Cneek’s s’otoffensief baatte niet BOKSLES Nek aan nek-race tussen D.W.S. en Haarlem I SNF^K KfiNTONCF”FCHT j Eis steeds ’t beste dus bij Uw shag Volleybal en FEUILLETtF Uitgeverij door KIEK VANOERZWAAh De geestelijke opwekkingen gebedsgenezingen in West-Duitsland Nieuwe actie Woudsender Winkeliersvereniging Kulturele joun Fr. Mij., B.v.o.L en Jongerein did. Heech L. Ringma 25 jaar Voor zitter van „Sneek” Instructieve Muziekavond van het Nut Programma voor Zondag Nieuwe Bokscursus te bneeK Aquariumvereniging Ludwigia Premie Werkloosh.verzekering Geen strafvervolging SPORTSCHOOL SNEEK, Kleinzand 95, Tel. 2562 Benoemd ...het blauwe pakje dat 9 van de 10 k rollers eisen! Verrassende zege van Achilles in Velsen F kop- nu: Ajax vrijwel onbereikbaar. De grote Zeven minuten lijk zal zijn voor ieder die 150 zegels een succes worden. Brief of bestelling? SMASH. 50 ze, dat hij zijn kantoor binnentrad en LeeuwardenHarlingen GroningenLeeuwarden 18 18 18 17 17 17 16 17 18 18 19 18 17 18 11 11 10 8 5 5 4 6 1 4 4 3 5 4 6 6 8 7 7 2 2 4 4 34—14 37—17 28—17 37—30 32 25 25 23 22 20 18 18 16 15 15 7 5 5 27 27 24 22 5 1 4 17 15 15 16 0 2 1 24 23 20 20 17 15 14 le klas A: De VolewijckersVeloci- tas, EDOAGOVV, Ensch. BoysDWS, 't GooiFrisia, ElinkwijkGVAV, HaarlemGo Ahead, TheoleHeeren- veen. IJLST. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier Ds. Scholte te Kampen. 15 11 11 9 10 7 8 7 6 4 3 2 2 2 54—17 51—20 50—24 38—20 35—19 31—28 31—31 43—34 22—33 26—33 24—33 16—56 12—44 19—60 Nei in hertlik wolkomstwurd oan de talrike bywêzigen iepene de foarsitter de hear Jansma fan Drylts, dizze joun yn it Jutriper lokael. Fuort dêrnei joech er it wurd oan de hear Gj. v. Dam, dy’t er op wiisde, dat de Fr. Mij. yn syn 100. jierrich bistean al hiel hwat meimakke hat, mar dat nettsjinsteande dizze 100 jier de Fr. Mij. noch lang net ütlibbe is en oan forfal fan krêften lijt. mar krekt oarsom, dat er noch jeugdich is en ek yn ’e takomst lyk as yn it forline altyd klear stean sil foar de Fryske boere- stftn. Hy slute mei de winsk, dat wy yn ’e takomst de moed, de krêft, it leauwe en it bitrouwen opbringe kinne om to meitsjen hwat der fan to meitsjen is op dit lytse plakje groun dat üs FryslAn is en dêr’t wy steld binne ta heil fan Nederlan en ta heil fan alle folken fan ’e wrAld hwer’t wy mei for- boun binne. In toanielploech üt Skar- sterbrêge spile doe „Meester Simon”, blijspul fan Schuitmaker, hwat knap nei foaren brocht waerd. Tusken de bidriu- wen kamen inkele leden mei foardrach- ten, dy’t ek tige yn ’e smaek foelen. De presidente fan de B.V.O.L. en de foarsitter fan de Jongerein wiisden noch op de bê.n dy’t der tusken de trije orga- nisaesjes bistiet. Om krapoan 12 üre sleat de foarsitter dizze moajje joun. KERKNIEUWS. Concurrenten speelden leider in de kaart. 34— 8 25— 14 26— 14 15—11, 15—12 7—15, 1—15 15-3, 15—7 15—5, 15—12 Reserve 3e klas A: Rood Geel 2 LSC 3. Zaterdagmiddagvoetbal 4e kl. KNVB. 26 Januari: ONSBalk, Blauw Wit ’34 Workum, DWPLeeuw. HeegDelfstrahuizen. 2 3 3 5 2 6 2 4 4 7 9 3 13 1 14 1 15 De W.W. kwam in vergadering bijeen om het in uitzicht gestelde plan ten uit voer te brengen. De nieuwe actie is bedoeld voor de ouderen boven 16 jaar en het ligt in het voornemen een gezel lige avond te houden, welke toeganke- Utrechtse doelman verdedigde dit met vergaart. Hopelijk zal ook deze actie succes hoewel verschillende keren met DWS Haarlem EDO Heerenveen Donderdagavond heeft in de Grote Kerk een bijeenkomst plaats gehad, wel ke door een groot aantal personen werd bijgewoond en waarin de heer F. A. Stroethoff, directeur van de ver. „Tot heil des Volks” te Amsterdam sprak over bovengenoemde beweging. Ds. Dick- hout sprak een inleidend woord en ging voor in gebed. De heer Stroethoff, die een paar maal naar Schwelm geweest is, waar het hart van de beweging klopt, verhaalde dan hoe deze opwek king tot stand kwam. Zoals het hier met het Reveil en in later jaren in Wales ging, zo is ook in Westfalen en Rijn land na een lange gebedsvoorbereiding een krachtige uitstorting des Heiligen Geestes gekomen onder leiding van Her mann Zaiss, een groot-fabrikant van scheermessen in Solingen. Wij in onze dorre en verstarde kerkelijkheid kunnen ons geen voorstelling maken, hoe door de originele prediking van Zaiss de mensen tot bekering komen en zieken worden genezen. In 1944 kwam de lei der door de verschrikkelijke bombarde menten tot bekering, nadat hij zich 20 jaar had verzet tegen God en gods dienst. Hij sloot zich aan bij een groep van 5 mensen, die in voortdurend gebed en bijbelonderzoek zich voorbereidden voor de grote taak die hun wachtte. Niet lang duurde het of er werden sa menkomsten gehouden, waar velen tot bekering kwamen, en hun Heiland von den, doch waar ook de tegenstand open baar werd, vooral van communistische zijn ge- een be weerde dat zijn schoonzoon indertijd ruim 500 voor het onderhoud van de wal moest storten alvorens hij vergun- Zwaiüwen* ning kreeg zijn woning te betrekken. Kieviten zonder kop. De 63-jarige volgelvanger R. V. d. Z. te W. had al van zijn 18e jaar af ge prepareerde kieviten als lokvogels ge bruikt, maar wist werkelijk niet, zoals hij zei, dat dit niet meer mocht. En bo vendien, zo vertelde hij echt gemoedelijk verder, waren de beestjes zeker wel 60 jaar oud. Koppen hadden ze al niet meer en de vleugels waren met touwtjes vastgebonden. De heren achter de tafel lieten zich echter niet vangen door de argeloze vogelaar, die conform de eis tot een rijksdaalder of 1 dag veroor deeld werd en bovendien z’n oude beestjes kwijtraakte. Schoolstaking of onmacht? Het rustige dorpje Oosthem was in dertijd in rep en roer toen de Diaconie van de Ned. Herv. Gemeente onverwacht het houten bruggetje over de Bolswar- dervaart afsloot en de ouders van de daar wonende leerplichtige kinderen hun kroost daarom een paar dagen niet naar school stuurden. Van de zeven huisvaders, die zich voor deze overtre ding van de Leerplichtwet moesten ver antwoorden, waren vijf verschenen, die allen ontkenden, dat het hier een school staking betrof, zoals de Kantonrechter veronderstelde, en beweerden, dat er op dat moment geen andere oplossing was. Maar het was toch wel mogelijk de kinderen met een bootje over te bren- le klas B: SneekVSV, Leeuwarden Achilles, Wageningen—DOS, Ooster- parkersAjax, Blauw Wit—RCH, Zwol se BoysEnschede, Be QuickVitesse. 2e klas A: LSCEmmen, HZCNi- cator, HoutigehageZwaagwesteinde, ZwartemeerMSC, FVCPEC, Alcides Friesland. Ook in deze door beide elftallen matig gespeelde wedstrijd mocht het Sneek niet gelukken de puntjes te veroveren, hoewel dit, gezien de vele kansen, zeer wel mogelijk zou zgn geweest. In de eerste helft waren onze stadgenoten niet tegen de Utrechtenaren opgewassen maar na de rust gaven ze heel wat beter partij. En toen het zeven minuten voor het einde aan Hofstra gelukte de achter stand tot 21 te verkleinen, volgde nog een geducht slotoffensief dat wederom enige fraaie kansen opleverde, maar de schotloze voorhoede kon ook deze niet benutten. Zaterdag 26 Januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer L. Ringma benoemd werd tot voorzitter van de voetbalver. „Sneek”. Hij had toen reeds van 1916 af zitting in het bestuur en volgde de heer H. Doevendans op. Ter gelegenheid van dit jubileum biedt „Sneek” hem Zaterdagmiddag een re ceptie aan in het clublokaal Hotel Leeu wen, waar stellig veel belangstelling mag worden verwacht. Leen Ringma is nl. een bekende en vooraanstaande fi guur in de voetbalwereld. ging op een stoel naast haar bureau neerzette. „Dit moet ik aan U geven, juffrouw”, zei hij, waarna hij weer het vertrek ver liet. Miep keek zo irbaasd de vertrek kende man na, dat ze vergat hem te be danken. Daarna bezag ze enigszins wan trouwend de mand, waaraan een label hing. Ze stond op en bekeek nieuwsgie rig het kaartje, dat ze er af haalde. Ze las: „Voor Miep, mgn trouwe rechter hand, een kleine vergoeding voor alles, wat ze de laatste dagen deed voor de firma en voor: Gerben Wijnandse”. Wordt vervolgd. zijde. Urenlang stonden de mensen te luisteren naar dit nieuwe geluid, er was een zichtbare begeerte naar het evange lie. Naar het woord der Schrift kwa men er tal van wonderbaarlijke genezin gen tot stand. Niet alleen Duitsers, doch ook vele soldaten uit de geallieerde le gers vonden daar hun Heer en werden bevrijd van hun haat tegen al wat Duits heette. Iedere Zondag is de bioscoop in Barmen, waar 1000 mensen kunnen zit ten, zo afgeladen vol, dat er meermalen 1700 mensen geteld worden. De predi king is op de man af en stelt telkens het kruis van Christus in het middel punt. Daardoor is verklaarbaar, dat vele personen uit allerlei standen tot beke ring komen. In de bioscoop werd het H. Avondmaal gehouden, waar de deel nemers na het nuttigen van brood en wijn, elkander de hand reikten en zo één lange gebedsketen vormden. Stel je dat hier eens voor. Ook in de week worden verschillende samenkomsten ge houden en het is ontroerend te zien hoe de mensen naar verlossing en genezing verlangen. Ook in ons land verlangt men naar deze hernieuwde uitstorting des Geestes. In Den Haag is een vijftal predikanten begonnen met gebedssa- menkomsten, waarvan wonderdadige ge nezingen het gevolg waren. Jezus wil dat de wereld gezond zal zijn en niet een hospitaal. Hij genas de kranken en heeft die macht overgegeven aan Zijn volgelingen. Hebben wij daarvoor ge loof? Met een wirograph werden enkele getuigenissen in het Duits en Neder lands gegeven, waarna de kapitein van het Leger des Heils in dankgebed voor ging. Op Woensdag 16 Januari hield de aquariumver. „Ludwigia” in Rest. „Pi- so” haar maandelijkse vergadering. Men had voor deze avond uitgenodigd de heer D. gchmidt uit Groningen. Na een kort openingswoord en enkele mededelingen van voorzitter W. Monsma, hield de heer Schmidt zijn lezing over het onder werp ,,'t Kweken”. Het was van het be stuur zeer juist gezien om dit gedeelte van de aquariumliefhebberg eens nader te bekijken, daar in Sneek e. o. zeer wei nig wordt gekweekt. Dat het kweek- proces zeer interessant is om te volgen bleek wel uit hetgeen door spreker naar voren werd gebracht. Ook hierbij bleek het weer, dat men maar niet zonder meer een willekeurig paartje in een wil lekeurige bak kan plaatsen en hiervan dan goede kweekresultaten kan ver wachten. Hierbij moet men wel terdege de nodige maatregelen nemen o.a. kweekbak, planten bacterie-vrij maken en met de meeste zorg het kweekpaar uitzoeken. Dan pas kan men op succes rekenen, hoewel bij verschillende soor ten nog andere factoren een rol spelen (o.a. de samenstelling van het water). Dit kwam ook wel tot uiting in het ver dere verloop van de lezing, zo waren de levendbarende dieren het gemakkelgkst te kweken, bij de eierleggende werd dit al moeilijker en bg de zg. „probleem- vissen” was het kweken wel het moei- lijkst. Door spreker werden vervolgens besproken de Barbeel-, Barbus- Zalm- soorten, de labyrinth vissen (met schuimnest), Cichiden en Muilbroeders. Nadat de larfjes uit de eitjes zijn geko men begint de verzorging van het broed, dat in de eerste tijd met infusoriën moet worden groot gebracht. Spr. gaf ver schillende methodes om infusoriën te kweken en eindigde zgn lezing met de wens uit ‘e spreken, dat deze uiteenzet ting zal mogen bedragen dat in Sneek spoedig mooie kweekresultaten worden bereikt. Nadat nog enkele huishoude lijke punten (o.a. bezoek vergadering r aandblaadje, zieke bakken) waren be sproken, sloot de voorzitter, na de spre. her harteljjk dank te hebben gebracht de vergadering. De premie voor de Werkloosheidswet is vastgesteld op 2.8 waarvan het rflk de helft betaalt en werkgever en werknemer elk 0.7 Mr dr F. Hollander, officier van Jus titie te Leeuwarden, heeft aan de beide journalisten, die een klacht hadden in gediend tegen het optreden van de Leeuwarder gemeentepolitie op 16 No vember j.l. (na de behandeling van de zaak Fedde-Schurer) nl. de heren Sik kink van de Volkskrant en P. Wybenga van het Friesch Dagblad bericht, dat hij geen aanleiding heeft gevonden tot het instellen van een strafvervolging te gen de agenten, die deze beide heren met gummi-stokken sloegen. Mr Hollander deelde desgevraagd mede, dat, wanneer de politie opdracht krijgt een straat schoon te vegen, ook onschuldigen ge troffen kunnen worden. Ook wanneer iemand zich legitimeert als journalist of anderszins, en de politie slaat dan nog door, geschiedt dat in rechtmatige uit oefening van zijn functie, aldus mr Hol lander. E. G., vrachtrijder te O., stond terecht omdat hij een brief heeft meegenomen voor een zaak in Leeuwarden, waar door hij de Postwet overtrad. Verdachte gaf dit toe. Het was echter geen brief maar een bestelling. Hij heeft dat al 30 jaar zo gedaan en al de andere vracht rijders doen het ook. Maar dat mag niet, zei de Kanton rechter. De mensen mogen U wel brief jes voor U zelf meegeven, maar geen geadresseerde brieven aan derden. Maar dit was een bestelling hield G. vol en geen brief. Volgens U is het zeker alleen een brief als die begint met „Lieve Willem- pje” waarop dan nog een verhaaltje volgt, reageerde de Ambtenaar. De Kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. DINSDAGS- en DONDERDAGSAVONDS van 8-10 uur. Trainingskaarten 50 cent per avond. Aanvang der Cursus, Dinsdag 22 Januari. Men schrijft ons: Ui een advertentie in dit blad blijkt dat er pogingen in het werk gesteld worden de bokssport in Sneek nieuw leven in te blazen. Het is al weer enige jaren geleden dat de laatste bokswedstrijden hier plaats von den, en dat Sneker boksers in Leeuwar den, Groningen, Assen, Enschedé, Am sterdam en Rotterdam een goed figuur sloegen In de wedstrijdring. Door de oorlog raakte de kernploeg van deze jongelui uit elkaar en verslapte de wil om serieus te trainen. De na-oorlogse periode veroorzaakte in bgna alle orga nisaties een ongeregeld verenigings leven. De leden voelden niet veel voor verplichtingen en hadden weinig verant woordelijkheidsgevoel tegenover de ver enigingen. Dansen, uitgaan en onge dwongen pretmaken was de logische re actie op vijf jaren oorlog. Thans schijnt de oude toestand geleidelijk terug te keren en verplaatst de vrijetijdsbeste ding zich o.a. weer meer naar de sport beoefening. Verscheidene oud beoefena ren van the noble art richtten zich tot de heer K. van Gorkum (de pionier van de bokssport in Sneek) met het verzoek het weer eens te willen proberen in Sneek een bokscursus te organiseren en daar oude liefde nooit roest werd deze Hoewel de Politie-Verordening van IJ. het verbood, maakte de fourage- handelaar G. S. aldaar z’n praam toch vast aan een ring in de wal voor woning. Zijn schoonvader, die als machtigde voor hem optrad, las uitvoerig betoog voor waarin hij Res. 2e klas A: Sneek 3FVC 2, MSC 2—Black Boys 2. bereid gevonden de leiding op zich te nemen voor een nieuw te vormen boks- ploeg. Geassisteerd door enkele oud-leer- lingen hoopt van Gorkum weer spoedig een team op de been te brengen, dat evenals vroeger onze stad op een waar dige wijze zal kunnen vertegenwoordi gen. Er moet echter bij vermeld wor den dat deze bokscursus niet alleen ge houden wordt om wedstrijdboksers te kweken, maar ook voor zelfverdediging, en als lichaamstrai .iug voor beoefe naren van andere sporten zal zij zeer nuttig zijn. Een kijkje in de Sportschool Sneek op één der oefenavonden zal zeer zeker vele kijijkers tot actie aanzetten. Verdere bijzonderheden leest u in de advertentie in dit blad. Het dept. Sneek van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft op hét gebied van de voorlichting aan het pu bliek op muzikaal gebied reeds vele ver diensten, we denken hierbij aan het zeer grote aantal jeugdconcerten dat in de loop der jaren plaats heeft gevonden. Thans is deze nog altijd jeugdige vereni ging met een nieuw idee voor de dag gekomen, dat zeker aandacht verdient en de muziekliefhebbers vreugde kan be reiden. In „Fredehiem” sprak de heer R. J. Sipkens over de muziek die 22 Januari (dat is dus Dinsdagavond) door het Franse Strijkkwartet „Quator Cham ped” in de Doopsgezinde Kerk zal wor den uitgevoerd voor de vereniging Kunst aan Allen. Het zijn de werken: Lerchen- kwartet Op. 645 van Haydn, Der Tod und das Madchen, Op. post van Schubert en een Kwartet van Debussy Op. 10. De inleider begon met een algemeen over zicht te geven van het ontstaan van mu ziek vanaf de menselijke stem tot aan het instrument, waarbij hij duidelijk liet uitkomen dat het begrijpen van muziek iets geheel anders is dan het begrijpen van andere kunsten als Letterkunde, Schilderen, Beeldhouwen enz. Muziek is zuiver een gevoelskwestie en onderhevig aan de wijze waarop ieder individueel daarop reageert en niet volkomen te verklaren; het is, zoals een bekende Ita liaanse meester eens gezegd heeft „een pauze in de stilte”. Vervolgens sprak hij over het ontstaan van de muziek voor Strijkkwartet in navolging van de vier stemmige koormuziek en welke omdat de componist door de grote overeenkomst der instrumenten, 1ste en 2de, Altviool en Cello, betrekkelijk weinig kleurvor- ming kan bereiken, slechts door de al lergrootsten onder de componisten kan worden geschreven. De eerste grote componist van dit soort werken, 83 stuks, was wel Haydn, die gevolgd werd door Mozart met 26 werken voor kwar tet. Eigenlijk is Mozart te beschouwen als een kunstenaar die geïnspireerd werd door Haydn, doch die op een zo danige wijze deze materie behandelde, dat Haydn op zijn beurt verklaarde weer veel van Mozart geleerd te hebben, zo dat deze daardoor weer nieuwe werken voor Strijkkwartet componeerde. Andere componisten van deze muziek waren o.a. Beethoven met 16, Schubert met 15, Schumann met 3, Dvorak met 8; Brahms met 3, Franck en Debussy elk met 1 compositie. Na deze inleiding werden vorm en thema van de uit te voeren werken be sproken en toegelicht waaraan de heren Jan Elzlnga 1ste viool, Dr J. W. Roberts 2e viool, R. J. Sipkens altviool en Gram- sma cello, hun muzikale medewerking verleenden. Ongetwijfeld zal deze voor lichting er toe hebben bijgedragen dat de vele aanwezigen a.s. Dinsdag meer van het Champeil-concert zullen genieten en we kunnen niet anders dan het Nut en Kunst aan Allen, dat mede deze avond organiseerde, prijzen voor’ dit loffelijk streven en de hoop uitspreken dat meer van dergelijke avonden ge geven zullen worden. P. (De Kantonrechter vond dit vreemd om dat men op die wijze een toewijzing zou kunnen kopen). Verder zon aan anderen wel zijn toegestaan daar aan te leggen maar is het verzoek van verdachte zon der meer door de burgemeester gewei gerd. De Kantonrechter kreeg wel het ver moeden dat hier heel wat achter kan zitten, maar hg had toch alleen maar met dit ene puntje tc maken: de over treding van de Politie Verordening. De Ambtenaar wilde de achtergrond, die ook hij op verschillende punten vreemd vond, evenmin bekijken, maar achtte het ten laste gelegde overtuigend en wettig bewezen. Hij eiste daarom een boete van ƒ2.50 subs. 1 dag hechtenis, waarmee de Kantonrechter zich ver enigde. Royale zege van Blauw Wit. Ook in de Zaterdagmiddagcompetitie bleef de oogst tot één wedstrijd beperkt, Miep keek hem nadenkend aan en leg de een hand op zijn schouder. „Ger, jon gen, je moot weer aan het werk. Niets is zo goed om je verdriet te vergeten dan arbeid. Vooruit, wees een man en verzet je er een beetje tegen. Kom naar de zaak en ga achter je bureau zitten. Er is werk genoeg. Of wil je nog langer alles op mijn schouders laten?” Hg schudde zgn hoofd. „Ik kan het nog Biet,” antwoordde hg. „Laat me maar met rust.” Ze zuchtte diep en keerde zich om. Als hij het niet deed, dan moest zij toch in ieder geval op haar post blijven. Maar toen ze ’s middags drukproeven corrigeerde, hcorde ze zgn deur open gaan en even later hoorde ze zijn kuchje. Hij had dus haar advies toch opgevolgd en was gekomen. Stil z’n gang laten gaan, dacht ze. Hg zal, als hij eenmaal achter zgn schrijfbureau zit, vanzelf wel weer de smaak van het werk te pakken krggen. Kees Oosterhout, de chef, kwam een zaken en hij knikte af en toe tevreden. Ze had zich werkelijk bijzonder verdien stelijk gemaakt tijdens zijn afwezigheid. Zeldzaam, zoals dit meisje feeling had voor haar werk. Hij kon, als het moest, gerust een maand of drie met vacantie gaan, zonder dat het bedrijf zou stag neren. De volgende morgen miste ze hem echter weer. Ze overlegde, of ze naar hem toe zou gaan om te informeren, wat er de oorzaak van was. Gisteravond had ze gedacht het pleit gewonnen te hebben, want Wijnandse had verder de gehele middag weer normaal gewerkt en ook een inspectie door drukkerij en zetterij gemaakt. Maar het beste leek haar ten slotte om niets te forceren. Hij zou wel weer komen. Dus begon ze weer in haar eentje de stapel post af te wer- even daarna werd er aan haar deur ge- ken. klopt. De portier trad binnen. Hij droeg Van Kees hoorde ze een half uurtje de bewuste mand, die hg met een bui- later, dat Wijnandse met de wagen vertrokken was. Naar Utrecht. En toen herinnerde zij zich eensklaps, dat z’n moeder ziek was. Het oude mens was immers daardoor verhinderd ge weest om op de begrafenis van haar schoondochter te komen? Tegen twaalven hoerde ze de wagen aankomen en door het brede raam zag ze hem voor de garage uitstappen. Uit de dicky-sit haalde hij een grote mand, die hij met beide handen moest dragen. Wat zou hij nu gekocht hebben? vroeg ze zich in stilte af. Lang bleef ze hierover niet in het onzekere. Enkele minuten later hoorde De kwaliteit vergoedde hier echter veel, want het waren juist de belang rijkste ontmoetingen, welke doorgang vonden, nl. DWS - EDO en Heerenveen Haarlem. Beide leverden een verras sing op, want de thuisclubs verloren met 2 0. Zowel voor DWS als Heerenveen had de nederlaag een onaangenaam ge volg: de eerste zag zgn voorsprong van twee punten verloren gaan het staat nu gelijk met Haarlem en Heeren- veen’s laatste sprankje hoop verdween. De stand van de kopgroep is 18 18 18 18 In de eerste speelhelft was DOS in hulp van paal en lat. 1 alle opzichten de meerdere, wat in de voor het einde vond dit zwoegen ten- I 20e minuut resulteerde in een door 1 I Temming uit een vrge schop gescoord doelpunt. Wel trachtten de Snekers dit door het vormen van de bekende muur te voorkomen, maar via het lichaam van een hunner verdween de bal onhoudbaar voor Kracht in het net, 10. Met deze povere voorsprong voor de gastheren ging de rust in. Daarna was Sneek, zoals gezegd, het meest in de aanval, maar toch gelukte het hun voorlopig niet keeper Coster te passeren. Zelfs was men zo onfortuin lijk een strafschop tegen te krijgen, waaruit Temming Kracht voor de twee de maal liet vissen. Sneek liet zich even wel niet door deze tegenslag ontmoedi gen maar zette een vinnig slotoffensief in waarbij alles mee naar voren ging. Aangemoed’gd door het talrgke publiek zetten de withemden het vijandelijke doel herhaaldelijk onder druk, maar de 3e klas A: Black BoysWZS, Tijnje Lemmer, Jubbega- Rood Geel, Steen- wijkDrachten, Bergumde Kooi, GA VC—Harlingen. WOUDSEND. Benoemd tot le kaas maker aan de Coöp. Zuivelfabriek te Gerkesklooster onze plaatsgenoot de heer W. Walsweer. kwartiertje later bij haar binnen en wees veelbetekenend met zgn duim naar het vertrek naast het hare. „De baas is er weer, hé?” Ze knikte. ,Ga niet naar hem toe, alvorens hg je roept. Geleidelijk aan zal hij wel weer de oude worden. Maar doe net, of je nergens erg in hebt, ook niet, als hij je binnenroept, doe net als vroe ger”. Tegen vijven kwam hij bg haar bin nenlopen. Ze zette haar bril, die ze ge bruikte bij haar werk, af en keek hem vol verwachting aan. Oudergewoonte ging hij schrijlings op de rand van haar bureautje zitten, schoof het telefoon toestel een eindje op zg een hande ling, die hij altgd verrichtte, als hij een gesprek met haar wilde beginnen en vroeg: „Hoe staat het eigenlgk met die twee nieuwe kinderboeken van je? Ben je er al aan begonnen?" Ze knikte en schoof een aantal be drukte vellen naar hem toe, die hij aan nam en even inzag. „Ja, we zijn het over het honorarium eens geworden en ik wilde er geen gras over laten groeien, gezien de ervaringen van het vorige najaar, zodat ik al aan het draaien ben. Over een maand kun nen beide boeken bij de binder zijn, maar ik ben van plan om de gehele op laag vast te houden tot eind October. De boekjes zullen bij uitstek geschikt zijn als Sinterklaas- of Kerstgeschenk”. Hij knikte. „Dat is niet gek. Hoe staat het overigens met het andere werk?” Miep lichtte hem in over de stand van gen? meende mr de Jong, die het ge woon eigenmachtig optreden vond. Ver dachten antwoordden, dat ze inderdaad eenmaal een praam van de turfschip per hebben gebruikt toen de kinderen uit school kwamen en voor de afgeslo ten brug stonden. Die praam was ech ter niet vier maal per dag beschikbaar en het enige bootje van v. B. konden ze evenmin gebruiken omdat die dat zelf nodig had voor het melken van de koeien. De koeien gaan dus voor de kinderen, concludeerde de Ambtenaar. Inderdaad, antwoordde v. B. Die kunnen niet wachten. De volgende dag, zo deelde hij ver der mede, hebben ze een onderhoud ge had met de burgemeester, maar niet met het Hoofd der School, waarnaar de Kan tonrechter informeerde. Wel wist ver dachte, dat het Hoofd de Inspecteur gevraagd heeft de vervolging niet door te zetten, maar dat deze dat niet kon doen omdat het reeds in de krant had gestaan. Dhr. R. J. Sipkens, inspecteur, die alsnog ontboden werd om als getuige op te treden, verklaarde dat naar het hem toeleek met enige goede wil de school wel te bereiken was geweest. Daarom achtte hg het niet onmogelijk dat het hier een protesthouding betreft. De ver dachten bleven dit echter pertinent ont kennen. Zij waren niet gewaarschuwd en konden daarom niet direct maat regelen nemen. Later is het brugje trou wens weer gewoon geopend. De Ambtenaar voerde aan, dat ver dachten wel alles op alles hebben gezet de brug weer open te krijgen, maar niet hetzelfde deden om een bootje te krij gen. Aan de ene kant heeft de Dia conie de gemeente misschien willen dwingen de brug over te nemen, maar aan de andere kant geloofde spr. dat deze ouders de Diaconie wilden dwingen. Hij wilde echter toch met alle omstan digheden rekening houden en vroeg daarom verdachten schuldig te verkla ren zonder toepassing van straf. De Kantonrechter was eveneens van oordeel, dat er we1 wat aan te doen was geweest, maar wilde ook de aan gevoerde bezw.ren in aanmerking ne men, zodat hg zich bij de eis van de Ambtenaar aansloot. 6—15, 5—15 15—13, 16—14 15—11, 15—10 SneekGroningen 315, 1511, 1315 15—7, 15—3 5—15, 14—16 Eindstand: 1 Leeuwarden 6 pnt.; 2. Groningen 4 pnt.; 3. Sneek 2 pnt.; 4. Harlingen 0 pnt. Leeuwarden kreeg de medaille voor technisch beste damesteam en mej. C. Faber van Leeuwarden voor beste speelster. Heren: SneekLeeuwarden HarlingenGroningen Sneek- Harlingen Leeuwarden Harlingen Groningen Sneek 1215, 159, 159 LeeuwardenGroningen 415, 1215 Eindstand: 1. Groningen 6 pnt.; 2. Sneek 4 pnt.; 3. Leeuwarden 2 pnt.; 4. Harlingen 0 pnt. Do heer L. Bos, Gro ningen kreeg de medaille voor de best spelende heer. Voor het eerst in dit seizoen stak het weer een lelgke spaak in het tot nu toe zo vlot lopende voetbalwiel. Tal van wedstrijden moesten worden afgelast en ook in onze stad bleven de liefhebbers van voetbal verstoken. Opvallend was dat het aantal terreinafkeuringen in klas A veel hoger was dan in B. In de laatste afdeling weiden vgf wedstrijden gespeeld en in A waren het er slechts twee. slotte beloning in een doelpunt van r.- buiten Hofstra, 21. Toen kwam Sneek nog feller opzetten om z. m. de gelijk maker te bereiken. Dit gelukte l.back Smit bijna met een gloeiende kogel, die door keeper Coster met veel moeite tot corner verwerkt'werd, maar verder wis ten onze stadgenoten het toch niet te brengen. Zaterdagmiddagcompetitie t.w. BalkBlauw Wit. De gasten won nen met ruim verschil, 05, en verste vigden daardoor hun fraaie positie. Blauw Wit ’34 11 6 O.N.S. 10 7 Workum 10 5 Ongeveer 550 Volleyballiefhebbers kregen Zaterdag jl. een aantal prachti ge, spannende, op hoog peil staande wedstrijden te zien. De dames zowel als de heren van Harlingen konden echter niet zo’n hoog peil bereiken als Gronin gen, Leeuwarden en Sneek. Volgende keer zullen ze wel beter uit de hoek ko men, want ze spelen nog niet zo lang als de anderen. Bjj de dames kwam Leeuwarden als overwinnaar te voor schijn. Van Sneek wonnen ze gemakke lijk, omdat er in Sneek een paar zwak ke plekken zaten en aan de éénheid wat ontbrak. Harlingen versloegen ze ook zonder moeite, maar Groningen maakte het de Leeuwarders nog wel even lastig. Bij de heren heeft Groningen verdiend de le prijs gewonnen. Van Harlingen wonnen ze heel gemakkelijk, en met Leeuwarden hadden ze in ’t begin ook niet veel moeite. Andersom was dat met Sneek. Dat speelde, ondanks ’t ontbre ken van drie sterke spelers, een op vallend goede partij, ver boven verwach ting van henzelf en alle anderen. Alle wedstrijden hadden een zeer sportief verloop en er zijn geen wanklanken ge hoord. Tenslotte nog de uitslagen: Dames: SneekLeeuwarden SneekHarlingen Groningen-Harlingen In de lagere regionen kwam van de programma’s nog minder terecht. In 2A bijv, ging alleen Zwaagwesteinde Zwartemeer door. Het resultaat, een 11 gelijk spel, zal leider PEC zeker genoegen hebben bezorgd. Stand groep: Zwaagwesteinde PEC Alcides Zwartemeer ontmoeting in 1 B, Ajax Wageningen, werd door de Amsterdam mers met 20 gewonnen en met zeven punten voorsprong kan hun nu niets meer gebeuren. Voor een geweldige ver rassing zorgde Achilles. De Assenaren klopten nl. VSV op eigen veld met 1-0. Dat was minder prettig voor Sneek en Oosterparkers, temeer daar deze clubs ondanks heftig verweer in Utrecht en Haarlem aan het kortste eind trokken. Onze stadgenoten verloren van DOS met het kleinst mogelijke verschil (21) en Oosterparkers met de bescheiden cijfers 20 van RCH. Achilles kwam door deze onverwachte zege op hetzelfde punten- aantal als Sneek en daar de roodbaadjes een wedstrijd minder speelden, is Sneek nu weer hekkensluiter. In deze afdeling werd verder nog gespeeld Enschede Blauw Wit. De thuisclub won met 31. Ajax Wageningen RCH Vitesse Be Quick Zwolse Boys Leeuwarden DOS Enschede VSV Blauw-Wit O.parkers Achilles Sneek ijle A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2