L KING KAPPIE in de ingewanden der aarde DAMMEN KLOOSTERBALSEK KOKEN, BAKKEN EN BRADEN OP GAS DA AGEND A WINTERhanden en ■voeten Snuif en wrijf 1 Snipverkouden PREDIKBEURTEN GEVONDEN VOORWERPEN SNEKER VOLLEYBAL AFD. DAMCLUB DE KROONSCHIJF Jon elin^sver. „Johannes” te Heeg jubileerde BIOSCOOPNIEUWS ZAKENNIEUWS VLUG EN VOORDELIG NED. HERV. KERK, SNEEK. GEREF. KERK, SNEEK. bfl- Dode.ijk ongeval Finale toewijding Nocht en Kriich De geestelijke ontwaking in Duitsland Shaekkriich Skearnegoutum PEPERMUNT De Flying Enterprise Woeker ter opwekking ter verkwikking Geslaagd Zondardienst Dokter, Apotheek en Zusters ZONDAG 18 JANUARI 1952. 39 N. Kapiteins Van de van HET BESTUUR. GEfN GOUD ZO GOED ter L. v. d. Meulen. Heren 9.2010 uur vervalt. Daar voor in de plaats: Selectiewedstrijd van de 14 aangezochte heren. Scheidsrechter U. Bakker. De verenigingspenningmeesters wor den verzocht contributie af te dragen aan de afd. penningmeesteres, ’s avonds in de zaal. OUDEGA (W.). Onze vroegere dorps genoot W. Bakker, thans wonende te Hemelum, heeft in Oudega simultaan gespeeld Fries damspel aan 19 borden. Zestien partijen zjjn door Bakker ge wonnen en 3 door clubleden. Het Gerechtshof te Den Haag heeft tegen de Rotterdamse koopman M. v.' W., beschuldigd van valsheid in ge schrifte en overtreding van de Geld- schleterswet, 3% jaar gevangenisstraf geëist. De man verleende voorschotten volgens een „spaarcrediet-systeem”. Hij had 12.000 cliënten, die echter, nadat ze 25 vooraf hadden betaald en ver plicht waren iedere maand 10 te stor ten, eerst na 22 maanden enige vrucht zagen van hun spaarsysteem. In die loop van 2 jaar verzamelde v. W. een be drag van ƒ300.000. De procureur-gene- raal noemde de man een parasiet en een woekeraar. GEREF. KERK (Art. 81 K.O.) Woudsend: 9.30 uur Leesdienst. Workum: 10.30 uur Ds. N. Benschop. AERE PERENNTUS. Vergadering van Gelovigen 10 uur eenkomst. GEREF. KERK. Oudega (W.): 9.15 en 1.30 uur de heer Smilde. Noorderkerk: 9.30 uur Ds. J. M. Spier; 2.30 uur Ds. J. M. Spier; 5 uur Ds. E. N. van Loo. Z. 17. Zuiderkerk: 9.30 uur Ds. E. N. v. Loo. Z. 17; 5 uur Ds. G. J. de Leeuw. Oosterkerk: 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw. Z. 17. C. uur SKEARNEGOUTUM, 9 Jan. Yn ’e skaekkriich hjirre hellen in prils: le klasse le pr. A. Bootsma, Skearnegou- tum 2% p.; 2e pr. K. v. d. Meer, Eas- terein 2 p.; 2e klasse groep I: le pr. P. Hania, Skearnegoutum 2y2 p.; 2e pr. W. S. Abma, Easthim 2 p.; groep H: le pr. L. P. Jellema, Gau, 2% p.; 2e pr. E. Haagsma, Toppenhuzen 2 p.; groep III: le pr. A. K. Jellema, Gau 2 p.; 2e pr. L. Tiersma, Toppenhuzen, 1% p., nei lotsjen mei A. K. Abma, Easthim; Groep IV: le pr. G. P. Jellema, Skear negoutum, 2% p.; 2e pr. J. Bakker, Aldpgea, 2 p.; 3e klasse: le pr. K. R. Abma, Easthim, 3% p.; 2e pr. D. K. Bakker, Gau, 2% p. het gemak van deze toestellen aan toonde. Zij deed dit alles op een zeer onder houdende manier, zodat zij en haar col lega de aanwezige dames niet alleen een nuttige, maar bovenal ook een prettige avond bezorgden, waarvoor de heer Ek hen in zijn slotwoord hartelijk bedankte. Voorts betoogde hij hierin nog, dat het geenszins de bedoeling was door deze demonstratie speciale propaganda te maken voor de levering van gastoe stellen door de gasfabriek en daardoor de particuliere handel uit te schakelen. Het doel was alleen de dames door het bedrijf te laten voorlichten. Ze zijn daar bovendien ten allen tijde welkom zonder enige verplichting, ook al kopen ze de apparaten bij hun eigen leverancier, zo dat de particuliere handel op deze wijze in de gelegenheid wordt gesteld meer te verkopen. Ook deelde hij nog mede, dat het in de bedoeling ligt met deze de monstraties voort te gaan, en dan In een grotere zaal, teneinde zoveel moge lijk huisvrouwen de gelegenheid te geven ze bij te wonen. De heer Fr. de Boer alhier slaagde voor het diploma Engelse Handelscor respondente van de Ned. Associatie voor Praktijkexamens. Voorm. 10 uur D.J. H. van Niel. Bevestiging van Dr K. H. Siccama. Extra collecte voor Em. predikanten, weduwen en wezen. Nam. 5 uur Dr K. H. Siccama. Intrede. Extra collecte Herv. Ziekenhuisje. VER. VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: 10 uur Ds. A. van Santen. EVANGELIE-PREDIKING Zondagavond 8 uur in Aere Perennius. ADVENTSKERK (Zevende-Dag’s Adventisten). Sabbat (Zaterdag) Kerkdienst 14.30 uur Gebouw Nieuwbuurt 31. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 8.30 en nam. 2.30 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. 9.30 en 5 uur Leesdienst. Dinsdagavond reed het negen-jarige zoontje Pieter van de familie Auke P. de Jong, wonende Lemmerweg 76 per fiets op deze straatweg naar huis. Een vrachtauto uit Sneek, die hem achterop reed, was hem juist gepasseerd, toen hij zonder op het verkeer te letten, linksaf sloeg om de ouderlijke woning te berei ken. Op dat moment kwam uit de rich ting Lemmer een personenauto, waar van de bestuurder de fietser die voor rang had moeten verlenen, te laat op merkte, met gevolg dat een aanrijding onvermijdelijk vas. In zorgwekkende toestand is de jongen naar het zieken huis vervoerd, waar hij Woensdagmid dag aan de bekomen verwondingen Is bezweken. Dinsdag brak de tros waaraan de Tur moil de Flying Enterprise met zijn dappere kapitein Carlsen en de sleep- boot-stuurman Dancy aan boord, naar Falmouth trachtte te slepen. Tot Don derdagochtend was het niet gelukt een nieuwe verbinding tot stand te brengen en was de Enterprise die steeds meer overhelde en dieper zonk, een prooi van storm en golven. De hele wereld volgde met spanning het lot van het schip en In Falmouth, waar het convooi reeds Woensdagochtend was verwacht, waren drommen bezoekers bijeenge stroomd o.m. 350 verslaggevers van bla den. De kapitein van de Turmoil en die van de Amerikaanse torpedojager welke ook bij de Enterprise was, overwogen toen het schip tussen zich in te nemen door een tros achter het anker van de Enterprise, dat de beide mannen aan boord dan zouden moeten vieren, aan te brengen. Om 12 uur Donderdagmiddag, toen Carlsen 14 dagen aan boord was, dreef de Enterprise met 80 graden slagzij en de pijp af en toe water scheppend, ten Zuiden van Falmouth in de richting van de Franse kust. Reddingboten en hef- schroefvliegtuigen werden aan de En gelse zuidkust gereed gehouden om ook te helpen bij het redden der twee man nen als dit nodig mocht blijken. Het is overbodig verdere bijzonderheden te geven, want daar dit blad vroeg wordt afgedrukt, weten de lezers via de radio al veel meer over het verdere verloop van dit zeedrama. Dat een herhaling schijnt te vinden door het gebeurde met een ander Ame rikaans schip, de Pennsylvania, dat aan de Canadese Westkust in moeilijkheden raakte. De bemanning verliet het schip doch de kapitein weigert dat te doen. Wijziging vvedstrijdrooster Zaterdag 12 Januari 1952. Dames 44.40 uur vervalt. Daar voor In de plaats: Selectiewedstrijd van de 14 aangezochte dames. Scheidsrech-1 teerden wij nog de volgende uitslagen Hoofdklasse: A. J. de VriesH. Krot 20, H. NautaF. Hofman 20. Twee de klasse: H. JilllngsP. Jorritsma 02, A. MosselaarH. de Vries 02, Kroeze.H. Jilllngs 02. Voorwedstrijden persoonlijk kampioenschap v. Friesland. Teneinde het aantal deelnemers om het persoonlijk damkampioenschap van Friesland wederom op tien spelers te brengen, zijn 5 groepen van 5 spelers gevormd, van wie de diverse groepswin naars tot deelname hieraan gerechtigd zullen zijn. Reeds verzekerden in volg orde M. Bandstra (DCL), J. Huizinga (Noord-Bergum), R. Bergsma (Terhor- ne), H. J. de Boer (Twijzelerheide) en A. Talsma (Dokkum) zich van deelname krachtens hunne prestaties van het vo rig jaar. De deelnemerslijst van de resp. groepen ziet er als volgt uit: Groep A: H. de Boer (Sneek), J. v. Leijen (Zwaag- westelnde), S. Lijzenga (Broek o.d. Ak- kerwoude), G. Schambach (DCL). Groep B: S. Annema (Eestrum), J. Hoogterp (Dokkum), J. Postma (Zwagerbosch), J. Stenekes (Gez. Sam.), C. Wiersma (DCL). Groep C: H. Jelsma (Rauwerd), P. Lolkema (Gez. S.), M. Tuik (DCL), O. Visser (Twijzelerheide), H. Wjjbenga (N.-Bergum). Groep D: P. Kempenaar (Tw.heide), D. v. d. Kool (Dokkum), H. Krot (Sneek), J. v. d. Meer (N.- Bergum), J. v. d. Meulen (DCL); Groep E: P. Bergsma (DCL), D. Douma (Li- oessens), H .v. Gelderen (Gez. Sam.), S. de Hoop (Twijzelerheide), P. Rinzema (DCL). Wij noteerden reeds de volgende uitslagen Groep A: van LeijenLijzin- ga 20, v. d. MeulenSchambach 02; Groep B: WiersmaPostma 20, Hoog terpPostma 11; Groep C: Tulk Visser 02, VisserLolkema 11; Groep D: v. d. KooiH. Krot 02; v.d. Meer—v» d. Meulen 20. De wedstrijden worden’Zaterdagmiddag in zalen Schaaf voortgezet. O.a. speelt dan in groep A: H. de Boer tegen G. Schambach, terwijl H. Krot vrijaf heeft. LEDER DES HEILS, Kleinzand 20 Zondag: 7.30 uur Bidstond; 10 uur Hei- ligingsdienst; 7 uur Openluchtsamen komst Ged. Pol; 8 uur Verlossings- samenkomst o.l.v. DeursenV eldkamp. Toen ze allemaal veilig en wel op het dek van de „Kraak” stonden en de meester alles verteld hadden, zei Habbe Kratsch: „Nu wij trek die schelp naar omhoog, nt wij die moe ten bewaren als ene herinnering en ene bewijsstuk van onze wedervaren!” Nadat ze dat hadden gedaan, vertrok Ik voel het aan n eksteroog!” „Maar hij zal niet lang meer in onze buurt zijn”, zei Kappie. „Daar zie ik de lichtjes van de haven al branden, en als we daar eenmaal zijn, gaat hij van boord af! Dan zijn we toch van hem af?” „Ik weet het niet!” zei de maat som ber. „Ik moet het eerst zien!” De herdenkingsavond van het 75-jarig jubileum der Jongelingsver. op G.G. „Jo hannes” te Heeg had plaats in de Geref. kerk. De leiding berustte bij de ere voorzitter ds. H. van Koningsveld, die opende met het lezen van een bijbelge deelte uit Nehemia en gebed. Na een kort openingswoord volgde een tableau dat tot titel had: Jeugd, moed en kracht. Namens de kerkeraad der Geref. kerk sprak de heer D. de Boer, terwijl de heer A. Rienstra van Hommerts felici teerde namens de Ring; P. Tijsma bracht de gelukwensen over van de plaatselijke J.V. „Timotheus”, terwijl mevr. B. van der HeideHuizinga en de heer R. Sij- brandy dit deden resp. namens Vrouwen en Meisjesver. en Mannen- en Knapen ver. Van de oud-voorzitters willen we noemen de heren K. Kooi en Th. Hof stee, die beide gewaagden van de ge beurtenissen uit hun tijd. Ook meerdere afgevaardigden en oud-leden lieten zich niet onbetuigd. Het zeer lange en ge detailleerde overzicht over deze 75 jaar was verzorgd door de heer S. Walinga. De voorzitter, meester Rollema, las dit voor. Hieruit releveren we: In Jan. 1877 is deze ver. opgericht met 15 leden, on der voorzitterschap van meester Lub, toenmalig hoofd der Chr. School. Zjj ont stond als reactie op een bestaande ver., die niet aan de eisen der jongeren vol deed. Zo heeft dus deze ver. een voor- historie, daterend van Dec. 1854. Deze oude ver. werd later een mannenver. In 1888 volgde aansluiting bij de Bond van J.V. op G.G. Met grote erkentelijk heid en eerbied werd gewag gemaakt van een aantal voorzitters, van wie we meester K. Oosterhoudt willen noemen, die gedurende een periode van 20 jaar de vereniging leidde en tot grote bloei bracht. Het hoogst aantal leden werd bereikt in het laatst van de wereldoor log 1914’18, nl. 50. Ook de verdiensten van de vorige predikant, ds G. M. van Rennes voor de ver. werden nog zeer gewaardeerd. In het slot werd nog ge noemd het lid Anne Cnossen, die in Jan. 1949 in Indonesië sneuvelde. Als bewijs van erkentelijkheid werd de heer Th. Hofstee gehuldigd voor het feit dat hjj de oude historie voor het nageslacht heeft bewaard. Namens de jubilerende ver. werd hem daarvoor het ere-lidmaat- schap aangeboden. Hofstee had nl. het verslag over de eerste 25 jaar verzorgd, waarop men nu nog steeds kan terug grijpen. Ds. H. van Koningsveld sprak Voor velen een jaarlijkse kwel ling. Onmiddellijk verzachting van jeuk en pijn met het ideale middel, dat ontsmet en geneest: een herdenkingsrede (zelf noemde ds. v. K. het een opwekkend woord) uit naar aanleiding van Nehemia 4, getiteld: Truffel en zwaard. De spreker schetste eerst de betekenis van deze dingen in verband met de opbouw van Jeruzalem om dan te wijzen op de spontaneïteit der jeugd, waardoor ze vaak wel het zwaard voor de strfld hanteert, maar de truffel om te bouwen niet. Spr, toonde verder aan uit de geschiedenis van ons vaderland, dat men door het eenzijdig hanteren van truffel of zwaard, steeds reacties opwekt. Tegenwoordig vraagt men veel om eenheid en men neemt dan de truffel ter hand, terwijl men boven dien principieel betoogt dat het zwaard begraven kan worden. Ds. v. K. ziet hjerin een groot gevaar en zegt: truffel en zwaard. Aan het slot wenste spreker de jubilerende vereniging Gods leiding toe om te strijden als waarachtige die naren voor het Evangelie. Hierna kre gen nog een tweetal oud-leden het woord, van wie meester Bekius nog een persoonlijk woord sprak. Na het slot woord van ds. van Koningsveld werd ge zongen „Een vaste burcht”waarna gesloten werd met dank aan God. Een en ander werd afgewisseld met samen zang en voordrachten. Twee remises en twee afgebroken partijen waren in de hoofdklas de re sultaten van de eerste speelavond in 1952. Oswald ondervindt meer tegen stand dan in het vorig seizoen en be vocht moeizaam een gelijk spel tegen J. van der Goot. Een zelfde uitslag boek ten F. Blok en Joh. Blok. In een vrijwel gelijke stand braken Huitema en G. Mulder hun partij af. L. Smid en Th. Sterk werd afgebroken in een betere stelling voor Smid. De zwartspelers be haalden in de eerste klas de overwin ningen. Van Wieren schijnt in de eerste helft der competitie iets boven zijn stand geleefd te hebben. R. de Jong bleek deze keer superieur t.o.v. zijn tegenstander.- Enigszins in de lijn der verwachting waren ook de uitslagen van J. Hernaamt F. Dotinga en Van ManenNijdam, resp. door Dotinga en Nijdam gewonnen. H. v. d. Woude leverde goed werk door W. Koopmans een gelijk spel af te dwin gen. Slechts twee wedstrijden kregen in de tweede klas hun beslag. Niet onfor- tuinhjk haalde Koers tegen Noorderwerf de buit binnen. In een door Loijenga slordig gespeeld eindspel moest hij tegen W. Bakker met de halve inzet genoegen nemen. Evenzo liet in de derde klas in de laatste fase van de strijd Faber zich nog verrassen door Procé, die te elfder ure nog ih deze klas gestart is. Minne- ma kwam weer gelijk in punten-aantal met Kroles door van hem te winnen, tl. van Oosten komt al aardig naar voren. Ook G. de Jong moest het onderspit del ven. Jammer is het dat Heegsma voor lopig niet van de partij kan ztjn. Onge twijfeld zou dit een mooi duel worden. Van deze plaats willen we Heegsma een spoedig herstel toewensen. GEEN PLAATS VOOR JENNY. Deze film laat op sobere en indruk wekkende wijze zien het betreurens- waardige lot van een kind, waarvan de ouders gescheiden zijn. Beide ouders trekken aan het kind, eisen het voor zichzelf op, omdat het leder voor zich niet onverschillig laat, terwijl het kind telkens weer naar de beide ouders ver langt. Het gemis aan huiselijkheid en daardoor vooral aan veiligheid, is psy chologisch uitstekend getekend. Ook hoe het gemis van de liefde het kind gaat doen twijfelen. Op deze wijze laat de film zien de verantwoordelijkheid, die de ouders tegenover hun kinderen be horen te hebben, ook als zij het samen niet meer kunnen vinden. Het kind is dan meestal de dupe, des te erger omdat het zo weerloos en onbeschermd achter blijft. Deze film appelleert aan de zware verantwoordelijkheid, die ouders hebben, niet alleen tegenover zichzelf, maar vooral tegenover het kind. Een sympa thieke film, waarin Leo Genn, Rosamund John, Beatrice Campbell en Guy Middle ton voortreffelijk spel geven. Wat deze film echter een inslag van grote ont roering geeft is het prachtige spel van een der nieuwste kindersterren Janette Scott. DOOPSGEZ. GEMEENTE. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. Zusterkring Vrijdag 18 Jan. 2.30 uur. Broederkring Vrijdag 18 Jan. 7.30 uur. BAPTISTEN GEMEENTE. 9.30 en 5 uur Ds. Ph. Lindeman. ’s Avonds 7.30 uur Jeugd van 1316 jaar; ’s avonds 8 uur Jeugd voor oude ren. Vrijdagavond 8 uur Bijbellezing en bidstond. Uw verkoudheid van neus, keel of borst met I Straks hebt U griep, tenmin- I I ste als U die infectie niet I l gauw en goed de kop in- drukt met één of twee AKKERTJES' I ...die helpen direct! j Aangegeven in het tijdvak van 1 Ja- nunari 1952 t.m. 9 Januari 1952 2 gekleurde sjaals, S. v. d. Zee, Bu reau van Politie; 1 zilveren vork, kan toor Gemeenterelniging, Sneek; veger en blik, kantoor Gemeentereiniging Sneek; schaar, kantoor Gemeenterelniging, Sneek; zwarte beurs met inhoud, R. de Jeugddiensten: Zondag 12 u. Bijbelklas; 2 uur Zondagsschool; 5 uur Openbare Jeugddienst. Vries, Oude Koeniarkt 24; oud dames- polshorloge (op 25-12-’51 gevonden), H. Falkena, Schoolstraat 22blauwe alpino- muts, J. ter Horst, Winsemiusstraat 3; gele glacé herenhandschoen, G. Duits, Bureau van Politie; muntbiljet, van Berkum, Koopmansgracht 14; paar bruine kinderwanten, E. Pieters, le Steenklipstraat 80; jonge hond (kleur zwart-wit), Ged. Neltjeshaven 38; grijze wollen want, G. Dijkstra, 3e Steenklip straat 6; pak aanmaakturf, ten Hove, lepenlaan 8; geel kasboekje, Eijgelaar, Kleine Kerkstraat 3; gele damesbeurs m. inhoud, Fijlstra, Ubbo Emmiusstraat 4; grijze wollen handschoen, Tj. van der Heij, Zuidend 2; witmetalen vulpotlood, L. van der Meer, Emmastraat 2- meta len kinderring, A. Schurer, 2e Frïttema- hovenstraat; rode want, H. Faber, Men schrijft ons: In zeer veel bladen heeft men de laatste tijd kunnen lezen van het geestelijk reveil dat in Duits land en in vele landen elders in de we reld plaats vindt. We zien zulk een won derlijke beweging ontwikkelen in het platgebombardeerde Roergebied, een be weging die zich als een bosbrand uit- breidt. God is daar bezig een vuur te ontsteken in de harten van duizenden, die voordien onverschillig of afkerig wa ren van Zjjn evangelie, zodat massa- vergaderingen plaats vinden, waar jong en oud komt tot de erkenning en het ge loof dat Christus de Heer is. En het zal iedere christen verblijden dat men zich stelt op de volle geopenbaarde waar heid der Heilige Schrift. Jezus Christus wordt daar verheerlijkt als de Redder van ziel en lichaam. Hij is de volkomen Zaligmaker. Hij heeft 'gebroken de macht van de satan over de ziel, maar ook de gevolgen van de zonde voor het lichaam. Wonderdadige genezingen vin den daar plaats. O zeker, dit is slechts bijzaak, slechts een begeleidend ver schijnsel, zoals het ook bij Jezus’ eigen wonderdaden, niet in de eerste plaats ging om die genezen mensen, maar om Zijn almacht te openbaren. Hiervan komt de heer Stroethoff, directeur van de Vereniging „Tot Heil des Volks” te Amsterdam, die verschillende samen komsten daar heeft meegemaakt, ons a.s. Donderdag 17 Jan., ’s avonds 8 uur in de Herv. Kerk, vertellen. Denkt om de aankondiging hiervan in de adver tentie in dit blad. Notaris P. Feddema verkocht Maan dagavond finaal in Hotel Hanenburg 1. Burgerwoonhuis met achtertuin a. d. Koopmansgracht nr. 3, bewoond ge weest door mevr. Tj. NautaNauta, be houdens toestemming vrjj te aanvaar den. Koper werd de heer Johs. Poiesz, Scharnestraat 23, Sneek, voor 6371. Geeuwkade 1; paar groenwollen wanten, 2. Woonhuis met erf aan de Bosch- gracht (waterkant) nr. 2, bewoond ge weest door mej. de wed. R. Piersma, be houdens toestemming vrij te aanvaar den. Dit perceel dat beschreven was op 730.—, werd na 48 verhogingen finaal in koop toegewezen aan de heer P. Swart te Sneek voor 1380. Te Zwolle slaagde voor het praktijk- examen Ned. Handelscorrespondente, de heer Gerben van Brug te IJlst. Napjusstraat 20; herenhandschoenen, Langenberg, Hopperstraat 4; padvin- dersbeursje, L. Boom, tie Steenklipstr. 53; zwarte beurs met inh., T. Land, 3e Woudstraat 56; taalboek en schrift, Jan Faber, le Selfhelpstraat 5; donkerbruine beurs (met wit af gezet) plus inhoud, J. Venema, Priorstraat 35; padvinders- riem, Peter Jan Haga, 2e Oosterkade 27; hangslot je met sleutel, I. Remerij, 2e Selfhelpstraat 11. de „Kraak”. Toen het donker was stond Kappie naast de maat op de brug. „Ik ben wè.t blij, dat ik weer op m’n eigen schip ben, jong!” zei Kappie. „Ik ook!” zei de maat. „En tóch moet U niet denken, dat we nu alle ellende ge had hebben. Zolang dij Kratsch in onze buurt is, kan er nog van alles gebeuren. „Een nieuw jaar, een nieuw geluid”. 15; bruine glacé handschoen, M. Hengst, Met deze slagzin heeft de fa. Zwaag- J x x man, meubelfabriek, Willem Lodewflk- straat no. 4 alhier deze week een nieuwe afdeling aan haar bedrijf toegevoegd. Bij de opening hebben we eens een kijkje genomen. De firma heeft 400 M2 ruimte als showroom ingericht, terwijl de pro ductie van de fabriek gehandhaafd kan blijven. In deze grote showroom zagen we een keurcollectie meubelen in ver schillende prijsklassen. Naast de pro ducten der fa. Zwaagman, zoals dres soirs, theemeubels, boekenkasten, salon- en schuiftafels enz., staan hier in zeer grote verscheidenheid producten geëx poseerd van verschillende andere fir ma's op ’t gebied van meubilering, waardoor een werkelijk mooi geheel is verkregen. Zo treft men er o.a. aan zit meubelen in romp en gestoffeerd in het betere genre; eiken ligstoelen in O. F. en Goth. uitvoering, Goth. slaapkamers en O. F. huiskamers, Gestoff. zitmeu- K beien, Laqué slaapkamermeubelen, kin- w derledlkanten, stalen meubelen, opklap- en divanbedden enz. enz. Al met al een uitbreiding welke de clientèle van deze firma ongetwijfeld op hoge prijs zal stel len. De verbouwing en inrichting van de showroom werd geheel door eigen krachten uitgevoerd. Ook waren we nog even in de gelegenheid de nieuwe ma chinehal te bezichtigen, die vorig jaar in gebruik was genomen. In deze mooie lichte werkplaats moet het voor het per soneel ccn genoegen zijn te werken. NED. HERV. KERK. Heeg: 9.30 uur Ds. Schoenmaker. (Be vestiging Kerkeraadsleden en Voorber. H.A.); 1.30 uur Ds. Bakker. Uitwellingerga: 9.30 en 1.30 uur Ds. D. C. C. Stap. Oudega (W.): 9.30 uur Ds. Bruinsma, van Gaastmeer; 1.30 uur Ds. Addlnk, van Wolsum, Legerpredikant. Oosthem: 9.30 uur Ds. J. Steenhulzen, H.A.; 1.45 uur Ds. J. Steenhulzen, Dankz. H.A. Scharnegoutum: 9.15 uur Ds. Lekker- kerker, Voorber. H.A.; 1.30 uur heer Lammertsma, van Oosthem. Tirns: 10 uur Ds. Brink. Terzool: 1.30 uur Ds. J. Bokhove. Woudsend: 9.30 uur Eerw. Heer J. Vink, van Grouw; ’s avonds 7.30 Ds. Weenink, van Drogeham. IJlst: 9.30 en 2 uur Ds. Spaans, Vrouwenparochie. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: Geen dienst. IJlst: 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. In de benedenzaal van Hotel Hanen burg werd Woensdagavond voor de le den van de verschillende Vrouwenver enigingen in onze stad een goed bezochte kook-, bak- en braaddemonstratie ge geven, belegd door de Huishoudelijke Voorlichtingsdienst van de Vereniging van Gasfabrikanten in Nederland. De heer Ek, directeur van de gasfa briek, verwelkomde de bezoeksters, als mede de demonstratrices mej. Dijkster- huis en mevr. Polderman, van wie eerstgenoemde het bakken, braden en koken van diverse artikelen cakes, boterkoek, soezen, vlees, vis, aardappe len enz. in gasovens en op gascom- foren demonstreerde, waarbij zij aan schouwelijk aèntoonde op welke wijze een zo zuinig mogelijk gasverbruik kan worden bereikt. In verband met de kolenschaarste is dat thans zeer noodzakelijk, terwijl het tevens een besparing betekent voor de eigen portemonnaie. En dat het met goede apparaten inderdaad zuinig kan, bewezen de dames door het bakken, koken of braden in <m oven van een flink aantal soezen, 2 Kg. aardappelen, 1 kg. vlees, 4 moten tarbot en een boterkoek op totaal 450 liter gas, waarvan de prijs 8 cent bfaraagt. Na deze demonstraties, die door de aanwezigen met levendige belangstel ling werden gevolgd, en waarbij ver schillende vragen werden gesteld en be antwoord, gaf mej. Dijksterhuis, mede aan de hand van platen, nog een duide lijke toelichting bij de in de zaal in grote verscheidenheid geëxposeerde boilers, gasgeysers, gascomforen in diverse soorten en grootten, verwarmingsappa raten enz., waarbij zij tevens het nut en Vrijdag 11 t.e.m. Maandag 14 Januari. Amicitia Theater, ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Geen plaats voor Jenny". Zaterdag 12 Januari. Dansen in Café Reen. Zondag 13 Januari, ’s Avonds 8 uur Evangelieprediking in Aere Peren nius. Woensdag 16 en Donderdag 17 Januari. Muziekver. „Excelsior” te Nijland. Uitvoering in het Lokaal. Aanvang 7.15 uur. Donderdag 17 Januari. R.H.B.S. Ver. „Studiesport”. Jaarlijkse feestavond in Amicitia. 's Avonds 8 uur. Tongersdei 17 Jannewarls. LAnbou Jongerein Mienskip Snits. Jouns 7.30 üre by Hanenburg. Sprekkers: G. Heeringa fan Warkum en T. Graatsma fan Sybrandabuorren. Donderdag 17 Januari, ’s Avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk te Sneek, spreekt de heer F. A. Stroethof over de Geestelijke opwekkingen in West-Duitsland. Woensdag 16 en Donderdag 17 Januari. Muziekuitvoeringen Euphonia Op penhuizen. Zie adv. Freed 18 Jannewarls. Snitser Frysk Forbftn en P.F.U.R. Ds. J. Kalma sprekt jouns 8 üre by Hanenburg. Zwak spelend S.D.C. ging kans loos tegen D.O.L. ten onder. Zelden hebben we een wedstrijd mee gemaakt, die over en weer zovele tech nische tekortkomingen te zien gaf als die, Maandagavond gespeeld tussen de oude rivalen Sneek en Leeuwarden. Daar was allereerst de partij aan bord 1 tussen H. Nauta en M. Bandstra, die reeds na 21 zetten ten gunste van laatst genoemde werd beslist, toen Nauta, na eerst al gevaarlijk met wit over veld 22 te hebben gespeeld, op simpele wijze een damzet toeliet. Op even goedkope wijze kwam het voor .Leeuwarden tot materi eel voordeel aan de borden 2, 3, 5 en 6, wtferaan resp. gezeten H. Krot, A. J. de Vries, J. Nauta en A. Zwaga. Krot en Zwaga kregen geen kans zich hierna te herstellen, doch de Vries’ tegenstander G. Bosma was zo vriendelijk het ver overde terrein uit handen te geven niet alleen, maar zelfs nog te verliezen, toen de Vries een vernietigende combinatie kon uitvoeren. Ook Veenstra (DCL) wist met het verkregen voordeel geen raad en kon tegen J. Nauta zelfs nog met remise tevreden zyn. Door een knappe overwinning van de reserve- speler J. Wester keerde zowaar de span ning nog even terug en toen het hierna de Boer gelukte tegen de sterk spelende J. Slippens stand te houden, was het spelbeeld nog van dien aard dat met een eervol resultaat der thuisclub rekening moest worden gehouden. Eindspel-misère viel verder alleen aan Sneek-zijde te no teren, zodat het toch nog een klinkende 614 zege voor de gasten werd. Een ongelijke strijd werd gevoerd tus sen de reserves van Sneek en Huizum, welk treffen eindigde in een grote 16—4 zege voor de Sneek-reserves. Wanneer hedenavond van Workum II wordt ge wonnen, moet worden afgewacht of DCL III Sneek II nog in puntenaantal kan evenaren. Voor de clubcompetitie der S.D.C. no- Zondag 13 Januari. Dokter J. Dethmers, Jouster- kade 6, Telef. 2585 (b. g. g. no. 3000) van Zaterdagmiddag 4 uur tot Zondagavond 10 uur. Apotheek: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. Voor de Wijkverpleging heeft dienst Zuster H. Oppedijk, Jachthavenstraat 10 en voor de Kraamverpleging Zuster W. Feenstra, Grootzand 47. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. de Vries, a. boord „Drie Gebroeders”, Looxmagracht; bril met koperen mon tuur, van Netten, Oppenhuizerweg 92; rode autoped met luchtbanden, Groen hout, Suupmarkt 21; streng parels, E. Visser, Tjotterstraat 6; geruite ceintuur, S. Fylstra, Ubbo Emmiusstraat 4; baby- muts en zakkam, Voerman, Eeltje Hal- bertsmastraat 54; polsmof, J. van Tui nen, 3e Selfhelpstraat 7; zwartwitte poes, asyl, Korte Vreugde; roodwitte want, Bureau van Politie; wollen want, (kleur licht- en donkerblauw), Bureau van Politie; grijze balpointpen, Arle Siemonsma, Oude Dijk 8; paar grijze kinderwanten, P. Jansen, Zuidend 29; oude dynamo, Bureau van Politie; twee muntbiljetten, kantoor Gemeenteontvan ger; blauw klnderwantje, T. IJntema, Parkbuurt 16; pakje koffie met wit beursje, Slager, Oude Koemarkt 26; bougiesleutel, Bureau van Politie; blau we dameshandschoen met Noors pa troon, Polder, Peperstraat 7; paar kin- derhandschoenen, Polder, Peperstraat 7; streng witte kralen (op 31-12-’51 ge vonden), J. Kracht, W. de Zwljgerstraat 45; bruine alpinomuts, H. van der Meer, Bothniakade 20; kastsleutel, Huisman, Oppenhuizerweg 100; parelcollier, T. van der Woude, 2e Oosterkade 20; roodgroen gebreide sjaal, van der Zee, Bolswarder- weg 2; donkergekleurd kinderwantje, T. Siemonsma, Winsemiusstraat 22; blauwe muts, D. de Jong, Ubbo Emmiusstraat 52; grijsblauwe kinderwant, de Groot Boersma, Willem Lodewjjkstraat 39; poesje, asyl, Korte Vreugde; grijswollen kinderwant, Freddy Flapper, Napjusstr. 31; vulpen, kantoor Gemeentereiniging, Sneek; paar bruine kinderwanten, C. de Boer, Hooghuistersteeg 7; groenleren damesglacé, J. de Vries, Parkbuurt 47; padvindersbeurs met inhoud, Hofstra, 2e Oosterkade 15; sierspeldje (broche), Politiebureau Sneek; kindertrainings- broek, de Jong, p.a. Velds, Kruizebroe- derstraat; nummerbord B-6979 met ach terlicht, H. Koopmans, IJsbrechtum 7; capuchon v. Egypt, linnen regenmantel, Chr. de Jong, Geeuwkade 26; zwarte rubber handbeschermer, Bureau van Politie; metalen tafelmes, Kantoor Ge meentereiniging Sneek; beige boodschap pentas, fa de Groot Boersma, Grootzand inüjHtmillllil.lll'iliilllillllililHliii

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2