O.N.S. nam geducht revanche RAAD WDMBR1TSERADEEL ilil Vet vevUöen Clubmatch Kyn. Club Friesland en Ned. Ver. v. Staby en Wetterhounen N. C. L. B. B1OSCOOPNIEUWS BURGERLIJKE STAND Benoemd Doarpsbilang man, er dle- waar- i sprak a Feestavond Parochie-Centrale Op voorstel van B. en W. wordt de fraudeverzekering bij de Fraude-risico onderlinge van gemeenten van ƒ17000 De heer IJ. Osinga over Ameriks Jaarvergadering slechthorenden Volleybal 25-jarig bestaan Kennis en Leven J ubileum-Uitvoering Gisteren hielden genoemde verenigin gen hun jaarlijkse clubmatch in de „Groene Weide” te Leeuwarden. Hoe wel de ruimte te wensen overliet, liep alles als „gesmeerd”. De beide „bestu ren” hadden eer van hun werk en wat wij hier en daar van ’t publiek opvingen, was niet anders dan lof. Wat dus de or ganisatie betreft was het in orde en dat 1S voor publiek en keurmeesters een prettig idee. En hu de honden. De heet Bos begon met de Friese rassen, welke met 10 exemplaren goed voor de dag kwamen; de beste Vertegenwoordiger werd de Wétterhoüh „Bokke van ’t Wetterlan” van E. Kleinhuis uit Eerne- woude. Ter opluistering waren 2 Btaby’s en 2 Wetterhounen van de keurmeester. Zeldzaam mooie honden. Dé New-Found- lander-fêü Leo van Ffoonacket van A, Atema te Leeuwarden kreeg een le prijs. De Greyhounds Roejötis Melle van D. Bréaksma te Pingjum en Mikas V. h. Kletternest vkn mevt. G. Postmade Vries te Leeuwarden kregen beide ie Z.G. Bij de teven werd Roejon’s Saapke van Johgert, Suatneëf de besté. De heer A. Kuperus Uit Leeuwarden bracht de Ideale RüsSlsChe Windhond „Sonja’s Emir v. Vredewald” voor. Deze praeht- hond werd le U en beste. Barsoi. De twee uiterst mooi gebouwde Whippets van mej. T. Sijtsma te Leeuwarden kregen van keurmeester van der Molen beide een le U; „Quick Boy’s Pearl”, het dé heer F. Haven te Leeuwarden. Jaarvergadering Vrijheid geeft Vreugde Goed afgelopen Geslaagde dag voor „De Vriendschap” Benoemd hogerhand Rlnama te der bouwverordening zodanig te wijzi gen, dat onder bouwen” ook wordt ver staan het maken enz. van terretaaf- scheidingen. Voorts stellen B. en W. nog enkele andere wijzigingen voor. Wat de bebouwingsvoorschriften be treft, stellen B. en W. voor de moge lijkheid te openen om ontheffing te ver lenen van de bepaling dat het gebruik van cementpannen, eternitplaten of ge golfde gegalvaniseerde ijzeren platen als dekkingsmateriaal verboden is, voor ondergeschikte, niet ter bewoning be stemde gebouwen. Nadat de heer Gerbrandij op een soepele toepassing had aangedrongen, werd z. h. s. aldus besloten. draagt 30-57 met en 24.09 zonder de factor instandhoudingskosten. Medewerking ex art. 72 L.O.wet. in dank- gesloten Het Pad der Zonde. rgelezen van de oud- Dooraik en Windig. TURNS. Forline wike hat boppestean- de foriehing har jierlikse algertliene ledegeafkomstö halden. Om healwei achten iepene de foarsitter, Ids de Boer, de gearkomste en joech dêrnei it wurd oan de skriuwer, dy’t de oantekeningen en it jierforslach foarlies, dat ünforoare goedkard waerd. Ut it jierforslach fan de skathalder die bliken, dat it kas saldo krekt nul Wie. Mei greate blyd- dat dit Volume in overk ningstichting zal Worden Ontslag en benoeming ge- meente-geneeskündlge. B. éh W. stellen voor op Zijn verzoek eervol ontslag te verlenen aah de heer SNEEK. Geslaagd voor de acte Nuttige Handwerken de dames F. Jellema, F. Kresner, A. Olij, M. Reit, sma, T. Schaaf, M. Stüvel en A. J. Wouda, allen leerlingen der Rijks Normaallessen alhier. ijs, worden gered. HEEG. De heer B. J. de Ruiter alhier is benoemd tot onderwijzer aan de chr. school te Sliedrecht. Opheffing onbewoonbaar- verklaring. Het reeds vroeger onbewoonbaar ver klaarde perceel Woudsend 264 is zoda nig verbeterd, dat een goed bewoonbare woning is verkregen. Het perceel Nij- land 34, heeft door verbouwing het ka rakter van woning verloren en is als veestalllng in gebruik. B. en W. stellen voor, voor beide percelen de onbewoon- baarverklaring op te heffen, waartoe z. h. s. werd besloten. HEEG. Benoemd tot eerste kaasma ker aan de Coöp. Zuivelfabriek te Nieuw Leuzen de heer H. Harihga te Heeg, thans tweede kaasmaker aan de Coöp. Zuivelfabriek „Hoop op Zegen”, 15-13, 14-16, 15-9 9—15, 15—1? 0—15, 0—IS 0—15, 0—15 6—15, 15—8, 15—11 5—15, 8—15 156, 15—13 12—15, 5—15 4—15, 4—15 15—0, 15—9 SMASH. In de vergadering van volmachten vah de Sneker Oudvaart is benoemd tot opzichter van dit waterschap de heer A. Bosma vat) Rottum. 3—15, T—15 15—1, 15—2 15-12, 9-15, 13-15 13-15, 15-3, 15-10 12-15, 15-11, 12-15 15-10, 14-16, 8-15 10—15, 6—15 15-11, 10-15, 16-14 7-15, 15-6, 3-15 Uit de Sneeker Courant van 26 Februari 1902, 50 jaar geleden dus: ties eri salarissen en daarom stelde hij tenslotte voor het salaris te verlagen tbt f 2000. Dit amendement, ondersteund doof de heef okma, kwam hierna in stemming. Vóór stemden de leden Schengenga, Kramer, Osinga, Westra, Gerbrandij, R. M. Nauta, Bootsma eh Ökrfla. Tegen de h.h. Hofstra, Jouwsma Brouwer, Waltje, Dijkstra, O. Nauta en Brandsma. Het werd dus aangenomen met 87 stemmen naar aanleiding Waarvan B. eh W. hun voorstel terug namen ter nadere bespreking. Wijziging bouwverordening. B. en W. stellen voor art. 2, punt 7, Q. Bruins, arts te Heeg, als gemeente- geneeskundige, en in zijn plaats te be noemen de heer J. v. d. Werf nl. voOr het ressort 5e gedeelte, op een jaar wedde van 2?0, Z. h, s. wérd aldus besloten. ter werd gedechargeerd. Uit het verslag van de secretaris bleek dat de ver. thans bestaat uit 54 leden en 51 begunstigers. In dit verslag werd nogmaals het 25- jarig jubileum herdacht. De veteranen (zilveren leden) Mevr. Kuyt, Tjebbes, Sieperda, Ephraïm en de heren Douma (Sneek), Douma (Goënga), Dijkstra, de Jager, Wiersma, Reverda en Plantinga ontvingen als her innering allen een zilveren lepeltje. Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris bij acclamatie opnieuw benoemd. Een belangrijke kwestie werd besproken, nl. een plaatselijk adviesbureau voor slecht horenden. Dit is een zeer belangrijke zaak en ze zal zo spoedig mogeltfk door het bestuur worden uitgewerkt. Dit bu reau heeft ten doel de S.H. voorlichting te verschaffen op audiologisch gebied bij het aanschaffen van een gehoorapparaat, De mogelijkheid om te komen tot oprich ting van een afdeling Bolsward zal op voorstel van mevr. KUyt door het be stuur onderzocht worden. Slechthoren den die voor hun veiligheid een rijwiel- schild wensen, kunnen dit bestellen bij de secretaris, Grootzand 17. De gezelli ge avond werd besloten met een sjoel- wedstrijd, waarvoor aardige prijzen be schikbaar waren gesteld. Er waren 35 personen aanwezig, die allen door mevr, Kuyt werden getracteerd op gebak. WOÜDSEND. Donderdag jl. kwamen de beide jongelingsverehigingen te Woudsend in gecombineerde vergade ring bijeen, Als Spreker voof deze avond was uitgenodigd de heer Y, Osinga te Woudsend. Het Onderwerp was „Ame rika", het land waar hij 8 maanden is geweest voor een studiereis voor jonge boeren. Hij heeft op uitvoerige wijze over het leven in Amerika verteld ook betreffende het verenigingsleven, het geen hij rijk i’lustreerde met fotoplaat- jes op het witte doek. Het was een mooie avond, die ook zeker heeft bijge dragen tót een groter begrip van en een ruimer inzicht in het volksleven in Amerika. Het gehéél stond onder lei ding van meester Bos, hoofdonderwijzer der Chr. school te Woudsehd. De gasten werden niet lang in het onzekere gekten, want direct na het Aanvangssignaal van scheidsrechter Balk Uit Leeuwarden stormde de oranje-aanval met interessante, frisse combinaties op het Staverse doel af. Het bleek dan ook al spoedig dat de gasten ditmaal het hoofd moesten buigen. Tegen zulk een Spelletje waren ze niet opgewassen. Zeker, er kleefden nog wel fouten aan ’t spel van de thuisclub, maar het was zeer afwisselend; solospel, afstands schoten, lang en kort spel wisselden elkaar voortdurend af, Zodat de gasten er geen vat op konden krijgen. Met de rust hadden de oranjemannen zich reeds van een nuttige 4—1 voorsprong verze kerd met resp. doelpunten van Koster, Landstra, Blok en v. d. Berg, terwijl de Staverse midvoor Zeldenrust met een kopbal de ruststand op 41 bracht. De O.N.S.-voorhoede liet zich dus ter dege gelden, maar dat was eveneens het geval met de halfs, de backs en de doelman. Het gehele elftal speelde met veel overleg. De Q.V.C,-aanvallen waren heus niét schaars, maar O.N.S. onder scheidde zich door een betere techniek, zodat er voor de gasten bijna geen door komen aan was. De tweede helft was vrijwel een copie van de eerste. Uit een afgemeten voor zet van Blok scoorde Speelman 5—1; Landstra kogelde via de paal het 6e doelpunt in de touwen; Jan Speelman maakte er met een magnifieke kopbal 71 van, waarna Landstra de eindstand op 8—1 bracht. Het O.N.S.-elftal ver scheen in dezelfde opstelling als de vo rige week tegen Workum, alleen stond doelman v. d. Esker nu weer onder de lat en van deze verjongde ploeg kan, indien de spelers nog meer aan elkaar gewend zijn, ongetwijfeld nog veel wor den verwacht. GOËNGA. De stemgerechtigde lidma ten der Ned. Herv. Kerk te Qoëhga C,a. hebben gekozen tot ouderling de heer Tj. Dijkstra en tot diaken de heer M. V. d. Bosch. over uit te spreken, dat de leden in zo Dit tekent de geest in onze ver., aldus spfe- - -- - -- -- o een binnenkoart wol^wei gean sil!! As nije kistje sigaren in verband met z’n 50- jarig ambtsjubileum. De boden v. d. Mölen en Schouwstra kregen voor hun actieve werk ook ieder een doos sigaret ten. De secretaris, de heef Bakker, bracht daarna een keurig verslag Uit over het afgelopen jaar, waaruit bleek dat de büurtver. wéér zeer actief was geweest. De kascommissie was vol lof Over ’t werk van de penningmeesteres- se, mevr. Kamstra. Daarna nam de voorzitter in hartelijke bewoordingen af scheid van de secretaris, die zijn functie wegens vertrek naar de Noorderhoek be schikbaar had gesteld. Als secretaresse werd nu gekozen mej. S. v. d. Hey. Ook de beide periodiek atfredende dames Wagenmakers en Kamstra werden met algemene stemmen herkozen. Over de vraag: „Wat doen we In 1952?” Werd nog geen definitieve beslissing genomen, zodat hét bestüUf dat nóg nader zal Uit- Wefkên. Êf werd nog tot 12 uur gezellig gekiend om prachtige prijzen. Een zeer geslaagde jaarvergadering. FraudeVerzekering. SNEEK. Op 23 Februari is op de Algemene begraafplaats alhier het stofffeliJk overschot ter aarde be steld van de heer Johannes Gorter, vroeger Wonende alhier, later te Den Haag, waar hij op 55-jarige leeftijd i§ overleden. Hij was ö.a. 25 jaren lid van de gemeenteraad van Sneek ge weest, Het lid der Eerste Kamer, de heer H. Fennema, schetste aah de groeve de grote Verdiensten van de overledene, die.Sneek zo lief had ge had en haar belangen altijd met Woord, peh en daad had behartigd, zoveel hij Vermocht. GAUW. De N.C.L.B. afd. Gauw kwam in jaarverg. bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Ypma. Na hét zingen van Ps. 103 1, gebed en Schriftlezing, heette de voorz. allen welkom, in het bij zonder de hoofdbestuurder v. d. Kooi en de nieuwe leden die Voor het eerst aan wezig waren. De notulen van de secre taris werden onveranderd goedgekeurd, waarna het woord werd gegeven aan de heer v. d. Kooi, die een kernachtig woord sprak over het C.N.V. en er op wees dat ieder christen ook hierin zijn roeping versta lid te worden Van deze organi satie. Hierna pauze, welke benut wefd met spelen op een WICO-biljart, waar vóór enige prijzen beschikbaar waren gesteld. Prijswinnaars Werden de héren C. Wispelwey en P. de Johg en de dafiies H. Postma en J. de Vries. Volgden de verslagen van secretaris eh penning meester; de kas sloot met een klein ba tig saldo. Hierna volgde bestuursverkie zing; beide aftredenden werden bij ac clamatie herkozen en namen hun be naming weer aan. Bij punt rondvraag kwam nog ter sprake het reisje van a.S. Zomer. Er werd nog geen beslissing ge nomen. De voorzitter dankte de leden voor hun opkomst op deze vergadering, waar ook de tractatie niet ontbrak, waafna hij sloot met het doen zingen van de Avondzang en met gebed. teefje, onbeschrijfelijk trouw aan haar meesteres, had op de reu „Mohkey” een Streepje voor. Van de jachthonden kre gen de kortharige Duitse staande hond „Asda” Van dé héér G. Mulder te Rijs en de langhaar teef „Lidia’s Bertha” Van J. Dalstra, Twijzel een le Bij de Duitse Herders viel een mooie kwalifi catie ten deel aan de hond van onZe stadgenoot de heer M. de Rapper, nl. een Z.G. Prachtig Marten, maar de hond niet te veel verWehnen! Ook de heer G. Muldèr te Sneek ging met een 2.G. naar huls; U-honden wafen er bij de Collie’s niet veel. De typische Bouvier Jannettelda van onZe stadgenoot de heer J. PoStma was de beste vertegen woordiger Van zijn ras. Keurmeester Koenemah prees deze teef en verwachtte In de toekomst eeh nest correcte Bou viers, de hond kreeg Z.G. De Poedel Rosanna van L. Koppel te Leeuwarden Werd met Z.G. de beste jachthond. Van de ffilddehslagrassen werd de Dobef- mann Pincher van J. Kits uit Roden met „Dinco v. d. Südhoek” de beste met le Z.G. De Peklngees van mevr. J. Brouwer iu ward en „Puck” werd beste van de Dameshondjes. Beste hond van de mach werd Roejon’s Saapke, een Greyhound teef van de heer C. Jon- gert, Suameef. Beste hond van de spe ciale kamploensklasse werd de Wetter- houn-reu Boefje van 't Wetterldn, elg. Vergadering van de Raad van Wym- britseradeel op Maandag 25 Februari, *s voorm. 9.30 uur. Voorzitter bur gemeester E. Tjaberings, secre taris de heer K. Visser. Aanwezig alle 15 leden. De notulen van de vorige vergadering worden op advies der commissie goed gekeurd. Diverse besluiten van Gedep. Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten Wor den voor kennisgeving aangenomen. Vernietigd is door Ged. Staten het raadsbesluit tot weigering van mede werking overeenkomstig art. 72 L.O.- wet ten behoeve van verbetering van de achtermuur van de Hervormde school te Folsgare. Een verzoek van R. dé Jong te Offin- gawier om een tegemoetkoming ex art. 13 L.O.wet en een verzoek van de Ver. tot bevordering van C.V.O. té Hom- merts om medewerking ex art. 72 L.O. wet voor het aanschafffen van banken, worden om advies in handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van het bestuur van het Verenigingsgebouw te Gaastmeer om de vergoeding voor het gebruik van het ge bouw voor gymnastiekonderwijs van 60 op 100 te brengen en van de Her vormde school te Jutrijp om met ingang van 1 Jan. ’52 200 huur te mogen ont vangen voor het gebruik van het lokaal der Ned. Herv. Gem. voor gymnastiek onderwijs zullen op voorstel van B. en W. b(j de begroting van 1953 aan de orde komen. De heer Gerbrandij drong er vooraf op aan meer uniformiteit in deze vergoedingen te brengen, terwijl de heer Osinga informeerde naar de moge lijkheid de verhoging eventueel met të- rugwerkende kracht over 1952 toe té kennen. De Voorzitter antwoordde dat het in de bedoeling ligt deze Ver goedingen met ingang van 1953 vast te Stellen op 1 per leerling per jaar. Het verzoek van de heer Osinga om de verhoging ook voor 1952 te doen gel den, zal door B. en W. nader onder ogen worden gezien, in verband waar mee hun voorstel tot de volgende ver gadering werd aangehouden. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, waarin extra bouwvolume voof 1952 en 1953 van 3 woningen ten behoeve van krotwoningen wórdt be schikbaar gesteld, delen B. eh W. mede leg met de wo ningstichting zal worden benut. OPPENHUIZEN. Het bouwen van een stelphuizlnge alhier voor reke ning van de erven W. J. HesSelink is opgedragen aan A. van Wijk te Lip penhuizen voor 13.237. LEEUWARDEN. Uit Friesland zijn in 1901 387 personen als landver huizers vertrokken, merendeels naar Noord-Amerika. die, als ’t maar even begon te win teren, ons telken jare in ons schoon schrift liet schrijven: „IJs kost men- schenvleisch!” Men mocht daar te genwoordig wel wat meer om den ken. Gisteren zijn vijf kinderën en ouderen hier op verschillende plaat sen door het ijs gezakt en moesten door andere personen die zich te wa ter begaven of met ladders op het ter ressort Heeg en 3. P. Reijenga, pach. ter ressort Oudega. Voorts is nog een negende man nodig om de personeels bezetting van driemaal 3 man voor 3 auto’s volledig te maken. 57 sollicita ties zijn binnengekomen op een oproep Voor chauffeur-tonnenbezorger. B. en W. bevelen aan: 1. H. Klelstra, Mantgum; 2. R. Schraa, Ultwellingerga 55; 3. K. J. Galema, Harlingen. Voor al het be noemde personeel geldt een proeftijd Van 1 jaar. Met resp. 15, 14 en 10 stemmen wer den benoemd de heren Glashouwer, Reijenga en Schraa. Keuringsveearts, hoofd van dienst. Benoeming personeel reinigingsdienst. met de mechanisatie van van de reinigingsdienst op 25000 gebracht. Mede gebruik terrein reini gingsdienst Sneek. Na overleg met B. en W. van Sneek is de mogelijkheid gebleken met ingang van 1 April 1952 ook de faechliën en af valstoffen Uit het ressort Noord te stor ten op het terrein van de reinigings dienst te Sneek. Evenals voor het res sort Zuid, zal de vergoeding Voor Noord aan Sneek te betalen ƒ3000 per jaar moeten zijn. De centrale stortplaats te Tiras kan dan vervallen, eh de grieven van de Timser ingezetenen zullen dan eveneens tot het verleden behoren. De heer Brouwer was van mening dat het teveel de kant opgaat alles naar Sneek over te brengen, en daarom kon hij niet mét dit voorstel méégaan. Spr. --“j; achtte een reinigingsdienst in de eigen gen we hier ëen combinatie van func- gemeente veel beter. De Voorzitter antwoordde dat het altijd mogelijk blijft de overeenkomst op te zeggen als het niet mócht voldoen. Een eigen bedrijf brengt veel meer kosten mee dan deze oplossing. Nadat de heer Brouwer nogmaals het woord had gevoerd, on dersteunde de heef D ij k s t r a het voorstel van B. en W. Hij vond dit een prachtoplossing, die financieel ook veel Voordelige* is. Het voofstel werd daarna z. h. s. aan genomen. In verband ressort Zuid moet het benodigd personeel voor deze dienst aangesteld. De personeelsbezet ting bestaat thans Uit zes nen twee reinigers bij te komen, voor B. en W. voorstéllen een keus té doen uit de daarvoor in aanmerking ko mende pachters, nl. in alfabetische volgorde: 1. Tj. Ölashouwef, padhter ressort Woudsend; 2. K. Nijboer, pach- Verordeningen gebruik ge. meentelijke nood slacht plaats Woudsend. Alvorens de noodslachtplaats Wouds end 221 in gebruik kan Worden geno men, zullen verordeningen móéten wor den vastgesteld voor het gebruik en op het heffen van rechten voor dat ge bruik; deze rechten variëren van 1 voor een nuchter kalf, lam of geit, tot 5 voor een volwassen rund of paard. B. en W. stellen voor de ter inzage ge legde verordeningen vast te Stellen, waartoe, na een opmerking van de heer Okma, die de tarieven zo laag moge lijk wenste te houden, z. h. s. werd be sloten. SNEEK, van 17 tot en met 23 Febr. Geboorten: Jacob Kerst Jan z. v. Hen drik Wind en Margje Poepjes van Lem mer; Klaas z. v» Jacobus Nauta en Tietje Spieringa van Idskenhuizen; Dou- we Wijbe z. v. Sjoerd Swierstra en Anna Elizabeth Dijkstra; Maria Odilia Hen- drina d. v. Hendrik van Nlel en Maria Odilia van Keule; Tjeerd Romke z. v. Jan Wiersma en Harmke Gaastra; Sjoerd z. v. Hendrik de Vries en Afke Wiersma; Fetje Jies d. V. Jan Klijnstra en Gettje de Jong van Nijëmfrdum; Christina Margaretha d. v. Dirk Potma en Beitj Hendrikje Hendriksma; Antje d. v. Rommert van der Veen en Antje IJntema, Ondertrouwd: Jacobus Everhardus Willebrordus Gorens, 27 jr. van Gronin gen en Maria Elisabeth Kruis, 22 jr.; Jan Konlng, 24 jr. van Leeuwarden en Roelofje Riemersma, 20 jr.; Antoon Hui zinga, 19 jr. en Gretha Hartkamp, 10 jr.; Jan Cornells Kan, 28 jr. en Mijntje Zondervan, 23 jr. Getrouwd: Marten Gerritsen, 26 jr. en Dezer dagen hield de afd. Sneek van S. H. haar 26e jaarvergadering. De voor zitter heette de aanwezigen hartelijk welkom. De penningmeester bracht zijn financieel verslag keurig naar voren, de kas sloot met een batig saldo. De kas- commlssie deelde mee dat de boeken in orde waren bevonden; de penningmees- Johanna*Ënisabeth”de Boer, 23 jr.;” Piet Langewisch, 40 jr. van Hilversum en Sjoukje de Vries, 31 jr.; Linze Fokke- ma, 20 jr. en Hendrikje van der Woude, 18 jt. Overleden: Bernhard Heinrich Wem- pe, 79 jr., echtgen. van Antje Bies; Tjerk de Boer, 70 jr., echtgen. van Laaske Bergsma van Hennaarderadeel; Sijtske Haarsma, 71 jr., echtgen. van Jacob Hoekstra: Tettje Andries van Dijk, 77 jr., wed. van Ekke Sijbrens Welles. wymbritseRadeel, van 17 tot en met 23 Februari 1952. Geboren: Tjltske d. v. Cornells Pun ter en Oedske Ruiter te Scharnegoti- turn; Cornells z. v. Gosse Burghgraef en Mettje Boonstra te Nijland; Klaas z. V. Jelle de Jong en Tetje Bakker te Goënga Gehuwd: gene. Overleden: gene. Eindelijk hebben we weer een Volley- bal-Zaterdag, zei iemand tegen me. Och 't is wel een paar keer overgegaan en Saterdag 1 Maart is ’t de laatste keer Voordat de competitie afgelopen is, dat We geen Volleybal hebben. Sommigen zijn bang, dat ze niet aan hun trekken komen, maar heus, het aantal wedstrij den is van te voren vastgelegd en die Worden allemaal gespeeld. Nu nog een Vriendelijk verzoek van dames en heren Wedstrijdleiders. Is ’t te veel moeite VOor de aanvoerders om op tijd de Wedstrljdformulleten duidelijk met blok- lètters in te vullen en zelf te zorgen VOor hetzij teller en bal, hetzij een 2e scheidsrechter? Ik denk ’t niet. Dames eh heren aanvoerders (sters), laat u niet têlkens vragen door de wedstrijdleiding of u overal voor gezorgd heeft, zorg dat alles op tijd in orde is. Heren: R.H.B.S. 2 en U.D. 2 hebben Mm resp. wedstrijden verloren wegens ongerechtigde speler. Uitslagen 23 Febr. Dames: Adv. 3—V.C.N. 1 Öhr. KweekT.G.P. 2 Adv. 2—D.V.C. 2 T. G.P. 1—Zona 1 Adv. 5—V.C.N. 2 Adv. 4—R.K.V.C. 1 V.C.N. 3—S.V.C. 4 U. D.—N.Ö.H. 1 S.V.C. 8—B.V.O. 1 Heren: L.A.6.—S.V.C. 3 V. C.N. 2—N.O.H. 3 R. H.B.S. 2—T.G.P. 4 U. D. 2—S.P.S.V. N.Ö.H, 2—Zona 1 V. C.N. 1—U.D. 1 D.V.C. 1—S.V.C. 2 D.V.C. 2—Ö.V.C. S. V.C. 1—R.H.B.S. 1 N.Ö.H. 1—A.B.S. OOSTHEM. De Geref. Manhenvereni- ging „Kennis en Leven” alhier heeft Vrijdagavond jl. haar 25-jarig bestaan herdacht. De voorz., ds. van Heesen, ging na Schriftlezing voor in gebed en sprak daarna een welkomstwoord tot de genodigden inzonderheid tot ds. Sikkel van Amsterdam, oprichter en tevens ere-voorzitter der ver. Hierna zong een koortje enige nummers. De secretaris, de heer Y. van Popta, gaf een kort his torisch overzicht van de oprichting op 5 Jan. 192? af. Ds. Sikkel sprak daarna over het onderwerp „Het Offensief”. Met grote aandacht ’er.l naar deze be kwame spreker geluisterd. Na deze rede werd nog gezongen Ps. 25 2 eh 6. De rij van afgevaardigde sprekers werd geopend door de heer R. W. Abma, die sprak namens de kerkeraad; vervolgens sprak mevr. FeenstraBrouwer namens de Vrouwen ver. De heer D. R. Lam- meftsttia bood namens de Herv. Man- nenVer. een voorzittersbijbel aan in de nieuwe vertaling. Ook afgevaardigden van de jeugdver, kwamen gelukwensen en bloemen aanbieden. Vijf leden gaven een ih de puntjes Verzorgd historisch verslag, ieder over een periode van vijf jaat, Waarin ernst en luim afwisselden. Brieven werden voof; voorzitters ds. van 1 Mevrouw de Weduwe van ds. Kuipers was persoonlijk aanwezig. De avond werd verder gevuld met zang en trac tatie. Het was reeds half een gewor den toen ds. Sikkel voorging gebed en deze samenkomst werd. Kennis en Leven kan op een zeer geslaagde jubileumavond terugzien. GAUW. De muziekver. „Concordia” gaf twee uitvoeringen, in GaUw en Ter- zool, in verband met het feit dat de ver eniging 20 jaar had bestaan. De feest leider in Gauw was Ds. J. Blonèt vah Goënga en in Terzool Ds. J. Lever al daar. Geopend werd met Ps. 150 1 en het Wilhelmus (twee coupletten). De voorzitter, de heer M. Tjeerdsma van Bijbrandabüren schetste in ’t kort de historie van de oprichting tot heden. Verder werd een aantal muzieknummers Uitstekend ten gehore gebracht: marsen, Walsen en ouvertures. Het toneelstuk dat door leden van de muziekver. werd opgevoerd viel ook zeer in de smaak. Deze prachtig - avond werd besloten met het zingen van de Avondzang en met dankgebed. KERKNIEUWS. HEEG. In het gymnastieklokaal der St. Josephschool gaf de Parochie-cen- trale haar laatste ontspanningsavond voor de vasten. Ditmaal werd opgevoerd het blijspel „Frederik de Stoute”. De toneelclub heeft deze avond eer van haar werk gehad, want de rollen werden verdienstelijk Vertolkt. Pastoor Vlas- katnp richtte aan het slot een woord van hartelijke dank tot alle medewer kers. De avond werd besloten met een gezellig bal. KERKNIEUWS. OUDEGA (W.) Bij de gehouden stem ming is tot notabele bij de Ned. Herv. Gemeente (vac. J. Valkema) gekozen de heer Sj. Abma. De veterinaire inspecteur van de Volksgezondheid te Leeuwarden acht zijn streven om ook in Wymbritseradeel .- te komen tot een vol-ambtelijke keu ringsdienst reeds te verwezenlijken wan neer in overleg met Sneek, de directeur van het abattoir aldaar tevens wordt benoemd tot keuringsveearts, hoofd van dienst in Wymbritseradeel. Hiervoor be taalt deze gemeente dan een bedrag aan Bneek. Overigens blijft de eigen keuringsdienst geheel Intact. Deze maatregel is ongetwijfeld meer econo misch, belde gemeenten hebben er fi nancieel voordeel van, en beter dan een gemeenschappelijke vleeskeuringsdienst Voor beide gemeenten, welke de inspec teur het beste zou achten. B. en W. stellen dus voor de heer R. S. Bergsma, directeur van het openbaar slachthuis te Sneek, tegen een beloning van 2500 per jaar, waarin begrepen 325 voor vervoerskosten, te benoemen tot keu ringsveearts, hoofd van dienst. De ge meente Sneek is bereid de heer Berg sma toe te staan deze nevenfunctie te bekleden. heer Voorschot eX art. 103, 6e lid L.O.Wet 1920, over 1952. Deze voorschotten aan bijzondere scholen worden vastgesteld als door B. en W. aangeboden. Het kostencijfer per leerling van het openbaar onderwijs be- Om haar moeder niet te verraden wofdt een jong meisje onschuldig ver oordeeld tot eeh straf In een verbète- ringsgesticht. Pakkend verhaalt deze film van haar ervaringen daar, van schuld en boete, zonde en onschuld. Pe tra Peters, een jonge, veelbelovende Duitse actrice, speelt de hoofdrol van dit meisje: Ursula Schumann. Zaterdag j.l. kwam bovengenoemde buUrtver. in vergadering bijeen in het nieuwe Tempelierengebouw. Voorzitter Oppenhüis opende met er zijn vreugde grote getale waren opgekomen. t 1 o11 Skip waerd meidield dat de dwinge hjir ket. Het lid W. de Vries ontving bistjürsleden Ids de Boer én Th. Jel lema wiene net wer bineamber waer- den keazeh P. de Boér en W. Schaap. Dêrnei kaem de hear D. Taihminga, dy’t foar dizze joun ütnoege wie, oan it wurd, om hwat hearre to litten Ut syn eigen wufk. Foar it skoft droech hy ta kelde balladen foar en in fragmint Ut syn toanielstik De Hogëfhuls-saek. Nëi it skoft foigé nwat lichtere kost. It ien ën oar foei allegearre tige yn smaek, sadat it Wurd fan tank fan de foarsitter oan de hear Tammtaga wol op syn plak wie. By de rounfraech waerdeh noch gans hwat dingen nel foaren brocht, dy’t it bistjur Under eagen sjen tnoat en brocht de hear Kl. Bootsma foarsitter I. de Boer noch tank foar alles hwat hy foar de foriening en yn 't bysühder loar üs doarp dien hat. De hear de Boer tan- ke Bootsma wol foar syn wurden en bi- tanke it oare Öfgeande Wstjürslid Th. Jellema ek noch tige foar alles hwat hy dien hat foot Doarpsbilang. i B. en W. stellen, mede gelet op het advies van de inspecteur van het L.O., voor medewerking te verlenen aan: het bestuur der R.K. School te Blauw huis voor het aanschaffen van verduis teringsgordijnen in verband met het on derwijs met behulp van een filmstrook- projector. Kostenraming 120. het bestuur der R.K. School te Heeg voor een soortgelijke aanschaffing. Het bestuur van de Geref. School te Heeg voor herstel van het dak der school. Tot tweemaal toe is lood ge stolen van dit dak, waardoor ernstige schade is aangericht. Totale kosten 170. Het bestuur Van de R.K. School te Heeg voor het herstel van het dak. Ook hier is door diefstal het lood van het dak verwijderd. De schade wordt ge raamd op 120. Het bestuur van de Geref. school te Oppenhuizen voor het betegelen van het middengedeelte Van het speelplein ach ter de school. Kosten ruim 560. Deze voorstellen werden allen z. h. s. aangenomen. Een wijziging van de gemeentebegro ting voor 1951 ging onder de hamer Hoof, waarna de openbare vergadering Werd gesloten. Hedenmorgen ongeveer 12 uur ge raakten de paarden voor een wagen bij het kruispunt HooiblokstraatBothnia- kade, doordat ze» schrokken voor een aüto, op hol. De bestuurder B. Rienstra sprong van de Wagen, viel en de wielen gingen over been en rug, doch wonder boven wonder bleef hij ongedeerd, alleen zijn kleren Waren gehavend, De Wagen botste tegen eeh boom en Werd zeer be schadigd. Voorbijgangers brachten de paarden tot staan. Gisteren hield de hengelaarsvereni- ging „De Vriendschap” haar jaarlijkse viswedstrijd tot sluiting van het seizoen in de omgeving van Workum. Des mor gens pl,m, half negen arriveerden ruim 40 leden per L.A.B.-bus aan de water kant en te half vier n.m. toen het eind signaal klonk bleken in totaal 113 baar, zen en 366 stuks witvis gevangen te zijn, alles boven 18 cm. De le, 2e en Be prijs in de afd. baars werden resp. ge wonnen door de heren G. de Haan, Klaas de Vries en F. Corbier. In de afd. witvis waren dat resp. de heren H. Pas ma, J. v. d. Zee eh Tj. van der Zee. Mede door het mooie weer is de dag schitte rend geslaagd. De groot bewonderaar van dit overhevelen naar 1. wordt aangedrongen en had voorts be zwaar tegen de voorgestelde beloning van 2500. Hij Wilde daarom dit bedrag verlagen tot 1500 Of 2000. De V o o r. zit ter antwoordde dat B. en W. er van uit zijn gegaan dat de Wetenschap beloond moét worden. Beide gemeenten kunhen op deze wijze van een goede kracht profiteren en daarom achtte hij het beter het voorstel ongewijzigd aan te hëfflën. De heer Brouwer prefe reerde een keurings-veearts voor de elgén gemeente, vooral met het oog op de noodslachtingen en het deed de heer Waltje onsympathiek aan dat de ge meente zo maar wordt opgelegd naar Sheek ovër te gaan. De heer Kramer had eveneens bezwaren en wilde er niet aan meewerken Vrijwillig naar Sneek te gaan. Naar aanleiding van een Vlaag van de heer Brandsma deelde de Voorzitter mede dat de eigen ver ordening van de gemeente van kracht blijft en dat het Hoofd van de dienst deze moet Uitvoeren. De heer Gér- h r a n d ij betoogde verder nog dat de gemeente bij de komende nieuwe onder- handelingen aan het bedrag van ƒ2500 vast zit als de Raad daar nu mee ac- coord gaat. Daarom stelde hij voor de beloning te verlagen tot 2000. De Voorz i 11 e r Waarschuwde evenwel de zaak niet te torpederen. Het bedrag 1B al 700 lager dan oorspronkelijk werd voorgesteld. W eth. Jouwsma Waarschuwde de Raad eveneens zich niet op dit vreemde pad te begeven. Tot nu toe verdiende onze keuringsveearts 3200 en daarom moeten we niet ver der gaan met de verlaging. De heer e r b r a n dij reageerde hierop door er Op te wijzen dat het salaris van ƒ3200 Voor de gemeentelijke keuringsveearts teVens bedoeld was als een steun in de rug voor de veearts te Oudega, zoals reeds eerder werd opgemerkt (en waar bij de voorzitter al had medegedeeld dat de praktijk vah de veearts te Oude ga door hun voorstel niet in gevaar komt). Volgehs do heer Gerbrandij krij- SNEEK. ’t Was gisteren weer meer dan erg, tal van waaghalzen gingen nog op het ijs. In onze kin derjaren hadden we een onderwijzer, Gerbrandij was geen Door Zaterdagmiddag het op bezoek zijnde Q.V.C. van Staveren met niet minder dan 81 te kloppen, heeft O.N.S. geducht revanche genomen voor de on langs tegen deze club geleden 10 ne derlaag. Sneek waarop van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 3