Predikbeurten uw I Wie vertrokken in November 1951? w OVERALL GEVONDEN VOORWERPEN NIEUWS SNEEKER DAMCLUB BIOSCOOPNIEUWS DAMCLUB DE KROONSCHIJF Provinciale Staten Ges’aegd Bevorderd Pr ns in Egypte geboren <3 Feesiavon i lehiesverenigi ng „Jong Leven” Kinderbijslag k eine zei stand en Benoemd Skjin Skip Lezingen Harmonia 2WANENBERG'S ROOKWORST M DB POT...! Orkaan teistert Orkaden Apotheek en Zusters Kapconcours Aisnog hulde aan de buren I 'A ^o^dZ^ ?e9a Een Bevolking Rauwerderbem MEDERtniVD /(oni ZONDAG 20 JANUARI 1952. en bij- D.C.L. I en Twijzelerheide I. DISTRIOTSSOHAAKWEDSTRIJD. BEVA* Geslaagd voor het Assoclatle-dlploma Boekhouden de heer H. Scholten, opge leid door de heer S. Hortsing alhier. Geslaagd voor het Associatie-diploma Engelse handelscorrespondentie de he W. F. de Jonge, alhier, opgeleid door di heer J. J. Bade, alhier. Bevorderdl tot schrijver A bij het Mi nisterie van Marine te Den Kaag, onze vroegere stadgenoot de heer A. de Vries. Op Zaterdagmiddag 26 Januari a.s. zal in Hotel „de Wijnberg” te Workum een distrlctsschaakwedstr(jd worden ge houden. Aanvang ’s nam. 2 uur. Ge speeld wordt In 3 klassen in groepen van 4. ADVEATSKERK (Zevende-Dag’s Adventisten). Sabbat (Zaterdag) Kerkdienst 14.31) uur Gebouw Nieuwbuurt 31. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur eenkomst. GEREF. KERK. (Art. 81 K.O.) Woudsend: 10.30 uur Ds. N. Benschop. Workum: 1.30 uur Ds. N. Benschop. GEREF. KERK. Oudega (W.): 9.15 en 1.30 uur Ds. Fer- werda van Gaastmeer. H.A. en Dankz. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: ’s avonds 7.30 uur Ds. H. J. de Wilde. IJlst: 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. c/c °Vej ^ijs Men deelt ons mede, da. de toneelclub van de Kaatsvereniging Sneek op Dins dag 29 Januari a.s. in Amicitia onder regie van mevr. FortuinZelle zal op voeren het fleurig stuk in drie bedreven „Skjin skip”. Dit belooft weer een mooie avond te worden. Voor nadere bijzon derheden zie men een advertentie in dit blad van 25 Januari a.s. e/}- Een orkaan met winden, die een snel heid van meer dan 200 km per uur be reikten, heeft op de Orkaden (eilanden voor de Noordkust van Schotland) grote verwoestingen aangericht. Volgens de berichten is geen boerderij aan ernstige schade ontsnapt. Zjj kan in de honderd duizenden ponden lopen. Ook de meer naar het Noorden gelegen Shetland- ellanden kregen hun deel. De storm was zo heftig, dat kinderen en zelfs volwas senen, die zich buitenshuis waagden, omvergeworpen werden. Op uitnodiging van de afd. Sneek van Harmonia komt de he A. A. van Veelo uit Amsterdam de volgende week hier twee lezingen houden nl. Dinsdag 22 Jan. over de oorsprong van de mens, gezien van spiritualistisch standpunt. De tweede avond, Donderdag 24 Jan. zal gewjjd zijn aan de astrologie, met be spreking van enkele geboorte-horosco- pen. Beide avonden is er gelegenheid tot het stellen van vragen. BAPTISTEN GEMEENTE. 9.30 en 5 uur Ds. Ph. Lindeman. ’s Avonds 7.30 uur Jeugd van 1316 jaar; ’s avonds 8 uur Jeugd voor oude ren. Vrijdagavond 8 uur Bijbellezing en bidstond. Het Amicitia Theater heeft van he den t.e.m. Maandag als hoofdnummer „Abbott en Costello ontmoeten de on zichtbare man”. Deze heren die altijd voor de nodige kolder zorgen overtreffen thans zichzelf als ze als detective op treden en trachten een onzichtbare man te pakken te krijgen. In het journaal een volledige reportage van de Flying En terprise. GEREF. KERK. (Art. 81 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 8.30 uur Ds. N. Benschop. Nam. 2.30 uur Leesdienst. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn o.a. geslaagd voor het propae- deutisch examen voor werktuigkundig ingenieur: G. Kingma te Sneek en W. Piersma uit Rauwerderhem. EVANGELIE-PREDIKING Zondagavond 8 uur in Aere Perennius. DOOPSGEZ. GEMEENTE. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. (Gezins- dienst) NED. HERV. KERK, SNEEK. 10 uur Dr K. H. Siccama. Extra collecte Noodlijdende Kerken Personen. 5 uur Ds. H. Sondorp. Jeugddienst VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: 10 uur Ds. A. van Santen. Voor de goede orde vestigen wij er de aandacht op, dat degenen, die op grond van hun inkomen in 1951 en in verband met hun kindertal menen voor het jaar 1952 in aanmerking te komen voor kin derbijslag Kleine Zelfstandigen, een daartoe strekkende aanvrage bij de Raad van Arbeid kunnen indienen. Zij, die over 1951 reeds kinderbijslag genoten behoeven dit niet te doen, daar zij rechtstreeks van de Raad van Arbeid bericht gekregen hebben. Wjj vermeldden verleden week, dat het zolderbrandje bij de heer F. Wind te Uitwellingerga geblust was door de Brandweer van Sneek en Doniawerstal. Men heeft ons echter niet helemaal juist ingelicht. De mannen van de spuit kwamen wel, maar toen was door het loffelijk optreden van de buren het erg ste al voorbij. Daarom achteraf nog: hulde aan de goede buren, die dus ook in dit geval weer beter waren dan de verre vrienden van de Brandweer, Competitie S.D.C. Voor de eerste en tweede klasse no teerden w(j de volgende uitslagen Eerste klasse: J. de WalF. Gerlofs 2—0, A. FaberG. Doevendans 02, C. SpijkerD. Boot 02, J. Molenaar L. Boom 11. Tweede klasse: A. Mos- selaarWensink 02, J. de GrootJ. Batstra 02, S. de GrootP. Jorritsma 02, A. MosselaarKroes 20, Jillings Wensink 02. #4 2W/iR(0, 2WCI/END USGENOT. Benoemd tot onderwijzer aan de Rijkens-school te Groningen onze stad genoot de heer S. J. Westra, thans on derwijzer aan de Looxma-school alhier. Voor deze competitie wordt Dinsdag 22 Jan. waarschijnlijk de wedstrijd Ids- kenhuizenDe Kroonschijf gespeeld. Warns boekte reeds een 3121 overwin ning op Idskenhuizen. Bovenvermelde clubs vormen één groep, waarvan de winnaar tegen de twee andere groeps winnaars uitkomt. Er wordt uit en thuis gespeeld. OUDEGA (W.) Dinsdagavond hield de Meisjesvereniging „Jong Leven” al hier een feestelijke bijeenkomst in „Ons Gebouw”. Nadat de presidente, mej. N. v. d. Eems, met het laten zingen van ps. 146 1 en gebed geopend had, brach ten de secretaresse en de penningm.esse verslag uit over het afgelopen jaar. De eerste deed dit op rijm, wat zeer in de smaak viel. De rekening sloot met een voordelig saldo van 64.83. Op deze ver slagen volgde eerst een inleiding van Jantje de Jonge over „het dochtertje van Jaires” en daarna de samenspraak „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht”. Beide werden met aandacht en waardering gevolgd. Nieuwe mat voor het podium. Nadat de zeer smakelijke tractaties waren rondgediend, bood de club de Kerkvoogdij een fraaie mat aan voor het podium, voor welk fraai cadeau de heer Elzinga hartelijk dankte, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de vereniging op de ingeslagen weg moge voortgaan tot heil en zegen van de gemeente. In de hierna gehouden verloting werden de hoofdprij zen gewonnen door de dames B. de Boer en A. Hiemstra, die resp. een theemuts en een mand met fruit mee naar huis konden nemen. Verder werden nog een aantal kleinere prijzen uitgereikt. De naam van de pop v as Dina die door 13 personen geraden was. Bij loting werd mevr. D. Heeg de gelukkige bezitster. Ter afwisseling volgden toen nog een paar samenspraken, enige voordrachten en een tableau waarmee de uitvoerenden een verdiend succes boekten en waar voor ook de leidster een woord van lof toekomt. Ouderling A. v. d. Meer ver tolkte de grote waardering van alle aan wezigen en bracht tevens dank aan allen die mej. v. d. Eems hebben geholpen om deze avond zo goed te doen slagen. Daarna volgde de sluiting met het zin gen van de Avondzang en dankgebed. SB KM...ALLEMAAL ZWWEMBeRGÜ ROOKWORST..KOLOSSAAL GEREF. KERK, SNEEK. Noorderkerk: 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; 2.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; 5 uur Ds. J. M. Spier. Z. 18. Zuiderkerk: 9.30 uur Ds. J. M. Spier; 5 uur Ds. E. N. van Loo. Z. 18. Oosterkerk: 9.30 uur Ds. E. N. v. Loo. Z. 18. Zondag 20 Januari. Dokter H. Gerritsma, Singel 38, Telef. no. 2624 (b. g. g. no. 3000) van Zaterdagmiddag 4 uur tot Zondagavond 10 uur. Apotheek: fa. F. M. de Jong, Grootzand 48. Voor de Wijkverpleging heeft dienst Zuster R. Posma, W. de Zwijgerstraat 88 en voor de Kraamverpleging Zuster IJ. Kramer, Stationsstraat 14. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. Te Wetaskiwin in Alberta (Cana da) kwam de ."2-jarige Nederlander Hendrik van der Hoef bij een ongeluk om het leven. Toen een aanhangwagen van zgn tractor losschoot sloeg het ge vaarte in de sneeuw om, waardoor Van der Hoef er onder kwam. Het slachtof fer, dat uit Voorthuizen (gem. Barne veld) kwam, was nog slechts een half jaar in Canada en laat daar vrouw en twee jonge kinderen achter. De tenor Beniamino Gigli zal eind Januari naar Nederland komen en slechts een enkel recital in Amsterdam geven. De Commissaris der Koningin heeft Dinsdag namens Ged. Staten van Fries land aan de torpedobootjager Piet Hein een reproductie in koper aangeboden van het originele wapen van luitenant- admiraal Piet Hein, dat in het bezit is van de provincie. De zaak tegen de heer W. C. Ha- gedoom te Vlaardingen, die weigerde radiozegels te plakken, is voor het Schiedamse kantongerecht aangehouden. Er moet te Den Haag eerst uitgezocht worden of zijn verdediger gelijk heeft, die betoogde dat de invoering van deze belasting niet wettig is geschied. Als deze advocaat gelijk krijgt, is ons aller Bij de behandeling van een voorstel tot wijziging van de reglementen van de waterschappen Anjumer- en Lioes- senserpolder en Contributie Zeedijken Oostdongeradeel in de laatste vergade ring van de winterzitting der provinci ale staten van Friesland, heeft gedepu teerde Gerbrandjj mededelingen gedaan over de landaanwinningswerken aan de Waddenkust, welke o.a. door deze wa terschappen worden uitgevoerd. Onlangs is bij Paesens een oppervlakte van 340 ha nieuw land door een dijk ingesloten en er liggen al weer plannen voor nieu we inpolderingen gereed. Een opper vlakte van 370 ha land wil men in de toekomst op de Waddenzee veroveren en daarmee voorzien in de grote behoefte aan land, welke er ook in het Noorden van Friesland bestaat. De mogelijkheid om de landaanwin ningswerken buiten D.U.W.-verband uit te voeren is naar uit een bespreking, welke gedeputeerden onlangs met de minister van Waterstaat hebben gehad, wel duidelijk is gebleken, niet aanwe zig, aldus de heer Gerbrandij. De provinciale begroting voor 1952 werd, met de stemmen van de fracties der Soc. Unie en C.P.N. tegen, vast gesteld. De heer Piebenga bepleitte nog eens de belangen van het Frysk Orkest. De Commissaris der Koningin in Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, wees er ten slotte op, dat op 27 Februari 1849 voor het eerst in het openbaar een Statenvergadering in Friesland werd ge houden. Daar kwamen nog geen jour nalisten. Ruim twee jaar later verscheen de heer Salverda als eerste verslaggever in een zitting van de staten. Geruime tijd was de verslaggever ook de offi ciële samensteller van de notulen. De statenverslaggevers boden, ter gelegen heid van het jubileum, de statenleden gebak bij de thee as’. en vriendelijke woorden werden over en weer gewisseld. I ^eft J°or Rc. NED. HERV. KERK. Abbega: 9.30 en 1.45 uur Ds. J. Steen huizen. Goënga: 1.45 uur Ds. J. Blonet. Gaastmeer: de moaras 9.30 Ore Ds. J. W. Bruinsma (Frysk); de middeis 1.30 Ore Ds. J. W. Bruinsma (Ned.) Heeg: 9.30 uur Ds. Schoenmaker (H. Avondmaal); 1.30 uur Ds. Schoenma ker (Dankz.) Nijland: 9.30 uur Ds. Bakker. H. Avond maal; 1.30 uur Ds. Kranendonk. Dankz. H.A. Offingawier: 9.30 uur Ds. J. Blonet. Oppenhuizen: 9 uur Ds. D. C. C. Stap; ’s avonds 7.30 uur Ds. D. C. C. Stap. Coll, noodlijdende Kerken en Personen. Scharnegoutum: 9.15 uur Ds. Lekker- kerker, H.A.; 1.30 uur Ds. Lekkerker- ker. Nabetrachting. Sandfirden: 9.30 uur Ds. Addink, van Wolsum, Legarpredikant; 1.30 uur Ds. Stap, v. Oppenhuizen, Voorb. H.A. Woudsend: 9.30 uur Ds. Kranendonk. (Voorber. H.A.); 's avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJsbrechtum: 10 uur Ds. Brink. IJlst: 9.30 uur Ds. B. Albada, H. Avond maal; 2 uur Ds. Sondorp, van Sneek. Dankzegging. Adolf Peter, zonder, Monnikstraat 36, naar Den Haag, v. Wijkstraat 36; Jo hannes Postmus, ass. accountant, Bloemstraat 26, naar Amsterdam, Ster renbosstraat 151; Johannes Keuning, onderwijzer, Anjelierstraat 12, naar Dordrecht, Valeriusstraat 20; IJko Sik- ma, zonder, Peperstraat 6, naar Gronin gen, Emmasingel 1; Dieuwke Heeringa, dienstbode, Leeuwarderweg 27, naar Hilversum, Ceintuurbaan 13; Froukje Gras, verpleegster, M. Louisestraat 29, naar Hilversum, Neuweg 98; Atze Kla- versma, schoenmaker, Kapelstraat 19, naar Rotterdam, Schietbaanlaan 61a; Geeske Piersma, wed. van Simke Zjjl- stra, huishoudster, Kruizebroederstraat 4, naar Amsterdam, Adm. de Ruijter- weg 134III; Geeske Veldstra, verkoop ster, 2e Steenklipstraat 21, naar Am sterdam, le Helmerstraat 161; Pieter van der Laan, bakker, Paardesteeg 7, naar Bergum, Dam 36; ♦Emma Minna Hildegard Schmidt, echtgen. van Sake IJsselstein, zonder, v. d. Heijbuurt 38, naar Heerlen, Corisbergweg 22; *Klaas Klasema, monteur, Amaliastraat 65, naar Leeuwarden, Dokkumertrek- weg 37; *Johannes Simon Leo Brouwer, gerant hotel, Hooiblokstraat 9, naar Zwolle, Melkmarkt 48; Anna Elisabeth Bakker, kantoorbediende, le Woud- straat 40, naar Groningen, D. Huizinga- straat 1; Anton Hendrik Frederik Schell, zonder, Dr. Kuyperlaan 9, naar Alkmaar, Pr. Hendrikstraat 48; Hiske Vollema, dienstbode, Martiniplein 1, naar Leeuwarden, Schans 87; “Gerrit Klijnstra, huisschilder, aan boord, naar Lemmer, aan boord; Harmke Jansma, zonder, J. W. Frisostraat 13 naar Sij- brandaburen 26; Fronica Adema, echt gen. van Simke Jacobus Dijkstra, zon der, le Woudstraat 50, naar Bolsward, le Hollandiastraat 2; Anna Bouwstra, dienstbode, Parallelweg 22, naar Har- denberg, Stationsstraat 29; Froukje Visser, dienstbode, Franekervaart 8, naar Aerdenhout, Goudsbloemplein 6; Titia Maria Ament, zonder, Leeuwar derweg 9, naar Wassenaar, Hogeweg 8; Herman Jan Ament, kantoorbediende, Leeuwarderweg 9, naar Amsterdam, Waalstraat 22; Slpke Weijma, zonder, Oppenhuizerweg 60, naar Dordrecht, Hoge Nieuwstraat 37; Gepke Bruin sma, dienstbode, Singel 32, naar Me- naldum, Slappeterp 37; Jantje Lok, echtgen. van Hielke de Vries, zonder, Jan van Nassaustraat 17, naar Joure, Boterstraat 5e; Alida Christina Maria Maandag jl. werd in Hotel Spoorzicht te Leeuwarden de le ronde van het re gionale Kapconcours van Groningen en Friesland begonnen. Het geheel gaat om de titel van kampioen van Nederland. Men had een en ander gecombineerd, daar juist dit jaar de afd. Leeuwarden van de N.K.B. 50 jaar bestaat, dat nu tevens feestelijk werd herdacht. Van 16.30 tot 18 uur werd er een receptie gehouden, welke zeer druk bezocht was. Voor de wedstrijd herenkappers was een zeer grote belangstelling, in totaal don gen 44 figaro’s mee in deze wedstrijd. De ruimte was dan ook eigenlijk te klein, daar men rug aan rug moest staan werken en tevens was de verlich ting niet voldoende. Toch wist de afd. Technische Club-kappers te Sneek en Omstreken (T.C. K. S. en O.) een heel goede beurt te maken, maar liefst drie van de vijf prijzen werden door deze Clüb bemachtigd en wel le prtfs P. Wierda, Witmarsum; 2e prijs Beekhuis, Deinum; 4e prijs P. Fokkema, Sneek. Deze heren zijn nu in de tweede ronde geplaatst, en moeten binnenkort naar Groningen, waar zij minstens 75 van de punten moeten halen, om in de finale te Amsterdam geplaatst te worden. Koningin Narriman van Egypte heeft Woensdagmorgen het leven geschonken aan een zoon. Het kind zal Prins Ahmed Foead worden genoemd, naar zijn groot vader, koning Foead. Prins Ahmed is de eerste zoon van Koning Faroek en wordt kroonprins van Egypte. Koning Faroek en Koningin Narriman traden 6 Mei van 't vorige jaar in het huwelijk. Tot aan de geboorte van deze prins is Faroeks troonopvolger zestien jaar lang geweest zijn 75-jarige ongehuwde oom prins Mohammed Ali. Koning Faroeks eerste echtgenote, Farida, de zuster van de sjah van Perzië, bracht drie dochters ter wereld en omdat er in dat huwelijk geen kans meer leek te bestaan op een mannelijke troonopvolger, liet Faroek zich scheiden en trad in het huwelijk met Narriman Sadek, dochter van een Egyptenaar die niet tot de adel behoort. Trijntje Folmer, Oosterdijk 69, dienst bode, naar Hemelum 19; Annie Christie- na Bijlsma, verkoopster, Westersingel 29, naar Leeuwarden, Verlengde Schrans 56; Etje Elisabeth Koldijk, dienstbode Singel 7, naar Deersum 24; Andries Si mon Vlas, chauffeur, Priorstraat 15, naar Canada; Hitje van Akkeren, e. v. Auke Dijkstra, onder, Schaapmarkt- plein 4, naar Brazilië; Albertus Zeijl, acquisiteur, Westersingel 30, naar Ca nada; Francisca Maria Postma, dienst bode, Singel 56, naar Makkum, Achter straat 10; Yge Blom, ambt, belastingen, Ged. Pol 33, naar Amsterdam, Groen- marktkade 12 I; Geert Klaas Hartstra, zonder KI. Kerkstraat 7, naar Marssum, Rijkstraatweg 358; Sippe Hogeboom, onderwijzer, Lemmerweg 34, naar Ter- kaple 33b I; Hilly Aafie IJsselstein, zon der, J. v. Nassaustraat 56, naar Eindho ven, Leeuweriklaan 4; Andrieske de Wit, zonder, A. Agnesstraat 3, Eén West 139; Sjoukje Wiersma, zonder, W. Dijkstrastr. 14, naar Goënga 22; Fran- cina Jorritsma, e. v. Jan M. Persgn, zonder Looxmagracht 20a, Delft, West- plantsoen 110; Johannes Rienstra, bak kersknecht, Amaliastraat 6, naar Woudsend, Midstraat 5; Aaltje Meer kerk, e. v. Gerrit van Vugt, zonder K. Kerkstraat 1, naar Heeg 394; Albertus Gerbrandus van Dijk, zonder Kapel straat naar Balk 143; Jantje van der Weide, e. v. Jan Plante, zonder, J. v. Nassaustr. 39, naar Rotterdam, Nach tegaalstraat 16a; Johannes Frederik Kok, zonder, Kapelstraat 44, naar Apel doorn, Frankenlaan 70; Johan Willem Pieter Iioeke, adelborst K. M., Emma- straat 3, naar Den Helder, Buitenhaven 5; ‘Hendrika van Sleen, e. v. Sake Wal stra, zonder, Ged. Neltjeshaven 14, naar Steenwijkerwold; Kc t Lootsma, zon der, Singel 32, naar Heerenveen, het Meer 22; Wobbigje de Boer, zonder Sin gel 32, naar Tijnje 32; Sjouke Roskam, zonder, Singel 32, naar Hemelum 12; Grietje Pietje Greidanus, zonder, Singel 32, naar Tzum 254; Aaltje Siegersma, zonder Overweg 2, naar Sexbierum a/b; IJmkje Teernstra, dienstbode, Wijde Burgstraat 12, naar Zeist, Voorheuvel 2; Reinder Klunder, zonder Smidsbuurt 1, naar Leeuwarden, A. Tulpenburg 4; Eli sa Johanna Maria van Schuilenburg, verpleegster, Dr. Boumaweg 3, naar La ren, Eemnesserweg 14; Johanna Maria Smeele, verpleegster, Dr. Boumaweg 3, naar Nijmegen, St. Annastr. 289; Anna Maria Steffens, kloosterzuster, Dr Bouma weg 3, naar A’dam, ’s-Gravenzandeplein 16; Geertje Koopmans, liefdezuster, Dr. Boumaweg 3, naar Heusden, Elshout, Mariastichting; Geert Smit, zonder Kleinzand 66, naar Wartena, aan boord; Anna Kuipers, wed. Dirk van den Berg, zonder Westersingel 53, naar Heerleg Geerstr. 52; Johannes Gerhardus Jan sen, kapper Boschgracht 8, naar Am sterdam, Rijnstraat 43 I; Tjitske Zijl- stra, wed. Jan Pranger, zonder 3e Steen- klipstr. 1, naar Lemmer, Vissersburen 38; Klaas Derk Vink, zonder, Willem- straat 3, naar Groningen, H. W. Mes- dagstraat 24; Cornells van Lemmeren, los arbeider, Boschstraat 2?, naar Rot terdam, Rechthuisstr. 5b; *Harm van Spijker, opzichter I.W.G.L., E. Halbert- smastraat 61, naar Leeuwarden, St. Maartenstraat 18; Gadske Frederica Veldhuis, kinderverzorgster, Geeuwka- de 30, naar Groningen, Emmasingel 14; Gjalt Douma, z nder, W. de Zwijger~tr. 63, naar H versum, Noodweg 37; Luit- sen Wielinga, huisschilder, W. Noorder- horne 12, naar Amsterdam, Orteliusstr. 335 III; Tijtje Bijl, dienstbode, Klooster- dw.straat 14, naar Stadskanaal H 352; Boukje de Vries, e. v. Jan van der Laan, zonder, Fred. Hendrikstr. 51, naar Gro ningen, Oosterdiep la; Froukje van der Land, e. v. Adriaan Johannes Meirmans, zonder, Westersingel 20, naar Haarlem, Acaciastraat 73; Elise Jenny van der Zee, zonder, Leeuwarderweg 46, naar Amsterdam, le Helmerstr. 104; Baukje Wilhelmina Zwolle, e. v. Johannes van der Veen, zonder Kloosterstr. 34, naar Leeuwarden, Engelumerstraat 9; Gébi- nes A. Feijen, soc. werker, Leeuwarder- kade 21, Assen, Plataanweg 29; Tjitske Boersma, dienstbode, Stationstr. 15, naar Weesp, p/a St. Bartalomeus Wees huis; “Robert E. F. Kraft, van Ermel, zonder, Lemmerweg 3, naar Bergum, Westersingel 40 ben.; Warner Kroes, textielarbeider, E. Halbertsmastraat 26, Brunssum, Pelgrimsweg 55; Walt je de Jong, (wed. v. Hendrik de Boer), zonder W. Noorderhorne 1, naar Beetsterzwaag, Hoofdstr. 180; “Hiltje ter Schuur, (e. v. Anne de Jong), zonder, 2e Boschdwars- straat 2, naar Amste-dam, Rozenstraat 190 IH. Gezinnen. CHR. GEREF. KERK. 9.30 en 5 uur Ds. W. Ruiter. In de hoofdklas noteerde Huitema zijn tweede winstpunt in de competitie door een gelijk spel tegen G. Mulder. Zoals verwacht werd, slaagde Th. Sterk er niet in een puntje te bemachtigen uit de afgebroken partijen resp. tegen G. Mul der en L. Smid. Goed werk leverde J. Mulder door van Joh. Blok te winnen. F. Blok vermeed complicaties in zijn partij tegen F. Oswald. Na een even redig verloop werd afgebroken in een stand 6 om 6 met remise als vermoede- lijke uitslag. Stand: L. Smid 1122; G. Mulder 914; v. d. Goot 910; Oswald 6—8; J. Mulder 10—9, Th. Sterk 10—7; Joh. Blok 106; F. Blok 75; Jonkmans 55; Huitema 112. le klas: De ver rassing van deze avond was wel de ne derlaag die R. de Jong moest incasseren van P. van Manen. Materieel voordeel van e.g. werd te niet gedaan door een doorbraak naar dam van v. Manen het geen hem de winst bracht. Deze uitslag was zeer naar de smaak van v. Wieren, die zelf van Hernaamt won, doch ook stegen de kansen van K. Nijdam, die weinig moeite met J. Zuidema had. Nij dam heeft nu theoretisch de beste pa pieren. v. d. Woude behield nog een kansje door van Dotinga te winnen. Stand: van Wieren 1417, Nijdam 11 14, v. d. Woude 1315, de Jong 1113, Dotinga 1314, Koopmans 109, van Manen 129, Hernaamt 139, Zuide ma 108, J. Visser 54. Zoals de za ken er in de tweede klas voorstaan, gaat E. Visser hier uitelndelijk de eerste plaats bezetten. Zijn naaste concurrent, Koers, moest ook de vlag strijken. Van Gunst behaalde zijn eerste puntje door een re mise met Noorderwerf, doch verloor van Kroeze. Bakker won van Obbink. Stand: Visser 1018, Koers 1217, Kroeze 10 —13, Obbink 11—11, Bakker 11—11, C. Dijkstra 129, Noorderwerf 95, Loijenga 84, van Gunst 51. 3e klas: M. Sterk en Procé speelden tweemaal tegen elkaar met een winstpartij voor ieder. J. v. d. Veen en G. de Jong won nen resp. van Minnema en Kroles. Stand: Heegsma 9—16, M. Sterk 13—16, G. v. Oosten 610, Faber 1010, v. d. Veen 99, G. de Jong 107, Procé 3—4, Minnema 104, Kroles 104. de RooP,-. religieuze, Leeuwarderweg 32, Competitie dambond De Zuid westhoek. Aangegeven in het tijdvak van 10 16 Januari 1952: 2 paar leren motor- handschoenen, G. Brouwer, snackbar „De Halte”, Prins Hendrikkade; beige regenhoed, Oppenhuizen, Wijde Noor- derhorna 4; blauwe jongensmuts, J. Pelsma, Willem Frederikstraat 23; muntbiljet, J. Huitema, 2e Oppenhuizer- dwarsstraat 5; bruine sjaal, Brander, van der Heybuurt 30; bruine kinder- want, Bethlehem, Boschstraat 19; paar gebreide gele wanten. Boekhandel van de Pijpekamp, Singel; parapluie, van der Zee, groentenhandel, Kruizebroederstr. streng witte kralen, J. Posthuma, Krui zebroederstraat 6; bruine alpinomuts, J. de Jong, Hopperstraat 2; paar grijze glacé handschoenen, Kooiman, Ubbo Emmiusstraat 70; want, S. Klazema, Kleinzand 35; witleren poppeschoentje, R. Poelman, Stationsstraat 22; bruine kinderhandschoen, J. Boot, Klooster- dwarsstraat 56; zwarte portemonnaie met inhoud, Boermans, Gijsbert Japiks- straat 56; rozenkrans, Bureau van Po litie; grijze vulpen met zwarte dop, Willemsen, Schwartzenbergstraat 4; witte bal, Faber, Anjelierstraat 4; ro zenkrans, Siemonsma, Meidoornlaan 4; want (rood met grijs patroon), Bureau van Politie; wollen gebreide want, Bu reau van Politie; huissleutel, Bureau van Politie; paar wollen wanten (Noors patroon), Bureau van Politie; zakdoek, Visser, Lijnbaansbuurt 10; grijze alpino muts, Tiemersma, Stationsstraat 10; rode autoped, Kuipers, Kapelstraat 11; paar blauwe kinderwantjes, Gerrit Sj. Joustra, Eeltje Halbertsmastraat 44; fietssleuteltje, D. de Rapper, Kruize broederstraat; grijze wollen kinder- want, T. Hoomans, Looxmastraat 11; bruine alpinomuts, S. Postma, Lemmer weg 19; donkerblauwe wollen want, Bu reau van Politie; blauwe wollen want, Bureau van Politie; blauwe ballpoint pen, E. Bakker, Parkbuurt 11; zwarte kortharige hond, van der Horst, vishan del, IJlsterkade; grijze sjaal en rose zakdoek, A. Jorritsma, Geeuwkade 42; bril met vulpen in etui, Abma, Kloos terstraat 62; bagagedrager transportrij- wiel, Dijkstra, Troelstrakade 3; hond (zg. Dobberman), Asyl, Korte Vreugde; sleuteltje, Oppenhuizen, 2e Woudstraat 9; sleutel (gemerkt 9), P. B. de Vries, Dr Wumkesstraat 13; kluwen wol met handwerkje, A. J. Breeuwsma, Rijks weg 43 (by Zuidersportpark)bruine Hollandse herder, van Bommel, Looxma gracht 9; grijze sjaal „Kynoch”, H. de Haan, E. Halbertsmastraat 45; hond, Asyl, Korte Vreugde; riem, L. Oppen huis. 2e Boschdwarsstraat 4; zakmesje, G. Rijpma, Waling Dijkstrastraat 8; lichtblauwe autoped met luchtbanden, Henkie van Eerten, Amaliastraat 53; zwart bord met opschrift en doos met lege zakken, Kantoor Gemeentereini- ging; lichtbruine wollen handschoen, E. Bruggenkamp, Westersingel 62; bruine portefeuille met inhoud, Klaas Hamstra, aan boord „Hoop op Zegen”, ligplaats Prins Hendrikkade (alleen tus sen 20 en 21 uur). de VoOf Voor de hoofdklasse-competitie KNDB van het district Friesland wist S.D.C. I Maandagavond, uitspelend, van Gez. Sa menzijn (Leeuwarden) te winnen met 9 11, daarmee haar puntenaantal bren gend op 7 uit 7 wedstrijden. De stryd om de laatste plaats gaat thans tussen Twijzelerheide II en Gez. Sam„ terwijl die om het provinciaal kampioenschap nog alleen een aangelegenheid is tussen tabaksbewerker, Wassenberghstr. 25, D.C.L. I en Twijzelerheide I. naar Zevenaar, B 509; *IJftinus van Popta, expeditie chef, Oude Koemarkt 14, naar Leeuwarden, M. H. Trompstr. 30 "Anna Poelstra, e. v. Hedzer Weijer, zonder, Schwartzenberghstraat 21, naar Den Haag, Schermerstraat 25; Akke Seinen, lerares huishoudschool, 2e Woudstraat 44, naar Dokkum, Boterstr. A 45; Roelof je Antje de Graaf, e. v. Jakob Veldman, zonder, Geeuwkade 39, naar Dokkum, Vlasstraat 43a; Tjalling Schuil, militair, W. de Zwijgerstraat 6, naar Arnhem, Koningsweg; Margaretha Elizabeth de Jonge, zonder, Lemmer weg 6, naar Oranjewoud, Kon. Juliana- weg 6; Bouwe Boersma, zonder, Woud- vaartkade 5a, naar Groningen, Hoornse- diep 40a; Gerrit Falkena, zonder Suup- markt 7, naar Bolsward, Schildwijk; Ge- rarda Helena Henriëtte van Bergen, e. v. Jaco' us Antonius Maria Luyckx, zon der, Leeuwenburg 7, naar Hoogezand, Hoofdstraat 71; Joannes Antonius de Jonge, surnumerair, Stationsstraat 22, naar Breda, Golfstr. 8; Romke Haan- stra, zonder, H. Sijtstrastraat 1, naar Vlaardingen, Westhavenkade 86; Geer- truida Hendrika Willy Spier, lerares huishoudschool, Hoogend 8, naar Dok kum, Achterstreek G 79; Tjeerd Theunis Wind, zonder, Pr. Julianapark 2, naar Wageningen, Spijk 11; Trijntje Christina Margaretha van der Wal, e. v. Tienus van Zinderen, zonder M. Louisestraat 21, naar Drachten, Lijnbaansbuurt 48; Petrus Paulus Maria Lampe, zonder Bolswarderweg 29, naar Nijmegen, Berg en Dalseweg 81; Cornells Leeman, zon der, Priors raat 40, naar Wommels, Terp; Jan Wobma, bakkersknecht, Wil- lemstraat 12, naar Leeuwarden, Twee- baksmarkt 50; Berendina Schaap, zon der, J. W. Frisostraat 32, naar Hilver sum, Tulpstraat 60; *Bruinsje Bruin sma, e. v. Berenc Veldkamp, zonder Parallelweg 38, naar Den Helder, Brem- straat 9; Wim Gerard van Reekum, zon der, Leeuwarderweg 58, naar Gronin gen, Oppenheimstr. 18r; Foppe de Jong, stoker-machinist, Looxmastraat 21, naar Haskerhorne B 34; Jitze Beers, bedie- ningsman, J. v. Nassaustr. 48, naar Box meer, Marktstraat 11; Jantje Maaike Groenveld, dienstbode, Stationsstraat 44, naar IJlst, Zevenpelsen 35; Gerrit Bos, zonder Priorstraat 31, naar Leeuwarden Romkeslaan 7; Arendje Fokkema, e. v. Ruurd Planting, zonder, le Steenklip- str. 47, naar IJlst, Kerkhofsteeg 2; Bet- je Meester, med. analyste, Dr. Bouma weg 8, naar Eindhoven, Willemstraat 89; Gerbendina Kamstra, dienstbode, Leeuwarderweg 72 naar Oosthem 70; Hendrik de Boer, onderwijzer, Priorstr. 10, naar Spannum 36b; Gradus Frederik Wamelink, electro-technicus, Pr. Julia napark 4, naar Amsterdam, Kijkduin- straat 58; Douwe de Vries, zonder J. v. Nassaustraat 35, naar Wommels 230; geplak onnodig geweest. 2 emigreerde. Op 1 Januari 1951 telde Rauwerder hem 2895 zielen, te weten 1448 mannen en 1447 vrouwen. Op 1 Januari 1952 was het aantal zielen 2861, te weten 1417 mannen en 1444 vrouwen. Er vond dus een vermindering plaats van 34 perso nen, d. w. z. rulnm 1.1 der bevolking. Er vestigden zich 183 personen, waar onder 77 mannen en 106 vrouwen; er werden geboren 67 kinderen, waaronder 28 jongens en 39 meisjes. Totaal 250 personen, waaronder 105 mannen en 145 vrouwen. Er vertrokken 252 personen, waaronder 120 mannen en 132 vrouwen; er overleden 32 personen, waaronder 16 mannen en 16 vrouwen. Totaal 284 per sonen, waaronder 136 mannen en 148 vrouwen. Er hebben zich gedurende 1951 in deze gemeente 1 vrouw uit Indonesië en 1 vrouw uit de Verenigde Staten van Noord-Amerika gevestigd. Uit deze ge meente is 2 der bevolking naar het buitenland geëmigreerd, te weten: 59 personen, d. w. z. 26 mannen en 33 vrou wen, verdeeld over Australië 2 mannen en 2 vrouwen, Canada 14 mannen en 22 vrouwen, Nieuw-Zeeland 2 mannen en 2 vrouwen, Verenigde Staten van Noord- Amerika 5 mannen en 5 vrouwen en Zweden 3 mannen en 2 vrouwen. naar Woensdrecht, Hoogerheide, de Huijbergseweg D 110; Age Hijlke Tromp, zonder, Bolswarderweg 27, naar Amsterdam, Stadhouderskade 9; *Louis Kloesman, zonder K. Veemarkt- straat 6, naar Hilversum Oude Engh- weg 9; Aafje Gretha IJntema, hulp in de huishouding, Eenheid 25, naar Naar den, Amersfoortsestraatweg la; Thomas Looijenga, arbeider N.S., Kloosterstraat 4, naar Leeuwarden, Adr. Brouwerstr. 14. Jantje Moes, dienstbode, lepenlaan 25, naar Dwingeloo, G. B. R. 78; “Johan nes Herman Jozef Doodkorte, onderwij zer, Parallelweg 4, naar Emmeloord, Smeden 6; “Coenraad de Jong, agent levensverzekering, Fred. Hendrikstr. 60, naar Giekerk, Singe1 2; Jan van den Berg, zonder, M. Louisestraat 14, naar Amsterdam, a/b p/a Langkatstr. 11, II; Jan Siebren de Vries, ass. landbouw- voorl. dienst, Jachthavenstr. 39, naar Oppenhuizen 144a; Jantina Bakker, winkeljuffrouw, le Steenklipstr. 20, naar Ermelo; *Gerben van Houten, chef tabaksbewerker, Wassenberghstr. B 509; LEGER DES HE1LS, Kleinzand 20. Zondag: 7.30 uur Bidstond; 10 uur Hei- ligingsdienst; 7 uur Openluchtsamen komst Ged. Pol; 8 uur Verlossings- samenkomst o.l.v. Kapiteins Van DeursenV eldkamp. Jeugddiensten: Zondag 12 u. Bijbelklas; 2 uur Zondagsschool; 5 uur Openbare Jeugddienst.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2