Nieuw Egyptisch kabinet I Koninklijke onderscheiding voor Amanuensis R.H.B.S. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1 A Q E N B Propaganda=avond Ned. Blindenbond Film: „SCHIPPER NAAST GOD” 7e Jaargang No 18 DINSDAG 4 MAART 1952 2872 L KIEZEBRINK Afscheid Ds. van Santen NED. STAATSLOTERIJ a15 O na de opening, Morrisfabriek te Amersfoort Ned. Chr. Landarbeiders- bond KLEINZAND 7 Telef 11 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - V rouwen wereldgebedsdag Bevorderd tot arts Er vroeg bij Bestrijding van de werkloosheid Meer D. E. treinen Sneek helpt Ambon Aanrijding tussen militaire auto’s Zeepost Naar het gelijknamige stuk van Jan de Hartog N. C. G. O. V. 1 lil Redacteur: Li. G. PREDIKDIENST. Trekkingen derde klasse. De auto-tentoonstelling in het R.A.Ï.-gebouw U Vrijdagmiddag geopend. Overzic ht van de tentoonstelling direct (5 Maart) (11 Maart) mij is afgestraald. Tot slot bracht hij alle aanwezigen dank voor hun tegenwoordigheid en voor de hulde hem gebracht, waarna de heer de Boer het prettige intermezzo beëin digde en de onverbiddelijke schoolbel het hervatten van de lessen aankoo- digde. - - CHÜ> GEREF. KttlRK. Woensdag 5 Maart, 's avonds 8 uur Bid stond voor het gewas. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres: SNEEKER NIEUWSBLAD I d In de industriewijk van Amersfoort, in de onmiddellijke nabijheid van de Eem, bouwt de n.v. Molenaar automobielfa brieken op een terrein van 10.000 vier kante meter oppervlakte. Binnen afzien bare tijd zal in deze fabrieken de pro ductie ter hand worden genomen van Morrisauto’s. De capaciteit kan voorlo pig 6000 stuks bedragen. Er zullen per sonen- en bestelwagens worden afgele- Advertentlepriji 15 et par m.m. Bij contract (handalsadv.) lager. Abonnementsprijs f3.- pei half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Snoek. Zondag 23 Maart hoopt Ds. van San ten om 10 uur afscheid van de Sneker Vrijzinnige Hervormden te nemen in Amicitia. Op Zondag 30 Maart zal Ds. J. Dikboom van Alkmaar (vroeger te Drachten) hem bevestigen in de Herv. Kerk van Drachten om 10 uur ’s mor gens, terwijl Ds. van Santen om half drie ’s middags daar hoopt zijn Intrede te doen. Instituut v. Arb. Boekendag. Donderdagavond werd in de Doops- langrijke mate tot een goed geheel we- gezinde kerk door de Ned. Blindenbond een propaganda-avond gehouden. Bur gemeester Rasterhoff, die toegezegd had deze avond te openen, was op het laatste ogenblik door dringende ambts bezigheden verhinderd tijdig aanwezig te zijn, zodat in zijn plaats dr Hofstra een kort openingswoord sprak. Het pro pagandistisch gedeelte bestond uit een toespraak van de heer J. F. v. d. Berg, propagandist van de Blindenbond, en de vertoning van de film „Eén van ons”. In een gloedvol betoog zette de heer v. d. Berg het doel van de bond uiteen. Geen medelijden, geen liefdadigheid vra gen de 5000 blinden, die Nederland telt, van hun ziende medemensen. Wel mede leven, maar dan in het besef, dat ook de blinden tot de volksgemeenschap be horen en dat zij in staat zijn als vol waardige leden aan het productieproces en het culturegel leven deel te nemen; door de geniale vinding van Louis Braille, wiens sterfdag verleden jaar voor de 100ste keer herdacht werd, is het mogelijk geworden de blinden op te leiden voor allerlei beroepen. Tal van blinden zijn thans reeds werkzaam als telefonist, leraar, musicus, steno-typiste, rijwielmonteur enz. Een eigen drukke rij zorgt voor het vervaardigen van het verenigingsorgaan „De Blindenbode” en het cultureel tijdschrift „De verkenner”. Verschillende plaatsen hebben bibliothe ken, waar duizenden boeken en muziek werken in Braille-schrift ter beschik king staan. Het is het doel van de Blin denbond de methoden van hulpverle ning te verbeteren, de belangen der blinden te behartigen en de overheid te wijzen op haar verantwoordelijkheid ten aanzien van deze problemen. Het is in dit verband een verheugend verschijnsel, dat dit jaar een bedrag van 300.000 op de Rijksbegroting voor de blindenzorg is uitgetrokken. Aan het slot van zijn toe spraak wekte de heer v. d. Berg alle aanwezigen op het streven naar ge- meenschaps-blindepzorg te steunen door donateur te worden van de Ned. Blin denbond. De film „Eén van ons”, die hierna yertoond werd, liet duidelijk de problemen en mogelijkheden van de blinden zien en onderstreepte op indruk wekkende wijze het betoog van de heer v. d. Berg. Het Sneker Cantatekoor le verde met het zingen van enkele kora len uit Bachs Matthaus Passion en een aantal Friese liederen een belangrijke bijdrage tot het slagen van deze avond. Het was o.a. doordat de aangekondigde uitvoering van vorig jaar December niet kon doorgaan, lang geleden, dat wij het koor beluisterden. Deze avond bleek, dat men in die tussentijd niet had stil gezeten en het hoge peil, dat in de loop der jaren bereikt was, volledig had we ten te handhaven. In de prachtige har monieën der koralen kregen we ’n voor proefje van wat ons straks met de uit voering van de Matthaus Passion te wachten staat. In veli opzichten kon hier van voortreffelijk werk gesproken worden. Het koor beschikt in alle stem men, over uitstekende krachten en de heer Schrik heeft dit materiaal in be- In de Doopsgezinde kerk is Vrijdag avond de gebedsure gehouden, die op deze zelfde dag in 104 landen plaats vond. Het onderwerp was: Christus onze hoop. Mevr. HalbertsmaBolomey en mevr. FlachGrondsma hadden de lei ding in liturgie en gebed. Een groot aan tal vrouwen van verschillende gezindte was opgekomen om aan deze gebedsure deel te nemen. Aan de Rijks-Universiteit te Gronin gen werd bevorderd tot arts, onze stad genoot de heer K. J. de Vries. De heer E. Metz, Grootzand 38 alhier zette onlangs een Red Island-kloek te broeden op 15 eieren. Donderdag j.l. kwam het eerste kuikentje te voorschijn en gister kwam het 9e zich presenteren. Vier eieren kwamen niet uit en twee kuikentjes stierven. Thans stapt heel parmantig de kloek met haai kroost in het hok rond. Dit is bijzonder vroeg. A.s. Dinsdag en Woensdag zal in Ami citia de film „Schipper naast God” ver toond worden. De recensie van v. M. in het Critlsch Filmbulletin uitgave van het Filmcentrum uitgaande van de Ned. Herv. Kerk zegt Tver deze film o.a.: „De Franse film heeft de kans aan gegrepen om Jan de Hartog’s populaire toneelstuk te verfilmen, een kans welke Nederland zich zeker niet had mogen laten ontglippen, indien ons land maar over een functionerende filmindustrie had beschikt. Want het stuk bezit alle eigenschappen om aan te spreken. Het gaat over een onbehouwen scheepskapi tein Joris Kuiper, die weinig scrupuleus is en er niet tegen op ziet verdachte vrachtjes in de smokkelhandel te ver voeren. Tegen betaling wil hij ook wel een aantal Joden, die uit Duitsland wor den verdreven aan boord nemen, al is de ruimte dan ook veel te klein. Doch het leed der kinderen en de serene hou ding van de rabbijn maken zulk een in druk op hem, dat hij zich in de oude familiebijbel gaat verdiepen, tot inkeer komt en zich ontpopt als een vader voor de verstotenen”. Jan de Hartog, de domineeszoon trou wens, heeft kennelijk iets met zijn stuk willen zeggen. Aan zijn pathos voegt hij een ethos toe, dat hem ter harte gaat. „De grondgedachte zouden wij aldus kunnen omschrijven: Kapitein Joris stelt God voorwaarden, die niet vervuld (kunnen) worden, totdat hij tot de con clusie komt dat het zien en ontdekken van de naaste een eigen offer kost (het laten zinken van jijn schip). Of God be staat, de hartekreet van de zeebonk, wordt niet bewezen door een mirakel, maar door te doen, wat voor de hand ligt. De film liep in Parijs maanden lang Egyptische kroon afhankelijk achtte van een intern ordeherstel en vernieti ging van de corruptie. De politiek wordt door velen be schouwd als een handel, waarin men spoedig rijk kan worden, aldus de nieu we premier. Openbare ambten worden bekleed in een sfeer ven wantrouwen en parlementszetels worden bij opbod ver kocht. Wij moeten het politieke leven in ons land reorganiseren op een nieuwe en gezondere basis. Hilali pasja staat bekend als een eer lijk en energiek man Hij werd verleden jaar uit de Wafd-partij gestoten. Tot de sluiting van de universiteit van Kairo heeft hij besloten na een de monstratie van de studenten tegen het nieuwe kabinet. De universiteit is een broedplaats van fel nationalisme. KAIRO. Het Egyptische parlement is I Egypte’s doeleinden evacuatie van de voor de duur van één maand naar huis zóne van het Suezkanaal en de vereni- gezonden en de Foead Awal universiteit ging van het gehele Nijldal onder de van Kairo is tot nader order gesloten. Met deze besluiten is de sedert Zater dag aan het bewind zijnde Achmed Na guib Hilali pasja zijn regering begon nen. Gisteren werd het kabinet-Hilali op het paleis van koning Faroek beëdigd. Onmiddellijk daarna begon de nieuwe regering aan de. uitvoering van haar programma: handhaving van orde en wet met alle middelen en zuivering van het land van „corruptie en slechte in vloeden”. Zaterdag diende Ali Maher pasja, die een maand lang aan het hoofd van de regering heeft gestaan, zijn ontslag in. Hij was de opvolger van premier Nahas pasja van de Wafd-party, die na de bloedige onlusten te Kairo op 26 Januari („Zwarte Zaterdag”) door koning Fa roek werd ontslagen, omdat de natio nalisten hem uit de hand waren gelo pen. Over het ontslag van Ali Maher pasja is niet veel meer bekend dan dat hij koning Faroek in een brief meedeelde: Ik vind zo grote obstakels op mijn weg, dat ik mijn opdracht niet kan vervullen. Toen richtte koning Faroek aan de 69-jarige advocaat Hilali pasja het ver zoek een nieuwe regering te vormen. In zijn antwoord gaf Hilali pasja te ken nen, dat hij de verwezenlijking van Men hoopt reeds deze herfst met de inpoldering van de Kleine Geest in het Lage Midden te kunnen beginnen. Ook in de z.g. ontwikkelingsgebieden in Friesland zullen de werken worden ver sneld, o.a. in het Oosten der provincie. De provinciale commissie voor werkge legenheid heeft ook belangrijke resulta ten bereikt inzake de plannen voor de landaanwinning aan de Waddenkust; voor dergelijke werken is in Friesland en Groningen nu 1% millioen gulden be schikbaar, voorts is er 2 millioen voor het uitvoeren van rijkswaterstaatswer- ken in Friesland en 2 millioen (in de eerstvolgende jaren) voor de uitvoering der plannen in het lage midden. Zaterdag werd in ’t Gebouw voor Chr. Belangen tot sluiting van ’t sei zoen, de slotavond gehouden van een reeks bonte Ambon-avonden, welke ge organiseerd zijn door de reeds bekende, commissie, geformeerd uit leden van de afd. Sneek van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw”. De tournee begon met uitvoeringen, o.a. te Woudsend, Bols- ward, Franeker, Joure, Heerenveen, Oos. terwolde, Wommels en daarna in Sneek zelve. De baten vloeien in de kas van het kledingfonds voo. Ambonese kin deren. Veel, zeer veel is door de com missie reeds tot stand gebracht, en de medewerking welke men overal onder vond stelde haar in staat reeds een be langrijk bedrag aan geld en kleding af te dragen. Ook nu weer heeft men velen moeten teleurstellen. Voorzitter Verdaas donk kon ook op deze laatste avond een hartelijk welkom toeroepen aan een uit verkochte zaal. Deze laatste avond, al dus spr., wil niet zeggen dat we nu het bijltje er bij zullen neerleggen. Integen deel. De strijd is nog lang niet gestre den, want veel kleding en financiële steun is nodig om het leed der Ambone zen te verzachten. Nog steeds is het adres voor kleding A. J. J. Verdaasdonk, Bothniakade 52, Sneek, terwijl men geldzendingen kan storten op giro 119312 ten name van de penningmeester de heer J. D. Martens, Oosterdijk 29,t Sneek. Nadat de heer Verdaasdonk nog’ een kort propagandistisch woord voor dit werk had gesproken en allen een zeer prettige avond had toegewenst, ging het doek open en kondigde de heer Joop Doevendans, die ook nu weer de programma-leiding had, de diverse artis- ten aan. Geopend werd met het optre den van de „Mena-Moeria Minstrels” uit Den Haag, bekend uit de „Bonte Dins- dagavondtrein” en de A.V.R.O. Kaleidos- coop. Wat deze Ambonese Amateurs- kampioensploeg van Nederland presteer de was fenemonaal. De prachtige songs die ze ten g;ehore brachten, en de unie ke vingervlugheid v. d. hawaiian-guitarist die na de pauze zelfs geblinddoekt een nummertje ten beste gaf, dwongen aller bewondering af en vormden keer zeker het glanspunt van de avond. Verder werd de avond gevuld met het optreden van „Upkiki” een clown-goochelaar. „The English Boys” of wel de drie zin gende broers; „De Slampampers” als zingend duo; „Bram uit Volendam”, een Sneker jongeman, die een meester bleek in evenwichtstechniek, door maar liefst een fiets, stoelen, tafel enz. op zijn kin te laten balanceren. Jan Stavast, ook al een radio-artist met jodelzang en hu mor, enals intermezzo verscheen Ted van de Hommerts op de planken. Deze gaf enige zangnummers ten beste. Het gebodene viel blijkbaar zeer in de smaak, hetgeen men kon opmaken uit het gulle applaus dat de artisten ten deel viel. In de pauze werd een verlo ting gehouden met zeer fraaie prijzen. Ongeveer kwart voor twaalf sprak voorzitter Verdaasdonk het slotwoord en bracht dank aan allen die op een of andere wijze hun medewerking hadden verleend aan het welslagen van deze avonden. moge genieten en het erezilver zal zien als een blijk van waardering van de Overheid voor de wijze waarop hij zijn taak heeft vervuld in het belang van het middelbaar en het. voorber. hoger onderwijs in Sneek. Tot besluit uitte de burgemeester nog zijn waardering voor de bereidheid van de heer Bruël nog enige tijd in functie te blijven omdat het nog niet gelukt is direct een opvolger voor hem te vinden, en wenste hij ook de directeur en de rector geluk met de onderscheiding welke de heer Bruël is ten deel gevallen. En toen speldde hij de stralende amanuensis de medaille op de borst. In een geestig speechje dankte de heer Bruël de burgemeester voor diens waar derende woorden en voor de onderschei ding. Ik kan met zeer veel genoegen op mijn loopbaan terugzien, zei hij. Want ik doe mijn werk graag omdat het van essentieel belang is dat het onderwijs in de natuurwetenschappen wordt toege licht met het experiment om de leerlin gen een duidelijker inzicht te doen krij gen En bovendien vind ik het aange- Een zeer ernstig verkeersongeval vond Vrijdagmiddag plaats bij de Ka tholieke Begraafplaats aan de Harlin- gerstraatweg te Leeuwarden. Uit de richting van de stad reed een militaire vrachtwagen, die een voorligger wilde passeren op 't ogenblik, dat uit de rich ting Marssum een militaire stationcar kwam aangereden. Ze botsten op elkaar. De gevolgen waren ontzettend. Drie van de inzittende militairen werden zeer ernstig gewond opgenomen en naar een ziekenhuis vervoerd. Eén van hen over leed tijdens het transport. Het was de 31-jarige serg.majoor P. de Valk uit Soestduinen. Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. 10270 25.000; 9315 5000; 14667 2000; 16576, 9904 f 1500; 1379, 17088, 17743, 19677, 19953 1000. Eigen geld 48). 2237, 2242, 4523, 7126, 7130, 9352. 14050, 14066, 14215, 19629, L9660, Onder voorzitterschap van de heer Joh. Ozinga vergaderde Donderdag avond de plaatselijke afd. van bovenge noemde ver. in het Geb. v. Chr. Bel. Na gebed en Schriftlezing sprak de voorz. een hartelijk welkomstwoord tot de le den en afgevaardigden, waarna de secre taris en penningmeester hun jaarverslag uitbrachten, waaruit bleek dat er een batig saldo van 73.20 was. De districts- bestuurder v. d. Brug van Leeuwarden sprak een propagandistisch woord, ter wijl verschillende afgevaardigden uiting gaven aan hun dankbaarheid voor de uitnodiging. De mandolineclub „Arpa” liet zich af en toe zeer verdienstelijk horen, terwijl een aardige familie- competitie de gezelligheid verhoogde. De heer F. Faber sloot ten slotte met een kort opwekkend woord en dank aan alle medewerkenden. Het venteer met diesel-electrische een heden zal met ingang van de nieuwe zo- merdienstregeling der Nederlandse Spoorwegen weer worden uifgebreid. Het traject HarlingenLeeuwarden GroningenNieuweschans zal met ge mengde tractie worden bereden. Ditzelf de zal het geval zijn op het baanvak AmsterdamEnkhuizen, nochtans met dit verschil, dat de D.E.-tractie niet op 4e eerste dag van de zomerdienstrege- iing zal worden ingevoerd. Leeuwarden Staveren zal blijkbaar stoomtractie blijven, hoewel nu AmsterdamEnkhui zen ook D.E.-tractie krijgt deze ook voor deze lijn van betekenis zou zijn. Amicitia Theater. „Millionairs ge en verdient ook in het geboorteland van de schrijver niet het minst om haar geestelijke achtergrond, veler aan dacht”. Van harte wil ik mij bij dit advies aansluiten, al betekent die niet, dat er op deze film geen critiek te leveren is of dat er niet enkele „rauwe” gedeel ten zijn. Maar het feit, dat Jan de Har tog dit nog niet laten kan (hij schreef eens niet voor niets onder het pseudo niem F. R. Eckmar), mag ons niet ver hinderen dankbaar te zijn voor het hier wè] gegevene. In de Dinsdagavondvoorstelling hoop ik een kort inleidend woord te spreken. Ds, A. VAN SANTEN. Na het betreffende Koninklijk Besluit te zijn gezin nog lang van zijn pensioen hebben voorgelezen, wenste spr. de heer Bruël en zijn familie, die eveneens aan wezig was, zeer hartelijk geluk met deze onderscheiding. Daarna her’ merde hij er aan hoe de heer Bruël in Sep tember 1919 als jongeman naar Sneek kwam dat hem met open armen ont ving. Toen hij met de school naar het Rijk overging, werd de band met de ge meente losser, maar hij bleef in haar dienst omdat hij ook aan het Gymna sium werkzaam was. Onder grote hila riteit las de burgemeester de in deftige stadhuistaal gestelde instructie voor waaraan de amanuensis zich had te onderwerpen. Het rijk stelde namelijk hoge eisen, U aanvaardde een zware taak, aldus spreker, maar U hebt die naar al Uw vermogen en met Uw beste krachten vervuld en kunt op een eer volle loopbaan terugzien. Bijna 33 jaar hebt gij aan dit werk Uw krachten ge geven en nu past het ons U uit naam van het gemeentebestuur zeer hartelijk dank te zeggen voor de wijze waarop gij Uw taak hebt vervuld. Het gemeente bestuur kan met voldoening op deze pe riode terugzien. De in 1919 gedane keuze naam mijn gehele leven in een weten was een goede keus. Het was sprekers schappelijk milieu te hebben gewerkt wens, dat de heer Bruël temidden van omdat daardoor iets van die kennis op Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. Tawali (11 Maart) Nieuw Guinea s.s. Rempang (20 Maart) Suriname s.s. Brattingsborg (11 Maart) Canada s.s. Veendam Zuid Amerika m.s. Alnati Zaterdagmorgen werden de lessen aan de R.H.B.S. al hier een uurtje onderbroken. De klassen stroomden leeg en de directeur, de rector van het Gymnasium, leraren en leerlingen verzamelden zich in de hall voor het bij wonen van een kleine plech tigheid. Aan de heer H. Bruël, die bijna 33 jaar als amanuensis aan de H.B.S. en het Gymnasium werk zaam was, maar nu de pen sioengerechtigde leeftjjd had bereikt, is namelijk de ere medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau toegekend, en aan burgemeester Rasterhoff was de vererende taak op gedragen hem deze onder scheiding op deze plaats uit te reiken. De burgemeester wees er op dat de afgelopen nacht om 12 uur het ontslag van de heer Bruël was inge gaan, maar dat het prettig voor hem is dat hij nog niet gemist kan worden. U zult Uw taak nog enige tijd moeten waarnemen, maar dat neemt niet weg, dat het officiële dienstverband met de gemeente is verbroken. ten te vormen. Men voelt bij het luiste ren, dat dit koor de mogelijkheden tot werkelijk perfecte koorzang in zich heeft. Wil men dit ideaal bereiken, dan dient aan de onderlinge klankverhouding nog meer aandacht te worden besteed. Nu waren b.v de alten, die overigens het meest de ideale eenheid van klank benaderden, iets te zwak en de tenoren vooral in de hoge passages te sterk. Bo vendien dreigt vooral bij tenoren en bas sen door hun gering aantal, het gevaar van individualisme, waardoor soms enkele stemmen uit het gelid treden. In de Friese liederen waren deze be zwaren veel minder aanwezig. De tech nische beheersing en zuiverheid waren hier vrijwel volmaakt. De avond werd besloten met declama tie van de heer v d. Berg, die op uit stekende wijze twee gedichten van Jan Prins voordroeg, terwijl Dr W. J. Ro berts een kort slotwoord sprak. ït bistjür fan de öfd. Snits fan bop- peneamd boun hat Tongersdeitojoun yn Aere Perennius oan syn leden, har trou wen en farnmen en oan de oare gasten in tige moaije joun oanbean, hwer’t de golle laits en it hertlik hantsjeklappen fan de oanwêzigen in freonlike wer- slach op wie. It is nou twa jier lyn, dat wy in jiergearkomste halden hawwe, sei de foarsitter, de hear W. Hoekstra, en nou woenen de leden mei har frou- wen graech ris by mekoar komme. Wy ha de wurklist hwat oars makke as oars en dêrom moatte de sprekkers hjoed net lang en net oer de organisaesje sprek- ke. Wy ha wol in Haedbistjürder by üs, mar dy moat syn tongengymnastyk hjoed mar thüs litte. Hy hjitte alle- gearre hertlik wolkom en bitocht mei in inkeld wurd it tragysk forstoarne lid H. Wester, dy’t ien fan de mei-oprjoch- ters fan üs ófd. wie. De skriuwer fan de öfd. Idnarbeiders fornijde, dat er 20 le den wiene en dat er 4 gearkomsten west hiene, hwer’t de leden wol hwat better komme koenen. De skathalder hie in oerskot fan f 97.50 yn kas. De öfd. suvel hie er twa leden by woun. Dizze öfd. hie f 100.68 yn kas. De foar sitter sei de hear Joustra tank foar hwat er foar de öfd. dien hat en joe him foar syn öfreizgjen nei Canada in yn koper ütbylde boerepleats, hwer’t Joustra tige tankber foar wie. In pear öffurdigen hawwe har lokwinsken oan bean en doe kaem it hichtepunt fan de joun: de yn opdracht fan it bi stjür fan de N.C.L.B. makke film fan de blommeteelt yn Aalsmeer en Heerde. Yn de prachtigste kleuren seagen wy in greate rykdom fan blommen foar üs each forskinen. Letter op ’e joun kaem der noch in komyske film en ien oer in pear toochdagen fan inkelde öfd. By in famylje-kompetysje woun groep B mei 420 pnt. in taert, en krigen de dielnim- mers fan groep A in reep mei 400 pnt. It wie al oer toalven, foar it H.B.-lid in propagandawurdtsje sizze koe en dêryn oantründe koers to halden. De hear Wiersma fan Easthim joech in pear koartswilige foardrachten, hwernei de hear v. d. Kooi yn tanksizzing foargyng. R.A.Ï.-gebouw te Amsterdam is verd. Men vangt de productie aan met een paar honderd man personeel. De lei ding van het bedrijf verwacht, dat het aantal werkkrachten geleidelijk zal toe nemen. Grondstoffen en materialen be trekt de n.v. Modenaar, voor zover dat mogelijk is, van de Nederlandse in dustrie. Deze opvatting huldigt men thans bij het bouwen en inrichten van de fabriek en men zal dit ook doen bij de vervaardiging van auto’s. De produc tie richt zich behalve op Nederland, ook op België, Luxemburg, West-Duitsland, Frankrijk en Algiers. Naar deze landen zullen personen- en bestelwagens wor den uitgevoerd. Bij de inrichting van de fabrieken is rekening gehouden met de mogelijkheid, op korte termijn aan de productie van elk ander type of merk automobiel te beginnen. Het bouwen en inrichten van de fabrieken financiert de n.v. Molenaar uit eigen middelen. Maandag 3 Maart. ’s Avonds 8 uur vraagd.” Maandag 3 t.e.m. Zondag 16 Maart. Harmonie, Leeuwarden. IJsrevue. ’s Avonds 8 uur en extra op Woens dags, Vrijdags, Zaterdags en Zon dags te 2.30 uur. Maandag 3 Maart. OntwikkelingA.J.C. 's Avonds 8 uur lezing over „Boe ken lezen”, in het Piter Jelles Hüs. Dinsdag 4 Maart. Ned. Reis Ver. 's Av. 8 uur bij Piso. Kleurenfilm „Voilé. Paris”. Dinsdag 4 en Woensdag 5 Maart. Amici tia Theater, ’s Avonds te 8 uur; „Schipper naast God.” Woensdag 5 Maart. Leger des Heils. ’s Avonds 8 uur filmavond: „De voerman des doods.” Tongersdei 6 Maert. Krite „Drylts” Kr. Fr. Selskip. Fedde Schurer en P. v. d. Mark, jouns 8 üre yn it Gebou to Drylts. Donderdag 6 Maart. Kunst aan Allen. Opvoering door de Haagse Comedie van: „Het meisje van buiten” ’s Avonds 8 uur in Amicitia. Vrijdag 7 Maart. Natuurkundig Genoot schap. 3e Lezing, ’s avonds 8 uur in zaal Café „Het Park”. Spr. Prof, dr M. J. Sirks van Groningen. Maandag 10 Maart. A.R. Statenkring- Centrale, Sneek. Openbare vergade. ring, 's avonds te 8 uur in de Zui der- en Noorderkerk. Sprekers dr J. Schouten en mr A. B. Roosjen. Woensdag 12 Maart. Fries Scheepvaart Museum Sneek. Algemene Leden vergadering ’s avonds 8 uur in Hotel Hanenburg. Na de pauze inleiding met films. - <7$ V 7

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1