DOKTER BRUINS GEHULDIGD Ons land is gebaat met goed Nijverheidsonderwijs Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST van vele van De 4 °lo Woningbouwlening der gemeente Sneek Koning Faroek grijpt Voorzitter zijden gehuldigd persoonlijk usy „Sneek” Zestig jaren in de houthandel 7e Jaargang No 8 DINSDAG 29 JANUARI 1952 L KIEZEBRINK OfsKIe - htildedei Kunst aan Allen, Sneek O Wieiernieuws Tafeltennis KLEINZAND 7 Feiet 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD En zijn vrouw deelde er volop in mee Kerkconcert te Heeg' Alg. Ned. Landarbeidersbond Kapitein Carva'lo Redacteur Cliché Drukkerij Doevendans. De nestor van het bestuur, R. K. Z. den mocht zijn van Monalea Hawaiian? stellenden. Trije tüzen jonge minsken, Guon al trije krüskes aid Koene tinke: „ja, dy dokter Helle my ek noch to wrald!” Dizze sympathike dokter, Man fan ’t geve, echte skaei Hie goed tritich jier üs tsjinne, Sünder humbuch of lawaei. De praktyk wie him stees tinken; Aloan wie hy drok yn ’t pier Om sa mooglik help to bringen By pasjinten oer de flier. Dêrom klonk mei rjocht en reden Sneon foar dokter Bruins de groet: „Tankber binn’ wy foar Jou dieden, Lok en seine! 't giet Jo goed!" 28 Jannewaris ’52. Dokter Bruins waerd Sneon foreare Mei in öfskie-huldedei. En dêr die in fiiftal doarpen Fol ambysje nou oan mei. Redactie ad< es SNEEKER NIEUWSBLAD ■1H Advertentieprijs 15 ct. per m.m. l Bij contract (handelsadv.) lager, t Abonnementsprijs f3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. de heer P. v. d. Baan, die daarna aan het woord kwam, achtte het een grote eer een van zijn grootste vrienden met wie hij zovele jaren heeft samen gewerkt, te mogen toespreken. Hij dank te hem voor al het werk dat hij voor „Sneek” heeft gedaan, maar ook voor zijn vriendschap en zijn innige wens was dat dit nog vele jaren zo door zal gaan tot heil van de vereniging. Wij hebben samen veel strijd gevoerd en veel te- Alderhanne goed en tsjoed! Dokter is trochgeans yn 't libben Altyd helper yn de need, Klam en hald fynt men by dokter, Ta forsêfting yn it leed! Aankomst op Schiphol van Min.-Pres. Dr W. Drees van zijn be zoek aan Amerika, Vrijdag jongstleden. Voor de televisiecamera en aan journalisten deed Dr Drees verslag van zijn indrukken in Amerika opgedaan. sprak de heer F. Tiemersma, die tevens de Ver. van Noordelijke le klassers en de v.v. Leeuwarden te Leeuwarden ver tegenwoordigde. Volgens hem een 25- Dat bitsjut hwat foar in dokter, Da’s in taek fan soarch en noed! collega Bruins een gezien lid in de club Dan bilibbet wöl de dokter en schonk hem als herinnering een boek- werk. Zaterdag werd het kampioenschap van Friesland op Home-trainer verreden, waaraan door de volgende leden van de Sneker Wielervereniging werd deelgeno men Klaase A: G. Bok, A. Rosenstein, D. de Boer. Klasse B: J. Grerjdanus. De uitslagen in klasse A waren: le C. Ng- kamp, Harlingen, 76,7 sec.; 2e J. Blauw, Irnsum 77.2 sec.; 3e D. de Boer, Sneek 77.3 sec. De Boer had zich aanvankelijk le geplaatst met een tijd van 73,9 sec., maar het bleek dat hij een andere ver snelling had gereden dan was toege staan. Sportief werd besloten over te rijden zonder tegenpartij met het boven genoemd resultaat. In de nog komende wedstrijden zal de Boer nu moeten to nen, dat hij sneller kan. In klasse B plaatste Greijdanus zich met een tijd van 86,5 sec. vijfde. Eerste was H. Koning, Harlingen, in 78 sec. met eèn hartelijk welkom en merkte op dat deze avond bedoeld was als een contact-avond voor de leden onderling, in het bijzonder voor degenen die niet tot de geregelde bezoekers der vergade ringen behoorden, maar ook terwille van de vakbeweging, want was er geen vakbeweging, dan waren ook zulke avon- j 'j voorzitter. Het kienen bracht de nodige spanning, daar de prijzen bijzonder in de smaak vielen. Een der leden gaf enkele voor- Op uitnodiging van het bestuur heb ben we Zaterdagmiddag enkele uren in de Sneker Ambachtsschool rondgeneusd. En met ons vele ouders, want evenals vorige jaren werd er een openbare les gegeven, waarbij de bezoekers kennis konden maken met alle aspecten van het onderwas aan een Technische School, zowel van het eenvoudige werk in de Voorbereidende klas als het meer in- De Chr. Muziekvereniging „Crescen do” te Heeg gaf een concert in de Geref. Kerk waarbij speciaal gewijde muziek werd gespeeld. De leiding berustte bij Ds. H. van Koningsveld, die na de ge bruikelijke opening zijn dankbaarheid uitsprak voor de grote opkomst. Speci aal de jongeren waren sterk vertegen woordigd. In de pauze werd gecollec teerd ter bestrijding der onkosten, wat 44.25 opbracht. Aan het slot van deze mooie avond bracht Ds. v. Koningsveld directeur K. D. Anema en de leden van ’t corps dank en sprak hij de wens uit dat meer zulke avonden zullen volgen. Het programma was namelijk „af”. fijne houtsoorten voor de industrie te ’s-Gravenhage. Het verwisselen van windkracht door windmotoren den niet mogelijk, aldus de electrische bemaling en i maakte niet alleen de watermolens over bodig, maar deed tevens afbreuk aan het houtverbruik; het vervoer te water werd aangevuld door motorkracht en drachten ten beste, o.a. „Het vrouwtje vrachtauto’s kortom dat „de tiid gjin van Stavoren”. Het muzikale gedeelte skoft haldt” heeft ook de heer Visser in werd verzorgd door de bekende „Mona- het zakenleven in ruime mate onder- lea Hawaiians” o.l.v. Cor Tamminga, en I ook dit ensemble zorgde er wel voor dat de avond uitstekend slaagde. Tegen twaalf uur sloot de voorzitter met de wens, dat een volgend jaar alle aanwezi gen weer present zouden zijn, en dat dar ook het muzikale gedeelte weer in han behoorden te worden prijsgegeven. Dit was geen kunst voor allen meer, het be stuur van Kunst aan Allen heeft zijn misnoegen over het vertoonde de leiding van de Nederlandse Comedie dan ook niet onthouden, zoals uit een mededeling in dit blad blijkt. Dit wat het stuk aan gaat, wat het spel betreft: dit stond zoals verwacht mocht worden van dit troepje over het algemeen op zeer hoog peil, Ton Lutz als professor Winke, kwam daar misschien zelfs nog iets bo ven uit, zoals Ank v. d. Moer als Smilja Darde er een tikje beneden bleef, maar die trad dan ook niet alleen als vervang ster voor Mimi Boesnach, die ziek was, op, maar werd zelf geplaagd door een opkomende griep, zodat zij eigenlijk nog recht heeft op een complimentje voor het gepresteerde, Han Bentz v. d. Berg was voortreffelijk in de titelrol en geen der kleinere rollen schoot tekort. De familie Ringma werd met een auto van huis gehaald en door een haag van leurstellingen gehad, zo vervolgde v. Verschijnt DINSDAGS en VRUDAGS. Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) jarig voorzitterschap van grote plichts betrachting en is Ringma’s herbenoe ming tot bestuurslid van de Ver. v. Noor delijke le klassers een goede keus ge weest. Verder spraken nog de herèn Greijda- nus namens de v.v. Frisia, Theo IJdema voor het eerste elftal dat in zijn geheel zijn opwachting maakte en een foto album aanbood, burgemeester Raster- hoff, mede namens de commissie „Sport en Liefdadigheid”, Andree, namens de di rectie van de Alg. Friese Levensverz. Mij., mevrouw Meijer uit naam van de donatrices, de heer S. de Wolf, voorzit ter van de K.N.V.B. Afd. Friesland, H. de Jong, voorzitter Black Boys, M. Steegstra voor de Scheidsrechtersver. Sneek en Omstr. en het consulaat van de K.N.V.B., het erelid D. Terpstra, heren Verdaasdonck voor de Supporters vereniging, G. Buma namens L.S.C., W. Meijer voor de aanvoerders van het 2e pn 3e elftal, A. Boot, namens de Jeugd afdeling, W. Visser, voorz. Kaatsver. „Sneek”, D. van Delden, trainer en ere lid, Menno de Vries, voorz. W.Z.S. en tot besluit een vertegenwoordiger van de elftal-commissie. Ook in hun toespraken kwam de waardering voor de jubilaris in alle toonaarden naar voren, de meeste waren tevens vergezeld van een ge schenk, terwijl het vrijwel aller wens was, dat het „Sneek” moge gelukken eerste-klasser te blijven. Ook waren er vele schriftelijke geluk wensen uit het gehele land, waaronder een van de heer Karei Lotsy, voorzitter van de K.N.V.B., die tevens de leden en de spelers aanspoorde juist nu, nu Sneek er zo moeilijk voor staat, als echte Frie zen door te zetten. Namens het bestuur dankte de heer Vieleers voor de betoonde belangstelling en dankte de zoon van de jubilaris allen die voor hen deze middag tot een on vergetelijke maakten. dienst trad. De jubilaris roemde de goede ver standhouding die steeds tussen de Di rectie en hem heeft bestaan wat ook wel blijkt uit het feit dat hij bij de om zetting van de zaak in 1950 door Com missarissen werd benoemd tot directeur van het Hoofdkantoor, met afzonder lijke directeuren ”oor de filialen te Sneek en te 's-Gravenhage. Deze goede verhouding leidde er toe dat hg het steeds als een aangename plicht voelde by het uitoefenen van zijn taak evenals een goede winkelier enige doorslag aan de evenaar te geven, of, zoals de melkboer doet, ’n flutske der op ta to jaen" door niet te letten op extra arbeid als lat in het belang van de zaak nodig was. Tijdens zijn langdurige loopbaan heeft adspirantjes, die buiten in clubtenue stonden opgesceld, naar binnen geleid. De bovenzaal was met vlaggen versierd en de talrijke bloemstukken verhoogden de feestelijke sfeer. vonden. Het heeft hem, hoewel het jubileum op zijn verzoek in intieme kring werd gevierd, toch niet aan belangstelling ontbroken en Vrijdagmiddag boden de -<-- Commissarisssen hem in Sneek een de jubilaris het oprichten van de filialen diner aan. Zaterdagochtend was het totaal bedrag der inschrijvingen op deze lening bijna f 500.000. Wie de eer wil genieten het half mil- lioen vol te maken, moet zich dus haasten, want de inschryving sluit op 1 Februari a.s. Men schrijft ons: Naar aanleiding van de vertoning van het blijspel „Kapitein Carvallo” op 24 dezer in het Amicitia- theater hier ter stede werd namens het voltallige bestuur een schrijven gericht tot de leiding van het bewuste gezel schap De Nederlandse Comedie te Am sterdam, waaruit hieronder een klein deel wordt geciteerd. Men zal zich al dus zonder verder commentaar van de inzichten van het Bestuur op de hoogte kunnen stellen. zoals wy reeds herhaaldeiyk be- „spraken, zoudt u een stuk brengen, „waarvan redelijkerwijze verwacht „mocht worden, dat het geen aanstoot „zoude geven. Het blijspel Carvallo „evenwel, heeft alle Christelijke groepe- „ringen in ernstige mate gekwetst, en „volkomen terecht. Algemener nog, „waar de Christelijke ethiek in Europa al dan niet uitgesproken vol strekt algemene geldigheid heeft, moet „een stuk als Carvallo gezien worden „als één van de helaas zeer tal- „ryke krachten, die onze cultuur bedrei gen en naar een laag niveau terug dringen. Voor een event, volgende „voorstelling moeten wij met zekerheid „op een alleszins behooriyke inhoud „kunnen rekenen Voor het Bestuur van K. A. A., w.g. Dr W. J. ROBERTS, Voorz. Nadat Zaterdagmiddag de volks massa te Cairo onder de indruk van de gevechten tussen de Engelsen en de Egyptische politie in Ismailia en geleid door opruiers haar woede gekoeld had door gebouwen van enige ambassa des en andere panden van vreemdelin gen te vernietigen, waarbij ook buiten landers werden gedood, heeft koning Faroek van Egypte Zondag persoonlek ingegrepen. Hg ontsloeg het kabinet Nahas Pasja en benoemde de onafhan kelijke leider Ali Maher Pasja tot mi nister-president, die terstond een kabi net vormde. De nieuwe regering heeft bekend gemaakt te zullen ijveren voor het verwezenlijken van de nationale as piraties, te weten: vacuatie van de Britse troepen uit de Kanaalzóne en ver eniging van Egypte en de Soedan onder koning Faroek. In Engelse kringen acht men echter de kans op overeenstem ming met Maher Pasja groter dan met Nahas Pasja. De rust schgnt in Cairo weergekeerd, nu het leger de stad heeft bezet Er zijn minstens een twintigtal doden. Diplomatieke vertegenwoordi gers hebben geprotesteer 1 cegeu de ver nieling van buitenlands eigendom. Men schrgft in Egyptische regeringskringen de onlusten toe aan de werkzaamheid van uiterst linkse elementen. Koning Fa roek zou hebben ingegrepen omdat by een verdere ontwikkeling ook de dy nastie gevaar zou lopen. Het was Zaterdagmiddag in het Ge bouw der Ned. Herv. Gemeente te Heeg een grote drukte in verband met het officiële afscheid van dokter G. Bruins. Om half twee verzamelden de comité- leden met hun dames zich daar om aan het doktersgezin een gepast afscheid aan te bieden. Naast dokter en mevrouw waren ook een aantal familieleden en verder de genodigden aanwezig. Pas toor Vlaskamp, voorzitter van het co mité, zette de reden van de bijeenkomst uiteen. Dokter Bruins heeft nl. op 31 December zijn praktijk neereelegd. Op die dag nam hij dus afscheid van zijn patiënten, maar nu willen we dit offi cieel doen. Dit zal echter een vreemd afscheid zijn, nl. een afscheid met een traan, een lach en een geschenk. Spre ker stond een ogenblik bij deze drie din gen stil. Dus eerst een afscheid met een traan. Wanneer u nu nagaat dat u Jrier ruim 30 jaar met voortreffelijke kwali teiten uw roeping en levensideaal hebt vervuld, zo zei spreker, dan is het be- grypelijk, dat het zwaar viel om dit werk neer te leggen. U hebt immers al die tijd mogen werken voor de gezond heid van de mens. Ook voor uw patiën ten is het een weemoedig afscheid, want zij stelden vertrouwen in u en zullen u erg missen. Vooral de moeders betreu ren uw ophouden en kunnen hun dank niet in woorden uitdrukken. Met uw' de kundigheid, kalmte en rust stond u hen Afd. Sneek, Zuivel. De afd. Sneek van de Alg. Ned. Land- 1 Zaterdagavond haar en kienavond in het - te Sneek. De voorzit- schepen. ter opende deze feestelijke bgeenkomst i::l - Wed. W. J. Oppedijk N.V. alhier in van de eikenhout-handel met scheeps- j bouwers, maar het daardoor verloren afzetgebied werd weer goed gemaakt door het oprichten van een filiaal in meubel- I van de patiënten tegenover hun de hee^r D. Visser een zeldzaam jubi- heel veel gewijzigd en veranderd. Zijn jaarlijkse contact- leden, dat hg als jongen van 12 "jaar als jongste bediende bg de Houthandel v.h. Mr J. Schoenmaker, Ned. Herv. cr schetste de heer Bruins als iemand die niet meer en niet minder zei dan noodzakelijk was. Ds. H. van K üngsveld, Geref. pred., bracht de dank over van de patiënten uit eigen kring en sprak tevens een per soonlijk woord van dank. De heer R. K. Zijlstrr van Sneek, be ter bekend als Rintsje Klazes, schetste in een Fries gedicht het werkzame en verdienstelijke leven van de scheidende dokter en de heer D. Oppedijk van Hom- merts memoreerde dat hg bg weer en wind zijn patiënten steeds „er fiets bezocht. Dokter Ferwerda spiak als plaatselijke collega. Vaak was er ook onder de artsen naijver en brood nijd, maar bij ons was dat niet het ge val, aldus spreker, die verder dankte voor de prettige samenwerking. In zijn dankwoord zei dokter Bruins, dat hg geen woorden had om zgn gevoe lens te uiten. Steeds heb ik in stilte ge werkt en nu sta ik hier in het centrum der belangstelling. Bij mezelf heb ik ge dacht op 31 December, nu heb ik de mensen van mezelf verlost. Thans wil ik echter erkennen dat ik echt dank baar ben voor deze middag en de ca- deaux. Ik ben opgehouden als arts, om dat ik meende de vergelijking met de jongeren niet meer te kunnen door staan. De vriendelgkheid, genegenheid uw vertrouwen en achting hebben me echt goed gedaan. Bij dv. stugge Friezen had ik werkelijk niet zoveel warmte verwacht. Mijn hart zal warm blijven kloppen voor Friesland en ik beloof u dat ik vaak het Fries Volkslied met de Pick-up zal laten spelen. Pastoor Vlaskamp zei tenslotte dat de woorden van dokter Bruins bg de aanwezigen diepe indruk hadden ge maakt, en stelde voor tot besluit het Fries Volkslied te zingen. Daarna bestond er gelegenheid om per soonlijk afscheid te nemen. Vanuit de omringende dorpen Jutrgp, Hommerts, Oudega (W.) en Gaas.meer reden extra- bussen en zo hebben velen de scheidende arts de hand gedrukt, waarbij hem om dat hij gaarne foto’s van patiënten wilde ontvangen, talrijke familiefoto’s werden overhandigd. IJLST. Vrijdag vierde onze stadgenoot I meegemaakt en is er in ’t algemeen arbeidersbond hield John Issamacai uit Kalabo ta Zuid Rhodesië bemerkte op een kwade dag, dat de geit van zgn buurman bankbil jetten ter waarde van zee pond die hy had begraven, had opgepeuzeld. Joh» slachtte de geit, verzamelde de stukjes papier en heeft nu een aanvraag voor nieuwe biljetten ingediend. Zgn buur man eiste een schadevergoeding voec het verlies van de geit. Van zes pond. Zaterdag en Zondag j.l. hield de Bond van Noordelijke Tafeltennisclubs weder om de Noordelgke Kampioenschappen in Groningen. In de topklassen prolon geerden mej. Bergsma te Leeuwarden en A. J. Ritsema te Hoogezand hun kam pioenschappen. Noordelgk kampioen van de 4e klasse werd Frits Monsma en van de 5e klasse Lucas Pasma, even eens alhier. Beiden behaalden hun titel ongeslagen. Jeum. Het was die dag nl. 60 jaar ge-entree in het bedrijf viel samen, met het „Piter Jelles-hüs” verdwijnen van de houten i Daarmede eindigde een belangrgk deel Maandag 18 Januari. Amicitia Theater. ’s Avonds 8 uur: „Telefoon voor U.” Maandag 28 Januari. Nederl. Reisvereni- ging. Algemene Ledenvergadering, 's avonds 8 uur bij Hanenburg. Dinsdag 29 Januari. Kaatsver. Sneek. Jaarlgkse feestavond in Amicitia 8 uur. Opvoering van „Skjin skip”. Woensdag 30 Januari. Ver. „Gezinshulp Sneek". Jaarvergadering ’s avonds 8 uur bovenzaal Hotel Hanenburg. Woensdag 30 Januari. Oudervereniging Gymnasium Sneek. Lezing Dr C. Zijderveld Jr. over „De Gymnasiale opleiding in deze tgd”. ’s Avonds 8 uur in Zaal Piso. Tongersdei 31 Jannewaris. Lanbou Jon- gerein Mienskip Snits. Jouns 7.30 ure by Hanenburg. Sprekkers H. K. Nicolai fan Swichum en Th. W. Zandstra fan Snits. Donderdag 31 Januari. Algemene Be drijfsgroepen Centrale. Toneelvoor stelling ’s avonds 8 uur in het St. Josephgebouw. Opvoering van „De Schippersdochter”. W’oensdag 30 en Donderdag 31 Januari. Amicitia Theater, ’s Avonds 8 uur: „Texas Rangers.” gewikkelde in de kopklassen. Opnieuw konden wg er ons van overtuigen, dat deze school met haar tijd meegaat en dat het bestuur een open oog heeft voor alle pogingen om het onderwgs te per- fectionneren. Ook viel ons opnieuw op de aangename en vertrouwelgke sfeer tussen leraren en leerlingen, die alleen maar het onderwijs ten goede kan komen. bg. In uw dokterspraktijk hebt u het genoegen mogen smaken ruim 3000 ba by’s mee op de wereld te helpen. Toch is het ook een afscheid met een lach, want uw patiënten gunnen u zeke. van harte een welverdiende rust. Het is ook een afscheid met een geschenk, en de bewijzen hiervoor bevinden zich in de zaal. Men wilde de dank niet bij holle woorden laten, maar uw patiënten en ook niet-patiënten hebben samen een bedrag bijeengebracht om u een herinne ring aan te bieden. Spr. overhandigde dokter een vulpen en vervolgde: Er was evenwel nog geld over en omdat u bijna altijd op de fiets rijdt, besloot men u daarom maar een fiets te geven. Ook had u interesse voor een encyclopaedie en ook deze mag ik u thans aanbieden. En last not least offreer ik u deze Pick- up. U, mevrouw Bruins, u was een goe de en echte doktersmevrouw en uw vriendelijkheid en belangstelling wer den zeer op prijs gesteld. Als aanden ken bied ik u deze grote mand met bloemen aan. Spreker vzenste beiden tot besluit een rustige levensavond toe. Nadat de Chr. Muziekver. „Crescen do” een serenade had gebracht, sprak dokter Nieuwenhuis van Sneek namens de kring van 'artsen. Hij noemde zijn KI. Gerritsma Sr. sprak een persoon lijk woord en las tevens een oner voor van Jac. Zwaga, die verpleegd wordt in Appelsga. Hieruit bleek ook de grote liefde arts. Ds. pred., In een gesprek, dat wij na afloop van onze rondgang met de directeur, de heer van Gelder hadden, vertelde deze ons iets van de opleidingsmogelijkheden in zijn school. Sedert 1949 is er een voorbereidende klas, waardoor het mo gelijk is té beoordelen voor welke vak richting de leerlingen het meest ge schikt zijn. De ervaringen met deze klas zijn zeer gunstig, omdat er tijd wordt gewonnen, vat het onderwijs ten goede komt. Verder is meer dan vroeger het onderwijs gericht op de algemene vor ming, op het eenvoudige „hoe en waar om.” Bg de vernieuwing wordt uitge gaan van een totaliteit, die behandeld wordt in een periode van plm. twee we ken; alle vakken worden daaromheen geweven. Het streven is bovendien de definitieve vakkeuze zo lang mogelijk uit te stellen. De resultaten van de ver nieuwing komen reeds tot uiting. Met de voorbereidende klas en kopklasse duurt een cursus vier jaar, zonder voorberei dende klas en kopklasse twee jaar. Na afloop kunnen de jongens een leerover eenkomst aangaan met de bedrgven. Tijdens deze overeenkomst, welke in het algemeen twee jaar duurt, kunnen deze jongens gratis onderwijs krijgen aan de Avondschool, terwijl zij na beëindiging van de leerovereenkomst examen kun nen doen voor het Rijksngverheidsdiplo- ma. Aan dit diploma hechten de be drijven (vooral de grote) veel waarde. De directeur deelde verder nog mede, dat er bij de ouders een kentering valt waar te nemen en dat zij meer dan vroe ger hun jongens met aanleg of voorkeur voor techniek naar de technische school sturen. Dat is een verheugend verschijn sel, want ons land heeft door de in dustrialisatie grote behoefte aan ge schoolde vaklieden. Bovendien biedt een goed vak nog altijd een behoorlijk be staan. Aan de Sneker Ambachtsschool wordt onderwijs gegeven in Smeden-machine- bankwerken, Electrotechniek, Timme ren, Meubelmaken, Schilderen, alsmede Autotechniek (kopklasse), eventueel op leiding voor Landbouwwerktuigenmon teur en de inschrijving voor deze vakken is mogelgk van 30 Januari t/m 9 Fe bruari. Tenslotte vernamen we nog dat 1953 een belangrijk jaar voor de vereniging wordt. Dan zal het namelijk vijftig jaar geleden zijn dat de school geopend werd. Dat dergelgke openbare lessen belang stelling wekken, blijkt uit het feit dat het bezoek weer groter was dan verleden jaar, er waren zeker 700 a 800 belang- Huldiging door de vereniging. De leiding van de receptie berustte bg de vice-voorzitter, de heer Vieleers, die de jubilaris namens de vereniging toesprak. Hg merkte op, dat het voor zitterschap van een voetbalvereniging geen pleizierig baantje is. Hij krijgt veel critiek, maar aan de andere kant geeft het ook veel moois dat elke te leurstelling weer doet vergeten. Hg schetste Ringma als een persoon die al tijd recht door zee gaat en steeds de volle consequentie van zgn beslissingen aanvaarde, bracht hem daarvoor harte lijk dank en sprak de hoop uit dat de leiding van „Sneek” nog vele jaren in zy'n vertrouwde handen moge rusten. Als stoffelijk blgk van waardering bood hij een fraaie leeslamp met lectuurbak aan en vereerde mevrouw Ringma een bouquet bloemen als dank voor de vele opofferingen die zij zich moest getroos ten om haar man de vervulling van zgn functie mogelgk te maken. De heer Ringma, die het zeer op prijs stelde dat hem deze receptie werd aan geboden en dat daarbg ook zgn vrouw en kinderen werden uitgenodigd, dankte het bestuur eveneens voor zgn hulde en het mooie cadeau waarvan hij nog lang een dankbaar gebruik hoopt te kunnen maken. Donderdagavond was de Amicitia. zaal weer zo goed als geheel bezet, toen er onder auspiciën van Kunst aan Allen de Nederlandse Comedie optrad met Kapitein Carvallo, een blgspel van De nis Cannan. We bengden het bestuur van Kunst aan Allen zgn taak om een keuze der te spelen stukken te maken niet. De kunst van het toneel raakt zo zeer het terrein eer levensbeschouwing, dat het moeilijk is alle liefhebbers van het toneel tegelgkertijd tevreden te stel len, zodat het meestal een kwestie van geven en nemen wordt. Maar er zy'n tenslotte grenzen en voor velen werden deze overschreden in dit blgspel, waarin de spotlust zich meester maakte van onderwerpen, welke daaraan niet Het was te vooraien, dat er veel bezoek zou komen op de receptie die de voetbalver. „Sneek” Zater dagmiddag de heer L. Ringma in caié-rest. Leeuwen aanbood ter ere van zgn 25-jarig jubileum als voorzitter der vereniging. Maar dat de belangstelling zó groot zou worden als ze geweest is, had zeker niemand gedacht. Het was geweldig en met vrjjwel elke spre ker steeg ’t aantal fraaie cadeaux dat de jubilaris en zgn echtgenote werd aangeboden. Ook de vele bloemstukken getuigden van de grote waardering die de heer Ringma geniet, niet alleen in zgn eigen vereniging, in de zusterver enigingen en in de voetbalwereld in het algemeen, maar ook bij het gemeentebestuur. Burgemeester Rasterhoff kwam nl. ook even aanwippen om de gelukwensen van de plaatseljjke overheid aan te bieden. <3- Baan, maar daarnaast ook veel jubel en al lijkt de positie van ons eerste elf tal nu niet zo gunstig, toch hoop ik dat onze jongens niet zullen versagen en zich in de eerste klas zullen handhaven. Een cadeau bezegelde deze sympathieke toespraak. De dames van de bestuurslieden lieten zich evenmin onbetuigd. Bg monde van mevr. v. d. Baan boden zij niet alleen hun gelukwensen aan, maar tevens een schemerlampje van Delfts blauw en bloemen voor de echtgenote van de ju bilaris. De heer H. Doevendans, sprekende na mens de Pluimvee- en Konljnenver. „S. en O.” noemde Ringma de goede man op de juiste plaats en dat die gedachte ook Pij de jeugd leeft bleek wel uit de glundere gezichten warmede de zes aan voerders van de adspiranten-elftallen hun gelukwensen aanboden. Namens de Ver. van le klassers in Nederland

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1