Duitsland, het Atlantisch Pact het Europese leger en FoardrachtkrEch „Sprek mar ta” Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Coöp. Zuivelfabriek te Scharnegoutum vernieuwd en uitgebreid A f 7e Jaargang No 14 DINSDAG 19 FEBRUARI 1952 2872 L. KIEZEBRINK Sneek sleutelstad Vrouwelijke hulpverlening Naar Canada met 16 man In 1951 58666 huizen Echtgenoten moeten beschermd 16 e NED. STAATSLOTERIJ Geslaagd Utslach priisfraech Boekewike 1951 Dr. Portielje neemt atscheid Verbetering in Rijksweg Zwolle-Leeuwarden KLEINZAND 7 Telet Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Hogere garantieprijs voor baconvarkens Zeepost Handelsmogelijkheden met Latijns Amerikaanse landen Ui VRIJDAGS. Redacteur: 1 Het nieuwe gedeelte met daarachter de oude fabriek. Eigen geld. 4518, 4532, 4536, 7131, 7144, 9356, 9357, 9387, 9398, 14036, 14051, 14055, 14056, Geslaagd voor het examen onderwij zer aan de Rijkskweekschool te Amers foort, de heer H. Venema van Sneek. te de de Indonesië m.s. Oranje Nieuw-Guinea: s.s. Riouw Antillen: m.s. Oranjestad Suriname: m.s. Bonaire Canada: s.s. Golden City s.s. Rijndam Zuid-Amerika: m.s. Alhena Advertentieprijs 15 et per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. Redactie-adres: SNEEKER NIEUWSBLAD volksuniversiteit en voor de radio. Een huldlgingscomité onder voorzitterschap van dr. J. Verwey, directeur van het zoölogisch station van de Nederlandsche dierkundige vereniging in Den Helder, treft voorbereidingen om op 22 Maart in de Koningszaal in Artis officieel af scheid van dr. Portielje te nemen. GEVONDEN VOORWERPEN WYMBRITSERADEEL. Een vulpen, terug te bekomen bij 8. Duiker, Hommerts no. 63; een armband met gouden slotje, terug te bekomen bjj Fan l. nei rj. mei har prizen: Akke Algera, Cornélietje van Haetsma Buma en Roelof F alkena, de trije earste priiswinners. h-.j’ Sf? j Bij de collecte van de Vrouwelgke Hulpverlening, die van 1218 Novem ber 1951 in Friesland werd gehouden, ondervond Hfet provinciaal comité zeer veel medewerking en bedankt langs deze weg alle medewerksters hartelijk voor haar grote activiteit. De collecte- objecten, die in samenwerking met de Stichting Friesland voor Maatschappe lijk Werk werden gekozen, waren: 1. va- cantie voor vermoeide huisvrouwen; 2. Fries Asthma Fonds en 3. fondsvorming voor een observatiecentrum ten behoeve van kinderen met geestelijke afwijkin gen. Het comité ontving 80 van de opbrengst, groot 16.926.45. H. K. H. Prinses Marijke, die heden Maandag, 5 jaar is geworden, (Foto Willy Schurman N.F.K.) In het afgelopen jaar kwamen 58666 huizen in Nederland gereed. In Fries land: 1832. i Wagenmakers 53 I Groep IV, 1 Akke Algera en 1 58 p.; 3e pr. Tini Veeninga, 57% p.; 4e Krapoan 600 oplossingen kamen yn, hwerfan in stikmannich forkeard wiene. De koarte gearfetting fan hwat it Fryske boek foar eltse Fries bitsjut wie: „It Fryske boek is in freon foar it lib- ben”. Ek goed wie: „It Fryske boek is freon foar it libben”. Dat leit der mar oan hokfor fersebondel fan de winder fan de Gysbert Japicxpriis men nom- men hie „Nünders” of „Spegelskrift”. De prizen binne yn dizze folchoarder takend: 1. A. v. d. Hout, Berltsum; 2. Rindert Straatsma, Hijum; 3. B. v. d. Meulen, Eastermar; 4. H. W. van Dyk, Wommels; 5. H. Miedema, Snits; 6. Jfr. I. H. de Vries, Dimter; 6. Tj. Wouters, Laren; 8. H. de Jong, Koarnjum; 9. S. Wyngaarden, Langwar; 16. Janna Hen driks, Drachten; 11. Durk v. d. Ploeg, Ealsum; 12. Jfr. F. Kielstra, Ljouwert; 13. S. J. de Vries, Beetstersweach; 14. Ph. M. M. Smits, Haerlim; 15. Geart Krist, Akkrom. Na 46 jaar in dienst te zijn geweest als inspecteur van de levende have, zal dr. A. F. J. Portielje op 1 Maart af scheid nemen van Artis. De naam van de 66-jarige dr. Portielje is in bijna een halve eeuw vergroeid geraakt met deze dierentuin, waarin hij tienduizenden heeft rondgeleid en begrip heeft bijge bracht voor het gedrag der dieren. Ver der is dr. Portielje bekend geworden door causerieën op scholen voor de H. de Boer, Hommerts no. J.4X, De familie Huisman uit de Torenstraat te Middenmeer vertrekt op 5 Maart met de Zuiderkruis naar Canada en dat be tekent dat het bevolkingscijfer van de Wieringermeer op slag met zestien daalt, want het echtpaar Huisman neemt zijn veertien kinderen mee. Het Algemeen Dagblad schrijft: Wij doen het voor de jongens, die ginds in de landbouw een betere kans maken dan hier in de polder, zegt Gosse Huisman, die evenals zijn vrouw, J. Huisman-Potma, geboortig is uit de om geving van Sneek. Het echtpaar Huisman heeft elf jon gens en drie meisjes. De leeftijden lopen van vijf tot 25 jaar. Een broer van va der Huisman woont al 22 jaar in Ca nada. Hij zorgt er voor dat het omvang rijke gezin na aankomst onderdak zal vinden te Windsor, bij Toronto. Feitelijk emigreren wij met zeven tien man, zegt moeder Huisman. Onze Theo trouwt vóór wij vertrekken met Ali Dudink uit Westwoud, die haar brui degom naar Canada zal volgen. En on middellijk na aankomst vieren wij de tweede bruiloft, want de verloofde van Joukje is een boot eerder vertrokken. Dat is Nico Sijm uit Zwaagdijk, die al een betrekking heeft gevonden te Brad ford in Ontario. In de Toreristraat 43 te Middenmeer wordt nu al wekenlang Engels gespro ken, om te oefenen en om er vast aan te wennen. ook weer automatisch. De geproduceerde boter wordt in kistjes van 50 kg of ver pakt naar de Frico gezonden. Het af wegen van de pakjes geschiedt eveneens machinaal met een capaciteit van 700 halfponds- en 300 ponds-pakjes per uur. In het nieuwe laboratorium werd de bezoekers het bepalen van het vetge halte en van de zindelijkheidsgraad van de aangevoerde melk gedemonstreerd. Vooral in het laatste komen nog al ver schillen voor zoals de watjes aangaven, maar verreweg de meeste monsters ge tuigden er van dat bij de leveranciers op slechts enkele uitzonderingen na, de vereiste reinheid bij het melken in acht wordt genomen. Dat is trouwens ook hun eigen voordeel, want de melk wordt naar kwaliteit uitbetaald. Tot besluit bezichtigden we nog de melkontvang. Ook hier van begin tot eind alles auto matisch. De lege bussen worden weer op de metalen transportband geplaatst die ze bij de machine brengt waarin ze met stoom worden gereinigd. Daarna ver volgen ze him reis naar de afdeling, waar ze met karnemelk of wei worden gevuld om tenslotte weer op de band naar de buiten staande melkauto’s te rollen. Thans worden de meeste machines nog door stoomkracht in beweging gebracht, maar zeer binnenkort zal alles electrisch zyn en dan doet de grote 64 p.k. stoom machine alleen nog maar dienst als re serve om in geval van storing in de stroomlevering zelf de benodigde stroom op te wekken. De fabricage behoeft dus nimmer te stagneren. Na de bezichtiging volgde alle drie avonden nog een bijeenkomst in Elim, waar de Condens-film, de Bondsfilm en een Amerikaanse landbouwfilm werden vertoond en een spreker iets over coöpe ratie vertelde. De laatste avond was dat drs Bierma, directeur van het Instituut Landbouw Coöperatie. De directeur, de heer Tiersma, was helaas ziek, zodat in zijn plaats de assistent, de heer J. Ver loop en voorzitter I. de Boer de hon neurs waarnamen. De Coöp. Zuivelfabriek te Scharnegoutum heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. Onder architectuur van de heer A. Visser, architect van de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland, heeft de aannemer P. J. v. d. Heide te Oosterend er in moderne stijl een geheel nieuw gedeelte by gebouwd, met welke uitbreiding tevens verschillende vernieuwingen van het interieur en het ma chinepark gepaard gingen. Woensdag- en Donderdagavond hebben de leden en hun vrouwen in grote ge tale gebruik gemaakt van de gelegenheid het vernieuwde bedryf te bezichtigen en Vrijdagavond kwamen het personeel van de boeren, van wie enkelen ook met de vrouw, en andere belangstellenden op bezoek. Ook toen was het behoorlijk druk. Slipgevaarlijk wegdek in Heerenveen wordt ver vangen. De Dracht in Heerenveen, welke een onderdeel vormt van de rijksweg Zwolle Leeuwarden, is bij nat weer slipge vaarlijk, hetgeen herhaaldelijk tot on gevallen aanleiding heeft gegeven, De Toeristenbond A.N.W.B. heeft zich hier over tot de gemeente Heerenveen ge wend en verneemt thans, dat nog in de eerste helft van dit jaar de traverse van een geheel nieuw en aanzienlijk stroever wegdek zal worden voorzien. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach. ter de naam van het schip vermeld: (23 Febr.) (25 Febr.) (19 Febr.) (20 Febr.) (18 Febr.) (20 Febr.) (19 Febr.) Trekkingen 2e klasse. Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. 15299 ƒ20.000; 17966 ƒ5000; 7243 2000; 12720, 15188 ƒ1500; 4266, 4433, 12140, 15004, 19285 ƒ1000. Op Woensdag 20 Februari a.s. zal vanwege het Nederlands Zuid-Ameri- kaans Instituut te ’s Gravenhage zitting worden gehouden in het Provinciehuis te Leeuwarden, teneinde voorlichting te verstrekken omtrent de handelsmoge lijkheden met de Latijnsamerikaanse landen. Belanghebbenden kunnen zich wenden tot de Kamer van Koophandel te Leeuwarden, welke deze zitting ver zorgt. De avond tevoren had de Franse re gering namelijk een motie in het parle ment ingediend, waarin deze twee pun ten waren opgenomen. Edgar Faure, de minister-president, verving de oude re- geringsmotie, waarover Zaterdagmid dag zou worden gestemd, door een nieu we van elf punten, na druk beraad met partijleiders, vooral met de socialisten. De nieuwe motie keurt.in voorzichtige bewoordingen de vorming van een Euro pees leger goed, maar verbindt aan West-Duitslands toetreding een reeks van voorwaarden, welke Bonn vrijwel zeker niet zal accepteren. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) LONDEN. Hoewel de Franse natio nale vergadering zich nog niet uitge sproken heeft over de voorwaarden waarop Frankrijk bereid is de Duitse deelneming aan het Europese leger te aanvaarden, dat zal Dinsdag gebeu ren hebben de Grote Drie reeds een aantal afspraken gemaakt en zullen deze worden voorgelegd aan dr Aden auer die ook te Londen is. De ministers der Grote Drie werden het in grote lijnen r r over de vorming van een gezamenlijk lichaam, dat gra- tie-verzoeken van Duitse oorlogsmisda digers zou onderzoeken en over West- Duitslands financiële bijdrage tot de Europese defensie. Wat die punten be treft kan men dus één lijn trekken, wanneer kanselier Adenauer bij de be sprekingen wordt betrokken. Minister Schuman hield echter vast aan de Fran se eis, dat het aan de Duitse industrie zou verboden blijven om zich bezig te houden met atoomonderzoekingen, de biologische en chemische oorlogvoering en de vervaardiging van vliegtuigen en onderzeeboten. Men werd het niet eens over de wijze, waarop de geallieerden in dat opzicht toezicht zouden blijven uitoefenen. Tenslotte heeft men gesproken over West-Duitslands toekomstige verhou ding tot het Atlantisch pact. (De Duit sers willen daar uiteindelijk lid van wor den, maar de Fransen verzetten zich) en de vraag, of Amerika en Engeland zich er voor garant willen stellen, dat geen land, dat troepen in het Europese leger heeft, die er na verloop van tijd weer aan onttrekt. pr. Jaep Mulder, 57 p.; 5e pr. Eef Hoge- i weg, 55 p.; 6e pr. Rein Hoekstra, 54 p.; I 7e pr. Jelle Buwalda, 53% p. En de oaren hiene de jury de kar wer net maklik makke: Fokje Andriol 52%, Coby v. d. Baan 51%, Pyt de Boer 46, Otto Boonstra 52, Jentsje Bootsma 46, Hindrik Brandsma 48%, Durk ten Dam 47, Hike Dykstra 52, Wytske Hiemstra 48- Ulbe Jagersma 53, Bouke Jansen 47%, Willem Osinga 51, Anneke Rade- laar 52 en Melle Westra 50%. De priiswinners kamen fan hast alle skoallen. Oan alle kanten hat dit ynitiatyf fol- dien en foarsitter Tamminga koe oan gans meiwurkers tank kwyt. BEGRAFENIS VAN KONING GEORGE VL Overzicht bij Marble Arch. Londen op het ogenblik dat de geweldige begrafenisstoet de enorme mensenmenigten passeerde, op weg naar Windsor, De officier van Justitie te ’s-Herto- genbosch eiste tegen een 50-jarige we duwe uit Mierlo (N.Br.) een gevangenis straf van negen jaar, omdat zij in Octo ber van het vorige jaar haar man in een opwelling van drift van het leven heeft beroofd. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en twaalf kinderen, stond door de veelvuldige ruzies niet gunstig aangeschreven in het dorp. De man dronk veel en kwam vaak beschonken thuis. „Zij gingen vechtend door het le ven”, aldus de officier, die het slacht offer kwalificeerde als een hoogst on aangenaam mens. Bij zijn eis hield de officier ernstig rekening met het toene mende aantal aanslagen in de laatste tijd. Er is een gevaar, hoewel dit niet moet worden overdreven, dat in be paalde kringen de idee leeft om lastige echtgenoten van het leven te beroven. De raadsman zeide overtuigd te zijn, dat de man oorzaak was van de daad van zijn vrouw. De rechtbank zal over veer tien dagen vonnis wijzen. Voor het practijk Diploma Boekhou den (Associatie) slaagden de volgende candidaten: Joh. Reinstra en P. de Vlugt te Koudum, Joh. Bosscha te Nij- land, C. Verbeek te Oudega, Mej. T. de Jager en J. Postmus te Sneek, allen op geleid door Instituut „Groots" alhier. In Rijperkerk heeft een koopman ge- - tracht scheermesjes aan te bieden. Op zichzelf gans niet vermeldenswaard, maar wel was het vreemd, dat verschil lende Rijperkerksters ’s avonds hun huisdeur niet op slot konden doen, om dat ze de sleutel misten. Erg veilig voelden ze zich dan ook niet en ze gin gen eens met de politie praten. De po litie vroeg het signalement van de koopman en slaagde er in de scheer- mesjesman te vinden. Het bleek een zekere V. te zijn, een Sneker, die na aanvankelijk ontkend te hebben, later meedeelde, van plan te zijn, de sleutels te Sneek te verkopen. Enfin, de sleutels zijn terug en de politic heeft zich over V. ontfermd. (F. D.) Het was ook inderdaad zeer de moeite naar de vrachtauto’s beneden geschiedt waard een kijkje te nemen in dit moder- ne zuivelbedrijf, waarvan de melkont vang en het weilokaal, het perslokaal, het pekellokaal, de kuiperij, de koelcel en het laboratorium geheel nieuw zijn en volgens de hoogste eisen van efficien cy en hygiëne ingericht. Bovendien lichtte het personeel van de vele afde lingen met loffelijke ijver de bezoekers deskundig in over het fabricageproces in hun afdeling, al was het uiteraard jam mer dat zij hun ingenieuse machines niet in werking konden tonen. De fabriek staat ’s avonds nl. stil, wat Zondags na een uur of acht ’s morgens eveneens het geval is. Die dag wordt de aangevoerde melk gedurende de zomermaanden 30000 liter en ’s winters 14000 liter per dag in een vijftal tanks, vier van elk 10000 1. en een van 7500 1. in het koellokaal bewaard. De twee nieuwe centrifuges in het centrifugelokaal kunnen samen 10000 1. melk per uur ontromen. De room, die op een temperatuur van 8 graden naar de vier roomzuurbassins, elk van 1500 1. inhoud vloeit, wordt hier tot 1616% graden verwarmd, waarna het zuursel er aan wordt toegevoegd. Vervolgens gaat ze naar de nieuwe karn, die per karnsel 650 kg boter produceert. De room, op deze wijze tot boter verwerkt, wordt vooraf op 80° gepasteuriseerd, wat eveneens geschiedt met de ondermelk welke naar de boeren teruggaat. De nieuwe kaasmakerij bevat vier kaasbak ken van 4200 1. per bak, een stoomkast voor het reinigen van de kaasvormen, een machine voor het wassen van de kaasdoeken en een douchecel voor het personeel. Voor de kaasbereiding wordt de melk gepasteuriseerd op 72°, wat voldoende is om de colibacteriën doden. Vanuit deze afdeling gaat kaas naar het pekellokaal, waar Edammers vier dagen en de Goudse ka zen 6% dag in de pekel staan. Deze pekel, die een temperatuur van 14 gra den heeft, wordt daartoe ’s winters ver warmd en ’s zomers gekoeld. Als de kaas klaar is, wordt ze via een electrische lift naar het boven de kaasmakerij gelegen kaaslokaal vervoerd en op stellingen ge zet. Hier staat ze ongeveer drie weken en gaat dan naar de Frico te Leeuwar den. Het transport van deze afdeling bringen. It publyk, dat in swiere taek hie, haldde him wünderbaerlik goed. Dat koe ek sein wurde fan de lytse mantsjes by master Mebius yn ’e hoeke! Typysk hoe’t de kar fan de fersen wie. Guon fersen, dy’t har dochs wol lienden foar foardragen lyk as De bjjen en De Stoarm fan Jan Eisenga kamen suver net yn ’e bineaming Yn ’e aldste groep hie mear as de helt lerdeljocht en Tusken dyk en peallen keazen. Soe it oan de po- pu'airens fan de dicöters, F. Schurer en W. Alton?lizze of o&n it feit, dat hja yn har kunst it bést bigrepen wurde t-.och it folk? De jury, de hearen P. de Boer, G. Koelstra en H. Lodewyk, hie in drege middei. Oan ’e ein fan ’e middei waerd de ütslach bikend makke. Groep II, 19 dielnimmers. Ie priis Cornélietje van Haersma Buma, mei Dribbelmantsje, 58% pnt.; 2e pr. Greet je Reitsma, 57% pnt.; 3e pr. Mineke Brinksma, 55% pnt.; 4e pr. Jantsje de Jong, 54 pnt.; 5e pr. Sjoekje Postma, 53 pnt.; 6e pr. Greet je Berendsen, 52% pnt. Dat hja inoar net fier üntrounen, docht wol bliken üt it feit, dat de net- priiswinners der ticht oankamen: Mien Niermeijer 52 p.; Rigtsje Falkena 48, Froukje Halma 49, Hinke Hoekstra 42, Wiek Mulder 46, Tini Oostenveld 47, Hans Schreuder 43%, Tineke Tjallema 51, Fetsje v. d. Wier Alberda 50, Jan Wyn. stra 46, Tsjerkje Zeilstra 44, Lucy Zijl- stra 47%, Lambertus Zijsling 52. Groep III: 20 dielnimmers: le priis Roelof Falkena mei De Baenfager, 58 p.; 2e pr. Lammy Seinen, 57 p.; 3e pr. Syts Dotinga, 56 p.;«4e pr. Katryn Bos ma, 55 p.; 5e pr. Adriaen Palmboom, 54% p.; 6e pr. Corry Leentjes, 54 p.; 7e pr. Jopy Feitsma, 53% p. De oaren kamen der faek tichteby: Janneke Beeksma 50%,Pytsje Been 41, Hitty Canrlnus 48%, Reino van Dyk 152, Anny Dykstra 47%, Maeike Hoitin- ga 53, Sake Holkema 51, Wyp Jellema .51%, Folkert Koopmans 51, Janny I Laskewitz 50%, Lyske Schraa 52, Pyt 73 en Diety Zijlstra 45. 20 dielnimmers. le priis mei lerdeljocht mei 60 p. lof fan ’e jury; 2e pr. Lou Velleman, De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft thans ook de nieuwe garantieprijs voor baconvarkens vastgesteld. De oude garantieprijs voor de varkenshouderij van 2,38 per kg. geslacht gewicht is met ingang van 18 Februari verhoogd tot 2.54 per kg. geslacht gewicht, vermeerderd met kwaliteitstoeslagen van resp. 0.03 en 0.06 voor tweede en eerste kwaliteit bacon. It skynt, dat by alle stivens, dy’t de alderaerdichste ferskes nei foaren to Friezen eigen hjit to wêzen, hja dochs oer genóch frijens biskikke, om har by foardragen alhiel to jaen. Op mannich doarp yn Fryslén wurde „reciteerwed- strijden” en krigen hélden. Elke kear forwündert men jin dêr, hoe’t de foar- dragers harsels dêr by jowe. Greate stikken leare hja dèr foar üt ’e holle. Utfierders en publyk fine der in lange joun har geniet yn troch dichters fersen meisleept to wurden. De léste tiid wurdt it bern der yn bihelle. De ynitiativen komme fan alle kanten. De Prov. Underw. Ried docht it foar learlingen fan Middelbere skoallen yn Ljouwert. De Regionale Omrop Noard hat krektlyn in wedstriid yn Boalsert hélden en sil der mei troch- gean op oare plakken. Forline hjerst wie hjir yn Snits in plan ütbret dat Sneon ütfierd waerd. Men soe tinke kinne, dat dit alles hwat to folie fan it goede wurdt. De iene kriich rydt de oare lykwols net yn ’e tsjillen. De R.O.N. arbeidet oer hiel Fryslén, de Prov. Und. Ried kin as for- folch sjoen wurde op hwat yn Snits bard. Sa arbeidet elk dus op eigen f jild.’ By elk fan de krigen wurdt in eigen methoade brükt. Sünder to gau ta kon- klüzjes to kommen, liket it üs ta. dat, sa’t it hjir yn Snits bard mei publyk der by, it gaedlikst is. Tusken foardra- ger en publyk moat nou ienkear wiksel- wurking en kontakt wêze. It foei my op, dat forskate bern foar it publyk better foardroegen as hja ea diene. It om- kearde troch senuweftigens foroarsake, sil grif ek wolris foar komme, mar dat bart foar de mikrofoan of allinne foar de jury likegoed. Grif wier is, dat sa’n kriich greate foardielen hat. Mannich ünderwizer en alder sil him forwündere ha oer de müglikheden, dy’t har bern hiene. Frél yn de éldere groepen sille fan de foar- dragers de eagen iepen gien wêze foar it goede fers. Der kin hwat wekker makke wurde, dat in rykdom foar har libben bitsjutte kin. Hoe goed fielden somliken in fers oan. De dielname wie great: 60 jonges en famkes. Op de measte skoallen hie men al foarkrigen hélden. De meiwurking wie oan alle kanten to priizgjen. De sakelju en partikulieren hiene prachtige prizen biskikber steld. Fan ’e kant fan bistjürsleden fan de Krite is in wikselbeker, de Hazelhoffbeker, oanbean. De organisaesje wie troch de selskip- pen yn hénnen fan it Forbén lein, dat wer in kommisje ynsteld hie. De foar sitter dêr fan, de hea. D. A. Tamminga hie de lieding fan ’e middei. Yn alfabetyske folchoarder kamen de meidoggers op it podium. It foardra gen waerd ófwiksele mei mienskiplik - - - sjongen fan „Jong Marsang”. Dat mak. 14212, 14219, 19628, 19644, 19655, 19661. ke -him bysünder fortsjinstllk mei inkele 2 ■-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1