Het is nog maar kort dag Draagt Elkanders Lasten stond stil bij de zilveren mijlpaal Het „Piter Jelles Hüs” Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN I De India-markt van de S J. A. 1 INGEZONDEN f DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951 6e JAARGANG No 75 L KIEZEBRINK 2872 Redacteur: Concerten Harmonie De inrichting Oe naam „Piier Jelles Hus” Zeepost Luchtpost voor Nieuw Guinea Dienstmeisjes gevraagd. j. Moon. Het Sneaker Nieuwsblad te een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Tweemaal getrouwd en hoe nu verder De kwaliteit der gemeente-woningen Uitstapje personeel Fikkers Scheepswerf II KLEINZAND 7 Telei Spreken in het openbaar SNEEKER NIEUWSBLAD wals 6 Bruiloft van Nakiri 9 I Na het zingen van Ps. 89 1, het huldiging van de jubilarissen 4 Zo nu en dan speelt het noodlot een grillig spel juist met de eenvoudigsten onder ons en slaat dan hard toe, aldus De bewapening van Eisenhowers legers. 13 13 7 8 S 4 5 Slotmars Koraal. De oud-voorzitter wenst de tegenwoordi ge geluk. Achter hen links penningmees ter Hogeveen, rechts secretaris Jellema. Een hoekje van de grote zaal met het portret van Pieter Jelles Troelstra. (20 Sept.) (16 Oct.) (25 Sept.) (20 Sept.) 10 11 1 2 Redactie-adres: I. M. de Koningin aan wezig in Wageningen bij de viering van het 75-jarig bestaan va de Rijksland- bouw Hogeschool. H. M. ttfdens de wandeling door de boomgaarden van de -djkslandbouw Hogeschool De heer Pé Faber, logopaedist, pri vaat docent a. d. Technische Hogeschool te Delft, houdt hier a.s. Vrijdag 21 Sep tember in Hotel Hanenburg een open bare avond ter inleiding van zijn hier te geven cursus over spreken in het openbaar. De heer Faber is hier al geen onbekende meer, immers hij gaf aan de Landbouwwinterschool te dezer stede lessen in dit vak in de vorige cursus. We namen een verslag van de slotles op in ons nummer van 22 Juni. Wij ver wijzen naar een advertentie in dit nr. betreffende de te geven inleidings- avond. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. Willem Ruys Nw. Guinea: m.s. Blitar Suriname: s.s. Helicon Canada: m.s. Westerdam OTTAWA. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dean Acheson heeft Zaterdag tijdens de besloten zit ting van de Raad der Noord-Atlantische Verdragsorganisaie verzocht meer haast te maken met de bewapening van de strijdkrachten van generaal Eisenhower. Acheson heeft in korte bewoordingen een uiteenzetting gegeven van hetgeen Eisenhower’s troepen onmiddellijk nodig hebben. Volgens een welingelichte woordvoer der had Acheson in de raad verklaard: „Het is nog maar kort dag”. Acheson legde zijn verklaring af tij dens een avondzitting, waartoe de raad besloot om op de openingsdag gereed te komen met het overzicht van de wereldsituatie. Premier Van Zeeland, voorzitter van de raad, drong eveneens op versnelling van de bewapening aan. Verjaardagsserenade Met zwaard en lans Japan. TOKIO. Generaal Ridgway, de ge allieerde opperbevelhebber, heeft Zater dag het Japanse volk medegedeeld, er zeker van te zijn, dat het zich zal scharen aan de zijde van de vrije volken en niet de communistische weg zal op gaan, die leidt naar „verderf en sla vernij”. De vrije landen, aldus Ridgway, had den him vertrouwen in Japan bevestigd. Het vredesverdrag was de eerste stap om Japan weer gelijkgerechtigdheid te geven. Het was nu de tijd om zo ver mogelijk vooruit te zien op de weg naar een positief doel. Het zou geen gemak- Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar Giro 50748 ten name van Firma E. Drijfhout, Sneek. Een feestavond kon de Chr. Be grafenisver. „Draagt Elkanders Las ten” ter gelegenheid van haar zilvA ren jubileum moeilijk houden, maan toch wilde men niet zomaar bjj deze mijlpaal voorbijlopen. Daarom werd Donderdagavond in de grote zaal van het Gebouw v. Chr Belangen een herdenkingsbijeenkomst gehouden die vrij goed was bezocht en waarin het bestuur vele gelukwensen in ont vangst moest nemen. Tevens werden drie jubilarissen gehuldigd en werd de leden de nieuwe rouwkamer ge toond die in de voorzaal was inge richt. het kleine dorpje _ussen Heerlen en Val kenburg, leefde de mijnwerker S. geluk kig en tevreden met zijn vrouw en drie kinderen. De oorlog kwam en op zekere dag werd S. door de S.D. uit zijn wo ning gehaald en naar een Duits concen tratiekamp overgebracht. Zonder inko men vertrok de vrouw met haar kinde ren ten einde raad naar Lübeck waar zij familie had. De komst van het be vrijdingsleger bracht voor de Limburgse mijnwerker in het Duitse concentratie kamp de vrijheid, maar voor de vrouw, die door de Russen bevrijd werd, bracht dit nieuwe ellende en ongeluk. Zij werd naar Russische kampen ver voerd en haar kinderen kwamen in kin derkampen terecht. S. keerde met blijde hoop in het hart naar Klimmen terug en daar vertelden buren hem dat zijn vrouw jaren geleden vertrokken was. Hij wachtte jaren totdat op een morgen het fatale bericht kwam dat zijn vrouw in een Roemeens - mcentratiekamp was overleden. Zelfs aan het diepste leed komt een einde. Hij leerde een jonge, knappe we duwe kennen en huwde haar. Weer was hij gelukkig. Zijn tweede vrouw schonk hem twee kinderen en er was vreugde in het eenvoudige huisje in Klimmen. Enige dagen geleden echter kwam op een zonnige morgen zijn eerste vrouw het dorp binnenwandelen en twee dagen later met een kindertransport ook zijn dood gewaande kinderen. Sedertdien voelt de eenvoudige mijnwerker zich in nerlijk verscheurd. Zijn eerste vrouw is hem dierbaar en zijn tweede verdient gelukkig te zijn, meent hij. Uit respect voor de eerste en om de tweede niet te kwetsen, logeert hij nu bij zijn broer en vraagt iedereen vol vertwijfeling wat te doen. het Algemeen Dagblad. In Klimmen, lezen van een gedeelte uit Handelingen 4 en gebed sprak voorzitter F. Rlenstra een openingswoord, waarin hij hulde bracht aan de mannen van Aquila en Patrimonium voor hun moed en durf in die jaren met zo’n lage contributie en zo’n klein aantal leden een begrafenis vereniging op te richten en er direct een zelfstandige vereniging van te ma ken. Alleen moesten de bestuursleden bij een der beide organisaties zijn aan gesloten. Van deze oprichters was ook de heer R. Roorda aanwezig, die in 't bijzonder werd verwelkomd, evenals de afgevaardigden van de Chr. Werk mansbond en Patrimonium, waarbij de heer Rienstra de hoop uitsprak, dat deze beide verenigingen nog eens tot grote bloei mogen komen en voor het sociale leven tot rijke zegen zullen zijn. Nadat de heren Faber en de Wilde de voorbije 25 jaren nog eens de revue hadden laten passeren, waarbij de laatste o.m. memoreerde dat de vereni ging in die periode totaal 381 begrafe nissen heeft uitgevoerd, volgde een be scheiden Over de indelin van het gebouw heb ben we reeds iets gemeld. Beneden is een bestuurskamer voor plm. vijftien personen en daarachter is de zaal voor de A.J.C., die een aparte ingang door de naast het pand lopende steeg heeft. Voorts is benedeu aan de straat nog de woning van de concierge, de heer Ho geveen. Boven is een klein zaaltje voor vergaderingen van circa 35 40 perso nen en aan de voorkant de grote zaal, die aan plm. 120 mensen een zitplaats biedt en waarin een groot portret van Troelstra hangt. Alle vertrekken zijn sober, maar netjes ingericht en het ge heel maakt een smaakvolle indruk. Tim merbedrijf Hiemstra zorgde voor de verbouwing, de schildersbedrijven Geldof en Kuipers verrichtten het schilderwerk ieder voor een gedeelte, de firma Sikma deed het loodgieterswerk, Installatiebe drijf J. de Rapper de electr. verlichting, de firma B. H. Wempe het stucadoors- werk, terwijl gebr. Wolke de stoffering van de grote zaal en de firma Dikland die van de andere zaaltjes verzorgden. De politie te Leerdam heeft de 61- jarige C. de W. uit Dordrecht gearres teerd, die met onbehoorlijke bedoelingen advertenties plaatste, waarin dienst meisjes werden gevraagd. Een Leer- dams meisje heeft tot de ontmaskering van dit heerschap, lat al geruime tijd in de gaten werd gehouden, bijgedragen, door te doen alsof zij gading maakte. De heer Schaper heeft in de laatste raadszitting gemeend mijn naam te moeten noemen in verband met zijn opmerkingen over de kwaliteit van ze kere gemeentewoningen. Sindsdien ken ik hem, hoewel dus niet persoonlijk, en hoe! Aangezien de heer S. nooit bij mij in huis is geweest, zal hij zijn bewerin gen wel van derden hebben. Wil hij (hier) verklaren wie? Want ik, noch mijn huisgenoten hebben ooit de ge wraakte negatieve waardering in de mond gehad, zelfs niet in ons brein. Wij hebben ze ook nooit gehoord van ande ren, tot de heer S. met z’n onthullingen kwam. Er bestaat niet de minste reden voor! Al behoren ongecontroleerde bewerin gen (van derden) tot de gangbare dwa lingen, een raadslid moet die zeker niet maken. Voorts sluit ik mij geheel aan bij de woorden van de voorzitter in z’n ant woord aan de heer S. Ik zou zelfs nog verder willen gaan: de heer S. werpt ook 'n blaam op de opzichters en de ar beiders van de aannemer. Vooral ’t laatste kan toch zeker zijn bedoeling niet zijn? Sneek, 15 Sept. ’51. Voor de voedselbonnen verkoop begint u weet toch dat voor elke 25 cent die u voor zo’n bonnetje geeft, de Ned. Jeugd Gemeenschap een portie gedroog de aardappelen of gecondenseerde melk aan de hongergebieden in India kan zenden organiseert de S.J.A. in Sneek een India-markt. Op Zaterdag 22 September worden door de verschillende jeugdbewegingen, aangesloten bij de Sneker Jeugd Actie op het Grootzand een aantal kraampjes en tenten opgeslagen. Feestelijk versier de en ’s avonds verlichte kraampjes, waarin allerlei nuttige, fraaie en lek kere dingen verkocht zullen worden. Komt u eens kijken proeft u die lekkere oliebollen eens! Blijft u eens staan voor de mooie Indonesische tent hier kunt u genieten van de heerlijke gerechten Nasi goreng, kroepoek enz. enz. Een nieuw artikel zal worden ver kocht waar de huisvrouwen opgetogen over zullen praten! Wat het is? Dat verklappen wij niet gaat u zelf Za terdag eens naar het Grootzand, de ver- hebben we Piter Jelles tevens willen eren als Fries dichter, als de Fries in hart en nieren, die ondanks zijn grote parlementaire werkzaamheden, in zijn hart de eenvoudige Fries bleef. De naam is met goedkeuring van de nabestaan den van Troelstra aan het gebouw ge geven. Namens het Gemeentebestuur dankte Wethouder Boeijenga vervolgens voor de uitnodiging om bij de officiële opening tegenwoordig te willen zijn en wenste de vereniging geluk met de aankoop van dit hechte pand in een rustig gedeelte van de stad. Spreker wil dit gebouw zien als een sluitstuk van de vereni gingsgebouwen in onze stad, want thans hebben practisch alle politieke stromin gen en geestesrichtingen een eigen huis. Als Snekers mogen we ons daarmede gelukkig prijzen, want zoals het in ons persoonlijk leven gaat, is het in het ver enigingsleven, men wil graag thuis zijn. Ons land heeft een zeer gemengde be volking, maar wij leven in een vrij land en in een rechtsstaat en moeten er steeds voor waken dat ons volk, evenals in 1940—’45, zijn eenheid bewaart. Met de wens dat de vereniging veel vreugde van het nieuwe gebouw mag beleven, besloot de heer Boeijenga zjjn toespraak. Tal van vertegenwoordigers van ver wante organisaties voerden daarna nog het woord en velen lieten hun gelukwen sen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Zo sprak voor het Gewest Friesland van de P. v. d. A„ de heer Boonstra, voor „De Centrale” de heer Zwier, voor het Instituut v. Arbeiders ontwikkeling de heer Eleveld, voor de S.B.B. en de Bouwarbeiders de heer Ku- perus een aardige attentie van de Bouw vakarbeiders was bovendien een lijstje met de namen van veertien nieuwe leden voor de Eigen Gebouw Vereniging); voor de afd. Textiel dhr. Ringma; voor de raadsfractie de heer Fijlstra; voor de Vrouwengroep van de P. v. d. A. mevr. KuipersArema; voor de afd. Voedings- en Genotmiddelen de heer ScheltemaJ voor de Bond van Ambtenaren de heer Tonkens; voor de VARA de heer Berg- sma; voor de Metaalbewerkers de heer Gerritsen; voor de Fabrieksarbeiders de heer de Vries; voor de afd. van de P. v. d. A. en de A.N.G.B. de heer v. d. Veen en voor de A.J.C. de heer Warrink. Vooral de voorzitter van de jeugd toon de zich zeer dankbaar voor het feit, dat zijn vereniging in het gebouw een nieuw „honk” had gevonden, omdat naar zijn mening nu een veel beter contact tussen oud en jong mogelijk was geworden. Hij verraste de vereniging met de opgave van twintig nieuwe leden. Voorts waren vele schriftelijke en tele grafische felicitaties, waaronder één van de oud-bestuurder N. de Vroedt, binnengekomen, terwijl vele bloemstuk ken de zaal een fleurig aanzien gaven. gekomen, dat bij verkoop onze vereni ging het eerste recht had. En stellig was het ook zover gekomen, als de ge beurtenissen van 10 Mei 1940 niet had den plaats gevonden. De S.D.A.P. li quideerde zich zelf, het bestuur van de S.B.B. bedankte en bloc en natuurlijk staakte ook de Eigen Gebouw Vereni ging haar werkzaamheden. Het bezit van de vereniging werd geroofd en van de geldmiddelen kwam na eindeloos ge sukkel met Rechtsherstel slechts dertig procent terug. Toen stond men voor de vraag: wat nu? De zaak opdoeken of opnieuw beginnen. Gelukkig werd tot het laatste besloten en het oude bestuur, bestaande uit L. Stoelwinder, seer., A. de Vries, penn. en spr. als voorzitter, zette de zaak weer op poten. Een nieuw bestuur nam daarna de taak over en nu na een paar jaar is het ■werken met financiële hulp van „De Centrale” en het N.V.V. met succes bekroond. Na tuurlijk blijft er nog wel iets te wensen over, maar het geheel maakt een keuri ge indruk en bovendien zjjn er genoeg uitbreidingsmogelijkheden Er is hard gewerkt om het zover te krijgen, maar onze mensen, aldus vervolgde de heer v. d. Veen zijn toespraak, moéten nu tonen dat zij het nieuwe gebouw waard zijn. kelijke weg zijn, doch wel een weg die vele vooruitzichten bood. Ridgway sprak zjjn volledig vertrou wen uit, dat de Japanners, onder leiding van hun vrij gekozen vertegenwoordigers de komende jaren door de weg zouden gaan, die zij de laatste zes jaar hadden gevolgd. De Japanners hadden de eerste grond slagen voor een nieuwe, democratische en vrije gemeenschap uit de verwoes ting van de oorlog gelegd en zodoende zeer veel bijgedragen tot de kracht en solidariteit van alle vrije volken. De ondertekening van het Japanse vredesverdrag noemde Ridgway een ge beurtenis van „diepe betekenis” voor de volken van Japan en de V. N. Hij ver wachtte, dat de ratificatie van het ver drag t.z.t. door de vereiste meerderheid van de 48 landen zou geschieden. Men schrijft ons: Begunstigd door heerlijk zomerweer vertrokken patroon en personeel Woensdagmorgen 7 uur uit Sneek. De tocht ging via Arnhem naar Nijmegen. Voor we in Nijmegen arriveerden hadden we in het Beatrix- hotel in Berg en Bos een diner genoten. In Nijmegen werd de transformatoren- fabriek van Smit n.v. bezichtigd. Om vijf uur werd de terugtocht aanvaard, via Apeldoorn, en in Wolfheze werd nog koffie gedronken. Het middemachtelijk uur was reeds lang voorbij, toen men weer in Sneek arriveerde. Al met al een mooie dag, die lang in de herinne ring zal blijven en waarvoor wij onze patroon nogmaals hartelijk dank zeggen. Verschijnt; DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Met het vliegtuig, dat op Woensdag 19 September a.s. naar Biak vertrekt, kan luchtpostcorrespondentie voor Nieuw Guinea worden verzonden. Het verdient aanbeveling de stukken uiter lijk 18 September vóór 12 uur ter post ta bezorgen. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter van de Eigen Gebouw Ver eniging, de heer S. v. d. Wal, waarin deze zijn blijdschap uitsprak over de totstandkoming van het nieuwe gebouw, en enige aardige nummertjes van een A.J.C. muziekgroepje, verrichtte de eerste voorzitter van de vereniging, de heer P. v. d. Veen, de officiële opening. Hij deed dit met een toespraak, waarin hij de levensloop van de vereniging uit voerig de revue liet passeren. Vanaf het prille begin, toen de Eigen Gebouw Commissie uit de Sneker Be- stuurdersbond en de afd. van de SDAP in 1922 met haar werkzaamheden be gon, tot het moment dat in 1925 de Ei gen Gebouw Vereniging werd opgericht. De nieuwe vereniging werd evenwel spoedig de wind uit de zeilen genomen, omdat in de Willem Lodewijkstraat de „Harmonie” tot stand kwam en toen dit gebouw eenmaal gereed was en de be weging daar kon vergaderen en uitvoe ringen geven, zakte de belangstelling aanzienlijk. Dat was jammer, want in de loop der jaren is duidelijk bewezen dat de vereniging niet overbodig was. Plm. 15 jaar heeft de beweging in de „Harmonie” onderdak gevonden en met de laatste eigenaar was zelfs overeen- Tot slot behandelde spr. nog de naam geving. De naam „Piter Jelles” heeft een grote betekenis gehad voor het de mocratisch socialisme. Ieder die iets wil weten over de socialistische strijd van de laatste 25 jaar van de 19e eeuw en de eerste 25 jaar van de 20e eeuw zal de naam P. J. Troelstra ontmoeten, even goed als degene, die studie wil maken van de staatkundige problemen van die jaren, Pieter Jelles moet leren kennen. Door deze naam, aldus spr., willen wij tot in lengte van dagen deze grote voor ganger, die de aanvankelijk „ordeloze schare” opriep tot de overwinning en zijn beste krachten gaf om die schare om te vormen tot een doelbewuste so cialistische beweging, eren. Vandaar de naam „Piter Jelles Hüs”. Door de naam in het Fries aan het gebouw te geven, Het tweede gedeelte van de bijeen komst werd gevuld met toespraken, be ginnende met die van de mede-oprich- ter R. Roorda, thans te Leeuwarden, dy’t eat oer de bigjinjierren fortelde en syn oandiel derby (it birekkenjen fan ’e kontribiisjes). Hy hie net tinke kinnen dat de foriening sa’n flecht nimme soe, mar wie dér natuerlik tige mei yn ’t skik en hoopte dat it sa bliuwe mei. Mr. A. W. Haan, vanaf het begin ju ridisch adviseur van D.E.L., herinnerde in een geestige toespraak eveneens aan het verleden, en betoogde, dat hij geen enkele verenigiing kent, waarin de ge dachte „draagt elkanders lasten” zo be leden en beleefd wordt. Daarom eindigde hij met de wens dat die eenheid in Chris tus tot in lengte van jaren bewaard mo ge blijven. De heer C. Doevendans, afgevaardig de van de Herv. Mannenvereniging, voorheen Chr. Nat. Werkmansbond, complimenteerde het bestuur tevens met de rouwkamer, die men elders niet keuriger aantreft, en schetste uit eigen ervaring het grote belang van de vereni ging, die door opvoering van het leden tal nog groter en sterker gemaakt moet worden. Verder spraken nog de heren J. Blok voor Patrimonium, A. Visser als mede oprichter en oud-bestuurslid, en F. Fa ber, waarna de voorzitter een kort slot woord sprak. Hij dankte hierin voor de goede woorden en wensen en mej. Wier sma voor de mooie zangnummers, waarmee zij de bijeenkomst opluisterde. Daarvoor bood hij haar een mand met bloemen aan, terwijl de echtgenote van de heer Sj. Vos die haar aan het orgel begeleidde en spr.’s eigen vrouw eveneens met een bloemstuk vereerd werden. Voor het laatste echter zorgde de heer de Wilde met een galant gebaar. Na de Avondzang sloot de heer Doe vendans met dank aan God. Meer dan vijfentwintig jaar leefde bij de moderne Arbeidersbeweging in onze stad het verlangen om een eigen gebouw te bezitten. Dat verlangen is eindelek werkelijkheid geworden, want Donderdagavond is het „Piter Jel les Hüs” aan het Kleinzand officieel geopend. De ingebruikneming ge schiedde in een intieme en gezellige bijeenkomst, waarbij wethouder Boeij enga en secretaris Koster het gemeentebestuur vertegenwoordigden en waarin tal van vertegenwoordigers van vak- en verwante organisaties deelden in de vreugde van het bestuur over het in vervulling gaan van een lang gekoesterd ideaal. Saint Triphon Mars Fantasie over het lied: ,,’k Heb ge loofd en daarom zing ik” Gerard Boedijn mars Arthur Ney Carmen Sylva wals Ivanovici Serenade Napolitaine Ger. Winkler Zum Stadtel Hinaus! Mars G. Meissner Ouverture Paul Lincke Paul Lincke Mars Herm. Starke Doornroosjes Bruidsvaart Max Rhode Arthur Ney de heren de Wilde, P. de Vries en A. v. d. Hei. De voorzitter schetste de jubi lerende penningmeester als de kracht figuur in het bestuur die telkens met nieuwe ideeën en plannen komt en nog met hetzelfde elan bezield is waarmee hij begon. Daarom was spr.’s bede dat de Here hem nog vele jaren geve en zij nog lange jaren met hem in het bestuur mogen samenwerken. Bij woorden alleen wilde het bestuur het echter niet laten en daarom bood hij de jubilaris tevens een fraaie leeslamp aan, waarvoor deze hartelijk dankte. De heren de Vries, bode en voorman-drager, en v. d. Hei, drager, werden eveneens in waarderen de bewoordingen toegesproken en ont vingen een enveloppe met inhoud. Tijdens de hierop volgende pauze, waarin tractaties werden rondgediend, werd tevens de in de voorzaal ingerich te rouwkamer bezichtigd. Deze kamer, die gebruikt zal worden bij begrafenis sen vanuit een gebouw, maakte op allen een uitstekende indruk, vooral ook door de stemmingsvolle sfeer die er mee wordt geschapen. De Chr. Muziekver. Harmonie geeft Woensdag te Hommerts een uitwisse- lingsconcert en Donderdag alhier een sluitingsconcert. Beide beginnen om 8 uur. Het programma luidt: Koraal Appèl aux Trompets rassing zal des te groter zijn. Vrolijke muziek zal u de weg naar het centrum van onze stad wijzen. In de theetent van de firma Niemeijer, waar u tussen haakjes kunt genieten van een heerlijk kop the? met een Ver- kade biscuitje, zal zo nu en dan een jeugd orkestje spelen. En de andere kraampjes? Daar kunt u actief bezig zijn. U zult kunnen tonen hoe behendig u bent hoe scherpzinnig! Ook voor de kinderen zijn hier aan trekkelijke attracties. Zou je niet graag aan een touwtje trekken als je weet dat je altijd een aardig cadeautje om hoog haalt? Zaterdagmiddag ’s middags 2 uur gaan de kraampjes open en de pret duurt tot 10 uur. Komt allen naar de India-markt, ge organiseerd door de Sneker Jeugd Actie, ten bate van hongerend India.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1