontstaan, waar vrede en vrijheid, recht en welvaart zullen heersen. Maar als we om ons heen zien in deze wereld van tegenstrijdige belangen, vol van haat, wantrouwen en het geweld en de dreigingen van oorlogen, vragen we ons nieuwe verantwoordelijkheden voor ons onze aandacht te plaatsen en moge het B, Keulen voor het stadhuis op vopr-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1